320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Tofoa jutus võib ju olla mõnigi nõustumist väärt punkt, aga komplektis imbub selle jutu tagant klassikalist noort kukkjuhti. Sellist, kes ei ole väga kaua autorooli keeranud, aga kelle teadmuspagas ja vaatlusandmed oleks justkui dekaadidepikkuse uurimistöö tulemus: selle ja tolle automargi omanikud on eriti tõprad, tolle ja kolmanda omad aga hoopis lollid, peamine probleem on see, et inimesed ei julge mööda sõita ja üleüldse, mina, muide, sõidan vot selle autoga. (See on väga oluline, märkida ära, millise autoga sa ise sõidad). Et asi ikka päris stereotüüpne saaks, lisatakse maasikana "surusin raisa teepervele" situatsioonikirjeldus.
    Marek, sa oled muidu kift vend, aga kui sa tuled patroniseerima, siis sa muutud lihtsalt ebameeldivaks pässiks. See, et mu jutus on mõned klassikalised ja ülepingutatud rullnoksi terminid, on igati taotluslikud ja omal kohal selleks, et oma raev välja elada. Selle pärast selle asja nimi ongi ränt, eksole.

    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Eesti maanteeliikluse põhiprobleem ei ole mitte see, et ei osataks mööda sõita, vaid see, et ei suudeta kolonnis sõita. Vahemaad on reaalselt nii lühikesed, et nii empiiriliselt kui matemaatiliselt võidetakse Tofoa kirjeldatud ülipikkade möödasõitudega ("tra, jumala ohutu oli ju!") kogu distantsi peale minut ehk kaks. Ja edasi? Näitasid uimpsidele koha kätte ja tunned end paremini?
    Õnneks on see asi, mis vanusega taandub. Stok ja MartinEST, näikse, on minu eakaaslased vist. Samadele järeldustele jõudnud vähemalt.
    Esiteks, kolonnides sõitmine ei ole mingi normaalne tegevus. Samas tolerantse inimesena ei ole mul midagi selle vastu kui inimesed sõidavad lubatud kiirusega ja tiksuvad üksteise järel, aga kurat, jätke pikivahe sisse, et kiiremad saaksid mööda.

    Sedasi sõites ei võida mitte kogu distantsi peale minuti-kaks, vaid 10-15 minutit. Samuti tõestatud ja kontrollitud. Ja kui sedasi nädalas mitu korda sõitma pead, siis minu jaoks on see ajaline võit igati arvestatav.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Kolonnis sõitmine on normaalne, kui autosid on ühel teel samal ajahetkel palju, aga sellega olen nõus, et võiks sõita lubatud maksimaalse kiirusega (kui teeolud võimaldavad). Sel juhul ei tohiks ka legaalselt olla "kiiremaid". Tofoa unustas sildistamise käigus ühe inimgrupi ära: pensionärid, kelle tervisetõendit pikendas tuttav perearst pelgalt pulsi olemasolu kontrollides.
      95% kolonnidest sõidab aeglasemalt kui 90kmh.

      Pensionäride osas olen nõus.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Kui ikka mingi rekka või bussi taga on kolonnis 5+ autot ja nad nüüd päris 70-ga ei veni, siis mina samuti ei hakka kõigist mööda pressima. Kui jõuab järg minuni, siis lähen. Kui leiaks kuskilt selle 3km pika tühja sirge, siis vbla läheks ka, aga kui palju Eesti oludes reaalselt selliseid kohti on? Suurtel sirgetel teedel on tavaliselt tihedam liiklus, väiksemad teed kipuvad kurvilised olema.

        Olen ise mingi 5 aastat tagasi talvel Haljala ja Aaspere vahelisel lõigul pealt näinud olukorda, kus üks BMW (klassika!) hakkas kolonnist mööda pressima, siis nägi et auto tuleb vastu, pressis end suht julmalt oma ritta tagasi ning tema taha jäänud auto (oli vist mingi vanem Nissan, minust paar autot eespool) tegi suht hädapidurduse, auto läks käest ja lendas kraavi. Ilmselt ei töötanud ABS korralikult vms, aga no konkreetselt bemmivenna hingele see mats jääb. Õnneks üle katuse ei käinud ja kõik jäid terveks, ses suhtes õnnelik õnnetus.

        Samas ma olen Skodaga sõitev pereisa, ilmselt vähe teine sihtgrupp kui Tofoa.

        Kommentaar


          Sellepärast tulebki hoida pikivahet, sest:
          1. näed sa, mis toimub ees
          2. ohu korral suudad adekvaatselt reageerida
          3. lihtsustab ja vähendab möödasõitu
          4. kui tagant tuleb kiirem liikleja, siis ei teki olukorda, et ta "sülle" istub
          5. liiklus on sujuv

          Tofoa mõte on õige - liiklus peab olema sujuv - kuid ta väljendab end liialt agressiivselt.

