320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
    Aga uusi suitsetajaid? Ma ei usu, et vana üldse saab kuidagi takistada, kui ta ei taha. Aga äkki mõni uus mõtleb?
    Selles nende asjade point ongi - peletada uut kasutajat. Sama on ka alkopoodide vähendamise loogika, et tavainimene ei muuda enda joomisharjumust, aga uute tegelaste jaoks tähendaks see lisapingutust jne.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Selles nende asjade point ongi - peletada uut kasutajat. Sama on ka alkopoodide vähendamise loogika, et tavainimene ei muuda enda joomisharjumust, aga uute tegelaste jaoks tähendaks see lisapingutust jne.
      See on kusjuures näiteks inglismaal toimimas täitsa. Hetke nö napsuküps generatsioon käib palju vähem väljas ja manustab ka paljud vähem. Kallim, tülikam jne.



















      ...bastards!
      ★★★★★★

      Kommentaar


        Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
        See on kusjuures näiteks inglismaal toimimas täitsa. Hetke nö napsuküps generatsioon käib palju vähem väljas ja manustab ka paljud vähem. Kallim, tülikam jne.
        See ei tähenda, et nad midagi muud ei teeks eks?
        Mis puutub joogiharjumuste muutumisse siis nagu mõnuainete puhul ikka kõik ei ole nii must valge, et seda saab "ravida" keela, vähenda, suurenda (maksud) jne võluvitsaga. Seda on võimalik muuta, aga see on nii ropult kulukas, et ma ei näe, et lähiajal (15a+) isegi kaalutaks neid võimalusi. Odavam on "parem".

        Kommentaar


          Algselt postitas Marduk Vaata postitust
          See ei tähenda, et nad midagi muud ei teeks eks?
          Mis puutub joogiharjumuste muutumisse siis nagu mõnuainete puhul ikka kõik ei ole nii must valge, et seda saab "ravida" keela, vähenda, suurenda (maksud) jne võluvitsaga. Seda on võimalik muuta, aga see on nii ropult kulukas, et ma ei näe, et lähiajal (15a+) isegi kaalutaks neid võimalusi. Odavam on "parem".
          äkki tood need võimalused välja? Veelgi parem, kirjuta Jevgenile (ma kindel, et head nõu ta selles vallas kuulab) ja sheeri siia ka häid mõtteid.

          Kommentaar


            Algselt postitas Marduk Vaata postitust
            See ei tähenda, et nad midagi muud ei teeks eks?
            Mis puutub joogiharjumuste muutumisse siis nagu mõnuainete puhul ikka kõik ei ole nii must valge, et seda saab "ravida" keela, vähenda, suurenda (maksud) jne võluvitsaga. Seda on võimalik muuta, aga see on nii ropult kulukas, et ma ei näe, et lähiajal (15a+) isegi kaalutaks neid võimalusi. Odavam on "parem".
            Iseenesest ma saan aru, millele sa vihjad, aga nii on ju kõikide asjadega. Tervislik toitumine jne. Ja keskmine inimene ikka ütleb lõpuks, et riik ei tule mulle ütlema kuidas ma elama pean. Mina arvan seda, et seniks kuni meil on solidaarsus printsiibil põhinev tervishoid, siis jumala eest võiks kõik pahed kallimad olla. Mina näen vaeva ja hoian oma tervist sportimisega ja söömisharjumustega ja kõige muuga, aga mõni vend, pärast 25 aastase suitsetamise tagajärjel saadud kopsuvähi operatsiooni, läheb haigla ukse peale suitsetama. Sest ta ise ju teab paremini. Iga üks vaatab enda mätta otsast.

            Ma mäletan, et kevadel sattusin koos ämmaga Saaremaal ühte suurde alkopoodi. Araxes oli vist. Ämm üritas veenda, et ma võiks õhtul koos nendega veini juua. Ma ütlesin, et ma veini jätan vahele, aga ühe hea craft õlle võiks küll teha. Läksime siis poodi ja valikus oli vist ainul Kochi toodang. Vaatasin, et kõrval ka üks tüüp otsib ja mõtlesin juba küsima minna, et äkki ta teab, et kus head õlut saab ja siis ta karjus üle poe, et see on mõttetu pood, sest nad ei paku Walterit. Igal ühel oma maitse. Jutu iva on see, et me ei saa ilmselt kunagi lahti (ja kas peakski) inimestest, kes lähtuvad hinnast mitte maitsest, aga rahvatervise huvides ei peaks see hind nii odav olema, et see massispordiks muutuks. Ja lisaks siinkohal, et see inimene ei olnud allakäinud joodiku välimusega, aga lähemale jõudes oli näost näha, et Walter on pigem iga õhtune kaaslane.
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
              Iseenesest ma saan aru, millele sa vihjad, aga nii on ju kõikide asjadega. Tervislik toitumine jne. Ja keskmine inimene ikka ütleb lõpuks, et riik ei tule mulle ütlema kuidas ma elama pean.
              Aga miks ei võiks riik sulle luua keskkonna mille baasil sa saad ise oma enda arvamused kujundada? Kuna sa tõid spordi näiteks siis minu arust üks parimaid näiteid on kuidas riik (keskkond) toetab (rahaliselt) ujumise algõpet (lastele) vs kuidas riik vingub, kui palju on uppimissurmasid (u. 30% on tingitud alkoholist)? Ma toetan kahe käe ja jalaga seda ideed, kui näiteks 50% alkoaktsiisi laekumisest läheks kõikvõimalike laste huvialasid toetavate programmide tarvis. Kasvatame peale põlvkonnad, kes on teadlikumad ja tervemad kui meie oleme? Hetkel aga otsitakse sellest katet muude kulude jaoks. Kuid paketi nimi on ikkagi "Riik hoolib Sinu tervisest". Lausvale näkku ju?

              Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
              Jutu iva on see, et me ei saa ilmselt kunagi lahti (ja kas peakski) inimestest, kes lähtuvad hinnast mitte maitsest, aga rahvatervise huvides ei peaks see hind nii odav olema, et see massispordiks muutuks.
              Lahti ei tahetagi saada. Vastasel juhul kuulutataks välja kuiv seadus, aga nii rumal pole isegi broiler mitte. Reklaamitakse, et tahetakse kujundada tarbimisharjumusi samas teades, et läbi nende meetmete mida rakendatakse, muutuvad need vähestel. Ehk riigi poolt vaadates: "Shut up and give me your money".

              Huvitav mõte siin oleks veel, et kange alko hinda ei tõstetud seepärast, et see poleks meelepärane olnud võimuparteide valijatele?

              PS. Kui kellelgi peaks peas tekkima küsimus, et kas ma äkki esindan mingite huvigruppide huve siis vastus on ei. Alkohol on mu hobi ja see huvitab mind kogu tema ilus ja valus.
              Ja et asi oleks teemas, siis http://www.delfi.ee/news/paevauudise...le?id=76359115 panin tähele, et politsei ei suuda kontrollida 100m juppi vanalinnas. Pole võimsust. Aga 5 ekipaaziga iga nädal kaks korda 3 (number välja mõeldud) kiiruseületajat Suur-Sõjamäel taga ajada on? Huvitav.

              Kommentaar


                Marduk, palju ilusaid sõnu ja hästi voolavaid lauseid, aga sisu su jutus ju üsna null. Võta RES ja 2016 RE lahti ning vaata, kus on näiteks suurimad kulude kasvud. Mis sektoris jm. Muidu jääb mulje, et aktsiisi tõsteti, et linnahall korda teha.

                Lisaks - konkreetseid meetmeid, mõtteid on juba räägitud, teostatud ning need on ka mõjunud. Näiteks alkoholireklaam, teavitustöö ujumise ja joomise kohta jne. Infoks, et 2015. aastal oli alkoholijoobes toimunud uppumissurmade arv teadaoleva ajaloo väikseim.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Miks Sa arvad, et talle Walter maitsta ei või?
                  Ilmselgelt maitses, aga ma eeldan (võib-olla ülekohtuselt), et tegemist ei olnud nautijaga. Ja minu jutu iva ei olnud kritiseerida maitseid. Mõte oli selles, et igal ühel omad soovid.

                  Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                  Aga miks ei võiks riik sulle luua keskkonna mille baasil sa saad ise oma enda arvamused kujundada? Kuna sa tõid spordi näiteks siis minu arust üks parimaid näiteid on kuidas riik (keskkond) toetab (rahaliselt) ujumise algõpet (lastele) vs kuidas riik vingub, kui palju on uppimissurmasid (u. 30% on tingitud alkoholist)? Ma toetan kahe käe ja jalaga seda ideed, kui näiteks 50% alkoaktsiisi laekumisest läheks kõikvõimalike laste huvialasid toetavate programmide tarvis. Kasvatame peale põlvkonnad, kes on teadlikumad ja tervemad kui meie oleme? Hetkel aga otsitakse sellest katet muude kulude jaoks. Kuid paketi nimi on ikkagi "Riik hoolib Sinu tervisest". Lausvale näkku ju?

                  Lahti ei tahetagi saada. Vastasel juhul kuulutataks välja kuiv seadus, aga nii rumal pole isegi broiler mitte. Reklaamitakse, et tahetakse kujundada tarbimisharjumusi samas teades, et läbi nende meetmete mida rakendatakse, muutuvad need vähestel. Ehk riigi poolt vaadates: "Shut up and give me your money".

                  Huvitav mõte siin oleks veel, et kange alko hinda ei tõstetud seepärast, et see poleks meelepärane olnud võimuparteide valijatele?

