320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Kõige tuntuim elusolev eestlane maailmas on praeguseks vist juba Klavan. Mõne aasta eest oleks pakkunud veel Pärti, seejärel Barutot ja Veskit. Kui Ott ja Joala veel elasid, siis muidugi ka neid.
    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
    Teatud seltskond, hmm vaata kui suur on juba EPLi ja CLi aastane keskmine vaatajate number,
    Noh, sõltub mida tuntuseks pidada.
    Kui küsida, "kes on Eestlane, kelle nime on näinud/kuulnud telekas kõige rohkem inimesi" siis see võiks Klavan olla. Tema kohta midagi sisulist (ntx seda et ta Eestist on, mis ta taust, mis positsioonigi ta mängib) teab juba (kümnetes) kordades vähem ilmselt.

    selles osas julgeks öelda, et Pärt ja Kõiv "kuulsamad" kuigi ehk "vähem nähtud". Subjektiivne.

    Kommentaar


      Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
      Noh, sõltub mida tuntuseks pidada.
      Kui küsida, "kes on Eestlane, kelle nime on näinud/kuulnud telekas kõige rohkem inimesi" siis see võiks Klavan olla. Tema kohta midagi sisulist (ntx seda et ta Eestist on, mis ta taust, mis positsioonigi ta mängib) teab juba (kümnetes) kordades vähem ilmselt.

      selles osas julgeks öelda, et Pärt ja Kõiv "kuulsamad" kuigi ehk "vähem nähtud". Subjektiivne.
      Kui küsida "Kes on tuntuim eestlane", siis selle kontroll peaks minu hinnangul nii olema, et antakse 1000-le inimesele nimekiri eestlastest ette ja nad tõmbavad joone alla nimedele, keda nad teavad. Siis loetakse kokku keda on enim joonitud ja ongi vastus käes.

      Ehk antud küsimuse puhul on oluline see, et teatakse nime. See, et teataks ka seda, et tegemist on eestlasega, on juba hoopis teine küsimus.
      BVB - Vaprus

      Kommentaar


        See Šadeiko vms, kes mingi NFL mängija naine on
        Inter - ausaim klubi Itaalias.

        Kommentaar


          Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
          See Šadeiko vms, kes mingi NFL mängija naine on
          Šadeiko viis mõtted instagramile ja võttes aluseks sealsed numbrid siis näib, et üks nimi on vist eelnevalt puudu ehk see Marilyn Kerro vms, kes peaks Venemaal übertegija olema. Ja türa seda teab, kui tuntud see Tommy Cash on. Instagram on muidugi sitt näitaja, aga selle põhjal jälgijaid:
          T.Cash 258k
          Klavan 222k
          Kerro 193k
          ja Šadeiko-Pedaru-Kass-Kerli jäävad kõik näiteks sinna 50k kanti.

          Selle põhjal kahlustaks, et Anne Veski teeks vist siiski nö tuntustabelis teistele ära. See Pärdi jutt on muidugi tore küll, sest kui eestlastelt küsida "ütle mõni moderne välismaa helilooja", siis ei tea keegi ühtegi. Aga miskipärast on eeldus, et vot Pärti teavad kõik.

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Selle põhjal kahlustaks, et Anne Veski teeks vist siiski nö tuntustabelis teistele ära. See Pärdi jutt on muidugi tore küll, sest kui eestlastelt küsida "ütle mõni moderne välismaa helilooja", siis ei tea keegi ühtegi. Aga miskipärast on eeldus, et vot Pärti teavad kõik.
            Philip Glass.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Philip Glass.
              Novot. Kui öelda, et Pärt on maailma top3 tänapäevane helilooja ja ütle ülejäänud 2, siis ma jääks hätta. Tegelt ka. (Kui neid filmimuusika tegijaid ei arvesta). Kuid eks ma selline keskmine Eesti mees ka rohkem.

              Kommentaar


                Kõik, kes väidavad, et nad teavad kaasaegseid heliloojaid, valetavad või on neid enne vahetult googeldanud, et nimi meeles püsiks. Pärt on tuntud suht kitsalt ainult oma valdkonnas ja oma valdkonna inimeste poolt. Mis ei tähenda seda, et ta selles tsunftis ülikõva tegija poleks.

                Kommentaar


                  Anne Veskid, Jaak Joalad ja Urmas Otid võite kõik sinnasammusesse toppida. Heal juhul teavad neid 45+ vanuses venelased. Palju neid on, mingi 50 miljonit? Jalgpallifänne on kordades rohkem. Isegi malefänne on kordades rohkem, seega Keres juba ületab nad populaarsuselt.

