320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Valgus märguanded

    EDIT: Siin eestis osalesid kurdid tavalistel jooksuvõistlustel, siis vist treener andis käeliigutuse abil neile märku.

    Kommentaar


      Olen tegelt juba pikemat aega üritanud leida kusagilt sellist jakki nagu Don Jonil siin pildil .
      On keegi kohanud, kas Tallinnas ka midagi taolist poeriiulitelt leiab ja kust?
      Lisatud failid
      Koondise põhimängija

      Kommentaar


        Algselt postitas xrip55 Vaata postitust
        Kuidas kurtide olümpial jooksualadele start antakse ?
        Suurtel võistlustel valgussignaaliga jah. Kui kurt näiteks tavalistel võistlustel osaleb, siis mitu varianti. Peamine on siiski see, et ta vaatab stardi hetkel starteri poole ja reageerib püstolist tuleva suitsu peale. Treeneri poolt viipamine selles mõttes vähemlevinud, sest siis läheb vajalikke kümnendikke kaotsi; kulub ju kahe inimese reageerimisaeg.

        Kommentaar


          Algselt postitas ericbana Vaata postitust
          Suurtel võistlustel valgussignaaliga jah. Kui kurt näiteks tavalistel võistlustel osaleb, siis mitu varianti. Peamine on siiski see, et ta vaatab stardi hetkel starteri poole ja reageerib püstolist tuleva suitsu peale. Treeneri poolt viipamine selles mõttes vähemlevinud, sest siis läheb vajalikke kümnendikke kaotsi; kulub ju kahe inimese reageerimisaeg.
          Kas kurtidel on oma kategooria? Kui jah, siis miks neile päri mingit neile kohast starti ei anta? Kui ei, siis kellega kurdid koos jooksevad?
          BVB - Vaprus

          Kommentaar


            Algselt postitas elx Vaata postitust
            Kas kurtidel on oma kategooria? Kui jah, siis miks neile päri mingit neile kohast starti ei anta? Kui ei, siis kellega kurdid koos jooksevad?
            Kurtidel on enda võistlustel eraldi kategooria, kus nad võistlevad ainult omavahel. Seal on neil ka spetsiaalne stardisüsteem ehk siis vastavat värvi tuled. Aga see on peamiselt suurvõistlustel ja välismaal. Eestis sellist süsteemi ei ole. Kui paar aastat tagasi oli kurtide sise EM, siis telliti kuskilt minu mäletamist mööda. Aga see tossu näide oli just selle olukorra kirjeldamiseks, kui kurt koos kuuljatega võistleb. Eestis on need peamiselt mingid noortevõistlused ja koolidevahelised teemad, kus ka Kurtide kool osaleb. Majanduslikult pole otstarbekas lihtsalt paari võistleja jaoks välismaalt süsteemi kohale vedada. See saadav kasu on maksimaalselt mõni kümnendik, mis tõelist rolli mängib siiski tiitlivõistlustel.

            Pead ei anna, aga kusagilt on meelde jäänud, et kohati kasutatakse ka süsteemi, mis stardihetkel stardipakkudesse mingi impulsi/vibaratsiooni saadab ja mille peale siis võistlejad reageerivad.

            Kommentaar


              Järgmisel aastal on plaan minna õppima ülikooli. Mõtlen siin IT-kolledzi peale. Tuleb tunnistada, et tegelt olen suhteliselt it-kauge inimene, programmeerimiste ja asjadega pole kunagi kokku puutunud. Et kas nüüd keegi, kes seal juba õppinud/õppimas oskab soovitada, et kas mul on mõtet õppima tulla ja kui on, siis millise suuna valida? Kas mul huvi selle konkreetse ala vastu üldse on, ei oska öelda, vähemalt siiamaani pole mõelnud, et oh hakkaks progema

              Kus üldse on võimalik kuidagi iseseisvalt programmeerimist proovida?

