320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kl3, ära aja mingit vaese inimese juttu. Ise tahab veel City fanboy olla. Dziisas.

    Kui nali kõrvale jätta, siis kui lapsi ei pea kantseldama ja igakuine taksoga sõitmine jääb alla 200 euro, siis ei peaks autole mõtlema.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
      Kl3, ära aja mingit vaese inimese juttu. Ise tahab veel City fanboy olla. Dziisas.

      Kui nali kõrvale jätta, siis kui lapsi ei pea kantseldama ja igakuine taksoga sõitmine jääb alla 200 euro, siis ei peaks autole mõtlema.
      täpselt nii on. Ise sõitsin autoga Portugalis igapäevaselt, siin aga liikluskultuur ei kutsu kohe kuidagi autot kasutama, enne võtan takso. teine asi on see, et mul Portugali juhiload, mis kehtivad 50. eluaastani, mis siin peaks ümber vahetama, nii ma siis sõidan autoga ainult reisides autorenti kasutades.
      Kalamajas tänapäeval enam autodele ruumi pole parkimiseks ja koduuksest kuni töökohani Tondil kulub trammi-rongiga 20-30 minutit, ei usu et autoga saaks eriti kiiremini.
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
        Pani mõtlema, et huvitav kas kusagil tehtud ka mingit uuringut, et kui paljud loobuks autost ja hakkaks bussiga sõitma, kui see poleks enam tasuta ja liinid tehtaks korda.
        Vaadates eestlaste tohutut autokultust, siis usun, et reaalsuses loobuks autost väga vähesed, sest jäävad ikka need probleemid:
        - ühistransporti peab ootama
        - ühistranspordis on teised inimesed
        - peatustesse peab kõndima

        Üldiselt on see pahatihti, nagu orbit ütles, mõtlemises kinni. (jep, on ka räigelt erandeid) Liigun töökaaslasega üsna samast kohast tööle. Tema autoga, mina ühistranspordiga. Mina kaotan päevast äkki 30 minutit tänu sellele. Ta on pea iga hommik töölejõudes endast väljas, sest on ummikud, teised tropid autojuhid ja muu pask. Ma olen tsill, sest ummikud ja tropid autojuhid jäid bussijuhi mureks ning olen samal ajal rahus pool podcasti ära kuulanud. Maitse asi, et mida sa rohkem inimesena väärtustad.

        Kommentaar


          Tallinna probleem on selles, et rööbastranspordi arendamiseks on juba hilja - sobivad kohad on kinni ehitatud või autoteede all. Ning üheksakümnendatel oli muidugi rahapuudus, vanad keskkonda saastavad bussid oli siis lihtsam lahendus. Muidu võinuks juba ammu panustada trammidele ja rongidele. Nõmmekana oskan rongi hinnata, ummikutes ta seisma ei pea. Kahju vaid sellest, et peatus kodust kaugel ning töökoht ka, nii et ei liigu rongiga nii tihti kui tahaksin.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            Mul on tööle ca 6km ots. Kasutan autot ainult siis, kui on vaja tööpäeva jooksul või kohe peale seda kuhugi jõuda. Muul ajal buss + jalad, suvel ratas. Jaguneb kusagil 70/30 kuus tervislikumate variantide kasuks.
            Suuresti toetab sellist liikumist Pärnumaa ühtne piletisüsteem, kuukaart 10.-
            Varasemalt oli see 3-4 korda kallim ja siis jäi küll ostmata. Ehk, kui süsteem on hea ja hind taskukohane saab autopede rooli küljest ära küll!
            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

            Kommentaar


              Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
              Mul on tööle ca 6km ots. Kasutan autot ainult siis, kui on vaja tööpäeva jooksul või kohe peale seda kuhugi jõuda. Muul ajal buss + jalad, suvel ratas. Jaguneb kusagil 70/30 kuus tervislikumate variantide kasuks.
              Suuresti toetab sellist liikumist Pärnumaa ühtne piletisüsteem, kuukaart 10.-
              Varasemalt oli see 3-4 korda kallim ja siis jäi küll ostmata. Ehk, kui süsteem on hea ja hind taskukohane saab autopede rooli küljest ära küll!
              Jääkarud kiidavad

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Üks lahendus on veel: metroo. Ka tänapäeval ehitatakse metroosid ja kuigi peamiselt Indias ja Hiinas, siis ka Euroopas on mõned metrood valminud pärast külma sõda. Näiteks Sofias ja Torinos.
                Mu arust lugesin kusagilt, et metroo peale tasub tasuvuse mõttes mõelda alles siis, kui antud lähipiirkonnas elab kokku vähemalt 1M inimest. Kust kuhu see võiks siis Tallinnas sõita? Lasnamäe-Kesklinn-Mustamäe?
                Ei usuks, et ka metroo kangutaks eestlasi autoroolidest minema. Peab mingid karmimad meetmed kasutusele võtma. Paaris ja paaritu numbriga autodel on kesklinna asja üle päeva tööpäeviti ning nädalavahetustel piiranguid pole. Kui tahad iga päev kesklinnas sõita, siis ostad mingi raha eest loa.
                Joga Bonito!!!

