320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Üldiselt kogu pointiga nõus. Valitsus läheb kohati full-retardi nende maksulisadega.

    Mulle isiklikult kõnetavam on planeeritud pangamaks millest olen rääkinud nii Eesti suuremate pangajuhtide kui ka rahandusministeeriumis poliitilist tellimust täitvate ametnikega... no comments lihtsalt...

    Aga üks asi mida tahaksin siin välja tuua- see "limonaadimaks" või kuidas iganes seda nimetada - KUI selle saaks KUIDAGIGI mõistlikumalt ära teha (nii et see ei mõjutaks absull kõige hinda alates rukkileivast kuni Kännu Kukeni) siis selle vastu ma küll poleks.

    Tegelikult see, kui mingi vaese pere laps jääks sellest rõvedast limonaadipudelist ilma oleks parim mis temaga juhtuda saaks. Krt ma ka lapsena võtsin sauna minnes kaasa 1,5l limonaadipudeli... õõvastav mõelda, kui palju sellises rõveduses puhast suhkrut on/oli. Tundub, et mu vanemad polnud piisavalt teadlikud selle kahjudest. Nüüd joon vb 1,5l limonaadi kogu aasta peale ja saunas haaran kaasa 1,5l Värska/Vytautase/Borjomi.

    Kommentaar


      RAHA ON VAJA!!! Väga vaja. Fakk, ma poleks kunagi uskunud end ütlevat, aga ma järgmine kord valin reformi.

      Kommentaar


        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
        Aga üks asi mida tahaksin siin välja tuua- see "limonaadimaks" või kuidas iganes seda nimetada - KUI selle saaks KUIDAGIGI mõistlikumalt ära teha (nii et see ei mõjutaks absull kõige hinda alates rukkileivast kuni Kännu Kukeni) siis selle vastu ma küll poleks.

        Tegelikult see, kui mingi vaese pere laps jääks sellest rõvedast limonaadipudelist ilma oleks parim mis temaga juhtuda saaks. Krt ma ka lapsena võtsin sauna minnes kaasa 1,5l limonaadipudeli... õõvastav mõelda, kui palju sellises rõveduses puhast suhkrut on/oli. Tundub, et mu vanemad polnud piisavalt teadlikud selle kahjudest. Nüüd joon vb 1,5l limonaadi kogu aasta peale ja saunas haaran kaasa 1,5l Värska/Vytautase/Borjomi.
        Kas siin polegi see vigastus asja juures, et igast piimajookides, maitsestatud keefiris, jogurtites jms, mida reklaamitakse kui "iga tervise alust" tarbitakse rohkem kui limonaade ja saadakse rohkem suhkruid ning tegelikult ei oma asi mitte mingisugust rahvatervislikku kasu, mida siin pasundatakse.
        Ja vase pere lapselt võtta ära üks lapsepõlve rõõmudest, mida pudel Mõmmi või Limpa limonaadi kahtlemata on, mis ta saab ehk ka tänasel päeval kaks korda kuus. Mu meelest räige nuss. Sest ega neid asendusrõõme, mida sellele vaese pere lapsele pakkuda, ka väga ei ole euro eest.

        Kommentaar


          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
          Kas siin polegi see vigastus asja juures, et igast piimajookides, maitsestatud keefiris, jogurtites jms, mida reklaamitakse kui "iga tervise alust" tarbitakse rohkem kui limonaade ja saadakse rohkem suhkruid ning tegelikult ei oma asi mitte mingisugust rahvatervislikku kasu, mida siin pasundatakse.
          Ja vase pere lapselt võtta ära üks lapsepõlve rõõmudest, mida pudel Mõmmi või Limpa limonaadi kahtlemata on, mis ta saab ehk ka tänasel päeval kaks korda kuus. Mu meelest räige nuss. Sest ega neid asendusrõõme, mida sellele vaese pere lapsele pakkuda, ka väga ei ole euro eest.
          Jogurtis on vähemalt midagi head. Limpsis pole seda üldse.

          Kommentaar


            Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
            Üldiselt kogu pointiga nõus. Valitsus läheb kohati full-retardi nende maksulisadega.

            Mulle isiklikult kõnetavam on planeeritud pangamaks millest olen rääkinud nii Eesti suuremate pangajuhtide kui ka rahandusministeeriumis poliitilist tellimust täitvate ametnikega... no comments lihtsalt...

            Aga üks asi mida tahaksin siin välja tuua- see "limonaadimaks" või kuidas iganes seda nimetada - KUI selle saaks KUIDAGIGI mõistlikumalt ära teha (nii et see ei mõjutaks absull kõige hinda alates rukkileivast kuni Kännu Kukeni) siis selle vastu ma küll poleks.

            Tegelikult see, kui mingi vaese pere laps jääks sellest rõvedast limonaadipudelist ilma oleks parim mis temaga juhtuda saaks. Krt ma ka lapsena võtsin sauna minnes kaasa 1,5l limonaadipudeli... õõvastav mõelda, kui palju sellises rõveduses puhast suhkrut on/oli. Tundub, et mu vanemad polnud piisavalt teadlikud selle kahjudest. Nüüd joon vb 1,5l limonaadi kogu aasta peale ja saunas haaran kaasa 1,5l Värska/Vytautase/Borjomi.
            Ja kui nüüd natuke edasi mõelda, siis kuidas see sinu tervislikule seisundile mõjunud on? Oled ülekaalus? Vaimselt alaarenenud? Esineb muid häireid?