              Kommentaar


                mu 25 ruutmeetrises üürika korteris on nurgadiivanvoodi veidi väsinud olekuga - ära vajunud teatud kohtadest ja hoolimata mitmest alustekist on magamine muutunud ebamugavaks ja mitte tervislikuks. seega sooviks küsida, et ehk kellegil kogemusi kui osta madrats mida panna nö. voodi põhjaks? Muidugi sellise paksusega madratsit ei kavatse osta nagu suurtel abieluvooditel on vaid midagi peenemat aga mis tagaks parema une. Kas läbi madratsi jääb ikka tunda kumerusi ja lohke või aitab see olukorda leevendada?

                Või ehk on kellegil üldse pakkuda välja mingi muu lahendus kuidas saada pisikesse korterisse mugav voodi. tingimused on, et uut nurgadiivanvoodit ei raatsi osta ning tavaline voodi ei ole ka sobilik siia korterisse.

                Kõik ettepanekud teretulnud.

                Kommentaar


                  Algselt postitas ltltl Vaata postitust
                  Järgmisel aastal on plaan minna õppima ülikooli. Mõtlen siin IT-kolledzi peale. Tuleb tunnistada, et tegelt olen suhteliselt it-kauge inimene, programmeerimiste ja asjadega pole kunagi kokku puutunud. Et kas nüüd keegi, kes seal juba õppinud/õppimas oskab soovitada, et kas mul on mõtet õppima tulla ja kui on, siis millise suuna valida? Kas mul huvi selle konkreetse ala vastu üldse on, ei oska öelda, vähemalt siiamaani pole mõelnud, et oh hakkaks progema

                  Kus üldse on võimalik kuidagi iseseisvalt programmeerimist proovida?
                  No kui huvi pole, siis miks õppida? Mõtle see enda jaoks läbi.

                  Teiseks kui ikka tahad õppida, siis mõtle kas sa hakkama ka saaksid. Kuna sa progenud varem pole, siis vast kõige objektiivsem on hinnata oma matemaatikaskillide pealt. Kui keskkooli matemaatikaga hästi hakkama saad, siis ilmselt oskad iseseisvalt mõelda ja oled ka progemisest võimeline aru saama. Aga ole enda vasu aus, palju üliõpilasi langeb välja või annab alla pärast esimest semestrit.

                  Nüüd kui ikka huvi on ja arvad et hakkama ka saad, siis on kindlasti mõistlik seda õppida. IT inimesi on järjest rohkem vaja ja palka makstakse ka keskmisest paremini.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas ltltl Vaata postitust
                    Järgmisel aastal on plaan minna õppima ülikooli. Mõtlen siin IT-kolledzi peale. Tuleb tunnistada, et tegelt olen suhteliselt it-kauge inimene, programmeerimiste ja asjadega pole kunagi kokku puutunud. Et kas nüüd keegi, kes seal juba õppinud/õppimas oskab soovitada, et kas mul on mõtet õppima tulla ja kui on, siis millise suuna valida? Kas mul huvi selle konkreetse ala vastu üldse on, ei oska öelda, vähemalt siiamaani pole mõelnud, et oh hakkaks progema
                    Ma arvutifännina tegin pärast keskat proovi ja läksin infotehnoloogiat õppima.
                    Liigne matemaatika käis närvidele ja soov programeerida hakkas ka Pasqali õppimisega ära kaduma, mistõttu pärast aastast õpet otsustasin kooli vahetada ja südamelähedasema eriala valida. Sellel alal nüüd rohkem kui 10 aastat ka ametis oldud.
                    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas ltltl Vaata postitust
                      Järgmisel aastal on plaan minna õppima ülikooli. Mõtlen siin IT-kolledzi peale. Tuleb tunnistada, et tegelt olen suhteliselt it-kauge inimene, programmeerimiste ja asjadega pole kunagi kokku puutunud. Et kas nüüd keegi, kes seal juba õppinud/õppimas oskab soovitada, et kas mul on mõtet õppima tulla ja kui on, siis millise suuna valida? Kas mul huvi selle konkreetse ala vastu üldse on, ei oska öelda, vähemalt siiamaani pole mõelnud, et oh hakkaks progema

                      Kus üldse on võimalik kuidagi iseseisvalt programmeerimist proovida?
                      Ilmselt siin on kõige põletavam küsimus see, et kas Sa ise tahad/oled huvitatud selle õppimisest. Ja teised sellele vastata ei oska.

