320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Huvitaks foorumlaste arvamus paari küsimuse puhul:
    1. Parimad katastroofi filmid (lennuõnnetused, loodusjõud jms realistlikud juhtumid)?
    2. Parimad sõja filmid (ajaloolised konfliktid, kaasagsed konfliktid - ww2, vietnam jms realistlikud juhtumid)?

    Sõna parimad võibolla mitte ületähtsustada, pigem soovitada endile parima/sügavaima mulje jätnud filmidest.

    Kommentaar


      Algselt postitas billybob Vaata postitust
      Huvitaks foorumlaste arvamus paari küsimuse puhul:
      1. Parimad katastroofi filmid (lennuõnnetused, loodusjõud jms realistlikud juhtumid)?
      2. Parimad sõja filmid (ajaloolised konfliktid, kaasagsed konfliktid - ww2, vietnam jms realistlikud juhtumid)?

      Sõna parimad võibolla mitte ületähtsustada, pigem soovitada endile parima/sügavaima mulje jätnud filmidest.
      2. Slaughterhouse-Five (1972) - Vonneguti meistriteose raamatu põhjal vändatud film, mille algallikaks oli tema enda kogetu teises maailmasõjas. Üks väga väheseid filme, kus teise maailmasõja tegevuses kritiseeritakse võitjaid ja näidatakse nende jubedusi süütute inimeste vastu(Dresdeni pommitamine). Oma aja kohta väga hästi tehtud film. Filmi žanr on satiiriline sci-fi (mille eest pärjatud ka auhindaga ja nomineeritud kuldsele gloobusele). Tegu ei ole lihtsalt paugutamise ja plahvatustega ja peab aju ka töös hoidma.
      FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
      sigpic

      Kommentaar


        Algselt postitas billybob Vaata postitust
        2. Parimad sõja filmid (ajaloolised konfliktid, kaasagsed konfliktid - ww2, vietnam jms realistlikud juhtumid)?
        Kui film on tehtud 60ndatel ja algab sõnaga "The", siis on suht kindel home run. The Great Escape, The Dirty Dozen, The Longest Day, The Sand Pebbles jne.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Jah, sellest saan ma aru, aga mina isiklikult olen väsinud sellest Eesti filmikeelest, et kõik ongi masendav.
          Aga eesti kirjanduskeel on juba masendav - mida kõik koolis väiksest peale lugema peavad. Isegi kui tänapäev enam ammu masendav pole - tuletatakse varajast peale, et ikka päris putsis on alati olnud ja harju ära.



          Algselt postitas billybob Vaata postitust
          Huvitaks foorumlaste arvamus paari küsimuse puhul:
          1. Parimad katastroofi filmid (lennuõnnetused, loodusjõud jms realistlikud juhtumid)?
          2. Parimad sõja filmid (ajaloolised konfliktid, kaasagsed konfliktid - ww2, vietnam jms realistlikud juhtumid)?

          Sõna parimad võibolla mitte ületähtsustada, pigem soovitada endile parima/sügavaima mulje jätnud filmidest.
          2. lisaks neile, mis giga kirjutas (mis ka on kõik väga head) tuleb pähe veel varasem Paths Of Glory vana Douglasega (kes sai hiljuti 100seks!), Bridge Over The River Kwai ja isiklik lemmik sellest vallast - Lawrence Of Arabia. Uuemast ajast Full Metal Jacket ja Ryan vist ei vaja nimetamistki.
          katastroofi filme aga ei oska nagu kohe öeldagi - enamjaolt nad ju ilgelt sitad.
          ★★★★★★

          Kommentaar


            Full Metalit näeb varsti ka suurel ekraanil, täpsemalt juuli kolmapäevadel @Plaza.

            Kommentaar


              Eh-hee, vaatasin ära selle va Assassin's Creedi ja...ma ei tea, mida inimesed sealt ootasid, kuid täitsa törr kraam ju. Ma vist pole toda mängu kunagi mänginud, kuid filmi vaadates tekkis tunne, et olen. Selle tunde tekkimisele aitas uhkelt kaasa bow-wow masin, mis ajalugu taaselustas.

