320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rail Baltica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Nad võivad ju selle Euroopa abiga valmis ehitada, aga kiputakse mitte arvestama seda, et see ülevalpidamine ei hakka olema üldse odav.
    Pidavat olema võrdlemisi odav just.

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    kust selline info? selline plaan oleks tõesti juba eos surnud projekt.
    Olles kuulnud selle pileti hinda Pärnusse, on see niigi surnud peatus.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas Martin Vaata postitust



      Olles kuulnud selle pileti hinda Pärnusse, on see niigi surnud peatus.
      jah? õnneks piletihind kui selline ei tohiks olla kivisse raiutud...
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        #18
        võibolla ma olen millestki valesti aru saanud, aga päris nii vist ikka ei ole, et sellel raudteel hakkab sõitma ainult üks pealinnadevaheline ekspress ja muidu seisab niisama. kogu see Berliini jutt on rohkem meedias tähelepanu saamiseks. ilmselge ju, et lühematel otstel on rohkem reisijaid. aga oluline pole mitte liiklus kahe otspunkti vahel, vaid ühendus kogu Euroopa raudteevõrguga. ma ise olen omal ajal päris palju pidanud bussiga Varssavi vahet loksuma, et seal rongi peale ümber istuda.

        Kommentaar


          #19
          BAM Eesti moodi?
          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            kust selline info? selline plaan oleks tõesti juba eos surnud projekt.
            Ma jään viite koha pealt vastuse võlgu. Aga mäletan, et peale mingit arutelu Tartus, kus tartlased muidugi RBd Tartu kaudu nõudsid kõlas selline asi, et RB taristut saab loomulikult kasutada ka lokaalselt, selleks pidavat tehtama mingi 10 peatust aga selleks olgu siis siseliini rongid. Reisijatevedu globaalselt on mõeldav ainult Tallinn-Riia-Kaunas peatustega - sest kui iga riik tahab oma lokaalses paigas peatusi, siis venib reis ülemõistuse pikaks.

            Puhta kullana ei tasu võtta, nagu öeldud, viidet anda ei ole - mälu järgi kirjutasin.

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas emv
              Mingite esialgsete plaanide järgi ei pidavat Pärnusse peatustki tulema (viitvat liiga palju aega) ja peatused on ainult pealinnades.
              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              kust selline info? selline plaan oleks tõesti juba eos surnud projekt.
              Jah, algselt oli minu mäetamist mööda plaan, et raudtee liigub Pärnust mööda ja kui peatus üldse tuleb, siis linnast kümmekond kilomeetrit eemale. Sellel kaardil peaks ka see üks trassivalik näha olema.

              Capture.jpg


              Reisijad ei ole minu arusaamist mööda kunagi selle raudtee prioriteet olnud. Rahvale räägitud mingit häma Euroopaga ühendamisest, aga ei kottinud see Tartu teema kedagi ning kogu aur on läinud mingite unistuste kaubavoogude arvestamise peale. Väävlidirektiiv pidavat meretranspordi mõttetuks tegema ja muu bla, bla, blaah.
              Merd pidi saab Euroopasse praegu ca 1000 Euroga ja autovedu natuke kallim. Mingite vagunite etteandmise ja muu mambo-jambo pärast ei saa raudtee mõttes lühike distants kunagi nii odav olema kui merd või maanteed pidi.

              Hiina saab praegu raudteed pidi Poolast küll juba ca 2000 dollariga, aga merd mööda on see varem ca 2 korda odavam olnud.
              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

              Kommentaar


                #22
                Algselt postitas Emv Vaata postitust
                Ma jään viite koha pealt vastuse võlgu. Aga mäletan, et peale mingit arutelu Tartus, kus tartlased muidugi RBd Tartu kaudu nõudsid kõlas selline asi, et RB taristut saab loomulikult kasutada ka lokaalselt, selleks pidavat tehtama mingi 10 peatust aga selleks olgu siis siseliini rongid. Reisijatevedu globaalselt on mõeldav ainult Tallinn-Riia-Kaunas peatustega - sest kui iga riik tahab oma lokaalses paigas peatusi, siis venib reis ülemõistuse pikaks.

                Puhta kullana ei tasu võtta, nagu öeldud, viidet anda ei ole - mälu järgi kirjutasin.
                Ok, nüüd ma sain alguses su väitest valesti aru. Ses mõttes, et nn. rahvusvahelise liini jaoks tõesti poleks ehk mõtekas vahepeatusi teha ajakulu kokkuhoiu mõttes. Kuid seda raudteeliini, infrat ise, saab ju kasutada siseliinide jaoks ja siin on neid peatusi küll vaja.
                Ehk siis Tallinn-Riia-Vilnius võib vabalt olla ilma vahepealsete peatusteta.
                Tallinn-Pärnu oleks juba vajalike peatustega. Ja võiks mõelda ka liinile Tallinn-(Rapla)-Pärnu-Riia.

