320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Vaatasin meie uue Novembri ära ja ikka kirusin, et miks kuradi pärast peavad need Eesti filmid alati maruvenivad olema. Ma justkui mäletan, et Rehepapp oli küll absurdselt kole, kuid samas ka helge. See film on lihtsalt kole, räpane ja rõõmutu. Tõsi, mõnes kohas olid säilinud tugevalt Kivirähki lollakalt naljakad dialoogid, mis ajasid rõvedalt naerma. Nägi ka Rae Lesta tissi ja tu-, ee, -haraid. Pilt oli ilus, tegelased grotesksed, aga ikkagi oli liiga diibitamine. Lisaks olid mingid tegelased nii lambikad, et lõpuks pidid tükk aega mõtlema, et kes see kurat oli.
    Algselt postitas Jalgpallifantoom Vaata postitust
    Vaatasin minagi Novembri ära. Antud film oleks pidanud kandma nime "Liina", mitte "November". 1) Tegelaskujud olid nagu puder ja kapsad - näiteks Muna Ott asendati naisega; paruneid on liiga esile tõstetud, Kupja-Hans oli liiga töllakaks muudetud. 2) Välja oli visatud vanapagana ja Õuna-Endli surm jne. Soovitan kõigele, kelle meeldivad filmid, kus on kunstlikult armastust esile tõstetud.
    Algselt postitas billy t Vaata postitust
    See film on lihtsalt ilus, naljakas ja fantastiline. Kui värvikas võib olla must-valge pilt! Millised nummid vanainimesed! Naljakad dialoogid.. nagu vaataks Soome filmi. Vahet pole, et vb lugu jääb nõrgaks või välismaalane sellest muhvigi aru ei saa. Kunst võib olla ka lihtsalt (arusaamatult) ilus. Ainus asi, mis mind segas, oli see, et kui Sarnet oli enne filmi rääkinud, mitu tonni viinereid läks huntidega stseenide tegemiseks, siis mõtlesin ma iga kord, kui hunte näidati, et kuhu see viiner siis peidetud on. Elus esimest korda oli mul selline kade tunne, et oleks ka taht selle ägeda asja tegemises osaline olla.
    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
    November on äge. Elu on seal täpselt nii jube nagu Eestis ta ongi ajast aega olnud. Lisaks on selles filmis omajagu kammerlikku hingust, mida Kivirähki raamatus pole, aga mis sellegipoolest groteskse jälkusega suurepäraselt sobib. Ja osa tegelaskujusid on lihtsalt geniaalsed välja kukkunud.
    Ma olen selgelt kahe viimase arvamuse paadis.

    Minu meelest oli November tervikuna väga hästi õnnestunud.
    Kui natukene kriitikat teha, siis muidugi oleks võinud ju mingeid osasid rohkem välja rappida (näiteks see sama sitapiruka tegelase lugu, millele tausta ei räägitud), aga tervikuna oli tegemist hea filmiga.

    Kuntslikult esile polnud midagi tõstetud - keskendutud oli ühele liinile selles raamatus ja see oli väga mõistlik. Kui oleks keskendutud Rehepapi loole, oleks filmi tulemuseks olnud mingisugune fragmenteeritud kollaaž kus ühtegi sisuliini poleks olnud võimalik süvenedagi. Seda see raamat ju oli - kollaaž lugudest kus Rehepapp suuremat või väiksemat rolli mängis.

    P.S Hans oligi ikka veits töllakas ka... olgem ausad.

    Kommentaar


      Vaatasin "50 halli varjundit II" ära. Siit arvustus, Sirp ilmselt avaldab:

      Seks oli kuidagi ära nuditud ka. Ehk nägi ainult tisse ja tagumikke. Lisaks oli eelmises filmis 20 laksu naise tagumiku pihta, seekord 4. Lisaks oli ka seks alati ühesugune - naine on millegagi kinni, mees teeb keelekat, siis keerab naise käpuli ja vajutab punnis musklitega tagant umbes neli korda ja seejärel on juba kaader voodikohalt, kus nad lamavad.

