320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Neljane valim on muidugi ka päris suur. Mis see Florast läbi käinute ja tippjalgpallurite suhe ka on?
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Algselt postitas Martin Vaata postitust
      Neljane valim on muidugi ka päris suur. Mis see Florast läbi käinute ja tippjalgpallurite suhe ka on?
      Martin, unustad ära, et omal ajal mängisid pea kõik mingil hetkel Floras . Ehk siis Klavan, Oper, Piiroja, Poom, Lindpere, Stepanov, Zelinski, Jääger jne. Eesti mõistes ikkagi täielik eliit. Nooremast põlvkonnast Mets.

      Aga mis 22-aastast Liivakut puudutab, siis ta on oma debüüthooajal Premium liigas löönud 15 väravat. Osa hooajast on ta mänginud äärel. Seega ma ei ütleks küll, et ta on lihtsalt haip või keskpärane mängija. Omaealistest on võrdväärsed näitajad koduliigast ette näidata ainult Tristan Koskoril, kes on oma klubis täiesti keskses rollis. Muide, Koskor ja Liivak on sel hooajal eestlastest parimad väravakütid. Rohkem on löönud ainult leegionärid.
      Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
      Algselt postitas taku*
      Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

      Kommentaar


        Algselt postitas Kasper Vaata postitust
        Martin, unustad ära, et omal ajal mängisid pea kõik mingil hetkel Floras . Ehk siis Klavan, Oper, Piiroja, Poom, Lindpere, Stepanov, Zelinski, Jääger jne. Eesti mõistes ikkagi täielik eliit. Nooremast põlvkonnast Mets.
        Et siis 20 000st selline saavutus, et kümme tükki? Võiks nagu konteksti asetada küll.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          Et siis 20 000st selline saavutus, et kümme tükki? Võiks nagu konteksti asetada küll.
          Mida sa väita püüad? Keegi ei hoia ju jalgpallureid Eestis kinni. Iga aasta käivad noored välismaal testimisel ja katsetel ja pea igal juhul tulevad nad sealt lihtsalt tagasi. Muidugi oleks tore, kui noored eestlased saaksid välismaale tippakadeemiatesse, aga üldiselt pole selleks lihtsalt piisavalt taset ehk noortes ei tehta piisavalt tööd (olgu põhjuseks treenerid, treeningtingimused või mängija enda tahe).

          Käit oli Eestis andekas ja pani Inglismaal väga palju juurde ning on ülioluline, et ta leiaks nüüd omale kiirelt normaalse mängupaiga. Hein oli Eestis andekas ja läks nüüd Inglismaale ja loodame, et ka temal läheb hästi. Aga välismaale pääsemiseks peadki Eestis olema väga eriline mängija. Neid ei kipu meil olema. Reaalsus on see, et kui noor kutt lööb noorteliigades kaks korda nii palju väravaid, kui ta mänge kirja saab, arvab ta endast jube palju, ei tee tööd ning järjekordne lootustandev kutt ongi lihtsalt raisus. Kuigi eestlased on justkui jube töökas rahvas, siis praegu on noored ikkagi sitaks laisad ja väga-väga vähesed tahavad päriselt ka tippjalgpalluriteks saada. Osa lihtsalt arvavad, et nad juba on kõvad mehed, aga paraku ilma räige tööta ei ole võimalik tippu saada ning andest üksi jääb väheks.
          Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
          Algselt postitas taku*
          Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

          Kommentaar


            Algselt postitas Kasper Vaata postitust
            Iga aasta käivad noored välismaal testimisel ja katsetel
            Kes ja kus? Kuidas see aset leiab? Mind täitsa huvitaks vähe konkreetsemalt see hulk, kes siis käib ja kust (millistest klubidest) käiakse või käiakse oma initsiatiivil? Küsin täitsa siiralt Konkreetsust palun antud lause järele. Nimeta mulle üks(!) klubi Eestist, kes teeb süstemaatilist tööd sel suunal, kes viiks parimaid noori (15-16) välja akadeemiate juurde nii nagu see käib näiteks nendes väikeriikides, millistest siin eelpool on olnud juttu..Ja kes oli viimane noor Eesti esi kasvatajaklubist, kes vanuses (16-17-18) on läinud välja ja päris mitte kohe järgmise lennuga tagasi tulnud?
            On öeldud, et Eesti pass pole atraktiivne pass jalgpalliturul. Arvan, et seda pole ka väga Luksemburgi, Fääride, ja ei olnud seda ka Islandi pass (nüüd juba on), et nende kääbuste noori siis suurklubid ja akadeemiad käivad ise aia taga nillimas - fakt on, et meil ei tehta süstemaatilisi samme selles suunas ja nii ongi. Ju siis meil ongi kontaktide puudus nagu flora vend mainis..iseenesest on olemas telefonid ja internet ja lennukid ja laevad, et kontakte luua, aga kui on võetud hoiak, et ollakse ise piisavalt targad ja tulevikutähti siin maarjamaal raudteevahel ise vormida, siis..
            //

