320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas chac Vaata postitust
    See siis Maarja Küla sõsarprogramm?
    Tartu Ülikooli spordipsühholoogia lektori (PhD) Aave Hannuse poolt juhitav programm, et viia mängijaid psühholoogiliselt edasi.

    Algselt postitas chac Vaata postitust
    Ehk siis sotsialistlik-kommunistlik plaan on iseseisvad klubid torgata EJL (finants)süstla otsa ja muuta nad nö sõltuvaks narkomaaniks?
    Äraspidine loogika. Kui alaliit toetab, on halb. Kui alaliit ei toeta, on halb. Selle loogika järgi on kõik Euroopa tippklubid sõltuvuses UEFAst (raha, mis nad Meistrite liiga eest saavad, on meeletu).

    Kommentaar


      Algselt postitas asdf Vaata postitust
      Äraspidine loogika. Kui alaliit toetab, on halb. Kui alaliit ei toeta, on halb. Selle loogika järgi on kõik Euroopa tippklubid sõltuvuses UEFAst (raha, mis nad Meistrite liiga eest saavad, on meeletu).
      Mängid lolli või? UEFA puhul saavad suuremat preemiat ikka need kes on paremad ja teevad tulemusi, EJL plaanib täpselt vastupidist.
      Või õigemini mitte täpselt vastupidist, vaid - need kes EJL väljamõeldud ja kehtestatud reegleid (mis praktikas on läbi kukkunud!) täidavad - saavad meie toetust, teised mitte. Elagu NSVL. Been there, done that.
      Seleta mulle mille poolest see süsteem on parem kui omaaegse ENSV Riikliku Plaanikomitee otsused?
      Riiklikke Preemiaid saavad need ettevõtted kes täidavad paremini NLKP XXV kongressi otsuseid, sõltumata nende tegelikust majanduslikust efektiivsusest, miks see hea on? Kas meil pole küllalt kogemust selle süsteemiga juba?
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Algselt postitas asdf Vaata postitust
        Tegemist on solidaarsusrahaga, mille eesmärk on muuta liiga täisprofessionaalseks (ja kõik sellega kaasnev, ei hakka neid aspekte üles lugema) ja anda eurosarja kohalt välja kukkuvatele/välja jäävatele klubidele pehmem maandumine. Praegu on lihtne: kui saad eurosarja, teenid 200 000+ eurot (parimatel juhtudel üle 700 000), kui ei saa eurosarja, ei teeni mitte midagi. See on karm kukkumine. Sinu poolt välja toodud esimesed kohad (tavaliselt esinelik) saavad mitu korda rohkem toetust kui teised. Aga ei välista, et ka eurosarja kuuluvad klubi hakkavad lisatoetust saama.
        No tore oleks, kui kõik saavad võrdselt toetust. Ma leian et see lihtsalt pole loogiline ega aus top 4 tiimide vaatevinklist.
        Või vastasel juhul ei tohiks lihtsalt pähe määrida neid välismängijate piiranguid ja KTM reegleid, kui klubid ei saa sellest mingit tulu. Ehk siis asi vabatahtlikuks teha. Oleks kõik klubid rõõmsad.

        Kommentaar


          Algselt postitas chac Vaata postitust
          Mängid lolli või? UEFA puhul saavad suuremat preemiat ikka need kes on paremad ja teevad tulemusi, EJL plaanib täpselt vastupidist.
          Või õigemini mitte täpselt vastupidist, vaid - need kes meie väljamõeldud ja kehtestatud reegleid (mis praktikas on läbi kukkunud!) täidavad - saavad meie toetust, teised mitte. Elagu NSVL. Been there, done that.
          Seleta mulle mille poolest see süsteem on parem kui omaaegse ENSV Riikliku Plaanikomitee otsused?
          Riiklikke Preemiaid saavad need ettevõtted kes täidavad paremini NLKP XXV kongressi otsuseid, sõltumata nende tegelikust majanduslikust efektiivsusest, miks see hea on? Kas meil pole küllalt kogemust selle süsteemiga juba?
          Milline on Eesti klubide panus sellesse, mida UEFA teenib teleõigustest Meistrite liigas? Kahjuks seda panust meie turu väiksuse ja sportliku taseme tõttu sisuliselt ei ole. Ometi makstakse Eesti meistrile ja teistele klubidele sealt potist raha. Miks makstakse? Selle eest, et meie klubid täidavad UEFA litsentseerimisnõudeid (sh on UEFA nõue klubide noortetöö). See on solidaarsussüsteem.

          EJL plaanib hakata solidaarsustoetust maksma neile, kes Premium liigasse jõuavad. Sama olukord oleks siis, kui UEFA ütleks, et edaspidi makstakse lisaks eurosarjades osalevatele klubidele solidaarsusraha ka kõigi riikide kõrgliigaklubidele (see võib vabalt juhtuda, juba praegu makstakse kõigile kõrgliigaklubidele UEFA kaudu noorteraha).

