320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Meistrite Liiga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ole vait, ma tahan ka targutada.

    Siin on olnud kunagi ka poolfinaalides Juve neli aastat järjest, Bayern kolm aastat, Ajax kolm, Real kuue aasta jooksul viis korda ja natuke hiljem Chelsea samamoodi, Milan viie aasta jooksul neli korda ja siis samamoodi manku. Nelja aasta jooksul kolm korda Liverpool jne. Lihtsalt need perioodid ei ole nii selgelt kattunud nagu praegu kolme klubi puhul, aga usual suspects on ikka olnud samast pundist.

    Huvi pärast vaatasin korra ka 93/94 ehk siis poolfinaalide tekitamisest alates, kes sinna üldse saanud on. 22 hooaja jooksul 88 poolfinaalikohta, millest 44 ehk täpselt pooled on võtnud viis (!) klubi. Ja kõigest 11 klubi on haaranud endale selle ligemale veerandsajandi jooksul rohkem kui kolmveerandi saadaval olnud kohtadest.

    Ehk et see vist ongi Euroopa tänapäeva tippklubijalgpalli paratamatus - isakesed lammutavad, vahel pääseb keegi natukene tuju rikkuma. Aga mitte väga sageli.

    11 - Barcelona
    10 - Real
    9 - Bayern
    7 - Chelsea, Man United
    6 - Milan, Juventus
    3 - Ajax, Liverpool, Dortmund, Monaco
    2 - Valencia, Arsenal, Inter, Porto
    1 - Lyon, Atletico, Leeds, Deportivo, Schalke, PSV, Nantes, Panathinaikos, PSG, Dinamo, Leverkusen, Villarreal
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Mul ei ole lemmikuid. Siin ongi ilmselt uba, et ma ootan meelelahutust. Sina ootad seda, et saaksid Barcelonat lõpuni välja vaadata. Sa ilmselt räägiksid siis ka põnevusest, kui Barcelona kogu aeg võidaks?
      Point ongi selles, et Barca isegi Pepi ajal ei olnud selline tiim, kes niikuinii võidab iga mängu ja igav on. Täpselt samamoodi ei oleks ma küll julenud raha panna see hooaeg Barca võidule, grupifaasis saadi ju pähe. Jalgpall jääb alati ootamatuks, erinevaid faktoreid on lihtsalt liiga palju.

      Kommentaar


        Ma küll ei ütleks, et ML on kuidagi ettearvatavaks või igavaks läinud. Eelmine aasta oli Atletico finaalis, 2013 oli Dortmund finaalis, 2012 Chelsea isegi võitis. Seega tegelikult ei olegi sellist finaali olnud, kus oleks kaks meeskonda nn suurest kolmikust, vähemalt viimastel aastatel mitte. Sel aastal võib suuri üllatada Juventus, kes jõudis pärast 12 aastast vahet nii kaugele.

        Ise eelistaks, et Barcelonat ja Bayernit ei loositaks poolfinaalis kokku, vaid et nad kohtuks finaalis, kui nad sinna jõuavad. Veerandfinaalides jätsid nad selgelt parema mulje, kui Juventus ja Real.

        Kommentaar


          Algselt postitas ericbana Vaata postitust
          Vahemärkusena:
          Üldiselt Arsenali müüv kuvand peaks vähemalt teoreetiliselt läbi olema (parandage Arsenali fännid kui eksin). Vahepeal oli see seoses staadioni ehitamisega jnejne. Aga puhtalt finantsiliselt pole Arsenalil enam vist väga põhjust müüa kui ise ei taha ja nad võiks endale korraliku meeskonna ehitada, millega ükskord ka CL-is tegusid teha. Kapitali peaks olema (puhtalt kõrvaltvaatajana on tunne jäänud).
          Jah, seda võib nüüd tõesti öelda, et see etapp on nüüdseks läbitud. Need vahepealsed aastad kus rõõmuga Citysse ja Barcasse müüdi suurte rahade eest Wengeri geniaalsuse ja armu pealt üles ehitatud karjääriga keskpäraseid (ja mõningaid häid) mehi on möödas. Selles osas läheb kõik selle kuvandi järgi mis staadioni ehitust plaanides paika pandi ja mida viimased 10 aastat fännidele räägiti. Viimased kaks suve on seda tõestanud ning fännina loodan, et tulev suvi kinnistab lõpuks selle, et Arsenal müüb ainult neid keda enam vaja pole ja ostab ise suurte summade eest, keda vaja. Ehk alanud on "järgmine faas" plaanis euroopa eliiti tõusmisel.
          Victoria Concordia Crescit

