320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Olümpia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Olümpia

    Siin siis võiks rääkida emotsioonidest, eestlaste esinemistest ning millest iganes- seoses olümpiaga.
    Endal tekkisid täna õhtul sellised tundmused...

    1. Soomlased. Minu tunded "põtrade"vastu on alati olnud sellised, nagu nad on. Kuid seda, et nad kõvad spordivennad on- mitte mingit kahtlust. Peale seda dopingu jama hakkas neist lausa kahju. Parastamisel ma erilst mõtet ei näe. Seoses Kristiinaga tundsid küllap ka paljud eestlased seda, mida terve Soome rahvas üle elas. Meil muidugi selle vahega, et kõik toimus enne suurvõistluse starte, neil aga alles peale medalite kaelariputamist. Kellel raskem? Ei oska öelda. Küllap oli omamoodi ehmatav nii meil, kes me kartsime, et meie suurlootus jääb olümpialt eemale, kui ka sommidel, kes tundsid end mega petetult. ning nüüd, kui Soome murdmaasuusatamine on põhjas on nende põhilootused siiski vaid veel kahevõistlejatel ja suusahüppajatel. Ja Tallose tänane sõit oli mega positiivne elamus! Lajunenilt oli see isegi oodatav, kuid et teine "põder" nii vastu peab... Õnnesoovid minu poolt Soome rahvale!!! Kuid
    2.EESTLASED olid siiski allapoole arvestust kahevõistluses. Ei tahaks isegi kommenteerida. Ühe mehe haigus, teise läbikõrbemine peale seda, kui juba proovikatsel tehakse nii hea hüpe aga hiljem... Levandi õnn selle üle, et mehed saavad trenni teha, võttes osa ka K120 hüpetes... Aru ma ei saa. Ei taha küünik olla, kuid maksta maksumaksjana raha selle eest, et kutid saaks olümpiale minna trenni tegema... Saan aru, et kui juba niikuinii seal oled, siis tuleb võtta maksimum. Ja seda nad teevad. Kuid miks nad üldse seal on, kui nad endast maksimumi ei anna?
    3.Ilusaim hetk. Kuigi Valgevene-Ukraina mäng jäähokis oli väravatevaene, võis mõningast mänguilu näha. Pisut tooreks ju asi vahepeal läks, kuid see ainuke värav, millega Valgevene hakkama sai- see oli ju ilus?
    4.Jalustmahavõttev hetk. Pole kunagi varem osanud näha iluuisutamises ILU. Ma olen seda ka varem vaadanud, kuid kunagi pole see ala pakkunud sellist moraalset rahuldust, mis ma kogesin vaadates vene paari esinemist. Muusika, liikumine.... Lihtsalt pole sõnu. Istusin ja nutsin. Jah, mõelge, et vibu on lolliks läinud, aga see värk läks mulle esimest korda nii hinge...
    5. Kristiina... Andkem talle aega atra seada...
    Uued sissekanded varsti...
    keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

    #2
    L2tlaste v6it Austria yle hokis! Ja nende f2nnid on sigalahedad. Praegu m2ngivad tyybid slovakkidega. 3-6 kaotusseisust on saadud 6-6 viik.
    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
    The Special One

    Kommentaar


      #3

      Positiivsed emotsioonid:
      1. Kiiruisutamine (M 5000m). Hollandile küll paljulubatud kolmikvõitu ei tulnud, aga selle eest löödi maailmarekordit 2 korda.
      2. Naiste ühisstart. Päris terav sõit oli ja rõõmu tegi Belmondo teine kuld (10 aastat hakkas juba mööda saama).
      3. Suusahüpped. Tekib ka uusi tegijaid vaikselt juurde. Aga Ahonen'st oli järjekordselt kahju.


      Ei midagi erilist:

      1. Meeste 30 km jälitus: Eestlased sisuliselt ei osalenud (Raudsepa sõitu ei saa kuidagi osalemiseks nimetada) ja peale selle põgenes veel Muehlegg ka veeel kohe eest ära, mis tegi sõidu kuidagi väga igavaks.
      2. Kahevõistlus: Nalja tegi eilne päevaküsimus ETV-s: Kas Salumäe tuleb 15 parema hulka, kuigi koht pärast hüppeid 25-s. Ei tea, kas mõni lootusetu optimist ka tõusu ennustas?

