320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Töönädalast läbiruunatuna otsustasin reedese joogikütte asemel teha reedese kinokütte.

    Bad Grandpa.
    Kummaline, et Borat-Brüno edu arvestades ei tekkinud suuremat piilukaamerafilmide lainet. Aga tore, et midagigi hooti tilgub. Bad Grandpa on Jackass nagu Jackass ikka. Kui sind suudab naerutada see, et keegi jääb m*nnipidi limonaadiautomaati kinni või kui keegi laseb lurinal sitta kohvikuseinale, siis see film on sinule. Kui Jackass kui selline on häiriv ja nõme, siis tuleks ka sellest filmist eemale hoida. Ma ise paar korda naersin, et sesmõttes komöödia kohta päris viisakas saavutus, aga mingil hetkel viskas kogu komejant siiski üle.

    Gravity.
    Mul oli koolis füüsikaga rõlgeid probleeme ja sestap ma ei tea, kas ja kuidas inimesed kosmoses liikuma peavad, kas erinevate riikide kosmose-ehitised on reaalsuses üksteisele nii lähedal ja kuidas kosmoseprügi orbiidil ringleb. Ütleme nii, et õnneks olen ma piisavalt rumal, et see mind filmi juures ei häirinud. Pigem häirisid mind vähe puised dialoogid-monoloogid ja lisaks ma saan aru, et peale Kubrikut peavad kõik kosmosefilmid olema üleujutatud hingematvate ja stseene ülevõtvate sümfooniateostega, aga kamoon. Kuid kahtlemata on tegu seni visuaalselt parima 3d filmiga ja võimalik, et ka läbi aegade parima kosmosefilmiga, mille tegevus ei toimu kauges tulevikus (mis need reaalsed kandidaadid veel oleksid?). Mingit üle-elusuurust sügavust vast ei tasukski filmist oodata, kuid tegu on kunstiteosega, mis hetke Hollywoodis on ikka väga-väga-väga harv nähtus ja juba sestap võiks ja peaks filmile respekti anda. Võimas.

    Ps1. Film olnuks 10% ägedam, kui lühkarites oleks kaaluta olekus olnud mõni seksim naisnäitleja, aga annan andeks. Reaalsuses tegi Bullock muidugi oma elurolli, sest suutis (spoileralert) üksi pea tunni filmi ära täita (spoiler sai läbi) ja tegi seda nauditavalt.
    Ps2. Ma vist pole ühegi filmi ajal rohkem mõelnud, et "fuck, kuidas nad seda või seda stseeni tegid"
    Ps3. Ma pole kindel, et millal mul viimati kinosaalis aeg nii kiiresti lendas kui selle filmi puhul.

    Mandariinid.
    Välja müüdud. Fuck it, ootan siis kuni film tuleb ETVsse.

    Captain Phillips.
    (spoilerdan)
    Võimalik, et kolmas film oli liiast ja väsimus ja Saku Tumedad hakkasid mind murdma, aga Kapten Phillips oli totaalne joga. Neli lolli neegerpiraati ründavad Ameerika laeva, targad valged ameeriklased suudavad neegrid üle mängida ja lõppeks Ameerika merevägi päästab päeva. Oeh. Alustuseks topime igasse stseeni Phillipsi perepildi, et vaataja ikka hakkaks peategelasele ilgelt kaasa elama. Siis teeme tund aega jaburat "neeger lubab pidevalt ja pidevalt kõik maha tappa, aga tegelikult ei tapa kedagi". Lõpuks on kogu sellest pasast nii kopp ees, et viimased pool tundi on sul juba täiesti pohui, kas keegi pääseb või sureb. Ja loomulikult on iga neegri unistus tegelikult elada New Yorkis ja üleüldse ei saa kuidagi sellest üle, et kui äge see Ameerika ikka on. Ma saan aru, miks USA selliseid film teeb, aga ma tõesti ei saa aru, et kuidas sellel filmil nii kiitvad review`d on.

    Kommentaar


      Algselt postitas fitti Vaata postitust
      Ah et soovite viienda bee tasemel edasi vaielda.

      Väga lihtne vahe star warsiga on see, et star wars ei püüa olla tõsiseltvõetav. Gravity püüab. Juba alguskaadrites rõhutakse avakosmoses valitsevatele "päris" teguritele - temperatuuridele jms. Vaatajale jäetakse mulje, et tegu on reaalse situatsiooniga, mis võib vabalt tänahomme juhtuda. (Jumal küll, ega ma ei vaata ju Kääbikut ega aruta samal ajal, kas päkapikud on ikka olemas!) Lähme edasi. Pooleteist tunni pikkuses filmis on täpselt kaks sündmust. Mitte kumbki neist ei saaks reaalselt juhtuda. Ma saan aru, et Roma fännid lülitavad siinkohal oma aju välja, aga Dannar, et tu? Ma ju rõhutasin ka korduvalt, et seda filmi oli ilus vaadata. Missivõistlust on ka ilus vaadata, see ei tähenda, et möönamisi ei oleks seal rumaluse kontsentratsioon suur. Umbes sama suur kui Gravitys. Ärge olge Valeri Kirsid ja rünnake mind sellepärast, et ma seda välja tuua julgen.

