320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Saksamaa koondise tegemised

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tõstatan teema, sest pakuvad huvi saksa jalgpalliga paremini kursis olevat inimeste arvamused. Pärast 2000a ebaõnnestumist tehti koondises noorenduskuur ja väidetavalt gardinaalne muutus noortekoondiste tasandil. Pärast seda on saksa siiani väga edukas. Minu mõte ja kysimus on, et miks ei suuda teised riigid maailmas seda nii edukalt?

    Kommentaar


      Algselt postitas Kerbs Vaata postitust
      Tõstatan teema, sest pakuvad huvi saksa jalgpalliga paremini kursis olevat inimeste arvamused. Pärast 2000a ebaõnnestumist tehti koondises noorenduskuur ja väidetavalt gardinaalne muutus noortekoondiste tasandil. Pärast seda on saksa siiani väga edukas. Minu mõte ja kysimus on, et miks ei suuda teised riigid maailmas seda nii edukalt?
      Ega see muutus päris õhust ja armastusest pole ka sündinud. Maailmas pole ilmselt väga palju riike, kes puhtalt finantsiliselt oleks võimelised selliseid investeeringuid tegema. Ja ainuüksi investeeringutest ei piisa, sest vaja on ka traditsioone, millele seda ehitama hakata. Ühesõnaga ei jää järgi palju riike, kes selleks samamoodi õimelised oleksid.

      Pärast ebaõnnestunud EM-i otsustas Saksa jalgpalliliit, et muutused tuleb teha madalaimalt tasemel ehk siis noortejalgpallis. Tol hetkel puudusid mitmetel 1.Bundesliga ja 2.Bundesliga klubidel sisuliselt treeningkeskused noortele. Tingimused olid loodud ainult põhimeeskonnale. Siis seati aga tingimuseks, et litsentsi saamiseks peavad kõik kahe parima liiga meeskonnad endale ehitama korralikud treeningkeskused noortevõistkondade jaoks. Kriteeriumid olid, et keskus peab koosnema vähemalt kolmest naturaalmuruga väljakust, millest vähemalt kaks on valgustusega. Lisaks hooned, kus on olemas saunad, vannid, jõusaalid ja kõik muu vajalik heaks taastumiseks ja ka meditsiinilise abi osutamiseks. Samuti karmistati nõudeid treenerite kvalifikatsiooni osas. Ühesõnaga tehti kardinaalne muutus.

      Kahe esimese Budesliga klubid on viimase 12 aasta jooksul üksnes noortejalgpalli arendamise ja treeningkeskuste toimimise peale kulutanud ligi 600 miljonit eurot. Kogu selle noortetöö arendamise tulemusel on sisuliselt saavutatud olukord, kus ükski vähegi jalgpalli mängida oskav poiss või tüdruk ei lähe kaduma. Praegu kulub 36 klubil aastas noortetöö peale umbes 70 miljonit.

      Teoorias peaks meil tänu talenditreeningutele olema sama seis. Ehk Eestis ei tohiks minna jalgpallile kaduma ükski laps üksnes sellepärast, et temani ei jõuta või teda ei märgata. Aga võrdle nüüd mastaape. Kui Saksamaal, kus elab üle 80 miljoni inimese on tekitatud sama olukord, siis on valim praktiliselt lõputu. Lisaks on klubide treeningkeskuste kõrval loodud üle riigi ka Saksamaa jalgpalliliidu poolt hallatavaid keskusi, kus teatud piirkondade parimad saavad omakorda koos harjutada periooditi jne.

      Ehk siis muutus võtab aega ja nõuab kõvasti raha. Sakslased viitsisid oodata ja said väärilise tasu 12 aastat pärast projekti algust.

      Kommentaar


        Kommentaar


          Löw aasta jalgpallitreener 2014

          Kommentaar


            Algselt postitas bubbles Vaata postitust
            Löw aasta jalgpallitreener 2014
            Võib rahul olla

            Kommentaar


              Üks natuke ootamatu uudis. Joachim Löw pikendas kahe aasta võrra lepingut, mis kehtib nüüd aastani 2018. Sama tegid ka abitreener Schneider ja väravavahtide treener Köpke. Oliver Bierhoff isegi pikendas kuni aastani 2020 oma lepingut.

