PDA

View Full Version : MM 2014 üldarutelu

Leheküljed : 1 [2] 3 4

Amos
09.05.14, 21:59
Zionistid ja zionistlikud turbanipead selle maailma põhja viivadki.

bubbles
10.05.14, 15:14
Zionistlikud turbanipead? :) Misasjad need on?

Tofoa
10.05.14, 16:17
Zionistlikud turbanipead? :) Misasjad need on?

Juutide liikumist toetavad araablastest kaltsupead. Ma muidugi ei tea, kas mõni selline päriselt ka olemas on. Tutiluti - ootame selgitust.

lorenzo
10.05.14, 17:38
MM-i avamängu staadioni test-üritust on võimalik näha siin- http://aovivoagora.com/aovivo/sport2.html

Tegu siis Sao Paulo Corinthiansi kodustaadioniga.

moya
11.05.14, 12:12
Hea käepärane MMi ennustamise abimees: http://www.ole.com.ar/pronostico-mundial/

http://i.imgur.com/ZGG2KD7.png

Marduk
12.05.14, 17:35
Hea käepärane MMi ennustamise abimees: http://www.ole.com.ar/pronostico-mundial/

Tegin läbi ja näe argentiina võidab. Thnks, kogu põnevus on nüüd MMilt kadunud :(

j6u1uv4n4
12.05.14, 19:01
Tegin eelmine aasta ja ei hakka enam muutma :cool: Brasiilia võidab MM-i!!! IT'S WRITTEN IN THE STARS :lahe::lahe::lahe::lahe::lahe:
http://i.gyazo.com/ed6c7c022a2a6a9b58bd34f515c34dd8.png

Amos
13.05.14, 13:51
Juutide liikumist toetavad araablastest kaltsupead. Ma muidugi ei tea, kas mõni selline päriselt ka olemas on. Tutiluti - ootame selgitust.

Inimesed kes ei saa sellest aru vaatavadki, et sa oled debiilik kui sellist zionistide juttu ajad.
Aga need kes saavad aru need saavad. Pole eriline juustu fänn ning ei hakka seletama inimesele midagi kes on juba nii vana, et on enda jaoks maailma arusaadavaks mõelnud.

mcnamara
13.05.14, 15:21

[spoiler=minu soovunelm]

Punaste Kuradite toetajal aastast 1986 on tõsiselt hea meel, et koondis äkki popiks muutunud.
Mina jõudsin miskipärast sakslaste võiduni. Oh õudust.

Katk
13.05.14, 16:48
Belgia kaasas siiski ka Jaanuse...
https://pbs.twimg.com/media/Bng7fXFCcAAjVp-.jpg

j6u1uv4n4
13.05.14, 18:06
Pask. Radja Nainggolan peaks seal olema ja Jaanuse asemel vigane Benteke.

cannuman
13.05.14, 19:55
Päris kirju pilt. Palju neist siis päris belglased on ka?

Tofoa
13.05.14, 19:58

Kes on päris belglane?

cannuman
13.05.14, 20:07
Need kelle vanemad on belglased, mitte pole pärit kusagilt mujalt.

j6u1uv4n4
13.05.14, 20:08
Kompany, Borre, Dembele, Witsel - nende emad on kõik valged belglannad.

Allahu akbar poisid Fellaini, Januzaj ja Chadli on Belgias sündinud teise põlve immigrandid.

Lukaku ja Origi samuti teise põlve immigrandid.

Kõik koondislased on Belglased IMO.

cannuman
13.05.14, 20:15

Allahu akbar poisid Fellaini, Januzaj ja Chadli on Belgias sündinud teise põlve immigrandid.

Ülejäänud siis puhast tõgu belglased? Et üle poole?

EDIT: Silvio Proto poolenisti itaallane

GoldenEagle
13.05.14, 21:07

Etnilises mõttes- ka Batshuayi tundub olevat teise põlve immigrant ja Pocognoli itaalia päritolu; Mirallasil peaks hispaania juured olema.
Kompany ja co-ga samasse rühma mahub ka indoneeslasest isaga Nainggolan, kelle mittemahtumine põhigängi pisut üllatav, kas vigane?

cannuman
13.05.14, 21:15
9gol ei ole vigane. On isegi varulistis olemas ju

GoldenEagle
13.05.14, 23:27
9gol ei ole vigane. On isegi varulistis olemas ju

Krt jah, ei pannud tähelegi. :) Samas võinuks ta ikkagi põhilistis olla, arvestades, et belglastel just väga palju kastist-kastini keskpoolikuid pole (peaks vist Nainggolani põhikoht olema)?

cannuman
13.05.14, 23:48
nojah keskpoolkaitsja.

Epic
13.05.14, 23:59
Franco Di Santo, dafuq.

Okei, Tevez on mingi isikliku eelistuse tõttu plaanidest välja jäetud, aga Pastore, Lamela või mõni suvaline tänava pealt, kes oma löögid vähemalt raamide vahele saab?

cannuman
14.05.14, 00:15
Pastore ja Lamela ju täiesti teise rolli mehed. Viimane ilmselt siiani vigane ka veel.

karl54
14.05.14, 02:24
Minu jaoks siis mõned suurimad nimed, kes erinevatel põhjustel koondisest välja jäid.

1. Carlos Tevez - Sedapuhku polnud tegu nüüd teab mis üllatusega, aga siiski peale nii võimast hooaega koondisest välja jääda, hetkel ma usun, et ta oleks ükskõik mis teise koondisesse saanud? Ja enamuses ka kindel algkoosseisu mees olnud. Argentiina ründajate seis on muidugi võimas ja võibolla eriti vahet polegi, kes seal pingil on.
2. Samir Nasri - Ka tema koondisest välja jäämise põhjused peituvad mujal kui jalgpalliväljakul, see hooaeg oli muidugi tal äärmiselt edukas ja taseme poolest jääks ta ehk ainult Hispaania koondisest välja.
3. Kaka - Ma usun, et mees oleks väärinud koondisekutset, võibolla ei mängiks ta väljakul esimest viiulit, aga mehel oleks ehk riieturuumis oma roll ja kogemused on äärmiselt tähtsad sellisel turniiril, ühesõnaga nii mõnegi mehe eelistamine talle tundub kahtlane.
4. Isco - Kahjuks jääb mitmel väga heal ja andekal Hispaania mängijal mm. sõitmata, põhjus on lihtne, ma julgeks väita, et praegune Hispaania koondise keskväli on läbiaegade kõige tugevam ja see valikuvõimalus on lihtsalt julm, ilmselt võib ka nt Casorla või Mata koondisest välja jääda.

Amos
14.05.14, 05:14
Argentiinas on juba toimunud (NII kiirelt) protestid selle vastu, et Tevez koondisest eemale jäeti.
Miskipärast arvan, et ta veel kutsutakse sinna enne juuni algust või kas see nimekiri on lõplik?

zelee
14.05.14, 09:00
Ta ei saa minna kuna on juba Disneylandi piletid perele ära ostnud.

mcnamara
14.05.14, 10:31
Mõtlesin, kas kusagile on esialgsed koosseisud riikide kaupa kokku kogutud ja Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/2014_FIFA_World_Cup_squads) ikka abiks.

PS Ja tõesõna on ühe Kostariika mängija eesnimi Yeltsin. (http://en.wikipedia.org/wiki/Yeltsin_Tejeda)

_AI_
14.05.14, 11:53
Argentiinas on juba toimunud (NII kiirelt) protestid selle vastu, et Tevez koondisest eemale jäeti.
Miskipärast arvan, et ta veel kutsutakse sinna enne juuni algust või kas see nimekiri on lõplik?

Suva sest primadonnast.
Aga jätta Willy välja ja loota Monaco varuvärvavahile, kes toodab regulaarselt pirukaid ning anda talle kaasadeks suht tundmatud kindad, annaabi.ee

LeeRomeno
14.05.14, 12:04
Minu jaoks suurimad üllatused:
Väravavahid:
Diego Lopez, Willy Caballero, Diego Alves - kõik vääriks kindlasti osalemist, eriti huvitav on see, et Caballero, kes on just näidanud olulistes mängudes supertõrjetega ennast pole kaasatud. Argentiinal pole mingi eriline valik ka veel väravavahtide osas.
Kaitse:
Filipe Luis ja Miranda kindlasti (eriti kui asendajaks on Henrique)
Keskväli:
Nasri (minu arust tegi vägagi korraliku hooaja)
Ründajad:
Tevez - no mees väärib kutset, eriti kui asendajaks on Di Santo???
Kuna mulle meeldib draama, siis miks mitte ka Totti, vanameistreid on suurvõistlustel alati tore näha.

mcnamara
14.05.14, 12:43
Vaatasin juba pettunult, et eakaaslaseid seekord enam koosseisudes polegi, aga õnneks Kolumbia legend Mondragon (http://en.wikipedia.org/wiki/Faryd_Mondrag%C3%B3n) päästab päeva.

Kasepats-Pidur
14.05.14, 12:59
Kuna mulle meeldib draama, siis miks mitte ka Totti, vanameistreid on suurvõistlustel alati tore näha.

Ka mina naudin väga vanameistrite tegemisi suurturniiridel. Eelmise MM-i üks eredemaid elamusi oli Mehhiko veterani Cuauhtémoc Blanco pingilt sekkumised. Muide mees mängib Mehhiko liigas siiani, vanust 41. Vaatasin mcnamara lingitud koondiste nimekirjad üle ja panen siia oma subjektiivsel valikul mõned nimed, kellele kaasa elada.

Rafael Marquez, Mehhiko, 35 a. - hetkel koduliigas mängiv endine Barcelona mees ja Lindpere klubikaaslane Red Bullsist.
Tim Cahill, Austraalia, 34 - hetkel Red Bullsis, varemalt pikka aega Evertoni põhimees.
Mario Yepes, Kolumbia, 38 - parimad aastad PSG-s (before it was cool) veetnud, mitu hooaega Milanis. Sel hooajal Atalanta ridades Serie A-s.
Diego Forlan, Uruguai, 34 - vast väga kommentaare ei vaja, hetkel jõudnud oma karjääriga Jaapani liigasse.
Shola Ameobi ja Peter Odemwingie, Nigeeria, mõlemad 32 - Newcastle'i ja WBA legendid.
Miroslav Klose, Saksamaa, 36 - viimased kolm hooaega Lazios. Peab lööma 2 väravat, et tõusta MM-i ajaloo parimaks väravakütiks. Hetkel jagab teist kohta koos Gerd Mülleriga (14 väravat), esimene on originaal-Ronaldo 15-ga.
Tim Howard, USA, 35 - ManU-st läbi käinud pikaaegne Evertoni esiväravavaht.
Daniel Van Buyten, Belgia, 36 - kogenud Bayerni keskkaitsja hoiab korda Belgia noorte ja tuliste leeris.

Koosseis on avaldamata veel Kreekal ja Horvaatial. Võib loota, et Kreeka nimekirja pääsevad 2004.a EM-i heerosed Giorgios Karagounis (37) ja Kostas Katsouranis (34). Horvaatias on potentsiaalsed huvitavad nimed väravavaht Stipe Pletikosa (35) ja Ivica Olic (34).

Nendele lisaks muidugi obvious valikud nagu Xavi (34), Pirlo (35), Buffon (36), Lampard (35), Gerrard (34).

olegtoivo
14.05.14, 13:26

Lisaks rumalate küsimuste küsimisele ja inglise teemas trollimisele tegeled hobi korras ka antropoloogiaga?

cannuman
14.05.14, 14:15
Lisaks rumalate küsimuste küsimisele ja inglise teemas trollimisele tegeled hobi korras ka antropoloogiaga?

Jah, igatahes!

Keegi tore inimene võik inglise koondise kohta ka infot panna, et kelle juurded kus on. Võtad enda peale?

olegtoivo
14.05.14, 17:22
Mitte, et multikulti oleks hirmus äge või midagi, aga endiste koloniaalimpeeriumite puhul on kirju pilt mõistetav. Isiklikult on mul koondiste pallurite päritolust, rassist ja muudest platsivälistest teguritest sügavalt ükskõik. Ei saa nagu aru, et miks see huvitav või oluline on? Aga kui näiteks Inglise koondis huvi pakub, siis Wikipedia abiga (http://en.wikipedia.org/wiki/England_national_football_team) saab üsna väikese vaevaga ülevaate.

mcnamara
14.05.14, 17:36
Mitte, et multikulti oleks hirmus äge või midagi, aga endiste koloniaalimpeeriumite puhul on kirju pilt mõistetav. Isiklikult on mul koondiste pallurite päritolust, rassist ja muudest platsivälistest teguritest sügavalt ükskõik. Ei saa nagu aru, et miks see huvitav või oluline on? Aga kui näiteks Inglise koondis huvi pakub, siis Wikipedia abiga (http://en.wikipedia.org/wiki/England_national_football_team) saab üsna väikese vaevaga ülevaate.

Pole mõtet vaeva näha. Tegemist on põhimõttekindla trolliga, keda targem ignoreerida.

cannuman
14.05.14, 18:08

Jah on mõistetav ja ajaloolistel põhjust paratamatu. Ma ei tulnud siia sel teemal vaidlema, vaid küsisin lihtsalt infot.

Leian et see on huvitav ja oluline, teised ei pea nõustuma. Tuues kasvõi Prantsusmaa näite, siis mängijate päritolu on riietusruumis tekitanud hulganisti probleeme. Ei sa öelda et päritolu ja rass ei ole olulised.

Või siis kasõvi Belgia näide. Et miks on näiteks aafriklaste proportsioon jalgpallimeeskonnas suurem kui Belgia rahvastikus? Kas Aafrika juurtega mägijad on paremad, kui kohalikud valged, et neid niipalju koondises on?

Huvitavad teemasid palju...

Millise koondise valib Januzaj? (tänaseks teame, et Belgia. Ei olnud huvitav ja on täiesti ükskõik?)
Valge mängija Angola rahvuskoondises. On ju huvitav?
Vennad Welbeck ja Sturidge on pärit erinevast maailmajaost.
Vennad Boatengid mängivad erineva koondise eest.
...

Mis puudutab seda wikipedia linki, siis on ikka päris suur vaev et sealt see info kätte saada.

PS. mcnamara on kole tüdruk

karl54
14.05.14, 18:34
Ma olen märganud, et mitmes teemas on täheldatud, et euroopa tiimidel erilist lootust pole, et siis Brasiilia on tõesti nii suur favoriit või arvab keegi tõsimeeli, et mõni teine Lõuna-Ameerika tiim võiks lausa turniiri võita või finaali saada, nt kihlveokontorid eelistavad Argentiinat Saksamaale või Hispaaniale. Ma saan aru, et Argentiinal on Messi ja niiöelda koduväljakueelis võrreldes euroopa tiimidega, aga siiski Portugalil on ju Ronaldo ja lisaks tõsiasi, et suurturniiridel mängitakse ülihästi, lisaks siis võiks ka Itaalia ja Prantsusmaa olla favoriidid, kes on mõlemad koosseisu poolest kindlasti paksemad ja tugevamad kui Argentiina ja on jäetud ka mõned pahad poisid koju, et kas keegis seletaks mulle ära, miks Argentiina on üks suuremaid favoriite?

Stok
14.05.14, 18:39
Kas kuskil algas koolivaheaeg? Üldiselt Yaya Toure paneb selle jama üksinda ka kinni, kui kube korda saab.

karl54
14.05.14, 19:34
Paras aeg vaikselt arvamusi avaldama hakata. Hakkan siis seekord eest poolt pihta ja alustan suurematest favoriitidest.