      Keda huvitab, siis siin on päris kena kokkuvõte peamistest plothole-idest. A, seal on vist mainimata see, et ka kosmosejaamad ja satelliidid on eri kõrgusega orbiitidel. Noh, et nad kokku ei põrkaks või nii.
      Nagu seal alguses oleks kirjas olnud, et põhineb tõestisündinud lool. Praegu jääb mulje, et kui on mängufilm, siis ei tohiks ühtegi asja õigesti olla, kuid kui üks on (nt temperatuur), siis peavad kõik olema. Wtf.

      Väga äge film oli, ükski asi ei häirinud, sest ei koti mingi füüsika kuskil suvafilmis.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Algselt postitas fitti Vaata postitust
        Ah et soovite viienda bee tasemel edasi vaielda.

        Väga lihtne vahe star warsiga on see, et star wars ei püüa olla tõsiseltvõetav. Gravity püüab. Juba alguskaadrites rõhutakse avakosmoses valitsevatele "päris" teguritele - temperatuuridele jms. Vaatajale jäetakse mulje, et tegu on reaalse situatsiooniga, mis võib vabalt tänahomme juhtuda. (Jumal küll, ega ma ei vaata ju Kääbikut ega aruta samal ajal, kas päkapikud on ikka olemas!) Lähme edasi. Pooleteist tunni pikkuses filmis on täpselt kaks sündmust. Mitte kumbki neist ei saaks reaalselt juhtuda. Ma saan aru, et Roma fännid lülitavad siinkohal oma aju välja, aga Dannar, et tu? Ma ju rõhutasin ka korduvalt, et seda filmi oli ilus vaadata. Missivõistlust on ka ilus vaadata, see ei tähenda, et möönamisi ei oleks seal rumaluse kontsentratsioon suur. Umbes sama suur kui Gravitys. Ärge olge Valeri Kirsid ja rünnake mind sellepärast, et ma seda välja tuua julgen.

        Keda huvitab, siis siin on päris kena kokkuvõte peamistest plothole-idest. A, seal on vist mainimata see, et ka kosmosejaamad ja satelliidid on eri kõrgusega orbiitidel. Noh, et nad kokku ei põrkaks või nii.
        Ma mõtlesin rohkem seda, et kui need kes selle filmi tegid ei oleks arvanud et need "mittereaalsed" seigad sinna filmi ei sobi, kas nad siis oleksid nad sinna pannud?
        So self aware so full of shit

        Kommentaar


          A keerame nt selle võtmestseeni vastupidiseks. Meenutame hetke filmist Cliffhanger. Stallone hoiab mingit tädi kättpidi kinni, üritab üles tõmmata, aga see kukub alla. Kas te tahate öelda, et kui tädi oleks allakukkumise asemel jäänud hõljuma ja tõusnud Stallone kohale nagu õhupall, kas te siis poleks öelnud, et tra, see on nüüd küll idiootsus? Või oleks see olnud ok, sest see on mängufilm, kus kõik ei peagi olema reaalne? Sest see on täpselt sama asi mis Gravitys Clooneyga, ainult tagurpidi.
          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

          Kommentaar


            Algselt postitas fitti Vaata postitust
            Keerame siis selle võtmestseeni vastupidiseks. Meenutame hetke filmist Cliffhanger. Stallone hoiab mingit tädi kättpidi kinni, üritab üles tõmmata, aga see kukub alla. Kas te tahate öelda, et kui tädi oleks allakukkumise asemel jäänud hõljuma ja tõusnud Stallone kohale nagu õhupall, kas te siis poleks öelnud, et tra, see on nüüd küll idiootsus? Või oleks see olnud ok, sest see on mängufilm, kus kõik ei peagi olema reaalne? Sest see on täpselt sama asi mis Gravitys Clooneyga, ainult tagurpidi.
            Mulle meeldis "The Matrix" kah või viimane "Fast and Furious", sealt oleks füüsikafännid ka korraliku raamatu suutnud ebaloogilisustest kokku kirjutada.

            Aga kas peaks?

            Kuniks keegi ei väida, et nad on teinud maailma kõige täpsema ralli- või kosmosefilmi, nagu mismõttes on vaja seal ebatäpsusi taga ajada ja väita, et see on nüüd küll elamuse rikkumine?

            Otsisid "Gladiaatorist" ka, et kas areenil taplus ikka niimoodi käis ja olid solvunud, et peteti?
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Mulle meeldis "The Matrix" kah või viimane "Fast and Furious", sealt oleks füüsikafännid ka korraliku raamatu suutnud ebaloogilisustest kokku kirjutada.

              Aga kas peaks?
              Matrix ei loe, see oli arvutiprogramm ju.

