320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Lepmets?
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    Kommentaar


      Algselt postitas markofkin Vaata postitust
      Seda pole jah läbi näksinud. Sina, vanemstatistik, kuidas Postil klubikuupäevad klapiksid?
      Balti turniiriks sobib, täpselt nagu klubikaaslane Jääger jt. kevad-sügis hooaega pallivad leegionärid.

      Sander on viimases viies liigamängus platsile saanud, kaks korda algrivistuses, löönud ühe värava, üks väravasööt,.

      Nüüd tulid teine värav ja teine väravasööt, koondisekutsele tugev avaldus.

      Kommentaar


        Algselt postitas kesa Vaata postitust
        Sander Posti koondisekutsest ilmajätmine on ikkagi kummaline.
        http://www.soccernet.ee/sander-posti...-ja-varavasoot

        Sander valab veelgi õli tulle.

        Kommentaar


          Lisaks Eesti koondise väravaautorite rekordi 37-le silumisele, võttis Andres Oper enda nimele lisaks veel kaks Eesti koondislaste rekordit.
          Haaras Mart Poomilt kõige pikema koondisekarjääriga koondislase mängija tiitli (17 a. 7 p.), mis nüüdseks Andresel 17 a. ja 12 päeva, ning võitles endale 83 a. 8 kuud Heinrich Paali valduses kestnud kõige vanema (34 a. 2 k ja 23 p ) väravaautori tiitli, mis nüüdsest on Operi nimel, kes Soome võrku löödud värava hetkel oli 34 a. 6 kuu ja 25 päeva vanune.

          Arvestades praegust koondise komplekteerimise poliitikat, jäävad vist kaks rekordit päris pikalt püsima:
          Kõige noorim koondise debütant:
          Jarmo Ahjupera (17 a. 2 k. 22 p.)
          Kõige noorim väravaautor:
          Urmas Rooba (17 a. 11 k. 29 p.)

          Kommentaar


            kui oleme homsest alates mänginud kõikide Euroopa koondistega, siis järgmisena võiks eesmärgiks seada võidud kõigi Euroopa koondiste üle.
            Hetkel pole Eesti veel võitnud 29-t Euroopa koondist.

            Väravaid pole Eesti suutnud lüüa üheksale Euroopa riigile: Austriale, Bulgaariale, Hispaaniale, Iisraelile, Inglismaale, Montenegrole, Šveitsile, Ukrainale ja loomulikult veel Prantsusmaale.

            Selle võiks siiski järgmiseks prioriteediks seada, esimene Euroopa koondis, mis on löönud värava kõigile Euroopa koondistele

            Kokku on Eesti koondis mänginud Euroopa koondiste vastu 330 korda.
            Saldo on :
            76 võitu, 72 viiki, 182 kaotust, v-vahe 345 - 619.

            Kommentaar


              Algselt postitas kesa Vaata postitust
              Selle võiks siiski järgmiseks prioriteediks seada, esimene Euroopa koondis, mis on löönud värava kõigile Euroopa koondistele
              .
              Tubli tükk huvitavat statsi taas, herr Kesa. Kerkis küsimus: millised on Euroopa koondised, kes on KÕIGIS oma mängudes löönud vähemalt ühe värava, kui neid üldse on?

              Kommentaar


                Ma luban käsi südamel, et ei ole

                Kommentaar


                  Algselt postitas kesa Vaata postitust
                  kui oleme homsest alates mänginud kõikide Euroopa koondistega, siis järgmisena võiks eesmärgiks seada võidud kõigi Euroopa koondiste üle.
                  Hetkel pole Eesti veel võitnud 29-t Euroopa koondist.

                  Väravaid pole Eesti suutnud lüüa üheksale Euroopa riigile: Austriale, Bulgaariale, Hispaaniale, Iisraelile, Inglismaale, Montenegrole, Šveitsile, Ukrainale ja loomulikult veel Prantsusmaale.

                  Selle võiks siiski järgmiseks prioriteediks seada, esimene Euroopa koondis, mis on löönud värava kõigile Euroopa koondistele

                  Kokku on Eesti koondis mänginud Euroopa koondiste vastu 330 korda.
                  Saldo on :
                  76 võitu, 72 viiki, 182 kaotust, v-vahe 345 - 619.
                  äärmiselt põnev statistika.
                  paar küsimust tekkis - mida peeti silma euroopa koondiste all, nx kas baskimaa käib ka sinna alla? on ta ju ikkagi ka euroopa osa. ja iisreal vist rohkem nagu aasia?
                  UEFA, kui ma ei eksi, loodi alles 1954.
                  seega kas seal arvestatud ka mängud 1920-1940?
                  Seisan üksi mere ääres
                  jalas kollased sandaalid
                  valged, merevahust sääred
                  hüüan: "Elagu skandaalid!"

                  Kommentaar


                    Algselt postitas chac Vaata postitust
                    äärmiselt põnev statistika.
                    paar küsimust tekkis - mida peeti silma euroopa koondiste all, nx kas baskimaa käib ka sinna alla? on ta ju ikkagi ka euroopa osa. ja iisreal vist rohkem nagu aasia?
                    UEFA, kui ma ei eksi, loodi alles 1954.
                    seega kas seal arvestatud ka mängud 1920-1940?
                    Seal sees on need riigid, kes praegu on UEFA liikmed, seega Baskimaad ei ole loetud, aga mängud aastatel 1920-1940 on loetud.

                    Eesti koondise teekond rekordini

                    Kommentaar


                      Sõprusmängu peetud - võtaks pildi kokku. Keda sooviksin mina näha Tarmo Rüütli juhendatavas Eesti koondises algava MM-tsükli valikmängudel. Järgnevalt toon välja 26 mängijat, kelle hulgast Rüütli võiks need vajalikud 11+7 meest välja valida. Kuna mu algne postitus oli liiga pikk, et üheks postiks mahtuda, siis esitan selle kahes osas.

                      Väravavaht

                      1. Sergei Pareiko (35)* - Loodetavasti suudab oma taset järgmised 2 aastat veel sama kõrgel hoida. Kui vigastusi väldib, siis usun, et saab sellega hakkama. Kindel esiväravavaht ning harva võib temalt näha väravaga lõppevaid eksimusi.

                      2. Pavel Londak (32) - Kahju, et mees on jäänud Poomi ning Pareiko varju. Tegelikult on väga heal tasemel väravavaht ning süda lööke vahele ei jäta, kui Pavel väravas peaks olema. Loodetavasti saab klubitasemel praktikat ning on valmis hädakorral pingilt sekkuma.

                      3. Marko Meerits (20) - Valiksin tema kolmandaks väravavahiks, kuna tegu on väga perspektiivika mängijaga ning kõrgel tasemel mänguaja saamisel ei tohiks ka kahtlust olla, et tegu on parema väravavahiga kui seda on augustis 31aastaseks saav Kotenko. Sellele poisile mina koondisekutseid enam ei saadaks. Taset pole, vanust kah palju. Enne võiks oma võimaluse saada Aksalu, Lepmets või Toom. Ehk tõuseb järgneva kahe aasta jooksul üldse mõni kaheksas puurilukk esile.

                      Paremkaitse

                      1. Enar Jääger (27) - Võib öelda, et tegu on kõige murelikuma positsiooniga Eesti koondises, sest Enari puudumisel jääb antud kohta tohutusuur must tühimik. Kindel esinumber antud positsioonile, kuid motivatsiooni ülevalhoidmiseks võiks tõusta esile mõni perspektiivikas nooruk. Järgmised 2 aastat peaks Enar suutma siiski oma taset hoida ning kui härra rivis, siis muret pole.

                      2. Tihhon Šišov (29) - Andke andeks, aga tõesti pole mitte kedagi paremat antud positsioonile võtta. Loodetavasti Nõmme Kaljus mängides suudab taastata natukenegi enesekindlust ning suudab korvata oma kiirusliku puudujäägi targa mänguga.

                      3. Gert Kams (27) - Eelistaksin teda Šišovile, kui ta oleks oluliselt noorem. Paraku on ka Kams Eesti ML jalgpallur, ning seega temalt mingit arengut loota on palju. Iseenesest on Gert kiirem kui Tihhon, kuid kogemused räägivad praeguse Kalju kaitsja kasuks. Üldiselt ma ei nutaks, kui Rüütli otsustaks Kamsi Šišovi asemel kasutada.

                      Keskkaitse

                      1. Ragnar Klavan (26) - Loodetavasti saab sügisel kaptenipaela kanda ning harjub koondises uue rolliga sama kiiresti kui ta seda oma südames teinud on. Sõprusmängud näitasid esimestes mängudes Klavanit ebakindlana, kuid mida mäng edasi, seda paremaks ta muutus. Minu jaoks kindel valik number üks keskkaitsesse.

                      2. Raio Piiroja (33) - Jah, härral vanust on, but form is temporary class is permanent. Kui suudab vigastustest paraneda ning leida endale mänguaega mõnes klubis, siis ma ei leia, miks ei võiks Raio veel 2 aastat koondise algkoosseisus alustada. Oma viimases koondisemängus näitas, et on vajalik mees. Usun, et saab oma probleemidest jagu ning tuleb edukalt tagasi!

                      3. Andrei Stepanov (33) - Tänavused koondisemängud on näidanud, et Stepanov has what it takes, olulistel hetkedel on võimeline koondist aitama ning kaitseliini paikama. Kuigi sügisel võinuks olla mänguks Iirimaaga parem valik Taavi Rähn, siis praeguseks eelistan siiski Stepanovit. Viimased 2 aastat koondise eest - teeme ära, Andrei?

                      4. Taavi Rähn (31) - Soliidne meeskonnamängija. Sobib ideaalselt varukeskkaitsjaks. Keegi temalt midagi kunagi ei oota, kuid tihti kipub pigem positiivselt üllatama. Tõenäoliselt eelistab Rüütli teda Stepanovile - ka seda ei heidaks ma ette. Tegu on siiski suhteliselt võrdsete mängumeestega. Järgmised 2 aastat peaks kenasti hakkama saama. Mis saab pärast seda, jumal ka ei tea.

                      5. Igor Morozov (23) - Meeskonna kaitseliin vajab ka noori mängumehi. Kahe aasta pärast on Stepanov ja Piiroja 35, Rähn 33. Keegi peab meid 2016. aasta EMile ka vedama. Loodetavasti saab Morozov klubitasandil vähe kõrgemale edasi liikuda, et suudaks veel areneda ning miks mitte juba MM-valiktsüklis algkoosseisu tõusta. Bärengrubi ja Palatu saadaks mina samadel kaalutlustel koju nagu Kotenko - vanust on, potentsiaali mitte. Kui on tõesti oluline mäng ning kedagi paremat võtta pole, siis pangu pealegi Alo või Karl mängu. Muidu aga võiks eelistada Reintami, Kiidroni või mõnda kolmandat tulevikumeest.

                      Vasakkaitse

                      1. Taijo Teniste (24) - Mees sai võimaluse põhimeheks tõusta pärast seda, kui Klavan lükati keskkaitsesse. Kutt kasutas võimaluse ära ning on paistnud koondisemängudes silma kiire ja tehnilise mängijana, kellelt võib oodata head panust ka lisaks kaitsmisele ründes. Tegelikult on olukord vasakkaitses sama nutune kui paremkaitses, head varuvarianti pole. Loodetavasti suudab Taijo oma taset veelgi tõsta ning hoida koondise vasakkaitsja kohast kinni veel kaua. Muidugi kui just keegi veel parem tema asemele ei tule.

                      2. Dmitri Kruglov (28) - Aga ma ei oska ka kedagi teist sellele positsioonile pakkuda. Klavan sellel positsioonil enam mängida ei taha, Šišov ei saa isegi paremal äärel hakkama, Sidorenkov on tundunud veel ebakindlam, koondisepiirimail mõnda noort ka näha pole. Kurb. Eks siis loodame, et Teniste saab igas mängus 90 minutit.

                      *vanus algava MM-valiktsükli alguses
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Lõhkuv poolkaitse

                        1. Aleksandr Dmitrijev (30)* - Tahame seda või ei taha, ka see positsioon on suhteliselt kehvasti kaetud koondises. Keegi meist ei kiida kunagi Dmitrijevi mängu - samas pole ka kedagi teist asemele võtta. Loodetavasti saab klubitasandil praktikat ning suudab oma endise taseme taastada ning pakkuda koondises vähe paremaid mänge kui ta seda viimasel ajal teinud on.

                        2. Martin Vunk (28) - Veidi ründavam mängija Vunk näitab kohati paremat minekut kui Dmitrijev, kuid siis jälle on kasutu nii ründavas kui ka kaitsvas faasis. Kui Vunk veel Eesti MLis mängis, siis oli näha, et härra peab kiiremas korras välismaale saama, muidu mandub siin täielikult. Rõõm on näha, et nüüd välismaale pääsedes on suutnud koondise eest kohati häid mänge teha. Samas vundamenti tema peale ehitada ei saa. Loodetavasti suudab mõni noor talent Martini koondisekutsed teenitult endale saada.

                        3. Sergei Mošnikov (24) - Mäng Leedu vastu näitas, et suudab mängida väga hästi. Oskab mängu lugeda ning sööta, vajadusel ka musta tööd teha. Tundub, et meie niigi hõredale keskväljale on üks lisaoptsioon juurde tekkimas. Kui tuleval hooajal Poola kõrgliigas platsile ka saaks, siis loodan, et Rüütli hakkab Mošnikovi temast vanematele ja kogenumatele Dmitrijevile ja Vunkile eelistama. Mingit neljandat valikut antud positsioonile on raske näha. Puri oleks hädavalik ning Tenno ja Kaljumäe pole veel selleks valmis.

                        Loov poolkaitse

                        1. Konstantin Vassiljev (28) - Kahju, et Kostja nii vana juba on. Eesti koondise kõige vajalikum mees. Mees, kes suudab vajadusel mängu üksi ära teha. Ilma tema platsinägemiseta, tehnikata ning söötudeta oleks Eesti koondis hambutu nagu 90aastane naabriproua. Tema geniaalsust on raske ülehinnata.

                        2. Joel Lindpere (30) - Vaatamata kadunud aastatele on ta neis üksikutes mängudes näidanud, et tehnikat ning platsinägemist tal on. Ehkki kiirus pole enam see, mis lubaks teda äärel mängitada, on tarvis ka koondises kedagi, kes suudaks Vassiljevit kuidagigi asendada. Peale Lindpere ma ei näe kedagi, kes selleks praegu võimeline oleks.

                        Ääremängijad

                        1. Ats Purje (27) - Tehniline paremäär, kes on näidanud, et suudab otsustavatel hetkedel mängu enda peale võtta ning värava ära lüüa. Kuigi kiirust ja tehnikat on tal vähem kui Puril, siis minu jaoks tundub Purje stabiilsem. Seetõttu kasutaksin mina Purjet paremal äärel põhikoosseisus.

                        2. Tarmo Kink (26) - Arvan, et Tarmo on hea ning omapärane relv meie koondises. Ma ei arva, et Kink nõnda laisk või kehv tiimimängija on nagu enamus - tõsi, tal on omad puudused, kuid minu arvates tulevad need pigem algkoosseisus välja. Tarmot võiks kasutada vahetusmängijana, sest oma parimad mängud koondise eest on ta üldjuhul teinud vahetusest sekkudes. Kui poiss saaks endale klubi, kus regulaarselt mänguaega saada ning väravaid tagudes enesekindlust kasvatada, siis usun, et oleme ühe asendamatu mängumehe võrra taas rikkamad.

                        3. Sander Puri (24) - Kuigi Sanderi kõrghetkeks loetakse Kakalt palli äravõtmist, siis mina usun, et antud mäng Brasiilia vastu polnud ime. Arvan, et enesekindluse taastumisel ning regulaarse mänguaja saamisel klubijalgpallis leiame ka Puri näol ühe asendamatu kiire ning tehnilise ääremängija, keda saab kasutada mõlemal äärel ning isegi keskväljal. Puri töötahe on igatahes imetlusväärne.

                        4. Siim Luts (23) - Kui Flora üks parimaid mängijaid saaks nüüd ka välismaale, siis võiks temast veel täitsa asja saada. Oma vähestes koondisemängudes on näidanud, et tema tase on täiesti piisav ning temaga võib ning tuleb arvestada kui ühe regulaarset mänguaega nõudva mängijaga. Loodetavasti hakkab Rüütli Siimu vasakpoolikus eelistama Kruglovile ning Konsale. Oliveri tegelikult ei tahaks ma tähtsates koondisemängudes kunagi näha. Taset pole, potentsiaali samuti mitte. Peitre tase vähemalt praegu ei tundu küll A-koondise tasemel olevat. Ehk Luigend, Toomet, Subbotin või keegi neljas suudab kunagi esinduskoondise tasemele tõusta?

                        Ründajad

                        1. Henrik Ojamaa (21) - Sõpruskohtumised näitasid, et Henrik on tõesti tasemel ning Motherwelli mängudes nähtav tase on reaalne. Seda on rõõm näha, sest Operi tasemel väravamasinat pole silmapiiril eriti näha olnud. Nüüd on siis lootused pandud Ojamaa peale. Noormehe suhtumine on korras nii platsil kui ääres. Väljakul rabab tööd teha vähemalt saja kreeklase jagu ning tehnikat ja kiirust jagub samuti.

                        2. Sergei Zenjov (23) - Eelnevatel aastatel on loodetud Zenjovi peale sama palju kui nüüd loodetakse Ojamaa peale. Peamiseks küsimuseks jääb paraku siinkohal mitte Zenjovi mänguoskus vaid tervis. Põlvevigastused on alati tõsised ning võivad mängijatele väga sügavad jäljed jätta. Loodetavasti Sergei tervis järgmised 10 aastat on kui terasest ning teda saadab edu nii koondises kui klubis. Usun, et tema duo Ojamaa või Operiga töötab hästi.

                        3. Andres Oper (34) - Paljud tahtsid Operit juba maha kanda, kuid nüüdsete sõprusmängudega näitas ta, miks ta on koondise eest nõnda palju väravaid löönud. Kaimar Saag võib ju palju rabeleda, kuid kui ta õigel ajal õiges kohas olla ei oska ning palli võrku panna ei suuda, siis pole koondisesse ka asja. Loodetavasti püsib Oper tervena ning saab oma viimases valiktsüklis produktiivne olla nii skoorimisel kui söötmisel.

                        4. Vladimir Voskoboinikov (29) - Viimased sõprusmängud on näidanud, et Voskoboinikovis on midagi. Paljud ütlevad, et temal pole kiirust - kuid minu arvates on seda ometigi rohkem kui Ahjuperas või Neemelos. Kuna meie koondis ainult kiirete ja tehniliste mängijatega hakkama ei saa, siis on tarvis ka kedagi, kes palli maha suudab võtta ning ees hoida. Selleks ma arvan, et sobib Vosko paremini kui temast aeglasem Ahjupera. Neemelo ei lähe üldse arvesse. Noored ründajad nagu Tamm, Prosa, Anier ja Alliku - peate oma aega veel natukene ootama.

                        *vanus algava MM-valiktsükli alguses
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Üks tulevikunimi vasakkaitsesse võib tõenäoliselt olla Maksim Podholjužin. MM valiktsüklis vast veel mitte, aga olen kindel, et mõne aja pärast näeme tema debüüti. Klassi on sama palju kui mõne aasta tagusel Taijol.

                          Teiseks. Ma pole kunagi suur Saagi fänn olnud, aga kes teab, mida tulevik toob, kui ta uues klubis regulaarselt 90min mees saab olema.

                          Eks meie noormängijate oskused saavad suvel laiemale avalikkusele ka selgemaks. Ma usun, et nii mõnigi sellest aastakäigust suudab külma pead hoida ja karjääri jooksul A koondist väisata.

                          Kommentaar


                            Hea, et Tofoa viitsis asja kokku võtta. Olid toredad kaks nädalat (mis sest tulemused pigem uriinised), kunagi ei tea, mis milleks hea on. Tõsised mängud hakkavad meie jaoks sügisel ja ma ei pea imeks, kui me neljast valikmängust kaks võitu väheamalt kätte saame (Andorra kindlalt, Ungarist või Rumeeniast saame ka heal päeval jagu, äkki võõrsil viik Türgiga?). Ja siis oleme kohvimaa kursil.
                            Pole häda midagi, elame-näeme.

                            Kuradi Kink. Kümme mängu teeb arusaamatusi, samas alati võib sealt siuke pauk tulla, et kuku minestusest maha.
                            Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                            Kommentaar


                              Hea töö Tofoalt tõesti, oli mõnus lugemine. Enamike mängijate osas jagan sama arvamust.
                              Ning samuti ei jää ka mina neid viimaseid mänge taga halama, läks nagu läks, mis seal ikka. Suures osas olid tulemused ka prognoositavad.

                              Kommentaar


                                Kiidan ka Tofoa ülevaadet! Kas Soccernet.ee seda ülevaadet artikliks ei taha orgunnida - ma usun, et sellist ülevaadet vajaksid ja loeksid teisedki peale foorumihuntide?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X