320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
    Kuradi Pohlak, raisk, ei saa siis Paide OMA meestest, KOHALIKEST meestest satsi kokku panna. Või Kuressaare. Või Rakvere. Või Valga. Kurat, nagu mehi neis linnades vähe oleks - mine ja korja ainult kokku kõrtsidest ja poeuste tagant, pane putsad jalga ja saada väljakule, raisk. Kuradi Pohlak, ma ütlen - selle asemel teeb klubi, veab kurat teab kustkohast mehed kokku ja teeb jalgpalli. On ikka kuradi mees!
    Flora poisid lähevad kohe leili, kuigi mina pole Pohlaku nime kordagi kasutanud ja soovisin lihtsalt, et Nahkpea oma väidet selgitaks ja põhjendaks. Seda oli muidugi palju oodata ja kohe sai demagoogitsema hakata mingite loosungite, sünnikohtade ja nüüd sellise postitusega.

    Aga sellele, kuidas nüüd selline tegevus, mis on 20 aastat toimunud, on jalgpalli õitsema pannud ja miks see poleks iseenesest niikuinii toimunud (või kas see toimumine oleks üldse vajalik), pole endiselt vastust saanud.

    Mul oli muidu eile Kalevi veduri Raimoga päris huvitav vestlus - nii struktuurist, sisust kui ka reklaamnimedest. Tema loata ei saa kahjuks tema juttu siia panna. Kuid ühe mõttena võiks esitada küsimuse, et kuidas see Eesti jalgpallile halb oleks, kui meistriliigas oleks 8 klubi 10st või kõik 10 Tallinnast? Mis muutuks?
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Tartu jalgpalli päästerõngaks on olnud ülikoolide olemasolu linnas. Võtame need ära ja ma poleks sugugi kindel, et ka Tartu mehed ei loksuks iga nädalavahetus Tallinnast Tamme staadionile kodumängule. Või veel hullema variandina oleks kogu Tartu punt mööda Tallinnat erinevates klubides laiali ja kohalik meeskond sitsiks noorte ning rohelistega esiliigas ja võitleks SK-10'ga linna parima meeskonna tiitli peale.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Martin Vaata postitust
        Flora poisid lähevad kohe leili, kuigi mina pole Pohlaku nime kordagi kasutanud ja soovisin lihtsalt, et Nahkpea oma väidet selgitaks ja põhjendaks. Seda oli muidugi palju oodata ja kohe sai demagoogitsema hakata mingite loosungite, sünnikohtade ja nüüd sellise postitusega.
        Selle asemel, et demagoogitsemises süüdistada, võiks ka jätku lugeda ja seal on sinu küsimusele vastus olemas. Aitähh!
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
          ja kohalik meeskond sitsiks noorte ning rohelistega esiliigas ja võitleks SK-10'ga linna parima meeskonna tiitli peale.
          no aga see ongi ju reaalsus.

          Kommentaar


            Enne okupatsiooni osalesid Liiduklassis 8-st klubist stabiilselt 5-6 Tallinnast, lisaks etendsid jo-jod Narva ja Pärnu, alles 30-date keskelt tõusis tasapisi tippu Tartu.

            Okupatsiooni lõpus Meistriliigas 12-st klubist samuti Tallinnast keskeltläbi 6, Ida- Virust 3-5, lisaks Pärnu, Viljandi, Tartu.

            Kui hetkel ML-st ja El-st Floraga seotud klubid ja duublid eemaldada, jääks alles 13 klubi:
            6 Tallinnast, 4 Ida-Virust, 2 Tartust ja 1 Pärnust, puuduks ainult Viljandi... aga isetekkinud Liverpooli Pubi/Tulevik on ehk tõusmas.

            Tegelikult võib ju vägisi püüda jalgpalli viia regioonidesse, lõpptulemus on ikka ettemääratud, mängitakse rohkem seal, kus ajalooliselt mängiti.
            Mõned erandid muidugi kinnitavad reeglit aga sel juhul peab initsiatiiv tekkima altpoolt.
            Kas Paide ja Rakvere saaksid täisiseseivunult kõrgemal tasemel hakkama, ei ole päris kindel aga võib-olla, Kuressaare on Aivari kaisukaru, mahajäetult hääbuks kindlasti.