                      Aga KUI Sa leiad, et huvi on, siis cannu jutt enam, kui õige. Olen kokku puutunud mõne firma karjääriteenistuse töötajaga ja nad kõik räägivad, et IT inimesi otsitakse tikutulega taga hetkel. Seega vajadus selle valdkonna lõpetajate järgi on isegi suurem kui pealt paistab...

                      Kommentaar


                        Oleneb täiesti inimesest, ühelt poolt võid ju programmeerimisega nö. hakkama saada, IT Kolledži edukalt lõpetada, kuid kas sa näed ennast sellel alal töötamast nii umbes paarkümmend aastat? Lisaks IT-valdkond on eriti selline, mis peab endale meeldima, sest kogu see maailm muutub nii kiiresti, et kui endal huvi pole ja pidevalt ennast ei arenda, siis kukud üsna kiirelt kelgult maha.

                        Eestis on väärastunud väärtushinnangute eripärade tõttu lihtsalt sitaks inimesi, kes on omandanud mingi hariduse ainult seetõttu, et on rõhutud kahele plussile: töökohtade olemasolu ja kõrge palk. Eriti sellele viimasele. Lõpptulemus on see, kas lahkutakse pärast esimest semestrit, esimest aastat, teise aasta lõpus või siis juba jõutakse minna erialasele tööle, mis viskab ka paari aastaga üle, enamik käivad lihtsalt hambad ristis palgalisel tööl, mida nad ei naudi, tööl annavad endast statistika järgi 8%.

                        Ühesõnaga, inimest mitte tundes on jube raske ja isegi vale mingisugust soovitust anda, eks sa pead ise ära tunnetama. Niipalju julgen soovitada, et otsi mõned programmeerijad ülesse, võta julgelt ühendust, kindlasti viiest kõnest vähemalt üks on valmis sulle lähemalt oma tööd tutvustama. IT Kolledžil kindlasti partnereid ka, mine palu ennast mõnda ettevõttesse, näed täpselt kus, mis ja kuidas. Võib-olla ongi sulle täiesti kümpi amet, aga ära unusta, et kui mingi ala sind tõsiselt huvitab ja sa sellega pühendunult tegeled, siis tuleb raha igaljuhul järgi. Ma näen tänu oma ametile igapäevaselt erinevaid ettevõtteid seestpoolt ja usu mind, pole vaja mingit täiesti geniaalset äriideed või mingit ülinimekat haridust, kõige aluseks on pühendumine, tahtejõud ja järjepidevus.

                        Kommentaar


                          Kus Tallinnas saaks mõnele heale kunstmurule niisama harjutama minna?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Fouree Vaata postitust
                            Eestis on väärastunud väärtushinnangute eripärade tõttu lihtsalt sitaks inimesi, kes on omandanud mingi hariduse ainult seetõttu, et on rõhutud kahele plussile: töökohtade olemasolu ja kõrge palk. Eriti sellele viimasele.
                            aamen
                            ★★★★★★

                            Kommentaar


                              Vaatan ,et Nottingham on WestHamile ühe ära suranud ja küsiks,et kas Indrek Kannik on ikka NForesti fänn? Muidugi vanasti ujus ta ka ekraanidel rohkem,kus ta seda aeg ajalt ikka mainis.
                              Invest In Africa

                              Kommentaar


                                Panin täna tähele, et väike osa igemest on turses. Hambaarstile aga saan minna alles veebruari lõpus, sest siis tulen Eestisse. On kellelgi kogemusi, saab seda ka iseseisvalt ravida või tuleks hoopis igal juhul kiiremas korras arsti külastada? Samas vaevalt, et selle ajaga hammas välja kukub...
                                Koondise põhimängija

                                Kommentaar

                                Working...
                                X