320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Käisin ja vaatasin "Death of Stalin" ära. Tegelikult juba nädal paar tagasi. Mulle meeldis. Just nii absurdne võiski asi tegelikult välja näha.
    Ja see film andis väga "ägeda" pildi Stalinistliku režiimi brutaalsusest. 1,5h oli asi paremini ära presenteeritud, kui väike kuri natsiriik on suutnud seda teha 25 aastaga. Soovitan.

    Kommentaar


      Algselt postitas Marduk Vaata postitust
      Käisin ja vaatasin "Death of Stalin" ära. Just nii absurdne võiski asi tegelikult välja näha.
      Jaak Alliku meelest on täpselt vastupidi

      Algselt postitas copy/paste FBst
      pole küll pilvede all näinud kuid olen julgen arvata, et nad on võrdväärtuslikud, nii et viljandi vaataja ei kaota midagi. Ja muidugi on kino kommertsettevõte, isegi rohkem kui teater
      rõhutan et 4 õde pole kahjuks aega vaatma minna aga suuremat ja mõttetumat jama kui "Stalini surm"vähemalt ühe ajalooharidusega inimese jaoks on raske ette kujutada ja ka naljakas polnud aga nagu teada on ajaloofakt Stalini surm juba aastakümneid üheks minu spetsiaalseks huviväärsuseks
      minu jaoks selline absurd mis ei lähtu vähimastki ajaloolisest tõepärast, mis oli nagu teame ju ise täiesti absurdne , polnud üldse naljakas vaid näitas pigem tegijate, vist ameeriklaste, täielikku võhiklikkust vene ehk NL elu absurdsuse mõistmisel Mul oli seda filmi igatahes piinlik vaadata. Miks ta Venemaal keelati on arusaamatu, kuuldavsti oli ajendiks Stalini kolba lahkamine vist sae või kirve abil
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
        Jaak Alliku meelest on täpselt vastupidi
        Jah, sest Jaak Allik vaatas seda ajaloolase pilguga. Ma valmistasin ennast paar nädalat ette, et eirata ajalool ja fakti vigu

        Kommentaar




          8/10

          Vaatasin hiljuti sellise filmi ära. Päris karm vaatamine oli kohati. Lapsõdurid, kuidas nendest Aafrika sõjakolletes killerid vormitakse. Soovitan.
          Fino alla fine FORZA JUVE

          Kommentaar


            Algselt postitas Marduk Vaata postitust
            Jah, sest Jaak Allik vaatas seda ajaloolase pilguga. Ma valmistasin ennast paar nädalat ette, et eirata ajalool ja fakti vigu
            Ja filmi ei teinud üldse ameeriklased ehk vaatame jälle detailidele niimoodi nagu meile sobib.

            Kommentaar


              Käisin "Süngeimat tundi" vaatamas osalt tänu "Rahva oma kaitse" reklaamile. Nimelt tundis härra Juur, et Churchill tarbis filmi jooksul nii palju alkohoolseid jooke, et ta oli peale kinoseansi lõppu tongis. Ma sarnast efekti ei täheldanud, aga mõnus vaatamine sellegi poolest. Suhteliselt lühikese ajaakna sees juba teine film, kus Dunkirki sündmused tähtsal kohal.

              Kommentaar


                Mina vaatasin "Vee puudutuse" ära. Hea meel, et Del Toro on igasugu Hell Boyd ja Rimminguvideod üle elanud ja läinud taas poolmüstilise-religioosse-antiautoriteetliku ilutsemise peale. Silm märg, aasta ilusaim armastusstseen ja kõik tehnilised oskarid võib ka talle juba ära visata. Parimat filmi ja näitlejaid mõistagi ei saa. Kui, siis parim lavastaja karmimatest valikutest.

                Kommentaar


                  Dannar, kas pressikaardiga saab tasuta kinno?
                  Joga Bonito!!!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
                    Dannar, kas pressikaardiga saab tasuta kinno?
                    Ei saa.

                    Kommentaar


                      Jaak Allik läheb otsima ette-teada poolkomöödiast ajalootõde, tule taevas appi

                      Kommentaar


                        Lugupeetud Ahto Vesmesed,Tristan Priimägid ja Karlo Fungid!
                        Tekkis küsimus,et kas Läti-Leedu suunalt viimasel ajal ka midagi vaadatavat on kinolinale jõudnud?

