320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mina mainiksin ära kuus filmi

    1.-3. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (10/10)
    1.-3. Blade Runner 2049 (10/10)
    1.-3. Dunkirk (10/10)
    4.-6. Aritmiya (8/10)
    4.-6. Wind River (8/10)
    4.-6. Death of Stalin (8/10)

    Teisi potsentsiaalseid edetabelisse pürgivaid filme pole kahjuks veel näinud. Wind River oli minu jaoks pettumus. Karakterid olid liiga pealiskaudsed. Stsenaarium liialt ettenähtav. Ootasin kulminatsiooni, aga kulminatsiooni ei tulnudki.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Kolm filmi ületasid kõik oma esialgsed ootused meeldivalt mu jaoks sel aastal: Trainspotting 2, Dunkirk ja Blade Runner. Rohkem ei viitsigi aasta jooksul kinos käia.
      ★★★★★★

      Kommentaar


        Star Wars oli kvaliteetne meelelahutus. Kylo Ren on aint veelgi vinguvam pussy.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Star Wars oli kvaliteetne meelelahutus. Kylo Ren on aint veelgi vinguvam pussy.
          persse ma tunnen end massipsühhoosi ohvrina, kui seda vaatama lähen. nüüd see joga enam ei lõppegi ju ära ja nende kõige vanemate vastu romantikast on mingi kohustus kuskil sees, mis sunnib ikka minema - lubad et on okei??

          edit: sõnastan ümber, kas Force Awakensiga võrreldes midagi arenenud on ka, või ikka vana ja safe rehäsh
          ★★★★★★

          Kommentaar


            Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
            persse ma tunnen end massipsühhoosi ohvrina, kui seda vaatama lähen. nüüd see joga enam ei lõppegi ju ära ja nende kõige vanemate vastu romantikast on mingi kohustus kuskil sees, mis sunnib ikka minema - lubad et on okei??

            edit: sõnastan ümber, kas Force Awakensiga võrreldes midagi arenenud on ka, või ikka vana ja safe rehäsh
            Viimase 35 aasta parim ilmselt. Vilesid ja kellasid on palju. Veidi oli ka liiga pikk. Aga hea film oli.

            Kommentaar


              Ja oli kaks täiseti wow-stseeni. Eepilisuse tasandilt. Üks sisaldas ristlejat ja teine Luke'i.

              Kommentaar


                Tähelepanekuid Star Warsi uuest filmist:
                - supereriesilinastusel nägin esimese inimesena Rain Tolki, aga õnneks polnud ta koos Tristan Priimägiga, mistõttu ei hakanud Õhtulehe soovitusel kohe lahkuma.
                - Vehiti valgusmõõkadega ja taheti kõiki muudkui pildistada.
                - Jagati Coca-Colat ja Chewbacca-kujulist piparkooki. Selles osas oli taandareng Kariibi Mere piraatide viimase filmiga märgatav, sest toona jagati rummi (mis oli ka ainus põhjus, miks ma Kariibi Mere piraadid ära talusin, kuna vajusin üsna otsustavaks ajaks unne).
                - Kinosaalis mängis tšelloduett, kellest oli hästi kuulda ühte tšellot, teist (seda viisimängijat) mitte eriti. Mängiti Star Warsi meloodiaid ja Nirvanat ja värki.
                - Film ise oli tore. Selline meelelahutus, kus päris igav ei hakka, kuigi veidi oli liiga pikk ja kohati oli liiga värviline ja kohati oli liiga palju juba neid nappe pääsemisi, et vaikselt tekkis küllastus.
                - Kaks väga eepilist stseeni.
                - Film oli nõnna arusaamatult pikk ka seepärast, et telefonist ei saanud kella vaadata, sest telefonid pidi välja lülitama ja turvamehed vaatasid väidetavalt, et kui kuskil on helendav ekraan, siis lubati välja visata.
                - Kylo Ren on endiselt kõige pussym pahalane, keda üheski filmis näha on saanud.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  - Film oli nõnna arusaamatult pikk ka seepärast, et telefonist ei saanud kella vaadata, sest telefonid pidi välja lülitama ja turvamehed vaatasid väidetavalt, et kui kuskil on helendav ekraan, siis lubati välja visata.
                  Nüüd küll teemavahetus, aga mu meelest õige. Sa lähed kinno filmi vaatama (või teatrisse, või kontsertile vms) ja ei suuda need paar tundi telefonist eemal olla? Kas tähelepanu liigub tõesti nii kiirelt mujale?
                  ★★★★★★

