Lehekülg 261, kokku 290 EsimeneEsimene ... 161211251257258259260261262263264265271 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 5 201 kuni 5 220, kokku 5795
    Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

p.s. Pints, me opereerime indiviididena tihti küllaltki erinevates väärtusparadigmades ning tegeleme ka erinevatel elualadel, millest meie hinnangud on kaunis mõjutatud. Oleks kuskil 5 aastat tagasi öelnud keegi, et mu vaatenurgad selliselt muutuvad, poleks uskunud, aga nii on. Sina (nagu ma aru saan) tegutsed valdkonnas, kus kokkupuude on ühe osapoolega tugevam, lisame siia juurde ka ehk vähe kapitalistlikuma maailmavaate, siis on su hinnangud täiesti arusaadavad.

Samas ma pean käsi südamel ütlema, et minu jaoks fundamentaalselt ei saa alkoholi- ja tubakaaktsiisi või näiteks hasartmängumaksude laekumine olla ei ühiskondlikuks ega ka riigieelarveliseks eesmärgiks. Sellest positsioonist vaadatuna ehk mõistad ka frustratsiooni kui keegi tuleb rääkima mingist 20-50 mln eur "puhtast saamata cashist". Ja mul on siiralt kahju, et inimesed raiskavad oma ressurssi siin elus sellele, et sõita alkoholi toomiseks üle piiri. See võib nüüd kõlada melanhoolsena või naiivsena, aga elus võiks olla tähtsamat. Kui ühiskond suudaks nii mõelda, siis minu arvates oleks see elutervem, selmet pühenduda EV 100 päeval oma elu sellele, et näidata big fuck you to the government. Minu sõpruskond on hakanud jooma vähem, sest alkohol on kallim. Keegi lätti ei jookse, aga Unitedi mängu kõrvale läheb mitte 4 coronat vaid 2. Eesmärk täidetud, eksole? Aga ei ole, sest 80% ühiskonnas peavad alkoholi oma elus nii tähtsaks, et sõidavad selleks reaalselt Lätti. Lõuna-Eestist pärit inimesena tean ka küllaltki mõistlikke inimesi, kes selliselt talitlevad ja kahju on. Et noh, tahaks siin Barbi Pilvret tsiteerida ja punase rätikuga tõstmisega oma panuse panemise siia diskussiooni lõpetada.

p.s. siin vestluses tihti selline "you cant have your cake and eat it too" olukord. Maksude/aktsiiside tõstmine on pigem omane vasakpoolsele maailmavaatele. Samamoodi (ühe näitena) on seda ka näiteks maapoodide elushoidmine jm. Täna aga kapitalist rakendab kenasti maapoodide säilitamise argumendi oma vankri ette. Aga eks endalgi väike paradoks, et kunagise noorreformarina ja riigikogu kampaaniate tegemisel osalenuna (ning ka nende põhiideesse pigem ka täna uskuvana) pooldan täna jefka tervishoiupoliitikat. c'est la vie

Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    veelkord, ei sildistanud kuidagi sind ega atleticot ning nii palju kui erinevatest teemadest näha-lugeda, tundud vägagi mõistlik vend. Ja kordan ka kolmandat korda, et nõustun kõigega mis sa ja atletico ütlesid. Mu "nali" ei olnud absoluutselt mitte kübetki personaalne vaid lähtuv ainult ning ainult mingist made up analoogiast, mis foorumitasandil ei kukkunud vist arusaadavalt välja, sest tõepoolest oli mõeldud OT naljana. Sisu oli sellel see, et kui atletico tõi välja, et arutelu alkoholiaktsiisi üle on kulmineerunud nii tugevaks valitsuse teiste valede otsuste pärast. Ja ehk alkoholiaktsiis iseeneses, üksinda vaadates ei olekski nii problemaatiline/suurt kõlapinda saav, kuid lihtsalt kogumina vaadates sai siin karikas täis. Täpselt samamoodi nagu välja mõeldud mehel sai kodus päevas "lõpuks karikas täis" (kehv nali, ju siis). Nii et peace ja minu poolt sinu ja atletico suunas küll ainult head mõtted. Mis puudutab "kõrgel hobusel" olemist, siis eks see oli siiski ajendatud gallacheri alustatud liinist minu suunas. Ma arvan, et ma jäin seal siiski pigem viisakamaks pooleks. Aga nvm, sest olen ka sinu jutu teise poolega täiesti nõus.

