320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Huvitav, mitu kõne Häirekeskus päevas saab? Mitu nendest on autentsed? Olerex ei ole aadress. Täpse aadressi peaks suutma täiskasvanud inimene siiski anda - kui metsas ei ole, siis pole väga raske (nutitelefon ja selline asi).
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Ma usun, et ka linnas on olnud põlenguid, kus inimene vaatab aknast ja helistab ning siis küsitakse aadressi ja katus sõidab ära - mine perse, mina vä, pean teadma vä, tra siin samas põleb ju, ä, eks ä. Eks see ole Häirekeskuse tegemata töö - väikene reklaam kuluks ära.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        daz boob, ma saan aru, et oled kuidagi päästeametiga seotud, aga full retardi ei tasuks ka minna.

        Vaevalt päästeamet silmad kinni ainult aadresse sisse toksib ning oma "nutitelefon ja selline asi" võiksid hoopis neile suunata. Eriti kui Rotermanni kvartal, Ahtri tänav ja Ahtri tänava olerex on juba juhistena öeldud. Ma arvan, et häirekeskusel on selle konkreetse aadressi ülesleidmine oluliselt lihtsam kui mul relvaga venda jälitada ja majade aadresse näidata (infoks, et inimese positsioon asukoha suhtes on pidavas muutumises olukorras, kus seda mõjutab selline protsess nagu liikumine).

        Ühesõnaga, jään jätkuvalt selle juurde, et kui häirekeskus ei suuda Tallinna südalinnas lokeerida umbäärast kohta eelmainitud info põhjal, siis ei pea mina ennast vähem tähtsaks tegema, vaid peeglisse peaks vaatama ikka keegi muu.

        Aga eks ma järgmine kord tean, panen telefonil gepsu tööle, jälitan mingit relvaga liikuvat üle pannud narkomaani ja annan jooksvat infot ta tegevuse kohta. Et ikka häirekeskuses oleks hea ja lihtne aadresse toksida.

        Kommentaar


          Tea kuidas päästeametis töö korraldatud on, kas seal võib toru tõsta ka mittetallinnlasi?
          Kujutan ette mingil keilakal või maardukal võib täitsa olla raskusi 'Ahtri tänava olerexi' lokaliseerimisega.
          St kohapeal politseipatrull võib ju teada kuid info vahendaja filtrist võib (tahtmatult) midagi olulist ära pudeneda. Suuresti muidugi päästeameti mure, aga noh, ma kujutaksin ette et Rotermanni kvartalis elavad/töötavad inimesed võibolla pole üldjuhul päästeameti telefonivalves töötamisest niiväga huvitatud
          Mitte et ma tahaks kedagi kuidagi õigustada või süüdistada aga nii need asjad paraku lihtsalt on
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            Ükskord olin seltskonnas, kus räägiti, kuidas kellegi tuttav röökivat Henry Laksi autost välja lõikas.

            Seda aadressi juttu on ka Päästeameti pealik rääkinud, et leidke see aeg, sest tähtis on, et vennad õigesse kohta jõuaks.

            Kui sul on nüüd seal teispool telefoni näiteks Olja Sillamäelt, siis ta võib saada aru, et sa ütled temale, et tal suur perse, tahaks oma relvaga seda rünnata...samas vaevalt Häirekeskusesse vast päris tuhmid tööle saavad, kuid olukord taoline (kus infot mõistetakse, antakse edasi vääralt) võib tekkida. Ja siinkohal ma saan täitsa aru, millepärast tahetakse täpset aadressi saada ning mina ei pea paljuks koostööd teha...aadressi osas, nähtava osas. Ülejäänu on juba teiste inimeste töö. Olja, adjöö!

            chac - kõne läheb Häirekeskusesse, mis on eraldi asutus
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              chac - kõne läheb Häirekekusesse, mis on eraldi asutus
              Just, seda ma mõtlesingi. Seal töötavad inimesed ju mitmetest kohtadest, st ei pruugi olla üldse tallinnlane, kes tallinna kõnesid vastu võtab.
              Seisan üksi mere ääres
              jalas kollased sandaalid
              valged, merevahust sääred
              hüüan: "Elagu skandaalid!"