      Njah, rohkem nagu polegi näinud.
      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

      Kommentaar


        #4
        Senine tipphetk kahtlemata Fritz Strobli võit kiirlaskumises. Olen mäesuustamises alati austerlastele pöialt hoidnud. Eestlaste senine esitus on olnud 0, v.a vahest Shmigunid, eriti Katrin.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          #5
          Põhimõtteleliselt on iga päev pakkunud üllatusi, nt K-90 hüpped, meeste 30 vaba esikolmik, Saksa hoki(mingil määral), naiste rennisõit/halfpipe, eriti "Hollywoodilik" lõpp, USA neiu viimase sõidu võimas sõit.

          Minule ei meeldi sugugi Kiku lalin, näiteks peale naiste 15-t, kui Kaljuveer teda küsitles, lausus Kiku ala, et tema on ikka nii muserdatud ja bla-bla ning et hea kui 20 sisse tuleb, no kamoon. Mingu koju puhaku närv välja ja Torino wellkamm!
          Olen kiku poolt aga haletseda ei viitsi enam.

          Rõõmu tegi ka Elofssoni prõmmdi, ei meeldi mulle võistlusalad, kus esikolmik on nö formaalselt kinnitamata.

          Põnev on....

          Kommentaar


            #6
            Tore, et Ole Einar laskesuus-s ikka oma kulla kätte sai, mõtlesin juba, et küpsetab end mitme ala vahel valides päris läbi.
            Lätlastel oleks nüüd vaja jäähokis Sks-le ära teha, siis on tee 8 hulka lahti!
            Aga kui lisaks Kikule ka Mae ja Veerpalu peaks kõrbema, siis on küll täielik jama lahti.
            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
            (Seinfeld, The Pitch)

            Kommentaar


              #7
              Täielik skandaal oli iluuisutamise paarissõidu lõpplahendus. Kanadalased Jamie Sale-David Pelletier tegid asjatundjate arvates täiusliku kava, mis pealegi oli nii ilus, et liigutas pisarateni. Ometi eelistasid kohtunikud jällekord vene paari, kelle ainus pluss kanadalastega võrreldes oli see, et neil on rohkem varasemaid saavutusi. Kanadalaste "Love Story" muusikale tehtud kava oli vapustav, midagi täiesti ootamatut paarissõidus. Aga venelased on võitnud aastast 1964 ja traditsioon pidi ilmselt jätkuma
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #8
                Mul on näiteks olümpiast sügavalt pohhui.
                Tore oleks kui Läti hokimeeskond kuhugi kaugemale jõuaks.
                Piraaja - Lõuna-Ameerika jõgede röövkala karpkalaliste seltsist. Pikkus kuni 35cm. Keha kõrge ja külgedelt lame. Osal piraajadel on rasvauim. Piraajad elavad parves. Nad on väga aplad, harilikult toituvad kaladest. Vere lõhna haistes võivad hulgakesi kallale tungida jõge läbivale haavatud imetajale ja ohustada isegi inimest. Nõelteravate hammastaega rebivad nad ohvri kehast tükke.

                Kommentaar


                  #9
                  Orginally posted by mcnamara

                  Täielik skandaal oli iluuisutamise paarissõidu lõpplahendus. Kanadalased Jamie Sale-David Pelletier tegid asjatundjate arvates täiusliku kava, mis pealegi oli nii ilus, et liigutas pisarateni. Ometi eelistasid kohtunikud jällekord vene paari, kelle ainus pluss kanadalastega võrreldes oli see, et neil on rohkem varasemaid saavutusi. Kanadalaste "Love Story" muusikale tehtud kava oli vapustav, midagi täiesti ootamatut paarissõidus. Aga venelased on võitnud aastast 1964 ja traditsioon pidi ilmselt jätkuma
                  Et jah, olen ka ise sügavalt pettunud. Muidu suurt iluuisutamist ei vaata, aga et teadsin selle eduka paari (MM-tiitel) olemasolust ja ka seda et nad esindavad ühte mind kõige sümpatiseerivamat riiki Kanadat, siis viskasin silma videokordusele peale ja tõesti, kui venelaste (õigemini oli üks vist grusiin) kava oli küll igati hea ja vaid üks eksimus, siis minu meelest ei saanud seda võrreldagi kanadalaste ideaalse kavaga, kus kõik klappis nagu kellavärk ja kava järgis 99&liselt muusikat. Veel enam, et ma ei suutnud uskuda et ükski kohtunikest ei andnud 6.0i, ei suutnud ma uskuda kui rahulikuks jäid kanadalased ise peale markide kirja saamist. Võit pidi ju kindel olema...
                  See kiri siin on all

