320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Meistrite Liiga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mina näen selles kolme klubi domineerimises ka midagi väga positiivset - oht nn superliiga tekkimiseks Euroopas on vähenenud. Chelseal või PSG-l pole mingit huvi koduliigast lahkuda, sest Barca/Reali/Bayerni vastu nad ei saa ning kaotaja mainet nad ei vaja.
    Kodused trofeed vähendavad euromuresid.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      Algselt postitas eika Vaata postitust
      See, et asjad muutuvad paremaks ja uued klubid tulevad peale on muidugi nii ja naa lootust. Swissramble kirjutas juba 3 aastat tagasi, et
      "Since 2005, the first year that Madrid topped the Money League, their revenue growth has been considerably higher than the other leading clubs. In that period, Madrid’s revenue rose by €204 million, while Barcelona’s growth of €243 million was even more impressive. The next highest increases were barely half that: Bayern Munich €131 million and Manchester United €121 million.

      The distance to their peers has been steadily increasing from €39 million in 2009 to a staggering €130 million in 2012. In other words, everyone else has massively lost ground in relative terms. Given this significant competitive advantage, Real Madrid and Barcelona should at the very least reach the Champions League semi-finals every season (and this is indeed one of their budget assumptions.
      "

      Ja arvestades seda, et hetkelgi on Euroopas rahaliste sissetulekute osas liidri (Real) ja kümnenda koha (Juventus) vahe rohkem kui kahekordne, ja olukord muutub aasta-aastalt hullemaks, siis see ju üdini ok pole, et käärid on suured ja lähevad aina suuremaks. Sisuliselt on mandri-Euroopa mitte Real-Barca-Bayern-klubide ainus lootus see, et võimalikud paljud klubid saaksid sugardaddyd, kes hämaksid (loe: kuseksid FFP peale) ja kütaksid kiiresti ning arutult klubisse raha sisse. Minu meelest pole väga eluterve perspektiiv.
      Näis, palju la Liga telerahade kollektiivsed õigused asja muudavad. Lootus nagu oleks, et mingi muutus toimub, aga eks muud tulud muutuvad aasta aastalt olulisemaks.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
        Mina näen selles kolme klubi domineerimises ka midagi väga positiivset - oht nn superliiga tekkimiseks Euroopas on vähenenud. Chelseal või PSG-l pole mingit huvi koduliigast lahkuda, sest Barca/Reali/Bayerni vastu nad ei saa ning kaotaja mainet nad ei vaja.
        Kodused trofeed vähendavad euromuresid.
        Chelseal või Man Cityl oleks ju just huvi, et nad ei peaks mingite vastikute Crystal Palace'ta ja Stoke'dega mürgeldama, vaid saaksid ikka high end matše ja siis sellele liigale ka keskenduda.
        Aga, noh, arvestades, et millised telerahad EPL-i tulevad, siis ilmselt võib suure osa Inglismaa tippklubide arvates peagi UEFA meistrite liiga karika endale sisse istuda, sest kes see ikka viitsib kuhugi Kaasanisse sõita, kui väga olulist rahhi sellest enam ei saa ka.

        Kommentaar


          Poolfinaalis ehk loositakse Barca ja Bayern kokku. Las siis söödavad üksteist surnuks.

          Tänased mängud vähemalt annavad lootust, et enne vaheaega kanalit ei pea vahetama.

          Kommentaar


            Noh, selline veits suva ränt tundub kogu see värk mulle.

            Maailma parimas liigas on loogiline, et poolfinaalideni jõuavadki ainult parimad klubid. Neid ei saagi ju väga palju olla. Minu jaoks küll CL veel igavaks muutunud ei ole igatahes. Eriti kui vaadata, et viimase kümne aasta jooksul on tiitli võitnud kaheksa erinevat klubi ja ainult Barcelona on sellel perioodil mitu korda tiitli võitnud. Barcelona on aga, nagu juba mainitud, ulmeline meeskond ka. Päris kindlasti ei jäägi see lõputult kestma. Pole kunagi jäänud sellised ülemvõimud.