              Muidugi oli mingeid imelike lükkeid ka - peategelase isa ja isehakanud kamraadid. Kuid ma kartsin taas a la Warcrafti, kuid õnneks nägin ja tundsin midagi muud...ei pea mängu mängima.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                Eh-hee, vaatasin ära selle va Assassin's Creedi ja...ma ei tea, mida inimesed sealt ootasid, kuid täitsa törr kraam ju. Ma vist pole toda mängu kunagi mänginud, kuid filmi vaadates tekkis tunne, et olen. Selle tunde tekkimisele aitas uhkelt kaasa bow-wow masin, mis ajalugu taaselustas.

                Muidugi oli mingeid imelike lükkeid ka - peategelase isa ja isehakanud kamraadid. Kuid ma kartsin taas a la Warcrafti, kuid õnneks nägin ja tundsin midagi muud...ei pea mängu mängima.
                Sellel filmil on mänguga seost vähe, basic idee pmst vaid.

                Kommentaar


                  Ma olen veits aeglane, aga õnnestus ka lõpuks Arrival ära näha. Väga huvitav lähenemine. Kuigi film oli pea 2h pikk, siis ei pannud aega tähelegi ja mingi moment tundsin, et osad kohad oleks võinud veel pikemalt lahti mängida. Mulle meeldis.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas billybob Vaata postitust
                    Huvitaks foorumlaste arvamus paari küsimuse puhul:
                    1. Parimad katastroofi filmid (lennuõnnetused, loodusjõud jms realistlikud juhtumid)?
                    2. Parimad sõja filmid (ajaloolised konfliktid, kaasagsed konfliktid - ww2, vietnam jms realistlikud juhtumid)?

                    Sõna parimad võibolla mitte ületähtsustada, pigem soovitada endile parima/sügavaima mulje jätnud filmidest.
                    Lisaks eelmainituile: Jeux interdits (1952, Forbidden Games), La Grande Illusion (1937), The Big Red One (1980).

                    Kommentaar


                      Olen ka Oscarfilmid ette võtnud:
                      Moonlight a ka Brokeback Mountain gettos. Ägedasti üles ehitatud, kõvad näitlejatööd ja ega stooril endal ka midagi viga pole. Eriti kõva respekti võiks anda just selle eest, et film suutis mööda laveerida nii ängist, homopropagandast või ninnu-nännust vaid oligi täpselt selline parasjagu mõrkjas, kuid samas ka läbiva soojusega film.
                      Lion a ka Rentslimiljonär Austraalias. Kohe üldse ei klikkinud ja ma ei saagi aru miks, sest lugu mida räägiti oli iseeneest hea. Kõik jäi kuidagi pinnapealseks, näitlejad häirisid, pildiline keel oli meh ja üldkokkuvõttes üsna nullring minu jaoks.
                      Hacksaw Ridge a ka Daniel Levi päästab sõjas inimesi. Sellised "feel good" sõjafilmid kipuvad enamasti liiga U-S-A! U-S-A! minema ja sõjafilmid laiemalt kipuvad tänapäeval "vaadake, kui oosom suurstseene me suudame teha" minema, aga siin suutis Gibson mõlemast hoiduda ja kokkuvõttes üle ootuste hea sõjakas.
                      Arrival a ka Onu Raivo jutupliaats Sci-fi moodi. Oleks vist pidanud seda kinos vaatama, aga magasin kuidagi võimaluse(d) maha. Lugu nagu oli, aga samas polnud ka, pilt nagu oli, aga samas polnud ka, näitlejatööd nagu olid, samas nagu polnud ka. Et igaltpoolt jäi vajaka, aga muidugi hakkasin vaatama ilgete ootustega ja äkki ka sellest mõningane pettumus. Noh, aasta topfilm kindlasti, aga tänavu ei tundu (mitte, et ma väga oleks asju vaadanud) olevat hea suurfilmide aasta ja nii ka lihtsam silma paista.

                      Kommentaar


                        2 filmi viimati nähtud. Great Wall of China ( soovitan ), John Wick II (ei soovita ). Esimeses tapetakse palju ja teises sama palju, aga mõlemast absurdsest filmis meeldis rohkem just M.Damoni film. Hiinlastelt kui mingit filmi oodata, siis just GWOC ongi see film mis ma lootsin näha.
                        Messi...The never ending legend!

