320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Markko Vaata postitust
    Joppenpuhh. See viide räägib RHR-ist nähtavatest andmetest. Nüüd loe, mida ma kirjutasin. Kui näiteks kolm firmat esitavad pakkumuse ja pakkumused pärast pakkumuste esitamise tähtaega avatakse, siis selle tulemusena tekkivat protokolli (riigihangete registris), näevad nad kõik ja saavad ka kõik teada, mis hinnaga tema konkurendid on seda toodet pakkunud. Kui siiamaani on kõik riigihanked selliselt käinud, siis mis ärisaladusest me räägime?
    Minu paha. Ma ei uurinud, mis teema kohta väljavõte seadusest käib.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
      Teemasse ka: chac ajab närvi

      Mõned tänase päeva parimad lahmimised:
      1) mis Sinu jaoks arusaamatut on?
      a) härra väidab sõnaselgelt et ostis sama krediitkaardiga veel kummikuid. (eraldi küsimus on miks ta seda pidi tegema)
      b) krediitkaardi väljavõttel, mida tõendina esitatakse härra jutu kinnituseks, seda ostu ju pole?
      tahes tahtmata tekib esimene loogiline küsimus et kas härra valetab, või on esitatud vale/võltsitud konto väljavõte.
      see et hiljem miski pressiesindaja asja siluma tõttas, nojah... ja pärast veel teine kloun ERR'is... ei ole õige asi.
      kui oleks õige siis nii ei tehtaks.

      2) ERR poliitika muutus kommenteerimisel - jällegi on jäänud kahe silma vahele. minu vabandused.
      küsimus ikkagi õhus miks seda oli vaja teha, ei olnud seal ju mingit delfit. "kruvid koomamale" poliitika? aga see selleks.

      3)-4) kelle jaoks lahmimine, kelle jaoks elementaarne Konfucius'e tõlgendus (ilmselt üks meist pole lugenud kui selline mõttekäik võõras on)
      eksib juht mõnes tühises asjas, paisuvad eksimused aste astmelt allapoole järjest suuremaks, ja kõige madalam aste teeb lõpuks juba päris koledaid asju.
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        Minu paha. Ma ei uurinud, mis teema kohta väljavõte seadusest käib.
        Pole lugu

        Aga laias pildis jääb naiselik huvi ikkagi, mismoodi need laevad hangiti. Esmalt tehti riigihange, mis feilis, kuid seejärel küsiti lambist pakkumised ilma RHS-i kohaldamata?
        308

        Kommentaar


          Algselt postitas Markko Vaata postitust
          Pole lugu

          Aga laias pildis jääb naiselik huvi ikkagi, mismoodi need laevad hangiti. Esmalt tehti riigihange, mis feilis, kuid seejärel küsiti lambist pakkumised ilma RHS-i kohaldamata?
          Vabandan ka pisut ebaõige tsitaadi postituse eest, aga minu point on endiselt sama. Salajane riigihange on vale väljend, pigem oleks õige siis öelda erandlik riigihange. See pole Eestis väga levinud, aga seadusega siiski lubatud, seda on näiteks Kaitseministeerium varasemalt kasutanud hangete puhul, mis puudutavad näiteks riiklikku julgeolekut jms.
          Sadama hanke puhul põhjustas selle siis originaalse hanke ebaõnnestumine ja kuna tegu oli riiklikult olulise transpordivaldkonna katmisega, siis mindi teist teed edasi. Siit võid rohkem lugeda.

          Aga ikkagi, selle hanke korruptiivne sügavus ei ole siin üldse oluline. Seda politsei uurib niikuinii ju.
          Oluline on see, et Eesti riigi omandis olev ettevõte andis allkirja lepingu konfidentsiaalsusele (mis on ka sellise hanke puhul lubatud) ja Talvik lihtsalt tuli ja tegi selle avalikuks, mis võib väga vabalt kaasa tuua päris korraliku trahvi sadamale, mis opereerib meie kõigi rahakotiga. Ehk siis Talviku ristiretk on mõtlematu ja isiklikul feimil põhinev. Nagu ka see elumõttetu Vaheri peedistamine solvunud töötaja jutu põhjal.

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            1) mis Sinu jaoks arusaamatut on?
            a) härra väidab sõnaselgelt et ostis sama krediitkaardiga veel kummikuid. (eraldi küsimus on miks ta seda pidi tegema)
            b) krediitkaardi väljavõttel, mida tõendina esitatakse härra jutu kinnituseks, seda ostu ju pole?
            tahes tahtmata tekib esimene loogiline küsimus et kas härra valetab, või on esitatud vale/võltsitud konto väljavõte.
            see et hiljem miski pressiesindaja asja siluma tõttas, nojah... ja pärast veel teine kloun ERR'is... ei ole õige asi.
            kui oleks õige siis nii ei tehtaks.

            2) ERR poliitika muutus kommenteerimisel - jällegi on jäänud kahe silma vahele. minu vabandused.
            küsimus ikkagi õhus miks seda oli vaja teha, ei olnud seal ju mingit delfit. "kruvid koomamale" poliitika? aga see selleks.

            3)-4) kelle jaoks lahmimine, kelle jaoks elementaarne Konfucius'e tõlgendus (ilmselt üks meist pole lugenud kui selline mõttekäik võõras on)
            eksib juht mõnes tühises asjas, paisuvad eksimused aste astmelt allapoole järjest suuremaks, ja kõige madalam aste teeb lõpuks juba päris koledaid asju.
            Krt on ju öeldud, et kummikute ost oli eelmine aasta ja see ei kajastu selle aasta väljavõttel. Peale ERRi on muuseas ka Postimehe kommentaarium muutumas isikupõhiseks. Minu arust väga tervitatav.
            Ja Vaher ei eksinud millegi vastu.