                  Kommentaar


                    #10
                    JA TULI ÄRA!!!!!!!! KULD!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    No see juba oli midagi.... niisiis viimased emotsioonid ja tegemised viimastel päevadel...
                    Peale teist öist vahetust jõudsin siis esmaspäeval lõunaks kodulinna. Istusin pubisse maha, võtsin mõningad õlled ja keerasin teleka eurospordi peale. Hoki oli hea. Mäng oli poole peal... (Läti mäng) Olin juba kassiahastuses, kui lätlased hakkasid lajatama. Pubi kaikus mu rõõmuhõisetes, õllekogus keres suurenes ja tuju läks paremaks... Mäng läbi läksin kodu koikusse, et peale väsitavat tööd sõba silmale saada. Kell oli 1. Kella poole viie ajal helistas tuttav näitsik, kes kutsus pubisse. Ega ma ka siis kade poiss olnud. Sinna ma sammud sättisin. Õnnetundega avastasin, et ka neidis on spordifänn, seepärast ei olnud nagu hullu, et silmad telekas mul kinni olid. Laskesuusatamine tuli välja oli näitsiku lemmikala ja elasime siis järjest nii naistele, kui ka meestele kaasa. Enne meeste sõidu lõppu pidi neidis kodu minema, saatsin ta siis ilusti kodu ja kimasin keel vestil läbi terve linna pubisse tagasi. Eestlaste esinemine oli masendav. No ei oska lasta. Ise veel sõjaväelased. Kurvastusest taas õlled. Kodu magama...
                    Teisipäev. Kell 2 päeval pubisse. 1 õlle... Iluuisutamine.... Eelkõnelejatega täiesti nõus. kanadalaste kaotus oli minu jaoks päeva negatiivseim üllatus, isegi negatiivsem, kui Kiku õhtune sõit. Aru ma ei saa... 2 õlle... Kutsusin siis erinevaid variante samuti pubisse, kuid kellel oli mees kodus ja laps haige... selle peale 3s õlle. Kõrvallauas oli ühe laskesuusatajaga seotud naisterahvas (nimed jätan targu nimetamatta), kellele pubi rahvas häälekalt seletas, et kodumaa ütleb oma poegadest lahti. Näitsik proovis küll halva mängu juures head nägu teha, kuid ebamugav tal muidugi oli. Lausa kahju hakkas temast, kuna ta aga kritiseerijaid tundis (kes muide ei istunud temaga ühes lauas) siis ei hakanud ennast vahele ka segama. Vihast inimeste vastikuse üle-4s õlle... Kella viiest hakkasid sündmused liikuma. Kogunes juba arvestatav hulk inimesi, kes sättisid ennast suures ootuses Kristiina sõitu vaatama. Sõbralikkus oli õhus ning selle peale võeti õlled... Mina ka. kristiina sõit oli täpselt selline nagu ta oli. Mina küllap olin sellise sõidu peale üks arhulikkumaid, kuna ega nagu ise midagi erilist oodanudki. Pakkusin heal juhul kohta paarikümne hulgas, millele teised enne sõitu häälekalt vastu vaidlesid a´la vähemalt kümne hulka ikka tuleb jne. Hiljem parastama neid muidugi ei hakanud. Siiski- kurvastusest -õlle... Kodu ei hakanud minema, sättisin end vaid mugavamalt sisse meeste sõiduks. Rahvast kogunes. Ja mitte vähe. Sõit oli fantastiline! Rahvas oli täiesti sillas. Ühes lauas mingi joogine seltskond küll sõidu alguses kobises, et kui eestlased kolme hulka tulevad, siis nemad söövad oma sokid ära. Hiljem kui nägid, et medal tuleb julgesid avaldada arvamust, et tegelikult on eestlased ikkagi s***d. Palju ei puudunud, et rahvas oleks nad ära lintsinud. Sõit läbi hakkas asi ülekäte minema. Rahvas pidutses, mul ka paras sakk sees, kuna vahepeal oli nii mõnigi õlle kere vahele aetud, ning see asi hirmutas mind. Hommikul pidin ju tööle tulema. Keelitati küll, et sellise päeva puhul peaksin tervisepäeva võtma, kuid õnneks jäin endale kindlaks. Ja läksin kodu. Ah jaa. Tegin siis enne meeste sõitu selle, mida kunagi varem polegi nagu ette tulnud- üks tuttav näitsik helistas ja avaldas arvamust, et võiks minu pool nii üht koma teist teha. Ütlesin viisakalt ära- mina lauast ei tõuse. Ja ega ma kahetse, et ei tõsnud ja kodu ei läinud. Sest olümpiavõit on tähtsam kui mingi nähv...
                    keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

