320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    See on ju see keiss, et absoluutselt kõik tippjuhid, poliitikud ja avaliku elu tegelased on kaabakad ja värdjad. Neid, keda pole kahtlustatud, nad pole lihtsalt vahele jäänud.

    Kommentaar


      Iva? Milline iva? Kõige tavalisem poliitvastase ründamine, naeruvääristamise katse. Ja kui Talvikule (kes mulle isiklikult on muuseas pigem ebasümpaatne tüüp) heidetakse ette mingit poliitehnoloogilist informatsiooni ekspulateerimist, siis andke andeks, fucking Randpere peaks olema küll viimane mees sellistel teemadel sõna võtma.

      Kogu asja juures on muidugi täiesti müstiline see, kuidas riigiasutus saab multimiljonilise hanke läbi viia nii, et selle maksumus on saladus. Kusagil on see veel võimalik?

      Kommentaar


        Minu arust ei viita mitte miski Vaheri käitumises sellele, et ta oleks meelega petta tahtnud. Ostis asjad, kandis aruandesse, raamatupidamine juhtis tähelepanu, et nii päris ei saa. Selge, tasus oma rahakotist, teema lukku. Kaardi väljavõte on olemas, mis näitab, et seni on kõik olnud nii nagu peab. Nõuda nüüd selle eest vallandamist... nojah. Hilisemad kommentaarid on lihtsad - ostsin sel ja sel põhjusel, selgitati eksimust, mõistsin eksimust, tasusin. Nüüd on kahju, et nii juhtus, aga kuna asi on juba varem klaaritud, siis tagasiastumiseks põhjust ei näe. Kui ülemus otsustab vallandada, nõustun. Mis seal niii hirmus valesti on täpsemalt?

        Ja kui siin keegi on üldse ebaprofessionaalselt käitunud, on see Talvik, kes tormas esimese asjana avalikkusesse lõhverdama ja silte kleepima. Töö on tal aus ja seda peab kindlasti tegema, aga seejuures mitte plärisema poole tegemise pealt stiilis "minu arvates", "minu hinnangul" ja "mulle tundub, et".
        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

        Kommentaar


          Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
          .
          Kogu asja juures on muidugi täiesti müstiline see, kuidas riigiasutus saab multimiljonilise hanke läbi viia nii, et selle maksumus on saladus. Kusagil on see veel võimalik?
          No point ei ole ju selles, et see oleks saladus kõigi ees. See Riigikogu komisjon sai ju ligipääsu ja ainuke probleem on selles, et Talvik lekitas konfidentsiaalset infot avalikkusele. Siin on tegu ju riikliku ettevõtte lepingust erafirmadega. Kui erafirmad nõuavad asja saladuses hoidmist, siis mis on selles valesti. Kui sa oleks ise mingi tootmisettevõtte eesotsas ja osaleks konkursil ja müüks riigle 1000 jalgpalli, siis sa ei tahaks ju ka, et kõik su konkurendid pärast teaks täpselt mis hinnaga ja mis tingimustel sa osalesid ja kui palju oleks sa tegelt võinud suuremat hinda küsida (ehk siis palju su konkurent pakkus).
          Ärisaladus on ju elementaarne asi.

          Kommentaar


            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
            Kogu asja juures on muidugi täiesti müstiline see, kuidas riigiasutus saab multimiljonilise hanke läbi viia nii, et selle maksumus on saladus. Kusagil on see veel võimalik?
            Seda on ka varem olnud. Ärisaladus ja shit.

            Kommentaar


              Algselt postitas vincent Vaata postitust
              Minu arust ei viita mitte miski Vaheri käitumises sellele, et ta oleks meelega petta tahtnud. Ostis asjad, kandis aruandesse, raamatupidamine juhtis tähelepanu, et nii päris ei saa. Selge, tasus oma rahakotist, teema lukku.
              Kas seal ei olnud veel selline lugu, et see, kes keeldus neid oste registreerimast, see lasti ametist lahti ja siis ta hakkaski vilepuhujaks.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Seda on ka varem olnud. Ärisaladus ja shit.
                Ei ole ju ärisaladust. Esitatud pakkumuste summa peaks olema avalik. Parvlaevad tellis sadama tütarfirma, kes on parvlaevade ehitamiseks läbi viinud riigihanke.
                308

                Kommentaar


                  Algselt postitas Markko Vaata postitust
                  Ei ole ju ärisaladust. Esitatud pakkumuste summa peaks olema avalik. Parvlaevad tellis sadama tütarfirma, kes on parvlaevade ehitamiseks läbi viinud riigihanke.
                  Riigihanked võivad olla nii avalikud kui salajased...

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Riigihanked võivad olla nii avalikud kui salajased...
                    Tegemist on väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetlusega. Ei ole väga salajane
                    308

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                      Iva? Milline iva?
                      Kõike seda, mida igapäevaselt kogeme - öeldakse üht ja selle alusel lepitakse asju kokku, kuid tegevus on midagi kolmandat.