          Kommentaar


            Inglise Premier League toetab ju päris jõhkrate summadega neid, kes EPList Championshippi kukuvad. Sisuliselt saab seal viimane koht rohkem raha, kui CLi võitja. Selles suhtes on EJL poolne suund minu arvates positiivne. Eesmärk on siiski anda alumise otsa klubidele kerget finantsvõimekust ja toetust, et mängijad saaksid rohkem energiat suunata jalgpalli peale, mitte jalgpallivälisele. Läbi selle (loodetavasti) peaks ühtlustuma ka liigatase ning tekib rohkem tugevaid mänge.

            Kommentaar


              Premier liig ei pea KTM'e mängitama ka ju? Mida ma öelda tahan on see, et see on igati võimas algatus EJL'i poolt, aga kui solidaarne see just on, seda ma ei tea. See KTM võiks jääda vabatahtlikuks, ning välismängijate piirang samuti võiks leebem olla. Praegu on umbes nii Kalju ja Levadia vaatevinklist, et peab mängitama ja arendama oma KTM'e, aga euroopas edukalt esineda on võimatu, ehk siis solidaarsussüsteem takistab mingil määral paremate klubide taseme tõusu.

              Mis saab kellegil selle vastu olla, et mõni klubi palkab ainult eesti mõistes talendikaid välismaalasi? ja annab oma noored, kes pole nii tasemel kui oma klubi välismaalased, teisele klubile palgale? Ega sellepärast ju noortetöö seisma ei jää. Alati võib sirguda ka materjali oma meeskonna jaoks, mis ongi ju eesmärk tegelikult.

              Kommentaar


                Algselt postitas k2bo Vaata postitust
                Premier liig ei pea KTM'e mängitama ka ju? Mida ma öelda tahan on see, et see on igati võimas algatus EJL'i poolt, aga kui solidaarne see just on, seda ma ei tea. See KTM võiks jääda vabatahtlikuks, ning välismängijate piirang samuti võiks leebem olla. Praegu on umbes nii Kalju ja Levadia vaatevinklist, et peab mängitama ja arendama oma KTM'e, aga euroopas edukalt esineda on võimatu, ehk siis solidaarsussüsteem takistab mingil määral paremate klubide taseme tõusu.

                Mis saab kellegil selle vastu olla, et mõni klubi palkab ainult eesti mõistes talendikaid välismaalasi? ja annab oma noored, kes pole nii tasemel kui oma klubi välismaalased, teisele klubile palgale? Ega sellepärast ju noortetöö seisma ei jää. Alati võib sirguda ka materjali oma meeskonna jaoks, mis ongi ju eesmärk tegelikult.
                Sa ei saa ju päriselt olla nii naiivne...
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Sa ei saa ju päriselt olla nii naiivne...
                  Nagu tõsiselt, ütle midagi asjaliku kui üldse ütled. Ma vastan sulle, et sa ei saa olla päriselt nii naiivne...

                  Kommentaar


                    Algselt postitas budu Vaata postitust
                    Aga kas sinu jaoks on kõik EJL asjad ideaalses korras?
                    Ma ei tea ühtegi organisatsiooni, kus kõik oleks ideaalne.
                    Algselt postitas k2bo Vaata postitust
                    Praegu on umbes nii Kalju ja Levadia vaatevinklist, et peab mängitama ja arendama oma KTM'e, aga euroopas edukalt esineda on võimatu
                    Levadia jaoks ei ole KTM-reegel probleem: Andrejev, Artjunin, Kink, Lepmets, Marin, Morozov, Mutso, Podholjuzin, Raudsepp, Roosnupp jne.
                    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                    Algselt postitas taku*
                    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                    Kommentaar


                      Levadia jaoks ei ole KTM-reegel probleem: Andrejev, Artjunin, Kink, Lepmets, Marin, Morozov, Mutso, Podholjuzin, Raudsepp, Roosnupp jne.
                      No see on ju tore, et neil on praegu olemas, aga keda see kotib? Nende meestega euroopas ei tee ju midagi. Mu point on, et see võimalus peaks olema igal klubil olemas, et saaks midagi euroopas korda saata.

                      Kommentaar


                        Kas eurosarja jõudmise rahasid võib klubi oma äranägemise järgi kasutada?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas k2bo Vaata postitust
                          No see on ju tore, et neil on praegu olemas, aga keda see kotib? Nende meestega euroopas ei tee ju midagi. Mu point on, et see võimalus peaks olema igal klubil olemas, et saaks midagi euroopas korda saata.
                          Ma riskin bänniga antud hetkel, aga olles su tegemisi siin premmi 2018 teemas jälginud ja mõelnud kaasa, siis ma ei suuda vait olla enam. Sul pole ühtegi vastuväidet peale su " KTM" huinjaaga ja seda seda kokkuvõttes mul tekib 3 peamist küsimust.