            Kommentaar


              Algselt postitas kesa Vaata postitust
              Enne okupatsiooni osalesid Liiduklassis 8-st klubist stabiilselt 5-6 Tallinnast, lisaks etendsid jo-jod Narva ja Pärnu, alles 30-date keskelt tõusis tasapisi tippu Tartu.

              Okupatsiooni lõpus Meistriliigas 12-st klubist samuti Tallinnast keskeltläbi 6, Ida- Virust 3-5, lisaks Pärnu, Viljandi, Tartu.

              Tegelikult võib ju vägisi püüda jalgpalli viia regioonidesse, lõpptulemus on ikka ettemääratud, mängitakse rohkem seal, kus ajalooliselt mängiti.
              Ja kuidas näiteks sama aja korvpalli või võrkpalliga on? Et kas praegune seis, kus võrkpalli ja korvpalli mängitakse enamvähem tasemel üle Eesti ja jalgpallis on viimase 12a jooksul olnud 2 esikolmikuklubi väljaspool Tallinnat ja needki Ida-Virust (Trans 2005 ja Sillamäe 2008), on ka ajalooliselt loogiline?

              Kommentaar


                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                Flora poisid lähevad kohe leili
                Anna andeks, Martin, aga suur osa sinu postitustest, mis pole parasjagu tabloidilinkidega spämmimine, teenivad eesmärki Flora poisse õrritada või Vesti põhjata.

                Flora poisid, peab muidugi nentima, enamasti lähevad sinu juraga kaasa ka. Nagu ma isegi. Deem.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Martin Vaata postitust
                  Ma pole kuulnud, et Tammeka mängijaid iga mängu eel bussiga Tallinnast kohale tuuakse. Kuid ehk sa tead muidugi paremini. Sünnikoha teemat pole ma isegi vihjamisi puudutanud.
                  Martin ära nüüd Flora peale viha pea, et teilt eelnevate hooaegadega mängijaid ära võtsime Ma isiklikult pean üsna loogiliseks ja ajalugu on näidanud(ca 7000 aastat), et inimesed koonduvad "huvikeskustesse"( ehk kus on parem, soojem jne) Ja palun, tooge endale keskpäraseid( või allakeskpäraseid) välismängijaid sisse ja ajage oma EESTI asja Tammeka teemas edasi....
                  Algselt postitas Martin Vaata postitust
                  Kuid ühe mõttena võiks esitada küsimuse, et kuidas see Eesti jalgpallile halb oleks, kui meistriliigas oleks 8 klubi 10st või kõik 10 Tallinnast? Mis muutuks?
                  De Facto vist midagi...Kõikidele Tallinna klubidele ei jätku fänne niivõinaa ja identiteeti ei ole ka paljud praegustest leidnud- minu isiklikult ei jääks ühelgi Flora välismängul käimata
                  ROHE-VALGE SURMANI

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Diftong Vaata postitust
                    Martin ära nüüd Flora peale viha pea, et teilt eelnevate hooaegadega mängijaid ära võtsime Ma isiklikult pean üsna loogiliseks ja ajalugu on näidanud(ca 7000 aastat), et inimesed koonduvad "huvikeskustesse"( ehk kus on parem, soojem jne) Ja palun, tooge endale keskpäraseid( või allakeskpäraseid) välismängijaid sisse ja ajage oma EESTI asja Tammeka teemas edasi....
                    Kas sa oled alaarenenud taunisündroomiga koer vms? Ilmselgelt pole tegu tavalise inimesega, vaid delfikommentaatorliku diftongiga, kes villast pritsib, ilma ise fakte teadmata.

                    Kommentaar


                      Lihtsalt teadmiseks, et HJK ja Soome koondise ex-treener Antti Muurinen vabastati täna ametist. Pohlak, any movement?
                      Väike Pasi Rautiainen deja vu poleks paha kui raha oleks

                      Kommentaar


                        Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                        Anna andeks, Martin, aga suur osa sinu postitustest, mis pole parasjagu tabloidilinkidega spämmimine, teenivad eesmärki Flora poisse õrritada või Vesti põhjata. Flora poisid, peab muidugi nentima, enamasti lähevad sinu juraga kaasa ka. Nagu ma isegi. Deem.
                        Luuletad ju. Leiad näiteks täna ühe lause, kus ma Vesti põhjasin või Flora poisse õrritasin, saad õlut. Väljakutse peaks olema korralik.

