320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Katk Vaata postitust
    Fucked up loogika ju, common sense võiks ka siiski kehtida. Hetke teksti järgi jääb mulje, et kui mikrolaineahjul on öeldud "Ära pane kassi sinna sisse ja siis ahju tööle" siis sa seda ei tee, aga kuna koerast pole sõnagi siis teda sa sinna paneksid. Või kui mul on monstertruck siis kuskil pole liiklusseaduses kirjas, et ma enda suurte rehvidega teistest autodest tuimalt üle ei või sõita.
    Kui kuskil pole olnud märki, et on tegemist mitme sõidurajaga siis ei ole ka tegemist mitme sõidurajaga.
    Minu teooria ei takista "common sense" olemasolu. Kui sul on lai ristmik (selliseid ebamääraseid erineva teelaiusega ristmike paraku leidub) kus ühtegi joont pole, sina tahad paremale pöörata ja sinuga samas suunas liikleja tahab otse minna, siis pole mingit põhjust miks te ei või seda kõrvuti teha ja kui ongi, siis tulebki mägnu "common sense".
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      Ägedaid taolisi olukordasid tekib ka Mustamäel Vilde teel Kaja peatuse juures. Linna poolt tulles foori all on mõnus lai tänav, aga pole jooni ega märke, mis defineeriksid radade arvu.
      Paar nädalat tagasi seal samas, tegi minu ees üks vasakpööret. Ma hakkasin temast paremalt mööduma, korra omast arust vaatasin peeglisse ja läksin. Tagant tuli äkilisem auto signaalitamine juhi poolt, kes üritas minu ja äärekivi vahelt läbi lipsata. Viimane peatas mind kinni ka, sest noh... tegemist oli eravärvides Politseiga.
      Alguses ähvardati mind 400€, sest tekitasin liiklusohtliku olukorra. Selle peale ma üritasin neile selgitada, et seal ristmikul pole ametlikult erinevaid sõiduradasid, siis vaadati videot üle mitu korda. Seejärel jäid härrad vaikseks ja lubasid mul minna.

      Kommentaar


        Algselt postitas elx Vaata postitust
        Pigem peaks küsima kus on kirjas, et kui kaks autot kõrvuti mahub, miks nad ei või kõrvuti olla? Kõik mis pole keelatud on lubatud.
        "Kõik, mis pole keelatud on lubatud" põhimõte kehtib ainult eraõiguses. Avalikus õiguses (sh liiklusseadus) kehtib ainult loogika "lubatud on see, mis on lubatud"
        308

        Kommentaar


          Algselt postitas Markko Vaata postitust
          "Kõik, mis pole keelatud on lubatud" põhimõte kehtib ainult eraõiguses. Avalikus õiguses (sh liiklusseadus) kehtib ainult loogika "lubatud on see, mis on lubatud"
          Sel juhul peaks olema niivõrd täpselt kõik kirjas, et liiklemine pole üldse võimalik. Näiteks, et auto on lubatud käivitada. Ja loomulikult see, et kumma käega on lubatud süütevõtit keerata. Ja hoidku jumal veel selle eest, et mõne auto käivitamiseks pole vaja süütevõtit keeratagi.
          BVB - Vaprus

          Kommentaar


            Algselt postitas elx Vaata postitust
            Sel juhul peaks olema niivõrd täpselt kõik kirjas, et liiklemine pole üldse võimalik. Näiteks, et auto on lubatud käivitada. Ja loomulikult see, et kumma käega on lubatud süütevõtit keerata. Ja hoidku jumal veel selle eest, et mõne auto käivitamiseks pole vaja süütevõtit keeratagi.
            Põhiseadus ei sätesta, et eestlasel on lubatud hingata. Päris lolliks ei tasu ka minna
            308

            Kommentaar


              Algselt postitas Markko Vaata postitust
              Põhiseadus ei sätesta, et eestlasel on lubatud hingata. Päris lolliks ei tasu ka minna
              Seda ma ju räägingi. Kui ei saa kehtestada, et on lubatud ainult see mis on lubatud, siis järelikult on lubatud see mis ei ole keelatud või kuidagi muud moodi kirja pandud. Ja kui seadus on mingil põhjusel selle loogika vastu, siis asi kehtib täpselt nii kaua kuni kohtusse minnakse. Seal "päris lolliks ei maksa minna" ei kehti.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Kui ei saa kehtestada, et on lubatud ainult see mis on lubatud, siis järelikult on lubatud see mis ei ole keelatud või kuidagi muud moodi kirja pandud.