                          1- Kas sa oled idioot või mängid seda?
                          2- Kas sa mõistad olukorda, et EJL pole sinu personal draamadest süüdi ( loe: ejl on sitt ja nad võiksid paremini teha, need on täpselt need laused, mida üleühe su lausetest siin välja koorub)
                          3- Kas sa võiksid ühekorra enne su lahmimast nõustuda, et levadia ei kaotanud oma tiitlit ktm reeglile, vaid lihtsalt oldi sitemad)

                          ja kokkuvõttes sa võiksid ennast lihtsalt kokku võtta, see tont ei ole nii suur kui näeme, aga juba ammu arusaada, et sa näed kõike läbi rakvere tarvase perse.

                          Minujaoks sa oled naiivselt rumal sitapea!

                          peace!

                          Kommentaar


                            1- Kas sa oled idioot või mängid seda?
                            Täiesti lambine küsimus, nagu tofoa mingi väide, et ma olen naiivne, millel pole mitte mingit põhjendatud alust.

                            2- Kas sa mõistad olukorda, et EJL pole sinu personal draamadest süüdi ( loe: ejl on sitt ja nad võiksid paremini teha, need on täpselt need laused, mida üleühe su lausetest siin välja koorub)
                            Need ei ole minu personaal draamad, seda "draamat" pole foorumi kommentaatorid tekitanud, vaid profiklubide omanikud. Ning EJL'le jagan ka kiidusõnu, kui on olnud põhjust. Miks sa seda siit teemadest pole välja suutnud lugeda, on sinu probleem.

                            3- Kas sa võiksid ühekorra enne su lahmimast nõustuda, et levadia ei kaotanud oma tiitlit ktm reeglile, vaid lihtsalt oldi sitemad
                            Ma pole mitte kunagi väitnud, et Levadia kaotas tiitli tänu KTM reeglile ja mind isegi ei huvita see absoluutselt, mis tulemuse see Levadia siin liigas on saanud või saab.

                            ja kokkuvõttes sa võiksid ennast lihtsalt kokku võtta, see tont ei ole nii suur kui näeme, aga juba ammu arusaada, et sa näed kõike läbi rakvere tarvase perse.
                            Rakvere Tarvast ei puuduta see teema ju absoluutselt, ega meie euroopasse hakka trügima.

                            Ütled et mina lahmin, kuid ise paned puhta segast. Sa kas oled Tofoa varukasutaja, või peaksid rohud ära võtma.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas k2bo Vaata postitust
                              Täiesti lambine küsimus, nagu tofoa mingi väide, et ma olen naiivne, millel pole mitte mingit põhjendatud alust.


                              Need ei ole minu personaal draamad, seda "draamat" pole foorumi kommentaatorid tekitanud, vaid profiklubide omanikud. Ning EJL'le jagan ka kiidusõnu, kui on olnud põhjust. Miks sa seda siit teemadest pole välja suutnud lugeda, on sinu probleem.


                              Ma pole mitte kunagi väitnud, et Levadia kaotas tiitli tänu KTM reeglile ja mind isegi ei huvita see absoluutselt, mis tulemuse see Levadia siin liigas on saanud või saab.


                              Rakvere Tarvast ei puuduta see teema ju absoluutselt, ega meie euroopasse hakka trügima.

                              Ütled et mina lahmin, kuid ise paned puhta segast. Sa kas oled Tofoa varukasutaja, või peaksid rohud ära võtma.
                              Ei, käbo. sa eksid, ma olen ilge boca junirosi fänn, seega võrrelda mind tofoaga on sama idiootne kui võrrelda musta ja valget. Aga ma endiselt ei tagane oma seisukohast, minumeelest sa teed natukene liiga siin ejl tegelastele üldeüldiselt oma ktm reegliga ja ma kutsun su välja, lähme teeme õlled ja arutame teema lahti puust ja punasest, nõus? Ja üldse kutsun kõiki ülesse kainele mõistule ja baari minekule enne premmi uue hooaja algust!

                              Kommentaar



                                Aga palun, mine juba täna. Sinu võimalus.

                                Kas ma olen jätnud mulje, et KTM on saatanast? Eriti Tarva fänni seisukohast ma ei saa ju mitte kuidagi olla KTM solidaarsussüsteemi vastu. See on väga kõva motivatsioonipakett väikestele klubidele.

                                KTM lihtsalt võiks sellisel kujul nagu praegu on, ära kaduda. Kui klubi ei taha mängitada KTM'i, siis ei saada jalgpalliliidult seda solidaarsusraha. Lihtne ja loogiline ju.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X