320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas football2u Vaata postitust
    Kuidas sa nimetad seda inimest üheks teravamaks pliiatsiks siin riigis, kui ta ei suuda isegi ajateenistusest end kõrvale nihverdada? Ongi hea õppida natuke "tänavatarkusi" ja näha elu teise nurga alt. See aasta läheb kiiresti. Tal on osades asjades point, aga sinna minek oli ikkagi tema enda otsus ning nüüd selline hala?

    Varsti hakkavad meie riigis ringi vudima mehed, kes on "liiga targad ajateenistuse jaoks?"



    http://televeeb.ohtuleht.ee/796342/2...ource=facebook
    Oletame, et oleks üks eestlasest talendikas jalgpallur, kes on suutnud ennast 19 aastasena juba Barcelona põhimeeskonda mängida.
    Kas me peaks talle erandi tegema ja mitte teda sõjaväkke kutsuma? Minu arvates küll. Sina saadaksid ta julmalt sõjaväkke jah?
    Joga Bonito!!!

    Kommentaar


      Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
      Oletame, et oleks üks eestlasest talendikas jalgpallur, kes on suutnud ennast 19 aastasena juba Barcelona põhimeeskonda mängida.
      Kas me peaks talle erandi tegema ja mitte teda sõjaväkke kutsuma? Minu arvates küll. Sina saadaksid ta julmalt sõjaväkke jah?
      Hea point, aga pigem ma ei võrdleks neid üks-ühele. Ainuüksi juba kuna jalgpalluri profikarjäär kestab võib-olla vaid 10 aastat. Samas ootan huviga, kuidas laheneb näiteks Liivaku ja Käiti ajateenistuse teema.
      "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

      Kommentaar


        Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
        Oletame, et oleks üks eestlasest talendikas jalgpallur, kes on suutnud ennast 19 aastasena juba Barcelona põhimeeskonda mängida.
        Kas me peaks talle erandi tegema ja mitte teda sõjaväkke kutsuma? Minu arvates küll. Sina saadaksid ta julmalt sõjaväkke jah?
        Ei tea.

        Sportlasel see üks aasta eemal olla ikka midagi muud kui mõnel "teadlasel".

        Aga kindlasti kaitseväes/asendusteenistuses on liiga palju tuima aja raiskamist ja tegevust tegevuse pärast.

        Sellised tarkpead tuleks kindlasti kuhugi side/staapi aega teenima panna, kus nad saaksid õhtul koju minna ja muude asjadega tegeleda. Kahjuks meil sellist võimalust ei ole.
        Inter - ausaim klubi Itaalias.

        Kommentaar


          Algselt postitas football2u Vaata postitust
          Hea point, aga pigem ma ei võrdleks neid üks-ühele. Ainuüksi juba kuna jalgpalluri profikarjäär kestab võib-olla vaid 10 aastat. Samas ootan huviga, kuidas laheneb näiteks Liivaku ja Käiti ajateenistuse teema.
          Props on ju pigem selles, et kui meil on tarkpea, siis võiks tema tarka pead mingiks kasulikumaks asjaks kasutada. Kaitseväes peaks ju ka ajude järgi vajadust olema või on sealne roll lihtsalt lihamassiks olemine? Noh, et pesuharjade tegemine pole eriti kulupõhine ajaviide.

          Kommentaar


            Algselt postitas football2u Vaata postitust
            Kuidas sa nimetad seda inimest üheks teravamaks pliiatsiks siin riigis, kui ta ei suuda isegi ajateenistusest end kõrvale nihverdada?
            Siin on küsimus pigem selles, et isik oli valmis täitma oma kodanikukohust ja ei soovinud kunstlikult end sellest vabastada mõne väljaotsitud terviseprobleemiga. Noh, ilmselt oli millegi mõistliku ootamine asendusteenistusest ka veidi naiivne, aga siiski. Olukorda mõistlikult analüüsides oleks selliste inimeste roll väljaspool kohustuslikku teenistust ilmselgelt suurem, aga väga raske on tõmmata piiri, et keda tuleks tema võimete tõttu vabastada ja keda mitte.

            Kommentaar


              Koostöö. Suhtlemine. Argumenteerimine. Mõistmine. EQ.

              Pakun, et ühel pool on/oli käsuahel ja teisepool tarkpea, kes hakkasid üksteist mõõtma ning tulemus on nagu ta on.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Mürka ei käinud teenistuses.

                Aga selle tüübiga seoses. Ilmselgelt võiks kasutada neid helgeid päid muud moodi, aga ma kardan, et me ei oskaks. Ma ei ole kindel, et kõik inimesed kes asendusteenistusse lähevad aga on väga võimekad. Üks keda ma tean ja kes kindlasti ei näita mingeid reegleid oli väga imelik juhtum. Ta oli patsifist ja väitis, et ei saa isegi asendusteenistust läbida kuna tal on oma tüdruku pärast masendus. Muul ajal joob ja kui viitsib, käbi tööl aga mitte aktiivselt. Ehk siis igasuguseid on. Aga kui meil on olemas tarkuinimesi, kes tahavad panustada, siis me võiks neid kasutada kaitseuuringute keskuses või sõjatööstuses. On olemas ka väeosasid, kus oleksid teised tegevused kui põllul olek, aga 99% ei ole nii erilised.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
                  Oletame, et oleks üks eestlasest talendikas jalgpallur, kes on suutnud ennast 19 aastasena juba Barcelona põhimeeskonda mängida.
                  Kas me peaks talle erandi tegema ja mitte teda sõjaväkke kutsuma? Minu arvates küll. Sina saadaksid ta julmalt sõjaväkke jah?
                  Fulham pole küll Barca ega isegi mitte Barca B, aga millal Käit kutse saab?

