320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

R.i.p

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    1 asi on naftatoodangu omahind. Vene oma ntx 25 USD/tünn, Araabia oma 28 USD/tünn - mida kauem siis hind langeb seda vähem võimalusi et USA saab mingi suurema turuosa oma PKnaftaga. See on nagu see, et sinu konkuret müüb sinulaadset toodet ja hinnaga ca 20-30% soodsama hinnaga. Viis su kliendid kõik ära ka. Sina ütled, ok - ma alandan hinda siis 40% - mul on reserve mul on varusid jne -ning kuna ntx 40% allahindlus käib su konkurendile üle jõu siis enam ta nii väga mahukaid laiendamis- ega vallutamisplaane ei tee ja tõmbab oma äri koomale, müües kas oma väikses sisekonnas või truudele fännidele, ehk turuosakeneke tal on küll aga see on mingi siis 0,000000000001. Sama siin, lisaks sellele vaja välja puksida kõrgema omahinnaga naftariigid turult. Ja kõik!
    Kui see eesmärk saab saavutatud siis nafta läheb üsna ruttu 75-90 USD tasemele. Kuid väga raske ennustada millal see juhtuda võib - mina arvan, et poole aasta - kolme kvartali pärast....

    tahan veel seda öelda, et mina siiski seda börsikurssi tõsiselt ei võtaks - volatiilsus on seal suur, mahud on üliväiksed - näiteks 5 M USD müümisel kurss hüpab juba 1-2 RUR võrra. RTSi idneks samuti hüppas täna kuni 560 punktini alla ja pmst see oli siis meil midagi 25% - et paljud aktsiad läksid diskreetse oksjoni režiimi MMVB aga täna plussis - 2,4% kuigi seal veits teistsugune värk, aga hea seegi, et nad koos ei lange nagu näiteks 2008 aasta septembris kus langesid koos kõik 20% päevas

    Mu arvates finkriisi kõige julmem faas saab siis täna-reedel läbitud. Kindlasti finantskriisist sünnib majanduskriis, kuid see taas kestab kuni 0,5-1 aasta. NAgu 1998-1999 kui majandus langes ca 17% augustist-veebruarini aga pärast juba hakkas kasvama üsna hoogsalt.

    Siit moraal: kuna minu äri on Venemaaga seotud 75% ulatuses siis ma poleks nii väga pessimistlik. Jah, juhtus see mis põhimõtteliselt nagu mälus olemas ehk 2008a. Toibub varsti kõik, sanktsioonid toimivad ja poliitika läheb leebemlat Venemaalt. Aga poliitikast ei tahaks rääkida. Siin pole ainult poliitika mängus. Saab kõik korda, lihtsalt nagu ütleks vene reklaam - šokk see on ju nii vene moodi

    Kommentaar


      Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
      1 asi on naftatoodangu omahind. Vene oma ntx 25 USD/tünn, Araabia oma 28 USD/tünn - mida kauem siis hind langeb seda vähem võimalusi et USA saab mingi suurema turuosa oma PKnaftaga. See on nagu see, et sinu konkuret müüb sinulaadset toodet ja hinnaga ca 20-30% soodsama hinnaga. Viis su kliendid kõik ära ka. Sina ütled, ok - ma alandan hinda siis 40% - mul on reserve mul on varusid jne -ning kuna ntx 40% allahindlus käib su konkurendile üle jõu siis enam ta nii väga mahukaid laiendamis- ega vallutamisplaane ei tee ja tõmbab oma äri koomale, müües kas oma väikses sisekonnas või truudele fännidele, ehk turuosakeneke tal on küll aga see on mingi siis 0,000000000001. Sama siin, lisaks sellele vaja välja puksida kõrgema omahinnaga naftariigid turult. Ja kõik!
      Kui see eesmärk saab saavutatud siis nafta läheb üsna ruttu 75-90 USD tasemele. Kuid väga raske ennustada millal see juhtuda võib - mina arvan, et poole aasta - kolme kvartali pärast....
      Mina olen kuulnud, et vene nafta omahind on vähemalt 70 dollarit. Kas see 25 on tulnud rubla langusest? Kui nii, siis see ei ole ju tegelik hind, kuna tehnoloogia uutele tuleb siiski dollarite eest osata, kuigi hetkel ei saa isegi dollari eest osta.