              Kommentaar


                Löw nimetas koosseisu mängudeks Austraalia ning Gruusia vastu. Üle pika aja on tagasi nimekirjas Badstuber. Gündogani kaasamisest ma väga aru ei saa. Pole ta korralikke mänge peale vigastust väga teinud. Samuti on kaasas ka Löwi kindlad raudvarad Poldi ja Khedira. Oleks aeg juba Weidenfeller ka Ter Stegeni vastu välja vahetada.

                Kommentaar


                  Leno ja/või Ter Stegen võiksid tõesti seal juba olla. Jonas Hector mulle tundmatu nimi. Gündogan ja Khedira on seal küll vanade teenete eest, esimene on päris liimist lahti ja teine väga vähese mängupraktikaga.

                  Kommentaar


                    Palun vabandust, ma olen Saksamaa jalgpallis diletantlikumaks muutunud. Kes on Jonas Hector ja miks ta BLi 11. tiimist koondisesse võetud on?

                    Sama loogika põhjal teine küsimus - mida Kevin Wimmer Kihnu saarelt kutse saamiseks teinud on - peaks pigem minema Kölni teemasse, kuivõrd tegemist on austerlasega.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                      Palun vabandust, ma olen Saksamaa jalgpallis diletantlikumaks muutunud. Kes on Jonas Hector ja miks ta BLi 11. tiimist koondisesse võetud on?
                      Lihtsalt kedagi pole koondisesse äärekaitsesse võtta. Löw on proovinud nii Durmi, Schmelzerit kui ka Antonio Rüdigeri ja Sebastian Rudyt, aga keegi neist pole suutnud muljet avaldanud. Nüüd on siis Jonas hectori kord ennast tõestada. Höwedes ja Mustafi on ka äärekaitses mängunud (kaasaarvatud MM-l), aga nemad siiski on keskkaitsjaid. Eks näis, kas keegi neist suudab ennast kindlalt algkoosseisu järgmisteks valikmängudeks mängida või peab Löw jälle keskkaitsjatega äärtel mängima.

                      Kommentaar


                        Emre Cani nimest pole Low vist kuulnud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ElNino9 Vaata postitust
                          Emre Cani nimest pole Low vist kuulnud.
                          Tänane mäng polnud tal ka vist kõige parem (kuuldavasti). Muidu hoitakse teda koos Leno ja Ter Stegeniga U-21 MMiks. Mis kohal sa teda näeks? Keskkaitses või keskväljal talle kohta ma ei leia.



                          FIFA võttis Saksamaalt Lääne-Saksamaa tiitlid ära jms, lugege uut statistikat debiilset Weltmeisterite kohta ise edasi...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas jürks Vaata postitust
                            Tänane mäng polnud tal ka vist kõige parem (kuuldavasti). Muidu hoitakse teda koos Leno ja Ter Stegeniga U-21 MMiks. Mis kohal sa teda näeks? Keskkaitses või keskväljal talle kohta ma ei leia.



                            FIFA võttis Saksamaalt Lääne-Saksamaa tiitlid ära jms, lugege uut statistikat debiilset Weltmeisterite kohta ise edasi...
                            kasvõi paremkaitsja, Leverkusenis mängis mu teada kah äärel vahepeal

                            Kommentaar


                              Uskumatult naljakas koosseis. Weidenfeller? Badstuber? Khedira? Podolski? Gündogan? Mille pealt? Ja noh, siis on veel muidugi hulk teisi mängijaid, kelle puhul võiks samuti alternatiive kaaluda.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                                Uskumatult naljakas koosseis. Weidenfeller? Badstuber? Khedira? Podolski? Gündogan? Mille pealt? Ja noh, siis on veel muidugi hulk teisi mängijaid, kelle puhul võiks samuti alternatiive kaaluda.
                                Rüütli vol.2
                                sigpic

                                Kommentaar

                                Working...
                                X