Brasiilia on meil siis selgelt turniiri suurim favoriit. Ka enne 2002 mm. ja 2006 mm. oli Brasiilia suurim favoriit, kus siis ühel turniiril õigustati suurepärase turniiriga oma favoriidistaatust, aga teisel põruti. 2010 mm. võib vist ühe mitte just kõige geniaalsema isendi süüks ajada. Melo pole ka peale seda enam koondisesse saanud. Seekord on siis favoriidikoorem Brasiilia õlul korraldajamaaks olemise tõttu. Oleks see turniir kuskil mujal, kannaks favoriidikoormat Hispaania. Brasiilia meeskond on tegelikult üpriski noor ja tekib küsimus, kuidas selle pingega hakkama saadakse. Scolari jättis nii mõnegi kogenud härra koju ja küsimärke on tema valikus veel teisigi, aga oleme ausad, ma kahtlen väga, et ükski koondisest väljajäänud mängija oleks algkoosseisu koht väärt, või siis ütleme nii, et parem kui praegused algu mehed, sest Atletico kaitse talad oleks kindlasti väärt kaasa sõitmist, aga nt Maxwell on kogenud mängija ja pingi peale sellised võiks ju sobida. Kui ma vaatan meeskonda, siis mulle tundub, et enamus pingipoisid teavad oma rolli ja on harjunud sellega, nt Kaka, Ronaldinho, Robinho ei pruugi nii rahulolevad pingipoisid olla, see on jällegi ainult üks spekulatsioone, miks nii vähe kogenud mehi võeti. Nii alustuseks siis kes on Brasiilia algkoosseisus?
Väravas alustab ilmselt Julio Cesar, tema oskustes ei kahtle keegi, aga viimased hooajad pole tal just kõige geniaalsemalt kulgenud. Sellegipoolest ei näe ma probleemi ja usun, et kaitseliin võib teda usaldada.
keskkaitsepaar peaks olema Silva-Luiz, Silva on üks maailma parimaid keskkaitsjaid ja tema alustamine peakski olema kindel, aga Luiz on väikse küsimärgiga, mängis ta hooaja lõpus ju peamsielt keskväljal, aga Silvaga sobivad nad hästi kokku ja teised kaks keskkaitsjat ei ole paremad. Äärtel siis Alves ja Marcelo, mõlemad on üliründavad äärekaitsjad ja see võib anda vastastele palju ruumi vasturünnakuteks, aga samas ründeosas on jälle rohkem kvaliteeti. Keskväli on ehk suurima küsimärgiga, aga ma usun, et eelmine suvi koos mänginud Luiz Gustavo ja Paulinho võiks ka sedapuhku alustada, see paar toimis minu arust suurepäraselt, ka Fernandinho alustamine võiks arutlusel olla, peale head hooaega, aga Ramireses ma natuke kahtlen, viimasel ajal on mees palju rumalaid vigu teinud ja vaimselt ei tundu ta just kõige paremas konditsioonis olevat. Igastahes mina ei näe ühtegi põhjust, miks Gustavo ja Paulinho ei peaks alustama koos keskel. Ründav poolkaitsja peaks siis olema Oscar ja ausaltöeldes ei näe talle väga alternatiivi, kuigi klubihooaeg pole olnud kõige säravam, aga koondises on ta hea olnud ja jällegi eelmine aasta see koosseis toimis, ehk ma ei näe põhjuseid, miks Scolari seda muutma peaks. Ründekolmik siis Hulk, Fred ja Neymar, siin ehk leiaks mõne alternatiivi, aga sellises koosseis võiks see asi ehk kõige paremini toimida.

Suurim nõrkus on kehv pink ja seda eelkõige ründeosas, samuti ma kardan, et kodus mängimine ei pruugi olla positiivne aspekt ja pinged võivad saada lõppfaasis saatuslikuks.

Tätsaim mängumees on T.Silva, kes on ka meeskonna kapten.

Ennustus - Brasiilia alustab turniiri võimsalt, aga lõpuks siiski kõige tähtsamatel hetkedel jääb midagi puudu. Ehk jõutakse finaali, aga paraku lahkutakse sealt kaotajatena.

Tofoa
14.05.14, 21:00
Miks ei ole Kreeka koondises Kyriakos Papadopoulos?

j6u1uv4n4
14.05.14, 22:02
Leian et see on huvitav ja oluline, teised ei pea nõustuma. Tuues kasvõi Prantsusmaa näite, siis mängijate päritolu on riietusruumis tekitanud hulganisti probleeme. Ei sa öelda et päritolu ja rass ei ole olulised.
Õige.

Või siis kasõvi Belgia näide. Et miks on näiteks aafriklaste proportsioon jalgpallimeeskonnas suurem kui Belgia rahvastikus? Kas Aafrika juurtega mägijad on paremad, kui kohalikud valged, et neid niipalju koondises on?

Jah. Aafrika juurtega mängijad on paremad, ning ka segunenud rassi mängijad on paremad. Miks? Belgias elab 11 miljonit inimest. Aafriklaste immigratsioon Belgiasse tuleb suuremalt jaolt Kongost ja Rwandast, ning nendes kahes riigis elab kokku pea 90 miljonit inimest. 90 miljoni inimese hulgast leidub kindlasti rohkem potentsiaalseid jalgpalli talente kui 11 miljoni seast.

Kes on Rwanda ja Kongo emigrandid? Inimesed kes põgenevad vaesuse, korruptsiooni, sõja ja muu pasa eest mis nendes riikides toimub. Millistel Kongolastel ja Rwandalastel on Euroopas kõige hõlpsam läbi lüüa? Tahtejõulistel, andekatel (sportlastel) ja intelligentsetel.

Belgias elab pea 300k Aafriklast. 90 miljoni Kongolase ja Rwandalase seast on 300k parimat poega ja tütart Belgiasse immigreerunud.

Seega kui võrrelda seda kui palju Aafrikla juurtega mängijaid on esindatud Belgia koondises (30%), sellega kui palju neid Belgias elab (vaid 3.5%), siis oleks aus tuua võrdlusesse ka Rwanda ja Kongo rahvaarvud. IMO.

Valge mängija Angola rahvuskoondises. On ju huvitav?
Äärmiselt huvitav. Minu brassist sõber rääkis, et ta oli 3 kuud Luandas (Angola pealinnas) tööl olnud, ning kuna Angola on endine Portugali koloonia ja mu sõber on valge brass (näeb portugaallase moodi välja), siis väga sõbralikku vastuvõttu ta Angolas ei saanud. Koguaeg pidi nn turvameestega ringi liikuma, sest kohalikud olid valmis ta igal võimalusel ära lintšima. Pärast seda reisi ütles ta, et mustad Aafrikas on kõvasti suuremad rassistid kui valged Euroopas.

Vennad Welbeck ja Sturidge on pärit erinevast maailmajaost.
Welbeck, Usain Bolt ja Mario Balotelli on muuseas kõik ühe ja sama Aafrika hõimu poisid! Samas mis seal imestada, enamus Briti orje toodi ju tänapäeva Ghanast ja Côte d'Ivoire'st.

cannuman
14.05.14, 22:15
Nonäed, keegi kes teab ja nutmise asemel sheerib ka...

Mis paneb arvama, et 90miljoni seast parimad just Belgiasse on sattunud? Miks ei ole Kongo ja Rwanda koondised maailma tipus?

Jeti88
14.05.14, 22:51

Mis paneb arvama, et 90miljoni seast parimad just Belgiasse on sattunud? Miks ei ole Kongo ja Rwanda koondised maailma tipus?

Eks küss ole ka selles, kuidas ja kes nendest poistest mängumehe valmis vormib. Belgias on tõenäoliselt jalgpallitreeningu know-how oluliselt paremal tasemel kui Kongos või Rwandas. Kogu taustsüsteem on samuti parem - ei pea muretsema kas õhtul saad süüa või ei saa jne. Saad keskenduda täielikult jalgpallile ning kui lisada veel arengumaa poisi ambitsioonikus ja talent siis tulemus võib tulla üpris hea.

olegtoivo
14.05.14, 23:10
Oi huumor. Siia passiks üks tuntud vanasõna.

Aga jah, mind tõesti need sinu püstitatud küsimused ei huvitanud - pooled olid retoorilised ja teine pool "valge mees Angola koondises" "millise koondise see noor ManU kutt valib?" - veits sitt või moos ei ole või? Umbes sama tase nagu see, et mis värvi allareid Totti täna kandis. Kui siin noored viitsivad sulle koolivaheaega oodates referaati kirjutada ja sõnaseadmist harjutada, siis tore on. Aga tee vahelduseks ise ka mingit uurimustööd. Löö alustuseks Wikipedia lahti ja kui midagi põnevat leiad, siis kirjuta siia ka. Praegu jätad küll oma küsimustega perekond Helmede jüngrite või provokaatori, aga mitte antropoloogiahuvilise mulje.

Inglise koondisest nii palju võin öelda, et Wilshere on ilmselt päris mitmendat põlve inglane. Ox on teist põlve inglane ning tema isa Mark Chamberlain ja onu Neville Chamberlain olid samuti jalgpallurid. Isa esindas mõned korrad ka Inglise koondist. Isa poolt vanavanemad oli Briti-Jamaika päritolu. Ema poolt ei tea, heledamat nahavärvi arvestades võib ta valge ka olla. Väga põnev!

LeeRomeno
15.05.14, 00:45

Fifa järjestuses on Eesti hetkel 93. kohal, rahvaarv umbkaudu 1,3 miljonit, 96. kohal asetseb Hiina Rahvavabariik, rahvaarv umbkaudu 1,3 miljardit. Taustsüsteemid on ikka märksa olulisemad teoreetilise kvaliteetse materiali olemasolust.

mcnamara
15.05.14, 11:16
Kogenud mängijatest rääkides on eriti silmapaistev Mehhiko kaitseliin. Salcido, Marquez, Guardado ja Rodriguez - nelja peale kokku 428 koondisemängu.

Kurat
15.05.14, 11:37
Miks ei ole Kreeka koondises Kyriakos Papadopoulos?

Teda on erinevad vigastused see hooaeg räsinud ja praegu on mingi õlavigastus.

ElNino9
15.05.14, 13:52
oli vist liiga vara hõisata
http://www.soccernet.ee/falcao-ei-ole-valmis-jalgpalli-mangima

lorenzo
15.05.14, 16:32
Hakkab tulema ka selliseid artikleid vaikselt- “Do not react, scream or argue”

http://sports.nationalpost.com/2014/05/12/brazilian-police-reportedly-warn-world-cup-2014-visitors-not-to-scream-if-robbed/
http://blogs.wsj.com/japanrealtime/2014/05/13/japan-warns-of-crime-in-brazil-before-world-cup/

lorenzo
15.05.14, 16:54
Selline on MM-i ametlik TV-ülekannete alustusklipp

http://www.youtube.com/watch?v=JP67IM1LX-M

lorenzo
16.05.14, 04:51
Eile õhtul toimusid kõvad protestid Rios ja Sao Paulos. Sao Paulos oli väidetavalt 10000 inimest tänavatel protestimas, mis kasvas rahumeelsest aktist vandaalitsemiseks. Muide algselt olevat MM-i jaoks planeeritud 1,5 miljardit eurot kulutada staadionite peale, mis aga kasvas 3 miljardi peale.
Recifes politsei streigib teist päeva. Tulemuseks täielik kaos tänavatel. 7 inimest tapetud. Poed tühjaks varastatud. Sõdurid tulid eile päeval soomukitega linna korda looma.

MNa
16.05.14, 23:46
1,5 mlrd pealt 3-le? Sotši olümpiabossud naeraks selle peale :D

j6u1uv4n4
17.05.14, 00:37
Recife on muidu ka tore koht:

https://www.youtube.com/watch?v=UgJMc-_yxmA

Kui keegi MM-ile kavatseb minna, siis Natal on kõige parem MM-i linn mida külastada IMO. Statistika poolest kõige ohutum, pikad liivarannad ja palju ilusaid naisi :)

lorenzo
17.05.14, 05:57
Recifes käis muidu selline äksion. Turva saabub poodidesse inkassatsiooni tegema, väljudes autost laseb õhku mõned lasud...

http://www.youtube.com/watch?v=voaxTM-pnhs

Herr
17.05.14, 16:16
Jalgpalli MM-i avamäng peetakse pooleli oleval staadionil (http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/jalgpallimm/jalgpalli-mm-i-avamang-peetakse-pooleli-oleval-staadionil.d?id=68693911)

"ehitus viiakse lõpuni pärast jalgpalli MM-i." :silm4:

Kenny's Heroes
17.05.14, 19:31
Väga kaootiline ikka. Ja peale seda tulevad ju teadagi kus MM'id. Blädder nüüd see nädal lipsas, et vist tehti ikkagi viga ja enamvähem sellise tooniga et 'aga inimesed teevadki vigu'. Rahh rahulikult taskus, mis siin enam.

Herr
17.05.14, 23:08
kui mõeldes RIO 2016 olümpiale siis tahaks loota ,et ROK võtab mõistuse pähe ja kolib need mängud sealt ära.

lorenzo
17.05.14, 23:41
kui mõeldes RIO 2016 olümpiale siis tahaks loota ,et ROK võtab mõistuse pähe ja kolib need mängud sealt ära.

eks MM näitab ära

http://www.youtube.com/watch?v=piBpN0EqXLM

karl54
18.05.14, 02:03
Mõnede mängumeeste jaoks saab see mm. juba neljas järjestikune olema. 1. Rafael Marquez 35 - Mehhiko, kes oli vist lausa kõigil kolmel ka meeskonna kapten. 2. Xavi 34 - Hispaania 3. Casillas 33 - Hispaania 4. Klose 36 - Saksamaa 5. Donovan 32 - USA 6. Beasley 32 - USA ja lisaks siis Buffoni jaoks on see juba 5.mm, võimas saavutus ja ühtlasi tõuseb ta kolmandaks mängijaks läbi aegade, kes on 5. mm. koondisesse kuulunud, muidugi Buffon 1998 ühtegi mängu kaasa ei teinud. Kõige rohkem mänge on Klosel - 19 ja kui Saksa peaks saama poolfinaali ja ta osaleb kõikides mängudes, tõuseks ta läbi aegade mm. mängude tabelis liidriks. Samuti kaks väravat tõstaks ta ka suurimaks väravakütiks, ehk tal on võimalik palju ajalugu teha.

lorenzo
19.05.14, 01:38
Jalgpalli MM-i avamäng peetakse pooleli oleval staadionil (http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/jalgpallimm/jalgpalli-mm-i-avamang-peetakse-pooleli-oleval-staadionil.d?id=68693911)

"ehitus viiakse lõpuni pärast jalgpalli MM-i." :silm4:

Hetkel just lõppes esimene ametlik mäng ka sel staadionil, kus Corinthians kodumeeskonnana kaotas Brasiilia meistriliigas Figueirensele 0-1.

Mis puudutab aga kuivõrd kasutusse need staadionid jäävad peale MM-i, siis...

Arena Sao Paulo- kasutab Corinthians
Maracana- Flamengo, Fluminense, Botafogo
Brasilia- kallim staadion, mis nüüd ehitati
Fortaleza- Serie B klubi Ceara ja Serie C klubi Fortaleza
Mineirao, Belo Horizonte- Cruzeiro
Porto Alegre- Internacional
Salvador- Bahia
Recife- Serie B klubi Nautico
Cuiaba- Serie C klubi Cuiaba
Manaus- Serie D klubi Nacional
Natal- Serie B klubi America
Curitiba- Atletico Paranaense

lorenzo
20.05.14, 07:34
Vuvuzelade asemel siis caxirola ja pedhua. Staadionitele neid kahjuks ei lubata

http://www.youtube.com/watch?v=NIaZYSGzb0c

Stok
20.05.14, 08:33
Kui keegi läheb, võiks minu poolt esitada ka mõned küsimused.