              Kommentaar


                Peast natukene lihtne ei ole see jutt mida te räägite? Okei, ma saan aru, et mu esimese postituse põhjal on raske pilti kokku panna, kuid järgnevalt antud info põhjal ei vajata päästeameti andmebaasi, et umbes 100m raadiusega positsioon lokeerida ilma aadressita. Ilmselt on lisaks google mapsile ka häirekeskusel muud võimalused.

                Ja veelkord, kui inimene kõnnib, siis info, et "rotermanni kvartalist ahtri olerexi suunas". No misaadressi seal veel vaja on? Kas on raske öelda patrullile sõna sõnalt sama asi? Ei? Kui patrull ei saa aru, siis on sada muud lahendust, alustades sellest, et dispetser teeb lahti google, lõpetades sellega, et patrull helistab otse mulle (on selline kogemus olnud).

                Selle asemel krt vaidle häirekeskusega ja siin ka. Saage aru, et case ei olnud mingi vasjade omavaheline rüselus, vaid relvaga inimene. Minust 3m kaugusel, hullunud näoga, seosetu jutuga, naisele otsa vaatamas ja meist mööda kõndimas. Tallinna kesklinnas. Ma vast eelviimane inimene kellega mingist rahulikuks jäämisest ja "mina-olen-suurem-kui-maailm" juttu tulla rääkima.

                Kommentaar


                  Algselt postitas chac Vaata postitust
                  Just, seda ma mõtlesingi. Seal töötavad inimesed ju mitmetest kohtadest, st ei pruugi olla üldse tallinnlane, kes tallinna kõnesid vastu võtab.
                  kui ma töötaks häirekeskuses ja keegi helistaks haapsalust, et promenaadi juures on sündmus x, siis ma ei kulutaks 1,5 minutit puhtalt sellele, et inimeselt aadressi kätte saada.

                  google "haapsalu promenaad" ja samal ajal operaatorile kõne, et "kuulge teil seal promenaadi juures anti nuga". lähim patrull viskab sõõrik käest ja lendab platsi. Küll saab jooksvalt täpsustada.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    kui ma töötaks häirekeskuses ja keegi helistaks haapsalust, et promenaadi juures on sündmus x, siis ma ei kulutaks 1,5 minutit puhtalt sellele, et inimeselt aadressi kätte saada.

                    google "haapsalu promenaad" ja samal ajal operaatorile kõne, et "kuulge teil seal promenaadi juures anti nuga". lähim patrull viskab sõõrik käest ja lendab platsi. Küll saab jooksvalt täpsustada.
                    Mul üks tuttav politseinik ütles, et nende jaoks on see suur probleem, et kõned otse neile enam ei tule. Infovahetus Häirekeskusega on suhteliselt ühepoolne, st Häirekeskus edastab teate ja neil pole aimugi, mida vastav ametkond täpselt ette võtab. Samamoodi saab politsei info läbi filtri ja juhtub tihti, et see keskuse filter on natuke umbes.

                    Paar aastat tagasi sattusime Tallinna kesklinnas liiklusõnnetusse (sõideti tagant sisse) ja kuna osapooled kokkuleppele ei saanud, siis tuli politseisse helistada (teine osapool kutsus enne seda paar ekipaaži sõpru meid "oma süüs" veenma). No istusime seal siis ja ootasime keset ööd. Pool tundi, tund, poolteist. Paar korda sai helistatud ja küsitud, et kaua me veel ootama peame - loomulikult ei teatud. Lõpuks otsasõitjad väsisid ja soostusid end süüdi tunnistama. Läksime laiali ja tundub, et politsei ei jõudnudki kohale, sest keegi tagantjärele huvi ka ei tundnud, miks avarii asukohas kedagi ei ole.