            Ehk siis minu meelest on praeguse mõnetise ettearvatuse süüdlased eelkõige inglise klubid, kes on pole viimastel aastatel eriti hästi esinenud. Ainult Chelsea on pildis olnud. Samas pappi inglise klubidel puudu jääda ei tohiks, eriti kui viimaseid uudiseid lugeda. Kui oleks vähemalt kaks klubi Inglismaalt, kes suudaks järjepidevalt vähemalt veerandfinaali mängida ja tõsiselt poolfinaali kohta nõuelda, oleks asi täitsa normaalne. Samas tuleb jälle mängu see, et nende jaoks on kodune tiitel ja CL-i koha kindlustamine sageli olulisem.

            Ilmselt midagi väga ei muutu enne kui Inglise jalgpalliliit veidi vastu ei tule. Mina kaotaks esiteks selle mõttetu liigakarika ära, et mänge vähem oleks. Lisaks teeks nagu igas normaalses liigas talvepausi ja ma usun, et paraneksid inglise klubide esitused ka CL-is. Aga noh, see on utoopia, sest fännid oleksid sellele üsna vastu vist.

            Ma ei saa muidugi sellest ka aru, et kust tuleb see ootus, et igal aastal peaks poolfinaali jõudma mingi Porto, Schalke või Lyoni sugune meeskond. Sellised aastad on ja jäävad juhusteks, kus palju sõltub ka loosist.

            Kommentaar


              Algselt postitas ericbana Vaata postitust
              Ma ei saa muidugi sellest ka aru, et kust tuleb see ootus, et igal aastal peaks poolfinaali jõudma mingi Porto, Schalke või Lyoni sugune meeskond. Sellised aastad on ja jäävad juhusteks, kus palju sõltub ka loosist.
              Noh, lihtsalt sai kasvatud üles ajal, kus sellised meeskonnad said igal aastal poolfinaalidesse.

              2000 oli näiteks Valencia kõrgel.
              2001 Valencia, Leeds.
              2002 Leverkusen.

              Sel perioodil oli Barcelona ja Real üsnagi valitsevad, aga siis kukuti mõneks ajaks ära.
              Tulid Itaalia klubid, Monaco, Porto, Deportivo etc.

              Ehk sel ajal oli ka alagrupis kõvasti draamat, kus minu mälu järgi 2002 tuli Real Madrid nipanapa alagrupist läbi. Ehk ei olnud tõesti hooaega, kus kolm neljast võid ära ennustada. Ja samamoodi ei olnud terve hooaja peale ainult kahte üllatust.

              Ehk kui kunagi oli iga voor väga põnevad mängud, kus tõesti ei teadnud, kes ja mis võidab, siis nüüd kipuvad ikka kuidagi lihtsalt ennustatavad need tulemused olema.

              Kommentaar


                Isle of Scilly tuleb ühes Adidase videoloost kohe meelde.

                Kommentaar


                  UEFA võiks konkurentsi tiheduse tekitamise eesmärgil lisaks FFP-le rakendada veel vähemalt kahte instrumenti, mis mingilgi määral vähendaks suuri kääre tippsatside ja nö subtop klubide vahel.

                  Üks meede võiks olla välismängijatele piirmäära panemine nagu kunagi oli. Nt. 6+5 oleks igati pädev lahendus, st. minimaalselt 5 leegionäri. Lisaks võiks rakendada reeglit, mis kohustaks klubi mängus kasutama vähemalt 4 enda kasvandikku, mis oleks isegi radikaalsem meede kui see 6+5 reegel.

                  Nii mitmedki praegused tippklubid muutuks oluliselt konkurentsivõimetumaks ainuüksi nende kahe reegli kehtestamisel. Kui 6+5 lahendi puhul kasutasid eelkõige Itaalia, Hispaania ja mingil määral Portugali klubid kodakonduse andmise praktikat lõuna-ameeriklastele,siis 4 oma klubi kasvandiku kasutamise kohustuslikuks muutmine CL mängus on juba märksa keerulisem pähkel.

                  Tõsi, nii Barca kui Bayern on ka oma kasvandike arendamisel tublid,kuid Realil võiks juba selle reegli täitmisega raskusi tekkida, rääkimata paljudest Inglise ja ka Portugali tippklubidest. Hollandi meedias rõhutakse just oma kasvandike soosimisele ja vastavate nõuete kehtestamisse UEFA poolt, mis annaks natukene rohkem võimalusi konkurentsis püsimiseks ka väiksemate liigade satsidele.