                Kõige imelikum on antud arutelu juures ka see, et kogu aeg räägitakse sellest, et meil pole reisijaid/kaupu kes sõidaks Berliini välja. Ma ei saa aru kuidas nii kitsalt seda asja nähakse. See infra lahendaks ju eelkõige meie siseliini vajaduse. Või on meil niipalju raha et kasvõi antud liinil vajalik kiirus saavutada? Miskipärast tundub, et raudtee poleks nagu üldse vajalik infra.
                Kusjuures normaalse kiirusega raudtee peaks aitama leevendada ka inimeste siirdumist Tallinnasse. Kui saaks 1 tunniga Pärnust Tallinnas tööl käia, siis see arvatavasti mõjutab nii mõnegi pärnaka kolimist Tallinna näiteks. Rääkimata vahepealsetest maakohtadest.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  #23
                  Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                  Hiina saab praegu raudteed pidi Poolast küll juba ca 2000 dollariga, aga merd mööda on see varem ca 2 korda odavam olnud.
                  Mis see ajaline vahe on maad mööda vs meritisi antud trassil? Või nende jaoks, kes konteinerites asju saadavad on raha>aeg?

                  Kui see raudtee tuleb kuhugi poola piirini, siis on see suht kaheldava väärtusega ettevõtmine mu meelest (aga ma ei tea transpordisektorist suurt midagi).
                  Kaubavedude kohapealt - mille arvelt need suurenevad kui venelased viivad oma sadamatest manti välja? Kui hiinlased hakkaks oma kama läbi venemaa - eesti europpasse saatma siis veel, aga ma ei näe ühtegi loogilist põhjust, miks see peaks juhtuma.
                  Kokkuvõttes - eino tore projekt ju, aga.... on sel mõtet? Ja tõesti - palju see ülalpidamine pärast maksma läheb?
                  Ja lootma hakata, et keegi hakkab rongiga sõitmist eelistama lendamisele "berliini". Miks peaks? Lendamine on nii odavaks läinud, et rong ei jõua küll praegusel ajal piletihindadega seal võistelda. + aeg.

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    Kõige imelikum on antud arutelu juures ka see, et kogu aeg räägitakse sellest, et meil pole reisijaid/kaupu kes sõidaks Berliini välja. Ma ei saa aru kuidas nii kitsalt seda asja nähakse. See infra lahendaks ju eelkõige meie siseliini vajaduse. Või on meil niipalju raha et kasvõi antud liinil vajalik kiirus saavutada?
                    Sest teistmoodi ei ole mitte kuidagi selle ehitamist võimalik põhjendada. Siseriikliku vajaduse saaks rahuldada meeletult odavamalt praegust infrat korrastades. Seega räägitakse utoopilistest kaubavagunitest, mis kohe siin vurama hakkavad.

                    Kommentaar


                      #25
                      Ei poolda kohe kindlasti mitte. Selle projekti omapoolne finantseering on juba nii suur, et selle raha eest saaks päris korralikult praegust infrat uuendada. Mis puutub nendesse tasuvusuuringutesse, siis AECOM ei ole just kõige usaldusväärsem allikas, naljakas on see, et Keskerakond kritiseeris opositsioonis olles AECOMI uuringuid, ning nüüd tellisid neilt ise samuti uue analüüsi. Egoistlikult võttes muidugi ehitame, võib-olla suudame ajutiselt majandust ergutada ning ehitusettevõtetele suuremaid kasumeid tuua, kuid pikas perspektiivis kaotame sellega. Lõpuks tuleb seda üleval pidada ja ehitades seda spekulatsioonidele, et tulevikus muutub see kullaauguks. Rahaga ei mängita.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                        Mis see ajaline vahe on maad mööda vs meritisi antud trassil? Või nende jaoks, kes konteinerites asju saadavad on raha>aeg?

                        Kui see raudtee tuleb kuhugi poola piirini, siis on see suht kaheldava väärtusega ettevõtmine mu meelest (aga ma ei tea transpordisektorist suurt midagi).
                        Kaubavedude kohapealt - mille arvelt need suurenevad kui venelased viivad oma sadamatest manti välja? Kui hiinlased hakkaks oma kama läbi venemaa - eesti europpasse saatma siis veel, aga ma ei näe ühtegi loogilist põhjust, miks see peaks juhtuma.
                        Kokkuvõttes - eino tore projekt ju, aga.... on sel mõtet? Ja tõesti - palju see ülalpidamine pärast maksma läheb?
                        Ja lootma hakata, et keegi hakkab rongiga sõitmist eelistama lendamisele "berliini". Miks peaks? Lendamine on nii odavaks läinud, et rong ei jõua küll praegusel ajal piletihindadega seal võistelda. + aeg.
                        Venemaal pole minu teada ühtegi sadamat, mis oleks 24/7 365 päeva jäävaba, seega pole olnud see kunagi neil prioriteet.
                        Ma olen ka see optimist, kes näeb nende oletatavate kaubavoogude tulemist. Nagu siin eelnevalt keegi mainis siis 10a tagasi ei oleks keegi julgenud prognoosida selliseid kauba/inimestevoogusid Tallinn-Helsingi suunal, mis hetkel on.
                        Üldiselt hakkab raudteetransport veokitega võistlema alates 300km-st. Pigem on küsimus see, keda hakatakse lõpuks eelistama, kas reisijaid või kaubavedu. Paratamatult peab üks veidi kannatama.
                        Raudteetranspordi suurimateks puudusteks on usaldusväärsus ning tihedus. Kui RB suudab need probleemid lahendada siis näen küll, et on korralik alternatiiv nii kaubavoogudel kui inimeste veol. Piisab ühest vulkaani ärkamisest või lumetormist ja lennuliiklus on korralikult häiritud.