                  PS. Kui kellelgi peaks peas tekkima küsimus, et kas ma äkki esindan mingite huvigruppide huve siis vastus on ei. Alkohol on mu hobi ja see huvitab mind kogu tema ilus ja valus.
                  Ja et asi oleks teemas, siis http://www.delfi.ee/news/paevauudise...le?id=76359115 panin tähele, et politsei ei suuda kontrollida 100m juppi vanalinnas. Pole võimsust. Aga 5 ekipaaziga iga nädal kaks korda 3 (number välja mõeldud) kiiruseületajat Suur-Sõjamäel taga ajada on? Huvitav.
                  Sellega ma olen nõus, et tulusid ei kulutata eesmärgi päraselt, aga kui sa nüüd ausalt mõtled enda persoonist kaugemale, siis ükski partei, kes võtaks asja kätte ja teeks olulised ja vajalikud muutused, ei osutuks järgmine kord valituks. Mis on kurb. Aga nii on. Süsteem ei ole täiuslik ja seda vähem on parteid. Kanget ei tõstetud minu meelest sellepärast, et kangealkoholi tootjad juba ammu kurdavad, et see on ebaõiglaselt nende kahjuks. Äkki see mõjus?

                  Anyway, lühidalt. Süsteem on puseriti juba ammu enne seda, aga keegi ei julge valusaid otsuseid teha. Ja varsti saab ka EKRE võimule, sest emba-kumba, kas valitsus teeb halbasid otsuseid ja sisestaroppsõna nussib tava kodaniku või valitsus ei tee ja ikkagi sama tulemus. Niikuinii ei saa võita. Aga ma oleks kahe käega poolt sellele, et panustakse rohkem noortesporti ja muusse kasuliku, aga see on idealistlik maailm.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Noh (on norimissõna), tegelikult on haridus/haritus see, mis tõstab meie teadlikust, oskuseid ja sillutab teed õndsusesse.

                    Vähem loba:
                    1. Alkoholitootjad, majutajad ja tegelikult ka põllumehed on vähe pehmod - kui protsent kusagil tõuseb, siis esimese asjana võetakse kaabu näpp ning manatakse vesised koerasilmad letti ning nuuksudes öeldakse, et nüüd saan raha vaid, kui teen pirueti ajal minetti.
                    See on nüüd see, mis üldjuhul meediast silma jääb ja siit järgmine tähelepanek
                    2. On-line meedia on spämmirobot.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                      Sellega ma olen nõus, et tulusid ei kulutata eesmärgi päraselt, aga kui sa nüüd ausalt mõtled enda persoonist kaugemale, siis ükski partei, kes võtaks asja kätte ja teeks olulised ja vajalikud muutused, ei osutuks järgmine kord valituks. Mis on kurb. Aga nii on.

                      Aga ma oleks kahe käega poolt sellele, et panustakse rohkem noortesporti ja muusse kasuliku, aga see on idealistlik maailm.
                      Jah ma olen sinuga siin nõus. See on idealistlik maailm. Ja jah see partei, kes reaalselt midagi sellist teeks (jaotaks prioriteedid ümber) ei osutuks valituks. Siin saaks suurem sõna olla nö. partei/riigi välistel institutsioonidel, kes kannavad ideesid ja tegutsevad edasi olenemata, kes parajasti võimul on. Ntx. too Roheline raamat on väga hea algus. Seal on palju väär informatsiooni, aga kokkuvõttes on see "raamat" algatanud diskussiooni, pannud inimesed mõtlema, suhtlema ja see on ju hea? Aga meil on kombeks ka nö neutraalsed organisastsioonid ära politiseerida.

                      Uppunute arv läbi aastate:
                      2009- 37
                      2010- 60 (51)
                      2011- 38 (24)
                      2012 -26 (23)
                      2013- 25 (26)
                      2014- 35 (39)
                      2015- 11??

                      Esimene number on Alkoholi aastaraamatu statistika ja sulgudes Päästeameti statistika. Ma tean, et mingi moment tehti muudatus mida lugeda uppumissurmaks (ala kas vannis elu kaotanud on õnnetus või uppunu?, keegi kukkus tiiki ja suri jne) ja numbrid liikusid.

                      Kommentaar


                        Tallinna meerist on saanud gopnik

                        Kommentaar


                          Postimehe spordiportaalis töötavad nõrganärvilised emotsionaalsed pehmod.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Karter Vaata postitust
                            Tallinna meerist on saanud gopnik
                            Rahvarõivas. Kingad ja dressid.

                            Et kes solvub, siis see ei ole meile omane rahvarõivas.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Keegi photoshopi kunn võiks ta kükitama panna, oleks päris naljakas
                              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
                                Postimehe spordiportaalis töötavad nõrganärvilised emotsionaalsed pehmod.
                                kuulan huviga.
                                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                                Kommentaar

                                Working...
                                X