                  Üldse ei imestaks kui Yana Toom ka populaarsem oleks, käib ta ju pidevalt praegu Vene TV saadetes mulisemas, seega teavad teda ehk nooremad kui 45-aastased ka.

                  Kommentaar


                    Jalgpallifänne on tõepoolest rohkem, aga Klavanil on tänavu kirjas sama palju mänge nagu Andrew Robertsonil. Kui paljud eestlased teavad, et kes on Andrew Robertson ja kust ta pärit on?

                    -e- (Sesmõttes võibolla isegi halb näide, et Eesti spordilembesed inimesed vaatavad Pooli mänge ja sestap teavad, aga pm saab vist poindist aru küll. Parem võrdlus oleks äkki näiteks Sead Kolašinac. Nii ja naa mängija Arsenalis. Enne oli Bundesligas. Võta nüüd kinni, et kui tuntud ta mitte-hardcore-jalgpallifännide seas on.)

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      Jalgpallifänne on tõepoolest rohkem, aga Klavanil on tänavu kirjas sama palju mänge nagu Andrew Robertson. Kui paljud eestlased teavad, et kes on Andrew Robertson ja kust ta pärit on?

                      -e- (Ssmõttes võibolla isegi halb näide, et Eesti spordilembesed inimesed vaatavad Pooli mänge ja sestap teavad, aga pm saab vist poindist aru küll. Parem võrdlus oleks äkki näiteks Sead Kolašinac. Nii ja naa mängija Arsenalis. Enne oli Bundesligas. Võta nüüd kinni, et kui tuntud ta mitte-hardcore-jalgpallifännide seas on.)
                      Nime ollakse kindlasti kuulnud, päritolu teadmine on juba kõrgem tase, jah. Samas ega need suured Veski jne fännid ka ei tea tavaliselt, kust nad pärit on. Nende jaoks on kõik sovetskaja junion ja mingit Eestit polegi olemas.

                      Kommentaar


                        Alustuseks peaks üldse lootma, et vastaja teab, et tegemist on eestlasega. See on juba väga suur pingutus.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                          Kõik, kes väidavad, et nad teavad kaasaegseid heliloojaid, valetavad või on neid enne vahetult googeldanud, et nimi meeles püsiks. Pärt on tuntud suht kitsalt ainult oma valdkonnas ja oma valdkonna inimeste poolt. Mis ei tähenda seda, et ta selles tsunftis ülikõva tegija poleks.
                          No just. Ma olen muidugi jube prole ka, aga minu teadvusesse jõuab ta ainult mingite Rinvaadete jms lugude kaudu, kus räägitakse pidevalt, kui tuntud ja hinnatud ta maailmas on. Kui ma oleks näiteks lätlane, poleks mul õrna aimugi sellise inimese olemasolust.
                          sigpic

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            T.Cash 258k
                            Klavan 222k
                            Kerro 193k
                            ja Šadeiko-Pedaru-Kass-Kerli jäävad kõik näiteks sinna 50k kanti.
                            estonianna 356k
                            jokers to the right
                            clowns to the left of me

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                              Nime ollakse kindlasti kuulnud, päritolu teadmine on juba kõrgem tase, jah. Samas ega need suured Veski jne fännid ka ei tea tavaliselt, kust nad pärit on. Nende jaoks on kõik sovetskaja junion ja mingit Eestit polegi olemas.
                              Ikka teavad. Veski on aastakümneid lõõritanud kõikides Vene tuntuimates telesaadetes ja kasvõi eksootilise nime ja aktsendi pärast on igal televaatajal ilmselt tekkinud küsimus, kust ta pärit on. Lisaks peame tema, Oti ja Joala puhul juurde lisama Ukraina ja üldse kogu eks-Liidu.
                              Kuskilt meenub, et mõne aasta eest korraldati Venemaal küsitlus, milline on Eesti tuntuim kaubamärk Venemaal- Veski tuli seal teuiseks, võitis vist Vana Tallinn.

                              Mis Pärti puutub, siis ta on ikkagi omas zhanris absoluutselt nr 1 (maailma enimmängitud klassikalise muusika helilooja vost isegi surnud ametivendade arvestuses üsna kõrgel kohal) ja ma olen küll kuulnud lugusid, kuidas mingid hotellitöötajad ja taksistid seostavad just teda Eestiga. Ise teaksin Pärti ka siis, kui ma poleks eestlane, juba seetõttu, et ta on Björki lemmikmuusik.

                              Kommentaar


                                Margus Hunt on muidugi siin veel täiesti mainimata jäänud. Ma küll ei tea, kui massiliselt teda USAs teatakse.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X