PDA

View Full Version : EURO2012 alagrupp B

mcnamara
30.05.12, 11:17
Holland, Taani, Saksamaa, Portugal. Mängud Harkivis ja Lvivis.
Ajakava. (http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2012_Group_B)
Koosseisud. (http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2012_squads#Group_B)

jamesblake
01.06.12, 00:12
Teoorias parim grupp ja parimad mängud, eks näis, mis praktika näitab. Portugal võiks turniiri must hobune olla, eesotsas Ronaldoga. Messi polnud sel hooajal Ronaldost parem ja Cristiano edukas turniir aravatasti kindlustaks kutile aasta mängija tiitli, sorri, ma tõesti ei viitsi Messi haipi taluda enam.

ROMELU LUKAKU
01.06.12, 00:28
Teoorias parim grupp ja parimad mängud, eks näis, mis praktika näitab. Portugal võiks turniiri must hobune olla, eesotsas Ronaldoga. Messi polnud sel hooajal Ronaldost parem ja Cristiano edukas turniir aravatasti kindlustaks kutile aasta mängija tiitli, sorri, ma tõesti ei viitsi Messi haipi taluda enam.

Ei ytleks. Messi purustas rekordi ja sellega on k6ik 6eldud.

Holland ja Saksamaa peaksid siit edasi saama.

zaz
01.06.12, 00:28
Samas võib see ka vastupidiseks osutuda. Võib olla ka nii, et Ronaldo hooajast väsinud ning seeläbi kannatab kogu satsi mäng (kvaliteetseid ründajaid eriti ei ole) ning jäädakse hoopis viimaseks grupis.

Samas möönan, et "Messi-haip" on päris suurejooneline ja ilma EMi võitmata või seal väravakunn olemata on Ronaldo võimalused sellele karikale üsna väikesed.

Epic
01.06.12, 21:00
Kihlveokontorid pakuvad Taanit meeskonnaks, mis lööb finaalturniiril kõige vähem väravaid. Samas seostub taanlaste mäng vägagi lustliku stiiliga ja endast kõvemate vastastega õnnestub ikkagi kenasti mängida ja ka väravaid lüüa. Hiljutine sõprusmäng Brasiilia vastu selle kohta kenaks tõestuseks. Usun, et siin suudetakse korralikult väravaid lüüa, pakuks vähemalt neli, kuid piisavat punktisaaki edasipääsuks vist siiski kokku ei saada. Aga Taani rüütel langeb võideldes.

Kirjutasin hiljuti, kuidas hindan Portugali võimalusi, seega tahaks Ronaldo pundi ikkagi märkida maha ühe edasipääsejana. Mänguplaan vajab veel timmimist, kui vaadata, et järjest on viigistatud 2 mängu 0-0 skooriga ning õnne on kahtlemata selles alagrupis vaja, aga nagu me teame, siis jalgpallis on kõik võimalik. Eriti, kui su meeskonnas on üks maailma parim jalgpallur.

Holland või Saksamaa. MM-i finalist vs pronks. Omavahel kohtusid meeskonnad alles talvel ja siis võttis Saksamaa kindla 3-0 võidu. Samas ei ole sakslased mulle üldsegi head muljet jätnud oma viimastes mängudes. Schweinsteiger on vigastusega kimpus ja kui tema pole 100% vormis, siis ma pakuks ka julgemalt, et Saksamaa surmagrupist edasi ei saa.

Holland koperdas siin hiljuti muidugi samuti Bulgaaria vastu, kuid kui vaadata, et van Marwijkil on luksus vahetada Sneijder van der Vaarti vastu nagu juhtus Slovakkia mängus, siis peaks Holland justkui sakslastest üle olema. Ehk siis tõusvate noorte talentide asemel on meeskonnas end juba tegijaks mänginud vennad. Põnev saab selles grupis kahtlemata olema.

Aramis
03.06.12, 06:06
Põhimõtteliselt GER-POR mida ma Lvovis vaatan annab avastuse sellele küsimusele, kas Saksamaa tahab edasi saada või mitte.

ROMELU LUKAKU
03.06.12, 13:48
Minu arvan, et pigem HOL-POR otsustab selle 2 koha selles gruppis. Saksamaa favoriit kindlalt.

RR9
03.06.12, 16:58
Saksamaa-Holland arvatavasti edasi :)

budu
08.06.12, 14:58
Siit saavad edasi siis meeskonnad,kelle tee viib neid kokku ka finaalis!

h0ch
09.06.12, 10:55
Kõhutunne ütleb, et Portugal pääseb edasi, aga loodetavasti mul lihtsalt kõht valutab. Taanil pole Hollandi vastu midagi vist välja panna, aga päris huvitav oleks, kui Taani võidab või mängib viiki - see ajaks kihlveokontoris nii mõndagi pea peale.