      Kommentaar


        Algselt postitas optiums Vaata postitust
        Mina olen kuulnud, et vene nafta omahind on vähemalt 70 dollarit. Kas see 25 on tulnud rubla langusest? Kui nii, siis see ei ole ju tegelik hind, kuna tehnoloogia uutele tuleb siiski dollarite eest osata, kuigi hetkel ei saa isegi dollari eest osta.
        Omahind seal kusagil põhjas naftatornis. Sellele lisanduvad veel kõik need riigilõivuyd/maksud jne - seega tõesti võib öelda et omahind on 70 USD, sprst vene eelarve ja rublakurss nii kohutavalt kannatab kui 70 USD /tünn oleks hind praegu siis pmst 1USD mingi 50 RUR ja SKT kasv on 1% ümber.... hetkel aga õiglane kurss mu arvates 65 RUR 1 USD ja retsesioon 2% ulatuses

        Kommentaar




          Pole see vene nafta midagi nii odav. Andmed selle aasta mais ilmunud artikilis.
          Sellega olen aga nõus, et ilmselt lähima aasta jooksul hakkab hind uuesti tõusma. Liiga pikaajaline madal barrelihind hakkab USA dollarile liiga suurt negatiivset mõju avaldama. Eks Washington korrigeerib selle kui vaja oma Araabia poolsaare liitlaste abil, kes OPECisse kuuluvad. Üldiselt nendest USA "ühelehmapidajatest" on kõigil praegu savi, loomulik kadu.
          Inter - ausaim klubi Itaalias.

          Kommentaar


            Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust


            Pole see vene nafta midagi nii odav. Andmed selle aasta mais ilmunud artikilis.
            Sellega olen aga nõus, et ilmselt lähima aasta jooksul hakkab hind uuesti tõusma. Liiga pikaajaline madal barrelihind hakkab USA dollarile liiga suurt negatiivset mõju avaldama. Eks Washington korrigeerib selle kui vaja oma Araabia poolsaare liitlaste abil, kes OPECisse kuuluvad. Üldiselt nendest USA "ühelehmapidajatest" on kõigil praegu savi, loomulik kadu.
            Maikuus rubla kurss oli midagi 35 RUR 1 USD, hetkel me räägime juba lausa 70st RURist. Tootmiskulud vene naftatootjatel on ju rublas. Ma tuginesin Igor Setšeni vjuule RBC's, kus ta avaldas, et Rosnefti omahind hetkel on 25 USD / tünn.

            Rubla on preagu väga tugeva spekulatiivse ja emotsionaalse mõju all, lisaks valuuta põhimüüjateks ja ostjateks on just need riigi kontrolli all olevad firmad - seesama rosfnet -peaks neid valuutaturult kõrvaldama, mingu Välismajanduspanka valuutat küsima lisaks tuleb riigimajandus libiraliseerida - omapoolsed sanktsioonid ära kaotada ja loomulikult lõpetada see trall Ukrainas - siis hakkab majandus kasvama ja ma lõpuks viin ellu oma äri laiendamise

            Kommentaar


              minge munni
              INTER ARMA CARITAS

              Kommentaar


                Joe Cocker
                Corner taken quickly...

                Kommentaar


                  Nate Fox
                  Ela ja tunne, et elad
                  see on kõige lihtsam
                  filosoofia, mis toimib
                  sule silmad ära vaata
                  tagasi, hinga sügavalt ja
                  hüppa üle iseenda varju
                  tule koos minuga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                    Nate Fox
                    Ise ma ei ole kossufänn ja halli satun väga väga harva. Aga pöial ikka Kalev/cramo poole hoidnud..
                    Väga kurb. Siinkohal "tervitused" rocki fännidele..Ok ilmselt teiegi enam halvasti ei mõtle..Aga jah..RIP!
                    FC Flora

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                      Nate Fox
                      Kuigi oli vaid hooaeg Kalevis, jäi eredalt meelde. Puhaku rahus.

                      Kommentaar


                        Oh sa kurjam... puhaku rahus nii Joe Cocker kui ka Nate Fox.

                        Kommentaar


                          Hardo Aasmäega läks siis nii õnnetult. Vägu kahju, üks vähestest vabariigis, kes oma peaga mõtles.

                          Kommentaar


                            Puhka rahus, Hardo Aasmäe! Ääretult inteligentne ning iseseisva mõtlemisega inimene. Kurb, väga kurb!
                            Where were you in '62?

                            Kommentaar


                              Aasmäe minekuga on tõesti raske harjuda. Aastaid on ta raadiosaateid kuulatud, kolumne loetud... Vikatimees on sel aastal olnud karm.

                              Kommentaar


                                Täitsa p****s. See võttis nüüd täiesti tuju nulli ju. Väga intelligentne ja ülisümpaatne härra. Vahest oma jutuga liiga otsekohene, aga nurgelised isiksused ongi ju ägedad.

                                Noh, mis muud kui puhka rahus! Aitäh kogu selle vaimutoidu ja huvitavate väljaütlemiste eest, mis meie hulgas olles jõudsid pakkuda. Kaastunne lähedastele.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X