320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    A.Le Coqi Eesti osa käive oli mullu 25,366 miljonit, millest kasum oli 2,2 miljonit. Pole just maailma õudseim kasumimarginaal või mis?
    Ei saa olla nii väike käive. Mo arust oli nende käive mingi 75m kanti.
    Sul on õigus, et Saku kuulub Carlsberg gruppi ja A Le Coq kuulub Olvi gruppi (õllemaailmas täiesti olematu tegelane, regioonis keskmik).

    Kommentaar


      Algselt postitas Marduk Vaata postitust
      Ei saa olla nii väike käive. Mo arust oli nende käive mingi 75m kanti.
      Sul on õigus, et Saku kuulub Carlsberg gruppi ja A Le Coq kuulub Olvi gruppi (õllemaailmas täiesti olematu tegelane, regioonis keskmik).
      Tarmo Noobi juhitud A. Le Coq andis ligi 22 protsenti Soome joogitootja Olvi käibest ning koguni 58 protsenti kasumist.


      Nii nagu näitab.

      Kommentaar


        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
        Mis poes sa lätis käisid? Ma ostsin teeäärest Statoilist lätis 80 sendiga õlut kevadel
        Positivuse ajal Maximas näiteks, seal muidugi võimalus et festivaliajaks hinnad kõrgemaks lükatud. Kuigi näiteks www.numbeo.com justkui kinnitab ka minu mälu.

        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Eile lõi pähe, et kui Slovakkias maksab poes õlu ka mingi 80 senti, mis pole väga palju kallim, kui meie poodides, siis seal on kohalikes baarides õllehind (kesklinna baarid) 1.70 toobi eest. Meil ei leia eriti kohta, kus oleks 3.50. Ja see pole ka seotud aktsiisiga, vist.
        jup, nt numbeo.comile põhinedes (tegelt hui tean, et kas numbrid pädevad kuigi üldiselt on jutskui asi pädenud) Ida-Euroopa

        Linn - õllehind poes - õllehind baaris
        Tallinn 0.97 2.80
        Riga 1.06 2.00
        Bratislava 0.71 1.50
        Praha 0.60 1.30
        Ljubljana 1.00 2.50
        Varssav 0.72 1.81

        Mu poolest võiks see alksihind poes kallim olla, kui tehtaks midagi sellega, et Eestis väljaskäimine muu Euroopaga võrredes enamvähem mõistlik oleks.

        Kommentaar


          Algselt postitas Marduk Vaata postitust
          Siin ongi üks väike konks, et ei pruugi. Võtame näiteks alko reklaamimise teema. Selle kohta on tehtud palju uuringuid. Vaadeldud erinevaid riike, osariike (USA, Kanada). Avalik saladus on see, et alkoholi reklaami piiramine ei avalda pikas plaanis mitte mingisugust mõju tarbimisele. Jah toimuvad hüpped/langused, eelistuste muutused (viin, vein, õlu), kuid summa summaarum tarbimine jääb samaks. Mida alko reklaami piiramine endaga kaasa toob on:
          1) kaotab ära brändi eelistuse (poogen kas saku või lecoq, Saaremaa viin või Absolut)
          2) kui brändi ei saa reklaamida vähenevad nö hinnakampaaniad (ainult täna 6-pack X hinnaga) ehk justkui rahvas annab rohkem raha ära, riik võidaks
          3) Alko reklaami kaotamine TV'st vähendab noorte huvi alkoholi vastu (ehk alustavad 16a. asemel 17a.), kuid ei avalda mõju nende tarbimisele. Pabertrükise keelamise mõju tarbimise muutusele on pea olematu.

          Üks parimaid näiteid alkoholi reklaami mõjust tarbimisele on Rootsi alkoreklaami keelamise seadus. Jõustus millalgi '70 ja kestis kuni vist 2003. Üldine kokkuvõte on, et selle mõju tarbimisele oli pea olematu.

          Siin mõttekoht mida rääkis üks kesik veel kuu tagasi: http://www.ohtuleht.ee/765272/kadri-...rappa-jooksnud
          Huvitav milline ümmargune jutt täna vastuseks tuleks, kui Kadrile seda sõnavõttu näidata?
          järgmine vend. jutt on selgem kui el presidentil kuid sisu väärt sama.

          1. Väita, et alkoholireklaam mõjutab ainult brändieelistust - oled päris kaine? Kui oled, siis ära tra võta nii konkreetselt sõna teemadel mida sa ei valda. Mõni noorem jääb veel äkki uskuma.

          2. alkoholi reklaami kaotamine TV-s "vähendab noorte huvi" kuid "ei avalda mõju nende tarbimisele". Mida vittu?

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Esimene kvartal jou! Sa presenteerisid seda kui aastat

            Kommentaar


              üleüldiselt sorry ropendamise pärast. ja ega mul alkoholiaktsiisi osas kindlat seisukohta ei ole, kuid piinlik on näha, kuidas mõlemalt poolt käib teema naeruväärsete argumentidega.

              Mis puudutab suitsupakki, siis siin väita, et paki välimus jm ei mõjuta... Kust persest sellised mõtted tulevad inimesel?

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                järgmine vend. jutt on selgem kui el presidentil kuid sisu väärt sama.

                1. Väita, et alkoholireklaam mõjutab ainult brändieelistust - oled päris kaine? Kui oled, siis ära tra võta nii konkreetselt sõna teemadel mida sa ei valda. Mõni noorem jääb veel äkki uskuma.