1. Miks toimub selline huvitav koosolek samal ajal kui linna ainukesel PL klubil on kodumäng?
2. Miks eksisteerib Narva Trans?
3. Miks Ott Järvela kommenteerib jalgpalli?
4. Miks on EJL Flora arvates võõrmängijad ohuks eesti jalgpallile?

krt töökõne tuli, rohkem küsimusi ei ole.

---------- Edastatud kiri ----------
Saatja: EÜS kirjatoimetus <kirjatoimetus@eys.ee>
Kuupäev: 19. mai 2014 22:59
Teema: [AK.ORG:3838] Jalgpalli teemaline kõnekoosolek Eesti Üliõpilaste Seltsis
Saaja: ak.org@lists.ut.ee

Tere

Homme, 20. mail kell 19 ct toimub Eesti Üliõpilaste Seltsi majas, Tartus, Tõnissoni 1, avalik kõnekoosolek teemal "Rahvusvaheline jalgpallipoliitika ja 2014. aasta MM-finaalturniir Brasiilias".

Jalgpallist räägivad Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak ja Õhtulehe sporditoimetuse juhataja Ott Järvela (EÜS).

Kes ja kuidas määravad maailma jalgpallipoliitika?
Miks ingliskeelne meedia UEFAt ja FIFAt üldse ei seedi? Milline on nende organisatsioonide siseelu
Miks pälvisid Venemaa ja Katar 2018. ja 2022. aasta MMi korraldusõiguse?
Kes ja miks kindlasti tänavust jalgpalli MMi ei võida?
Kas Hispaania suudab võita neljanda suurturniiri järjest?

Tule ela kaasa ja esita küsimusi!

Ksv! Ott Koik
s/s kirjatoimetaja
Eesti Üliõpilaste Selts

Martin
20.05.14, 11:54
Kui keegi läheb, võiks minu poolt esitada ka mõned küsimused.
1. Miks toimub selline huvitav koosolek samal ajal kui linna ainukesel PL klubil on kodumäng?

Räägitakse, et võetakse linti ja pannakse üles.

kuuraa
20.05.14, 18:34
tallinnas taolist asja ei toimu hiljem? kurat, ma pole eestis kahjuks antud kuupäeval ja ei saa osaleda, kuigi huvi oleks suur...

count
22.05.14, 17:09
Millisess liigas on mänginud mängjad sel ajal kui on tulnud maailma meistriks:

108 - Serie A (Italy)...
83 - Brasileirao (Brazil)
63 - Bundesliga (Germany)
44 - Primera Division (Uruguay)
34 - Primera Clausura (Argentina)
31 - La Liga (Spain)
29 - Premier League (England)
14 - Ligue 1 (France)
1 - J.League (Japan), Liga Postobon (Columbia), Primera Division (Mexico)

eika
22.05.14, 17:13
Juventus have supplied more World Cup winners than any other club. 22 in total.

ilmselgelt maailma parim klubi!

count
22.05.14, 17:28
Juventus have supplied more World Cup winners than any other club. 22 in total.

ilmselgelt maailma parim klubi!

Kogu list

22 - JUVENTUS
20 - INTER
17 - ROMA
16 - Bayern
14 - Penarol
13 - Santos, Nacional Montevideo
11 - Botafogo, Sao Paulo
10 - AC MILAN
9 - Barcelona, Real Madrid, Flamengo, Cologne
8 - River Plate, Palmeiras, FIORENTINA
7 - Independiente, Corinthians, Fluminense
5 - Valencia, Liverpool, Munchengladbach, Kaiserslautern, BOLOGNA
4 - West Ham, Arsenal, Cruzeiro, Vasco, Frankurt, PALERMO
3 - Monaco, Auxerre, Huracan, Man Utd, Schalke, Werder, Dortmund, LAZIO, Cerro, Bella Vista
2 - Marseille, PSG, Argentinos, Newells, Racing Club, San Lorenzo, Talleres, Boca, Bilbao, Deportivo, Blackpool, Leeds, Chelsea, Portuguesa, Bangu, Atletico, Gremio, Furth, Nuremburg, Dusseldorf, Hamburg, Stuttgart, Leverkusen, TRIESTINA, PISA, UDINESE, GENOA, PARMA, Central, Danubio, Montevideo Wanderers, Rampla Juniors
1 - Shimizu, Metz, Lyon, Bordeaux, Nantes, Atletico Nacional, America, Escalada, Estudiantes, Ferrocarril, Velez, Elche, Villarreal, Betis, Sevilla, Fulham, Wolves, Southampton, Leicester, Tottenham, Sheffield Wed, Everton, Atletico PR, Augsburg, LUCCHESE, LECCE, LIVORNO, REGGIANA, NAPOLI, CAGLIARI, TORINO, SAMPDORIA, Miramar, Racing Montevideo, Olimpia.

zelee
23.05.14, 11:34
Koondiste posterid (http://www.businessinsider.com/espn-brazil-world-cup-posters-2014-5)

Mark-
23.05.14, 14:28
Kas ma olen ainuke kes naerab selle peale, et Argentiina jõuab finaali? Päris palju ikka räägitakse sellest tiimist.

RR9
23.05.14, 18:24
Kas ma olen ainuke kes naerab selle peale, et Argentiina jõuab finaali? Päris palju ikka räägitakse sellest tiimist.
korralik ülehaipimine käib Argentiina kohta küll. ise Saksamaa toetajana muutun iga suurturniiriga järjest realistlikumaks, mitte ei pane Saksamaad kohe poodiumi kõrgeimale astmele. pall on ümmargune ja üllatusi juhtub.

urmar
23.05.14, 18:30

ma ei välistaks seda, et Argentiina finaali võib jõuda. Kuidas seda saakski välistada, seega avaliku naermisega pigem ei kiirustaks. :p

FoxHunter789
23.05.14, 23:27
Argentiinal on potensiaali küll finaali jõuda. Vaadake, kes neil kõik ründes on: Agüero, Messi, Di Maria, Higuain jne. Lisaks jätkub igasse liini 1-2 meest, kes samuti on tipptasemel jalgpallurid: Zabaleta, Banega jne. Naerda siin kindlasti midagi pole.

zelee
24.05.14, 18:30
Adidase MM-i reklaam.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jR1XQsCiAKE

Lugu ise http://soundcloud.com/adidasfootball/adidas-the-dream-ft-an-exclusive-kanye-west-track-for-the-all-in-or-nothing-campaign

Svenniid
25.05.14, 16:05

Olen samas paadis. Usun, et nad ei jõua poolfinaaligi, ülehaibitud tiim eesotsas Messi&Co'ga

zelee
25.05.14, 22:42
MM on suurel kiirusel lähenemas ning üaljudel meist on ka taskus nutiföön milles tiksub android, siis võtsin vaevaks ja otsisin rakendusi. FIFA ametlikku äppi ma ei suutnud tuvastada (kui keegi siiski teab et selline asi on olemas parandage mind). Valiku tegin puhtalt enda subjektiivse arvamuse ja lühiajalise näppimise põhjal ning tekkis tunne et võibolla võiks isegi rakenduse alles jätta telefoni.

World Cup 2014 Brazil (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jalvasco.football.worldcup)

http://lh5.ggpht.com/eM3P2erbZOysEnrrPg-OEtukTBI2KAmrRlNt9bwCst26ghZE0M-DS4cDbG9qa-OpGaA=h900-rw

Saab muuta mida rakendus kuvab sulle. Kas mõne üksiku alagrupi, või kõik. Sama lugu mängudega. Lisaks trivia, algkoosseisud, statistika(väidetavalt).

SofaScore World Cup LiveScore (http://play.google.com/store/apps/details?id=com.sofascore.android)

http://lh4.ggpht.com/3pCbQ6v9WxsN7ADFj7gJ5zReHU_2LqSAbEBIUjK67E_4n3M0mC au6087GmkhdFTkeQ=h900-rw

Sofascore livescore MM-i versioon. Alagrupid, mängud, statistika, jne. Plussiks muud liigad ja spordialad.

World Cup 2014 Schedule (http://play.google.com/store/apps/details?id=com.pe.worldcup.schedule)

https://lh3.ggpht.com/iCXJnh9CWZjBgEx0xFn2z5K_AgTEPM5yt8I9AhykBOM3kgLQ5P cOmhn4sK7jCmfs8Q=h900-rw

Uudised, alagrupid, videod, mänguajad. Boonusena saab algusajale määrata meeldetuletuse.

World Cup 2014 (http://play.google.com/store/apps/details?id=com.saltmobilesolutions.worldcup2014)

https://lh5.ggpht.com/ybSuYhtZPn2kma5QvGawP3Gtyp5yGJ_NdwEEe7--5imtTOgAqrRTTYunClDRf9BJbYV2=h900-rw

Staadionid, trivia meeskondade kohta, kõik riigid eraldi välja toodud, alagrupid, mänguajad, live statistika ning taustaks Pitbull.

ESPN FC (http://play.google.com/store/apps/details?id=com.espn.fc)

https://lh3.ggpht.com/gqMBIUwsca02d3ifJMPD-6an7PJVafq5UzHXDoJI7Hd6PKYysSKO_rRa_D9GobxcmJw=h90 0-rw

Tavapärane staff.

Üldiselt on valik suht ühesugune ja kõik taandub sellele, et milline mugavam tundub ja kus vähem reklaami on. Mina jään ilmselt 2 ja 3 rakenduse peale. Kellegil midagi head juurde jagada siis olge palun lahked.

Kui keegi tahab live taustapilti siis adidas aitab adidas 2014 FIFA World Cup LWP (http://play.google.com/store/apps/details?id=cellfish.adidas)

https://lh3.ggpht.com/a56tfSj5D4WKCCKc3e9cFWVB8oi5vCbV_kLHOxKcOLg6YojnAO qtWHOcZ7zenixXIQ=h900-rw

zelee
26.05.14, 12:28
Lisan ühe veel mis tundus päris pädev.

Brazil Cup 2014 (http://play.google.com/store/apps/details?id=com.evgit.needagoal)

http://lh6.ggpht.com/F0xkOw_a3Xm4h6OlSzRag5y_fvMQVEmqmMdHqKskH7xFZfN5EZ fiDjZstH2yciwxy1M=h900-rw

Ajakava, alagrupid, statistika, tulemused, staadionid. See ja kõik eelnevad peaks andma kellaajad vastavalt ajavööndile, ehk midagi ise näppima ei pea selles suhtes.

Väravavaht
26.05.14, 13:37
Minu lemmik jalkateemaline androidiäpp on FotMob (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilefootie.wc2010)

Elus esimene ja seni ainukene äpp, mille olen reaalselt ka ostnud ning sellele tuli ka MM-i ajaks "eriversioon", kus samuti kogu vajalik(fixtures,news,teams jne.) olemas. Tavapärasel versioonil siis praktiliselt kõik liigad koos tulemustega, live score, live commentary, kõik statistika jne. vägagi mugavalt ja käepäraselt...

karl54
26.05.14, 16:07
Mitmel pool välismaa foorumites käib osalevate tiimide järjestamine tugevuse alusel, paneks siis ka oma pingerea.

1. Brasiilia - No koduväljaku eelis ikkagi.
2. Hispaania - 3 suurturniiri on järjest võidetud ja 4. järjestikune tunduks juba liiga julm
3. Saksamaa -
4. Itaalia -
5. Argentiina
6. Portugal - võibolla veidi ülehindan neid, aga Ronaldo üks viimaseid võimalusi koondisega midagi korda saata.
7. Prantsusmaa - Eks paistab kuidas seekord tiim mängima saadakse, aga sisu on kõvasti.
8. Uruguay - Palju mõjutab, mis Suarezest saab
9. Belgia - Kogemust võib küll veidi vähe olla, aga siiski enamus põhimehed on enamvähem oma parimates päevades - jalgpalli mängimiseks ja ideelase õnnestumise korral on pea kõik võimalik.
10. Holland - Liiga alahinnatud tiim hetkel
11. Chiili - Ilusa jalgpalliga kahjuks tiitleid ei võideta
12. Inglismaa
13. Kolumbia
14. Venemaa
15. Horvaatia
16. Sveits
17. Elevandiluurannik
18. Ghana
19. Ecuador
20. Nigeeria
21. Kreeka
22. Jaapan
23. Bosnia - Tundub euroopa nõrgim.
24. USA
25. Kamerun
26. Mehhiko - Võibolla veidi alahindan, aga palju on vanamehi ja ka üldiselt tundub tiim tunduvalt viletsam kui eelmistel mm. osalenud tiim.
27. L-Korea
28. Alzeeria
29. Honduras
30. Costa Rica
31. Austraalia
32. Iraan - See mm. ülinõrkasid tiime väga polegi, nagu viimatu Uus- Meremaa, kes sellegipoolest oli täitsa enamvähem ja Põhja-Korea.

mcnamara
26.05.14, 16:43
Minu lemmik jalkateemaline androidiäpp on...

Oh jessus. Andke parem teada kui kusagil ajalehe vahel sihuke vana hea kaksiklehekülg ilmub, kus kõik mängud peale kantud. Selle saab siis ukse külge riputada ja ongi omatehtud äpp valmis.

Mõnuagent 007
26.05.14, 17:33
Oh jessus. Andke parem teada kui kusagil ajalehe vahel sihuke vana hea kaksiklehekülg ilmub, kus kõik mängud peale kantud. Selle saab siis ukse külge riputada ja ongi omatehtud äpp valmis.

Kas sa kasutad kuivkäimlas Edasit vōi lepalehti?

MESSI.
26.05.14, 17:38
Poolfinaali peaks Argentiina kindlalt jõudma, aga edasine on juba pigem õnne küsimus vist. Samas, arvestades Argentiina kahurväge, siis ei imestaks, kui nad ka finaali jõuaksid.

2013-2014 klubihooaeg

Angel Di Maria 52 mängu
Lionel Messi 46 mängu
Gonzalo Higuain 44 mängu
Sergio Aguero 36 mängu

Messi 41 väravat
Aguero 32 väravat
Higuain 24 väravat
Di Maria 11 väravat

Di Maria 24 assisti
Messi 14 assisti
Higuain 11 assisti
Aguero 9 assisti

Higuain+Aguero+Di Maria+Messi => 178 mängu => 108 väravat ja 58 assisti

Lisaks on viimastel aastatel Messi hakanud rohkem väravaid lööma Argentiina koondise eest. Kui enne ta rohkem tegi väravatele eeltööd skoorimise asemel, siis nüüd teeb ta mõlemat.
Kaitse/väravaesine on Argentiinal see kõige nõrgem lüli, aga kui lähtutakse sellest, et "vahet pole palju meile lüüakse, meie lööme ikka rohkem," siis on Argentiina üks peamisi pretendente MM kullaks.

vincent
26.05.14, 18:17
Minu lemmik jalkateemaline androidiäpp on FotMob (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilefootie.wc2010)

Elus esimene ja seni ainukene äpp, mille olen reaalselt ka ostnud

Selle eest pidi maksma ka või? Minu meelest oli täitsa tasuta saadaval. Tõsi, mingit gold memberit pakub iga natukese aja tagant, aga ei ole küll kordagi selle järele vajadust tundnud. Kiidusõnadega muidu ühinen täielikult, ainult algkoosseisude pakkumisega panevad sageli totaalselt puusse, aga see on väga-väga väike asi.

lorenzo
26.05.14, 18:25
Veidi "kollaseid" uudiseid ka MM-iga seonduvalt...

Ronaldo, kes on MM-i korralduskomitee eesotsas, kulutas üle 3 miljoni euro oma maja renoveerimisele, et välismaalastest VIP- sõpru ja külalisi MM-i ajal vastu võtta. Mees lasi selle raha eest ehitada oma majja diskoteegi ja ka pokkeriruumi.

