320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Stok
    Kiidan Saku jõulupartiid.

    Pühadepruul on hele õlu ja nagu silt lubab, karamellise maitsega. Esimese asjana meenutas mulle Tērvetes't. Läksin poodi ja ostsin juurde! 5.3% ja 65 kopikat.

    Aga vot pühadeporter on midagi väga erilist. Võtan lonksu, njaa, tume õlu, ei ole magusaga üle pingutatud, joodav. Ja siis tuleb järelmaitse. Sa raisk, kui hea! Soovitan kõikidele kohvilinnaste sõpradele. Ja silt on ka äge, erinevalt pühadepruulist, mis näeb välja, nagu nääriehe. 6.9% ja hinda ei mäleta, kah alla rutsi.
    Mind ehmatas see 6.9 volli igatahes eemale ostmisest. Juba päris bocki mõõtu number aga kiitva hinnangu peale peab siis ikka ära proovima. Pühadepruul on ka kavas, kuid ostud peavad ootama, Konsumist kassalindile vinnatud kast megaodavat Saaremaa Tuulikut tuleb enne pintsli pista. Klassikalise heleda õlle kategooriasse jäädes annab silmad ette ikka paljudele popmarkidele.
    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

    Kommentaar


      Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
      Konsumist kassalindile vinnatud kast megaodavat Saaremaa Tuulikut tuleb enne pintsli pista. Klassikalise heleda õlle kategooriasse jäädes annab silmad ette ikka paljudele popmarkidele.
      Mis puudutab odavaid peavooluõllesid, siis:
      + 1
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Algselt postitas Stok
        Tumedat ei saagi üle paari-kolme pudeli juua, siis hakkab nii pähe kui vastu. Kui Sa ühe 6.9-se ära limpsid, siis see on nagu kaks pilkut ju.
        Pigem tasub ikka uurida mis numbrid pudeli peal kirjas on ja mitte teha oma peas seoseid, et tume=kange. Ilmselt maailma tuntuim tume õlu Guinness on 4,1%, Fuller's London Porter 5,4%, meie oma Lehe Tujukas Tuukan 4,2% jne. Minu poolest võib tumedate hulka arvata ka Schwarzbier'id, mis jäävad tavaliselt 4-6% vahele.

        Kommentaar


          Huvitav et osad inimesed õlut % järgi ostavad, ei ole veel kunagi alkoholisisalduse pärast midagi ostmata jäänud. 7.9% Paulaneri Salvator on umbe hea minu arust, jooks või mitu tükki.

          Kommentaar


            Algselt postitas Marduk Vaata postitust
            Pigem tasub ikka uurida mis numbrid pudeli peal kirjas on ja mitte teha oma peas seoseid, et tume=kange. Ilmselt maailma tuntuim tume õlu Guinness on 4,1%, Fuller's London Porter 5,4%, meie oma Lehe Tujukas Tuukan 4,2% jne. Minu poolest võib tumedate hulka arvata ka Schwarzbier'id, mis jäävad tavaliselt 4-6% vahele.
            tõmmu hiid on ka lahja tume
            ise proovisin ka seda odavat jõulupruuli, poes lugesin sildilt porter ja kui peol jooma hakkasin, mõtsin, mida pekki, aga siis lugesin sildi uuesti üle ja jäin rahule.
            tell your mother, we are hooligans!

            Kommentaar


              Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
              Huvitav et osad inimesed õlut % järgi ostavad, ei ole veel kunagi alkoholisisalduse pärast midagi ostmata jäänud. 7.9% Paulaneri Salvator on umbe hea minu arust, jooks või mitu tükki.

