320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Markko Vaata postitust
    TS ja firmad võivad mida tahes kokku leppida, kuid riigihangete seaduse kohaselt on esitatud pakkumuse summa avalik. St summa oli kindlasti hindamise kriteerium. Vaevalt ehitati hange üles nii, et tooge meile kuupäevaks x praamid, vahet pole, mida see maksma läheb ehk hinda ei hinnatud
    4) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud andmed on avalikult kättesaadavad, välja arvatud andmed, mille avaldamine takistaks õiguskaitseorganite tööd, oleks vastuolus avaliku huviga, rikuks ettevõtjate ärisaladust või kahjustaks nendevahelist konkurentsi.
    Ehk siis taaskord ärisaladus...
    Mis sa tõesti arvad, et kui EV oleks absoluutselt iga riigihanke maksumus avalik, siis ei oleks seda teemat, et TS ei nõustu oma hanke summasid avalikustama varem üles võetud? Kamoon

    Kommentaar


      Algselt postitas chac Vaata postitust
      veelkord, mis põhjusel oli vaja see just NÜÜD avalikustada, kui see on mingi vanedenõu, nagu ERR'is väidetakse?
      mis valimised on kohe-kohe tulemas?
      või mis vakantne ametipost oleks saadaval, parem kui praegune?


      tänan muretsemast mu tervise üle aga see on täiesti asjakohatu.
      endiselt on õhus, mis saab edasi kui Vaher jääb politseijuhiks, kas oled seda küsinud endalt?
      politseijuhi alluvad, prefektid, osakonnajuhatajad, neil ka vast mingi asutuse krediitkaardid, hakkavad neid ka oma suva järgi kasutama, ahvatlus on ju ees olemas? ja pole Vaheril ka enam moraalset autoriteeti kellegi kohta midagi kobiseda ka.
      ehk siis - pinged politsei juhtkonna ja keskastme vahel on jätkamise puhul sisse programmmeritud, ja see juhtub varem või hiljem.

      ja ilmselt kui veel kaugemale mõelda, siis võibolla mingi 5a pärast tundub jälle normaalne liikluspolitseile trahvi asemel pistist anda, kui see vastutamatuse ahel mooda organisatsiuooni nagu vähk edasi liigub.
      Ära nüüd fullretardi ka mine. Mingit pretsedenti ei ole loodud kuna saapad maksti kinni ja klapid läksid IT eelarvesse. Kuidas see välja paistis, selle üle võib vaielda aga nägemaks selle tulemusel mingeid pingeid PPA juhtkonnas peab ikka väga hea fantaasiaga olema. Ja noh, siia juurde tuua mingi liikluspolitsei pistise teema on tüüpiline chac muidugi.
      Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

      Kommentaar


        ERR
        Vabaerakonna juhtfiguuri Artur Talviku mitu päeva kestnud jõuline klounaad võib asjatundmatule mõjuda südant valutava poliitiku „Eesti asja ajamisena“ ja „ühiskonna mädapaisete avamisena“, ent tegelikult on mitu päeva kestnud soolo täpselt ajastatud ja sihitud ning teostatud kiretult osava suhtekorraldaja arsenali kasutades, milles pole midagi juhuslikku ega aatelist, vaid üksnes teadlik kampaania enda pildile mängimiseks, kirjutab kommunikatsioonijuhi taustaga ERR-i uudisteportaali toimetaja Merilin Pärli.

        Tea, kas on tulemas mõni konkurss olulisele positsioonile, millele Talvik hammast ihub? See toetaks hüpoteesi, et teostatav kommunikatsiooniplaan ongi Talviku tellitud soolo. Võtame popkorni ligi ja jääme etendusele järge ootama.
        Algselt postitas chac Vaata postitust
        veelkord, mis põhjusel oli vaja see just NÜÜD avalikustada, kui see on mingi vanedenõu, nagu ERR'is väidetakse?
        mis valimised on kohe-kohe tulemas?
        või mis vakantne ametipost oleks saadaval, parem kui praegune?
        mille peale saan süüdistusi fullretardi minekust, soovitatakse telegram.ee jne.
        sisukate vastuste arv = 0 seni vähemalt

        Kust ERR - meie kõige sõltumatum ja erapooletum meedia võtab selliseid süüdistusi?

        ja muide - tähelepanuväärne on ka see et antud artiklit saab kommenteerida vaid ID-kaardiga.
        ERR's näen sellist asja esimest korda elus.
        Seisan üksi mere ääres
        jalas kollased sandaalid
        valged, merevahust sääred
        hüüan: "Elagu skandaalid!"