          Perses istumine, mida prakitseerib tunde järgi öeldes 95% juhtidest, on piisavalt ohtlik, et mitte end sellesse mässida. Kui peaks mõni loom teele jooksma või mõnel lihtsalt pauk lahti minema (seda väljendit ei pea nüüd 1:1-le võtma, eks), siis mina seal ei tahaks olla - kui on võimalik mööda minna, siis nii see saabki sel põhjusel olema. Põhjus pole selles, et ma siis kiiremalt kohale jõuan (selle mõju saavutamiseks peaks asulatest n.ö 90-ga läbi sõitma), vaid...turvalisuses (ma väga ei usalda jopstükke, kes sekundist ette ei mõtle).

          Pealegi võimas masin sobib maale või ringrajale. Eesti pole väga mägine, et erilist jõudlust oleks vaja. Väike mootor lubab paremini autot tunnetada ning manöövreid planeerida (meelt ärksana hoida).
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust

            Lisaks jäi ennist tabelist välja kõige enam linnas närvi ajavad amööbid:

            7. Inimesed, kes sõidavad ristmikud nii kinni, et sealt pole võimalik risti läbi sõita. Ja siis sa vaatadki neile otsa, peas küsimärgid, ning nemad - olgu mehed või naised, teevad näo, et nad lihtsalt ei näe sind. Kui sa näed, et sul pole võimalik kuhugi sõita, jäta enda ees see 10 meetrit ja lase teist pidi liiklejad läbi. Eriti närvi ajavad need inimesed mind tipptunnil reguleerimata ristmikel.


            9. Inimesed, kes ei lase jalakäijaid üle ning inimesed, kes ei lase parklatest, hoovidest või kõrvaltänavatest autosid vahele.
            7. Suht igapäevane nähtus Pronksi ja Narva mnt. ristmikul, kus vasakpööret Narva maanteele takistavad Viimsi poolt Pronksi tänavale keerajad. Kui üritad natuke suhelda, siis juht istub kalapik ees roolis ja pead ei pööra. Viimasel ajal olen tähele hakanud panema, et naiste osakaal ebaviisakas liikluses on hakanud suurenema. Masendav.

            9. Keeran hommikuti Kangru poolt Viljandi maanteele ja seal on sujuva liikluse jaoks peateelele reastumiseks umbes 300m pikk kiirendusriba.
            Tavapärasel hommikul on seal ummik ja vahele üldiselt lastakse reastuda normaalselt, aga väiksema autode hulgaga liikluse puhul arvab peateel liikuja tihti, et tema ette reastuma küll ei peaks ja pressib pedaali. Kord õnnestus mõned hetked hiljem Valdeku ristmikul foori taga ühe võidu kiirendaja kõrvale seisma jääda, et küsida tema tegevuse motiivi ja vastus oli "kui mul väikest last kõrval ei oleks, siis ma ütleks otse, mis ma sust arvan".


            Pärast nädalast trippi Hispaanias ja osalemist sealses megarahulikus liikluses ma pärast kodumaale jõudmist tõden alati, et tihti debiilselt käituvate isikute osakaal vist meie liikluses on kahjuks suurenev
            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

            Kommentaar


              See ristmiku on kinnisõitmine on muidugi jura ja ma ka vihkan seda. Aga harva tuleb ette ka endal, kus lambist äkitselt autod ei liigu enam ja polegi kuhugile minna. Siis polegi muud teha kui sirge molliga otse enda vaadata.

              Need on jah tondid, kes ummikutes "tõmbluku" variandile kaasa ei aita ja tuimalt kedagi vahele ei lase.

              Kommentaar


                Ristmiku kinnisõitmise vastu aitab suurepäraselt kaugemale, kui eessõitva auto tagatuled, vaatamine.

                Kommentaar


                  Linnas on see probleem, et inimesed ei vaata (ei näe) eelsõitvast autost ette. Lisaks tahavaatepeeglid on niisama aksessuaar.
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    Kommentaar


                      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                      Marek, sa oled muidu kift vend, aga kui sa tuled patroniseerima, siis sa muutud lihtsalt ebameeldivaks pässiks. See, et mu jutus on mõned klassikalised ja ülepingutatud rullnoksi terminid, on igati taotluslikud ja omal kohal selleks, et oma raev välja elada. Selle pärast selle asja nimi ongi ränt, eksole.



                      Esiteks, kolonnides sõitmine ei ole mingi normaalne tegevus. Samas tolerantse inimesena ei ole mul midagi selle vastu kui inimesed sõidavad lubatud kiirusega ja tiksuvad üksteise järel, aga kurat, jätke pikivahe sisse, et kiiremad saaksid mööda.