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Tõmmu Hiid ei ole tume õlu. Aga ma pidasin ennekõike seda silmas, et enamik tumedaid on magusaid (Guinness näiteks ei ole) ning kaua Sa jaksad seda siirupit lürpida? Mina üle 2-3 pudeli ei suuda. Aga võib-olla ongi nii, et just need kanged on magusad, sest kuidagi peab ju kangus pudelisse saama.
                Näe elan omas mullis ja olen ära unustanud, et vanakooli liigitamine oli hele/tume. All pilt kus kirjas värvide skaala. Tõmmu Hiid on tume laager (dark lager). Sinu poolt algselt mainitud Jõuluõlu kuulub german pilsneri hulka. Jõuluporter on oma olemuselt Baltic porter ja jääb sinna Porteri skaalasse ja ideeliselt peaks vastu valgust vaadates väikene punane kuma näha olema. Samas kui üks tõsine tökat stout ette satub siis sellest ei tungi isegi gestaapo lambi valguskiired läbi.
                Edit: Kui sa heledaid ja kangeid kannatad rohkem juua kui tumedaid ja kangeid siis on alati ju Bock tüüpi õlud olemas eks

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Ma pole õlletehnoloogiaga end rohkem kurssi viinud, kui et kaks Tõmmu Hiiule lähedal seisvat isikut ütlesid, et see on hele õlu ja sellest teadmisest mulle täiesti piisab.
                  Narko on paha.
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Mõlemad on võllid Alecoqis ja minu teada kumbki narkot ei tee.
                    Tegemist võiks siiski olla tumeda laagriga, isegi sildile on peale kirjutatud "tume õlu".
                    Aga eks see ainult heledaks-tumedaks liigitamine on väga üheülbane. Tumedal laagril ja proteril on näiteks ilmatu vahe sees.
                    BVB - Vaprus

                    Kommentaar


                      Tooge mulle näide Imperial Stoutist mida leidub Eesti poelettidel. Guiness ?
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                        Tooge mulle näide Imperial Stoutist mida leidub Eesti poelettidel. Guiness ?
                        wiki ütleb, et imperial stout on tavaliset kange(9 vollit), et guiness on irish stout, must ja lahja(4 vollit mahub)
                        vaatasin pilte selle kõikse mustema kohta, vist pole kätte sattunud, aga küll satub.
                        tell your mother, we are hooligans!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                          Tooge mulle näide Imperial Stoutist mida leidub Eesti poelettidel. Guiness ?
                          Põhjala Öö, Mikkeller Beer Geek Brunch Weasel, De Molen Hel & Verdoemenis, Amager Hr. Frederiksen, Nøgne Ø Imperial Stout, Buxton Tsar, Õllenaut Wahtula.

                          Guinness on dry/irish stout.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Kiidan Saku jõulupartiid.

                            Pühadepruul on hele õlu ja nagu silt lubab, karamellise maitsega. Esimese asjana meenutas mulle Tērvetes't. Läksin poodi ja ostsin juurde! 5.3% ja 65 kopikat.

                            Aga vot pühadeporter on midagi väga erilist. Võtan lonksu, njaa, tume õlu, ei ole magusaga üle pingutatud, joodav. Ja siis tuleb järelmaitse. Sa raisk, kui hea! Soovitan kõikidele kohvilinnaste sõpradele. Ja silt on ka äge, erinevalt pühadepruulist, mis näeb välja, nagu nääriehe. 6.9% ja hinda ei mäleta, kah alla rutsi.
                            Ütlen ausalt, et sai maitstud see saku pühadepruuli ja kurbusega pean tõdema, et pole hea õlu.... ei tasu raha sellele raisata

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                              Ütlen ausalt, et sai maitstud see saku pühadepruuli ja kurbusega pean tõdema, et pole hea õlu.... ei tasu raha sellele raisata
                              Nõus, ostsin ka eile õhtuks Stoki soovitusel kohe 4tk seda pühadepruuli ja pidin pettuma. 2tk jõin ära ikka ja 2 jätsin külmikusse, juhuks kui Äi tuleb küllla vms.
                              So self aware so full of shit

                              Kommentaar


                                Blond Munk

                                Holy shit! Sitaks hea!
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X