                    Kommentaar


                      #11
                      Uisutamise hindamine on nii subjektiivne asi, et mina sel teemal eriti kobiseda ei tahaks, aga kandalased ju kukkusid kohustuslike kava lõpus täitsa pikali. See vist otsustaski.
                      Täna tuleb siis veelgi rohkem juua kui eile...vana inime juba, tervisele hakkab...

                      Kommentaar


                        #12
                        kui on keegi tark, võiks mulle ka seletada kuidas käib iluuisutamise hindamine.
                        endal meeles selline tore lugu lillehammerist, kus meeste üksiksõidus pärast seda kui viimane mees ära uisutas tekkis järgmine siruatsioon: enne viimase võistleja sõitu esikohal olnu jäi kolmandaks, viimasena sõitnu sai teise koha ja enne viimast sõitu teine olnu võitis.
                        kes näeb siin mingit loogikat, näidaku ka mulle.
                        lahinguväljal kohtume, raisk!!!

                        Kommentaar


                          #13
                          Hinnatakse sellise süsteemi järgi, et iga kohtunik teeb oma järjestuse ja kellele siis kõige vähem kohapunkte tuleb on võitja.

                          Oletame, et siis Lillehammeris olid kohad enne viimast võistlejat jagunenud järgmiselt:

                          Ants 1, 2, 1, 1, 2 = 7
                          Jüri 2, 1, 2, 2, 1 = 8

                          peale viimast esinejat aga

                          Ants 2, 3, 2, 2, 3 = 12
                          Jüri 3, 1, 3, 3, 1 = 11
                          Tiit 1, 2, 1, 1, 2 = 7

                          ja nii see võimalik ongi

                          Kommentaar


                            #14
                            Orginally posted by margunn

                            kui on keegi tark, võiks mulle ka seletada kuidas käib iluuisutamise hindamine.
                            endal meeles selline tore lugu lillehammerist, kus meeste üksiksõidus pärast seda kui viimane mees ära uisutas tekkis järgmine siruatsioon: enne viimase võistleja sõitu esikohal olnu jäi kolmandaks, viimasena sõitnu sai teise koha ja enne viimast sõitu teine olnu võitis.
                            kes näeb siin mingit loogikat, näidaku ka mulle.
                            Ma ei viitsi ka oma ajusid arvutamisega pingutada, aga lühikava jms võetakse ka arvesse, vabakaval on kõige suuremad kohapunktid.[Võib tekkida absurd nagu vanasti tennises, kus võitu korranu kaitses lihtsalt oma punkte ja võis tabelis hoopis allapoole langeda] See selleks. Kõik (Eurosport jt)pidasid seda skandaaliks, ainult RTR pealt üle vaadates oli 3x OV Rodnina endaga rahul, et "kohtunikud ei lasknud end publikust mõjutada"

                            Meeste sõidu kirjeldamiseks pole sõnu, Mae medalit poleks küll julgend pakkuda (aga ta oli ka vaimselt väga heas seisus -erinevalt näit. Kikust)
                            Jens Salumäe on küll imemees- 2-v täielikult aia taha, aga spetshüpetes 50 hulka!
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              #15
                              Meeste ja naiste lumelauada vaatasin. See Danny Kass oli ikka väga lahe kuju, kõrvaklapid peas tegi oma trikke. Kahju, et see irokeesi soenguga soomalne Heikki Sorsa medalile ei küündinud. Igatahes positiivsed emotsioonid

                              Kommentaar

                              Working...
                              X