320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    Kui keegi mõtleb välja ilusa posslapse nime, mida varem nagu pole kasutusel olnud, siis kes otsustab, et millal jõmmil nimepäev on? Või on see mingi suletud värk, et uued nimed ei saagi nimepäeva?
    Sesmõttes isegi mul, kellel Eestis vast paarkümmend nimekaimu ikka on, pole minu teada nimepäeva.

    Kommentaar


      Sellisel juhul peavad vanemad perebüroosse teada andma, et millal neile see nimi pähe turgatas. See kuupäev kantakse sisse Eesti kesksesse nimepäevade kalendrisse, kust kalendritegijad peavad andmeid kontrollima.
      Algselt postitas alehis
      "Iga inimene, kes käib Eestis klubijalkat vaatamas staadionil, ongi ultra. Terve mõistusega inimene nii sittades tingimustes jalgpalli vaatama ei läheks."
      Soccernet.ee foorumi külastajate arvates parim uustulnuk 2010!

      Kommentaar


        Algselt postitas eika Vaata postitust
        Sesmõttes isegi mul, kellel Eestis vast paarkümmend nimekaimu ikka on, pole minu teada nimepäeva.
        A see on siis ikkagi mingi uuema kooli nime teema. Sest ma usun, et minulgi nimekaime rohkem pole, aga nimi ise on mingitest Lembitu aegadest ja seetõttu paari teise omasugusega ühele päevale topitud.
        Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

        Kommentaar


          Algselt postitas wordprez Vaata postitust
          A see on siis ikkagi mingi uuema kooli nime teema. Sest ma usun, et minulgi nimekaime rohkem pole, aga nimi ise on mingitest Lembitu aegadest ja seetõttu paari teise omasugusega ühele päevale topitud.
          Ma pole ausalt öeldes siiani aru saanud, kumb on su ees, kumb perenimi feisis on eespool eesnimi?
          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

          Kommentaar


            Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
            Ma pole ausalt öeldes siiani aru saanud, kumb on su ees, kumb perenimi feisis on eespool eesnimi?
            Ai stalker aga eesnimi eespool jah.
            Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Sesmõttes isegi mul, kellel Eestis vast paarkümmend nimekaimu ikka on, pole minu teada nimepäeva.

              küsimus on suunatud õigele sihtrühmale: kui keegi sellest midagi teab, siis on need kanaemad perekoolist

              kas tõesti eika nimepäeva ei ole?
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                Algselt postitas eika Vaata postitust
                paarkümmend nimekaimu
                eika - 108
                Mõnnar - 5

                jokers to the right
                clowns to the left of me

                Kommentaar


                  Ma saatsin sinna kunagi päringu, et kas ma tohin oma tulevase poja nimeks Balotelli panna. Sain vastuseks:

                  SOOVITUD NIME ANDMINE EI OLE LUBATUD VASTAVALT NIMESEADUSE § 5 - eestikeelse isikunime kirjapilt peab vastama eesti õigekirjutuse reeglitele. Võõrnime tunnus on nimed, mis algavad tähtedega G, B, D. Võõrkeelne eesnimi peab olema teises riigis kasutusel eesnimena (perekonnaseadus § 7). Edastasime antud nime päringu ka Eesti Keele Instituudile, saime vastuseks, et Balotelli on tuntud jalgpalluri perekonnanimi, selle eesnimena kasutust ei olnud võimalik kindlaks teha. Meie tel 645 7488.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                    Ma saatsin sinna kunagi päringu, et kas ma tohin oma tulevase poja nimeks Balotelli panna. Sain vastuseks:

                    SOOVITUD NIME ANDMINE EI OLE LUBATUD VASTAVALT NIMESEADUSE § 5 - eestikeelse isikunime kirjapilt peab vastama eesti õigekirjutuse reeglitele. Võõrnime tunnus on nimed, mis algavad tähtedega G, B, D. Võõrkeelne eesnimi peab olema teises riigis kasutusel eesnimena (perekonnaseadus § 7). Edastasime antud nime päringu ka Eesti Keele Instituudile, saime vastuseks, et Balotelli on tuntud jalgpalluri perekonnanimi, selle eesnimena kasutust ei olnud võimalik kindlaks teha. Meie tel 645 7488.
                    "Me ollan rasisteja kaikki, kui vaan silmin katsotaan" - Gert Remmel
                    jokers to the right
                    clowns to the left of me

                    Kommentaar


                      Huvitav lugu - kui näiteks tahab keegi issi panna lapse nimeks Jeltsin, no nagu nüüd teame, siis vastavalt nimeseadusele § 5 ei peaks see siis kuuluda võõrnimede hulka (J-täht), samas vastavalt § 7 võib registreerimast keelduda amet, kuna see olevat perekonnanimi, aga issi siis tädile lauale viskab vastuse Costa-Rica saatkonnalt kus kirjas seisab, et neil see nimi Jeltsin on kasutusel eesnimena ( Jeltsin Tejeda) - seega kui tahad nime ja et see oleks originaalne ja eksklusiivne - siis su õige valik on Jeltsin........

                      Kommentaar


                        Kas keegi teab, et kas on võimalik ka kuskilt mujalt kui ametlikust esindusest saada uut keyless go elektroonilist autovõtit? Kadus üks kahest võtmest ära aga esindus küsib ca 400 euri uue võtme eest.

                        Kommentaar


                          Kas kuskilt Vääna veetemperatuuri ka on võimaik leida?

                          Kommentaar




                            ehk sellest on abi.....

                            Kommentaar


                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              Kas kuskilt Vääna veetemperatuuri ka on võimaik leida?
                              Elupõlise Vääna-Jõesuus suvitajana olen ma kõige reaalsema temperatuuri saanud siis, kui olen võtnud Tallinna randade (Kakumäe, Stroomi, Pirita) keskmise. Üldjuhul on Vääna-Jõesuus sama temperatuur, mis pealinnas
                              308

                              Kommentaar


                                Kas ma olen ainus, kellel on gmail sildid ära kaotanud? Settingute all pole midagi näppinud ja kõik tundub ok olevat, aga (osadele?) kirjadele ei tule enam silte juurde.
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X