Ise ennustan Hollandi 3-1 edu, rohkem ei julge pakkuda.

Saksamaa v Portugali mänguks õlled tellitud, sest sellest tuleb kindlasti väga huvitav mäng. Hollandi v Taani mängus lürbin morssi.

ElNino9
09.06.12, 14:19
Ennustan Hollandile 3:1 sp., et ründes on nad võimsad, kuid kaitse ei ole just väga hea ja loodan, et Taani poolt teeb silmapaistva mängu Christian Eriksen :).
Saksamaale ennustan ka 3:1 võitu, kuna ei taha et Portugal siit edasi saaks ja kui kaitse peab siis Portugal vast üle ühe ei löö :)

F.Totti
09.06.12, 14:50
Täna siis tõesti ülipõnev mängude päev, tahaks loota, et Hollandile siiski midagi kergelt ei kingita, ise hoian pigem Portugali ja Taani poole, viigid hoiaksid kenasti põnevust üleval.

Loodetavasti Kristiina paugutab ka mõne iluvärava kaugelt, sest tegelikkuses ju Portugalil nimesid on ja ka kaitseliin üsna soliidne, et midagi kerget ma küll Saksamaale ei eeldaks.

Enda uus isiklik lemmik noortest pealekasvavataest talentidest on kahtlemata Christian Eriksen, kelle mängu ma kahtlemata suure huviga täna jälgima hakkan, tahaks loota, et teeb väärilise turniiri, minu huvi süvendab kindlasti ka veel see, et mees on AS Roma fänn, minu armastus Totti vastu sai samuti alguse EURO 2000-st, kuna enne seda väga polnud kursis ja samuti telekast suurt muid asju peale suurturniiride ei näidatud, samuti internet ja muu polnud nii kättesaadav, rääkimata igasugustest striimidest ja asjadest, samas siis olid taldrikud ja satelliitkanalid.

Midagi meeldejäävat siis Euro 2000 Tottilt:

http://www.youtube.com/watch?v=PjDCQEbq3PM

Tahaks loota, et midagi sarnast ja meeldejäävat on ka Erikseni esituses meenutada peale EM-i.

Loodetavasti teeb Eriksen meeldejääva turniiri ja siirdub siis Romasse Totti mantlipärijaks, näen suurt potentsiaali mehes,pole küll itaallane, aga see väga rolli ei mängigi, mõtlesin, et ilmselt peale seda kui Totti kõrvale astub, on temasarnast geniaalsust keda terasemalt jälgida ja kellele kaasaelada raske leida, loodan, et Eriksenil on universaalne võti, mis nii Hollandi-Portugali-Saksamaa kaitseliini lahtimuugib!!!

FORZA GRANDE CHRISTIAN ERIKSEN!!!

http://multimedia.pol.dk/archive/00649/EM-landsholdet_tr_n_649251a.jpg

http://i48.tinypic.com/24qonyh.jpg

FORZA ROMA!!!FORZA AZZURRI!!!

mjaasa
09.06.12, 17:03
arvan, et holland ja saksa võtavad täna võidud (enam kui kahe väravaga). Samas loodan täiega, et taanlased suudavad üllatada ning edasi pääseda. Näiteks pärast sakslasi kohe.

Brick
09.06.12, 19:40
Nii, panin, et Holland võidab Taanit, Saksamaa võidab Portugali. Holland-Taani mängus alla 4.5 kaardi kokku. Saksamaa-Portugal üle 4.5 kaardi kokku. Tundub hetkel loogiline.

jamesblake
09.06.12, 20:05
Holland on üsnagi easy bet, savi need teie Eriksenid, Taani on tore riik, ent nende koondises mängib minu jaoks üks ebasümpaatsemaid mängijaid üldse, Cristian Poulsen...niiet loodan, et kihlveokontorid mööda ei pane.
Portugalile panustamine tundub üliahvatlev, ent eks näis...aga okei, peab mängu vaatama minema, liiga kaua siin vahitud.

Montag
09.06.12, 20:49
Kui kaitse välja arvata, siis Taani mängupilt on päris ilus. Aga jah, sellise kaitsega sellises grupis kuigi kaugle ei jõua.

MESSI.
09.06.12, 20:51
Päris hea pauk oleks kui Taani suudaks Hollandit võita. Vähemalt ühe ennustuse on Taani juba murdnud-skoorisid (mida arvati, et Taani ei suudagi).

h0ch
09.06.12, 20:57
Päris hea pauk oleks kui Taani suudaks Hollandit võita. Vähemalt ühe ennustuse on Taani juba murdnud-skoorisid (mida arvati, et Taani ei suudagi).

