320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

JK Tammeka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    kurb, et nii läks.... Tammekale hoian edaspidigi pöialt, maag peab ilma minu toetuseta hakkama saama

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas kaups Vaata postitust
      Tartu JK !

      No see oleks vast kõige parem ja ideaalsem nimi. Võibolla saadakse kunagi ka sellega hakkama. Pohlak olevat maininud ,et EJL-lubab Maag/Tammeka nimel mängida vaid ühe hooaja. Kuigi kardan ,et sponsorrahad siiski otsustavad ja EJL- ei saa siin midagi kamandada.
      FCF Forever

      Kommentaar


        #18
        Kunnile lisaks.

        Tänane SL Õhtuleht: Eesti Jalgpalli Liidu asepresident Aivar Pohlak viitas Balti liiga koosolekult Riiast siiski SL Õhtulehele, et liitnimi ei kuulu ala arendamise huvidesse. «Kuna üldiselt on Tartu klubide ühinemine tervitatav protsess, siis tuleb EJLi juhatuses ilmselt arutlusele ettepanek anda liitnime kasutusõigus üheks hooajaks,» märkis Pohlak.
        Mismõttes nagu? Kuidas on võimalik, et iga teine ala teeb mida ta suudab, et klubid saaksid raha juurde, kuid jalgpall pillub ainult kaikaid kodarasse. Võiks nagu kuidagi aru saada, et Eesti on nii persekukkunult väike riik, et siin saab ala korralikult edendada vaid papa suur rahakott või korralik sponsor. Et sponsorite jaoks tehakse ala täiesti jälgilt ligipääsematuks, võibki niisama tsillima jääda.

        Täiesti arusaamatu suhtumine ikka.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          Kunnile lisaks.
          Mismõttes nagu? Kuidas on võimalik, et iga teine ala teeb mida ta suudab, et klubid saaksid raha juurde, kuid jalgpall pillub ainult kaikaid kodarasse. Võiks nagu kuidagi aru saada, et Eesti on nii persekukkunult väike riik, et siin saab ala korralikult edendada vaid papa suur rahakott või korralik sponsor. Et sponsorite jaoks tehakse ala täiesti jälgilt ligipääsematuks, võibki niisama tsillima jääda.
          Täiesti arusaamatu suhtumine ikka.
          Martin, milles seisneb sponsorile kaigaste kodaratesse loopimine? Et jalgpall ei lömita iga rahasumma ees?
          Jalgpall on üks väheseid spordialasid, mille klubidel on tekkimas miskine idenditeet. Maagist sai oma nime tõttu juba mullu kõige ebasümpaatsem klubi, sest seda juhivad selgrootud inimesed, kelle sammud võivad viia selleni, et sponsorid hakkavad nõudma ka Flora, Kalevi, Tuleviku ette oma nime. FC Libresse Flora, Viljandi Metall Tulevik jne.
          EJLi sammud selliste värdnimede keelamisel on ainult tervitatav ja loodan siiralt, et enamik äriettevõtete juhte mõistab, et jalgpalliklubi suudab teisigi väärtuslikke väljundeid pakkuda.

          Kommentaar


            #20
            Sai natuke suheldud ja endagi vaadet avardatud, mistõttu päris kõik minu eelmises postituses tõele ei vasta.

            Kuid alustan teoreetiliselt. Ehk siis, Raimo. Igasugust olukorda tuleks minu arvates analüüsida kontekstist. Praegusel juhul siis Eesti jalgpalli kontektist. On niigi selge, et mingist müstilisest idenditeedist ei saa ju juttugi olla - TVMK ja kodune mööbel? Viljandi ja Tallinn? jne... Sisuliselt see puudub ja on väga kaheldav, kas Eesti peaks seda üldse otsima hakkama - aega nõuaks see ju ikka oma 50-60 aastat. Ainuke lüli oleks ehk linnaline või linnaosal põhinev nagu on korvpallis, käsipallis ja võrkpallis.

            Seetõttu mulle meeldibki Lasnamäe Ajax ja Nõmme Kalju jms ehk neil on oma koht. Ehk joppab ja hakkab tööle.

            Veelgi parem on aga suurem tellg ehk Tallinn - Tartu, mida praegu võib paari aasta jooksul tekitama hakata ka Maag / Tammeka - kas siis Flora, Levadia, TVMK või nende kõigiga. Et see muidugi juhtuma hakkaks on vaja 1) korralikku meeskonda ja 2) korralikku statat. Praegu pole kumbagi, kuid esimene hakkab ehk tekkima.