                        Et sa ei peaks lehti tagasi kerima, siis Nahkpea väide, mida ma tsiteerisin, oli: "Poleks olnud seda "kunstlikku seemendamist" omal ajal, oleks regionaalses mõttes Eesti jalgpall katastroofilävel seisnud praeguseks hetkeks." Seepeale küsisin: "Põhjendus ja oletatava olukorra võrdlus praegusega, palun?"

                        Minu jaoks oli tegemist väga huvitava väitega, sest Nahkpea lause teine pool viitab, et praegu on jalgpall regionaalses mõttes võrdlemisi heas seisus. Väite teine pool on, et praegune võrdlemisi hea seis oli ainult saavutatav seemendamisega.

                        No kui need kaks pole huvitavad ja arutletavad väited, mis siin keskkonnas isegi huvi pakuks, siis võime muidugi pürost edasi rääkida.

                        Praeguseks on Nahkpea, kes on Flora poiste hulgast üks vahvamaid, mistõttu üldse hakkasingi küsima, väitnud ka, et „See praegune olukord jalgpallis on üleüldise regionaalpoliitika peegelpilt.“

                        Huvitav on see lõik kahest aspektist, kuid ehk saab ühendada:

                        Alustame sellest, et Kuressaare ja Viljandi ning varem Valga (+X) olid seemendatud ammu enne tänast ehk sisuliselt 20 aastat tagasi. See tekitab küsimuse, et kas siis poleks olnud mõtet lasta nendel klubidel ise kasvada. Sisuliselt tehti nende kolme (+X) linnaga ju seda, et Tallinnasse olnuks veider teha Flora 1, Flora 2, Flora 3 ja Flora 4, seega anti ilusam nimi, kuid võeti ära igasugune võimalus klubina areneda.

                        Täna on regionaalne olukord tõesti teine, kuid ärge unustage, millal Flora 1, 2, 3, 4, jne süsteem tehti ja jalgpalli nö arendama hakati.

                        Ma väga imetlen neid Viljandi Tuleviku ja nüüdse FC Viljandi toetajaid, kes teadsid, et iga vähegi paremat meest näevad nad kaks kuud. Ei tea, kas ma oleks viitsinud ja viitsiks tänagi. Rääkimata Valgast, kus keegi vast ei teadnud nende 16-aastaste noorte nimesid ja ei meenuta täna ühtegi toona nähtud mängijat. Mis klubide ja klubikultuuri tekkimisest ning arendamisest me rääkida saame?

                        See on mõttekoht number üks. See on oluline, sest kui me teame, et nendel klubidel ei teki iialgi identiteeti, siis miks ei võiks meistriliigas mängida Viljandi Liverpooli Pubi, Tammeka Aasta Auto ja Flora Pagaripoisid.

                        Ma tean esimesi vastuväiteid: noor riik, jalgpall suretati, võtab aega jms. Kuna sina oled Flora fänn, siis mis on Flora traditsioonid ja kuidas nad on neid näiteks tänavu kandnud või esile tõstnud või arendanud või kas seda saabki teha? Kas tänane Flora erinev kasvõi kolm aastat tagasi olnud Florast ja kas see on seesama Flora?

                        Kui sina oled vastanud, siis kuidas vastavad Transi, Viljandi, Kuressaare ja Tammeka või ka Rakvere, Võru või Welco toetajad?

                        Lisaks: kui kaua see siis võtab? 200 aastat? Selleks ajaks on meil juba Euroopa Föderatsioon ja polegi mingit klubikultuuri vaja. Must huumor, eksole, kuid me oleme tõenäoliselt nõus, et 20 aastat on siiski aeg, kus midagi peaks olema kuhugi tekkinud, et seeme ei saa ikka seeme olla, idanema peaks.

                        Ehk kui süsteem on traditsiooni tekitamise kontekstis vigane (see on halb sõna, pole mõeldud negatiivselt) ja traditsiooni ei saagi tekkida, siis kas ei peaks a) muutma süsteemi või b) leidma lahendusi, mis toetavad praegust süsteemi?

                        Kõik oleneb aga omakorda eesmärgist. Mis on Eesti jalgpalli eesmärk? Kas see on sama, mis on Eesti liigajalgpalli eesmärk või on need eesmärgid omavahel võitluses?