Kahjuks olukord ja võetav positsioon valitsuse tasandil on selline "jürgenligilik". Ma pean tunnistama, et mulle kohati selline liin meeldib, sest sellel liinil on mune (iga päev võtaks nii koalitsiooni ja opositsiooni sellised isikud broilerite asemel). Oleks aga super, kui kandev idee oleks ka sellisel juhul mõistlik, sest raudsed munad aitavad head ideed läbi suruda. Kahjuks Ossinovski ideed ei ole mitte kõik aga head. Ja nii lihtne see ongi.
    Krt minust lendas see nali siis ikka kaarega mõõda ja pole ma nii mõistlik midagi, alles paar nädalat tagasi olin ise Gallacheri vastu natukene ülekohtune (enda kõrgel ponil istudes) ning ju see mängis nüüd rolli.

Munadega mehed meeldivad ka mulle (no homo) aga seal on õhkõrn piir mida ületades see muutub ülbuseks.
    Ligi oli mingi hetk kindlasti ka üks minu lemmikuid, omas visiooni, tahet ja tõesti ei kartnud ebapopullaarseid otsuseid teha aga nüüd, kui ta ennast puutumatuna tunneb on ta muutunud ropuks (tema ümber pole enam vist kedagi, keda ta poleks persse saatnud vähemalt korra päevas), üleolevaks ning kibestunud persooniks, kes mõtleb vaid enda huvidele.

Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

p.s. Pints, me opereerime indiviididena tihti küllaltki erinevates väärtusparadigmades ning tegeleme ka erinevatel elualadel, millest meie hinnangud on kaunis mõjutatud. Oleks kuskil 5 aastat tagasi öelnud keegi, et mu vaatenurgad selliselt muutuvad, poleks uskunud, aga nii on. Sina (nagu ma aru saan) tegutsed valdkonnas, kus kokkupuude on ühe osapoolega tugevam, lisame siia juurde ka ehk vähe kapitalistlikuma maailmavaate, siis on su hinnangud täiesti arusaadavad.

Samas ma pean käsi südamel ütlema, et minu jaoks fundamentaalselt ei saa alkoholi- ja tubakaaktsiisi või näiteks hasartmängumaksude laekumine olla ei ühiskondlikuks ega ka riigieelarveliseks eesmärgiks. Sellest positsioonist vaadatuna ehk mõistad ka frustratsiooni kui keegi tuleb rääkima mingist 20-50 mln eur "puhtast saamata cashist". Ja mul on siiralt kahju, et inimesed raiskavad oma ressurssi siin elus sellele, et sõita alkoholi toomiseks üle piiri. See võib nüüd kõlada melanhoolsena või naiivsena, aga elus võiks olla tähtsamat. Kui ühiskond suudaks nii mõelda, siis minu arvates oleks see elutervem, selmet pühenduda EV 100 päeval oma elu sellele, et näidata big fuck you to the government. Minu sõpruskond on hakanud jooma vähem, sest alkohol on kallim. Keegi lätti ei jookse, aga Unitedi mängu kõrvale läheb mitte 4 coronat vaid 2. Eesmärk täidetud, eksole? Aga ei ole, sest 80% ühiskonnas peavad alkoholi oma elus nii tähtsaks, et sõidavad selleks reaalselt Lätti. Lõuna-Eestist pärit inimesena tean ka küllaltki mõistlikke inimesi, kes selliselt talitlevad ja kahju on. Et noh, tahaks siin Barbi Pilvret tsiteerida ja punase rätikuga tõstmisega oma panuse panemise siia diskussiooni lõpetada.

