320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Uus tase eestlaste liikluskultuuris?
    Joga Bonito!!!

    Kommentaar


      Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
      Uus tase eestlaste liikluskultuuris?
      Seda juhtub igal hommikul seal. Kuna rekonstruktsiooni käigus lühendati vasakule keeravat rida (algab videos oleva foori juurest suunaga selja taha), siis närvilisemad tõmbavadki juba varem vastassuunda. Kusjuures ma esimest korda näen kedagi, kes seda ülekäigurada ka kasutab. Muidu tundub täiesti pointless, s.o. paremal pool on lasna klint ja kuskile normaalsesse kohta sealt ei saa.
      308

      Kommentaar


        Algselt postitas Markko Vaata postitust
        Seda juhtub igal hommikul seal. Kuna rekonstruktsiooni käigus lühendati vasakule keeravat rida (algab videos oleva foori juurest suunaga selja taha), siis närvilisemad tõmbavadki juba varem vastassuunda.
        Kas see on see uuendatud Laagna tee algus? Kui jah siis hädad selle ristmikuga algasid juba palju varem, kui Lubja ja Vilmsi tänavale foorid pandi. Enne seda ei olnud sealkandis mingeid erilisi ummikuid. Peale fooride paigaldamist tekkisid Vilmsi tänavale ummikud. Tore on näha, et uue uuendusena on suudetud ka Laagna teele ummikud tekitada. Mehed teavad mis teevad!

        Kommentaar


          Algselt postitas Marduk Vaata postitust
          Kas see on see uuendatud Laagna tee algus? Kui jah siis hädad selle ristmikuga algasid juba palju varem, kui Lubja ja Vilmsi tänavale foorid pandi. Enne seda ei olnud sealkandis mingeid erilisi ummikuid. Peale fooride paigaldamist tekkisid Vilmsi tänavale ummikud. Tore on näha, et uue uuendusena on suudetud ka Laagna teele ummikud tekitada. Mehed teavad mis teevad!
          Exactomundo
          308

          Kommentaar


            Hiljuti saabus meie peresse auto millel on adaptiivne kiirusehoidik (ACC). Minu tähelepanek on see, et seda kasutades muutub enda sõidustiil maanteel kordades rahulikumaks.

            Kommentaar


              Algselt postitas Rudy Vaata postitust
              Hiljuti saabus meie peresse auto millel on adaptiivne kiirusehoidik (ACC). Minu tähelepanek on see, et seda kasutades muutub enda sõidustiil maanteel kordades rahulikumaks.
              100% nõus, kui auto ise pikivahet hoiab on see pidur gaas tõmblemine maanteel oluliselt vähem närvesööv.

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Miks??
                Ei tahtnud sinu vihmapilves sõita.
                Ela ja tunne, et elad
                see on kõige lihtsam
                filosoofia, mis toimib
                sule silmad ära vaata
                tagasi, hinga sügavalt ja
                hüppa üle iseenda varju
                tule koos minuga.

                Kommentaar


                  Ööpäev liikluses: roolist tabati 14 joobes juhti, õnnetustes sai viga kuus inimest

                  Aga see päris räme pauk, mis otse minu ees tehti kella 19:30 kandis Pärnu-Jaagupi ja Libatse vahel? Huvitaval kombel pole mitte kuskil sellest infot.

                  Kommentaar


                    delfi esilehel uudis kuidas Tallinnas liikluskaos kogu aeg ja kuidas 74% leibkondadest autot omavad.

                    Pani mõtlema, et huvitav kas kusagil tehtud ka mingit uuringut, et kui paljud loobuks autost ja hakkaks bussiga sõitma, kui see poleks enam tasuta ja liinid tehtaks korda. Ise ostsin auto just sellel põhjusel, et kuigi ma selge ilmaga kontori aknast näen oma kodu, siis bussiga sinna jõuda võttis tund vähemalt, autoga 15-20 min, sõltuvalt kuidas rohelise tulega läks. Lisaks veel olematud ümberistumisvõimalused ja umbetäis bussid, kuna tipptunnil iga 15-20 minuti tagant on kellegi jaoks ok intervall.