                        Ma võin ainult oletada, kuid Eesti jalgpalli jaoks on tõenäoliselt olulisim arvukus, et võimalikult palju mängiks. Seda, kas Viljandis või Kures mängib lapsi rohkem, sest seal on klubi meistriliigas, ei oska mina öelda ja selleks on tõenäoliselt vaja teadustööd. Kas need Tallinnas toodavad kutid on kohalikele eeskujuks, on aga kaheldav, sest mängudel ju ei käida ja kontakti sisuliselt pole.

                        Kuid ehk on! Sellisel juhul tuleks vaadata Raimo suunas ja 14 klubi on ideaalseim, et ärgitada igas regioonis ja tõsta jalgpalli tähtsust. Ehk süsteem töötab ja seda peaks niimoodi tugevdama.

                        Et mitte väga teoreetiliseks minna, liigun parem tagasi regionaalse aspektini: tuues natuke võrdlust Tammekaga, siis ka väike klubi. Natuke paremas linnas võrreldes Viljandi ja Kure jms, kuid suutis klubina siiski eelmisel hooajal kinni hoida mitut mängijat. Plaanid läksid küll pekki, kuid suudeti publikule parimad poisid tagasi tuua. Okei, siin me võime arutleda, et kas Eesti jalgpallile nö koondise vaatevinklist oli see hea otsus, kuid klubilisel poolel oli kindlasti.

                        Seetõttu ma eile Raimole ütlesingi, et minu jaoks on pikas perspektiivis suhteliselt suva, kas Tammeka langeb see aasta alla või mitte, sest klubina on ta ikka samasugune edasi, sest tegemist on klubiga ja ma võin eeldada, et ta tõuseb mingil X ajal taas üles. Või kui ei tõuse, siis esiliiga näitel käis mängudel ikka rohkem inimesi kui teatud mansadel. Sellel on ka selge põhjus.

                        Kuid on loomulik, et meeletu joppamiseta (rikas omanik, helde sponsor/linn, üliedukas hooaeg ja euroraha või Tartu kõigi klubide meeletu koostöö) ei suuda Tammeka iialgi oma paremaid kinni hoida, kuid natuke suudetakse asjade kokkulangevusel seda siiski teha. Viljandi? Kuressaare? Valga? Kelle eest need poisid mängivad: http://www.jalgpall.ee/team.php?team...=ML&year=2012?

                        Sellest ka minu küsimus, et mis vahe seal on, kas need kutid on Viljandis või mängiks Tallinnas Tallinna Vapiano nime all? Tallinnas on paremad väljakud, paremad treeningvõimalused, ju on lihtsam leida ka toetajaid ja huvilisi.

                        Küsimus pole üldse selles, kas Pohlak või Sirel või Tehva on milleski eksinud või valesti teinud. Kusjuures tõenäoliselt on vastus, et loomulikult pole, sest otsused tehti omas ajas ja selliselt, et need olid loogilised, kuid see polegi, nagu mitu korda öeldud, oluline.

                        Lihtsalt väide, et "Poleks olnud seda "kunstlikku seemendamist" omal ajal, oleks regionaalses mõttes Eesti jalgpall katastroofilävel seisnud praeguseks hetkeks.“ on minu jaoks kummastav, sest regionaalses mõttes neid KLUBISID ju endiselt pole ehk mis see seis seeläbi olema peaks? Mulle tundub, et meie tänane meistriliiga annab sellele küsimusele vastuse.

                        Omaette on aga küsimus, et kas see peakski nii olema või saaks teisiti (nt kas midagi oleks teistmoodi, kui neid poleks algusest peale tekitatud?). Koondis on ju täitsa tubli. Ehk seetõttu peakski. Kõik oleneb ju eesmärgist. Lahendused on kõigest teeks selleni.

                        P.S. Täiesti omaette teema on muidugi Ida-Virumaa meeskonnad, selle müstilise kogumi ehitamine ja arendamine ning aktiivsuse leidmine on hea väljakutse ükskõik kellele.