          Kommentaar


            Algselt postitas JanK Vaata postitust
            või kasutakse seda tiimi selleks, et annab võimaluse suurtematele silma jääda (Tottenham).
            See on nüüd küll üks väga imelik väide mille sa siin õhku viskasid hetkel, täitsa huvitab mismoodi sulle selline kuvand on tekkinud Tottenhamist? Vaadates viimase 10 (!) aasta transfereid Tottenhamist välja siis silma hakkab just see, kuidas sellest klubist ei liigu enamasti mitte keegi kunagi karjääriredelil ülespoole. Viimase kümne aasta ülespoole liikujad võib praktiliselt ühe käe sõrmedel üles lugeda - Bale, Modric, Berbatov, Carrick ja Keane. Ning selle viimasegi taha paneks pigem küsimärgi.

            Kes on klubi koosseisus hetkel, kes kahtlusteta oleks kõrgemas seltskonnas põhitegija? Lloris. Eriksen? Vertonghen? Lamela? Nende kolme tahagi tuleb küsimärk panna, kuna neilgi on asi kuuma ja külma vahel väga suurte kõikumistega aeg ajalt. Ning noorhärra Kane'i ma veel kuhugi ei saadaks, vaid laseks tal kõrvatagustel esiteks ära kuivada.

            Ega see klubi siis põhjuseta eikellegi maal pidevalt lõpeta - põhjus on ikka see, et tõelist kvaliteeti praktiliselt ei ole. Viimase 10 aasta tabelikohad: 6, 5, 4, 5, 4, 8, 11, 5, 5, 9.
            Victoria Concordia Crescit

            Kommentaar


              Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
              See on nüüd küll üks väga imelik väide mille sa siin õhku viskasid hetkel, täitsa huvitab mismoodi sulle selline kuvand on tekkinud Tottenhamist? Vaadates viimase 10 (!) aasta transfereid Tottenhamist välja siis silma hakkab just see, kuidas sellest klubist ei liigu enamasti mitte keegi kunagi karjääriredelil ülespoole. Viimase kümne aasta ülespoole liikujad võib praktiliselt ühe käe sõrmedel üles lugeda - Bale, Modric, Berbatov, Carrick ja Keane. Ning selle viimasegi taha paneks pigem küsimärgi.

              Kes on klubi koosseisus hetkel, kes kahtlusteta oleks kõrgemas seltskonnas põhitegija? Lloris. Eriksen? Vertonghen? Lamela? Nende kolme tahagi tuleb küsimärk panna, kuna neilgi on asi kuuma ja külma vahel väga suurte kõikumistega aeg ajalt. Ning noorhärra Kane'i ma veel kuhugi ei saadaks, vaid laseks tal kõrvatagustel esiteks ära kuivada.

              Ega see klubi siis põhjuseta eikellegi maal pidevalt lõpeta - põhjus on ikka see, et tõelist kvaliteeti praktiliselt ei ole. Viimase 10 aasta tabelikohad: 6, 5, 4, 5, 4, 8, 11, 5, 5, 9.
              Ise ka aru saad, et endale vastu räägid? Olekski imelik kui klubi igal aastal oma parimad pojad suurematele müüks nagu arsenal (wink wink). Tottenhami probleem seiseb selles, et pole suudetud järgmist sammu astuda. Lisaks probleemid treeneripingil ning korraliku top scoreri puudumine aastaid. Ning olgem ausad, siiski päris soliidsed tabelikohad arvestades, et spursist on 4-5 klubi suuremad/võimsamad. Ma saan aru, et arsenali fännamine kohustab teatud hoiakuks, aga päris retardi ka ei tasu minna.

              Kommentaar


                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                Ise ka aru saad, et endale vastu räägid? Olekski imelik kui klubi igal aastal oma parimad pojad suurematele müüks nagu arsenal (wink wink). Tottenhami probleem seiseb selles, et pole suudetud järgmist sammu astuda. Lisaks probleemid treeneripingil ning korraliku top scoreri puudumine aastaid. Ning olgem ausad, siiski päris soliidsed tabelikohad arvestades, et spursist on 4-5 klubi suuremad/võimsamad. Ma saan aru, et arsenali fännamine kohustab teatud hoiakuks, aga päris retardi ka ei tasu minna.
                Oi jumal. Ma arvasin, et kas rainisel või sul kohe kipra tõmbab selle peale.

                Mis mõttes ma enesele vastu räägin, kui ma märgin ära "enamasti" ja siis toon 10 aasta peale 5 nime kes seda reaalselt siiski suutsid?

                Jutt oli sellest, kuidas Tottenham peaks nagu olema JanKi arust klubi kuhu pürgivad noored ja andekad, et kasutada teda lävepakuna suurde klubisse. Ma toon välja, et tegelikult sellistpidi liikumist ikkagi praktiliselt ei toimu. Ning oma eelmises postituses tõin välja, et 10 aasta jooksul mil Arsenal pidi seda mudelit kasutama, et finantspoolega toime tulla ehk samuti ei mõista su winkide pointi.

                Ainuke kes siin retardi läks ja minu avatarist mööda ei suutnud vaadata, olid sina.
                Victoria Concordia Crescit

                Kommentaar


                  Andeksi, aga kasutades väljendeid
                  Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                  enamasti mitte keegi kunagi karjääriredelil ülespoole.
                  viitab sa sellele, et selliseid juhtumeid on kas üldse mitte või 1-2 ehk tegu oleks väga harva juhtumiga. Reaalsuses on neid rohkem. Kui arsenal pidi müüma vajadusest raha teenida siis spursil polnud lihtsalt võimu hoida mängijat kinni kui realid manud uksetaha kraapima tulevad. On mindud seda teed, et kooritakse 3 nahka klubidelt. Vt. ka Bale, Modric, Berba. Loodetavasti on need ajad muutumas. Wink wink vihjas Nasrile, RVP-le, Fabregasele. Samamoodi müüsite omad parimad pojad.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas zelee Vaata postitust
                    Andeksi, aga kasutades väljendeid viitab sa sellele, et selliseid juhtumeid on kas üldse mitte või 1-2 ehk tegu oleks väga harva juhtumiga. Reaalsuses on neid rohkem. Kui arsenal pidi müüma vajadusest raha teenida siis spursil polnud lihtsalt võimu hoida mängijat kinni kui realid manud uksetaha kraapima tulevad. On mindud seda teed, et kooritakse 3 nahka klubidelt. Vt. ka Bale, Modric, Berba. Loodetavasti on need ajad muutumas. Wink wink vihjas Nasrile, RVP-le, Fabregasele. Samamoodi müüsite omad parimad pojad.
                    Ahsoo, no ma ei olnud teadlik, et kuskil on ära defineeritud, et 10 aasta pikkuse perioodi jooksul tähendab see väljend 1-2 juhtumit, mitte 3-4. Anteeksi tõesti.

                    Mis selles wink-winkis sinu arust mulle arusaamatuks jäi? Ma ju ütlesingi, et Arsenal ehitas oma staadioniehituse ajal ellujäämise rahastusskeemi 'buy low - sell high' strateegia peale. Neid näiteid on peale nende kolme veel terve suur hunnik - Hleb, Kolo, Ade, Song, Clichy jpt.

                    Ja sinu loodetavate aegade muutumise jutu peale ma esitasingi küsimuse, et palju üldse reaalselt on hetkel koosseisus mehi, keda suuremad tahaks ja oleks nõus kolme naha hinnaga ostma, et te saaks midagi tõestama hakata nende kinnihoidmise suutlikusega?
                    Victoria Concordia Crescit

                    Kommentaar


                      Amount of different countries reaching the champions league semi-finals through the decades.


                      see on tegelt mõttetu arvestades European Cupi aja reegleid, aga fwiw
                      jokers to the right
                      clowns to the left of me

                      Kommentaar


                        Barcelona vs Fc Bayern
                        Juventus vs Real Madrid

                        Kommentaar


                          Keegi veel üldse kahtles, et sellised paarid tulevad? Küsimus oli vaid kumbapidi. Et kas Barca saab Juve või Real.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                            Jutt oli sellest, kuidas Tottenham peaks nagu olema JanKi arust klubi kuhu pürgivad noored ja andekad, et kasutada teda lävepakuna suurde klubisse. Ma toon välja, et tegelikult sellistpidi liikumist ikkagi praktiliselt ei toimu. Ning oma eelmises postituses tõin välja, et 10 aasta jooksul mil Arsenal pidi seda mudelit kasutama, et finantspoolega toime tulla ehk samuti ei mõista su winkide pointi.
                            Tänud tähelepaneku eest.

                            Ma olen end valesti väljendanud - Totts ei peaks olema lävepakuklubi, ent nii on välja kujunenud. Ajalugu on seda näidanud. Mina kirjeldan olukorda niimoodi, mis mulje on klubid oma suhtumisega jätnud. Totts kooribki kolme nahka ja tahetakse pigem raha teenida kui klubi tippu viia. Siin tekibki dilemma - kas raha või glory. Kasulikum on muidugi glory, ent kõik omanikud ei ole long-term goalsidele orienteeritud ettevõtjad-ärimehed. Keskendutakse short-term valikutele ja niimoodi need parimad pojad ära müüakse. Asi pole ainult omanikes - kui mängijad teavad, et see klubi ei kasva koos nendega, siis mõistlik on sealt sammuke edasi teha.

                            Analooge leiab Premmist veelgi, nt Southampton. Euroopas ehk Ajax, Porto? Portol ja Ajaxil on loogiline niimoodi teenida - liiga pole piisavalt tugev, et seal gloryt arendada ning mängijate heaolu ja arengu nimel ongi mõttekas nad tugevamasse liigasse müüa. Ärimudeli boonuseks on kasum noorte pealt. Suurtes liigades on see suhtumine täiesti pointless - tipus teenib rohkem erinevate boonuste-lepingute-sponsorite pealt kui mängijate müügiga. Bränd toob ise juba nii palju raha tagasi + worldwide särkide müük, kui ollakse tugev bränd jne jne.

                            Arvamusi?
                            slimm.ee

                            Kommentaar


                              Pmtselt õige, aga Tottenhami ja veel enam Southamptoni tegemiste lahkamiseks leiab ilmselt sobivama teema.
                              Loosist ka. Juventus ja Real said ilmselt vastase keda nad lootsidki saada. Bayern ja Barca kahes vaatuses ongi rohkem meelelahutust kui ühes, seega why not.
                              Last edited by Delfino; 24.04.15, 15:33. Põhjus: E

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mask Vaata postitust
                                Keegi veel üldse kahtles, et sellised paarid tulevad? Küsimus oli vaid kumbapidi. Et kas Barca saab Juve või Real.
                                Tõenäosusteooria kohaselt on Barca-Juve VÕI Barca-Real paari loosimine tõesti tõenäolisem kui Barca-Bayerni oma.

                                Captain Obvious to the rescue!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X