                        Kommentaar


                          #27
                          Kas te Haapsalu raudtee taastamist toetate?

                          Kommentaar


                            #28
                            15 aastat tagasi ei osatud ka sellist vene transiidi ärakukkumist ette näha. Küsi söeterminalirajajatelt. Vulkaan segab euroopas lennuliiklust tihti? Kord kümnendis? SUht kallis alternatiiv, mida üleval pidada. Ja Tallinnas on ju jah tore jalihtne lennujaamast rongijaama sõita. Teistes linnades üldiselt mitte, et sellisena see alternatiiv nüüd ka nii vägevalt ei toimi.
                            Mul pole Rail Baltiku vastu midagi, aga ...... selle ülalpidamine ikkagi maksab. Ja milliseid makse me siis veel tõstame, et seda trassi väga väga korras hoida. Ma ei tea, natukene kahtlane on see asi ja ma saan aru, miks kiirustatakse. Aga natukene käib õunte pealt ennustamine.

                            Dannarile - pigem ei. Iseenesest ju tore ja ääremaad jne. Aga... jällegi. Raha on mujale ka panna (jah, ma sõidaks ka suvel muidu iga nv rongiga Haapsallu)

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Kas te Haapsalu raudtee taastamist toetate?
                              Ei, bussid samal liinil on üle poole täis vaid reede õhtuti.

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                                Mis see ajaline vahe on maad mööda vs meritisi antud trassil? Või nende jaoks, kes konteinerites asju saadavad on raha>aeg?

                                Kui see raudtee tuleb kuhugi poola piirini, siis on see suht kaheldava väärtusega ettevõtmine mu meelest (aga ma ei tea transpordisektorist suurt midagi).
                                Kaubavedude kohapealt - mille arvelt need suurenevad kui venelased viivad oma sadamatest manti välja? Kui hiinlased hakkaks oma kama läbi venemaa - eesti europpasse saatma siis veel, aga ma ei näe ühtegi loogilist põhjust, miks see peaks juhtuma.
                                Ekspordil ei taha keegi maksta isegi 2000 dollarit ja see kaup tuleb ka Poola saada, sest see odav liin on Lodz-Chengdu. Vedu Lodzi on ca 800, aga kui panna juurde ka ümberlaadimine, siis tegelikult kokkuvõttes ikka kallis. Ajaline võit on, aga ekspordikaup on saemetarjal, turvas, puitmajad ma muu meie tootmine, kus üldjuhul transpordile eriti kulutada ei saa.

                                Näiteks impordivedu on oluliselt kallim kui meritsi.
                                Praegu jääb hind suurusjärku $4000-5000, mis paari aasta taguse 8000 dollariga on muidugi parem, aga see 10 päeva võitu ei anna siiski piisavat eelist, sest meritsi hetkel 40-jalase konteineri vedu ca 1800 dollarit (umbes kolmveerand aastat tagasi oli 600 dollarit ) ja transiitajad paremaks läinud, sest tuuakse juba ca 30 päevaga seal kraam ära.

                                Aga need on väga pikad otsad, kus raudtee võib mingit efekti anda.
                                Lugege see Karli Lambot artikkel läbi ja näete kui mõttetu on üritus kaupa raudteed pidi Euroopasse viia.
                                Ja tema pole ainus transpordis pädev inimene, kes seda ideed jaburaks peab.
                                See variant pädeks ainult siis kui poleks erilisi alternatiive. Näiteks toimib üsna hästi variant meri+raudtee, kus näiteks Milaanosse sai mõni aeg tagasi konteineri viidud va 1500 Euroga, mis oli odavam kui autoga, aga plaanida mingeid krdi raudteevedusid Baltimaadesse ja Poola on ikka mõnus pullikaka. Ma tean palju maksavad autoveod nendesse riikidesse ja seda asja raudteele ümber planeerida on täiesti mõttetu üritus.
                                May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X