                  Lugesin ka seda artiklit ja pani muigama. Kaitsevägi on suur institutsioon, kus töötab X arv inimesi. Kuna ma olen hetkel endale uut töökohta piilumas siis tööturul aktiivne. Pidevalt hakkavad silma töökuulutused Kaitseväest, Sisekaitseakadeemiast jne. Kas tõesti pole võimalik, et teistest helgemad pead saavad oma linnukese kirja mitte mööda maad roomates vaid panustades vastavalt oma oskustele?

                  Kommentaar


                    Ma olen ikka arvanud, et Kuku saade Vox Populi testib inimese iseloomu, kuid Virginia Woolfid kipuvad (vähenalt täna) pika puuga ära panema.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Muide, ma vaatasin ükspäev, et Vox Populi pole vist ainsana Kukus järelkuulatav. Teab keegi, miks?

                      Kommentaar


                        See on küll koht, kus ma läbi ja lõhki veendunud Kunnase-koolkonna mehena ja kaitseväeteenistuse apologeedina pean tunnistama, et olukord lahendati väga totakalt. Ma ei pea silmas seda, et tüübile ummisjalu ja avasüli vastu ei joostud lihtsalt sellepärast, et ta teadlane on, aga olukorra oleks saanud lahendada märksa-märksa paremini ja just nimelt selle nurga alt, et tegemist on mingi null-koma-protsenti-inimestest tüübiga oma võimete poolest.
                        Küberkaitsest räägime suure suuga, itiosakond on peastaabil olemas, sõjatööstus on täitsa eksisteeriv asi Eestis - absoluutselt igapidi oleks saanud tüübi, kes ilmselgelt on totaalselt stressitalumatu ja füüsiliselt nullvariant regulaarteenistuse jaoks, märksa paremini riigile kasulikuks teha. Ja nii, et vend oleks ise ka häpi olnud, mitte ärevushäiret külge võtnud, nagu nüüd juhtus.

                        Palju on sellest räägitud, aga suurt midagi tehtud pole selle asendusteenistuse ja vabastus-erandite valdkonnas. Mõne nädala pärast algab külvihooaeg, ma olen enam kui kindel, et päris mitu noortalunikku jebitakse jälle ribadeks ja aetakse kaikaga teenistusse. Oleks nagu aeg hakata human resource spetsialiste palkama ka ajateenijatega tegelema, päris tõsiselt.

                        Kommentaar


                          Siia ei taha üle tõsta?

                          Kommentaar


                            Eestis tuleb märtsi lõpus korraks veel lumi maha ning FB reaktsioonide põhjal võiks arvata maailmalõpp on käes. Ulme. Ilmekas näide, et inimestel on päris mured otsas.

                            Kommentaar


                              Palju on sellest räägitud, aga suurt midagi tehtud pole selle asendusteenistuse ja vabastus-erandite valdkonnas. Mõne nädala pärast algab külvihooaeg, ma olen enam kui kindel, et päris mitu noortalunikku jebitakse jälle ribadeks ja aetakse kaikaga teenistusse. Oleks nagu aeg hakata human resource spetsialiste palkama ka ajateenijatega tegelema, päris tõsiselt.
                              Heh, ma mäletan, et ligi 10 aastat oli ehk Postimehes artikkel kus üks noortalunik sai kutse kordusõppusteks täpselt külviajaks. Ta rääkis ametnikele mure ära, et praegu kuidagi ei saa, külvan talus üksi, kutsuge mingil muul ajal. Ametnikud olid mõistvad, andsid vabastuse ja kutsusid uuesti... täpselt saagikoristusajaks! Peale seda aga tehti vist süsteemis mingid muudatused, et põllumehi kõige kibedamatel perioodidel ei kutsuta.

                              Aga see Harvardi mõttehiiglane võinuks minna tavaalustel, läbida SBK ja küllap talle oleks siis ka kusagil geeniusele vääriline koht leitud. Isegi minu ajal, 17 aastat tagasi, käis me rühmast üks tüüp kas Kaminas või peastaabis sisuliselt tööl - hommikul läks ja õhtul tuli. Ta oli ülikoolis paar aastat õppinud mingit eriala, mille spetsialistidest ilmselt puudus oli ja nii ta lebotaski teenistuse lõpuni. Ainult magamas ja söömas käis väeosas.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                                Eestis tuleb märtsi lõpus korraks veel lumi maha ning FB reaktsioonide põhjal võiks arvata maailmalõpp on käes. Ulme. Ilmekas näide, et inimestel on päris mured otsas.
                                Minagi lugesin ja imestasin. Alles 4-5 talve tagasi olid sel ajal alles meetrised hanged ja lumi hakkas sulama kusagil aprilli keskel või lõpus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X