            Kommentaar


              Algselt postitas sibierski Vaata postitust
              Kes ja kus? Kuidas see aset leiab? Mind täitsa huvitaks vähe konkreetsemalt see hulk, kes siis käib ja kust (millistest klubidest) käiakse või käiakse oma initsiatiivil? Küsin täitsa siiralt Konkreetsust palun antud lause järele. Nimeta mulle üks(!) klubi Eestist, kes teeb süstemaatilist tööd sel suunal, kes viiks parimaid noori (15-16) välja akadeemiate juurde nii nagu see käib näiteks nendes väikeriikides, millistest siin eelpool on olnud juttu..Ja kes oli viimane noor Eesti esi kasvatajaklubist, kes vanuses (16-17-18) on läinud välja ja päris mitte kohe järgmise lennuga tagasi tulnud?
              On öeldud, et Eesti pass pole atraktiivne pass jalgpalliturul. Arvan, et seda pole ka väga Luksemburgi, Fääride, ja ei olnud seda ka Islandi pass (nüüd juba on), et nende kääbuste noori siis suurklubid ja akadeemiad käivad ise aia taga nillimas - fakt on, et meil ei tehta süstemaatilisi samme selles suunas ja nii ongi. Ju siis meil ongi kontaktide puudus nagu flora vend mainis..iseenesest on olemas telefonid ja internet ja lennukid ja laevad, et kontakte luua..
              Kuulasin ka läbi, see kontaktide bullshit on tõesti naeruväärne ja see kogu jutt, et " oleme väike rahvas ja sada häda" peab türa ükskord juba lõpu saama, see hala ei tooda enam ja näited mujalt maailmas räägivad hoopis vastupidi, mida väiksed ka suudavad teha, nii lõpetagu koheselt see jutt ära, jah. Mu jaoks on ka suur miinus, et tänavapäeva noorem generatsioon ei tee nö vabalajal trenni, nagu üksi ja omaette. Jõulusaalist kahjuks ei piisa, noorematel on vaja tehnika a ja o selgeks saada ja seda tuleb juba teha regulaarselt ja kui ma vaatangi näiteks nooremate puhul näiteks u-16 kutid, kus ei suudeta isegi palli surmata korralikult või siis teha üks meistriring ära näiteks, siis sealt need asjad veerema hakkavadki pihta - väiksed asjad hetkel aga tulevikus oi türa kui kasulik see on.

              Kommentaar


                Või siis üritatakse liiga heade klubide juurde saada ja fookuses rohkem Inglismaa akadeemiad? Marcus Soometsa ja Sampdoria stiilis lükked ikka harvad juhtumid.

                Kommentaar


                  Nõmme Unitedi poisid Mart Poomi juurest on ikka regulaarselt käinud Inglismaal end näitamas, aga eks sellega on, et kas on üldse kedagi sinna pakkuda, et oma tõsiseltvõetavus säilitada, siis päris igat kohalikku "andekat" kutti ka ei saada. Järgmine aasta Šapovalov ja Jürgens saavad 16, et loodetavasti leiavad endale hea koha, sest seal on küll potentsiaali isegi Euroopa mõistes. On meil päris omajagu neidki mängijaid, kes on nö olnud välismaa klubide radaril, aga nüüdseks tippvutiga üldse lõpparve teinud (alustades Real 91 poistest, Saarlas, Välja, Kokla, Mutso jne). Ja nagu podcastis ka väga tabavalt välja toodi, siis 91-94 sünd endisetest noortekoondislastest on enamus üldse (tipp)jalgpalliga lõpetanud isegi Eesti kontekstis. Seega pole ka imestada, et miks meie liiga nii ebaühtlane ja madala tasemega on kui parimas mängijaeas mängijaid põhimõtteliselt pole. Mingi loobumiste osakaal on okei, aga see number vist oli 120st 80. Isegi kui pooled neist mängiks vähemalt Eesti tasemel edasi, siis oleks see kahe meeskonna jagu mängijaid ja eks on arusaadav ka, et kui kohe profilepingu peale ei saanud Tallinna tippklubidesse, siis tuli tol ajal muud valikud teha. Hetkel on vähemalt see kandepind veidi laiem ja kui kirutud solidaarsusmehhanismid ka veel taha tulevad, siis ehk isegi mõni hilisema arenguga mängija saab jalgpallile keskenduda ja ehk ka jõuab kuskile.