p.s. siin vestluses tihti selline "you cant have your cake and eat it too" olukord. Maksude/aktsiiside tõstmine on pigem omane vasakpoolsele maailmavaatele. Samamoodi (ühe näitena) on seda ka näiteks maapoodide elushoidmine jm. Täna aga kapitalist rakendab kenasti maapoodide säilitamise argumendi oma vankri ette. Aga eks endalgi väike paradoks, et kunagise noorreformarina ja riigikogu kampaaniate tegemisel osalenuna (ning ka nende põhiideesse pigem ka täna uskuvana) pooldan täna jefka tervishoiupoliitikat. c'est la vie
    Noogutan pead ja nõustun, ka mina poleks 5 aastat tagasi uskunud, et minu maailmavaade selliseks muutub, poleks uskunud, aga nii on. Ma võin mõjuda kapitalistina aga meeleldi maksaksin solidaarsusest makse rohkem, kui mul oleks teadmine, et sellest miskit kasulikku ka sünnib.
    Mõistan hästi, et oma riik on luksus ja olen valmis selle hüvanguks ka panustama.
    Hetkel aga jääb mulje, et maksad maksud, siis annetad koertele/kassidele/haiglatele lisaks ja ikka oled osadele ahne kapitalist ja riigile põhjatu kaev, kelle poole pöördutakse vahetult enne valimisi, et kassasse valuutat saada.

Lätis ise pole alkot ostmas käinud, sest ei tarbi seda lihtsalt nii palju aga mingi reisi sinna puhtalt huvist kunagi võiks teha, sest Läti on tegelikult põnev riik.
    Muide Lätist ei tooda enam ainult alkoholi, vaid suurtes kogustes ka ehitusmaterjale aga see teema pole piisavalt seksikas (loe: homod, pagulased, alko)

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Aastakümneid lootis Kesk, et saab riigikogus absoluutse enamuse ja siis alles algab õnnis elu. Nüüd loodab sama EKRE ja tulemus on arvatavsti sarnane keskile.

gröönimaa pallur Kasutaja budu avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas urmar Vaata postitust
    Aastakümneid lootis Kesk, et saab riigikogus absoluutse enamuse ja siis alles algab õnnis elu. Nüüd loodab sama EKRE ja tulemus on arvatavsti sarnane keskile.
    Aga sina valid järjekindlusega sotse! Aga mille põhjal sa julged öelda, et EKRE tulemus on sama keskiga?
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas budu Vaata postitust
    Aga sina valid järjekindlusega sotse! Aga mille põhjal sa julged öelda, et EKRE tulemus on sama keskiga?
    Vanem Helme on öelnud, et nende eesmärk on abs. enamus parlamendis, sest ega neid muidu kampa ei võeta ju. Mina sotse küll ei ole valinud.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Nov 2009

Algupärane

...... Aga eks endalgi väike paradoks, et kunagise noorreformarina ja riigikogu kampaaniate tegemisel osalenuna (ning ka nende põhiideesse pigem ka täna uskuvana) pooldan täna jefka tervishoiupoliitikat. c'est la vie
    Jefkal on mingi tervishoiupoliitika, päriselt nagu?

Mis on Sinu arust tänane kõige teravam tervishoiuprobleem Eestis?
    Enamuse inimeste arvates - üle mõistuse pikad eriarstile pääsu järjekorrad, mis on seal kohati 4-6 kuud juba! Kas sellega on midagi tehtud, või on see asi täitsa isevooluteed kulgemas (loe: stabiilselt pikenemas)?
    Kui tal selline asi olemas oleks nagu tervishoiupoliitika, siis raporteeritaks iga kuu keskmise ravijärjekorra lühenemisest....

Alko on ju puhas ajakirjanike haip, klik-klik-klik ja money jookseb...
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Mar 2009

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Reaalsus on aga see, et praeguse aktsiisipoliitika ja Läti viinaralli tulemid annavad end tunda samamoodi 5-10 aasta pärast, eriti, kui see poliitika peaks samamoodi jätkuma. Osa rahvastikust teeb sporti ja käib teatris, sama jõuline osa aga toob uue poliitika järelmina regulaarselt Lätist autotäie viina ja õltsi koju ning libistab selle tisside vahele, sest noh, see on kodus olemas. Ja kui juba on, siis juuakse.
    Ehk et loeme neid alkosurmatibusid 2023-2028 pigem, herr Ženja...
    Konjunktuuriinstituudi värske uuring näitab, kuidas Eesti elanike piiriüleste ostude maht Lätist kasvas 2017. aastal märgatavalt. Kui 2016. aasta kohta ütles veel 21% vastanutest, et on Lätis alkoholi järel käinud, siis nüüd on piirikaubanduse harrastajaid üle kolmandiku ehk 35%. "Oleme normaliseerinud suurtes kogustes alkoholi ostmise, mis polnud enne tavapärane ning see pole ka alkoholipoliitika mõttes hea suund," ütles instituudi juht Marje Josing. /.../ Hirmutavaks trendiks võiks pidada ka uuringu tulemusi, mis näitab alkoholireisidel käinute vanuselist koosseisu. Nimelt käisid kõige aktiivsemalt Lätis keskealised (30-49a), aga pea sama aktiivselt ka nooremad inimesed (18-29a).