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Ehk siis taaskord ärisaladus...
          Mis sa tõesti arvad, et kui EV oleks absoluutselt iga riigihanke maksumus avalik, siis ei oleks seda teemat, et TS ei nõustu oma hanke summasid avalikustama varem üles võetud? Kamoon
          Tuulasin registris, enam ei saa ma aru, mismoodi on need laevad tellitud, sest see väljakuulutamisega hange, millele ma viitasin, lõpetati pakkumuste mitteesitamise tõttu. Rohkem parvlaeva hankeid ei leidnud, seega on need laevad mingit x viisi ostetud. Ja eks sinna on see kala maetud, jauramine ärisaladuse avalikustamise üle jne

          Küll aga jään ma selle juurde, et pakkumuse maksumus ei ole ärisaladus. Pakkumuste esitamise järel koostatakse pakkumuste avamise protokoll, kuhu kantakse mh hinnatava parameetri (hind praktiliselt alati) väärtused ja see protokoll on avalik dokument, millega tohivad kõik tutvuda (eelkõige juba samas hankes osalevad konkurendid)
          308

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            ERR
            Inimene esitas küsimuse ning lisas, et jääb ootama, mis saab edasi. Ehk varu sinagi kannatust.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Markko Vaata postitust
              Riigihange
              Inimene tõi sulle RHSist välja punkti, kus on kirjas, et ärisaladus on täiesti teema ja sa ikka jaurad oma tõekspidamisega edasi.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                Inimene tõi sulle RHSist välja punkti, kus on kirjas, et ärisaladus on täiesti teema ja sa ikka jaurad oma tõekspidamisega edasi.
                Joppenpuhh. See viide räägib RHR-ist nähtavatest andmetest. Nüüd loe, mida ma kirjutasin. Kui näiteks kolm firmat esitavad pakkumuse ja pakkumused pärast pakkumuste esitamise tähtaega avatakse, siis selle tulemusena tekkivat protokolli (riigihangete registris), näevad nad kõik ja saavad ka kõik teada, mis hinnaga tema konkurendid on seda toodet pakkunud. Kui siiamaani on kõik riigihanked selliselt käinud, siis mis ärisaladusest me räägime?
                308

                Kommentaar


                  Algselt postitas chac Vaata postitust
                  ja muide - tähelepanuväärne on ka see et antud artiklit saab kommenteerida vaid ID-kaardiga.
                  ERR's näen sellist asja esimest korda elus.
                  Ja nõnda sa lahmidki. Mõni aeg tagasi oli uudis, et ERR kommentaarium hakkab ainult ID-kaardi alusel tööle. Oleksid võinud siis vaevuda niigi palju, et kontrollida mis seis teiste artiklitega - seal nõutakse ju ka ID-kaarti.

                  Rääkides aga kõrvaklappidest ja nende töisest otstarbest, siis avaldati põhjusena, et oli soov lennukis tööd teha. Ei saa ju kuidagi välistada, et töövajadus tekkiski alles lennujaamas olles ja kõrvaklappidele polnud varem mõeldud ehk need oli vaja seal osta. Liiga palju rõhutakse, et see oli puhkusereis - ühe suure asutuse juht teeb tööd tihti ka puhkusel olles. Seega ma ei näe asutuse krediitkaardiga kõrvaklappide ostmises midagi imelikku, kui ikka vajadus oli, siis oli vaja võtta vastu otsus ja tegutseda.
                  Mis puutub pikka edasisse paberimajanduse protsessi, siis mina olen näiteks just vastupidi enda isikliku rahaga ostnud asutusele tehnikat ja ootasin tagasimakset poolteist kuud. Ei, mitte makseprobleemide tõttu aga asjaajmine käib lihtsalt suurtes asutustes nii kaua.
                  Iseküsimus muidugi kas kõrvaklapivalik just nii kallis pidi olema aga ega ma ei tea ka koha peal olnud alternatiive.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                    ...ja tegutsema asub suhtekorraldaja. Talviku juhtum:
                    "Talviku mitu päeva kestnud jõuline klounaad võib asjatundmatule mõjuda südant valutava poliitiku „Eesti asja ajamisena“ ja „ühiskonna mädapaisete avamisena“, ent tegelikult on mitu päeva kestnud soolo täpselt ajastatud ja sihitud ning teostatud kiretult osava suhtekorraldaja arsenali kasutades, milles pole midagi juhuslikku ega aatelist, vaid üksnes teadlik kampaania enda pildile mängimiseks"
                    Tahtmata mingeid vandenõuteooriaid puhuda, on tulnud ilmsiks teave, et artikli autor kuulus aastatel 2000-2015 Reformierakonda.
                    Elu on lühike, pidu on pikk.

