320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mm 2018 & 2022

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Lisatud failid
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      Kui palju tiime igalt madrilt edasi pääseb, protsentuaalselt?
      Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
      Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

      Kommentaar


        Lõuna-Ameerika 60% on ilmselt võimsalt parim näitaja.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
          Fakk, miks korraldajamaale juurde ei antud? Üldiselt võib mõelda, et aastal 2024 olen ma sama vana kui McN ja siis ei tohiks enam jalka üldse kottida.

          Kommentaar


            Samas, ega aastaks 2026 Euroopasse niiehknaa üle 20 riigi ei jää. Seega on igati okei plaan. Kõik saavad!

            Kommentaar


              Ega see 48 iseenesest midagi paremaks või hullemaks tee. Maailmas on häid jalgpalliriike päris palju ja kindlasti tundub see üldise kvaliteedi mõttes arusaadavam otsus kui EM-i viimane laiendamine. Kohtade jaotamine on muidugi puhas poliitika ning seal koondiste mängulist taset suuremat ei vaadata. Nii Aasia kui CONCACAF-i puhul on minu meelest senine kohtade arv olnud enam-vähem optimaalne: tulevane 14-15 on praktiliselt sama kui Euroopa kvoot ning tundub koondiste taset arvestades kaugelt liig. Teisalt Aafrika osas tundub mulle, et seni oli tõesti liiga vähe kohti. Lõuna-Ameerikas on aga riikide arv nii väike, et neist 60% MM-ile lubamine on küll arusaamatu. Kui terve Ameerika mandri valikturniirid kokku pannakse, siis veel kuidagi.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                Algselt postitas Koopia Vaata postitust
                Postimees:
                2018. aasta MMi kohale on aga kogununenud rohkem tumedaid pilvi. Täna on Zürichis teatavasti kavas FIFA presidendi valimine, kus suurfavoriidiks on neli korda selles ametis olnud Sepp Blatter. Tema ainsaks vastaseks on Jordaania prints Ali bin Al-Hussein. Kuna enamik Euroopa riike toetab Ali bin Al-Husseini, siis on Euroopa Jalgpalli Liidu president Michel Platini andnud teada, et Blatteri võidu korral arutatakse võimalust, et Euroopa riigid jäävad 2018. aasta MMist üldse kõrvale.[/I]
                Pohlak on ju tugev Blatteri pooldaja alati olnud, kui enamus euroopa riike boikoteerib, siis saabki Eesti MM-le. Geniaalne!!!
                On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                I don’t care what you think of me!
                Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                Kommentaar


                  Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                  Teisalt Aafrika osas tundub mulle, et seni oli tõesti liiga vähe kohti. Lõuna-Ameerikas on aga riikide arv nii väike, et neist 60% MM-ile lubamine on küll arusaamatu. Kui terve Ameerika mandri valikturniirid kokku pannakse, siis veel kuidagi.
                  Aafrika jalgpalli tase on niivõrd sitt olnud, et seni polegi neile olnud põhjust midagi juurde anda. Läbi ajaloo on üldse kolm korda veerandfinaalidesse jõudnud mõni Aafrika sats. Viimase viie MM-i muster (siis kui Aafrikal on olnud 5 või 6 kohta (2010), on see, et alagrupist on rohkem kui üks riik edasi läinud ainult korra 2014.aastal. Riikide arvu vaadates on neil kohti protsentuaalselt vähe, aga taseme poolest pole nad midagi sellist ka varasemalt näidanud, et rohkem kohti vääriksid. Ja mängulise lisandväärtuse mõttes on Lõuna-Ameerika 60% samuti loogiline.