                      Eeldada võib, et Talvik lihtsalt ei usaldanud teisi sõdureid ning sel põhjusel sõitis nendest üle. Ehk siis käitus nii nagu teised sõdurid on käitunud. Ehk siis samastus, vennastus vms. Pole käitumine, mida kaitsta.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Kõik segamini. Esiteks, hädajuhus oli see, kui tõesti oli vaja saapaid, et minna piirile, aga laos ei olnud vastavat numbrit. Kui see on tõesti ilge bardakk ja sellepärast peab politseidirektor tagasi astuma, kuna laotöötaja jättis mingi numbri tellimata, siis sellises Eestis mina elada ei tahaks
                        Milleks nii dramaatiliselt - mina sellises Eestis elada ei tahaks jne? Ja mis mõttes "kõik segamini" - osaliselt nõustusid isegi mu eelneva jutuga.
                        Ega minagi ei arva, et Vaher peab tagasi astuma ja seda sai eelnevalt ka väljendatud. Piisab sellest, kui tulevikus selliseid asju enam ei toimuks.
                        Selle viltpiiatsi näitega on minu arust lihtne - osta see oma raha eest ja kõik on korras. Kui unustasid pliiatsi või klapid lennujaama kaasa võtta, siis paha lugu aga nüüd ostad ise uue toote oma raha eest. Arusaamatuks jääb hoopis jutt, et keegi lekitas need isiklikust vimmast ja tõmmates kaasa riigikogulasest sõbra. No mis seal vahet on, millised motiivid olid - oluline on see, kas faktid on õiged või mitte.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Markko Vaata postitust
                          Tegemist on väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetlusega. Ei ole väga salajane
                          Hanke läbiviimise vorm ei ole seotud sellega, kas selles olnud pakkumised kuuluvad avalikkustamisele või mitte. Ilmselgelt laevatehased ja TS leppisid kokku, et summasid ei avalikustata ja nii ta jäigi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            Kogu see viimase paari päeva korruptsioonijutt tundub olevat ikka väga Talviku mingi isiklik road to glory. Juba kahju, loodetavasti ei lähe ülejäänud Vabaerakond samamoodi, et algul jutt kõik tore ja siis kui pukki satutakse siis hakatakse mingite debiilsustega oma isiklikku sära tõstma.

                            ...ja tegutsema asub suhtekorraldaja. Talviku juhtum:
                            "Talviku mitu päeva kestnud jõuline klounaad võib asjatundmatule mõjuda südant valutava poliitiku „Eesti asja ajamisena“ ja „ühiskonna mädapaisete avamisena“, ent tegelikult on mitu päeva kestnud soolo täpselt ajastatud ja sihitud ning teostatud kiretult osava suhtekorraldaja arsenali kasutades, milles pole midagi juhuslikku ega aatelist, vaid üksnes teadlik kampaania enda pildile mängimiseks"
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                              Ma pole nüüd kindel, et korruptsioonikomisjoni esimees peaks enda nägemuse alusel inimesi süüdi mõistma. Tähelepanu tuleb juhtida, kuid teatrit palun mitte teha.
                              EV's on minu meelest ikka veel nii et süüdi (või süütuks) mõistab kohus ja süüdistuse esitab prokuratuur.
                              Talvik pole kumbki neist. Sestap ma ei saa aru miks see nõudmine inimesi nii leili ajab.

                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              No point ei ole ju selles, et see oleks saladus kõigi ees. See Riigikogu komisjon sai ju ligipääsu ja ainuke probleem on selles, et Talvik lekitas konfidentsiaalset infot avalikkusele. Siin on tegu ju riikliku ettevõtte lepingust erafirmadega. Kui erafirmad nõuavad asja saladuses hoidmist, siis mis on selles valesti. ...
                              Ei ole üldse kindel et erafirma nõudis hinna salastamist. Vaadates Tallinna Sadama juhtide uurimist võis olla ka TS salastamise nõudja.
                              Võrdluseks, Tallinnk oma laevu ostes on kas just alati aga enamasti ostevate müüdavate laeva(de) hinnad avalikustanud.
                              Nii et see ei ole nii suur saladus midagi, nagu mõni siin püüab kujutada.
                              Seisan üksi mere ääres
                              jalas kollased sandaalid
                              valged, merevahust sääred
                              hüüan: "Elagu skandaalid!"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                                ...ja tegutsema asub suhtekorraldaja. Talviku juhtum:
                                "Talviku mitu päeva kestnud jõuline klounaad võib asjatundmatule mõjuda südant valutava poliitiku „Eesti asja ajamisena“ ja „ühiskonna mädapaisete avamisena“, ent tegelikult on mitu päeva kestnud soolo täpselt ajastatud ja sihitud ning teostatud kiretult osava suhtekorraldaja arsenali kasutades, milles pole midagi juhuslikku ega aatelist, vaid üksnes teadlik kampaania enda pildile mängimiseks"
                                Väga hea link. Ma kusjuures tooks taaskord ära ka ajakirjandust puudutava osa:
                                Üks asi siiski teeb nõutuks. Kui lihtsameelselt meie meediaväljaanded „skandaali paljastamise“ näljas suhtekorraldusliku konksu alla neelavad. Ei mingit allikakriitilisust, ei mingit tasakaalustatud „ootame vastaspoole argumendid ka ära“ lähenemist. Ühekülgne skandaali paisutamine täidab hästi lugejanumbrite kergitamise eesmärki. Win-win.
                                Mida aeg edasi, seda rohkem ajab närvi see skandaalide/klikkide otsimine süvenemata sisusse. Selles suhtes on online meedia täielik needus. Sa pead kogu aeg pildil olema ja millegist midagi rääkima, aga samas sisu kannatab kohutavalt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X