320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Katk Vaata postitust
    Sellega seotuvalt aga parkimistasude tõstmine aga ajaks küll vihale kuna nagu juba ütlesin siis see oleks suur keskmine sõrm väikeste lastega kodanikele ja väljaspoolt Tallinna elanikele.
    Täiesti off topic, kuid parkimistasud võiks töötada nagu börs, et kui on defitsiit, siis läheb hind üles ja kui kohti jagub, siis hind madalam.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Algselt postitas Katk Vaata postitust
      Aga siis läheme veel äärmusesse korra kui sa sinna juba läksid. Kas see sinu põhjendus annab mulle ka nüüd õiguse (vana) Haapsalu maantee kinni panna 1km mõlemas suunas mitte kohalikele kuna mina seal elan? Ma ka ei taha et mina ja minu lapsed minu kodus ja aias heitgaase sisse peavad hingama mida mitte kohalikud tekitavad minu kodulinnas. Ja samamoodi null kasu minu linnale kuna maksud maksad sa ju oma linnale. Sama teeme nt Tartu maanteega Kose juures ja Adaveres ja Ardus jne. Oleks ju vahva.
      Need on riiklikud maanteed, mida hoitakse korras ka minu maksuraha eest. Ja ärme võrdle ummikuid 90/70 km liikuvate sõidukitega kui me räägime heitgaasidest.
      Et see näide ei päde päris hästi.

      Kommentaar


        Ja minu arvates võiks üleüldse maanteed ja praamiliikluse kinni maksta kohalikud. Ehk saarlased, nahh, ma maksan seda kuradi praamide dotatsiooni enda maksurahaga? või miks on mul vaja näiteks Narva maanteed? Või mingit Viljandi-Valga asfalti? Elagu kesklinn!

        Kommentaar


          Haapsalu maanteed pole minu linnasiseselt küll riik korras hoidnud sest see tee ei ole lihtsalt korras.
          Ja kui sulle ummikud ei sobinud siis äkki nad ei taha hoopis seda müra mida seal tekitatakse ning kuna alevist läbi sõit siis mürasummutajate ehitus tundub ebamõistlik kohalikele jalameestele. (btw Kosel kindlasti pole 90/70 ala kui sa just kaamerasse ei sõida seal tuimalt pidevalt). Ja kui seal pole nii palju heitgaase ja vaatame mürast kõrvale siis seal on hoopis lisatolm teekatte kulumisest suure koormuse tõttu mida kohalikud ei taha.

          Ehk igatepidi annab igalühel vinguda absoluutselt igast asjast. Ja lõppjäreldus ongi, et oleme eestlased ja kõik vinguvad ning halavad. Ükskõik kas on põhjust või mitte.

          Kommentaar


            See offtopic ka, aga laps võiks alates 3-4 klassist küll ise juba koolis käia ja koolist koju jõuda.

            Mõistan, kui vanem läheb nagunii umbes samasse kohta ja umbes samaks ajaks, siis pole probleemi. Aga on neid, kes spetsiaalselt teevad suure ringi kesklinna või üldse ärkavad selleks, et laps kooli viia.

            Nonsence.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
              See offtopic ka, aga laps võiks alates 3-4 klassist küll ise juba koolis käia ja koolist koju jõuda.

              Mõistan, kui vanem läheb nagunii umbes samasse kohta ja umbes samaks ajaks, siis pole probleemi. Aga on neid, kes spetsiaalselt teevad suure ringi kesklinna või üldse ärkavad selleks, et laps kooli viia.

              Nonsence.
              Aga kõikjal on ju perverid ja icemanid!

              Kommentaar


                Olen Tartus autoomanik. Elan kesklinnas, käin tööle ja koju autoga. Kuigi Tartu puhul jõuab jalgsi kesklinnast pea igasse linna ossa ca 30 minutiga ning minu puhul tööle samamoodi, siis ma väärtustan oma aega natukene rohkem ning ei raatsi kulutada ekstra 40 minutit liikumiseks marsruudil kodu->töö ja töö->kodu. Autoga 8-12 minutit, sh Tartu tipptunni ajal.