Elu ilu on õlu Kasutaja Marduk avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2002

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Konjunktuuriinstituudi värske uuring näitab,
    Kohe tuleb Oss ja ütleb, et see on alkotootjate PR.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Teate, ma nüüd hüppan siin suvalisel hetkel veel siia sisse (ei suuda kogu arvamusavaldust läbi lugeda), aga see argument "nüüd ostetakse varuks ja juuakse rohkem" ... ma just mõtlesin seda, et tegelikult see võiks (mõne mõttes isegi peaks) olema asjade normaalne seis. Mul on ka külmikus alati 2 siidrit+1 õlu. Kui tahan CLi mängu ajal ühe 0,5l ca 5%'se alkoholisisaldusega joogi lipsu taha lasta siis saan seda teha.

See võiks muutuda asjade normaalseks seisuks. Samas väga sageli ma seda juua ei taha. Nii on seisnud üks siidripurgike ka 2 kuud seal ja lõpuks külla tulnud sõber hoopis tarbib seda.

Need inimesed, kes ei SUUDA absoluutselt taluda seda fakti, et neil on kodus mingi mõistlik kogus alkoholi ilma seda samal õhtul hävitamata ilmselt on juba problemaatiline grupp. Nende osas on suuremal või vähemal määral vaja rakendada juba teistsuguseid meetmeid kui midagi nii pehmet nagu kella 22st müügi lõpetamine.

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Vaidlen vastu. Mul jällegi pole kodus praktiliselt üldse alkoholi (tõsi, on mõned kingitud kanged joogid, mis seisavad, kuna ei oska nendega midagi peale hakata), nii et minu käitumismuster on just vastupidine: kui mul tuleb tahtmine õlut juua, siis ma lähen ostan ja joon selle ära. See osa vastab küll tõele, et kui see õlu ilma minu abita kuidagi koju satub, siis ma ta ka ära joon ja pigem varem kui hiljem. Aga võib vabalt juhtuda, et seisab ka nädal aega. Ja kui pole minu mark, siis seisma ta jääbki. Ja mulle just nii meeldibki, et kodus ei ole "igaks juhuks" alkoholi.
    "This team will be a bit different next season, it is clear," said Klopp. "We will do something with transfers."

Eesti koondislane Kasutaja Gallacher avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2008

Algupärane

Need inimesed, kes ei SUUDA absoluutselt taluda seda fakti, et neil on kodus mingi mõistlik kogus alkoholi ilma seda samal õhtul hävitamata ilmselt on juba problemaatiline grupp. Nende osas on suuremal või vähemal määral vaja rakendada juba teistsuguseid meetmeid kui midagi nii pehmet nagu kella 22st müügi lõpetamine.
    Milliseid meetmeid täpsemalt? Vangi panna?
    Üldiselt on vist nii, et kuskil pool või vähemalt kolmandik elanikkonnast lähtuvad, et "võtan õhtul jalkat vaadates kaks õlut aga kui verandal on veel varuks mitu kasti, siis peale kaht õlli võtan ka kolmanda ja neljanda õlle". Kusjuures, eritri maakohtades on lisandunud, et ei pea poodigi minema, lihtsalt helistad Lätis käinud sõbrale, et too nüüd kraam kohale, kuhu sa jääd.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Milliseid meetmeid täpsemalt? Vangi panna?
    Üldiselt on vist nii, et kuskil pool või vähemalt kolmandik elanikkonnast lähtuvad, et "võtan õhtul jalkat vaadates kaks õlut aga kui verandal on veel varuks mitu kasti, siis peale kaht õlli võtan ka kolmanda ja neljanda õlle". Kusjuures, eritri maakohtades on lisandunud, et ei pea poodigi minema, lihtsalt helistad Lätis käinud sõbrale, et too nüüd kraam kohale, kuhu sa jääd.
    Mis kuradi vangi panna?