See tänane Delfi artikkel on päris tõetruu, nii kahjuks siin need asjad on - http://arileht.delfi.ee/news/uudised/jalgpalli-mmi-karm-pahupool-riik-ei-toimi-aga-pidu-algab-peagi.d?id=68752003

Mõnuagent 007
26.05.14, 18:35
Poolfinaali peaks Argentiina kindlalt jõudma, aga edasine on juba pigem õnne küsimus vist. Samas, arvestades Argentiina kahurväge, siis ei imestaks, kui nad ka finaali jõuaksid.

2013-2014 klubihooaeg

Angel Di Maria 52 mängu
Lionel Messi 46 mängu
Gonzalo Higuain 44 mängu
Sergio Aguero 36 mängu

Messi 41 väravat
Aguero 32 väravat
Higuain 24 väravat
Di Maria 11 väravat

Di Maria 24 assisti
Messi 14 assisti
Higuain 11 assisti
Aguero 9 assisti

Higuain+Aguero+Di Maria+Messi => 178 mängu => 108 väravat ja 58 assisti

Lisaks on viimastel aastatel Messi hakanud rohkem väravaid lööma Argentiina koondise eest. Kui enne ta rohkem tegi väravatele eeltööd skoorimise asemel, siis nüüd teeb ta mõlemat.
Kaitse/väravaesine on Argentiinal see kõige nõrgem lüli, aga kui lähtutakse sellest, et "vahet pole palju meile lüüakse, meie lööme ikka rohkem," siis on Argentiina üks peamisi pretendente MM kullaks.

Ja see on su esimene mm?

karl54
26.05.14, 19:27
Mis taktikaga Argentiina üldse mängib?

---------------Romero---------
Zabaleta-----Garay---? --------?

-------Macherano--Gago?

Agüero/Lavezzi----Messi -------Di Maria

--------------Higuain------------

Di Maria ja Messi peaks olema kindlasti algus, aga neid ründavaid mängijaid saab päris mitmeti asetada, suurimaks probleemiks pean korraliku mängujuhi puudumist, kuigi pea kõik ründavad mängijad on ka ülihead söötjad, kindlasti peaks olema taga kaks kaitsvat poolikut ja üldiselt jah kui mängitakse umbes sellisse koosseisuga ja taktikaga on kõik võimalik, sest kaitse on vähemalt sama hea kui nt 2010 Hollandil finaalis oli ja ka seal elas kaitse suuresti kahe kaitsva pooliku ülimalt võimsale mängule, ka seekord on Mascherano eeldatavasti üks võtmefiguure, samuti tema kõrvale asetatav isik, kui need kaks suudavad suurepärase turniiri teha võib Argentiina olla peatamatu, küsimus on muidugi parema ääre kohal, et kas Lavezzi suudab sellel äärel mängida ja kui heas vormis Agüero on ja äkki on keegi kolmas või neljas võimalus veel sinna äärele, välistada ei saa ka Messit ju, aga vähemalt kui sai paari Argentiina mängu vaadatud tundus midagi sellist parima taktikana, võibolla nüüd keegi täpsustaks, mis see reaalne mänguplaan olema saab, aga ma usun, et midagi sellist oleks Argentiina koondisele parim. Eks Argentiina puhul on viimastel suurturniiridel peamine probleem olnud peatreeneri ebapädevus ja äärmiselt imelikud ja rumalad taktikad.

Raitsu
26.05.14, 19:51
Mis taktikaga Argentiina üldse mängib?

BBC pakkus midagi sellist.
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75004000/png/_75004961_argentina.png

Samas Demichelis ja Garay võivad olla valik keskkaitsesse.

karl54
26.05.14, 19:54
BBC pakkus midagi sellist.
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75004000/png/_75004961_argentina.png

Samas Demichelis ja Garay võivad olla valik keskkaitsesse.

Jah ka ma mõtlesin, et Di Maria võiks madalamal olla, aga parem äär tunduks sellisse taktikaga natuke nõrk ründe osas

Raitsu
26.05.14, 19:55
No Zabaleta on City eest näidanud oma tõusudega, et oskab rünnata küll ;)

MESSI.
26.05.14, 20:00
Ja see on su esimene mm?
Ei ole.

Mõnuagent 007
26.05.14, 20:03
Ei ole.

Noh, et Argentina on pidevalt superründajatega mängimas olnud, aga ikkagi peksa saanud. Pinged on liiga suured, ootused ka ja nii ta enamjaolt läheb. Ses mõttes pole numbritest alati abi.

MESSI.
26.05.14, 20:42
Noh, et Argentina on pidevalt superründajatega mängimas olnud, aga ikkagi peksa saanud. Pinged on liiga suured, ootused ka ja nii ta enamjaolt läheb. Ses mõttes pole numbritest alati abi.
Minevikule ka ei tasu nii palju toetuda. Messi&co on viimasel ajal selgelt paremat mängu näidanud kui näiteks 2010 aastal.
Igaljuhul saab olema põnev jälgida, kuhu Argentina jõuab. Ise ma ausalt öeldes ei näe Argentinat võitmas, pigem Brasiiliat. Samas ka sakslastel on eeldused selleks olemas.
Hispaania kahe järjestikuse MMi võitmine kõlab juba liiga ulmelisena.

karl54
26.05.14, 21:18
Nujah, selge on see, et favoriite peaks olema kolm - Saksamaa, Hispaania, Brasiilia, aga Argentiina siis tänu oma staarründajatele ja faktile, et turniir toimub L-Ameerikas on ka favoriitide sekka pandud, vähemalt meedia ja panustamissaitide poolt ja mm. on paraku sellinne turniir, kus enamasti favoriidid ka võidavad. Ehk siis minu jaoks oleks üllatus, kui võidaks keegi muu peale suure kolmiku, kuigi kõigil kolmel tundub olema mõni suur miinus, miks nad ei peaks võitma, aga suures pildis siis jah peaksid nad teistest paremad olema, aga meil on veel Itaalia, kes siis põrub või teeb imeturniiri nagu alati, Uruguay võiks olla veel tugevam kui eelmisel turniiril, kõik olneb, kas Suarez paraneb või mitte ja rumal oleks täielikult välistada Belgia, Prantsusmaa või Portugal, kellel kõigil on materjal olemas. Ise nagu ka enne eelmist mm. lootsin, et tuleb mõni uus võitja ja tuligi, kuigi ise lootsin Portugali või Hollandi võitu. Seekord vist on uut võitjat raske loota, aga mõni üksik kandidaat võiks olla, kes ideaalse õnnestumise korral seda püüda võiks.

j6u1uv4n4
26.05.14, 21:29
Hispaanial ei ole world class keskründajat. Costa, Torres, Negredo ja Llorente on samal tasemel nagu Brasiilia Fred.....ehk Fluminense tase. Keskväli pole ka enam see mis oli 4 aastat tagasi, Xavi, Xabi Alonso ja Iniesta ei ole enam oma parimates aastates (+ nad on juba nii palju võitnud, et the drive to win ei ole nii suur kui see noortel ja näljastel on).
Silva ja Fabregas tegid head hooajad, ning Koke ja Isco võivad midagi uut tuua, kuid ntx Mata on küll äärmiselt kahtlane valik, 433-s ta äärte peale ei sobi ja mujale ei mahu...talle sobib kõige paremini 4 2 3 1 CAM positsioon

Hispaania koondise algkoosseis võiks olla umbes selline:
Casillas
Azpilicueta Ramos Pique Juanfran(Alba)
Xavi(Fabregas) Busquets Iniesta
Pedro(Navas) Costa(Torres) Silva

Hispaanial on kindlasti paberi peal vähemalt TOP 3 koosseis, kuid kuldmedalit ma neile kaela ei riputaks. Lõuna-Ameerika satside vastu läheb neil raskeks, arvan et juhtub midagi sarnast mis toimus konföderatsioonide karika finaalis.

karl54
26.05.14, 21:46
Teine huvitav teema on Belgia alg, kas see BBC on kõikide koondiste eeldatavad algud ülesse visanud? Suurimaks nõrkuseks tunduvad äärekaitsjad.

Väravavahi osas on asi selge, keskkaitses peaks olema parim variant Verthongen/Kompany, aga Verthongeni oskused lubaksid tal äärekaitses mängida ja vaadates seisu siis äkki mängibki, sellisel juhul ülejäänud kolme kekskaitsja seast ma kedagi eriti eelistada ei suudaks, äkki Arsenali kapten siis. Ehk siis Verthongen on vasak äärekaitsja ja Alderweireld on parem äär ja tema tundubki olema koondise nõrgim lüli, Lombaerts ja van Buyten on koondises tegelikult viimasel ajal hästi mänginud koos, aga Kompany koht peaks siiski olema kindel. Keskväljal on eeldatavasti siis Defour ja Witsel, kes on mõlemad väga hästi mänginud ja küsimus oleks, kes mängiks nende ees ründava pooliku rolli, Dembele või Fellaini? Kui Hazard mängib vasakul, siis paremale on kaks meest võtta ja mõlemad on saanud mängida, lisaks võivad nii Mirallas kui ka De Bruyne ründava poolkaitsja rolli täita, mis meeldiks mulle rohkem kui Fellaini või Dembele variant ja nii saaks nad ka korraga väljakule paigutada. Ründes siis on ka asi kindel.

karl54
26.05.14, 21:51
Hispaanial ei ole world class keskründajat. Costa, Torres, Negredo ja Llorente on samal tasemel nagu Brasiilia Fred.....ehk Fluminense tase. Keskväli pole ka enam see mis oli 4 aastat tagasi, Xavi, Xabi Alonso ja Iniesta ei ole enam oma parimates aastates (+ nad on juba nii palju võitnud, et the drive to win ei ole nii suur kui see noortel ja näljastel on).
Silva ja Fabregas tegid head hooajad, ning Koke ja Isco võivad midagi uut tuua, kuid ntx Mata on küll äärmiselt kahtlane valik, 433-s ta äärte peale ei sobi ja mujale ei mahu...talle sobib kõige paremini 4 2 3 1 CAM positsioon

Hispaania koondise algkoosseis võiks olla umbes selline:
Casillas
Azpilicueta Ramos Pique Juanfran(Alba)
Xavi(Fabregas) Busquets Iniesta
Pedro(Navas) Costa(Torres) Silva

Hispaanial on kindlasti paberi peal vähemalt TOP 3 koosseis, kuid kuldmedalit ma neile kaela ei riputaks. Lõuna-Ameerika satside vastu läheb neil raskeks, arvan et juhtub midagi sarnast mis toimus konföderatsioonide karika finaalis.

Kui tänavune Costa hooaeg ei lähe sinna sinu world class ründaja taseme alla, siiis mis läheb? Iseasi muidugi, kui terve ja kas ta üldse on? Brasiilia seis on kõvasti halvem tipuründaja osas kui Hispaanial.

cannuman
26.05.14, 22:06
ma küsiks ka, et kes siis üldse on world class ründajad? Või mitu sellist haruldast looma võiks hetkel üldse eksisteerida?

lorenzo
26.05.14, 22:12
No ma ei tea, ma miskipärast ei usu eriti Brasiilia võimalusse. Suht kogenematu ja noor koosseis, kes on päris kõva surve all, sest oodatakse palju, nii et isegi koduseinad ei päästa. Puudub selline selge liidrinatuur. Oleks Ronaldinho või Kaka sugune mees koosseisus, lubaks rohkem. Laeks pakuks poolfinaali.

j6u1uv4n4
26.05.14, 22:23
Van Persie, Ibrahimovic, Lewandowski, Falcao

cannuman
26.05.14, 22:54
Ja ongi kõik?

j6u1uv4n4
26.05.14, 23:02
Kes siis veel? Immobile? Lukaku? Mandzukic? Pole ju päris world class....imo

karl54
26.05.14, 23:02
Van Persie, Ibrahimovic, Lewandowski, Falcao

Kui see list nii väike on, siis on ju enamus meeskondadel suur jama, et tipuründes pole ühtegi pädevat mängumeest.

karl54
26.05.14, 23:06
Kes siis veel? Immobile? Lukaku? Mandzukic? Pole ju päris world class....imo

Suarez? Cavani? kui mängivad tipus, Selle hooaja Costa, Manjuukic ka siiski ju enamvähem, vähemalt enamus ajast korralik loom, Agüero kohe 100 protsenti siis kui juba Falcao sees on, Benzema selle hooaja põhjal äkki? Lukaku? Dzeko on koondise eest ülihea. Higuain on ka ju korralik maailmatasemel mees.

j6u1uv4n4
26.05.14, 23:06
Muideks kui huumorit tahate näha siis:

http://live.drakulastream.eu/static/popups/221848852365050.html

Belgia - Luksemburg

Kui karl54 pani Belgia oma MM-i tugevusjärjestuses 9ndale kohale, siis ma jätaks nad esikümnest kindlasti välja.

j6u1uv4n4
26.05.14, 23:09
Suarez? Cavani? kui mängivad tipus, Selle hooaja Costa, Manjuukic ka siiski ju enamvähem, vähemalt enamus ajast korralik loom, Agüero kohe 100 protsenti siis kui juba Falcao sees on, Benzema selle hooaja põhjal äkki? Lukaku? Dzeko on koondise eest ülihea. Higuain on ka ju korralik maailmatasemel mees.

Mõtlesin pigem sellist klassikalist tipuründajat...muidu oleksin Suareze ja Agüero ka sinna sisse arvestanud

Mark-
26.05.14, 23:13
Muideks kui huumorit tahate näha siis:

http://live.drakulastream.eu/static/popups/221848852365050.html

Belgia - Luksemburg

Kui karl54 pani Belgia oma MM-i tugevusjärjestuses 9ndale kohale, siis ma jätaks nad esikümnest kindlasti välja.

Ehk räägid lähemalt mis seal nii imeliku? alles sattusin vaatama ja seis 2-1 hetkel.

j6u1uv4n4
26.05.14, 23:21
Luksemburgil värav ja mitu head võimalust, kohati naljakas kaitsetöö Belgia poolelt mängu alguses. Eks nad alahindavad oma vastast...kuid MM-iks tundub siiski liiga toores olevat see Belgia sats, kuigi ma oleks meeldivalt üllatunud kui nad suudaks MM-il midagi saavutada

Raitsu
26.05.14, 23:22
Teine huvitav teema on Belgia alg, kas see BBC on kõikide koondiste eeldatavad algud ülesse visanud? Suurimaks nõrkuseks tunduvad äärekaitsjad.

Kõike ei ole , aga näed Belgia oma oli.
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/74970000/png/_74970259_11408(1).png
Panen siis teised ka ära
Saksamaa
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75004000/png/_75004963_germany.png
Šveits
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75050000/png/_75050728_swiss.png
Kolumbia
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75054000/png/_75054175_colombia.png
Hispaania
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75003000/png/_75003881_spain.png
Brasiilia
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75050000/png/_75050726_brazil.png
Uruguay
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75008000/png/_75008601_uruguay.png
Inglismaa
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/75008000/png/_75008603_england.png

Katk
27.05.14, 09:51
Tundub loogiline, et Belgial nt Hazard algrivistuses ei ole. Sealt edasi ei hakanud enam isegi vaatama.

Raitsu
27.05.14, 10:49
Tundub loogiline, et Belgial nt Hazard algrivistuses ei ole. Sealt edasi ei hakanud enam isegi vaatama.