                Kommentaar


                  Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                  Olen Tartus autoomanik. Elan kesklinnas, käin tööle ja koju autoga. Kuigi Tartu puhul jõuab jalgsi kesklinnast pea igasse linna ossa ca 30 minutiga ning minu puhul tööle samamoodi, siis ma väärtustan oma aega natukene rohkem ning ei raatsi kulutada ekstra 40 minutit liikumiseks marsruudil kodu->töö ja töö->kodu. Autoga 8-12 minutit, sh Tartu tipptunni ajal.
                  Naljakas olekski, kui sellise kasutajanimega djüüd bussiga sõidaks.

                  Kommentaar


                    Huvitav, et kogu tuline arutelu läks lahti ühe akf pigem filosoofiliselt arutelust, et huvitav, palju inimesi ÜT-d kasutaks, kui see ideaalselt toimiks. Aga kuidagi märkamatult läks lahti vaidlus, miks justkui lähtus eeldusest, et see oleks millegi poolest väga vajalik, et autoga sõidetaks vähem ja ÜT-ga rohkem?!
                    Keegi pole aga seletanud, mis seal kokkuvõttes vahet on ja mis seal halba on kui autot eelistatakse. Ummikuid natuke ju aga nendegi üle kannatavad ju eeskätt teised sohvrid, mitte ÜT-kasutajad.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Aga kõikjal on ju perverid ja icemanid!
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                        Keegi pole aga seletanud, mis seal kokkuvõttes vahet on ja mis seal halba on kui autot eelistatakse. Ummikuid natuke ju aga nendegi üle kannatavad ju eeskätt teised sohvrid, mitte ÜT-kasutajad.
                        Keskkond? Ma saan aru, et pagulastest ongi parem suure autoga üle sõita kui kliima päris perse peaks minema, aga natukene võiks pikemalt ikka ette näha.

                        Ja ummikutest - üks täis buss pidi võrduma 60 autoga tänaval. Seda on tegelikult päris mitu meetrit ja minutit ummikus juba ühe bussi kohta.


                        Aga ma ei viitsi kedagi ümber veenda. Eks igaüks valib lõppkokkuvõttes enda maailmavaate/vajaduse/mugavuse järgi transpordivahendi.

                        Kommentaar


                          Katk või Leedu autovargad tooksid leevendust.

                          Kommentaar


                            Elan Tartus ja müüsin auto maha. Saan ka bussiga hakkama. Ei ela kesklinnas, jala läheb tööle 45 mintsa. Lapse lasteaed jääb tee peale ette. Jah, oleks küll mugav autoga, aga otsest vajadust nagu pole, sest buss, millega lähen on hommikul pool tühi. Buss läheb otse maja eest ja teine liin on 5 minuti kaugusel (lapse sammudele). Valik missugune. Kuna mul on väike laps, siis ma tunnen, et ka see hommikune minek on kvaliteetaeg koos. Ei, ma ei mängiks hommikul selle aja võrra taga kodus rohkem. Aga bussis ja teel saame laulda ja vestelda. Auto sõit saaks tagatänavate kaudu lihtsalt nii kiiresti läbi. Jah, õhtul saaks varem ehk koju, aga jälle. Me peatume teepeal mitu korda, vaatame puid ja lehti ja koeri tee peal ja meil on nii palju avastada.

