320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

WTP hiphopiteema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eesti hiphop massidesse. R2 aastahiti top 40-st kohalikust loost tervelt 9 antud ˛anrist. Paneme Naised Köögis Aasta ema loo juurde (mis lisaks esitusmaneerile on olemuslikult ju klassikaline response diss track Siiri Oviiri biifile) ja ongi neljandik tabelist kohalike emsiide pärusmaa. (Jätame PTLN "päris räpp" olemise ja netihääletuse subjektiivsuse hetkel kõrvale.)

    1. Alati olemas - Põhja-Tallinn (845)
    2. Kiki miki - Arop (627)
    6. Erootikapood - 5miinust (453)
    17. Gasell - Reket (138)
    19. Hea päev - Azma (134)
    23. Tagavaraplaan - Põhja-Tallinn (94)
    34. Lase mul olla mina - Arop (58)
    39. Täna - Arop (51)
    40. Pärnumaranda - Tigran feat. Kapatu (50)


    Kui ma ca 15 aastat tagasi asjast huvituma hakkasin oli seis pehmelt öeldes nutusem. Iga lugu, millele küüned kuskilt netist (ööd soulseekis eesti toa kasutajate kaustu browsides) taha sain said korduvalt läbi kuulatud, olgu nii sitad kui tahes.
    Nüüd aeg-ajalt avastan youtube'is või kuskil mingite noorte nagade lugusid, mis pole just superhead, aga siiski 1000x etemad kui mingid Wild Disease'i või Fate'i või kelle iganes lood, mida omal ajal kuulasin, sest midagi muud polnud kuulata.

    Boonuseks 5Miinuse uus üllitis, Eesti youtube'i trending #1 hetkel. 6 päevaga 120k+ vaatamist.

    Kommentaar


      Nestor ja Morna. Eesti räpi eri.

      Kommentaar


        Kommentaar


          Taon oma trummi edasi.
          Top 3 striiimituimat Eesti albumit aastal 2017:
          1. 5Miinust - Aasta Plaat/Korralik Saavutus (reliisitud juuni 2016)
          2. Reket - Super Ei (aprill 2017)
          3. Reket - Tuule Tee (november 2015)

          @Areen
          Tabelid koostatakse ametlike digitaalset muusikateenust pakkuvate ning Eestis enim kasutatavate platvormide, nagu Spotify, Deezer, *Apple Music ja iTunes, andmete pōhjal. Tabelite korrektsust ja terviklikkust kontrollib iga nädal sõltumatu ekspert.
          Enamik DSP-d (digitaalse muusikateenuse platvormid) pakuvad lugude leidmiseks „albumi koode“ ja üldine „albumi ekvivalendi“ kalkulatsioon käib nende koodide järgi. See protsess on täielikult automatiseeritud.
          Kui vähemalt kuus lugu on ühelt albumilt kuulatud, siis läheb see albumite tabeli arvestusse. Albumi ekvivalendiks on kogu striimide arv jagatud lugude arvuga albumil (miinimum 10 ja maksimum 20) ning lõplik albumi striimide arv on jagatud striimingu koefitsiendiga.
          Boonuseks ilmselt seni tõsiseltvõetavamad kohalikud naisräpparid.

          Kommentaar


            Tunnustatud kohalikud uue kooli emsiid artistinimedega Kaifiiki Pablo, Mad Ting ja Lil Sass tegid collabot ja panid ühisprojektile nimeks Makaagid. Esimese loo teemaks on klassikaline trap trifecta - raha+lõtvade elukommetega naisterahvad+meelemürgid.


            Vt ka Cool D - Raha, naised ja viin, Sip€lga 14 - Luuadainedraha, Tommy Cash - Pussy Money Weed, Kukerpillid - Sigaretid ja viinad

            ---

            Tundub, et Sipelga ka ikka toimetab albumiga. Algne dropi prognoos (oktoober '17) oli vist veits PPA tasemel huupi pakkumine.

            Kommentaar


              Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
              Tundub, et Sipelga ka ikka toimetab albumiga. Algne dropi prognoos (oktoober '17) oli vist veits PPA tasemel huupi pakkumine.
              pidin nii ka nublu aasta uueks tulijaks hääletama.

              täna on aga Victory Lap day! [red][black]

              +
              loodetavasti Grammy pauk
              jokers to the right
              clowns to the left of me

              Kommentaar


                Kommentaar


                  see jäi panemata
                  jokers to the right
                  clowns to the left of me

                  Kommentaar


                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      The Defiant Ones

                      4-osaline HBO dokk Dr Dre'st ja Jimmy Iovine'ist. Kuigi ma laias laastus olen Dre elulooga kursis, siis ikkagi üsna huvitav vaatamine, eriti just Iovine'i poole pealt. Sh ka kõik need east coast vs west coast tõmblemised, Suge Knighti tegemised, Beats by Dre loomine ja müük jne. Parajalt lühike sari, soovitan vaadata.

                      Kommentaar


                        hea produ oli taga jah. arvestades, et tegijad ise olid asja taga siis rahuldav tulemus. kui kellegi (khm*count*khm) jaoks liiga propagandistlik, siis kolmandat, Death Row osa, võiks ikka proovida.

                        -e- meanwhile, dj-critical-hype/the-damn-chronic [fire] [lit]
                        jokers to the right
                        clowns to the left of me

                        Kommentaar


                          Mul on Reketi album Spotifys nüüd vaikselt repiitinud ja alguses oli veits imelik ja soft, aga peale paari kuulamist enam mitte. Hakkan eidestuma ilmselt. Produ on superluks ja Reketil paistab olevat eriline anne refräänidele, need enamustes lugudes päris bängerid.

                          Highlightid on minu jaoks Nagu Täna, Rahvalaul, Lõks, Paprika, Musta Luige Teooria, Mäng. Ehk siis 6 lugu 14-st...

                          Sarnaselt Ekspressi arvutuses kirjutatule ennustan, et lugu Mäng saab algaval suvel kohalikest mainstream raadiotest oksendamiseni kuulata.

                          Kommentaar


                            DIE LIT

                            Kommentaar


                              Kommentaar


                                The Doppelgangaz saanud kuskilt inspiratsiooni panemaks Eesti ühe loo sisse. Väga lahe!



                                Lisaks leia SIIT üks Leedu korvpallur.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X