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                    Nüüd küll teemavahetus, aga mu meelest õige. Sa lähed kinno filmi vaatama (või teatrisse, või kontsertile vms) ja ei suuda need paar tundi telefonist eemal olla? Kas tähelepanu liigub tõesti nii kiirelt mujale?
                    Pigem vaatan kinos kella. Või siis kiirelt, et ega tööl mingit jama lahti pole.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Esmalt tahan ma öelda, et ma pole filmiajakirjanik, mistõttu jääb mul alati aasta jooksul mingid olulised asjad nägemata. Näiteks see, et ma Nocturnal Animalsi jätsin top10-st eelmine aasta välja, oli lihtsalt seepärast, et ma ei näinud seda kinos, vaid hiljem Starmani järelvaatamises. Ja, kurat, see oli alles film. Või Moonlight, mis sai ikkagi La La Landi ees ebaõiglaselt Oscari. Ja samamoodi jäi mul nägemata PÖFFil tõenäolised oscarifilmid Kolm silti kuskil suvalinnas ja muu säärane, kuna nad tulevad kinno, aga ilmselt järgmisel aastal. Aga siit tuleb siis minu selle-aastane top10 ja veel veidi juurde.
                      1. Wind River – No, kurat, kus oli film. Külm, kõle, õudne. Miski selline, mis jääb meelde ja hakkab närima. Härra Renner tegi suurepärase rolli ja selles filmis oli ka aasta parim tulevahetusstseen. Kõik on lõpuks kurb.
                      2. Blade Runner 2049 – Pea kolm tundi filmi, kus kordagi igav ei hakka. Visuaalselt meeletult ilus, sisult meeletult liigutav. Ma olen alati järgede, remake’de suhtes skeptiline, aga see oli midagi muud. Kahjuks põrus film täiesti kassanäitajates, mistõttu võib öelda, et kinokülastaja on faking loll.
                      3. Logan – sai juba öeldud, et ma olen järgede ja remake’de suhtes skeptiline? Veel skeptilisem olen ma koomiksifilmide suhtes. DC omad on puhas okse, Marveli omad on värviline silmapiinamine. Aga Logan, oh, see oli mõnus. Taaskord kurb. Neetud, kõik kolm esimest filmi on tegelikult ju kurvad.
                      4. Toivon Tuolla Puolen – neetud, neljas on ka tegelikult. Või, noh, nüüd vist spoilisin. Tegelikult oskab Aki Kaurismäki teha meeletult häid nalju, seda soojalt ja kedagi norimata. Ma pole vist selle aasta jooksul kordagi nii palju naernud, kui selle filmi ajal tehtud sai.
                      5. Colossal – Ilmselt selle aasta kõige alahinnatum film üleüldse. Andri Liimets, tõesti, ime muna, et sa sellele filmile umbes 1 punkti Ekspressi tabelis andsid. Film, mis algab romantilise komöödiana, aga jõuab järjest ja järjest uutele tasanditele. Nagu parim poplaul, mis algab ühe teemaga ja siis vahetab järjest registreid. Täiesti superfilm, aga kukkus kinodes totaalselt läbi.
                      6. Baby Driver – see oli mingi kummaliselt imelik suvepäev, kui ma Baby Driverit vaatama läksin. Kuskilt lahku mindud, kuskilt taas suhtlema hakatud, kõik oli igati segane. Ja siis tuli Baby Driver, mis oli nii kuradi pöörane andmine, et saabusin kinost täiesti vaimustuses. Muideks, esimesed pool tundi filmist mulle üldse ie meeldinud. Oli natuke ülestiliseeritud, aga lõpplahendus oli muidugi väga super. Palun, ärge tehke sellele järge. See oli juba niigi perfektne. Ja Sky Ferreira = (l)
                      7. Dunkirk – tegelikult ootasin ma sellest filmist isegi rohkemat. Aga siis sain aru, et see muutiski selle filmi nii heaks. See oli film, kus justkui puudus nähtav narratiiv, aga tegelikult oligi selleks sõja tegelik mõttetus. Sõjafilmide topis on selle filmi koht sajandiks kinnitatud.
                      8. Ruut (The Square) – ma käisin kunagi vaatamas NO99 etendust „Tüdruk, kes otsib vendasid“ (võin jummala mööda pealkirjaga panna). Teate küll, see, kus Rea Lest oli, noh, ülioossom. Ja see meeldis mulle jubedalt, aga siis lugesin mingeid arvustusi ja selgus, et nad kõik said sellest täiesti valesti aru. Mul on tunne, et ka selle filmi puhul said kõik valesti aru, sest mina saan ju alati kõigest õigesti aru. Aga see ongi hea film, kus võivad kõik teistmoodi aru saada.
                      9. Välismaalane (Foreigner) – Kõige ootamatum lisandus siia listi, kuna see, et Jackie Chan on filmis, siis peaks olema film ju imelik. Aga ei olnud. See oli Jackie Chani kõige mõjusam roll ja see oli täiesti oossom. Teda oli nii vähe, ta oli nii tõhus ja film oli nii haarav.
                      10. Minu näoga onu – hea küll, äkki saab natuke propsi ka see-eest, et on Eesti film, aga oli tore näha filmi, mis oli arusaadav, ei veninud ja oli ka muudmoodi tore. Ja Maarja Mitt, ohh, ma käisin tema klassiõega, oleks ma teadnud, kui ilus naine veidi poisilikust pipi-tüdrukust kasvab, siis ma oleks äkki enda tähelepanu forsseerinud veidi teise suunda.
                      11. Armastuseta – ilmselt peaks ma selle filmi tõstma kõrgemale, kuna see film mõjub. Aljoša kaob ära, aga keegi ei küsi Ansipilt (wuut?). Aga julm ja ääretult külm sissevaade vene pereellu. Ja taaskord tekkis mul küsimus teiste inimeste arusaamadest, kus kirjutati „tahaks kõik filmi peaosalised ära tappa“. Faking puhake jalga, julmus taastoodab julmust ja see ongi filmi mõte, te kuradi turakad.

