320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zaz Vaata postitust
    Veebipolitsei ei aitaks? Või noh, mis tüüp see seal FB-s istub.
    täpselt seda tegingi. tundub õige move ka.
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      Tahan keeta 0.5l vett tee jaoks. Kas säästlikum on:

      a) Lasta kraanist sooja vett kannu (läheb kiiremini keema ehk väiksem elektrikul, samas soe vesi maksab rohkem kui külm)
      b) Lasta kraanist külma vett kannu (suurem elektrikulu, odavam tooraine)

      Kommentaar


        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        Tahan keeta 0.5l vett tee jaoks. Kas säästlikum on:

        a) Lasta kraanist sooja vett kannu (läheb kiiremini keema ehk väiksem elektrikul, samas soe vesi maksab rohkem kui külm)
        b) Lasta kraanist külma vett kannu (suurem elektrikulu, odavam tooraine)
        Vastust su küsimusele ei tea, aga lase külma vett - see on tervislikum.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
          Tahan keeta 0.5l vett tee jaoks. Kas säästlikum on:

          a) Lasta kraanist sooja vett kannu (läheb kiiremini keema ehk väiksem elektrikul, samas soe vesi maksab rohkem kui külm)
          b) Lasta kraanist külma vett kannu (suurem elektrikulu, odavam tooraine)
          Mul on ka see küsimus päris mitmeid kordi pähe tulnud.

          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Vastust su küsimusele ei tea, aga lase külma vett - see on tervislikum.
          Kui vesi juba keema läinud, kas siis pole vahet kumba vett sa kasutasid?
          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

          Kommentaar


            Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
            Kui vesi juba keema läinud, kas siis pole vahet kumba vett sa kasutasid?
            Soe kraanivesi võtab torudest mingeid mineraale kaasa, mida organism tegelikult ei taha. Aga selles teoorias ma muidugi ülikindel pole.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Eks see oleneb veekeetja võimsusest ja vee algtemperatuurist.

              Meil on veekeetja võimsus 2.0 - 2.4 kW. Võtsin keskmise 2.2 kW ning külma vee temperatuuriks 15*C. Energiat vee keema ajamiseks on 15*C pealt on vaja 180000 Džauli, seega minu veekeetja keedab pool liitrit vett ära 1.2 minutiga ning EE lehelt võetud kW/h keskmine hind - 6.50s kW/h, tuleb poole liitri külma vee keetmise hinnaks 0,2 eurosenti.

              Sooja veega võid katse teha. Lase vesi paaki, mõõda temperatuur ära ning pane vesi keema. Vaata mis su veekeetja võimsus on ning mõõda keetmisaeg ära. Korda katset kraanist tulnud külma veega ning saadki omal vastuse kätte. Korteriühistu elanikud peaksid omal sooja vee hinda ka teadma.

              Kommentaar


                Miks mul seda sooja/külma vee temeratuuri siis veel vaja on, kui nagunii mõõdan keetmisaja ära?

                Üldiselt liiga palju tööd. Odavam on küsida

                Kommentaar


                  Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                  E
                  Meil on veekeetja võimsus 2.0 - 2.4 kW. Võtsin keskmise 2.2 kW ning külma vee temperatuuriks 15*C. Energiat vee keema ajamiseks on 15*C pealt on vaja 180000 Džauli, seega minu veekeetja keedab pool liitrit vett ära 1.2 minutiga ning EE lehelt võetud kW/h keskmine hind - 6.50s kW/h, tuleb poole liitri külma vee keetmise hinnaks 0,2 eurosenti.
                  Kui vee temperatuur on 60 C, siis mitu raha selle keema lükkamiseks kulub?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Miks mängib Hollandi jalkakoondis just Oranžis vormis?
                    "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                      Miks mul seda sooja/külma vee temeratuuri siis veel vaja on, kui nagunii mõõdan keetmisaja ära?

                      Üldiselt liiga palju tööd. Odavam on küsida
                      Noh jah.. true dat..

                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Kui vee temperatuur on 60 C, siis mitu raha selle keema lükkamiseks kulub?
                      ligikaudu 0,1 eurosenti.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                        ligikaudu 0,1 eurosenti.
                        Mkay. Üldjuhul on kraanivee maksimaalne temperatuur 60C. Kuna aga nõnda soe vesi ei hakka tulema esimesest tilgast ja, siis... kõhutunde järgi pakun, et keskeltläbi liiter kulub maksimaalse temperatuuri saavutamiseks. Ehk siis 0,5L 60C vee saamiseks kulub 1,5L soojendatud vett.
                        Võtame aluseks Tallinna korterelamud (suurim kooslus). Tallinna Vesi müüb vett hinnaga 2,08 eur/m3 ning vee soojendamine peaks maksma 4,5 eur/m3. Seega: 1,5 x 0,00208 + 1,5 x 0,0045 = 0,00987 eurot.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Mitu audisisseviset on umbes per game?
                          "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas football2u Vaata postitust
                            Miks mängib Hollandi jalkakoondis just Oran˛is vormis?
                            Pikk traditsioon juba. Oran˛ on hollandi kuningliku pere värv Willem van Oranje ajast (1500ndatest millalgi).

                            Kommentaar


                              San Antonio Spurs - Miami Heat pela - kes viskas esimese veerandi viimased punktid?

                              E: Aitäh, Maarek!
                              "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas football2u Vaata postitust
                                San Antonio Spurs - Miami Heat pela - kes viskas esimese veerandi viimased punktid?
                                Esimese veerandi viimase punkti viskas vabaviskest Norris Cole.
                                May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X