              Ma ei tea kas peab, aga keegi ei ütle, et ei võiks.
              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Otsisid "Gladiaatorist" ka, et kas areenil taplus ikka niimoodi käis ja olid solvunud, et peteti?
              No Gladiaator oli jah ka pettumus, seal oli liiga vähe draakoneid. Vanasti elasid ju draakonid igas viimases kui koopas, ei?
              We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

              Kommentaar


                Algselt postitas fitti Vaata postitust
                Matrix ei loe, see oli arvutiprogramm ju.

                Ma ei tea kas peab, aga keegi ei ütle, et ei võiks.


                No Gladiaator oli jah ka pettumus, seal oli liiga vähe draakoneid. Vanasti elasid ju draakonid igas viimases kui koopas, ei?
                Wikipediast:

                Garrett Reisman, a former NASA Astronaut, noted that, "The pace and story was definitely engaging and I think it was the best use of the 3-D IMAX medium to date. Rather than using the medium as a gimmick, 'Gravity' uses it to depict a real environment that is completely alien to most people. But the question that most people want me to answer is, how realistic was it? The very fact that the question is being asked so earnestly is a testament to the verisimilitude of the movie. When a bad science fiction movie comes out, no one bothers to ask me if it reminded me of the real thing."[64]

                Kommentaar


                  imelik, et jätsid tsiteerimata järgmise osa, kus on however, jne. aitan sind viitega.

                  üldiselt läheb see vaidlus juba naeruväärseks. kui teile meeldis, on ju tore. lõpuks saab bullock hiina-koeraga-rääkimise-stseeni eest veel oskari ka ja kõik on häpid. zi end.
                  We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas fitti Vaata postitust
                    imelik, et jätsid tsiteerimata järgmise osa, kus on however, jne. aitan sind viitega.

                    üldiselt läheb see vaidlus juba naeruväärseks. kui teile meeldis, on ju tore. lõpuks saab bullock hiina-koeraga-rääkimise-stseeni eest veel oskari ka ja kõik on häpid. zi end.
                    Eskimo, mitte hiina. Aga tegelikult oleks võinud seal film ära lõppeda.

                    Kommentaar


                      Tsiteerides oma tuttavat:... Kui ebarealistlikkus kõrvale jätta, siis oleks võinud sellest saada vähemalt ühe hea draama, aga ka sellisena ei vea film välja. Olulisematest draamakohtadest (teise peategelase surmaminek) minnakse kiirelt üle, peatudes liiga pikalt ebaolulisel (koerte haukumine raadios).
                      Nii jäävadki filmist järgi poolteist tundi ilusaid arvutikaadreid ja helitaustaks suurema osa ajast Sandra Bullocki hingeldamine.

                      Kommentaar


                        Kõik taandub ikkagi selleni maha, mis ootustega keegi kinno läheb. Keegi siin tõi näite, et ka kiirete ja vihaste puhul füüsika ei ole paigas - tõepoolest, aga ilmselgelt ma ei lähegi sellise ootusega seda filmi vaatama. Gravity puhul ma ootasin natuke midagi muud...
                        Aga ilus vaadata oli kahtlemata. Minule isiklikult seni parim 3d elamus.
                        Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                        Kommentaar


                          Ulmekomöödia Simon Peggi esituses : The Worlds end
                          Parajalt napakaks absurdiks keerab lõpuks aga seda ei saa pahaks panna, mõnusalt lihtne ajaviite film.
                          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Kummaline, et Borat-Brüno edu arvestades ei tekkinud suuremat piilukaamerafilmide lainet. Aga tore, et midagigi hooti tilgub.
                            Joomingu käigus oli taustaks InAPPropriate Comedy, mis iganes telekanalist see ka ei tulnud. "Asiaatide autokool", "Tasuta reisid Aafrikasse" ja "Juudid paluge jeebuse tapmise eest andeks" oli ikka liiga vittus shit. Ma lihtsalt ei suutnud naermist lõpetada.

                            NB! Ei sobi vaatamiseks igasugu zoo- ja muude volinike sõprdele.



                            Kommentaar


                              Küll mitme nädalase hilinemisega, aga Rush on minu jaoks aasta filmi auhinna juba kätte saanud. Nii stoori kui ka näitlejatöö viimase peal.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                Joomingu käigus oli taustaks InAPPropriate Comedy, mis iganes telekanalist see ka ei tulnud. "Asiaatide autokool", "Tasuta reisid Aafrikasse" ja "Juudid paluge jeebuse tapmise eest andeks" oli ikka liiga vittus shit. Ma lihtsalt ei suutnud naermist lõpetada.

                                NB! Ei sobi vaatamiseks igasugu zoo- ja muude volinike sõprdele.

                                [
                                Julge amet, julge amet mehel. Erinevalt enamikest prank videotest ei aita siin ilmselt ka takkajärgi seletamine, et see naljategemine on, pigem ajab asja hullemaks.
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X