                  ja teine oluline valupunkt on muidugi jätkuvalt, et meil on kahtlemata noortes potentsiaalikaid kutte ja üleüldse häid gruppe, aga kui nad ei saa piisavalt heal tasemel sparringut ja kõik tuleb väga lihtsalt, siis polegi võimalik rahvusvahelise tasemega kohaneda, isegi kui arusaam ja iseenesest oskused on olemas, aga vastaste pakutav tempo ja kvaliteet on hoopis teisest puust kui see millega igapäevaselt kokku puututakse. võtame noorteklasside kõrgeima liiga tulemused ette

                  U16 - Legion selge liider. 14 mänguga 14 võitu, väravate vahe 73-5, s.h 1x 8:0 võit ja 4x 7 väravaline võit.
                  U15 - Kalev selge liider. 14 mänguga 13 võitu, 1 viik, väravate vahe 94:11, s.h 2x üle 10 väravaline võit ja lugematu arv kordi 5+
                  U14 - Tabasalu selge liider. 14 mänguga 12 võitu, 1 viik ja 1 kaotus, väravate vahe 57:9, s.h 2x 7:0 võit

                  need on 3 meie tähtsamat noorteliigat, parimad vanemad mängivad juba mehi ja all on olukord regionaalne. ehk väga selge muster joonistus välja juba ajal, mil mina noortevutti mängisin ja ega praeguseks asi konkurentsi mõttes kuidagi paremaks läinud ei ole. ma muidugi ei ole uurinud, et kuidas näiteks kasvõi Skandinaavias noorteliigade olukord on, aga kahtlen sügavalt, et need käärid nii suured on. mida teha? raske öelda, aga kui parimaid satse pole võimalik saata kasvõi naaberriikidesse liigat mängima, siis tuleks aina enam välismaal kõrgetasemelistel turniiridel käia (kuigi tundub, et seda omajagu ikka tehakse) ja nuusutada seda taset, mida vutimaailm nõuab, et saada tulevikus heaks mängijaks, sest ma ei pea tõenäoliseks, et me suudame ühe aastakäigu peale saada kokku 10 ühtlaselt heal tasemel satsi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                    Kuulasin ka läbi, see kontaktide bullshit on tõesti naeruväärne ja see kogu jutt, et " oleme väike rahvas ja sada häda" peab türa ükskord juba lõpu saama, see hala ei tooda enam ja näited mujalt maailmas räägivad hoopis vastupidi, mida väiksed ka suudavad teha, nii lõpetagu koheselt see jutt ära, jah. Mu jaoks on ka suur miinus, et tänavapäeva noorem generatsioon ei tee nö vabalajal trenni, nagu üksi ja omaette. Jõulusaalist kahjuks ei piisa, noorematel on vaja tehnika a ja o selgeks saada ja seda tuleb juba teha regulaarselt ja kui ma vaatangi näiteks nooremate puhul näiteks u-16 kutid, kus ei suudeta isegi palli surmata korralikult või siis teha üks meistriring ära näiteks, siis sealt need asjad veerema hakkavadki pihta - väiksed asjad hetkel aga tulevikus oi türa kui kasulik see on.
                    Ma lisaks siia ühe suure rasvase +1

                    Eestis reaalselt kui hakata vaatama selle pilguga, et jalgpallistaadionid on vabal ajal täiesti inimtühjad. Käiakse vahest harva sõpradega toksimas, kuid isegi seda on väga väheseks jäänud. Trennid moodustavad ju reaalselt ikkagi ainult teatud protsendi eeldusest saada väga heaks jalgpalluriks. Ma olen käinud Hispaanias, Brasiilias ringreisidel ja see pilt, mis seal avaneb... igal pool on mingid staadionid ja need kõik on koguaeg fullis ja lihtsalt mängitakse mängitakse ja veelkord mängitakse. Pärast Eestis vaadates inimtühje staadione vabal ajal, siis tekib küll küsimusi.