                Kommentaar


                  Tuleks metroo, sõidaks ma kindlasti vähem autoga.
                  Ela ja tunne, et elad
                  see on kõige lihtsam
                  filosoofia, mis toimib
                  sule silmad ära vaata
                  tagasi, hinga sügavalt ja
                  hüppa üle iseenda varju
                  tule koos minuga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                    Tuleks metroo, sõidaks ma kindlasti vähem autoga.
                    Aga kui metroopeatus oleks 10min kaugusel kodust ja 5min kaugsel töökohast ja peale tööd trenni ei saaks vapsjee metrooga? Lisaks vihm, tuul, teised inimesed, ootamine ja muu pask. Samal ajal autoga saaksid ikka otse ukse ette? Et kas tegelikult oleks vahet?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      Aga kui metroopeatus oleks 10min kaugusel kodust ja 5min kaugsel töökohast ja peale tööd trenni ei saaks vapsjee metrooga? Lisaks vihm, tuul, teised inimesed, ootamine ja muu pask. Samal ajal autoga saaksid ikka otse ukse ette? Et kas tegelikult oleks vahet?
                      Metroo probleem on selles, et liine peaks olema palju, et ta oleks efektiivne, aga sellist metsikut kaevamist ei maksa keegi kinni. Üks liin Mustamäe-Lasnamäe läbi kesklinna ehk isegi suudetaks ehitada, aga oleks sel pointi?
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Algselt postitas eika Vaata postitust
                        Vaadates eestlaste tohutut autokultust, siis usun, et reaalsuses loobuks autost väga vähesed, sest jäävad ikka need probleemid:
                        - ühistransporti peab ootama
                        - ühistranspordis on teised inimesed
                        - peatustesse peab kõndima

                        Üldiselt on see pahatihti, nagu orbit ütles, mõtlemises kinni. (jep, on ka räigelt erandeid) Liigun töökaaslasega üsna samast kohast tööle. Tema autoga, mina ühistranspordiga. Mina kaotan päevast äkki 30 minutit tänu sellele. Ta on pea iga hommik töölejõudes endast väljas, sest on ummikud, teised tropid autojuhid ja muu pask. Ma olen tsill, sest ummikud ja tropid autojuhid jäid bussijuhi mureks ning olen samal ajal rahus pool podcasti ära kuulanud. Maitse asi, et mida sa rohkem inimesena väärtustad.
                        +1

                        enamus juhtudel ostetakse auto siiani ühiskondlikust staatusest sõltuvalt/lähtuvalt. samas Lääne-Euroopas ostetakse üldjuhul auto ikkagi punktist A punkti B liikumiseks
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Auto ei ole Eestis rikkuse näitaja vaid vaesuse varjaja.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                            Auto ei ole Eestis rikkuse näitaja vaid vaesuse varjaja.
                            ka seda. komplekside väljaelamine a la teisest parem olemine jne.
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              No ise samuti linnas liigun jala või ÜT või rattaga. Augoga minnes, see teeb hommikul maru närviliseks küll, kui jalutades podcasti kuulates peaks iga päev ummikus istuma. Seetõttu ei taha ka kuskile äärelinna ridakasse kolida.
                              Aga linnast ju tahad maale ka, vanematele külla.
                              Või väikelapse ja kogu tema kraamiga Tartu sõpradele külla.
                              Siis ikka seikled end haigeks ilma autota.

                              Kommentaar


                                Käisin eelmine nädal mingite Eesti äritegelastega Poolas reisil ja siis kõik rääkisid, et neil on jahid ja üks djüüd pidi kohe Ferrari saama (mille peale küll ütles, et benssu, rsk, kulub sitaks). Ma siis poetasin mokaotsast, et mul autot pole. Tassike teed ja siis saabus vaikus. Siiamaani tunnen end vaeselt ja varun kappi kiirnuudleid.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X