                    Kommentaar


                      Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees ja Vabaerakonna fraktsiooni liige Artur Talvik selgitas täna kell 13.20 otsesaates, millel põhineb tema kahtlustus politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri suunal asutuse raha kuritarvitamises. Stuudios oli temaga koos Elmar Vaher, kes rääkis juhtunu kohta oma versiooni.

                      Elmar Vaher kinnitas, et PPA loeb raha väga hoolikalt. «Minu lause, kui hoolega lugeda, oli, et kui ma ei ole vastanud ootustele, siis ma vabandan. Tegemist on töövahenditega, mida iga politseinik omab, peab omama ja omab ka tulevikus. Ma ostsin need saapad, mille pärast ise kinni maksin, lihtsalt sellepärast, et tol hetkel laos ei olnud,» rääkis ta. Peadirektor tõi välja, et ta ostis sama krediitkaardiga ka 7-8 paari kummikuid piirivalvuritele.
                      Politsei- ja piirivalveamet avalikustas täna politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri krediitkaardi kasutamise kokkuvõtte, millest selgub, et politseijuht kasutas eelmisel aastal asutuse 5200-eurose limiidiga kaarti 16 korda enamasti töölähetustel majutuse ja toitlustuse eest tasumiseks.

                      Kokku on Vaher asutuse 5200-eurose limiidiga krediitkaarti, mille kasutamist kontrollib siseministri tänase korraldusega ministeeriumi siseauditi osakond, kasutanud aasta jooksul 1416 euro ulatuses.

                      24. veebruar: toitlustamine, OÜ Fregatt (kohtumine koostööpartneritega), 64,80 eurot
                      28. mai: töölähetus, AS Tallink Grupp (lähetuse korraldus 3-3/125P), 90 eurot
                      28. mai: rinnamärgid (meened välispartneritele), 11,70 eurot
                      11. juuni: toitlustamine, Cafe Swiss (kohtumine koostööpartneritega), 85,80 eurot
                      16. juuni: toitlustamine, Palace Hotelli baar (kohtumine koostööpartneritega), 72 eurot
                      22. juuli: toitlustamine (Elmar Vaheri avaldus 3. augustist palgast kinnipidamise kohta, kuludokument puudub), 9,60 eurot
                      23. juuli: majutus lähetuse ajal, hotell Pallas (Lõuna-Eesti visiit), 117 eurot
                      5. august: toitlustamine, Paleton OÜ (kohtumine koostööpartneritega), 55 eurot
                      1. september: toitlustamine (Elmar Vaheri avaldus 8. oktoobrist palgast kinnipidamise kohta, kuludokument puudub), 17,80 eurot
                      19. september: majutus töölähetuse ajal, AS Johan GTJ, neli inimest (Saaremaa visiit), 240 eurot
                      19. september: töölähetus, Väinamere liinid OÜ, praamipilet (Saaremaa visiit), 15,20 eurot
                      30. september: matkasaapad, Baltic Armaments OÜ (Elmar Vaheri avaldus 7. detsembrist palgast kinnipidamise kohta), 139,41 eurot
                      3. oktoober: majutus lähetuse ajal, AS Barclay Hotell (Lõuna-Eesti visiit), 66 eurot
                      20. oktoober: kõrvaklapid, Klick Eesti AS (kantud IT-kuludesse), 299 eurot
                      31. oktoober: majutus töölähetuse ajal, Villa Theresa OÜ (Rakvere visiit), 98 eurot
                      4. november: toitlustamine, Ülemiste Hotell OÜ (kohtumine koostööpartneriga), 35 eurot

                      Allikas: politsei- ja piirivalveamet
                      Lugesin 2x üle, kummikuid piirivalvele - ei leidnud.

                      Ka ei ole endiselt selgitust miks selliseid saapaid laos ei olnud.
                      Ja miks peadirektor üldse isiklikult peaks selliseid ostma, seda enam kui see pole esimest korda?
                      Kujutan ette et politseil vast on mingi majandus või haldusosakond kes ostab vajaliku vormiriietuse/jalanõud ca 2000-3000 politseile regulaarselt sisse, miks ei saa selle osakonna tööd korda?
                      Seisan üksi mere ääres
                      jalas kollased sandaalid
                      valged, merevahust sääred
                      hüüan: "Elagu skandaalid!"