                2. alkoholi reklaami kaotamine TV-s "vähendab noorte huvi" kuid "ei avalda mõju nende tarbimisele". Mida vittu?
                Valgusta mind sellega milliseid uurimustöid sa lugenud oled? Kelle ja mille pealt on sinu arvamus kujunenud?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                  Esimene kvartal jou! Sa presenteerisid seda kui aastat
                  Aa, ekskuusi, siis on aastakasum ikka täiesti pöörane ju.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                    Valgusta mind sellega milliseid uurimustöid sa lugenud oled? Kelle ja mille pealt on sinu arvamus kujunenud?
                    psühholoogiat olen õppinud. mis puudutab brändieelistusi, mõjutamispsühholoogiat, reklaamindust jm siis TÜ kraadist äkki esmase hoiaku ja arusaamise loomiseks piisab. Räägi nüüd endast.

                    p.s.
                    mis puudutab aga inimeste mõjutamist jne, siis väga esmaseks soovitan sul tutvuda üleüldiste klassikaliste psühholoogiliste eksperimentidega. No need kõige kuulsamad. Sellest hea edasi minna. Kui tahad, võin aidata.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      üleüldiselt sorry ropendamise pärast. ja ega mul alkoholiaktsiisi osas kindlat seisukohta ei ole, kuid piinlik on näha, kuidas mõlemalt poolt käib teema naeruväärsete argumentidega.

                      Mis puudutab suitsupakki, siis siin väita, et paki välimus jm ei mõjuta... Kust persest sellised mõtted tulevad inimesel?
                      Miks see välimus peaks peletama? Ega see ju pildiraamat ei ole.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas peters Vaata postitust
                        Miks see välimus peaks peletama? Ega see ju pildiraamat ei ole.
                        See, et see sind ei mõjuta, ei tähenda, et see teisi peletada ei võiks.
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas peters Vaata postitust
                          Miks see välimus peaks peletama? Ega see ju pildiraamat ei ole.
                          aa nahhui see auto, naise, telefoni, riiete jm välimus peaks mõjutama?

                          aa miks kommikarpidel ilusad disainid on?

                          Aa why life like dis!!!!????

                          Vastuseks on see, et inimese aju like dis. Ja otsustusprotsessid baseeruvad päris mitmetele kompleksetele protsessidele ja faktoritele. Sellepärast tulebki igasugused asju vaadata osana süsteemist. Eriti kui arutelu all on üksik muudatus.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            psühholoogiat olen õppinud. mis puudutab brändieelistusi, mõjutamispsühholoogiat, reklaamindust jm siis TÜ kraadist äkki esmase hoiaku ja arusaamise loomiseks piisab. Räägi nüüd endast.
                            Ära tiri lauseid kontekstist välja. Loe sellele (brändi eelistusele) eelnev lõik ka läbi.

                            Huvitavat lugemist sulle noorte alko tarbimise kohta näiteks siit: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK37589/
                            Mis teeb selle uurimuse huvitavaks on see, et andmeid hakati koguma juba '70nendatel, kuid WHO (maailma tervise organisatsioon) hakkas nö anti-alko "kampaaniat" (loe: uurima alkoholi mõju tervisele) tegema alles kesk '80. Ehk on ka andmeid sellest perioodist, kus piiranguid oli vähe või polnud üldse.

                            Kommentaar


                              Marduk, sa küsisid "Kelle ja mille pealt on sinu arvamus kujunenud?" . Ma vastasin. Ole nüüd sama viisakas ja anna mulle vähemalt infot selle kohta, et kust tuleb sul võimekus selliseid asju analüüsida? Milline on sinu taust?

                              Interneti ja viidetega on paratamatult nii, et neid leiab pea mõtte "tõestamiseks". kui sa hakkad mulle mingeid personaalselt mingeid viiteid toppima, siis tee neid selliseid, millest sa oled ise abstractist kaugemale jõudnud.

                              Küsin sult otse, kas sa arvad, et reklaamid mõjutavad ainult brändieelistust või mõjutavad nad ka tarbitavat kogust?

                              Sa ei tundu olevat loll inimene, seega ütlen otse, et minu ainukene beef sinuga seoses seisneb selles, et sa väidad kategooriliselt asju, mida ei ole lihtsalt võimalik kategooriliselt väita. Üks-kaks-kolm uurimust ei ole sotsiaalteadustes ja psühholoogias eriline alus, sest metoodikal on niivõrd suur mõju. Seda võiksid teada.

                              Ja kui sa nüüd väidad ühe punktina väga konkreetselt esitatud loetelust seda, et:

                              "Alko reklaami kaotamine TV'st vähendab noorte huvi alkoholi vastu (ehk alustavad 16a. asemel 17a.), kuid ei avalda mõju nende tarbimisele. Pabertrükise keelamise mõju tarbimise muutusele on pea olematu." - siis ma ei saa sind lihtsalt kuidagi tõsiselt võtta. Anna andeks.

                              Kommentaar


                                Einoh. Ma olen varsti 20 aastat vahelduva eduga suitsu kakkunud. Ja tunnistan täiesti ausalt, täiskasvanud inimene, et peale seda, kui pakkidele ilmusid need pärakut meenutavad trahheostoomi ja köndistunud hammaste pildid...

                                ...suitsetan ma endiselt sama palju kui varem, aga suitsupakki on kellegi juures viibides märksa ebamugavam taskust välja võtta. Kogu efekt.

                                (Millega ma ei vaidle absoluutselt vastu nende piltide potentsiaalselt peletavale mõjule noorsoo osas. Nii mõnigi jätab proovimata, ma usun.)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X