                      Ja Pöffi parimad (ehk filmid, mis pole jõudnud filmilevisse):
                      Taksojuht (Korea) – kõik tönnisid, sest korealased oskavad teha filme, mis algavad punktist A, aga sa ei tea, kuhu see jõuab ja see punkt, kuhu see film jõudis, oli midagi täiesti ootamatut. Komöödia oli punkt A. Lõpp, oh, see lõpp…
                      Tulbid: Armastus, au ja jalgratas – soe ja armas film, mis on samas ka nii kurb. Kõige olulisem on muidugi see, et imeilusat naist näeb alasti ja saab naerda ja üleüldse. Oli vist ka PÖFFi publikulemmik. Seekord täiesti nõus.
                      Püha hirve tapmine – kui ma PÖFFisaalist väljusin, siis kuulsin trepil jutte, kuidas see oli ikka ilge ajukepp ja intelligentne joga. Nojah, oli ta jee. See on lihtsalt tase, kuidas see film lahendati.
                      Suvelapsed – seda filmi tahtis mu õde vaadata. Ostsin talle pileti ja käisin ise enne vaatamas, aga kirjutasin talle seepeale sõnumi, et kas see film lõppes tema arvates hästi või halvasti. Tema leidis, et hästi, mina leidsin, et halvasti. Režissöör olevat öelnud, et ta jättiski asja lahtiseks, et jätta inimestele valikuvõimalus. Kurat, see film lõppes megahalvasti ju….
                      Ofkoors tee tabel ära ja siis alles vaata "Get Out"i. Ofkoors on see hea mõte...

                      Kommentaar


                        Põnnist sohver oli pettumus. Liiga palju drive teenage varianti, liiga vähe üllatust. Spacey muidugi tegi oma ära ja käras vaadata küll. Üldiselt suht kehv filmiaasta.
                        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                        Kommentaar


                          'Baby Driveri' fenomen on üks aasta mõistatusi minu jaoks. Kogu esimene act üritas olla cool, aga seal ei olnud midagi originaalset. Kogu teine act ehk love story oli ilma igasuguse keemiata ning kogu kolmas act oli valulikult ülepingutatud actioniga.
                          Victoria Concordia Crescit

                          Kommentaar


                            Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                            'Baby Driveri' fenomen on üks aasta mõistatusi minu jaoks. Kogu esimene act üritas olla cool, aga seal ei olnud midagi originaalset. Kogu teine act ehk love story oli ilma igasuguse keemiata ning kogu kolmas act oli valulikult ülepingutatud actioniga.
                            Ema on sul valulik ülepintutatud action...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Ema on sul valulik ülepintutatud action...
                              Noh, mis teha, eks.

                              Üldse on see aasta kogu filmimajandus mul väga ripakil olnud aga loodetavasti jõuan paari kuuga vigadeparandusi teha ning isegi mingi nimekirja koostada. Samas pole veel hullu - auhinnahooaeg on ka alles tulekul ja jõuan pikkadel talveõhtudel järgi omadega. Hetkel võin ainult seda öelda, et pettumuste nimekirjas on peale 'Baby Driveri' veel 'Dunkirk' (kuigi sai 6 punkti) - ma saan aru mida Nolan teha soovis, aga minu puhul lihtsalt ei toiminud ja ootasin 8-9 punkti filmi. Filmid mis lihtsalt ei töödanud nii hästi kui võinuks, aga võinuks olla lihtsalt hea kerge meelelahutus - ' Kong: Skull Island', 'Logan Lucky' ja 'Ghost in the Shell'. Latti lasti alla ka mõlema järje puhul millest väga palju ootasin - 'T2' ja 'Kingsman 2'. Koomiksifilmide alazanris jättis paljukiidetud 'Logan' mind külmaks, kuna puudub igasugune hoolivus nende tegelaste käekäigu osas eelnevate filmide nõrkuse tõttu. Samas 'Spider-Man' ja 'Wonder Woman' olid mõlemad tasemel. Nendest vähestest kes üdini positiivsel poolel, saab mainida - 'Blade Runner 2049' ja 'Wind River'.
                              Victoria Concordia Crescit

                              Kommentaar


                                "Tähe sõjake" annan 8/10. Isegi palju antud kuna mulle uued peategelased ei sümpatiseeri...

                                Jedid on nüüd otsas ja mida veel uut oleks oodata tulevikus ei kujuta ette. Kuigi vaatama lähen kindlasti

                                Messi...The never ending legend!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X