            Kommentaar


              1. Massiivne teede soolatamine mistõttu on kõik mäng ja ligane igal pool ning õhtul saapad valged soolast.
              2. See, et faking majahooldajad ei suuda lund normaalselt kõnniteedelt lükata. Linn samamoodi.

              Kommentaar


                Kaur Kender. Nüüd tormas mingi kirjanike klubi perverti kaitsma ka veel.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                  Kõik loogiline. Aga näe, väidetakse vastupidist. Mina ei oska kumbagi uskuda...
                  Selleks on avaliku teabe seadus:

                  § 28. Teabevaldaja kohustus teave avalikustada


                  (1) Teabevaldaja on kohustatud avalikustama järgmise tema ülesannetega seotud olemasoleva teabe:
                  1) riigi ja kohaliku omavalitsuse üksuste üldistava majandusstatistika ja majandusprognoosid;
                  ..
                  10) avalik-õiguslike juriidiliste isikute tegevusaruanded ja tulude-kulude aruanded;
                  11) riigiasutuste ja kohaliku omavalitsuse üksuste ning kohaliku omavalitsuse asutuste eelarvete eelnõud ja eelarved ning nende täitmise aruanded;
                  ...
                  20) andmed riigi ja kohaliku omavalitsuse üksuste poolt teostatavate ja teostatud riigihangete kohta;
                  21) andmed selle vara ja eelarveraha kasutamise kohta, mille riik või kohaliku omavalitsuse üksus on andnud üle riigi või kohaliku omavalitsuse üksuse asutatud või nende osalusega eraõiguslikele juriidilistele isikutele;
                  olgem kristlased, vabandused on esitatud

                  Kommentaar


                    Algselt postitas zaz Vaata postitust
                    Selleks on avaliku teabe seadus:
                    1. Avaliku teabe seadus ei käi riigi osalusega ettevõtete kohta
                    2. Laevad osteti otsepakkumisega ja ilma riigihanketa, see info on kahesekundilise guugeldamise abil leitav

                    Kommentaar


                      Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                      1. Avaliku teabe seadus ei käi riigi osalusega ettevõtete kohta
                      2. Laevad osteti otsepakkumisega ja ilma riigihanketa, see info on kahesekundilise guugeldamise abil leitav
                      § 5. Teabevaldaja

                      (1) Teabevaldajaks on:
                      1) riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutus;
                      2) avalik-õiguslik juriidiline isik;
                      3) eraõiguslik juriidiline isik ja füüsiline isik käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud tingimustel.
                      (2) Eraõiguslikule juriidilisele isikule ja füüsilisele isikule laienevad teabevaldaja kohustused, kui isik täidab seaduse, haldusakti või lepingu alusel avalikke ülesandeid, sealhulgas osutab haridus-, tervishoiu-, sotsiaal- või muid avalikke teenuseid, – teabe osas, mis puudutab nende ülesannete täitmist.
                      (3) Teabevaldajaga võrdsustatakse:
                      1) ettevõtja, kes on kaubaturul valitsevas seisundis, omab eri- või ainuõigust või loomulikku monopoli, – teabe osas, mis puudutab kaupade ja teenuste pakkumise tingimusi, hindu ja nende muudatusi;
                      2) füüsilisest isikust ettevõtja, mittetulundusühing, sihtasutus või äriühing, – teabe osas, mis puudutab riigi või kohaliku omavalitsuse eelarvest avalike ülesannete täitmiseks või toetusena antud vahendite kasutamist.
                      [RT I 2007, 12, 66 - jõust. 01.01.2008]
                      olgem kristlased, vabandused on esitatud

                      Kommentaar


                        Ma usun, et kui riigi või omavalitsuse eelarvest peaks kunagi avalike ülesannete täitmiseks ülekanne tehtama, raporteeritakse küsijale kindlasti, kuhu see kulus. Seos laevade ostmisega jääb endiselt pisut hämaraks.

                        Kommentaar


                          Vaniljemaitseline Coca-Cola. Dislike kuubis.
                          Elu on lühike, pidu on pikk.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                            2. Laevad osteti otsepakkumisega ja ilma riigihanketa, see info on kahesekundilise guugeldamise abil leitav
                            Siirast uudishimust sooviks saada neid märksõnu, millega ma kahe sekundiga selle info üles leian. Ja endiselt jääb küsimus, miks oli vaja enne seda riigihange teha ja pärast "otsepakkumine"? Ühel hetkel olen hankija ja siis kui asi on pekkis, siis ei ole?
                            308

                            Kommentaar


                              Ahto Lobjakas.
                              Ma ei saa aru, mis hetkest alates see vennike ennast tõemonopoliks ja arvamusliidriks pidama on hakanud. Lihtsalt jaburdab valjuhäälselt. Ruttu-ruttu tuleb paika panna.
                              Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Markko Vaata postitust
                                Siirast uudishimust sooviks saada neid märksõnu, millega ma kahe sekundiga selle info üles leian. Ja endiselt jääb küsimus, miks oli vaja enne seda riigihange teha ja pärast "otsepakkumine"? Ühel hetkel olen hankija ja siis kui asi on pekkis, siis ei ole?
                                Riigihange kukkus läbi (pakkujaid polnud vms) ning selleks, et laevad õigeks ajaks valmis saaks (loe: Leedo lepingu lõpuks) mindi otsepakkumise teed.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X