                        Kommentaar


                          Lionit vaadates tekkis küsimus,et miks Indias rongid 1600 km tühjalt sõidavad?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Olen ka Oscarfilmid ette võtnud:
                            Moonlight a ka Brokeback Mountain gettos. Ägedasti üles ehitatud, kõvad näitlejatööd ja ega stooril endal ka midagi viga pole. Eriti kõva respekti võiks anda just selle eest, et film suutis mööda laveerida nii ängist, homopropagandast või ninnu-nännust vaid oligi täpselt selline parasjagu mõrkjas, kuid samas ka läbiva soojusega film.
                            Lion a ka Rentslimiljonär Austraalias. Kohe üldse ei klikkinud ja ma ei saagi aru miks, sest lugu mida räägiti oli iseeneest hea. Kõik jäi kuidagi pinnapealseks, näitlejad häirisid, pildiline keel oli meh ja üldkokkuvõttes üsna nullring minu jaoks.
                            Hacksaw Ridge a ka Daniel Levi päästab sõjas inimesi. Sellised "feel good" sõjafilmid kipuvad enamasti liiga U-S-A! U-S-A! minema ja sõjafilmid laiemalt kipuvad tänapäeval "vaadake, kui oosom suurstseene me suudame teha" minema, aga siin suutis Gibson mõlemast hoiduda ja kokkuvõttes üle ootuste hea sõjakas.
                            Arrival a ka Onu Raivo jutupliaats Sci-fi moodi. Oleks vist pidanud seda kinos vaatama, aga magasin kuidagi võimaluse(d) maha. Lugu nagu oli, aga samas polnud ka, pilt nagu oli, aga samas polnud ka, näitlejatööd nagu olid, samas nagu polnud ka. Et igaltpoolt jäi vajaka, aga muidugi hakkasin vaatama ilgete ootustega ja äkki ka sellest mõningane pettumus. Noh, aasta topfilm kindlasti, aga tänavu ei tundu (mitte, et ma väga oleks asju vaadanud) olevat hea suurfilmide aasta ja nii ka lihtsam silma paista.
                            No minu arust on just rohkem kvaliteetseid filme kui varasematel aastatel, samas 2015 aasta jäid mõned hitid nägemata kaitseväe pärast ja pole järgi aidanud ennast ehk ei kommenteeri seda aastat, aga ei mäleta väga, et 2010 ja hiljem oleks väga palju kõrget kvaliteeti tehtud. Sellesmõttes minu arust La La Land on suurfilm. Teiste puhul pigem jah, aga on palju selliseid väga heal tasemel,
                            peaaegu filme.

                            Aga Moonlight on hästi kokku võetud, umbes samad mõtted, samamoodi nõustun Arrivaliga, Gibsoni sõjafilm jättis vastakaid tundeid, algus oli ok, aga see sõjaosa jällegi tõmbas natuke maha osa positiivsest, mida esimene pool filmist pakkus.

                            Manchester by the Sea on endiselt teisel kohal, meeldis lugu, meeldis näitlemine ja ei ole vaja väga erilisi ulme teemasid, et teha liigutav ja hea film. Sellinne küllaltki realistlik värk (mulle samas sellised masendavamad lood istuvad ka).

                            2015 oli Room suur film, Spotlighti ei ole näinud ja Mad Max ja Star Wars ei ole ju kvaliteedi tähenduses suured filmid. Muus osas jah.

                            2014 oli Interstellar ja Whiplash, ülejäänud jälle nii ja naa, Argentiina Wild Tales on minu jaoks ka päris omanäoline film, aga laiema publiku jaoks ta vast ei ole mingi räme magnet. Samas siis oli igast jällegi peaaegu filme, nagu see aasta.

                            ja 2010, 2011, 2012 ja 2013 samamoodi on mõni sellinne kõvem film ja siis jälle mitu peaaegu suurt filmi, sõltuvalt jällegi vaataja maitsest, ja mida üldse peetakse selleks suureks filmiks.

                            Kommentaar


                              Nocturnal Animals sai siis ka lõpuks vaadatud, olen kõikide kiidusõnadega, mis siin jagatud, nõus. Ikka väga hea film ja läheb ka mu top 3 2016 filmide sekka.

                              Olen üllatunud, et see parima filmi oscari kandidaatide seas pole, aga noh eks see valik ole tihti nii ja naa olnud.

                              Kommentaar


                                Neli soovitust veebruarikuu jooksul nähtud filmidest.

                                You Can't Take It with You (1938, Frank Capra, 9/10)
                                Divorce Italian Style (1961, Pietro Germi, 8/10)
                                The Age of Innocence (1993, Martin Scorsese, 9/10)
                                The Widow of Saint-Pierre (2000, Patrice Leconte, 9/10)


                                The Widow of Saint-Pierre

                                Kommentaar

                                Working...
                                X