            Et aga esimene tekiks ja teine ka on vaja raha. Seda päris lambist ei jagata ja rahakoti suurus, millest tuleb noorteraha jms, on vist küllaltki püsiva suurusega. Piletitulust pole absoluutselt mõtet rääkida - sellega saab ehk korralduse nulli.

            Ehk jääb sponsor. Millega peaks klubi aga sponsorit meelitama? Nimi särgil? Et siis 200 inimest näeksid? Mismõttes nagu. See ei müü. Ainuke reaalne väljund ongi meeskonnanimi.

            Nüüd uutest teadmistest. Jalgpalli juhtorganite nõudel ei saa klubide nimed olla väidetavalt liitnimed ja sponsoriga nagu Maag Tammeka. Mis on küll veider, sest Austrias pallib edukalt Salzburgi Red Bull, mille logo on isegi sponsorile vastavaks tehtud. See Red Bull on üldse lahe klubi, kui viitsite võite nende juhtumit päris pikalt uurida. See selleks.

            Ehk tegelikult nihverdades on arvatavasti võimalik.

            Või siis nii, et ametlik nimi, mida kasutad Euroopas, on JK Tartu ja ajakirjanduses ning mujal kasutatav Tartu Microsoft. Minu jaoks on see valik lihtne, sest kuskilt peab see raha tulema ja ega muidu seda ala kahjuks ei rahasta. Vähemalt tipptasemel.

            See on siis sihule lihtsustatud nägemus, ei hakanud keeruliset kirjutama.

            P.S. Ma pigem arvan, et siin oleks küsimus EJLi tippjalgpalli vms komisjoni jaoks. Et nad leiaks viisid, kuidas oleks võimalik sponsorid jalgpalli juurde tuua. Legaalselt. Nagu Red Bull Austrias. Olgu kasvõi siis nö. kokkuleppenimede abil, mis polegi ehk kõige hullem lahendus. Kui aga pole võimalik, siis pole. Eks tuleb niisama edasi minna.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              #21
              Tartu puhul pole identideetikaotust karta. Tartu korvpalliklubi on aastate jooksul kandnud erinevaid nimesid, kuid identiteeti pole kaotanud. Tähtis on see, et klubi oleks oma. See identideedi mure on teil seal päälinnas, sest näiteks TVMK-l pole vaatamata samale nimele mingit identideeti. Isegi Flora ja Levadia pole niiöelda "omad meeskonnad". Rocki meistritiitli puhul sõitsid terve Tartu linna taksojuhid klubi lipukestega ringi, autod tuututasid, bussides ja tänavatel toimus arutelu võidu üle. Sama juhtuks ka siis kui Tartu klubi võidaks tiitli jalgpallis. Tallinnas võite sellest vaid und näha!
              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
              I don’t care what you think of me!
              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

              Kommentaar


                #22
                Fc Tartu Maag/Tammeka United We Are Strong JAlgpalliklubi oleks veel nummim olnud

                Kommentaar


                  #23
                  Noh, see on küll nõme uudis. Olen koguaeg seisukohal olnud, et Tartu jalgpalli areng toimus läbi konkurentsi. Alates ajast kui Merkuuri ja Tammekal oli siht Meistriliiga kuni tänapäevani. Ise olin ka algusest peale ühinemise vastu aga korrutan Tammeka fännidele, et Tammeka oli see kes tahtis ühinemist mitte Maag (seda sain enda üllatuseks ka teada Tartu Postimehes). See näitab, et midag oli Tammekas mäda kui nemad seda "ühinemist" nii väga soovisid. Sest see ei ole loomulik Tammeka seisukoht on alati olnud, et me sööme Merkuuri nii kui nii tulevikus välja ning saame Tartus peremeheks. Kuid nüüd järsku nähes, et väljasöömisest ei tule asja mingitel põhjustel, sooviti ühinemist. Miks ??????????????????????

                  Üks asi on ühinemine teine asi on lahutus, on selge et üks koht läheb esiliigasse duubliks. Ning kui toimuks klubide lahutus nagu Torpeedo jagunes Torpeedoks ja Torpeedo/Ziliks ( Praegune nimi on Fc Moskva). Milline võistkond alustaks siis esiliigas. vot.

                  Kommentaar


                    #24
                    Jah ühinesid! Pole midagi teha. Ratnikov lubab medalikonkurentsi. Ainult kui nad hooaja keskel ei avasta, et nad on tabeli keskel ja hakkab jälle klubi laiali lammutamine nagu paar hooaega tagasi meeskonnas nimega Merkuur juhtus. See oleks küll pauk Tartu jalgpallile. Loodan küll et seda ei juhtu. Aga klubil võiks küll olla mõni parem nimi. Mitte see nimevärd Maag Tammeka. Katsu sa seda nime jalkamatšil öelda. Täitsa skisofreeniline olukord. Pigem siis Tartu JK või näiteks Tartu "Ugandi".
                    Tammeka on jumal ja mina olen jumala prohvet maa peal!