      Christian oli endiselt väga muna, nuttis öösiti unes ja tahtis Anaga abielluda. Ana oli väga iseseisev ja ei võtnud Christiani raha vastu, lõi enda ülemust jalaga munadesse ja seejärel ise kõrgele kohale, kuna Christian lasi tema ülemuse lahti lasta. Tõeline göörl pauer!

      Ana küsib ka koguaeg, et kas see maja on sinu oma? Kas see firma on sinu oma? Kas see jaht on sinu tehtud? Kas see ilutulestik on sinu tehtud? Christian muudkui vastab, et on küll. Samas Ana ütleb kindlalt, et teda raha ei huvita ja tõmbab enda jalad ilgelt kalli diivani peale.

      Aa, ja muidugi oli neil muresid ka.

      * esiteks värvis keegi Ana auto üle. No problem, sõideti jahiga merele. Christian on ju rikas,
      * siis tuli mingi neiu ja tahtis Anat maha lasta. No problem, tuli Christian ja käskis neiul lõpetada. Christian on ju võimukas.
      * Christian kukkus hellakopteriga alla. Kõik nutavad. No problemo, Christian jalutab uksest sisse, on veidi verine ja räpane. Christian on purunematu!
      * Milf Basinger ütleb, et Ana pole see õige. No problem, Christian viskab ta välja. Christian on rüütellik!
      Aga on ka positiivsemaid asju!
      - esimeses filmis läks 40 minutit, et tisse ja seksi näha. Siin näeb seksi pärast 20 minutit, tisse 22 minutit.
      - film on 10 minutit lühem. Viimati piinlesin ja ootasin lõppu sama intensiivselt Ass Creedi ajal. Seega on see suur võit.
      - ma ei tea, kas vanuses, aga imo on see Dakota selles osas kuidagi seksikam.

      Kommentaar


        Algselt postitas count Vaata postitust
        Minu subjektiivne 2016 aastal välja antud filmide paremik:

        1 - Handmaiden ( http://www.imdb.com/title/tt4016934/ )
        2 - Captain Fantastic ( http://www.imdb.com/title/tt3553976/ )
        3 - Sing Street ( http://www.imdb.com/title/tt3544112/ )
        4 - Hunt for the Wilderpeople ( http://www.imdb.com/title/tt4698684/ )
        5 - Hell or High Water ( http://www.imdb.com/title/tt2582782/ )
        6 - Everybody Wants Some ( http://www.imdb.com/title/tt2937696/ )
        7 - American Honey ( http://www.imdb.com/title/tt3721936/ )
        8 - The Nice Guys ( http://www.imdb.com/title/tt3799694/ )
        9 - 10 Cloverfield Lane (Parim Sci-Fi/Ulme)( http://www.imdb.com/title/tt1179933/ )
        10- Keanu (Parim komöödia)( http://www.imdb.com/title/tt4139124/ )
        11 - Kubo and the Two Strings (Parim anima) ( http://www.imdb.com/title/tt4302938/ )
        12 - Don`t Breathe (Parim õudukas) ( http://www.imdb.com/title/tt4160708/ )
        13 - Deadpool (Parim koomiksi põhjal tehtud film) ( http://www.imdb.com/title/tt1431045/ )


        Captain Fantastic ja Handmaiden on tegelikult mõlemad esikoha väärilised.
        Nägemata on veel Arrival, mis suure tõenäosusega kuuluks top3 hulka ja kvalifitseeruks ka 10 Cloverfield Lane asemel parimaks SciFi filmiks. Doctor Strange võib ka parem olla kui Deadpool. Ülejäänud tabel peaks jääma selliseks nagu ta on.
        Algselt postitas count Vaata postitust
        Arrival mitte ainult ei kuulu top3 hulka, vaid võtab ülivõimsalt esikoha. Tõeline meistriteos. "mind-blowing sci-fi masterpiece"
        Põhimõtteliselt on nüüd asjad sealmaal, et peab kogu esirea ümber tegema. Kui Arrival tõmbas võimsalt esimeseks, siis napilt jääb temast maha Tom Fordi suurteos Nocturnal Animals. Kuidas Amy Adams suutis kahte sellisesse filmi ennast peaossa sättida ja mitte ühelegi oskarile kandideerida? Kuidas Nocturnal Animalsi asemel kandideerivad parimale filmile saastad nagu Moonlight , Hidden Figures, Hacksaw Ridge?
        TOP5 sisse lisandub hämmastaval kombel Oskari nominatsioonidest ilma jäänud meistriteos The Edge of Seventeen. Rahulikult võiks kandideerida parimaks filmiks, parim naisnäitleja ja parim mees kõrvalosa jne. Samas mõistan miks film on jäänud ilma igasuguse erilise tähelepanuta. Nagu Nocturnal Animalsis ei ole siin neegrite kannatusi, ega pederastia promo, mis tunduvad olevat 2016 aasta märksõnad, kui soovid kuskile jõuda. 2016 aasta kõige klišee vabam film. Soovitan soojalt!
        FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
        sigpic

