320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mm 2018 & 2022

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts



    * from open play

    Kommentaar


      said lõpuks Iraanist ette
      jokers to the right
      clowns to the left of me

      Kommentaar


        Loen siin MM kokkuvõtteid ja näen et inglaste Kane olla 6 väravat löönud kahe mänguga. Miks nad teda play-offides ei kasutanud?

        Kommentaar


          Fair Play
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            kui mälu ei peta, siis kõik penaltiseeriad võitis sel turniiril teisena löönud meeskond

            Kommentaar


              Algselt postitas El President Vaata postitust
              kui mälu ei peta, siis kõik penaltiseeriad võitis sel turniiril teisena löönud meeskond
              rott võib sisse istuda jah

              Kommentaar


                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                Loen siin MM kokkuvõtteid ja näen et inglaste Kane olla 6 väravat löönud kahe mänguga. Miks nad teda play-offides ei kasutanud?
                Kolmega:
                Kaks Tuneesia vastu
                Kolm Panama vastu
                Üks Kolumbia vastu

                Kommentaar


                  Kokkuvõtteks - 2018 MM oli paljuski eelmistest erinev.
                  Kõige enam jääb vast meelde, et ründamine ja värava löömine on taas au sisse tõusmas. Juba avamäng näitas, mis on tulemas ja üllataval kombel jätkus hoogu finaalini. Väga paljud koondised paistsid silma aktiivse ründemängu poolest, kaitsemüür sai seekord märgatavalt vähem tähelepanu ning selle ehitamine ei toonud ka enam soovitud tulemust. Ehkki näiteks Iraan oli ju päris lähedal.
                  Teiseks muidugi VAR, mille olemasolu sai play-off faasis huvitaval kombel peaaegu unustada - kuni finaalini.
                  Kolmas läbiv trend on muidugi jalgpalli Euroopasse kolimine - parimad koondised on Euroopast nagu parimad klubidki. Ainus tõesti positiivselt üllatanud Euroopa väline koondis oli ehk Jaapan, aga seegi üllatus jäi väga lühiajaliseks. Korea võitis ju samuti Saksamaad, paraku enda jaoks juba tähtsusetus mängus. Lõuna-Ameerikast on juba enam-vähem teada, mida oodata - kõik juhtivad mängijad on igal hooajal meistrite liigas näha. Kindlasti õnnestuvad nad järgmisel korral paremini. Aafrika põrus, samuti Mehhiko positiivsest algusest hoolimata Kesk-Ameerika. Ega muul maailmal muud üle jää kui aina enam oma mehi Euroopa tippklubidesse suruda. Muidu ilmselt edu ei tule.
                  Mänguvälisest jäävad kõigepealt meelde Euroopa väliste koondiste arvukad ja värvikad fännid. Nende pärast eelkõige kahju, et 4 hulgas oli vaid Euroopa.
                  Teiseks muidugi oli esimest minutist viimaseni selge, kes on peremees ja kelle pärast FIFA selle turniiri Venemaale andis. Kolmepoolsest kätelaiutamisest Venemaa esimese värava järel ülbe ilmega vihmavarju all seismiseni kui kõik teised läbimärjaks kasteti. Võim.

                  Ah jaa - aga jalgpall läheb alati edasi. Täna algab Soomes U19 EM.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    Eks erinevad fännid näevadki asju erinevat moodi. Minu jaoks oli see MM hoolimata väravaterohketest mängudest (sh finaal) ja ainult ühest 0:0 viigist siiski taktikalise poole osas kaitsva jalgpalli selge triumf. Võtmesõnad olid vasturünnakud ja standardolukorrad. Oli häid mänge ja huvitavaid keerdkäike, kuid maailmameistriks tulnud Prantsusmaa mängustiil oli vägagi tüüpiline sellel turniiril nähtud jalgpallile - pragmaatiline lähenemine domineeris väga selgelt.

                    Hoolimata sellest jättis turniir sportliku poole osas palju parema mulje kui kahe aasta tagune EM. Alagrupimängudes hoidsid kohtunikud mõne erandiga piisavalt range joont, tänu millele asi ei muutunud taoliseks küünilisuse võidukäiguks nagu EURO 2016. VAR oli selge edulugu, isegi üllatavalt sujuvalt läks selle rakendamine. See viimane lause muidugi ei tähenda, et kõik otsused vaieldamatult õiged olid. Muus osas muidugi Putini matslik laiamine autasustamistseremoonial on sama meeldejäävalt selle turniiri osa, kui muidu väga lajusalt sujunud korraldus.

                    Kommentaar


                      See oli matslik, et ainukesena Putini meeskonnal oli oidu vihmavari kaasavõtta ?

                      Kommentaar


                        Kohe näha, et kaitsemängija

                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas diver Vaata postitust
                          Minu jaoks oli see MM hoolimata väravaterohketest mängudest (sh finaal) ja ainult ühest 0:0 viigist siiski taktikalise poole osas kaitsva jalgpalli selge triumf. Võtmesõnad olid vasturünnakud ja standardolukorrad.
                          Sama siin. Kuidagi ei saa öelda, et see oli ründavate meeskondade MM. Isegi Brasiilia, kes on läbi ajaloo sellepoolest tuntud, et kaitsemäng on teisejärguline, mängis palju kaitsvamalt ja euroopalikumalt kui eales varem. "Lööge meile nii palju kui tahate, me lööme ikka rohkem" hurraa-jalgpall on ajalukku hääbumas. Või ehk kunagi tulevikus avastatakse taas, kes seda teab.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                            See oli matslik, et ainukesena Putini meeskonnal oli oidu vihmavari kaasavõtta ?
                            Minu teada oli ainukesena Putinil turvatiim kaasas. Need samad Putini turvad tõid veidi hiljem ka teistele nossovitele vihmavarjud ja hoidsid neid kaalikate kohal
                            Messi...The never ending legend!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Staadium Vaata postitust
                              Minu teada oli ainukesena Putinil turvatiim kaasas. Need samad Putini turvad tõid veidi hiljem ka teistele nossovitele vihmavarjud ja hoidsid neid kaalikate kohal
                              Seda ma räägin. Miks see matslik kaitumine oli ?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                                Seda ma räägin. Miks see matslik kaitumine oli ?
                                Ehk võib seda vastust Tsaar Putini irvitusest leida?
                                Messi...The never ending legend!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X