                    Eraldi tervitused Pinna peatusele lasnamäel, kus 3-4 bussiliini otse kesklinna viivad ning kõik bussid paari-kolme minuti sees ning seejärel 10-15 min pausi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                      delfi esilehel uudis kuidas Tallinnas liikluskaos kogu aeg ja kuidas 74% leibkondadest autot omavad.

                      Pani mõtlema, et huvitav kas kusagil tehtud ka mingit uuringut, et kui paljud loobuks autost ja hakkaks bussiga sõitma, kui see poleks enam tasuta ja liinid tehtaks korda. Ise ostsin auto just sellel põhjusel, et kuigi ma selge ilmaga kontori aknast näen oma kodu, siis bussiga sinna jõuda võttis tund vähemalt, autoga 15-20 min, sõltuvalt kuidas rohelise tulega läks. Lisaks veel olematud ümberistumisvõimalused ja umbetäis bussid, kuna tipptunnil iga 15-20 minuti tagant on kellegi jaoks ok intervall.

                      Eraldi tervitused Pinna peatusele lasnamäel, kus 3-4 bussiliini otse kesklinna viivad ning kõik bussid paari-kolme minuti sees ning seejärel 10-15 min pausi.
                      Ma loobusin autost, kuna lapsi pole, tööle saan mina/naine trammiga ja suured poeostud toob kuller.

                      Aga elan veidi nugavas asukohas ka muidugi.
                      Instagram

                      Twitter

                      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                      telekavaataja.blogabet.com

                      Kommentaar


                        Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                        delfi esilehel uudis kuidas Tallinnas liikluskaos kogu aeg ja kuidas 74% leibkondadest autot omavad.

                        Pani mõtlema, et huvitav kas kusagil tehtud ka mingit uuringut, et kui paljud loobuks autost ja hakkaks bussiga sõitma, kui see poleks enam tasuta ja liinid tehtaks korda. Ise ostsin auto just sellel põhjusel, et kuigi ma selge ilmaga kontori aknast näen oma kodu, siis bussiga sinna jõuda võttis tund vähemalt, autoga 15-20 min, sõltuvalt kuidas rohelise tulega läks. Lisaks veel olematud ümberistumisvõimalused ja umbetäis bussid, kuna tipptunnil iga 15-20 minuti tagant on kellegi jaoks ok intervall.

                        Eraldi tervitused Pinna peatusele lasnamäel, kus 3-4 bussiliini otse kesklinna viivad ning kõik bussid paari-kolme minuti sees ning seejärel 10-15 min pausi.
                        Meil on iganenud liinid, mida pole suures osas mitukümmend aastat muudetud. Lisaks siis veel valglinnastumine. Elasin mõnda aega Tiskre kandis, kust sõitis 1 buss Väike õismäele ja thats it. Veab kellel töökoht väike õismäel oli, äkki 0,2%. Minu tööle saamiseks kulus minimaalselt 45 minsa, autoga 20-25. Ilma ummikuta oleks 15. Nüüd peale haabersti ringi valmimist oleks veel vähem. Mitte miski ei motiveeri bussi kasutama, see lihtsalt nii ebamugav.

