320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Meistrite Liiga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    Juventus ning Monaco on üleüldse ikka üllatustiimid seal.
    Noh, kas selles polegi probleem, et Itaalia parima ja Prantusmaa teise tiimi jõudmine CL poolfinaali oleks sisuliselt üllatus. Ring on nii pisike, et sisuliselt Euroopa ütleme kümnenda tiimi (noh, Juventus võiks reaalselt mõeldes umbes a la seal olla) poolfinaali jõudmine on üllatus. Ja fuck, no tegelt ongi, noh, läheb vaja loosiga joppamist ja suure trio vältimist. Kas jalgpall ei pidanud olema see äge sport, kus kõik võivad kõiki võita ja väikesed suuri murda?

    Kommentaar


      Kindlasti annaks ka meeskondade asetuste muutmise/kaotamisega pisut seda muuta, et ühed ja samad klubid veerand/poolfinaalidesse aastast aastasse ei jõuaks. Ja ka et ühed ja samad alagrupid aastast aastasse ei tekiks. City-Bayern-CSKA ühes alagrupis on ju paar-kolm hooaega olnud.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mask Vaata postitust
        Kindlasti annaks ka meeskondade asetuste muutmise/kaotamisega pisut seda muuta, et ühed ja samad klubid veerand/poolfinaalidesse aastast aastasse ei jõuaks. Ja ka et ühed ja samad alagrupid aastast aastasse ei tekiks. City-Bayern-CSKA ühes alagrupis on ju paar-kolm hooaega olnud.
        No ole nüüd. Tuleb ericbana ja ütleb, et miks üks poolfinaal nii nõrk on, et seal Itaalia meister või Saksamaa teine on.

        Kommentaar


          No ma ei tea. Ma parem vaatan Juve-Wolfsburgi, kui aasta kuuendat El Clasicot või Madriidi derbyt.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mask Vaata postitust
            No ma ei tea. Ma parem vaatan Juve-Wolfsburgi, kui aasta kuuendat El Clasicot või Madriidi derbyt.
            Sa oled jalkahipster.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mask Vaata postitust
              No ma ei tea. Ma parem vaatan Juve-Wolfsburgi, kui aasta kuuendat El Clasicot või Madriidi derbyt.
              Siin ongi sinu ja tavalise jalkafänni erinevus.

              Tavaline jalkafänn:
              "Tra mis pask see Wolfsburg veel on? Seal pole ühtegi staari ju :S"

              Kommentaar


                Juhul kui Juventus peaks poolfinaali saama, siis vabandaks enda poolt ka kohe ette ära, et üks poolfinaal üllatusmeeskonna osaluse tõttu rikutud on ja Juventusel ühtegi staari pole.

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  Noh, kas selles polegi probleem, et Itaalia parima ja Prantusmaa teise tiimi jõudmine CL poolfinaali oleks sisuliselt üllatus. Ring on nii pisike, et sisuliselt Euroopa ütleme kümnenda tiimi (noh, Juventus võiks reaalselt mõeldes umbes a la seal olla) poolfinaali jõudmine on üllatus. Ja fuck, no tegelt ongi, noh, läheb vaja loosiga joppamist ja suure trio vältimist. Kas jalgpall ei pidanud olema see äge sport, kus kõik võivad kõiki võita ja väikesed suuri murda?
                  No ei ole ju:
                  eelmine aasta finaalis Atletico (andku punkt andeks, aga u 10 tiim Euroopas)
                  2012/2013 Dortmund (pole kah päris konstantselt top-5 materjal)
                  Siis veel Chelski, Manu, inter, Liverpool, Milan jne jne
                  Varieeruvust küll ja küll. Erandi moodustab jah, Barcelona (aga see on kõigi aegade parim Barcelona ja sisuliselt äkki ka üks kõigi aegade tiime üldse, veel) ja mõneti viimasel kolmel hooajal Real ja Bayern (viimase viie aasta valguses, varasemalt välja toodud põhjused). Selles mõttes ei näe probleemi, küll aga kipub nagu muus eluski rikkus liialt konsentreeruma suht kitsa seltskonna kätte (u 10 klubi), see on küll probleem.
                  "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Praegu ei ole vaja tippklubidel omale järelkasvu kasvatada/osta. Nad ostavad valmisprodukte, nende väiksemate klubide käest, kes kasseerivad meeletuid summasid. Kui tekiks vajadus KTM järele, siis hakatakse ostma 16-aastaseid tatte, kelle eest makstakse mitte 50 milli, vaid vbl 1 miljon. Kui vajadus põhimeeste järele väheneb 2x (11 -> 6), siis langevad ka hinnad. Suhkruissidel on sellest suva, aga väikeste klubide rahaallikad kuivavad kokku. Te võite siin heietada sellest, kui roosiline oli kõik 90-ndatel.. aga see oli enne EU'd ja mõned näited isegi enne Bosmanit.
                    No tegelikult see ju päris nii ei ole. 16-aastasel ja valmiskoolitatud tippklassi mängumehel on vaks vahet. Esimest sa pead ise edasi arendama ja mingit garantiid pole, et temast tippmängija saab. Kui vaadata näiteks Chelsea juba aastaid väga edukat akadeemiat, siis edutamisprotsent põhitiimi on sisuliselt null. Need 16-aastased laenatakse peagi aastateks kusagile pärapõrgusse ja kui nad peaksid tagasi hakkama tulema, ei ole neil eales põhis mängulootust.
                    Ehk kuidagi tuleks lõpetada olukord, et head täiskasvanud mängijad lõpetavad käputäie klubide koosseisus, sest ülejäänud lihtsalt ei saa endale neid lubada ja need mängijad ise ka ei taha kusagile mujale minna. Kuidas seda teha, on ülimalt keeruline küsimus.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      Juhul kui Juventus peaks poolfinaali saama, siis vabandaks enda poolt ka kohe ette ära, et üks poolfinaal üllatusmeeskonna osaluse tõttu rikutud on ja Juventusel ühtegi staari pole.
                      Vabanda parem selle tagantvõtu eest, mida Barca või Bayern poolfinaalis teeb, kui Juve peaks sinna jõudma