Tõneäoliselt kellegi näpukas

Key player

Chelsea's Eden Hazard, 23, has generally flourished under Marc Wilmots after a previously underwhelming contribution to the national side. A superb technician with an explosive turn of pace, the playmaker is Belgium's key creator.

lorenzo
27.05.14, 16:36
FIFA-ga on kooskõlastatud ametlikud toitlustushinnad staadionitel. Et saada hinnad eurodes, tuleb need siis jagada toorelt 3-ga. See on muidugi huvitav et FIFA lubab õllet. Hindadest muidugi ei hakka rääkima- tunduvalt kallimad kui linna peal baarides. Vähem ehk kui Rios ja Sao Paulos, kuid teistes linnades on hinnavahe 2kordne.

http://s2.glbimg.com/kE5qobdtALiFZ2tr4KgnCicGDk8=/0x0:690x1345/690x1345/s.glbimg.com/es/ge/f/original/2014/05/26/tabela_69.jpg

Katk
27.05.14, 17:45
Küll MMi ajaks aetakse need baarid hoopis 2kordseks võrreldes nende hindadega siin menüüs.

lorenzo
27.05.14, 18:04
Küll MMi ajaks aetakse need baarid hoopis 2kordseks võrreldes nende hindadega siin menüüs.

Eks see arvatavasti ka nii läheb. Paljud brassid on avaldanud mõtet võtta võimalusel MM-i ajaks puhkus ja nn. MM-i piirkondadest kusagile maakohtadesse lahkuda. Hinnad on absurdsed, üürihinnad hetkel mitme(kümne)kordsed, infrastruktuuri olukord tõotab tõsist kaost. Kes mängude linnades elavad eelistavad kindlasti kodudesse jääda. Õnneks enamus tööandjaid on sellest aru saanud ja kui pole tegu operatiivtööga, siis antakse vähemalt Brasiilia mängupäevaks vaba päev. Sao Paulos ja Rios on juba tavapäeviti suured ummikud liikluses ja ka ühistransport ülekoormatud, ei taha mõeldagi milline see saab olema MM-i ajal. Juba lihavõtete ajal võttis Sao Paulos liiklemine hinnanguliselt 4-6 korda kauem aega.

GoldenEagle
27.05.14, 21:12
Kuna alguseni pole palju jäänud, siis pakun välja väikse ennustuse.

Maailmameister:
Finalistid:
Kõige rohkem & kõige vähem väravaid lööv tiim:
--------------------------- -------- sisselaskev tiim:
Kõige rohkem nullimänge tegev tiim:
Väravakuningas:
Parim sööduandja:
Parim mängija:
Parim väravavaht:
Parim noormängija:

Jasper
27.05.14, 22:49
Kuna alguseni pole palju jäänud, siis pakun välja väikse ennustuse.

Maailmameister:
Finalistid:
Väravakuningas:
Parim sööduandja:
Parim mängija:
Parim väravavaht:
Parim noormängija:

http://foorum.soccernet.ee/forumdisplay.php?53-Ennustusv%F5istlused

count
28.05.14, 16:54
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10369208_534466019991477_4157710999954352352_n.jpg

cannuman
29.05.14, 11:22
World Cup 2014 Brazil (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jalvasco.football.worldcup)

Pask. Ei suuda ajavöönditega hakkama saada korralikult.

Näide: Sätin kohalikule ajavööndile ja vaatan ajakava. 15.06 kuupäeva all on 14.06 mängud. Gay

http://i.imgur.com/JFzg6SA.png

j6u1uv4n4
29.05.14, 12:49
Nüüd teate kelle vastu MM-il panuseid panna :D

https://www.youtube.com/watch?v=sfUe_PWfobQ

cannuman
29.05.14, 14:09
tark viskas eile 500EUR panuse sellele mängule

Katk
29.05.14, 16:41
No ma ei tea. Tehti ju siiski viga sellele E(j)idele väravas, mis kõik selle põhjustas. Väravavahi püüab palli > ründaja lendab sisse > üritab palli alla tuua kuid vasak käsi seda teha ei saa, parema käe toestus kaob pallilt ära ning jääb mulje nagu vasakuga viskaks ise seda sisse.

orbitaaljaam
29.05.14, 22:53
Mingit mõistliku sellist eesti ajavööndiga mängukava ka kuskil olemas on? Et ei peaks tunde arvutama.

-e- arvutilehte, mitte äppi.

cannuman
29.05.14, 22:59
Zelee tegi ülevaate APP-ides, osad neist oskavad näidata küll (väidetavalt). FIFA lehel näitab vigaselt meie ajas.

Jasper
29.05.14, 23:36
Mingit mõistliku sellist eesti ajavööndiga mängukava ka kuskil olemas on? Et ei peaks tunde arvutama.

-e- arvutilehte, mitte äppi.

kõiki mänge vist ei ole ja pole kindel, kas kõik otse, aga peaks aitama - http://yle.fi/urheilu/tassa_on_jalkapallon_mm-kisojen_otteluohjelma_-_kaikki_ottelut_suorina_ylen_kanavilla/7118953

etv - http://sport.err.ee/v/jalgpallimm/ajakavaja%C3%BClekanded/1d89272a-8b78-4a3f-aee2-5410b3b3cc92

orbitaaljaam
29.05.14, 23:45
kõiki mänge vist ei ole ja pole kindel, kas kõik otse, aga peaks aitama - http://yle.fi/urheilu/tassa_on_jalkapallon_mm-kisojen_otteluohjelma_-_kaikki_ottelut_suorina_ylen_kanavilla/7118953

etv - http://sport.err.ee/v/jalgpallimm/ajakavaja%C3%BClekanded/1d89272a-8b78-4a3f-aee2-5410b3b3cc92
zänk juu very muhh

mcnamara
30.05.14, 00:02
Mina sain ka selle, mida vajan. Mingi kinnisvarafirma reklaam küll, aga mängud kõik kenasti kompaktselt värvilisel kaksiklehel. Saab ukse külge kleepida ja turniiri ajal täita. :)

Tanel
30.05.14, 19:53
Tegime MM-i ajaks eraldi alamfoorumi, mille tõstsime kõige kõrgemale. Pärast turniiri liigutame kõik asjad tagasi suurvõistlused alla.

dontastik
30.05.14, 20:11
Tegime MM-i ajaks eraldi alamfoorumi, mille tõstsime kõige kõrgemale. Pärast turniiri liigutame kõik asjad tagasi suurvõistlused alla.

Kui MM pihta hakkab, kas siis kogu arutelu enne/pärast igat mängu toimubki ainult siin teemas või on oodata ka midagi sarnast nagu EURO2012, kui kasutaja mcnamara (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?11080-EURO2012-alagrupp-A)tegi kõikidest alagruppidest erinevad teemad. Teemasid tehti kuni finaalideni välja.

mcnamara
30.05.14, 21:48
Kui MM pihta hakkab, kas siis kogu arutelu enne/pärast igat mängu toimubki ainult siin teemas või on oodata ka midagi sarnast nagu EURO2012, kui kasutaja mcnamara (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?11080-EURO2012-alagrupp-A)tegi kõikidest alagruppidest erinevad teemad. Teemasid tehti kuni finaalideni välja.

Plaan on sama ka seekord. Teen lähipäevil alagruppide teemad kui maldate niikaua oodata. Paistab, et olen siin moderaatoriks määratud.

Herr
31.05.14, 01:30
kui app'idest juttu tuli siis minu soovitus oleks 365 Scores (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scores365)
See hea nii MM'i ajaks kui ka hiljem. Video highlightid tulevad ka koheselt üles. + ajakava kenasti eesti ajavööndis ka

https://lh5.ggpht.com/JK0LS7kTqtdj2TX-GTFqNPqt1lxDcdZqPskaG2hcaPbVDUU34Sf8khTKP6jX8QHBbg =h900-rw https://lh4.ggpht.com/eo9_IEw_cgKke7aMaUUKDVhF8JE3VXm_lQWM_7b8XOMKqCsBFv jC_vQpgwRDoTi_Mw=h900-rw

Martin
01.06.14, 11:54
Jäi Piraadilahes silma: http://espn.go.com/30for30/soccer. Sama märksõnaga leiab.

Pole ise vaatama hakanud, kuid teemad tunduvad väga ägedad ja "30 for 30"põhisarjas olnud "The Two Escobars" oli super.

https://www.youtube.com/watch?v=-5nWc7Btc6I

https://www.youtube.com/watch?v=PHzixowbbYU

1 Hillsborough Daniel Gordon April 15, 2014 0.527[50]
A look at the April 15, 1989 tragedy at Hillsborough Stadium in Sheffield, England, where a stampede in the stadium's standing-room-only areas killed 96 people and injured 766. The film examines the ongoing efforts of victims' families to seek exoneration of their loved ones, who were blamed in part by local authorities in an attempt to conceal police and security inadequacies. (2 hours in length)

2 Maradona '86 Sam Blair April 22, 2014 < 0.033[51]
A look at Diego Maradona's spectacular individual performance during the 1986 FIFA World Cup. (30 minutes in length)

3 The Opposition Ezra Edelman and Jeffrey Plunkett April 22, 2014 < 0.033[51]
Chile hosts a decisive World Cup qualifier at Santiago’s National Stadium just weeks after the stadium had been transformed into a concentration camp and killing field for opponents of Augusto Pinochet (who had just gained power in a military coup). Though FIFA investigates the matter, the game goes on, with the Chilean team winning in a walkover after their opponents from the Soviet Union boycott in protest over the stadium's use. (30 minutes in length)

4 Ceasefire Massacre Alex Gibney and Trevor Birney April 29, 2014 < 0.038[52]
June 18, 1994, and fans of Ireland's national team are euphoric over their team's World Cup opener against Italy at Giants Stadium. Joy turns to horror, however, at a bar in Loughinisland, Northern Ireland, where a Protestant terror group kills six men who were watching the game. The tragedy is a low point and a turning point in the Northern Ireland conflict, one that would ultimately contribute to paramilitaries on both sides calling ceasefires just weeks later. (30 minutes in length)

5 The Myth of Garrincha[5] Marcos Horacio Azevedo April 29, 2014 < 0.038[52]
Examining the legend of Mané Garrincha, a "jester" who overcame bent legs to lead Brazil to two World Cup wins through his amusing style of play, and the efforts of his family and fans to give him a proper burial in Rio de Janeiro after his death in 1983. (30 minutes in length)

6 Mysteries of the Rimet Trophy Brett Ratner May 6, 2014 < 0.031[53]
The Jules Rimet Trophy, awarded to the World Cup winners from 1930 to 1970, is a prize shrouded in mystery, as the whereabouts of the original trophy is unknown. This film focuses on the trophy’s first brush with crime – a Nazi plan to steal the Rimet Trophy from Italy during World War II - and Ottorino Barassi, an Italian soccer official who attempted to protect the valued prize. (30 minutes in length)

7 Barbosa: The Man Who Made All of Brazil Cry Loch Phillipps May 6, 2014 < 0.031[53]
How Brazilian goalkeeper Moacir Barbosa went from national hero to pariah after allowing Uruguay's cup-winning goal in the 1950 World Cup. (30 minutes in length)

8 White, Blue and White Camilo Antolini July 1, 2014[54] N/A
After leading their national team to victory in the 1978 FIFA World Cup, Argentines Ossie Ardiles and Ricky Villa join Tottenham Hotspur, becoming cult heroes in England after leading Spurs to the 1981 FA Cup Final. Things radically change, however, when a conflicted Ardiles leaves Spurs and returns to Buenos Aires after Argentine troops descend on the British-ruled Falkland Islands, asserting rightful sovereignty over the territory.

FoxHunter789
01.06.14, 11:59
Kõik, kes Pärnus elavad, siis neile teadmiseks, et Pärnu Võrkpalliklubi paneb randa üles suure ekraani, kust kõiki MM-i mänge hakatakse näitama.

Jasper
01.06.14, 12:07
Hillsborough oli tasemel. teema muidugi võigas. eriti kuna sisse lasti ka kaadrid, mida algselt ei peetud sobilikuks teles näidata. (ainus film, kus reklaamipausid on kasulikud)
Maradona 86 oli ok. a 30 minti läbinämmutatud teemal ehk mitte päris Zidane 21 sajandi portree.
Opposition samuti poole tunnine klipp.

tehtigi vist üks korralik film(30 for 30 tasemel) ja lisati lühifilme(30 for 30 web filmide tasemel), et saaks MM'i lainel seeriana maha müüa.

nikitheone
01.06.14, 12:19
kas vabaka ekraanilt näeb mänge?

JuriM
01.06.14, 12:59
Täiesti kohutavaid vigastusi saadi eile õhtul/möödunud öö jooksul.

Tofoa
01.06.14, 15:05
Täiesti kohutavaid vigastusi saadi eile õhtul/möödunud öö jooksul.

Kes peale mehhiklase Luis Montes veel eile end rõvedalt vigastas?

JuriM
01.06.14, 16:28
Kes peale mehhiklase Luis Montes veel eile end rõvedalt vigastas?

Üks näide

https://www.youtube.com/watch?v=DKZbHDsfj7E

Mehhiklased kaotasid Rafa Marquezi ka + Montolivo siis itaallaste poole pealt.

GoldenEagle
01.06.14, 18:41
Vabandan laiskuse pärast, aga kas foorumis kusagil ka MM-teemalist ennustust on?

jürks
01.06.14, 19:26
Vabandan laiskuse pärast, aga kas foorumis kusagil ka MM-teemalist ennustust on?
Veel pole tehtud.

Tanel
02.06.14, 00:57
Arvestades, et Falcaoga võrreldes lahjemalt vigastuspausilt kuu aja eest tagasi tulnud ja isegi mai alguses mängudes osalenud Giuseppe Rossi polnud Itaalia treenerite hinnangul MM-iks piisavalt heas füüsilises vormis, ei tasu vast loota, et kolumblased oma ässa kaasa võtavad.

cannuman
02.06.14, 01:13
Ma olen üsna kindel et ikka võtavad kui terve on.

lorenzo
02.06.14, 07:17
Austraallased olid siis kolmapäeval esimesed külalised, kes Brasiiliasse kohale jõudsid. Järgmisena jõuavad sel teisipäeval Iraan ja Horvaatia. Kõige rohkem saabujaid on järgmisel esmaspäeval ja viimastena peaks kohale jõudma Portugal. Palju tiimid peatuvad teel Brasiiliasse USA-s, kus peetakse palju kontrollkohtumisi.
Siin väike kaart riikide saabumiskuupäevadega ja baaside asukohtadega-

http://www.estadao.com.br/fotos/Chegada_selecoes_Brasil_Infografico_620.JPG

lorenzo
02.06.14, 07:28
Grupifaasi reisimise edetabel: Kõige rohkem tuleb siis reisida USA-l, koguni 14326 km ja vähim Belgial, veidi vähem kui 2000 km. Kokku aga reisitakse müstilised 240000 km.

Estados Unidos: 14.326 km
Itália: 14.126 km
México: 14.040 km
Japão: 11.512 km
Costa do Marfim: 11.240 km
Camarões: 11.018 km
Costa Rica: 10.472 km
Portugal: 9.834 km
Croácia: 9.800 km
Suíça: 8.854 km
Austrália: 8.796 km
Uruguai: 8.534 km
Honduras: 8.040 km
Brasil: 7.356 km
Inglaterra: 7.190 km
Bósnia: 6.924 km
Equador: 6.660 km
França: 5.858 km
Alemanha: 5.836 km
Holanda: 5.496 km
Colômbia: 5.350 km
Gana: 5.342 km
Grécia: 5.300 km
Coreia do Sul: 5.152 km
Espanha: 5.042 km
Nigéria: 5.038 km
Chile: 4.630 km
Irã: 4.592 km
Rússia: 4.304 km
Argélia: 3.992 km
Argentina: 3.544 km
Bélgica: 1.984 km
Total: 240.182 km

mcnamara
02.06.14, 11:34
Täna kui on lõplike MM-koondiste teatamise tähtpäev, tegin siia alagruppide teemad. Oleks soovitav, et kirjutate konkreetseid mänge puudutavast sinna.