                  Kommentaar


                    Mis peamine, fifa teenib rohkem.
                    ★★★★★★

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                      Mis peamine, fifa teenib rohkem.
                      Ja pole karta, et mingid vastikud Euroopa riigid tahavad MMi korraldada, kuna juba EMi korraldamisega on häda, sest riigid ei suuda nii suurt turniiri korraldada. Seega saab südamerahus MMe AÜEdele ja Saudi Araabiatele anda.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                        Mis peamine, fifa teenib rohkem.
                        Kindlasti paljude jaoks organisatsioonis peamine, aga mitte ainus põhjus. Olen alati toetanud MM-i kui võimalikult laia geograafilise ulatusega turniiri. Küünilise eurooplase jaoks see ei pruugi nii paista, aga paljude jalkafännide jaoks maailmas on MM ainus tõeline jalgpallipidu. Mida rohkem koondisi ja fänne sellest osa saavad, seda toredam. Lahendus on selles mõttes ka hea, et koondistele lisamänge see uuendus ei too. Korraldamise muudab küll veelgi keerulisemaks. Kvoodid võiksid muidugi olla paremini läbi mõeldud, et üldine mänguline tase oleks võimalikult kõrge. Aga arvata, et MM peaks koosnema käputäiest suurtest jalkariikidest, kellele ülejäänud maailm peab kaasa elama, oma koondistega sellest osa saamata, on minu meelest rumalus.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                          Kindlasti paljude jaoks organisatsioonis peamine, aga mitte ainus põhjus. Olen alati toetanud MM-i kui võimalikult laia geograafilise ulatusega turniiri. Küünilise eurooplase jaoks see ei pruugi nii paista, aga paljude jalkafännide jaoks maailmas on MM ainus tõeline jalgpallipidu. Mida rohkem koondisi ja fänne sellest osa saavad, seda toredam. Lahendus on selles mõttes ka hea, et koondistele lisamänge see uuendus ei too. Korraldamise muudab küll veelgi keerulisemaks. Kvoodid võiksid muidugi olla paremini läbi mõeldud, et üldine mänguline tase oleks võimalikult kõrge. Aga arvata, et MM peaks koosnema käputäiest suurtest jalkariikidest, kellele ülejäänud maailm peab kaasa elama, oma koondistega sellest osa saamata, on minu meelest rumalus.
                          Ööh, küünilised eestlased, kes ei saa aru, et muule maailmale on MM pidu? Noh, et meile on ju see MMl olemine ikka marutavaline rutiin juba.

                          Kommentaar


                            Eestlastest pole ma sõnagi rääkinud. Euroopa suurriigid, kes pea alati MM-il esindatud, ei oska seda pidu hinnata.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Mnjah, üldiselt üsna kole uudis tänasesse sügispäeva. Mis ei meeldi? Ei meeldi see, et supp jääb lahjaks. Maroko - Iraan ja Mali - Uus-Meremaa(kes hakkab MM-ile ilmselt iga kuradima kord saama) laadsed mängud hakkavad olema meie suurimad sõbrad. Ainus maailmajagu kes saab õiglaselt natuke kohti juurde on Lõuna-Ameerika, sest seal ongi tase kõrge. Euroopa võiks saada sportliku poole pealt vaadatuna rohkem lisakohti kui 3. Ja no Aafrika, Aasia, P-Ameerika ei ole neid rohkeid lisakohti väärt. Ma saan aru et Aasias ja Aafrikas on rahvast ja riike sitaks, aga no ei, valitsegu siiski sportlik loogika. Ei meeldi ka kolmesed alagrupid, eriti kui hakatakse peale igat viigimängu penalteid lööma nagu siin on ideed olnud FIFA-s. See oleks ikka tipppederastia.

                              Midagi positiivset ei oskagi välja tuua. Kui nii hirmsasti taheti laiendada, siis oleks piisanud ka 36-st või max 40-st. Aafrikad-Aasiad saaks koht-kaks juurde ja oleks rahu maa peal.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                                Ma pole absoluutselt kellegi poolt või vastu, ei arva, et peaks kohti euroopas rohkem olema vms, aga 8-9 kohta iga mm-s siis sealt alates Aafrikale ja Aasiale tundub küll selgelt liiga palju. Taseme vahe saab olema väga varieeruv. Aafrikas on ikka väga palju asi kinni generatsioonis. Kuulasin siin mingit briti podcasti jalgpallist kus räägiti eelolevast aafrika karikast ja tundus, et nagu mingeid kindlaid favoriite polegi enam, sest suured tipud on pensile läinud. Elevandiluurannik ja Ghana pole enam see mis oli. Buumiaeg on läbi, aga nüüd kohti veel rohkem.

                                Aasia on ka väga kahtlane, Jaapanilt oodatakse suurt läbimurret aastaid, aga pole seda nagu tulnud (jõuda veerandfinaali mm-l näiteks). Viimasel 2014 mm-l ei saanud 4st meeskonnast ükski edasi grupist kusjuures kõik jäid viimaseks (4ks) oma grupis (Austraalia, Iraan, Jaapan, Lõuna-Korea olid siis osalised).

                                Kommentaar

                                Working...
                                X