Kõik algab esmalt kodusest kasvatusest ja lisaks sellele ka mõistlikust teavitustööst.

Okei, võib-olla see aeg kus ma kasvasin on läbi ja kui lastega kodus on ühes kindlas sahtlis 2 100g'st shokolaadi siis tänapäeval see tähendabki, et sunniviisiliselt peab 200g shokolaadi korraga endale sisse vajutama.

Meeskonnaliige Kasutaja karl54 avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Mulle meeldib täiega alkohol, kui ma oleks miljonär ja saaks aint reisida ja chillida siis ma jooks väiksemal või suuremal määral vist iga päev.

Kui mul on kodus alkohol siis see läheb kohe ära ka, sellepärast alkoholi kunagi ette ei muretse. Hind mind ei häiri, sest ma tarbin midagi muud siis vähem. Tahaks ajamasinaga Usasse ja 1969 woodstocki kontserdile minna ja olla räpane hipi, iga päev elu nautides. Eestis saab seda mingil määral teha 3 kuud ja see ongi minu tippaeg.

Ehk kui vaadata suures plaanis, siis alkoholi tarbimise vähenemine on mõistlik ja neid inimesi kes ei oska juua on tõesti liiga palju, aga kui ma vaatan enda vaatenurgast, siis minu joomisharjumused ei muutu ja ma ei taha seda muuta.

Asjahuviline Kasutaja ericbana avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Kanepi vallavanema perekonnanimi on Seeme.

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Kui Ogier trikitas punktikatse eel, siis jaurasid meie spordireporterid: "Ebasportlikkus ja sohk!"
    Nüüd tegi sama Tänak: "Oi, vaata Tänaku kavalust!" ja "Hea trikk!" ja "Kaval eestlane!"

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Kui Ogier trikitas punktikatse eel, siis jaurasid meie spordireporterid: "Ebasportlikkus ja sohk!"
    Nüüd tegi sama Tänak: "Oi, vaata Tänaku kavalust!" ja "Hea trikk!" ja "Kaval eestlane!"
    Ott tegi seda siiski teisena, süsteem oli juba legaliseeritud. Ja pealegi meie reporterid siiski pigem nentisid, et Ogier ei rikkunud ju midagi.

komeet Kasutaja vincent avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Postimees
    • Blogi: Neuville võitis, Ogier JOKKitas, Tänak lõpetas üheksandana ja sai Mehhikoks hea stardikoha
    • Ogier mängis mäkra, Tänak langes MM-arvestuses viiendaks
    • väljavõte tekstist: "Kaheldava moraalse väärtusega mängu mängis Sebastien Ogier..."
    Tsitaat Algselt postitas Delfi
    • Tänak tegi punktikatsel korraliku esituse, Ogier vastas väga kavala tembuga
    • Ogier kommenteeris oma stardiajaga manipuleerimist: täitsime punktikatse eesmärgi
    • väljavõte tekstist: "Ootamatu, aga väga kavala võttega paistis silma aga Sébastien Ogier..."
    Tsitaat Algselt postitas Õhtuleht
    • Dramaatiline Rootsi ralli pakkus Tänakule üksikuid päikesekiiri, ebasportlik Ogier kavaldas nagu vana rebane
    • väljavõte tekstist: "Pühapäeval tekitas enim furoori aga Fordiga kimava viiekordse maailmameistri Sebastien Ogieri käitumine, kes tõmbas koos tiimiga varrukast tõelise JOKK-skeemi."
    • Ogier punktikatse kavalast lükkest: see oli tiimi strateegia
    enesekriitika on edasiviiv jõud, kiidan.
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas vincent Vaata postitust
    enesekriitika on edasiviiv jõud, kiidan.
    Jup, ei tahtnud päris avalikult näppu näidata

Algupärane

http://ekspress.delfi.ee/teateid_elu...lt?id=81403713

Sina või?

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud