320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FSV Mainz 05

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    FSV Mainz 05

    Ükskõik, kuidas see hooaeg ka ei lõpeks, selle võidu (25. september 2010, Bayern - Mainz 1:2) kirjutavad mainzlased endale ajalooraamatusse kuldsete tähtedega. Kui mitte täna, siis millal nüüd avada ka meie tagasihoidlikus foorumis väike tribuutteema.

    Triumfi järel on kerge sattuda eufooriasse, kuid tuleb au anda klubile, kes on viimase kümne aastaga teinud läbi säärase metamorfoosi. Enne seda, umbes aegadel, kui Marek Lemsalu tänini ainsa eestlasena Saksa profiliigades kaasa tegi, oli Mainz olnud aastaid 2. BuLi hall hiireke, tammudes paigal ja kiigates pigem murelikult allapoole. 2001. aastal pandi pukki oma staa˛ikas kaitsja Jürgen Klopp ja meeskonda saatis hoobilt edu. Mainz pääses põhjamudast ja temast kujunes tõsine pretendent BuLi kohale, ehkki vabariiklikku tähelepanu tõid esialgu kahel järjestikusel hooajal lausa uskumatul kombel viimastel minutitel maha mängitud pilet marjamaale. Lõpuks siiski saadi needusest jagu ja 2004-07 suutsid puna-valges kõigi ennustuste kiuste kõrgseltskonnas püsida.

    Pärasti Dortmundi siirdunud "Kloppo" ajastu lõppu 2008. aastal ennustati Mainzile taas pikka iga 2. BuLis, kuid iidamast-aadamast Saksa vutiga seotud norralane Jųrn Andersen tüüris meeskonna taas liiga võrra ülespoole ja kirsina koogitükil ka DFB-karikas poolfinaali. Seda hämmastavam oli tema vallandamine umbes nädal enne uue hooaja algust, kuid pärast selgus, et treeneri ja meeskonna suhted olid lootusetult sassi läinud. Norraka asemele toodi praeguse eduloo peaarhitekt, Mainzi noortetreener Thomas Tuchel. Siinkohal on hämmastavaid sarnasusi samal ajal tähelendu alustanud nimekaimu Thomas Mülleri. Mõlemad on oma tsunftis piimahabemed (tõsi, Tuchel on olnud treener üle kümne aasta), mõlemad mängisid kaks hooaega tagasi madalamal tasemel (Tuchel tuli Mainzi U18-ga üllatustlikult Saksa meistriks) ja olid laiemale vutipublikule tundmatud, mõlemad visati 2009. aasta sügisel külma vette ja ujusid sealt ordenitega välja. Mainzi uue kangelasei esimese hooaja üheksas oli parem kui legend Klopp oli eales saavutanud.
    http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

    #2
    Suht tore seltskond. Arvan, et on kõigi näoilmed sassi löönud oma 6 võiduga järjest. Kindlasti jälgin nüüd poiste edasiseid käike

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas homeworld Vaata postitust
      Suht tore seltskond. Arvan, et on kõigi näoilmed sassi löönud oma 6 võiduga järjest. Kindlasti jälgin nüüd poiste edasiseid käike
      Tundub, et tuleb ka seitsmes.

      Kommentaar


        #4
        3-1 nüüd jah juba. Tublisti panevad.

        e. 3-2 paar minutit hiljem - tundub et võib veel kõik juhtuda.

        Kommentaar


          #5
          4-2 võit siis käes.tubli töö!
          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
          Ott Järvela

          Kommentaar


            #6
            Mnjaaa algus on väääga palju lubav,aga eks näis mis edasi,kes suudab pidurdada Mainz 05
            Olen see kes olen

            Kommentaar


              #7
              ma kardan, et mainziga juhtub sama, mis paar hooaega tagasi hoffenheimiga, et siis pärast talvepuhkust hakkavad järjest allapoole kukkuma.... samas ma muidug loodan, et seda ei juhtu

              Kommentaar


                #8
                hästi mängivad need poisid. ja tänks eurospordile, et nad saksa liigat näitavad

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas reio Vaata postitust
                  ma kardan, et mainziga juhtub sama, mis paar hooaega tagasi hoffenheimiga, et siis pärast talvepuhkust hakkavad järjest allapoole kukkuma.... samas ma muidug loodan, et seda ei juhtu
                  Tahes-tahtmata hakkavad ka nemad kaotama ja tabelis allapoole kukkuma. See on selge, et meistriks nad ei tule. Küsimus on vaid selles kui sügavale nad kukuvad. Järgmine aasta võib neid loodetavasti Euroopas küll mängimas näha ja see oleks Mainzile väga suur kordaminek.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    #10
                    Mainzi järjekordse võidu võti oli Tucheli oskus vahetada seekord plassiks jäänud Holtby ja ungari noorründaja Szalai asemel üheskoos sisse poistebändi kolmanda liikme Schürrle ja oma 27 eluaastaga juba vanurite sekka kuuluva Ivanschitzi. Uustulnukad vormistasid siis Allagui suurepärase söödu 1:0 võiduks Leverkuseni üle.

                    Retsept igal juhul karnevalistidele, et pärast möödunudnädalast kaotust ei alanud (vähemalt kohe) lagunemine, mida enamik vutisõpru oli arvanud. Järgmisel pühapäeval ootab siis ees tõeline saatusemäng ja loodetav maiuspala, kui Stadion am Bruchweg ootab külla BVB-d.
                    http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                    Kommentaar


                      #11
                      Mainzil On kahjuks ka üks kaotus , Kuid Hetkel Maailmas Suurim Üllataja , West Brom tema järel Inglismaalt.

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas taurikk Vaata postitust
                        Mainzil On kahjuks ka üks kaotus , Kuid Hetkel Maailmas Suurim Üllataja , West Brom tema järel Inglismaalt.
                        Nyyd juba kogutud 3 täna jäädi alla Freiburgile 0-1,tundub,et hoog hakkab raugema
                        Olen see kes olen

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas kaitz Vaata postitust
                          Nyyd juba kogutud 3 täna jäädi alla Freiburgile 0-1,tundub,et hoog hakkab raugema
                          no neil on juba punkte ka aga sinu lemmikud ei saa kuidagi oma mootorit käima ja see on vaid super.Küll Mainz kogub ennast ja tulevad ka võidud jälle
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                            no neil on juba punkte ka aga sinu lemmikud ei saa kuidagi oma mootorit käima ja see on vaid super.Küll Mainz kogub ennast ja tulevad ka võidud jälle
                            ok ma usun,et kui mehed terveks saavad,vähemalt osa neist kyll hakkavad ka võidud tulema,ainuke asi millelele ma loodan,et siis hilja pole.Kui LVG on kasutada Bundeliigas vaid 14 mängijat,nu pole ju normaalne.
                            Olen see kes olen

                            Kommentaar


                              #15
                              Mainz järjekordne kaotus 0-1 ja üllataja hakkab pudenema.
                              Olen see kes olen

                              Kommentaar

                              Working...
                              X