        Kommentaar


          Jonathan.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Minu arust countil on õigus, need oscari kandidaadid on suht haledad, Arrival on kindlalt parim film sealt, Amy Adams peaks saama parima naispeaosatäitja oscari. See Avengersi vend oli ka ok, kuigi ta ei pidanud eriti midagi tegema. Meeldis, et usa ja euroopa olid väga rahulikud kui tulnukad tulid, aga Hiina tahtis kohe rünnata neid. Päriselt oleks ilmselt sama stsenaarium.

            Moonlightis pole ühtegi valget venda, vaadake Boyhoodi, seal pole homosid ja gängstereid, aga ka, seekord valge, poisi üleskasvamine. Tänapäeval vist peab ikka mingi sellinne asi olema seal, et maailma näeks, et näe mingit rassisimi ei esine ja parima filmi auhind läheb neegrite filmile.

            Hidden Figures, jälle peaosades neegrid ja veel naised ka, suht ebameeldiv oli vaadata, õnneks Kevin Costner tuli ja päästis päeva.

            Manchester by the sea oli okeim, aga midagi ei juhtunud eriti.

            La La Land oli hea, aga algus oli suht jube, tahtsin juba loobuda.

            See Mel Gibsoni film oli suht tavaline usa sõjakas.

            Aa Fences ja Lion veel vaatamata, äkki tuleb miskit head sealt.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Vaatasin "50 halli varjundit II" ära. Siit arvustus, Sirp ilmselt avaldab:
              Kas vaatasid seda tõesti ajakirjanduse tõttu? Et maksti peale? Ei vaataks siukest saasta niisama.

              Kommentaar


                Pole teisi oscarifilme peale Arrivali vaadanud, kuid parim neist räägibki logopeedist halva CGI taustal?

                Kommentaar


                  Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                  Pole teisi oscarifilme peale Arrivali vaadanud, kuid parim neist räägibki logopeedist halva CGI taustal?
                  Victoria Concordia Crescit

                  Kommentaar


                    Lion nähtud. 8.5/10 lugu tore, teostus tasemel, aga otseselt ülevoolavaid emotsioone ei tekitanud. Vahepeal oli korrutati liialt samu asju.

                    Oscariaasta parima osas liitun ilmselt massidega - La La Land. Ilus lugu, väga kihvtilt teostatud, hea näitlejatöö ning bittersweet ending.

                    Honorable mentioniks Nocturnal Animals - vahepeal ajas närvi Amy Adamsi draamatsemine raamatu sisu peale, aga raamat ise oli juba omaette hea film.

                    Kommentaar


                      Sangarid on tore film. Kahju, et eestlastel rütmitunnetus nigel on, sest materjali on väga heaks filmiks.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Vaatasin ka kaks põhifilmi kinos ära.

                        La La Landi puhul saan haibist täiesti aru, sest oli hästi tehtud lihtne lugu, mis hoidis väga hästi eemale imalusest ja pigem suutis hästi laveerida nunnususel ja värvilisusel. Peaosatäitjad toimisid ka hästi sümpaatselt, sest kumbki polnud eriti hea laulja ega eriti hea tantsija, mis muutis nad kuidagi...elulisemaks või usutuvamaks (ei oska seda mõtet vist hästi selgitada). Oma olemuselt meenutab filmi Artisti- mõlema puhul oli enne vaatamist tunne "no see ei saa ju omati hea film olla" ja kinost välja tulles olid "vau, päris äge".