                  Igatahes praegune täiesti piirideta raha loopimine ja igasuguste piirangute maha võtmine leegionäride kasutamisele viib veelgi suuremate kääride tekkimiseni väikese hulga tippklubide ja ülejäänud seltskonna vahel.
                  Wij komen terug met de cup in de hands

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Noh, lihtsalt sai kasvatud üles ajal, kus sellised meeskonnad said igal aastal poolfinaalidesse.

                    2000 oli näiteks Valencia kõrgel.
                    2001 Valencia, Leeds.
                    2002 Leverkusen.

                    Sel perioodil oli Barcelona ja Real üsnagi valitsevad, aga siis kukuti mõneks ajaks ära.
                    Tulid Itaalia klubid, Monaco, Porto, Deportivo etc.

                    Ehk sel ajal oli ka alagrupis kõvasti draamat, kus minu mälu järgi 2002 tuli Real Madrid nipanapa alagrupist läbi. Ehk ei olnud tõesti hooaega, kus kolm neljast võid ära ennustada. Ja samamoodi ei olnud terve hooaja peale ainult kahte üllatust.

                    Ehk kui kunagi oli iga voor väga põnevad mängud, kus tõesti ei teadnud, kes ja mis võidab, siis nüüd kipuvad ikka kuidagi lihtsalt ennustatavad need tulemused olema.
                    Barcelona eelmine hooaeg ei pääsenud poolfinaali, hoopis Atletico Madrid oli finaalis ja minutite kaugusel tiitlist. Ka see hooaeg pole Reali edasipääs sugugi kindel ja tore on näha emba kumba Monaco/Juventusest poolfinaalides. Enne seda nägime finaalis Dortmundi Borussiat, enne seda võitis Chelsea jne. Minu arust in see sinu algatatud teema suhteliselt pseudoprobleem, jalgpallis on korduvalt tõestatud, et ei mängi ainult rahanumbrid vaid ikka muud asjad peavad ka kokku langema ja hetkel loksub lihtsalt nende jaoks kõik paika.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      Barcelona eelmine hooaeg ei pääsenud poolfinaali, hoopis Atletico Madrid oli finaalis ja minutite kaugusel tiitlist. Ka see hooaeg pole Reali edasipääs sugugi kindel ja tore on näha emba kumba Monaco/Juventusest poolfinaalides. Enne seda nägime finaalis Dortmundi Borussiat, enne seda võitis Chelsea jne. Minu arust in see sinu algatatud teema suhteliselt pseudoprobleem, jalgpallis on korduvalt tõestatud, et ei mängi ainult rahanumbrid vaid ikka muud asjad peavad ka kokku langema ja hetkel loksub lihtsalt nende jaoks kõik paika.
                      Jah, näiteid on. Neid näiteid on jäänud vähemaks. Pseudoprobleem muidugi, kuna kogu jalgpall on pseudoteema, aga natuke kurb, kui isegi põnevust pole.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Jah, näiteid on. Neid näiteid on jäänud vähemaks. Pseudoprobleem muidugi, kuna kogu jalgpall on pseudoteema, aga natuke kurb, kui isegi põnevust pole.
                        No siin jääd sa kindlasti vähemusse, olen päris kindel et enamik fännidest on situatsiooniga rahul, iga hooaeg on ikkagi üllatustiime ja tugevate omavahelistes mõõduvõtmistes on alati pinge sees. Kasvõi antud hooajal võitis Porto ju kodus 3-1, Real pole Atleticot see hooaeg veel üldse võitnud ja Juventus ning Monaco on üleüldse ikka üllatustiimid seal. Minu jaoks oleks pigem igav see kui sama tiim 3 aastat järjest tuima näoga asju kinni paneb ja seda pole viimastel aastatel keegi suutnud. Suhteliselt tähenduslik on ikkagi see, et Meistrite Liiga tiitlit pole senimaani keegi kaitsta suutnud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          No siin jääd sa kindlasti vähemusse, olen päris kindel et enamik fännidest on situatsiooniga rahul, iga hooaeg on ikkagi üllatustiime ja tugevate omavahelistes mõõduvõtmistes on alati pinge sees. Kasvõi antud hooajal võitis Porto ju kodus 3-1, Real pole Atleticot see hooaeg veel üldse võitnud ja Juventus ning Monaco on üleüldse ikka üllatustiimid seal. Minu jaoks oleks pigem igav see kui sama tiim 3 aastat järjest tuima näoga asju kinni paneb ja seda pole viimastel aastatel keegi suutnud. Suhteliselt tähenduslik on ikkagi see, et Meistrite Liiga tiitlit pole senimaani keegi kaitsta suutnud.
                          Noh, argument "enamik fänne" käib ka selle kohta, et miks ei näidata Atletico-Juventuse mängu, vaid Barcelona-jumalteabkeda.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Noh, argument "enamik fänne" käib ka selle kohta, et miks ei näidata Atletico-Juventuse mängu, vaid Barcelona-jumalteabkeda.
                            Barcelonas mängib Messi, koos Ronaldoga on tegu tänapäeva maailma suurimate nimedega ja kindlasti ka suurima fännibaasiga tegelastega. Minu arust päris loogiline, et võimalusel näidatakse mänge, kus nad osalevad. Jalgpalliülekanded on samamoodi äri nagu iga teine teleprojekt, eesmärk on ikkagi saavutada suurim vaatajaskond ja kui mingid vähemused ei saa päris täisprogrammi, siis ei saa sinna midagi parata