Kui hümnid olid kuulatud hakkasin mõtlema, et äkki Taani üllatab ja võtab võidu. :) Kõik on lahtine.

ltrubetsky2
09.06.12, 21:25
sellise mänguga eurot ei mängita,täiesti nullid vennad,päikest saand või pohmakas,aga vennad ei liigu.Taani tubli!!!

Brick
09.06.12, 21:44
Täiesti nõus. Holland on nagu mingi narko laksu all. Isegi kaotusseisus olles pole ennast liigutama hakanud mehed. Seni turniiri igavaim mäng. Holland võib oma EM-i võidumõtted sellise mänguga kohe maha matta.

h0ch
09.06.12, 21:52
Sellise mängu puhul oleks isegi Eesti koondis vastu saanud.

mcnamara
09.06.12, 21:54
Jess!!! Midagi hingele. Andersen super väravas. Ja kogu Taani keskmine kaitsev nelik vapustavalt hea. Uskumatult hea algus turniirile.

Marek_T
09.06.12, 21:55
Oh Holland, mida sa teed, kurat... Täielik, absoluutne feil - ja teenitud kaotus. Isegi taga olles lastakse vastasel sööta ja kiigutada nagu nood ise tahavad, ise tehakse valesööt valesöödu järel. Veel üks selline esitus ja oranjepoisid sõidavad koju. Jälle.

Taani sisu, raisk. Taani sisu.

Montag
09.06.12, 21:56
Holland on üsnagi easy bet, savi need teie Eriksenid, Taani on tore riik, ent nende koondises mängib minu jaoks üks ebasümpaatsemaid mängijaid üldse, Cristian Poulsen...niiet loodan, et kihlveokontorid mööda ei pane.
Portugalile panustamine tundub üliahvatlev, ent eks näis...aga okei, peab mängu vaatama minema, liiga kaua siin vahitud.

http://www.romanialibera.ro/usr/thumbs/thumb_489_x_340/2012/06/09//241788-olanda-danemarcaprimulgol.jpg

Järgmiseks Portugal.

*Bendtner oli hunnik sitta imo.

Kenny's Heroes
09.06.12, 21:58

Söö sõnu rsk.:p Enamus seda Ollandit on ebasümpaatne. Nüüd taanlased pigistage veel kuskilt punkt välja ja saaks isegi surmagrupist edasi. Tublid!

er1ck
09.06.12, 21:59
Hollandi toetajana tuleb nüüd loota Saksamaa ja Portugali viiki. Loodan, et järgmiseks mänguks jalad kõhu alt välja võetud ja hakatakse mehemoodi mängima. Tänane Hollandi esitus oli küll üks nende kõige halvematest, mida minu silmad näinud on.

mjaasa
09.06.12, 22:01
Oi kui kena. Soccerneti ennustus läks perse, kuid taanlased see-eest näitasid, et võivad veerandfinaaliski mängida. Viik (või võit) portgaliga peaks nad edasi viima.

count
09.06.12, 22:07
Väga hea tulemus. Oligi vaja siin mõnele Hollandi gloory hunterile külma dushi ja tundus et need ahvi häälitsused olid asja eest ette ära. Nii rumalat ja koledat mängu annab ikka mängida. Täielik jalgpalli mõnitamine on selliste meeskondade turniirile laskmine. Nii üle haibitud meeskonda on raske leida. Kaitseliini pole ollagi. Ründes mängivad "maailma parimad" , Huntelaar lõi San Marino vastu 5 väravat EM kvalifikatsioonis - tõeline kõva snaiper ikka, ei suuda ära kiita kui kõva tegelinski. Serie A-st saadeti nii kiiresti minema, et pooled riided olid San Siro riietusruumi jäänud. Ja nüüd kuskil Saksamaa mudaliigas lõi 40 väravat, kus pooled meeskonnad on nõrgemad kui Läti teine liiga. Tõsine tegija. Sama jutt Van Perse kohta. Ainuke mees kogu Arsenali ründes ja tänu sellele sai ka keskmiselt rohkem löögile ja kohe suppper-ime-vend. Tõesti tõeline IME-vend, IMES täna ikka kõvasti. Täielik hunnik paska.
Taanilt tubli esitlus ja Holland võib oma kotid pakkida ja koju nutta!

zip
09.06.12, 22:08
Kas ainult mulle tundus, et mingil hetkel oli kuulda tribüünidelt "Rossija" hüüdeid?

Marek_T
09.06.12, 22:09
Kas ainult mulle tundus, et mingil hetkel oli kuulda tribüünidelt "Rossija" hüüdeid?

Leloffile tundus ka. Ja mulle ka. Aga mingit loogilist seletust sellele ei ole, seega ma pigem usun, et tegu oli mingi flaamikeelse tšändiga.