                        Kommentaar


                          Kui Sa istud kontoris 9st 5ni, siis on ÜT mõeldav, aga kui töö hõlmab natukenegi ringi sõitmist või poest asjade ostmist, siis ei saa kuidagi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            Mitte miski ei motiveeri bussi kasutama, see lihtsalt nii ebamugav.
                            Noh, kõik on ikkagi mõtlemises kinni. Või oma soovides. Okei, ma elan kesklinnas ja ilmselt erandlik, aga siiski.
                            Mul on isiklik auto. Ma ise ka ei tea miks. Ilmselt olen raha peale vihane, aga kuna suht vana ja kulud väiksed, las seisab.
                            Aasta aega käisin tööle Läike teele, mis on kuskil Mõigus või ma ei teagi, mis selle koha täpne nimi on. Võibolla Peetri. Ükshetk sai autoga sõitmisest kõrini ja mõtlesin, et proovin ühistranspordiga. Ainus variant sinna oli liin number kaks. Jala bussipeale kodust 10 minutit - bussiga läks vist pool tundi, pärast veel 10 minutit jala tööjuurde. Ja õhtul samamoodi tagasi. Autoga läks hommikul 15 minutit umbes, koju rohkem, ei mäleta aga umbes 25-30 minutit vist oli.
                            Nüüd on teine töökoht. Ja lisaks ka tööauto, ka isiklikuks kasutamiseks. Asukohaga Männikul. Siia sõidab buss number viis. Hommikul bussipeale viis minutit, bussis 20 minutit, jala tööle viis minutit. Koju tagasi umbes sama aeg. Autoga läheb hommikul 15, õhtul 20 kui trikitada viitsida. Kui sõita mööda lühemat trajektoori, siis 40.
                            Ehk et ma ilmselgelt kaotan ajas iga päev umbes pool tundi oma ajast. Aga bussisõidu olen ma enda jaoks mõelnud selliseks, kus ma saan rahulikult omas mõtteis olla, muusikat kuulata, keegi ei aja mind liikluses närvi (sest debiilikuid on sitaks liikluses ja tänu sellele saabun ka tööle ning koju rõõmsamas meeleolus), säästan närve ja mis mu jaoks oluline - ka loodust. Jääkarud rõõmustavad ja üldse.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              Noh, kõik on ikkagi mõtlemises kinni.
                              Päris nii ikka ei ole kui linnast väljas elada. Ükspäev proovisin jala ja rongimees olla kodust lapse lasteaeda viimiseks ja siis tööletulekuks. Tavapärase ~40 minuti asemel uksest ukseni läks tund ja 10 minutit. Ja siis pidin ka veel rongini kiirkõndi tegema kuna oli tarvis ootamatult lasteaias kasvatajaga/õpetajaga rääkida 5 minutit mida ma ei olnud ette arvestanud (järgmine rong tuli vist ~15 minutit hiljem). Ja noh rong oli ülerahvastatud nii, et alles Laagris sai istuma.
                              Kuna autol on eelsoojendus saan alati sooja autosse istuda. Lisaks rahulikult kulgedes saan samal ajal podcasti kuulata samamoodi nagu rongis selle boonusega et ei pea midagi kõrva toppima. Kuna ma ei viitsi närvi ka minna jobukate peale teel vaid võtan lihtsalt huumoriga neid siis suht no brainer et ma säästan oma päevast kokku ühe tunni ning mugavuse liikuda aegadel mil endal vaja ilma kiirustamata.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                                Ükshetk sai autoga sõitmisest kõrini ja mõtlesin, et proovin ühistranspordiga
                                Seni kuni minimaalse jalutuskäiguga saab ühe transpordiga tööle-koju on veel suht elatav. Jama on siis kui pead hakkama ümber vahetama ja avastad, et vahed on 10-15 min, mis hommikul tuule ja vihmaga pole väga lahe. Kui mingi vahe autotu olin, käisin tööle überringiga, et saaks vahepealset aega vähemalt viru keskuse all bussikas sisustada. Ajakulu välja jättes, siis vähemalt oli talvel üsna talutav. Seda ainult juhul kui kell 6-7 tööle minna. Peale seda õismäelt reisides peab põmst väiksematel lastel peas seisma et sisse mahtuda.

                                propsi siinkohal bussiliinile 46, mis kiiresti ja mugavalt õikalt kesklinna viib ja tipptunnil 5-7 min ootamist ainult nõuab. Nagu välismaa juba.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X