                      Algselt postitas Mõnuagent 007
                      Sa oled jalkahipster.
                      Inimene tahab vaheldust. Vähemalt mina. Mul isiklikult näiteks iga hooaeg tekib lõpupoole periood, kus lihtsalt väsin ära ühtede samade meeskondade ja liigade vahtimisest. PL-ist näiteks, mida tuleb VSB-st söögi alla ja peale või 1. BL-ist Eurosport 2 peal. Sel aastal on Eurosport MLS-i näol appi tulnud, mida lihtsalt vahelduseks on mõnus vaadata või Portugali liigat selle vene kanali pealt. (Streamidega ei viitsi enam ammu eriti jamada. Vaid OM-i mängud ja mõned veel).

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Noh, seda ma siin kurdangi, et mina ei osta endale t-särke kokku ja ei loe päevast päeva uudiseid, vaid ootaks jalgpallilt sportlikku meelelahutust. Ehk pinget, emotsioone ja muid kaasnevaid nähtusi, mida omal ajal sai. Praegu paned mängu käima ja valdavalt tead poolfinaalideni välja, et kes võidab. Ma võin eksida, aga seda näitab ka kihlveokontorite koefid, kus kümnekonna aasta eest polnud suurem osa mänge soosikult 1,3 koefiga, vaid ikka kuhugi 1,6-1,8 vahele. Igav oli lihtsalt, noh. Sellest ka hädaldus. Ma ei oleks kujutanud ette mingi aja eest, et telekas on kaks meistrite liiga veerandfinaali ja vaadata on ainult Briljantkätt.
                        Umm, Porto võitis ju Bayernit kodus? PSG võitis alagrupis samuti Barcat kodus, ma ei saa ikka aru mis selle kriitika taga on. Eelmine hooaeg loputas Atletico Barcelonat ja viimased ei pääsenud isegi poolfinaali. Ei ole kaugel aeg kui Bayerni võit Manu üle oli suurüllatus ja Lyoni võidud Reali üle tavapärane. Ja ei olnud see Real ka siis mingi vaene sats, üks maailma rikkaim klubi on too järjepanu aastaid olnud.
                        Edu toob siiski mitte ainult rahakott vaid meeste treeneri ja taustsüsteemi kokkulangemine. Hetkel lihtsalt on head ajad Barcal, Bayernil ja Realil, kõikide klubide ajaloos on ka halbu aegu ja küll õige pea domineerivad jälle teised tiimid.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Umm, Porto võitis ju Bayernit kodus? PSG võitis alagrupis samuti Barcat kodus, ma ei saa ikka aru mis selle kriitika taga on. Eelmine hooaeg loputas Atletico Barcelonat ja viimased ei pääsenud isegi poolfinaali. Ei ole kaugel aeg kui Bayerni võit Manu üle oli suurüllatus ja Lyoni võidud Reali üle tavapärane. Ja ei olnud see Real ka siis mingi vaene sats, üks maailma rikkaim klubi on too järjepanu aastaid olnud.
                          Edu toob siiski mitte ainult rahakott vaid meeste treeneri ja taustsüsteemi kokkulangemine. Hetkel lihtsalt on head ajad Barcal, Bayernil ja Realil, kõikide klubide ajaloos on ka halbu aegu ja küll õige pea domineerivad jälle teised tiimid.
                          Ma ütlen veelkord, et viis aastat kestnud kolme meeskonna üldine edasisaamine on siiani pretsedenditu. Ja eika välja toodud rahaliiga lõik, et suured saavad üha suuremaks, on ka väga täpne.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Noh, kas selles polegi probleem, et Itaalia parima ja Prantusmaa teise tiimi jõudmine CL poolfinaali oleks sisuliselt üllatus. Ring on nii pisike, et sisuliselt Euroopa ütleme kümnenda tiimi (noh, Juventus võiks reaalselt mõeldes umbes a la seal olla) poolfinaali jõudmine on üllatus. Ja fuck, no tegelt ongi, noh, läheb vaja loosiga joppamist ja suure trio vältimist. Kas jalgpall ei pidanud olema see äge sport, kus kõik võivad kõiki võita ja väikesed suuri murda?