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              Barcelonas mängib Messi, koos Ronaldoga on tegu tänapäeva maailma suurimate nimedega ja kindlasti ka suurima fännibaasiga tegelastega. Minu arust päris loogiline, et võimalusel näidatakse mänge, kus nad osalevad. Jalgpalliülekanded on samamoodi äri nagu iga teine teleprojekt, eesmärk on ikkagi saavutada suurim vaatajaskond ja kui mingid vähemused ei saa päris täisprogrammi, siis ei saa sinna midagi parata
                              Noh, seda ma siin kurdangi, et mina ei osta endale t-särke kokku ja ei loe päevast päeva uudiseid, vaid ootaks jalgpallilt sportlikku meelelahutust. Ehk pinget, emotsioone ja muid kaasnevaid nähtusi, mida omal ajal sai. Praegu paned mängu käima ja valdavalt tead poolfinaalideni välja, et kes võidab. Ma võin eksida, aga seda näitab ka kihlveokontorite koefid, kus kümnekonna aasta eest polnud suurem osa mänge soosikult 1,3 koefiga, vaid ikka kuhugi 1,6-1,8 vahele. Igav oli lihtsalt, noh. Sellest ka hädaldus. Ma ei oleks kujutanud ette mingi aja eest, et telekas on kaks meistrite liiga veerandfinaali ja vaadata on ainult Briljantkätt.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Täielik lambireegel, mis tõsi, nõrgendab klubisid, aga mille jaoks? Premium liiga teemas on see juba läbi vaieldud. Samahästi võiks kehtestada ka muid kvoote, näiteks nahavärvi (nii mängijate kui treenerite), religiooni ja soolise veendumuse kohta. Ehk et kas me tahame näha maailma parimaid mängijaid või maavõistlust Kastiilia vs Piemonte?

                                E: ja mis see tähendab noorte jaoks? Suurklubid hakkavad faabregaseid kokku ostma ja soldaadosid müüma. Puhas talentide raiskamine ju.

                                See pole päris see point, mida ma silmas pean. Nahavärvi ja religioosne veendumuse punkt on suht kummaline. On ju selge, et midagi nii jaburat ei hakkaks UEFA rakendama. Oma klubi kasvandike kasutamise nõue on täiesti arvestatav argument. Ja mis puudutab fabregaste ja soldadode ostmist-müümist, siis seda teeks suured niikuinii. Lihtsalt oleks suur vahe,kas fabregase klassiga mehi on klubis 5 või kogu alg 11.

                                Need mehed,kes nt. Chelseas või Barcas pingil istuvad on piisavalt head, et nt kasvõi Portos, Schalkes või Ajaxis nt. põhimehed olla. See kindlasti ühtlustaks üldist taset. Praegu aga kuhjavad mingi käputäis klubisid endale ca 25 mängijat,kellest 7-8 jäävadki pinigmeheks, samas kui väiksematel klubidel pole raha, et neid pingimehigi laenata, ostmisest rääkimata. Kas selline mudel tõesti kuidagi konkurentsi soosib?
                                Wij komen terug met de cup in de hands

                                Kommentaar

                                Working...
                                X