                      Sedasi sõites ei võida mitte kogu distantsi peale minuti-kaks, vaid 10-15 minutit. Samuti tõestatud ja kontrollitud. Ja kui sedasi nädalas mitu korda sõitma pead, siis minu jaoks on see ajaline võit igati arvestatav.
                      Õige varvas sai pihta, näikse. Patroniseerimise osas võime sinuga diskuteerida erinevais aja- ja ruumipunktides, olgu siis sinu keskmise foorumipostituse põhjal või sinu inspekteeritud mängu aegu, kuis aga härrad soovivad.
                      See 10-15 minuti ajavõit on korras vabandus. Logi foorumist 10 minti varem välja ja ongi ajavõit käes, ei jää sulle stereotüüpsed audid ega pereemad tee peal jalgu.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                        Õige varvas sai pihta, näikse. Patroniseerimise osas võime sinuga diskuteerida erinevais aja- ja ruumipunktides, olgu siis sinu keskmise foorumipostituse põhjal või sinu inspekteeritud mängu aegu, kuis aga härrad soovivad.
                        See 10-15 minuti ajavõit on korras vabandus. Logi foorumist 10 minti varem välja ja ongi ajavõit käes, ei jää sulle stereotüüpsed audid ega pereemad tee peal jalgu.
                        Aaaaa. Nüüd mõistan. Sul on ju audi
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust

                          Kui ikka Skoda Superb või mõni muu vähe äkilisem pill mu ees uimerdab autorongist möödasõidul, siis võib natukene suhestuda küll. Muidugi kui hakkad piruka, koolikoti või kartuliga möödasõitu sooritama, siis ma ei ärritu ega eelda, et inimene selle möödasõidu nii kiiresti teeb, kui ideaalne oleks.
                          Oot misasja. Skoda Superb või mõni muu vähe äkilisem pill??? või mõni muu?????

                          Kommentaar


                            Kolonnis vahelepressijate osas tekib vahepeal küsimus, et mis ta sellega võitis?
                            Et siis kiirendad 85-90 pealt 110-120 peale, lähed 2-3 autost mööda ja siis hakkad vahele pressides pidurdama end 70 peale. Selle tulemusena pidurdab kogu ülejäänud kolonn, pikivahe väheneb ja ollakse taas persetpidi koos.
                            Tallinn-Pärnu peal emb-kumb suunal näed seda sama venda linna piiril foori all 2 autot eespool.

                            Endale on silma jäänud, et enamused kolonnid tekivad ikka siis, kui sul ees mingi reka-buss-reka kombo liikvel on ja need üksteisest möödasõite üritavad teha.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                              Aaaaa. Nüüd mõistan. Sul on ju audi
                              Mul on olnud ka Fiat, bemar, Seat, kaks Toyotat, Mazda, üks Merc ning Suzuki ja Chrysler. Jah, praegu on Audi. Ilmselt olen igaühega neist masinatest mõnda stereotüüpi mahtunud.
                              Nagu ka see keskmiselt kuulus noor laulja, kes mõne aasta eest südasuvisel Tln-Trt maanteel minust ja veel umbes 15 autost kolonnis mööda uhas ja mõned minutid hiljem Kükita grilli lähistel tossava ja kortsus autoromu kõrval suuri mehepisaraid nuttes karjus "Ma ei näinud, ma ei näinud!" Päris nõme vaatepilt oli, õnneks jäid nii lauluhärral kui sel mikrobussis sõitnud perel, kelle härra teele risti ja siis kraavi chippis, kõik luud-kondid terveks.
                              Kogu seda sinu suurustlevat oopust siin lugedes, tuli see allasurutud mälestus lihtsalt meelde. Käi perse, lihtsalt, ma tahtsin öelda.

                              Kommentaar


                                Üksteisega arvestamine on tähtsal kohal. Ilmselgelt see kõigile pähe ei mahu ja mõni ei tule selle pealegi, sest mõistust pole lihtsalt piisavalt antud. Seda tuima ristmikke kinni sõitmist näeb igal päeval, olgu Stocki, Kristiine keskuse või Laikmaa ristmikust jutt. Aga teistega arvestamine just nt Sossimäelt alla tulles, et võimaldad Lubja tänavale vasakpööret tahtvatele juhtidele manöövrit või Kristiine keskuse juures lased Circle K-st väljuvatel (mitte kõigil, aga ühel-kahel) mugavalt suuna kesklinna poole võtta.

                                Jalakäijana samas hindan seda, kui reguleerimata ristmikel peatutakse ja üle lastakse, sellele vastan tavaliselt tunnustava käe tõstmisega. Aga vot siis ajab närvi, kui jalakäija ootab ülekäiguraja juures ja kui peatud, siis näitab käega "mine-mine". Noo mida sa siis passid seal, kui sa juba eos ei taha minna?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X