Cesc
02.06.14, 12:45

Veel pole tehtud.

Aga keegi asjalik, kes viitsiks tegeleda võiks teema üles võtta?

Iceman
02.06.14, 12:52

Kas soccerneti kodukal tulevast Skoor! ja Monkey strikerist ei piisa?

Kalp
02.06.14, 14:56
mul on pmst 2,5 aastat aega raha koguda ning kindel plaan on mul seda ka teha, sest jalka MM-i Brasiilias ei tohi maha magada!!!
Kas rahad koos ja võime oodata otselülitusi Brasiiliast?)))

ericbana
02.06.14, 15:22
Kas rahad koos ja võime oodata otselülitusi Brasiiliast?)))

Kahjuks mitte, raisk! Töö, kool ja elu on vahepeal seda plaani mõjutanud ja paraku siiski Brasiiliasse ei õnnestunud sõita seekord. Esimene suurturniiri kogemus kohapeal olles tuleb võtta 2016 aasta EM-ilt, sest 2020 aasta oma pole enam päris õige asi. See on küll kindel ;)

j6u1uv4n4
02.06.14, 16:16
2018 Venemaa MM-i mõtled ikka?

lorenzo
02.06.14, 16:46
Mõned siin pakuvad et hoopis see lugu läheb massidesse

http://www.youtube.com/watch?v=WjfWuHMSZg8

GoldenEagle
02.06.14, 16:49

Aga siis julgelt pakkuma.

Maailmameister:
Finaalpaar ja mängu tulemus:
Poolfinaalpaarid:
Veerandfinaalpaarid:
Löödud väravate arv kokkuvõttes:

Väravakuningas:
Finaali väravalööja(d):
Parim sööduandja:
Parim mängija:
Parim väravavaht:
Parim noormängija:
Suurim pettumus:

mcnamara
02.06.14, 16:54
Aga siis julgelt pakkuma.

Maailmameister:
Finaalpaar ja mängu tulemus:
Poolfinaalpaarid:
Veerandfinaalpaarid:
Löödud väravate arv kokkuvõttes:

Väravakuningas:
Finaali väravalööja(d):
Parim sööduandja:
Parim mängija:
Parim väravavaht:
Parim noormängija:
Suurim pettumus:

Ära nüüd spämmi sellega igal pool. Ennustuste alamfoorumis on sul see olemas, küllap seal huvilised siis teevad pakkumisi. Dubleerida pole tarvis.

Tofoa
02.06.14, 17:45
Mõned siin pakuvad et hoopis see lugu läheb massidesse

http://www.youtube.com/watch?v=WjfWuHMSZg8

See lugu on MMi tunnuslooks juba kõvasti-kõvasti parem kui eelmised lood.

Brick
02.06.14, 18:54
Too lugu on jah juba enam vähem, kuid selline eredam pärl on ikka veel puudu nagu oli seda 2010. aastal K'naani Waving flag. Mäletan veel hästi kuidas sel ajal Rootsis sai somaallastega, kellega bussis sai juhuslikult kohtutud, seda lugu lõbusasti järgi lauldud.

lorenzo
02.06.14, 19:10
eks see video vähe Barca maiguline on. oleks Crisiano ka saadud videosse, siis oleks juba teine asi

Shaq
02.06.14, 19:59
Ma usun,et massidesse läheb siiski see.
Pole vajadust jalgratast leiutada

https://www.youtube.com/watch?v=PMQLDunHnkU

Mõnuagent 007
03.06.14, 09:53
Muide, kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes sõidab ise Brasiiliasse MM-ile? Oleks loo jaoks vaja.

JuriM
03.06.14, 11:31
Jah tean, aga ta pole eestlane, kui see määrav.

Mõnuagent 007
03.06.14, 11:49
Jah tean, aga ta pole eestlane, kui see määrav.

Pigem on eestlane parem jah.

Stok
03.06.14, 13:21
Palju põnevat statistika MM-i penaltide kohta! Näiteks:

tervelt 93% pennaldest on sisse löödud, kui skoorimine tähendas võitu
ainult 44% pennaldest on sisse löödud, kui mitteskoorimine tähendas kaotust

Saksamaa on võitnud kõik oma 4 penaltiseeriat

Esimesest kümnest penaltist (mõlema tiimi 5) on kõige vähem sisse löödud kaheksandat, ainult 55%

Inglismaa on mööda löönud 7 penaltit 14-st, Itaalia 7/20. Sveits 3/3 :D

Ja maiuspala amatöörväravavahtidele: It takes incredible nerve for a goalkeeper to remain still and it has only happened six times. It is a tactic that has yet to result in a single save.

http://www.bbc.co.uk/guides/zgg334j

Tofoa
03.06.14, 14:41
Muide, kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes sõidab ise Brasiiliasse MM-ile? Oleks loo jaoks vaja.

Mul üks tuttav sõidab sinna vabatahtlikuks.

j6u1uv4n4
03.06.14, 16:44
Lõplikud MM koondised (http://www.telegraph.co.uk/sport/football/world-cup/10839226/World-Cup-2014-squads.html)

mcnamara
03.06.14, 17:08
Lõplikud MM koondised (http://www.telegraph.co.uk/sport/football/world-cup/10839226/World-Cup-2014-squads.html)

Kes vähem klõpsida tahab, siis sama ühel leheküljel. (http://en.wikipedia.org/wiki/2014_FIFA_World_Cup_squads)

mcnamara
03.06.14, 17:12
On ainus üks riik, kelle kõik 23 on koduliiga mängijad.

fcfloraforever
03.06.14, 17:38
On ainus üks riik, kelle kõik 23 on koduliiga mängijad.

Fraser Foster pallib siiski Celticu ridades Šoti liigas. Kuigi ega seegi väga kaugel asu.

ericbana
03.06.14, 17:44
Fraser Foster pallib siiski Celticu ridades Šoti liigas. Kuigi ega seegi väga kaugel asu.

Silmas peeti ikka Venemaad, ma eeldan.

mcnamara
03.06.14, 17:48
Silmas peeti ikka Venemaad, ma eeldan.

Justament.

R.Madridista
03.06.14, 20:07
http://www.youtube.com/watch?v=OrvaBxQTWhQ

rauulo
04.06.14, 01:50
Mitu MM-ile sõitvat mängijat on mänginud kunagi ühes klubis koos mõne eestlasega?
(http://mm2014.soccernet.ee/artikkel/mm2014/milliste-sinisarklaste-tuttavad-soidavad-mm-ile)
Sümboolse koosseisu saaks päris nimeka...

count
04.06.14, 12:04
Peremehed tulevad ja võtavad oma!

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/1549396_325140114303775_2431411282174052862_n.jpg
#pisaraiskodufännid2006#beentheredonethat#forzaazz urri14

mcnamara
04.06.14, 14:05
Lihtsalt ääremärkusena tõsine tunnustus Soccernetile nende eelvaadete eest, mille lingid täna siiagi foorumisse ilmuvad. Võrreldes läinud aegadega on astutud professionaalsuses kõva samm edasi.

rainis007
04.06.14, 19:40
Alagruppide teema all sai arutatud Belgia koondise suhtelist tugevust/nõrkust. Võrdlus käis näiteks naabritest hollandlastega. Juhtusin täna vaatama ETV "Teel jalgpalli MMile" 2 osa, kus oli juttu Saksamaa koondisest.

Lähtudes sellest eeldusest, et kõik algab kaitsest, siis võiks öelda, et põhimõtteliselt parima kaitseliini valikul võiks isegi Belgiat Saksamaale eelistada.

Minu valik Saksa koondise kaitsesse: Großkreutz-Hummels-Mertesacker-Lahm, varus Howedes, Boateng
Minu valik Belgia koondise kaitsesse: Vertonghen-Vermalen-Kompany-Alderweireld , lisaks on keskkaitsesse võtta kogenud van Buyten ja Lombaerts

Nagu... Verma-Kompany või Vertonghen-Kompany tundub kuidagi asisem keskkaitsepaar kui ükskõik milline Saksamaa variantidest. Mõtteid ?

j6u1uv4n4
04.06.14, 21:04
Alderweireld ja Vertonghen ei kuulu maailmas top 20 äärekaitsjate hulka

Raitsu
04.06.14, 21:06
Alderweireld ja Vertonghen ei kuulu maailmas top 20 äärekaitsjate hulka

Ja on ennekõike keskkaitsjad.

Tofoa
04.06.14, 21:07
Alagruppide teema all sai arutatud Belgia koondise suhtelist tugevust/nõrkust. Võrdlus käis näiteks naabritest hollandlastega. Juhtusin täna vaatama ETV "Teel jalgpalli MMile" 2 osa, kus oli juttu Saksamaa koondisest.

Lähtudes sellest eeldusest, et kõik algab kaitsest, siis võiks öelda, et põhimõtteliselt parima kaitseliini valikul võiks isegi Belgiat Saksamaale eelistada.

Minu valik Saksa koondise kaitsesse: Großkreutz-Hummels-Mertesacker-Lahm, varus Howedes, Boateng
Minu valik Belgia koondise kaitsesse: Vertonghen-Vermalen-Kompany-Alderweireld , lisaks on keskkaitsesse võtta kogenud van Buyten ja Lombaerts

Nagu... Verma-Kompany või Vertonghen-Kompany tundub kuidagi asisem keskkaitsepaar kui ükskõik milline Saksamaa variantidest. Mõtteid ?

Ära unusta ka seda, et väravavaht (nii Tibu kui Mignolet) on Belgial umbes 9 korda asjalikum. Mina ei saa sellest Saksamaa koondise haibist üldse aru. See kaitseliin imeb iga vastase vastu vähemalt kaks ära. Keskväljal mängivad alavormis (Özil, Khedira, Basti, Götze) mehed. Ühtegi normaalset ründajat ei ole. Ainus lootus on, et ääred (Reus!) tulevad ja teevad.

moya
04.06.14, 22:38
Vermaelen nüüd kah teab mis kindluse etalon enam pole. Eeldusel, et Alderweireld ja Vertonghen mehitavad ääri, võiks muidugi Kompany kõrval Lombaertsi proovida, kes olevat Zeniidis hea hooaja teinud, aga arvatavasti jääb Wilmots siiski enam läbiproovitud ja sissetöötatud variandi juurde. Jääb vaid loota, et Vermaelen oma klubihooaja heitlusi ja taandarengut koondisse kaasa ei võta. (Sama kehtib teatud määral ka Alderw ja Verti kohta - kummagi hooaeg ei kujutanud endast midagi erilist. Üks istus enamasti varumeestepingil, teine andis võrreldes hiilgava debüüthooajaga Spursis kõvasti tagasi. Loodetavasti MMil erinevalt nii mõnestki liigamängust ei vea keskendumisvõime/võitlusvaim alt.)

eika
05.06.14, 16:19
https://pbs.twimg.com/media/BpWkZU2IQAAca8b.jpg:large

Kenny's Heroes
05.06.14, 20:31
veel anti-kampaaniat - ehk kontrastiks, kui persses tegelt kohe staadionite kõrval on

https://www.youtube.com/watch?v=Lln3Ag7sJBw

j6u1uv4n4
05.06.14, 21:43
Anfieldi kõrval on ka persses :D aga tegelt ei ole ju midagi imestada, sest Brasiilia on maailma üks suurimaid riike, pindalalt suurem kui Euroopa....nii suure riigi kohta saab igasuguseid videoid teha.

Parim osariik Brasiilias on tõenäoliselt kõige lõunapoolsem Rio Grande do Sul. Osariigi pealinn on Porto Alegre, linn mille koduklubid on Brasiilia tippliigast tuntud Internacional ja Gremio. Interi koduväljakul peetakse 5 MM-i mängu:
Group E – France vs Honduras
Group B – Australia vs Netherlands
Group H – Korea Republic vs Algeria
Group F – Nigeria vs Argentina
Round of 16 – 1G v 2H

Rio Grande do Sul on Brasiilias kõrgeima elatustasemega osariik, enamus elanikest on Euroopa päritolu, ning väga palju on säilinud Euroopa kultuuri. Kuna Lõuna-Brasiilias on Eesti suve ajal talv, siis juuni ja juuli on Porto Alegre kõige külmemad kuud, ning geograafiliselt kõrgemates kohtades võib isegi lund sadada.
Meeskonnad kes mängivad alagrupi mänge nii Porto Alegres kui ka mõnes põhjapoolses linnas, võivad päris suurt kliimamuutust tunda :D

Rio Grande do Sul on mitmel korral proovinud Brasiiliast lahku lüüa, ühel korral on see ka õnnestunud kui 1836 aastal moodustati iseseisev Riograndense/Piratini Vabariik. Kahjuks seda vabariiki tunnustas vaid Uruguay, ning aastaks 1845 oli Piratini taas Brasiilia Impeeriumi osa.

Tofoa
06.06.14, 01:15
Anfieldi kõrval on ka persses :D aga tegelt ei ole ju midagi imestada, sest Brasiilia on maailma üks suurimaid riike, pindalalt suurem kui Euroopa....nii suure riigi kohta saab igasuguseid videoid teha.

Euroopa pindala:
10,180,000 km²

Brasiilia pindala:
8,515,767 km2

j6u1uv4n4
06.06.14, 01:28
Puusalt pandud, aga ma Venemaad, Kaukaasia mägede riike, Valgevenet jms vene vüristriike Euroopa hulka ei arvestanud.

Eks sõnastan uuesti siis. Brasiilia on pindalalt suurem kui Euroopa Liit.

chac
06.06.14, 01:55
Rio Grande do Sul on Brasiilias kõrgeima elatustasemega osariik, enamus elanikest on Euroopa päritolu, ning väga palju on säilinud Euroopa kultuuri. Kuna Lõuna-Brasiilias on Eesti suve ajal talv, siis juuni ja juuli on Porto Alegre kõige külmemad kuud, ning geograafiliselt kõrgemates kohtades võib isegi lund sadada.
Meeskonnad kes mängivad alagrupi mänge nii Porto Alegres kui ka mõnes põhjapoolses linnas, võivad päris suurt kliimamuutust tunda :D

Rio Grande do Sul on mitmel korral proovinud Brasiiliast lahku lüüa, ühel korral on see ka õnnestunud kui 1836 aastal moodustati iseseisev Riograndense/Piratini Vabariik. Kahjuks seda vabariiki tunnustas vaid Uruguay, ning aastaks 1845 oli Piratini taas Brasiilia Impeeriumi osa.

mäletamist mööda on ka hispaaniakeelne uruguai braziiliast lahku löönud omal ajal.

aga braziilia ärikeskus on kahtlemata sao paolo - börs, ja suuremate ettevõtete peakontorid kõik enamasti seal. braziilia peamine börsiindex (umbes nagu seda on NYSE v Nasdaq) on Bovespa = BOlsa de Valores do Estado de São PAulo

Eks sõnastan uuesti siis. Brasiilia on pindalalt suurem kui Euroopa Liit.
pindala on jah suur, aga umbes 2/3 sellest on džungel :)
pmst umbes nagu hiina, enamvähem kogu aktiivsem elu on koondunud rannikule.

ja noh, võib olla tasub teada sedagi et brasiilia majanduse kogutoodang on suurem kui näiteks venemaal.

lorenzo
06.06.14, 05:52
kui nüüd täpsemalt panna, siis parima elatustasemega on Brasiilias selline linn nagu São Caetano do Sul, mis kuulub São Paulo suurmetropoli alla. Nn. maakondadest, või siis osariikidest pakuks veel Santa Catarinat kõrgema elatustasemega kohaks, kus tegelt veel rohkem sakslasi ja kus peetakse ka kuulsat Oktoberfesti.
Aga Sao Paulos on hetkel metrootöötajate streik- hetkeseisuga toimub see 2 päeva. Metrood kasutab siin hinnanguliselt 3,5 miljonit inimest päevas.