                            Kes on öelnud, et Juventuse jõudmine poolfinaali on üllatus, pigem on ikkagi võtnud need võidud mida ka oodati. Pigem oli üllatus eelmise hooaja ebaedu, tegu on siiski ainukese Itaalia korralikul tasemel tiimiga. Prantsuse klubid pole vist üldse ajalooliselt peale mõne üksku sähvatuse (Monaco ja Marseille) eriti edukad olnud, seega oleks tõesti nende edu üllatus (samas, vaadates rahakoti suurust, siis mitte), eriti kuna Monaco mängis veel paar hooaega tagasi Prantsuse teises liigas.

                            Ja jalgpall on endiselt see sport kus kõik võivad kõiki võita, see ei tähenda, et seda peaks pidevalt ja kogu aeg juhtuma. Üllatusi on toimunud ka seehooaeg, näiteks seesama MOnaco edu Arsenali vastu või isegi PSG võit Chelsea üle.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              No siin jääd sa kindlasti vähemusse, olen päris kindel et enamik fännidest on situatsiooniga rahul, iga hooaeg on ikkagi üllatustiime ja tugevate omavahelistes mõõduvõtmistes on alati pinge sees. Kasvõi antud hooajal võitis Porto ju kodus 3-1, Real pole Atleticot see hooaeg veel üldse võitnud ja Juventus ning Monaco on üleüldse ikka üllatustiimid seal. Minu jaoks oleks pigem igav see kui sama tiim 3 aastat järjest tuima näoga asju kinni paneb ja seda pole viimastel aastatel keegi suutnud. Suhteliselt tähenduslik on ikkagi see, et Meistrite Liiga tiitlit pole senimaani keegi kaitsta suutnud.
                              Ma nüüd ei tea...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Ma ütlen veelkord, et viis aastat kestnud kolme meeskonna üldine edasisaamine on siiani pretsedenditu. Ja eika välja toodud rahaliiga lõik, et suured saavad üha suuremaks, on ka väga täpne.
                                Esiteks on su faktid valed
                                2010 poolfinalistid - Barca, Bayern, Lyon, Inter
                                2011 Barca, Real, Manu, Schalke 04
                                2012 kõik 3 + Chelsea
                                2013 kõik 3 + Borussia
                                2014 Real, Bayern, Chelsea, Atletico

                                Seega on täpselt 3 tiimi olnud poolfinaalides siiski ainult 2 korda (kuigi võimalus on, et ka see hooaeg).
                                Pretsedenditu on ka antud tiimide kvaliteet ja ülesehitus. Korduvalt on mainitud, et oma tippvormis Bayern ja Barca on läbi aegade ühed paremad tiimid, mis üldse koos mänginud. Seda tänud perfektselt kokku pandud meeskonnale, õigele treenerile ja just õigele ajale sattunud generatsiooni pealekasvule. Selliseid kombinatsioone juhtub tippjalgpallis harva ja eeldada, et see nüüd ongi lõplik ja järgmised 10 aastat sama teema jätkub on bs.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X