                        P.S.S. Hooaja alguses, mäletate, pidid kõik klubid ütleme, et mis on nende eesmärk ühiskonnas (http://f.pmo.ee/o/2012/02/15/960124t1hec40.jpg). Ma tõstsin juba siis esile, et mitte va Trand keegi ei käinud välja mõnda mõõdetavat ühikut ehk "arendame, edendame" jms üldsõnalisus. Kui nüüd peaks analüüsima, et mis aastaga tehti, siis kes koolipoisi 3 saavad või kirjutame aasta korstnasse?
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Puudu või pingil Pedõk, Minkenen, Alliku, Luigend. Kas see on treenerite sõnum Pohlakule?

                          Kommentaar


                            Ja kaotus on tõsiasi! 1-0 siis Transile!
                            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                            Ott Järvela

                            Kommentaar


                              Ilma korraliku ründajata pole võimalik meistriks tulla. Ükskõik kuipalju olukordi ka tekitatakse, realiseerimist lihtsalt pole tipuründaja poolt. Neemelo- Viikmäe duot ei saa võrrelda Prosa-Pukk duoga. Tasemevahe on ju siililegi selge, niiet mida lootsid Flora omanik ja treenerid hooaja alguses?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                Luuletad ju. Leiad näiteks täna ühe lause, kus ma Vesti põhjasin või Flora poisse õrritasin, saad õlut. Väljakutse peaks olema korralik.
                                Kuu aega kollases ajakirjanduses ja juba nõksud selged... Mina kirjutan:"Suur osa...", Martin vastab:"Aga täna ju mitte..." Stailišš.

                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                Et sa ei peaks lehti tagasi kerima, siis Nahkpea väide, mida ma tsiteerisin, oli: "Poleks olnud seda "kunstlikku seemendamist" omal ajal, oleks regionaalses mõttes Eesti jalgpall katastroofilävel seisnud praeguseks hetkeks." Seepeale küsisin: "Põhjendus ja oletatava olukorra võrdlus praegusega, palun?"

                                Minu jaoks oli tegemist väga huvitava väitega, sest Nahkpea lause teine pool viitab, et praegu on jalgpall regionaalses mõttes võrdlemisi heas seisus. Väite teine pool on, et praegune võrdlemisi hea seis oli ainult saavutatav seemendamisega.
                                Kasvatasid Nahkpea sõnadele oma suled selga ja nüüd dotseerid nende ümber. Oma interpretatsioonide tõe pähe esitamine võib bulvarižurnalistikaliselt olla muidugi pädev knihv, aga kui seda liiga tihti teha, hakkab välja paistma...

                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                No kui need kaks pole huvitavad ja arutletavad väited, mis siin keskkonnas isegi huvi pakuks, siis võime muidugi pürost edasi rääkida.
                                Ma jõudsin just mängult ja olen suht väsinud, nii-et sa andestad mulle, kui ma jätan seekord su sofistikeeritud huumori üle naermata.

                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                Praeguseks on Nahkpea, kes on Flora poiste hulgast üks vahvamaid, mistõttu üldse hakkasingi küsima, väitnud ka, et „See praegune olukord jalgpallis on üleüldise regionaalpoliitika peegelpilt.“ Huvitav on see lõik kahest aspektist, kuid ehk saab ühendada /.../
                                Palju juttu, muist mõtteväärilist, aga ma siiski ei saa aru sellest, et kas Eestis on (olnud) mingisugune keeldusid ja käskusid sedastav seadus, mis keelab ja absoluutselt välistab huvilistel ja südames jalgpalli kandvail inimesil organiseeruda klubilise tegevuse vormis, areneda, arendada? Pohlak oleks nagu mingi kuradi Põhja Konn, kes sööb noori poisse ja situb duubleid ja temast jääb maha aher maa, kuhu enam ükski jalgpallur idanema ei saa... See on bullshit ju. Üks mees on midagi teinud. Hästi või halvasti, selle üle jäävadki arvamused erinema, normunks ja õige, aga talle selle eest pähe lasta on lihtsalt... Eestlaslik. Ja ma ei mõista ikkagi seda, et kui pro-Pohlak mehed oma seisukohti millegagi ka toetavad, siis contra-Pohlaku meeste seisukohad "Ilma oleksime või sees" tuginevad ainult oletustel ja eeldamisel, et "keegi teine oleks paremini teinud". Miks nad ei teinud ega tee siis, ma ei adu.

                                Või on see karvane lastekirjanik nii kuradi võitmatu vastane või? Heh...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X