            Selles mõttes ei tasu igasuguse keelamisega ka päris full retardi ära minna. Mind ajavad viimasel ajal jubedalt kettasse mingid kanaemad, kes postitavad feisbuuki artikleid, millist kräppi ikka lastele antakse ja kui paha on suhkur ja kuidas nemad on oma lastele ikka kõik kommid/krõpsud/limonaadid ja muu jama ära keelanud. Ometi olen mina ja 99% minu tuttavatest üles kasvanud krõpsupakk käes ja limpsipudel näpu vahel ja ennäe imet - kõigist on kasvanud suures plaanis normaalsed inimesed. Ehk siis ma ei väida, et lastele tuleks nüüd ohjeldamatult kommi ja limpsi sisse sööta/joota, aga vahel harva lapsel lubada kommi või krõpsu süüa ja limpsi juua ei ole küll mingi õudne patt ja lapse tervise rikkumine.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Jogurtis on vähemalt midagi head. Limpsis pole seda üldse.
              Plus ja miinus annavad kokku miinuse.

              Kommentaar


                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                Plus ja miinus annavad kokku miinuse.
                No suhkrumaksu pärast ma ei jauraks. Nõrk ta on, aga veidi loogilisem, kui muud muudatused.

                Kommentaar


                  Kuidas muidu meie headel naabritel selle va magusa maksustamisega asjalood on?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Kuidas muidu meie headel naabritel selle va magusa maksustamisega asjalood on?
                    Osta Soomes limpsi. Sigakallis. Läti on muidugi naljakam, aga kes sul ikka limpsi pärast Lätti läheks?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                      Mulle isiklikult kõnetavam on planeeritud pangamaks millest olen rääkinud nii Eesti suuremate pangajuhtide kui ka
                      rahandusministeeriumis poliitilist tellimust täitvate ametnikega... no comments lihtsalt...
                      Asjatu tagasihoidlikkus, ütle ikka välja.

                      Aga üks asi mida tahaksin siin välja tuua- see "limonaadimaks" või kuidas iganes seda nimetada - KUI selle saaks KUIDAGIGI mõistlikumalt ära teha (nii et see ei mõjutaks absull kõige hinda alates rukkileivast kuni Kännu Kukeni) siis selle vastu ma küll poleks.
                      Maks ei puuduta ei rukkileiba ega Kännu Kukke. Pole tänu väärt.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Osta Soomes limpsi. Sigakallis. Läti on muidugi naljakam, aga kes sul ikka limpsi pärast Lätti läheks?
                        Mida soomlased on magusa maksustamisest õppinud?
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                          Kas siin polegi see vigastus asja juures, et igast piimajookides, maitsestatud keefiris, jogurtites jms, mida reklaamitakse kui "iga tervise alust" tarbitakse rohkem kui limonaade ja saadakse rohkem suhkruid ning tegelikult ei oma asi mitte mingisugust rahvatervislikku kasu, mida siin pasundatakse.
                          Ja vase pere lapselt võtta ära üks lapsepõlve rõõmudest, mida pudel Mõmmi või Limpa limonaadi kahtlemata on, mis ta saab ehk ka tänasel päeval kaks korda kuus. Mu meelest räige nuss. Sest ega neid asendusrõõme, mida sellele vaese pere lapsele pakkuda, ka väga ei ole euro eest.
                          Kui need piimajoogid, jogurtid jms ka magusamaksu alla lähevad kas ei või olla variant, et nende suhkrusisaldus vähendatakse, et vähendada maksu rakendumist?

                          Kommentaar


                            Mina olen alati sotse valinud ja valin edasi. Mina toetan alkoholi- ja suhkrumaksu. Kahju, et seda eesmärgi päraselt ei kasutata. Rahvatervise nimel siis.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                              Asjatu tagasihoidlikkus, ütle ikka välja.
                              Ei saa, ametisaladus.

                              Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                              Maks ei puuduta ei rukkileiba ega Kännu Kukke. Pole tänu väärt.
                              No ma pole kindel kuidas see toimib, aga ma väga kahtlen kas saad panna peale suhkrumaksu ühele sektorile (karastusjoogid). See on ka mingi võrdse kohtlemise / riigiabi teema ju?

                              Algselt postitas check Vaata postitust
                              Ja kui nüüd natuke edasi mõelda, siis kuidas see sinu tervislikule seisundile mõjunud on? Oled ülekaalus? Vaimselt alaarenenud? Esineb muid häireid?
                              Ei midagi meeletut ei ole. aga mingid asjad võiksid ikka paremini olla. Lapsena olin küll suuremate kabariitidega kui oleks tahtnud. Nüüd pigem sellega hullu pole.

                              Ja muidugi väike limps ei tapa, aga kui nüüd mõelda, et siis võis olla hää 6. klass ja teinekord kui veel sai 2 liitrine limonaad kaasa võtta... toona võisin kaaluda mingi 55 kg ja selle kohta selline kogus suhkrut sisse laksata on tegelikult ikka veidi liig. Mitte tappev aga paljuvõitu.

                              P.S kahjulike substantsidega see tegelikult ei toimi, et "mis ei tapa teeb tugevamaks"

                              Kommentaar


                                Suhkrumaks suhkrumaksuks aga kui tahetakse laste ülekaalulisusega võidelda, tuleks kehalise kasvatuse tund viia igasse koolipäeva, soovitavalt mõnel päeval ka kaks tundi järjest.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X