Tofoa
06.06.14, 06:03
kui nüüd täpsemalt panna, siis parima elatustasemega on Brasiilias selline linn nagu São Caetano do Sul, mis kuulub São Paulo suurmetropoli alla. Nn. maakondadest, või siis osariikidest pakuks veel Santa Catarinat kõrgema elatustasemega kohaks, kus tegelt veel rohkem sakslasi ja kus peetakse ka kuulsat Oktoberfesti.
Aga Sao Paulos on hetkel metrootöötajate streik- hetkeseisuga toimub see 2 päeva. Metrood kasutab siin hinnanguliselt 3,5 miljonit inimest päevas.

Lorenzo:

1. Kui tahta Brasiiliasse turistina tulla, siis kuhu soovitad minna?
a) Kultuurireisile
b) Päikesereisile

2. Kui tahta Brasiiliasse elama ja töötama tulla, siis kuhu soovitaksid minna?

3. Kus sa ise oled ja mida sa teed, kui saladus pole?

lorenzo
06.06.14, 17:34
Lorenzo:

1. Kui tahta Brasiiliasse turistina tulla, siis kuhu soovitad minna?
a) Kultuurireisile
b) Päikesereisile

2. Kui tahta Brasiiliasse elama ja töötama tulla, siis kuhu soovitaksid minna?

3. Kus sa ise oled ja mida sa teed, kui saladus pole?

1. a) Eks enamus käib siin Amazonases, Iguazu koskedel, Pantanalil. Kultuuri saab siin muidugi igal pool. Oleneb mida otsid- loodust, arhitektuuri, kultuuriüritusi vms. Eelpool mainitud on loodus, aga kui arhitektuur huvitab siis näiteks tehislinn Brasilia, ja siis näiteks vanad koloniaallinnad Salvador, Recife, Olinda on ilus. Ja noh muidugi Rio, aga ka Sao Paulo. Üldiselt siin eelpool kirjutajal on ses suhtes õigus, et peamiselt on elanikkond koondunud Atlandi ookeani äärde. Lõuna pool on rohkem eurooplaste järeltulijaid, kolooniaid, sellega ka kõrgem elatustase. Põhja pool on rohkem aafrika orjade järeltulijaid, elatustase maha jäänud. Ka tänapäevased favelad Rios ja Sao Paulos koosnevad eelkõige mustanahalistest, kes tulid just kirde-Brasiiliast paremat elu otsima suurlinnadesse.

b) Ise eelistaks kirde-Brasiilia kuurordeid- Natal, Joao Pessoa, siis ehk Fortaleza. Rio on minu jaoks liialt popp. Hoopis huvitavam on Rio-st idasse jääv Buzios, Cabo Frio. Ja no siis need rannad mis jäävad Rio ja Sao Paulo vahele- Angra dos Reis, Ilha Grande, Ubatuba, Ilhabela. Tõtt öelda Sao Paulost lõuna poole pole ma veel jõudnud, kuid väidetavalt on ka seal ilusad rannad, kuid mida pühja pool seda soojem on kliima ja ka vesi ookeanis. Eks muidugi tuleb arvestada ka vahemaadega.

2. Kõigepealt soovitan need lingid läbi vaadata- http://brazil.angloinfo.com/ http://www.liveinbrazil.org/
Lühidalt- ega siin palgatöölisena eriti lihtne ole- üldjuhul siin välismaalasi eriti ei taheta tööle võtta. Lihtsam on kindlasti kui olla insener või arst, ka IT-alane töö on võimalik. Muu teema vajab juba tutvusi- siin on eriti teemaks onupojapoliitika. Tööd saaks ka adminnina hotelli või inglise keele õpetajana, kuid ega need eriti sisse too. Niipalju kui ma siin eestlaste kogukonna kohta tean, siis kas tegeldakse siin ettevõtlusega või siis antakse inglise keele tunde. Elukohaks soovitaks siiski Sao Paulot või siis Riot. Võimalused on kindlasti suuremad neis linnades. Samas muidugi konkurents tööturul on ka kõvem linnade suuruse tõttu. Negatiivse poole peale paneks veel kõrge elukalliduse (korterite üüriturg on suht absurdne) ja mis mind eriti siin häirib- kuritegevus. Kui Eestis kardad et äkki saad lõuga tänaval, siis siin kardad et äkki saad kuuli. Ses mõttes on suuremate linnade seas parim valik ehk Florianopolis. Loomulikult soovitan eelnevalt siin ära käia ja olukorraga tutvuda et pärast üllatust poleks kui kohvritega lennuväljale maandud. Kortereid üüritakse siin näiteks tavaliselt "karbina"- sees on ainult wc-pott, dush, kraanikauss, pliit-külmik-teler-diivan-voodi-kapid tuleb üldjuhul endal muretseda-osta. Sisustatud korteri eest tuleb juba 500 kuni 1000 reaali rohkem välja käia kuus. Eurodesse ümberarvutades jaga umbes 3-ga.

3. Ise oleme hetkel naisega Sao Paulos proovimas. Alustuseks annan inglise keele tunde. Siin saab keeltekoolidesse õpetajaks ilma eelneva kogemuseta- peaasi, et keelt oskad "fluent". Tööluba tuleb hetkel Sao Paulos oodata 6 kuud, loodetavasti peale MM-i see muutub kiiremaks. Keelekoolid õnneks võimaldavad töötada nn. teenuse osutaja lepingu alusel, umbes nagu FIE Eestis.

Kel huvi Brasiilia elu vastu, siis soovitan liituda FB-s vastava grupiga- https://www.facebook.com/groups/138564092916745/

Loomulikult vastan ka ise meeleldi küsimustele, soovitavalt siis, et mitte ajada teemavälist juttu siin, privas

Tofoa
06.06.14, 18:56
Aitäh sisukate vastuste eest. Hetkel veel Brasiilia poole lendama ei hakka, kuid kõvast targemaks sain küll :)

lorenzo
06.06.14, 21:02
Kallimad koosseisud MM-il vastavalt siis mängijate turuväärtusele.

1º - Espanha - 622 milhões de euros (R$ 1,9 bilhão)
2º - Alemanha - 562 milhões de euros (R$ 1,7 bilhão)
3º - Brasil - 466 milhões de euros (R$ 1,4 bilhão)
4º - França - 411,75 milhões de euros (R$ 1,28 bilhão)
5º - Argentina - 391,5 milhões de euros (R$ 1,21 bilhão)
6º - Bélgica - 348 milhões de euros (R$ 1,08 bilhão)
7º - Inglaterra - 331 milhões de euros (R$ 1,02 bilhão)
8º - Itália - 323 milhões de euros (R$ 1 bilhão)
9º - Portugal - 297,25 milhões de euros (R$ 924 milhões)
10º - Uruguai - 217 milhões de euros (R$ 675 milhões)
11º - Holanda - 207,5 milhões de euros (R$ 645 milhões)
12º - Croácia - 193,25 milhões de euros (R$ 601 milhões)
13º - Colômbia - 190,2 milhões de euros (R$ 591 milhões)
14º - Suíça - 178 milhões de euros (R$ 553 milhões)
14º - Rússia - 178 milhões de euros (R$ 553 milhões)
16º - Chile - 139,3 milhões de euros (R$ 433 milhões)
17º - Costa do Marfim - 121,7 milhões de euros (R$ 378 milhões)
18º - Camarões - 118,45 milhões de euros (R$ 368 milhões)
19º - Bósnia-Herzegovina - 114,95 milhões de euros (R$ 357 milhões)
20º - Japão - 98 milhões de euros (R$ 304 milhões)
21º - México - 96,55 milhões de euros (R$ 300 milhões)
22º - Gana - 96,35 milhões de euros (R$ 299 milhões)
23º - Nigéria - 86,85 milhões de euros (R$ 270 milhões)
24º - Grécia - 79,9 milhões de euros (R$ 248 milhões)
25º - Equador - 62,85 milhões de euros (R$ 195 milhões)
26º - Estados Unidos - 57,8 milhões de euros (R$ 179 milhões)
27º - Argélia - 57,2 milhões de euros (R$ 177 milhões)
28º - Coreia do Sul - 51,4 milhões de euros (R$ 159 milhões)
29º - Costa Rica - 29,63 milhões de euros (R$ 92 milhões)
30º - Irã - 24,1 milhões de euros (R$ 74 milhões)
31º - Austrália - 21,35 milhões de euros (R$ 66 milhões)
32º - Honduras - 21,15 milhões de euros (R$ 65 milhões)

lorenzo
06.06.14, 21:13
Täna on 2 huvitavat mängu. Kõigepealt Brasiilia mängib paari tunni pärast Sao Paulos Moroumbi staadionil Serbiaga. Eks see näita ära mingil määral kuidas nad jugode stiiliga hakkama saavad ja nädala pärast MM-i avamäng ju sama kooli esindajaga- Horvaatia. Hetkel on ilm vihmane ja liikluses on kaos- metroo ei tööta streigi tõttu siiani.

Hiljem õhtul (Eesti aja järgi kell 2 öösel) mängivad aga omavahel 2 esimest Brasiiliasse saabunud riiki- Salvadoris mängivad sõprusmängu Horvaatia ja Austraalia.

JuriM
06.06.14, 22:53
Ise valisin juba VSB ja Saksamaa asemel just selle Brasiilia mängu BT Spordi pealt ehk saab palju väravaid jälle näha.

dontastik
07.06.14, 00:01
Brasiilia koondis vilistati fännide poolt ikka korralikult peale poolajavilet välja. 45 minutiga 0 pealelööki raamidesse.

rainis007
07.06.14, 00:52
Marco Reusi MM läbi selleks korraks vist

https://vine.co/v/MDJYEUnDzzz

Hüppeliiges paindus ikka korralikult läbi ja mees talutati kahe mehe vahel väljakult ära.

dontastik
07.06.14, 00:53
Russia captain Roman Shirokov has been ruled out of the FIFA World Cup after he failed to recover from a knee ligament injury. He will be replaced by Pavel Mogilevets.

Gallacher
07.06.14, 01:07
Brasiilia koondis vilistati fännide poolt ikka korralikult peale poolajavilet välja. 45 minutiga 0 pealelööki raamidesse.
Vaatasin ka teist poolaega. Peale avaväravat kümmekond minutit näidati mängu ka aga muidu eriti veenvat muljet Brasiilia ei jätnud. Samas midagi hullu ka polnud ja teine värav võeti eksliku absaidiga ära.

xrip55
07.06.14, 03:35
Horvaatial sai Pranjic vigastada.
Eks näha mis Jaapani mängust tuleb. Hiljem ka Mehhiko - Portugal.

Amos
07.06.14, 05:23
Reus peab MM-i vahele jätma... Ebareaalne. Pole kunagi tema eriline fänn olnud vms, aga no kuradima kahju ikka...

Mark-
07.06.14, 07:19
Ebareaalne lihtsalt kuidas staar mängijatel on vigastused hetkel. Ribery, Reus, Ronaldo (võibolla). Mõtlen just neid one-game changereid.

mining531
07.06.14, 13:25
Reusi seis on veel lahtine, võimalik et osaleb ikka MMil http://www.dfb.de/news/de/d-fifa-wm/reus-erleidet-teilriss-des-syndesmosebandes/59241.html

Tanel
07.06.14, 13:54
Katsuge oma postitusi õigete teemade all teha.

Brasiliast räägime A-alagrupis.
Venemaast H-alagrupis.
Saksamaast G-alagrupis.

Ja nii edasi.

Mõnuagent 007
07.06.14, 13:55
Ehk siis siin teemas ei tohi ühegi riigi nime mainida?

Tanel
07.06.14, 14:01
Ehk siis siin teemas ei tohi ühegi riigi nime mainida?

Postitused mille ainus sisu on "Brasiilia vilistati oma sõpakas välja", "Venemaa kapten vigastatud", "Reus väänas ka jala välja" jms pole üldarutelu kontekstis. Instinkti järgi tahaks nagu brasside esitusest suvasõpakas rääkida A-alagrupi teemas, kus neil nädala pärast esimene mäng on, aga miskipärast on sellest kirjutatud üldarutelu all...

Üldarutelu oleks näiteks see: 1) keegi püüaks siin välja nuputada, miks kõik need mehed välja jäävad, paneks oma ühteteist väljajääjat kokku, tooks nad nimekirjana või täiendaks kellegi teise nimekirja jne 2) või kes on MM-i favoriit jne.

Paneme siis kõik teised teemad kinni ja räägime siin segamini 32 erinevast koondisest ja 10 teemast?

Martin
07.06.14, 14:23
Postitused mille ainus sisu on "Brasiilia vilistati oma sõpakas välja", "Venemaa kapten vigastatud", "Reus väänas ka jala välja" jms pole üldarutelu kontekstis. Instinkti järgi tahaks nagu brasside esitusest suvasõpakas rääkida A-alagrupi teemas, kus neil nädala pärast esimene mäng on, aga miskipärast on sellest kirjutatud üldarutelu all...

Üldarutelu oleks näiteks see: 1) keegi püüaks siin välja nuputada, miks kõik need mehed välja jäävad, paneks oma ühteteist väljajääjat kokku, tooks nad nimekirjana või täiendaks kellegi teise nimekirja jne 2) või kes on MM-i favoriit jne.

Paneme siis kõik teised teemad kinni ja räägime siin segamini 32 erinevast koondisest ja 10 teemast?

Suht tõsine probleem tõesti. Äkki hääletaks?

rainis007
07.06.14, 15:34
Sorry, ma küll ei näe, et Reusi väljajäämine nii halb teema on, mida siin arutada.

Selleks võib hunniku põhjuseid tuua - Reus on piisavalt oluline mees, et mõjutab Saksamaa kui ühe potentsiaalse favoriidi võimalusi, mis omakorda muudab kogu alagrupi dünaamikat; vaadates Saksamaa üldisi esitusi, siis naljalt grupifaasi pidama pole jäädud, seega mõjutab see eemalejäämine ka potentsiaalselt playoffe (veits seotud üldise dünaamikaga) ... jne. Ei tasu nii rangelt ka neid asju piiritleda.

vaikiv mees
07.06.14, 16:23
mõtiklused MMi-eelsete sõprusmängude üle võivad ju vabalt üldarutelus olla

žurnalist
07.06.14, 16:55
Reusi vigastus on selles kontekstis, et MMi eel TAAS üks staar vigastada sai, pigem ikkagi üldarutel. Muidugi saan aru küll, et endalgi tüütu otsida sama temaatika kohta arutelu mitmest eri teemast (umbes nagu Eesti koondise, treeneri ja konkreetse mängu teema).

marcello
07.06.14, 16:59

Kas A alagrupi teemas on ikka õige mainida, et brasiilia kohtus suvasõpakas Serbiaga? Äkki teeks MM-i eelse suvasõpakate teema...
Ohjah, ärge nüüd lolliks minge. Lihtsam ju enne MM-i ühest teemast kõike lugeda

Tanel
07.06.14, 16:59
Suht tõsine probleem tõesti. Äkki hääletaks?

Ei, Martin, see ei ole tõsine probleem...

Mingeid referendumeid korraldama või reegleid, piiranguid paika panema ega ümbertõstmisi me tegema ei hakka, aga väike meeldetuletus, et kümnest asjast pole mõistlik läbisegi kirjutada, kulub vast enne ära, kui siin väga kirjuks asi läheb.

Jah, sõpakate arutelust saan aru, eriti kuna lorenzo selle siin algatas.

Aga Marcello idee sõpakate teemast ei ole tegelikult paha... tehke ära.