                    edit: Aga jah, olukorra tõsiduse hindamiseks ei ole ju vaja teada, kas pätt sihib kedagi relvaga pargis või pargi kõrval. Kui on ikka reaalne oht, siis ei ole asjakohane jääda toppama selle taha, et "programm nõuab minult täpset aadressi".
                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Huvitav, mitu kõne Häirekeskus päevas saab? Mitu nendest on autentsed? Olerex ei ole aadress. Täpse aadressi peaks suutma täiskasvanud inimene siiski anda - kui metsas ei ole, siis pole väga raske (nutitelefon ja selline asi).
                      Midav*ttu...Kuradima, Ahtri tn Olerex on parem "aadress", kui teatamine, et "mustamäe tee 144 ühes korteris on tulekahju". Palju neid olerexe ikka ahtri tänaval (ja üldse kesklinnas) on? (hint: 1)
                      Eile Kolde pst ühes majas undas suitsuandur - majarahvas passis väljas, keegi ei osanud öelda, et kus see täpsemalt undab. Kas see tähendaks, et häirekeskus viskab toru hargile, kui ma ei suuda indeksit ja ukse nr öelda?
                      Nagu plastic ütles, siis kainet mõistust on vaja.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Peast natukene lihtne ei ole see jutt mida te räägite? Okei, ma saan aru, et mu esimese postituse põhjal on raske pilti kokku panna, kuid järgnevalt antud info põhjal ei vajata päästeameti andmebaasi, et umbes 100m raadiusega positsioon lokeerida ilma aadressita. Ilmselt on lisaks google mapsile ka häirekeskusel muud võimalused.

                        Ja veelkord, kui inimene kõnnib, siis info, et "rotermanni kvartalist ahtri olerexi suunas". No misaadressi seal veel vaja on? Kas on raske öelda patrullile sõna sõnalt sama asi? Ei? Kui patrull ei saa aru, siis on sada muud lahendust, alustades sellest, et dispetser teeb lahti google, lõpetades sellega, et patrull helistab otse mulle (on selline kogemus olnud).

                        Selle asemel krt vaidle häirekeskusega ja siin ka. Saage aru, et case ei olnud mingi vasjade omavaheline rüselus, vaid relvaga inimene. Minust 3m kaugusel, hullunud näoga, seosetu jutuga, naisele otsa vaatamas ja meist mööda kõndimas. Tallinna kesklinnas. Ma vast eelviimane inimene kellega mingist rahulikuks jäämisest ja "mina-olen-suurem-kui-maailm" juttu tulla rääkima.
                        Jutt ongi sellepärast lihtne, et kõik saaksid aru, mida vaja teha. On vaja punkti A... ja tegelikult pole tähtis millimeetri pealt täpset aadressi öelda... eriti, kui keegi on liikvel või tuli lõõmab.

                        Mõnda läheduses olevat aadressi võiks suuta ikka öelda (näiteks Jõe 3) ning lisada, et inimene liigub näiteks A-Terminali suunas (või mis iganes viita sa näed, kasvõi Olerexi suunas). Rahulik inimene peaks seda suutma.

                        Jah. Häirekeskuse töö (kvaliteet) on selline nagu ta on (nagu öeldud, siis inimesi tuleks harida, sest inimesi siin ja teiselpool toru erinevaid), kuid kas sinu käitumine lahendas olukorra?
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                          Jutt ongi sellepärast lihtne, et kõik saaksid aru, mida vaja teha. On vaja punkti A... ja tegelikult pole tähtis millimeetri pealt täpset aadressi öelda... eriti, kui keegi on liikvel või tuli lõõmab.

                          Mõnda läheduses olevat aadressi võiks suuta ikka öelda (näiteks Jõe 3) ning lisada, et inimene liigub näiteks A-Terminali suunas (või mis iganes viita sa näed, kasvõi Olerexi suunas). Rahulik inimene peaks seda suutma.

                          Jah. Häirekeskuse töö (kvaliteet) on selline nagu ta on (nagu öeldud, siis inimesi tuleks harida, sest inimesi siin ja teiselpool toru erinevaid), kuid kas sinu käitumine lahendas olukorra?
                          kas sa oled loll?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Jutt ongi sellepärast lihtne, et kõik saaksid aru, mida vaja teha. On vaja punkti A... ja tegelikult pole tähtis millimeetri pealt täpset aadressi öelda... eriti, kui keegi on liikvel või tuli lõõmab.

                            Mõnda läheduses olevat aadressi võiks suuta ikka öelda (näiteks Jõe 3) ning lisada, et inimene liigub näiteks A-Terminali suunas (või mis iganes viita sa näed, kasvõi Olerexi suunas). Rahulik inimene peaks seda suutma.