                mis sa nüüd jonnid ja mida tõestada üritad?
                sinusuguste jaoks on see LE-s ka kirja pandud:

                Sõidurada on sõidutee pikiriba, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas.

                see, mis sa Riia lähistel näed, on möödasõidumanööver
                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                (Seinfeld, The Pitch)

                Kommentaar


                  Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                  mis sa nüüd jonnid ja mida tõestada üritad?
                  sinusuguste jaoks on see LE-s ka kirja pandud:

                  Sõidurada on sõidutee pikiriba, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas.

                  see, mis sa Riia lähistel näed, on möödasõidumanööver
                  Kus sa minu puhul jonnimist näed? Aga mina ju seda räägingi mida sina siin praegu LE-st tsiteerid, kuigi LE-d enam olemas pole. Ehk rada on nii lai, "mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas" st. kui mahub juba kaks autot kõrvuti, on juba kaks rada ja pole mingit vahet kas seal on jooni või ei ole.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    Pole küll Eesti aga näitab päris hästi olukorda, mis on tavapärane ka meil.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                      Pole küll Eesti aga näitab päris hästi olukorda, mis on tavapärane ka meil.
                      Londonit ja Eestit pole päris õiglane võrrelda, kindlasti paljud inimestest ei olnud kohalikud. See vasakpoolne liiklus vajab harjumist, muidugi siis peaks veelgi ettevaatlikum olema. Aga ühine nimetaja on ükskõiksus, seda tõesti leiab iga hetk siin kodumaises liikluses. Kottpimedas ilma helkurita teele astumised/jooksud on igapäevane nähtus autojuhtidele.

                      Kommentaar


                        Mõista mõista kuidas trammiaegu vaadata. Eile õhtu 23:xx, Paberi peatus, kus minuti pärast saabuma pidav tramm oli juba Keskturu peatuses.

                        Kommentaar


                          Täna valideerisin trammis piletit ja meenus, et milline möll antud süsteemi tulemisel oli. Rohelise kaardi väljavõtmine taskust oli sisuliselt inimõiguste rikkumine, sest enam ei saanud kaks kätt taskus trammi astuda. Loomulikult pidi algama ilge andmete nuhkimine, kus Keskerakondlased teavad kõigi Tallinna elanike liikumisteid ja üleüldse eurose rohelise kaardi ühekordne ostmine oli selline piin, et pigem võinuks lasta endal varbad otsast lõigata ja see olnuks ka vähem valus. Imestan, et inimesed toona tänavatele ei tulnud. Tagantjärgi vaadates naljakas.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Täna valideerisin trammis piletit ja meenus, et milline möll antud süsteemi tulemisel oli. Rohelise kaardi väljavõtmine taskust oli sisuliselt inimõiguste rikkumine, sest enam ei saanud kaks kätt taskus trammi astuda. Loomulikult pidi algama ilge andmete nuhkimine, kus Keskerakondlased teavad kõigi Tallinna elanike liikumisteid ja üleüldse eurose rohelise kaardi ühekordne ostmine oli selline piin, et pigem võinuks lasta endal varbad otsast lõigata ja see olnuks ka vähem valus. Imestan, et inimesed toona tänavatele ei tulnud. Tagantjärgi vaadates naljakas.
                            Tänaseni on naljakas, kui ainus asi, mida selle infokogumiga teha suudetud on, on see üks EPLi (vist?) lugu, et kust inimesed bussi peale lähevad ja kuidas trammitee remont arve suurendas või langetas.
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              Mittetallinlase (ka turisti) vaatepunk: süsteem on pono. Kust kaardi saab? Kuidas raha peale saada sinna? Maksan kaardi eest 2€ kuigi ma kasutan seda korra võibolla (tean, et linnavalitsuses saab raha tagasi vajadusel). Esmakordselt on tegu väga segadusseajava süsteemiga. Oleks mobiilipiletid alles jäetud oleks kõik ok, praegu pead hakkama leiutama kuidas ja mis.

                              Kommentaar


                                Tallinn ei ole ju tegleikult maailma ainus linn kus selline kaart käibel. Saadakse hakkama kenasti.
                                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                                Kommentaar

                                Working...
                                X