Minult sel teemal punkt.

cannuman
07.06.14, 17:04
on küll paha. Kui ma tahan lugeda/kirjutada Itaalia sõpakatest, siis lähen nende koondise teemasse. Kui tahan lugeda inglise koondise sõpakatest, siis lähen nende teemasse.

orbitaaljaam
07.06.14, 19:23
Konkurentsitult debiilseim teemaarendus.

lorenzo
07.06.14, 20:24
Siin näeb kõigi osalejariikide särke ka- https://es.eurosport.yahoo.com/fotos/las-32-camisetas-del-mundial-slideshow/?cid=social_20140607_25551576

žurnalist
08.06.14, 01:47
Lukaku pandi viimaseks pooleks tunniks sisse aga võeti hiljem uuesti välja, kas ta sai vigastada?

zelee
08.06.14, 09:35
Lukaku pandi viimaseks pooleks tunniks sisse aga võeti hiljem uuesti välja, kas ta sai vigastada?

Kergelt jah. 3-4 päeva väljas.

Mõnuagent 007
08.06.14, 09:56
Kergelt jah. 3-4 päva väljas.

Kas sellel kuradi Brasiilial ka keegi üldse katki on läinud?

JuriM
08.06.14, 10:22
Kas sellel kuradi Brasiilial ka keegi üldse katki on läinud?

Bernard oli vigane kogu sõpakate aja põhiliselt, alles reedel Serbia vastu sai viimaseks 10 minutiks väljakule ja Maicon ka tõmbas midagi ära, aga vist lihtsalt kerge venitus. Seega üsna puhtad paberid.

Mõnuagent 007
08.06.14, 12:55
Mina ei saa aru, et miks ōhtulehe klemmid seda suurepärast lugu pole jaganud?
http://www.naisele.ee/582953/mees-ei-taha-et-naine-oleks-kirglik-jalgpallifann-ja-ohtute-viisi-temaga-koos-jalkat-vahiks

Wingback
08.06.14, 14:27
http://www.youtube.com/watch?v=v_i3Lcjli84

žurnalist
09.06.14, 16:35
Asjatundlikumad inimesed ehk teavad neid asju, aga siin üks koomik selgitamas FIFAt ameeriklastele. Ühesõnaga on tegu ülevaatliku rantiga FIFA ja World Cupi kohta.

https://www.youtube.com/watch?v=DlJEt2KU33I

lorenzo
09.06.14, 19:21
Sao Paulos on 5. päev juba metrootöötajate streik. Liikluses on korralik kaos. Töötajad nõuavad ligi 12% palgatõusu, pakutakse aga 8,5%-st, palgas teeb see umbes 15 eurot..

lorenzo
09.06.14, 19:22
Sao Paulos on 5. päev juba metrootöötajate streik. Liikluses on korralik kaos. Töötajad nõuavad ligi 12% palgatõusu, pakutakse aga 8,5%-st, palgas teeb see erinevus umbes 15 eurot, mille eest siis võideldakse
President Dilma on ära jätnud MM-i avatseremoonial osalemise protestilaine tõttu

dontastik
10.06.14, 01:51
Bosnian coaching staff 'escape armed robbery' in Brazil

https://eurosport.yahoo.com/news/world-cup-bosnian-coaching-staff-escape-armed-robbery-192643764--sow.html

j6u1uv4n4
10.06.14, 02:21
Bosnian coaching staff 'escape armed robbery' in Brazil

https://eurosport.yahoo.com/news/world-cup-bosnian-coaching-staff-escape-armed-robbery-192643764--sow.html

"The coaching staff were believed to have taken the whole incident in good humour when they returned to the hotel, saying that they had seen much worse on the streets of Bosnia and Herzegovina."

:D

Balkan powwa! Euroopas on ka lahedaid kohti.

Kartul
10.06.14, 16:18
Keegi teab, kas pealinnas kuskil suuremaid ühisvaatamisi korraldatakse? .. ala nagu eelmistel kordadel Katusekino arena / pirita näituste / Edgari TV vabakal (kuigi sinna ikka ei läheks peale eelmist MM finaali) ..

Memento
10.06.14, 16:21
Keegi teab, kas pealinnas kuskil suuremaid ühisvaatamisi korraldatakse? .. ala nagu eelmistel kordadel Katusekino arena / pirita näituste / Edgari TV vabakal (kuigi sinna ikka ei läheks peale eelmist MM finaali) ..

Katusekinos näidatakse päris põhjalikult küll.

https://www.facebook.com/events/848935095136615/

Mask
10.06.14, 18:23
Vaatasin, et Joey Barton on Eurospordi MM-stuudios eksperdina (mänge nad ei näita aga neil on mingid erisaated koha pealt). Peaks huvitav olema. :p

KihnuViive46
10.06.14, 19:44
NUMBER OF WORLD CUP PLAYERS BY LEAGUE

105 England's Premier League
81 Italy's Serie A
73 Germany's Bundesliga
62 Spain's Primera Division
47 France's Ligue 1
34 Russia's Premier League
26 Mexico's Liga MX
24 Turkey's Super Lig
22 Portugal's Primera Division
22 USA's MLS

NUMBER OF WORLD CUP PLAYERS BY CLUB

15 Bayern Munich
14 Manchester United
13 Barcelona
12 Chelsea
12 Juventus
12 Napoli
12 Real Madrid
10 Arsenal
10 Liverpool
10 Manchester City
10 Paris Saint-Germain

Redman
10.06.14, 19:49
No ma ei tea kui õige see tabel on, Liverpoolist on juba 12 mängijat MM-l, mitte 10.

KihnuViive46
10.06.14, 20:03
Statistika võtsin Goal.com portaalist. Ilmselt ei ole siis arvestatud laenulolevaid mängijaid oma pärisklubidesse? Ei ole kindel muidugi.

Wikipedias on näiteks hoopiski sellised andmed:

110 England
83 Italy
77 Germany
65 Spain
45 France
34 Russia
26 Turkey
24 Mexico
22 Portugal
22 United States

14 Bayern Munich
14 Manchester United
13 Barcelona
12 Chelsea
12 Juventus
12 Napoli
12 Real Madrid
10 Arsenal
10 Liverpool
10 Manchester City
10 Paris Saint-Germain

Maskid
11.06.14, 00:44
Chelseast tuleb esimese hooga pähe 17.

Raitsu
11.06.14, 02:05
No Wikipedias WC squadide lehel oli Lukaku alla märgitud Everton ,et tõenäoliselt seal see kala ongi.

szandor
11.06.14, 10:57
Chelseast tuleb esimese hooga pähe 17.

See number oli Chelski kodukal üleval jah - sinna loeti sisse laenupoisid (Courtois, Lukaku, Atsu, Moses, Omeruo) ja ka Lampard (kontraht aegub kuu lõpus) ja Luiz (kelle üleminek veel ametlikku kinnitust pole saanud).

Eks iga väljaanne tõlgendab, kuidas paremaks peab.

ChelseaFC
11.06.14, 13:46
Läheb pisut mõttetuks teemaarenduseks see, kuid tegelikult on MMi algusega Chelsea nimekirjas veel 18 võistlustele ülesantud pallurit.

Brasiilia: Luiz, Willian, Ramires, Oscar
Belgia: Hazard, Lukaku, Courtois
Nigeeria: Omeruo, Moses, Mikel
Inglismaa: Lampard, Cahill
Hispaania: Torres, Azpilicueta
Kameruun: Eto´o
Saksamaa: Schürrle
Holland: Van Aanholt
Ghana: Atsu

Selle järgi peaksime olema enim esindatud klubi.

szandor
11.06.14, 14:00
Läheb pisut mõttetuks teemaarenduseks see, kuid tegelikult on MMi algusega Chelsea nimekirjas veel 18 võistlustele ülesantud pallurit.

Brasiilia: Luiz, Willian, Ramires, Oscar
Belgia: Hazard, Lukaku, Courtois
Nigeeria: Omeruo, Moses, Mikel
Inglismaa: Lampard, Cahill
Hispaania: Torres, Azpilicueta
Kameruun: Eto´o
Saksamaa: Schürrle
Holland: Van Aanholt
Ghana: Atsu

Selle järgi peaksime olema enim esindatud klubi.

Van Aanholt ei sõida MMile. Minu poolt off-topicuga kõik. Peace!

žurnalist
11.06.14, 14:19
Pole nii tähtis statistikakild. Olgugi, et WCle jõudmine näitab mõningat kvaliteeti, siis tegu on siiski kvantiteeti näitava arvuga. See liigade number vb on isegi huvitavam, aga samas minu arvates üsnagi ennustatav.

vendetta
11.06.14, 14:50
Kas mõnel eesti paberlehel on normaalne MMi eri/mängude graafik? Marcale pole netis vastast, aga tahaks ikka vanakooli varianti ka koju :)

Wingback
11.06.14, 14:51
Vanakakandi Blatter'i avakõne ei tule sel MM-il, sest "boo'tamine" võib liiga raju olla. Küllap mõnel staadionil ta siiski viibib - seega banaanidega võib visata küll.

zelee
11.06.14, 14:55
Kas mõnel eesti paberlehel on normaalne MMi eri/mängude graafik? Marcale pole netis vastast, aga tahaks ikka vanakooli varianti ka koju :)

Tänases ekspressis on. Kohe teisel leheküljel.

mcnamara
11.06.14, 15:13

Postimehel oli millalgi eelmisel nädalal. Aga see keskmine lehekaksik, mida saaks seinale riputada, oli disainitud nii, et peaaegu terve teise lehe võttis enda alla mingi tootereklaam. Aga üleval nurgas, kurat neid võtku, alagrupid G ja H. Täiesti kasutu värk kui ei taha kuu aega seina peal reklaami vahtida. Ära lõikama ka ei viitsi hakata.

lorenzo
11.06.14, 15:51
MM-i peatreenerite palgaedetabel on ka välja toodud (tegu aastapalkadega Brasiilia reaalides, tuleb jagada 3-ga et saada eurodes):

Fabio Capello (Rússia) R$ 25 milhões
Roy Hodgson (Inglaterra) R$ 13 milhões
Cesare Prandelli (Itália) R$ 9,5 milhões
Felipão (Brasil) R$ 8,8 milhões
Ottmar Hitzfeld (Suíça) R$ 8,3 milhões
Joachim Low (Alemanha) R$ 8 milhões
Vicente del Bosque R$ 7,5 milhões
Louis van Gaal (Holanda) R$ 6,1 milhões
Alberto Zaccheroni (Japão) R$ 6 milhões
Jurgen Klinsmann (EUA) R$5,8 milhões
Didier Dechamps (França) R$ 4,8 milhões
Paulo Bento (Portugal) R$ 4,8 milhões
Carlos Queiroz (Irã) R$ 4,65 milhões
Jorge Sampaoli (Chile) R$ 4 milhões
Jose Pekerman (Colômbia) R$ 3,7 milhões
Ange Postecoglou (Austrália) R$ 3,1 milhões
Oscar Tabarez (Uruguai) R$ 2,8 milhões
Sabri Lamouchi (Costa do Marfim) R$ 2,3 milhões
Vahid Halihodzic (Argélia) R$ 2,2 milhões
Marc Wilmots (Bélgica) R$ 1,9 milhões
Fernando Santos (Grécia) R$ 1,9 milhões
Alejandro Sabella (Argentina) R$ 1,8 milhões
Hong Myung-Bo (Coreia do Sul) R$ 1,7 milhões
Luis Fernando Suarez (Honduras) R$ 1,4 milhões
Reinaldo Rueda (Equador) R$ 1,25 milhões
Jorge Luis Pinto (Costa Rica) R$ 975 mil
Volker Finke (Camarões) R$ 875 mil
Stephen Keshi (Nigéria) R$ 870 mil
Safet Susic (Bósnia) R$ 782 mil
Niko Kovac (Croácia) R$ 600 mil
James Appiah (Gana) R$ 560 mil
Miguel Herrera (México) R$ 465 mil

lorenzo
11.06.14, 16:03
Kaheksajalg Pauli asemel ennustab sel MM-il kilpkonn Cabeção: http://copadomundo.uol.com.br/noticias/redacao/2014/06/10/candidata-a-suceder-polvo-paul-tartaruga-cabecao-preve-vitoria-do-brasil.htm

RR9
11.06.14, 16:15
paras debiilsus, vaevalt need ennustused nii täpsed satuvad kui eelmisel MM'il.

LeeRomeno
11.06.14, 17:37
Suhteliselt huvitav statistika :)
http://graphics.wsj.com/documents/WORLDCUPTOEE/#/?lang=en&metrics=Most%20McDonalds%20Restaurants%20Per%20Cap ita
World cup of everything else

dontastik
11.06.14, 18:25
Kaheksajalg Pauli asemel ennustab sel MM-il kilpkonn Cabeção: http://copadomundo.uol.com.br/noticias/redacao/2014/06/10/candidata-a-suceder-polvo-paul-tartaruga-cabecao-preve-vitoria-do-brasil.htm

MMi avamängu ennustus on kilpkonnal juba tehtud.

https://pbs.twimg.com/media/Bp2iIBLCYAAjJI_.jpg

EgoTrip
12.06.14, 10:10
Let the fiesta begin.
ootusärevusel...

mcnamara
12.06.14, 12:54
Lõpuks on see päev siis kätte jõudnud. Minu tagasihoidlikud soovid:
1. Vähemalt kolm päriselt ka meeldejäävat mängu.
2. Väravaid ikka tublisti üle kahe keskmiselt mängu kohta.
3. Võimalikult vähe penaltiseeriaid.
4. Inglismaale või Belgiale meistritiitel.
Alaku!

Raitsu
12.06.14, 13:24
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10463989_10152432984327557_7290930067071148074_n.j pg

sepakas
12.06.14, 17:20
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10463989_10152432984327557_7290930067071148074_n.j pg

Eeldatava alg 11-ne oma annaks parema tunnetuse, kas põlvkonna viimane võimalus või alles oma aja esimest turniiri tehtamas..

lorenzo
12.06.14, 19:33
veebikaamera otsepilti staadioni ümbert ka- http://arenatimaoaovivo.com.br/?p=1#comments

Even
12.06.14, 21:25
kas etv näitab mingit avamisekama kah? või lastakse kaljuveeril 50 min analüüsida?

Mõnuagent 007
12.06.14, 21:56
kas etv näitab mingit avamisekama kah? või lastakse kaljuveeril 50 min analüüsida?

Kaljuveer esineb 45 mindise rantiga Allikmaa suunas, siis saab kaks sõna Stuudiokülaline. Seejärel juba otsepilt staadionilt.

ericbana
12.06.14, 22:03
Just mingi päev mõtlesin, et kuradi hea on see, et MM-il pole mingit suurejoonelist tilulilu avamist nagu olümpial. Mingi kolmveerand tundi lastakse kohalikel trummidega taielda ja siis hakkab kohe õige pidu pihta. Veelgi prarem on see, et isegi see lühike avatrall ei koti mitte kedagi laias plaanis. Erinevalt olümpia avamisest, mis ongi tervete mängude vaadatuim asi.

mcnamara
12.06.14, 22:40
See sokkideta kiilaspea on küll imelik tüüp. Ja vähemalt avamist on Soome kaudu võimalik Eestis vaadata, ei mingit musta ekraani.

Aílton
12.06.14, 22:43
J-Lo, hot as hell...

Ilgepeet
12.06.14, 23:01
Ega keegi juhuslikult ei tea, kas tartus kuskil väljas ka mänge näidatakse?

mazz
12.06.14, 23:04
Ega keegi juhuslikult ei tea, kas tartus kuskil väljas ka mänge näidatakse?

Pubikava (http://ristnurk.soccernet.ee/pubikava)