                        Novembri haibist ei saa üldse aru. Mu meelest täiesti kohutavalt kokkulõigatud film, kus on üritatud liiga palju materjali panna kahetunnisesse filmi, mistõttu ühtegi karakterit välja ei mängita, armastajate põhiliin ei toimi ja enamus asjad juhtuvad kuna nad lihtsalt juhtuvad. Ühel hetkel tuleb katk, ühel hetkel viib mingi lambidüüd pirukat, ühel hetkel pannakse keegi paari. Mingi suvaline tõmblemine, millele ei aita kaasa ka amatöörnäitlejad. Raamatuna võis see nii toimida (kuigi seal mängiti ka karakterite tausta rohkem välja), aga filmina mu meelest ei toimi absoluutselt. Rõske pildikeel ja läbiv süngus on muidugi nii Eesti film kui üks Eesti film olla saab, aga samas minu jaoks kadus ära ka sellega raamatu point ehk filmil nagu polnudki otseselt pointi, milles ma aru oleksin saanud (samas ma võibolla rumal). Teisalt on muidugi Kivirähu raamat tekstiliselt nii hea, et sealsed olukorrad ja dialoogid 1-1 väljamängides lihtsalt osad stseenid paratamult toimivad. -e- Kas Eestis on üldse mõni film hiljem "directors cutiga" välja tulnud? Kui ei ole, siis see film võiks küll esimene olla.

                        Kommentaar


                          Mis sa ikka lootsid, eestlased tegid uue filmi, sealt tulebki haip.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Novembri haibist ei saa üldse aru. Mu meelest täiesti kohutavalt kokkulõigatud film, kus on üritatud liiga palju materjali panna kahetunnisesse filmi, mistõttu ühtegi karakterit välja ei mängita, armastajate põhiliin ei toimi ja enamus asjad juhtuvad kuna nad lihtsalt juhtuvad. Ühel hetkel tuleb katk, ühel hetkel viib mingi lambidüüd pirukat, ühel hetkel pannakse keegi paari. Mingi suvaline tõmblemine, millele ei aita kaasa ka amatöörnäitlejad. Raamatuna võis see nii toimida (kuigi seal mängiti ka karakterite tausta rohkem välja), aga filmina mu meelest ei toimi absoluutselt. Rõske pildikeel ja läbiv süngus on muidugi nii Eesti film kui üks Eesti film olla saab, aga samas minu jaoks kadus ära ka sellega raamatu point ehk filmil nagu polnudki otseselt pointi, milles ma aru oleksin saanud (samas ma võibolla rumal). Teisalt on muidugi Kivirähu raamat tekstiliselt nii hea, et sealsed olukorrad ja dialoogid 1-1 väljamängides lihtsalt osad stseenid paratamult toimivad. -e- Kas Eestis on üldse mõni film hiljem "directors cutiga" välja tulnud? Kui ei ole, siis see film võiks küll esimene olla.
                            Pole midagi rõskemat ja süngemat kui Eesti november. Kohati oli see film isegi liiga kammerlikult ilus, võinuks olla meeleolult kaugelt jõhkram ja masendavam. Huvitav, mis pillerkaart sellisest filmist oodatakse?
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                              Pole midagi rõskemat ja süngemat kui Eesti november. Kohati oli see film isegi liiga kammerlikult ilus, võinuks olla meeleolult kaugelt jõhkram ja masendavam. Huvitav, mis pillerkaart sellisest filmist oodatakse?
                              Jah, sellest saan ma aru, aga mina isiklikult olen väsinud sellest Eesti filmikeelest, et kõik ongi masendav. See on umbes sama, et leia mingi USA film Venemaast, kus poleks talve või lumesadu. Ja eiksi kirjutisele panen ka selle käe alla, et pilt oli ok, aga seal oli täiesti arusaamatuid süžeekäike - sitakook, katk jne.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                et kõik ongi masendav

                                Kommentaar

                                Working...
                                X