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                      Tartu puhul pole identideetikaotust karta. Tartu korvpalliklubi on aastate jooksul kandnud erinevaid nimesid, kuid identiteeti pole kaotanud. Tähtis on see, et klubi oleks oma. See identideedi mure on teil seal päälinnas, sest näiteks TVMK-l pole vaatamata samale nimele mingit identideeti. Isegi Flora ja Levadia pole niiöelda "omad meeskonnad". Rocki meistritiitli puhul sõitsid terve Tartu linna taksojuhid klubi lipukestega ringi, autod tuututasid, bussides ja tänavatel toimus arutelu võidu üle. Sama juhtuks ka siis kui Tartu klubi võidaks tiitli jalgpallis. Tallinnas võite sellest vaid und näha!
                      Mehed: jalgpalli ei hakatud mängima sellel ajal, mil te seda vaatama hakkasite. TVMK klubi on tegutsenud juba 1951. aastast ja see, et paljud veteranid ei käi staadionil, ei tähenda nagu TVMK-l poleks oma toetajaskonda ja idenditeeti, mis tegelikult ületab Tartu oma kordades. See ei tähenda vaid autodega linna peal pasundamist.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas Matis Vaata postitust
                        Aga klubil võiks küll olla mõni parem nimi. Mitte see nimevärd Maag Tammeka. Katsu sa seda nime jalkamatšil öelda. Täitsa skisofreeniline olukord. Pigem siis Tartu JK või näiteks Tartu "Ugandi".
                        aga endised Maagi fannid voiks edasi skandeerida- Maag! Maag! ja endised Tammeka fannid- Tammeka! Tammeka!
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          #27
                          Minu arvamus-miks toimus ühendamine:
                          1.osa mängijaid lahkus.Maag-noorte töö nõrk,oma mängijaid asendamiseks pole.vajalik korralik rahaline investeering et areneda edasi.Tammeka-noorte tulek, praegu klubile samm tagasi arengus,Ratnikovi aastane töö nullitud.
                          2.Tartu tingimustes (spordibaaside puudus) -üks meeskond hooajaks valmistada paremeni,kui kaks(isegi rahalises aspektis).
                          3.Sisemised pinged Tammeka klubis peale juhtkonna vahetus kaovad,osa juhatuse liikmeid võib lahkuda.
                          4.Linna abi ühele meeskonnale võib olla on parem kui kahele.
                          Negatiivne minu jaoks:mis saab noorte tööst
                          Flora süüsteemi kasu(jäi klubi ML-sportlik
                          põhimõtte kaotatud)
                          kaob linna sisemine konkurents
                          mis saab teiste klubide toetustest
                          linna poolt

                          Kommentaar


                            #28
                            Rahu!

                            See on parim mis sai juhtuda.
                            Seda ei saa võtta kui üksteise puudujääkide lappimist, see saab olema sümbioos.
                            Minu poolehoid polnud otseselt suunatud mitte JK Tammekale üldises mõttes, vaid sõpradest mängijatele, kellest mõned siis TVMK-sse siirdusid. Ma olen eelkõige nende toetaja, mitte mõne konkreetse klubi, nii et raske juhus rsk.
                            MU FCUK

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas Matis Vaata postitust
                              Jah ühinesid! Pole midagi teha. Ratnikov lubab medalikonkurentsi. Ainult kui nad hooaja keskel ei avasta, et nad on tabeli keskel ja hakkab jälle klubi laiali lammutamine nagu paar hooaega tagasi meeskonnas nimega Merkuur juhtus. See oleks küll pauk Tartu jalgpallile. Loodan küll et seda ei juhtu. Aga klubil võiks küll olla mõni parem nimi. Mitte see nimevärd Maag Tammeka. Katsu sa seda nime jalkamatšil öelda. Täitsa skisofreeniline olukord. Pigem siis Tartu JK või näiteks Tartu "Ugandi".
                              irw, Ugandi märgib ikkagi viljandit, sellist nimemuutust võtaks mina küll väga halva endena

                              Kommentaar


                                #30
                                Ugandi märgib just tartu-, põlva- ja valgamaad. viljandi ümbrus on Sakala

                                Kommentaar

                                Working...
                                X