                      Kommentaar


                        Mingi pressiesindaja juba selgitas, et Vaheril olid kõik aastad ja kuud peas sassis, lisaks oli PM-s 7-8 paarist saanud 70-80 jne. Infomüra ühesõnaga. See selleks. Võta rahulikumalt, Chac.

                        See riigihangete jura ei mahu mulle muidugi pähe. Kuidas saab hanke võitnud pakkuja pakkumise summa olla ärisaladus? Ma ei ole rh-dega üldse kursis ka samas, võib-olla see on nisuke kvantmehhanika, et kuku külili.

                        ERR-s avaldatud "arvamusartikkel" ERR enda toimetajalt, Talviku ja Vabaerakonna suhtes hävitavalt kriitiline... Pani mindki kulmu kergitama. Ilmunuks see PM-s, ÕL-s, Delfis... Erameedias, sõnaga, ei köhatakski. Aga ERR-i "suhtekorraldustaustaga toimetaja" säärane ambrasuurile viskumine oli ja on pentsik ikka küll.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                          See riigihangete jura ei mahu mulle muidugi pähe. Kuidas saab hanke võitnud pakkuja pakkumise summa olla ärisaladus? Ma ei ole rh-dega üldse kursis ka samas, võib-olla see on nisuke kvantmehhanika, et kuku külili.
                          Ei ole. Lepingute maksumus ei saa olla ärisaladus, sest tegemist on avalike vahendite kasutamisega.
                          Ja riigihangete registris pole ilmslet leitav, sest korraldati "otsepakkumus". Ma pakuks nii repliigi korras.
                          olgem kristlased, vabandused on esitatud

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zaz Vaata postitust
                            Ei ole. Lepingute maksumus ei saa olla ärisaladus, sest tegemist on avalike vahendite kasutamisega.
                            Ja riigihangete registris pole ilmslet leitav, sest korraldati "otsepakkumus". Ma pakuks nii repliigi korras.
                            Kõik loogiline. Aga näe, väidetakse vastupidist. Mina ei oska kumbagi uskuda...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                              Mingi pressiesindaja juba selgitas, et Vaheril olid kõik aastad ja kuud peas sassis, lisaks oli PM-s 7-8 paarist saanud 70-80 jne. Infomüra ühesõnaga. See selleks. Võta rahulikumalt, Chac.

                              See riigihangete jura ei mahu mulle muidugi pähe. Kuidas saab hanke võitnud pakkuja pakkumise summa olla ärisaladus? Ma ei ole rh-dega üldse kursis ka samas, võib-olla see on nisuke kvantmehhanika, et kuku külili.

                              ERR-s avaldatud "arvamusartikkel" ERR enda toimetajalt, Talviku ja Vabaerakonna suhtes hävitavalt kriitiline... Pani mindki kulmu kergitama. Ilmunuks see PM-s, ÕL-s, Delfis... Erameedias, sõnaga, ei köhatakski. Aga ERR-i "suhtekorraldustaustaga toimetaja" säärane ambrasuurile viskumine oli ja on pentsik ikka küll.
                              chac...ikka väikese algustähega...

                              Kommentaar


                                Teemasse ka: chac ajab närvi

                                Mõned tänase päeva parimad lahmimised:
                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                http://arvamus.postimees.ee/3473779/...tagasi-ei-astu
                                Politsei- ja piirivalveamet avalikustas täna politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri krediitkaardi kasutamise kokkuvõtte, millest selgub, et politseijuht kasutas eelmisel aastal asutuse 5200-eurose limiidiga kaarti 16 korda enamasti töölähetustel majutuse ja toitlustuse eest tasumiseks.

                                Lugesin 2x üle, kummikuid piirivalvele - ei leidnud.
                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                ja muide - tähelepanuväärne on ka see et antud artiklit saab kommenteerida vaid ID-kaardiga.
                                ERR's näen sellist asja esimest korda elus.
                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                ehk siis - pinged politsei juhtkonna ja keskastme vahel on jätkamise puhul sisse programmmeritud, ja see juhtub varem või hiljem
                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                ja ilmselt kui veel kaugemale mõelda, siis võibolla mingi 5a pärast tundub jälle normaalne liikluspolitseile trahvi asemel pistist anda, kui see vastutamatuse ahel mooda organisatsiuooni nagu vähk edasi liigub.
                                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X