                            Jah. Häirekeskuse töö (kvaliteet) on selline nagu ta on (nagu öeldud, siis inimesi tuleks harida, sest inimesi siin ja teiselpool toru erinevaid), kuid kas sinu käitumine lahendas olukorra?
                            Aga kui ma pole Tallinnast? Ja ma polegi, seetõttu ei tea ka, et mis tänaval see Olerex seal siis on. Ei huvita ka eriti. Lisaks pean nüüd teadma, et A-terminal on seal jne... Hea, et midagigi viidana öelda oskan, et hakata mingit aadressi jauru ajama, täitsa imelik.

                            Selle minu näite puhul seletas ka teisel pool telefoni olnud, et ta näeb kaardil suurt parklat, kuid vajaks ikka aadressi. No tule eile meile. See on tavaline selline, asi, et parem on mitte helistada, tekitan vaesekestele tööd, kuigi kogemused peaks olema just vastupidised, et just helistataks.
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas risto Vaata postitust
                              Midav*ttu...Kuradima, Ahtri tn Olerex on parem "aadress", kui teatamine, et "mustamäe tee 144 ühes korteris on tulekahju". Palju neid olerexe ikka ahtri tänaval (ja üldse kesklinnas) on? (hint: 1)
                              Eile Kolde pst ühes majas undas suitsuandur - majarahvas passis väljas, keegi ei osanud öelda, et kus see täpsemalt undab. Kas see tähendaks, et häirekeskus viskab toru hargile, kui ma ei suuda indeksit ja ukse nr öelda?
                              Nagu plastic ütles, siis kainet mõistust on vaja.

                              Mis kainest mõistusest te räägite?

                              Mina ei tööta Häirekeskuses, Päästeametis ega Jumala enda heaks. Minu küsimus on, kas olukord saab/sai lahenduse? Vahet ei ole, kui debiilne üks või teine asi on/tundub - olukord vajab lahendust (nagu Martin tegi).

                              Mis arvad muidu, kas inimesed leiavad pigem üles Sadama-Rotermani-Ahtri-Olerexi või Mustamäe tee 144? Ma pole spetsialist, kuid ma arvan, et kui kogenud inimesed kutsuda Mustamäe tee 144, siis nemad suudavad suurema tõenäosusega undamise asukoha selgeks teha. Kas kaine mõistus jätab sellepärast helistamata, et sa ei tea, mis korteris undab?
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                                Mis kainest mõistusest te räägite?

                                Mina ei tööta Häirekeskuses, Päästeametis ega Jumala enda heaks. Minu küsimus on, kas olukord saab/sai lahenduse? Vahet ei ole, kui debiilne üks või teine asi on/tundub - olukord vajab lahendust (nagu Martin tegi).

                                Mis arvad muidu, kas inimesed leiavad pigem üles Sadama-Rotermani-Ahtri-Olerexi või Mustamäe tee 144? Ma pole spetsialist, kuid ma arvan, et kui kogenud inimesed kutsuda Mustamäe tee 144, siis nemad suudavad suurema tõenäosusega undamise asukoha selgeks teha. Kas kaine mõistus jätab sellepärast helistamata, et sa ei tea, mis korteris undab?
                                sorri, aga kas sa oled loll?

                                JAH, 100% inimesed leiavad üles paremini sadama\ahtri\rotermanni Olerexi sest neid fakking ongi seal ainult 1! Kõik vähegi mõtlevad operaatorid jms. Selle peale võib mürki võtta.
                                Kuradima taksojuhile ütled sa ka et soovin Saku Suurhalli juurde minna, mitte Paldiski mnt xx
                                Kui ei tunne tallinnat, võta googlemaps lahti, kirjuta ahtri olerex ja on korras. Ei teki rohkem küsimusi, et oo...äkki ta mõtles ikka midagi muud.

                                Mustamäe tee 144 tähendab aga, et kaart võetakse lahti ja hakatakse seal otsima, et kuidas sinna ligi pääseb, sest need majanumbrid jooksevad seal jumala lampi. Lisaks 8x8 paradnad, ehk siis eksimise % on kordades suurem kui mingil ahtri olerexil.
                                Kes väitis et kaine mõistus jätab helistamata? Küsimus oligi, et kas toru visatakse ära kui niimoodi helistatakse, sest ei tea ju täpset aadressit

                                Kommentaar

                                Working...
                                X