320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Uus avastus Lätimaalt-"Madonas alus"-5,2%...hind 1.75.-

    Kommentaar


      Tühjaks jäänud ruumid räägivad Karksi õlletehase ajaloost
      Once a Gooner, always a Gooner

      Kommentaar


        Pilt nr. 38 on vägev

        Kommentaar


          tavaline fallouti sidequest - lootid veits mingeid jooke ja materjali, ägedaid relvi pole
          ★★★★★★

          Kommentaar


            Tavapäraselt olen aasta kokku võtnud.
            Taas on üks aasta läbi ning aeg küps tagasi piiluda ja otsad kokku tõmmata. Oli tõusjaid, oli langejaid, oli uusi trende ja märkimisväärsei...

            Kommentaar


              viimasel ajal on siin paar eesti toodet kätte juhtunud, vist oli nanopruuli omad. ei tea kas asi oli partiis või ongi taoline kvaliteet, aga aru ei saa miks peab õlu ilmselgelt üleliigselt gaasi täis olema. suht kehvapoolne kvaliteet
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Oot kas Blond Munk kaob ära?

                Karksi Nui oli muidu omal ajal, enne kui kanged õlled ära keelati, konkurentsitult parim "pomm".

                Kommentaar


                  Algselt postitas mazz Vaata postitust
                  Oot kas Blond Munk kaob ära?

                  Karksi Nui oli muidu omal ajal, enne kui kanged õlled ära keelati, konkurentsitult parim "pomm".
                  A Le Coq toodab edasi?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mazz Vaata postitust
                    Oot kas Blond Munk kaob ära?

                    Karksi Nui oli muidu omal ajal, enne kui kanged õlled ära keelati, konkurentsitult parim "pomm".
                    Karksis ei toimu ammu enam mingit tootmist, kuid brändid elavad edasi

                    Kommentaar


                      Keegi kodupruuliga ka tegeleb?

                      Ma mingi poolteist aastat olen vaikselt õllekomplektidega (maltoosadega) katsetanud. Kuna ma mingi eriline gurmaan pole, siis algul üritasin erinevaid laagritüüpi marke. Joodavad said kõik, aga ei midagi erilist.
                      Nüüd viimased 2 korda olen ale'sid proovinud ja mõlemad otse kümnesse.
                      Jõuluks tegin "Mangrove Jack's Bourbon Barrel Strong Ale" nimelise õlle ja hiljuti valmis "Bulletbrew Tanker Reloaded IPA". Viimane on siis samanimelise Tankeri õlle kodus järgi tehtav variant. Päris identne muidugi pole, aga üsna lähedale.

                      Väike ülevaade protsessist:
                      Tegemine käib mul plastikust kääritustünnis, kuhu teen komplekti õpetuse järgi segu valmis (pmst lisan maltoosale vett ja 1kg suhkurt). Harilikult on segu lõpuks 23 liitrit. Kaasasolev pärm sisse, tünnile kaas ja õhulukk/mulksutaja peale. Siis tiksub sauna eesruumis nädal-kaks, kuni mulksumine ära lõpeb. Edasi tuleb pudelid pesta ja kuumutada (seda teen saunalaval). Panen väikese mõõtekulbitäie suhkurt iga pudeli põhja (ca 1 teelusikatäis) ja villin vedeliku kääritustünnist pudelitesse. Korgipanijaga korgid peale ja kaheks nädalaks toanurka seisma. Seejärel külmkappi ja peale ühte nädalat külmas ongi õlu valmis. Ühest komplektist saab tavaliselt 23 liitrit õllesegu, millest mina olen saanud 43-44 pooleliitrist pudelit õlut. Päris viimast tünnipõhja vajunud sodi ei ole üldiselt ära villinud.

                      Praegu netipoest vaadates läheks kogu setup (tünn, puhastusvahend, pudelikuivati, pudelihari, korgi sulgeja, 100 korki, lehter, suhkru doseerimise kulbid) maksma ca 55 euri ehk ei midagi ulmelist.

                      Pudeleid ma ostnud pole, kasutan A Le Coqi omasid. Korjasin enda, sõprade ja sugulaste taaravarudest kõik Premiumi, Alexandri, Pilsneri, Porteri ja Karksi õllede pooleliitrised klaaspudelid (need on kõik täpselt ühesugused) kokku, leotasin sildid maha ja pesin puhtaks.

                      Järgmine level oleks ise hakata linnaste ja humalatega mässama, virret keetma jne, aga nii fänn ma vist ikka ei ole. Õllekomplektide valik paistab samuti üsna lõputu olevat ja katsetamisruumi jätkub päris pikaks ajaks.

                      PS! Huvi pärast arvutasin oma kolme viimase õlleteo ühe pudeli hinnad (0.5l). Siia sisse olen arvestanud õllekomplekti ja suhkru hinna; varustuse hinda ja oma tööd mitte.

                      Bulletbrew Tanker Reloaded IPA - 0.51€
                      Mangrove Jack's Bourbon Barrel Strong Ale - 0.85€
                      Finlandia Winter Lager - 0.31€

                      Take that, Ossinovski.

                      Kommentaar


                        Ma mingi poolteist aastat olen vaikselt õllekomplektidega (maltoosadega) katsetanud.
                        Olen maltoosast ise teinud ja teiste toodangut samuti proovinud aga viisakalt öeldes, maitseelamust pole saanud. Järgmisel hommikul on olemine kah väga kehv olnud. Ainus voorus ongi, et odav ja teeb purju. Linnastest tehtud asi on ikka hoopis teine.
                        Viimati oleksin õlletegu ette valmistades omast lollusest peaaegu surma saanud. Laenasin sõbralt ankru aga metallist kaant lahti kruvides ei taibanud, et ankru põhjas olev virre elas seal oma elu ja kraani lahti keerata ei tulnud meeldegi.Kui pauk käis, lendas suht raske kaas taevasse, kõrval passinud koer jooksis lööklaine peale tuppa laua alla ja ise plagistasin tükk aega seal kõrval hambaid.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                          Keegi kodupruuliga ka tegeleb?

                          Ma mingi poolteist aastat olen vaikselt õllekomplektidega (maltoosadega) katsetanud. .
                          Sōber tegeleb sellega ja aeg-ajalt annab partiidest degusteerimiseks. Siiani pole olnud põhjust kurta ja hommikul pole ka etiliselt sitt olla olnud. Gurmaanlusele ei rõhu temagi, pigem, et oleks hea kapist võtta kui janu kiusab. Praegu endalgi mõlgub mõte soojaks ajaks alginvesteering teha ja laarid käima panna. Mul suvisel ajal õues palju töötamist, kus sõbrad abiks ja paslik väike rüübe seltsiks võtta, seda enam, et pärast kolmandat õlut nagunii kedagi maitse enam ei huvita.
                          308

                          Kommentaar


                            Vabariigi aasta puhul toimus jälle Pep ( parim eesti plastikõlu) mingi üheksandat või kümnendat korda.
                            See aasta üllatas võiduga must karu, kes lõi finaalis holstenit.
                            Seitsmekordne meister säästu kange langes veerandfinaalis just hilisema võitja vastu.

                            Ja nüüd asja juurde, kas keegi on tähele pannud, millal bokk ja taurus ja säästu kange kuue volli peale langetati?
                            Karu, holstein, tasuja vist ka on ikka veel seitse.
                            tell your mother, we are hooligans!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mg Vaata postitust
                              Vabariigi aasta puhul toimus jälle Pep ( parim eesti plastikõlu) mingi üheksandat või kümnendat korda.
                              See aasta üllatas võiduga must karu, kes lõi finaalis holstenit.
                              Seitsmekordne meister säästu kange langes veerandfinaalis just hilisema võitja vastu.

                              Ja nüüd asja juurde, kas keegi on tähele pannud, millal bokk ja taurus ja säästu kange kuue volli peale langetati?
                              Karu, holstein, tasuja vist ka on ikka veel seitse.
                              1L PET pudel langes 6% peale selle aasta alguses, kui Lätis hakkas kehtima seadus, et suurtes pudelistes ei tohi enam kangemat õlle müüa. Tegelikuses vist oli 5.8%, aga kuna mingid komakohad on lubatud kõikumist siis nii on hetkel hea.

                              Kommentaar


                                dabl bokk peaks nüüd nimest esimese poole ära jätma, siis oleks kõik jälle hästi.
                                tekkiski bocki isu, peaks kuskilt mõne klaaspudelis variandi ära tooma ja siis vaatama, millaga tegelikult tegu on.

                                nojah tegelt, saku tumeda nimi peaks ka nüüd olema siis saku kange ja tume.
                                tell your mother, we are hooligans!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X