                            Tegelikult tahtsin teisest asjast rääkida. Olen hetkel töö pärast USAs ja sõitsin eile 7 tundi LAsse. Sellest viimane 1, 5 oli linna sees. Esimest korda. Päris pingeline oli. Kohati kuus rida hullumeelset liiklust kell 11 öösel. Olen ka Londonis sõitnud, aga see oli sellekõrval lapsemäng.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              Kui nüüd teise äärmusesse minna - Aga miks peaks mina kesklinna elanikuna sisse hingama selle väljaspool kesklinna elava inimese auto heitgaase, mida ta ummikus seistes tekitab, et sõita tööle ja pärast koju? Maksud maksab ka võibolla veel kuskil oma vallas. Et nagu null kasu minule. Ja istuma tema tõttu ummikus. Ja parkimiskohta ka veel tänaval ei leia.
                              Ja see pereinimeste väide - okei. Ma saan aru, et viid lapse lasteaeda, okei, ma saan aru, et viid lapse esimesse klassi. Aga kaua see "laps kooli" väide välja mängib? kuuenda klassini? Kooli lõpuni? Magistrikraadini?
                              Ma jään endiselt seisukoha juurde, et paljudel jääb asi mugavuse, harjumuse, mõtlemise taha kinni.
                              Ning ei see ei ole üldistus - alati on neid, kelle töö nõuab ringi sõitmist, tööle ei olegi muud varianti kui autoga jne jne.

                              Huvi pärast, mis paneks siinseid igapäevaselt tööle koju sõitmisest autost loobuma? 6 eur/l kütusekulu? Kesklinn lukku (praeguse parkimistsooni järgi), rongi/trammi parem ühenduvus äärelinnad-> kesklinn? Ja kaugel peaks peatus olema?
                              No minu a jaoks eksisteerivad ummikud mitte niivõrd kesklinnas, aga rohkem ikka linna sisse ja väljasõitude juures. Ma ausalt ei mäleta millal ma viimati ummikus kesklinna sõitsin või sealt välja, aga Tammsaarel või varasemalt Haabersti ringil (seal on nüüd mõnus) või siis Pärnu maanteel olen küll.
                              Meetodid:
                              kütusehind motiveeriks ostma elektriauto ühel hetkel ma arvan, oleks hea kruiisida tühjas linnas, pigem suunaks see mingil hetkel vaatama mingi ökoma pilli suunas.
                              kesklinna kinni panemine arvan mõjutab päris korralikult ka ärisid kolima sellest piirkonnast välja või siis kuidagi kompenseerima lisakulusid.
                              Kui meil oleks tänapäevane lähirongi/trammi ühendus, siis lahendaks see paljud mured. Olen seda arvamust ka varem väljendanud, mul poleks ka praegu probleemi viia laps lasteaeda, sõita autoga kuhugi parklasse, ronida rongipeale ja siis sõita tööle (kui aus olla, siis oleks peaaegu Saue/Vanamõisa kanti kolinud just sellepärast, et seal rongiühendus olemas). Aga oleks poleks, tramm kuhugi Tabasallu ei hakka niipea sõitma. Busside puhul on enamjaolt sama mure, need istuvad samamoodi ummikus.

                              Meie kodule lähim bussipeatus on mingi 1,5km, väikelastega pere jaoks way liiga kaugel (ja ei, ei ela eraklikult vaid selles piirkonnas elab mingi 600-700 inimest kindlasti, kes eranditult kõik autoga sõidavad, isegi isealgatuslik sõidujagamine tegutseb) ja ma tean, mu ema ka kõmpis 5km läbi lume lapsena kooli, ajad on teised.

                              Kommentaar


                                väga palju liigub ringi autosid kus 1 inimene sees ja päris palju on ka peresid kus juba 2+ autot. 1 auto oleks autovaba, iga järgmine maksustatud automaksuga.

                                meil keegi ei viitsi enam tegeleda logistikaga mugavuse pärast. kui elasin Sao Paulos, siis üks sakslane küsis expatide foorumis et kui tal on töökoht ühes linnaosas ja lapse lasteaed teises, et kas elamine oleks ok otsida kolmandasse. Vastuseks sai ta, et unustagu ära, sest kui hommikul tahaks tööle minna ja last lasteaeda viia, siis kuluks tal tippajal umbes 3-4 tundi, vaene sakslane polnud osanud lihtsalt arvestada kohalike liiklusoludega. Nii ongi et oma valikute tegemisel kus töötad või kus elad pead eelnevalt mõtlema kas see on logistiliselt teostatav. Sellepärast oli ka mulle üllatuseks korterite üürikuulutusi vaadates et peamine nn. müügiargument oli lähedus metroole/bussipeatusele.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X