                        Kommentaar


                          Ma olen nüüd täiesti segaduses. Netflix toodab väga häid sarju, aga nende filmidega on veidi keerulisemad lood. Cloverfieldi uus "episood" tuli, mina olin "jee-jee-jee" ja lõpuks oli õudne pettumus, kuna seos Cloverfieldiga oli väga-väga napp.
                          No nüüd tuli siis minu teise dekaaditaguse lemmikfilmi Mooni uusarendus Mute välja. Noh, olin keskeltläbi erutunud, kuna Moon on isegi pärast Warcrafte endiselt Duncan Jonesi firmamärk ja oli lootus, et äkki on see vähemalt veidi rohkem eelkäijaga seotud.
                          Noh, seosed Mooniga:
                          - Lunari tankla
                          - korraks on näha telekast kohtuprotsessi, kus kloon-Bell üritab päris-Belliga vaielda
                          ja see on kõik.
                          Film ise räägib veidi vägivaldsest tummast amishilaadsest mehest, kellel on siniste juustega pruut. Mees on baarmen, naine ettekandja. Tegevus toimub veidi trööstitus neoonvalguses Berliinis aastal umbes mõnekümne pärast.
                          Algab film kenasti, siis kaob neiu ära. Mees on kurb ja hakkab teda otsima. Ja siis saabuvad mingid teised teemaarendused ja tegelased, kõik venib, mees otsib, teised seiklevad ka niisama ja lõpus tuleb siis suur kokkupõrge. Film on ise viide Blade Runnerile, kuid üldiselt liiga veniv, liiga arusaamatu kohati ja üritab liiga paljut kokku panna. Filmi kulminatsioon on veidi kokkupakitud, mistõttu kõige suurem draama pole Mooniga võrreldav ja seejärel tuleb veel mingi arusaamatu "post-orgasmic chill", mis on eriti pikk ja mõttetu (ehk põhimöll on ära peetud, siis tuleb veel väiksem ka ära teha).
                          Ühesõnaga üsna ilus, aga samas liiga pikk ja seos Mooniga on umbes sama, et "õu, teeme Viimsele Reliikviale järje", aga siis on see järg selline, et filmi 14. minutil ütleb üks tegelane, et minu kauged sugulased olid Agnes ja Gabriel.
                          Tisse nägi, verd oli ka, lõpp oli arusaadav, aga vahepeal läks asi veidi käest ära ja siis sai kõvasti haigutada.

                          Kommentaar


                            Täna vaatasin ära võõrfilmi oskarile kandideeriva filmi Solvang, mis on siis Liibanoni teos. Tore lugu, kuidas kristlasel on katkine toru, kuid ta ei taha seda palestiinlasel parandada, kes parandab selle seejärel ise, misjärel kristlane lõhub toru uuesti ära ja seepeale ütleb palestiinlane talle "tõbras". Algab nagu islandlaste "Puu all", aga kui seal ei osanud lihtsalt inimesed omavahel normaalselt suhelda, siis siin on kõige taga ammused tülid ja traumad, mis annavad aluse usulistele pingetele, kuni saabuvad kohale ka odavat populaarsust ootavad poliitikud, ekstremistid ja jumal teab kes veel. Esialgsetest tülitsejatest saavad kõrvaltvaatajad, kes ei saa ise ka aru, et mida fakki praegu lahti läks.
                            Eurooplasele on veidi võõrastav kohtudraamaks mineva filmi kohtustseenid, mis on väga emotsionaalsed ja kus ei räägita seaduskeeles, vaid vaieldakse selle üle, kes ikkagi kelle kunagi mitukümmend aastat tagasi ära tappis ja kes siis kelle peale pahane peaks olema. Lähis-Ida püssirohutünni peegeldusena igati hästi õnnestunud teos. Üle kahe tunni pikk ja mitte kordagi igav ei hakka (ausalt).
                            Ilmselt võidab Oskari ka (kui just venelased lõpuks seda ei saa).
                            Mõnumeeter: nope
                            Valumeeter: sisse lüüakse paar ribi
                            Ajumeeter: tore.

                            Kommentaar


                              Süngeim tund meeldis ikkagi eelkõige Gary Oldmani pärast. Enne filmi olin veidi skeptiline, kuna kuulsin, et on kaks tundi venimist. Päris nii pikalt venimist polnud, aga filmi lõpukolmandikus toimunud kahtlus-sequence (see metroo ja muu shit) oli veidi lame küll. Aga ikkagi pean tagasi minema Oldmani juurde. Temast endast oli aru saada see sooja pilguga silmad, kuid muidu oli meigiosakond ja tema ümberkehastumisvõime moodustanud väga vinge Churchilli. Ajaloolistest faktidest vaadati kohati muidugi väidetavalt mööda (mida ma pärast tunnikese wikipeediat lehitsedes tuvastasin), aga üldiselt see ei häirind. Tore film, aga ülejäänud oskari parimate filmide kandidaatidest kehvem.

                              Ok-ok, ma pole veel Phantom Threadi näinud, aga äkki täna vaatan. Tundub kahtlane film, kuna seal õmbleb mees kleite. Like vuut? Ja ta on väidetavalt heteroseksuaal? No way!?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                                Ok-ok, ma pole veel Phantom Threadi näinud, aga äkki täna vaatan. Tundub kahtlane film, kuna seal õmbleb mees kleite. Like vuut? Ja ta on väidetavalt heteroseksuaal? No way!?
                                Vähemalt on ta väidetavalt tropp.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X