                    Mulle jäi siin ükskord silma EJL mingi projekt enne mingit koondisemängu, kus küsiti igalt koondislaselt paar küsimust (need videod on youtubes siiamaani üleval) ja seal küsiti kõigi käest, et kes teeb koondises kõige rohkem trenni ja läbi käisid kõikide poolt eranditult ainult kaks nime Ragnar Klavan ja Mart Poom(kes sõltumata karjääri lõppemisest siiamaani kõige rohkem trenni teeb) ja kui sealt tõmmata paralleel, kus on Ragnar ja kus oli Mart ning kus on teised, siis on selgesti arusaada, kust reaalselt tuleb vahe.

                    Lissabon Sportingust pärineb mul info, sest olen isiklikult rääkinud ühe seal tegutsenud noortetreeneriga, kes ütles, et nemad 5-18 aastaste trennides treeningutel teevad 0 tehnilist harjutust/elementi, sest kõik teevad neid vabal ajal. Ehk taaskord asi,mis meie mängijatel väikeste eranditega suurem enamuses jääbki tegemata ning, kus see vahe käriseb nii meeletuks.

                    Kommentaar


                      Ma rääkisin isiklikult ühe portugali langevarjuriga! Esimese 25 hüppega neile varju kaasa ei anta...
                      INTER ARMA CARITAS

                      Kommentaar


                        Algselt postitas sibierski Vaata postitust
                        Kes ja kus? Kuidas see aset leiab? Mind täitsa huvitaks vähe konkreetsemalt see hulk, kes siis käib ja kust (millistest klubidest) käiakse või käiakse oma initsiatiivil? Küsin täitsa siiralt Konkreetsust palun antud lause järele. Nimeta mulle üks(!) klubi Eestist, kes teeb süstemaatilist tööd sel suunal, kes viiks parimaid noori (15-16) välja akadeemiate juurde nii nagu see käib näiteks nendes väikeriikides, millistest siin eelpool on olnud juttu..Ja kes oli viimane noor Eesti esi kasvatajaklubist, kes vanuses (16-17-18) on läinud välja ja päris mitte kohe järgmise lennuga tagasi tulnud?
                        On öeldud, et Eesti pass pole atraktiivne pass jalgpalliturul. Arvan, et seda pole ka väga Luksemburgi, Fääride, ja ei olnud seda ka Islandi pass (nüüd juba on), et nende kääbuste noori siis suurklubid ja akadeemiad käivad ise aia taga nillimas - fakt on, et meil ei tehta süstemaatilisi samme selles suunas ja nii ongi. Ju siis meil ongi kontaktide puudus nagu flora vend mainis..iseenesest on olemas telefonid ja internet ja lennukid ja laevad, et kontakte luua, aga kui on võetud hoiak, et ollakse ise piisavalt targad ja tulevikutähti siin maarjamaal raudteevahel ise vormida, siis..
                        KTM-i valguses, miks peaksidki Eesti klubid oma andekamaid ära saatma? Mõni meistriliiga sats (khmm..) toob oma duublisse ja asi korras

                        Kommentaar


                          Ehk, et see 5-18 aastaste trennides 0 tehnilist harjutust/elementi on räme bullshit!
                          INTER ARMA CARITAS

                          Kommentaar


                            Algselt postitas marcello Vaata postitust
                            Ma rääkisin isiklikult ühe portugali langevarjuriga! Esimese 25 hüppega neile varju kaasa ei anta...
                            Ma rääkisin ka isiklikult su naisega, et te olete üks kord keppinud, aga teil on kaks last.

                            Kui bullshit see on või ei ole igastahes sellist huvitvat asja ma kuulsin nii, et võta või jäta. Pead panti ei anna, et see tõsi on, et trennides 0 tehnilist elementi harjutatakse.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas dnb Vaata postitust
                              KTM-i valguses, miks peaksidki Eesti klubid oma andekamaid ära saatma? Mõni meistriliiga sats (khmm..) toob oma duublisse ja asi korras
                              Saage juba üle sellest KTM-ist. Kaks klubi, hoolimata noortetöösse panustamisest, ei suuda andekaid kasvatada, teistel selliseid probleeme ei ole. Ja need kaks on Kalju ja Paide. KTMida ei pea ju verinoored olema.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas peters Vaata postitust
                                Saage juba üle sellest KTM-ist. Kaks klubi, hoolimata noortetöösse panustamisest, ei suuda andekaid kasvatada, teistel selliseid probleeme ei ole. Ja need kaks on Kalju ja Paide. KTMida ei pea ju verinoored olema.
                                Ometi on su lemmikklubi ühest problemaatilisest klubist toonud enda juurde viis täiesti andetut mängijat?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X