ElNino9
09.06.12, 22:11
Manuel Neuer
Jérome Boateng
Mats Hummels
Holger Badstuber
Philipp Lahm
Sami Khedira
Bastian Schweinsteiger
Thomas Müller
Mesut Özil
Lukas Podolski
Mario Gomez
Klose ja Mertesacker siis ei alusta, vaid Gomez ja Hummels.

zip
09.06.12, 22:12
Leloffile tundus ka. Ja mulle ka. Aga mingit loogilist seletust sellele ei ole, seega ma pigem usun, et tegu oli mingi flaamikeelse tšändiga.Ise mõtlesin sama, aga jube sarnaselt kõlas küll.

allars
09.06.12, 22:13
Leloffile tundus ka. Ja mulle ka. Aga mingit loogilist seletust sellele ei ole, seega ma pigem usun, et tegu oli mingi flaamikeelse tšändiga.

Ma arvan, et "Rossija" skandeerimisele ei peagi loogilist seletust olema. Seega ei imesta, kui nii tõepoolest ka oli.

ElNino9
09.06.12, 22:14
Rui Patricio
Joao Pereira
Bruno Alves
Pepe
Fabio Coentrao
Raul Meireles
Miguel Veloso
Joao Moutinho
Nani
Hélder Postiga
Cristiano Ronaldo

Iceman
09.06.12, 22:19
uskumatu esimene mäng oli....hollandil siuksed ründestaarid ja ei midagi....Pole sõnu. Loodetavasti järgmine mäng sama igav ei tule...

Andyboy
09.06.12, 22:19
Sellist tujutust ja kokkujooksu polegi ammu Hollandi poolt näha olnud.

Katk
09.06.12, 22:26
Holland mängis s'talt, aga siiski lõid võimalusi küllalt, et vähemalt 3 väravat lüüa. Finishing oli tõsiselt p'sk. Robben, RvP ja Hunt oleks kõik pidanud värava kirja saama, kuid kõik kobistasid oma olukorra ära.

ltrubetsky2
09.06.12, 22:57
Tundub et saksa suur masin sõidab portugalist ilusti yle.

Fixer
09.06.12, 23:33
Sakslastele olnuks mõnus karmalaks, kui Pepe "värav" oleks ära loetud.

Marek_T
09.06.12, 23:35
Mis perse on tänastes mängudes valesöötudega? Ja mis värk on kuuteistkasti joonel kinnijooksmisega? Saksal suht sama häda nagu Hollandil, loovust pole (Hollandil küll lisandus veel labane uim sellele...). Özil on sigahea, Mülleril on tükid sees täna.

Pepe larhv ajab endiselt närvi. Ja tuli ära ka see, mida ka Zelinski ära märkis - kukkudes käis jalg tagant üles, firmamärk. Kuradi orikas...

jamesblake
09.06.12, 23:35
Söö sõnu rsk.:p Enamus seda Ollandit on ebasümpaatne. Nüüd taanlased pigistage veel kuskilt punkt välja ja saaks isegi surmagrupist edasi. Tublid!

Pean tunnistama. et totaalne altminek, narrige julgelt, tulbid olid sitad. Kui nüüd Portugali poisid ka ära käkivad, siis vast ei julge enam triobetti silitada.

count
09.06.12, 23:36
Sakslastele olnuks mõnus karmalaks, kui Pepe "värav" oleks ära loetud.

Mis krdi karmast sa siin räägid?
http://www.epltalk.com/wp-content/uploads/2010/06/lampard-goal-only-explanation.jpg

Mäng ise on muidugi täielik jama. Saksamaa on sitt nagu oli arvata ja Portugal ei oska rünnata. Portugal võiks ikkagi kuidagi ära kobistada, siis oleks alagrupis asi selge.

vaikiv mees
09.06.12, 23:42
Saksal suht sama häda nagu Hollandil, loovust pole

pärast Taani võitu on POR grupis nö autsaider, kui nii võib kellegi kohta öelda
ja sakslased pole seda moodigi, et oleks neid võitmas..

aga keegi peab vist ikka siit grupist ka edasi saama :P

Mis krdi karmast sa siin räägid
ehk siis värav, mis kunagi jäeti lugemata, loetakse kunagi ikkagi ära,
vb isegi siis, kui väravat tegelikult polegi

Gallacher
10.06.12, 00:01
Eks eilsed supermängud pididki tulema tänase arvelt.

Gallacher
10.06.12, 00:06
Kuidas pole? Mäng oli Harkovis ju.

Epic
10.06.12, 00:53
Holland pettumust ei valmistanud. Pettumuse valmistas van Persie, kes oli justkui aastaid tagasi keeranud ja tegutses karistusalas väga ebakindlalt. Vägagi lihtsates olukordades (tema standardite kohaselt) ei suutnud palli omaks võtta. Taanile ilus võit, aga kas see aitab 1992. aasta Euroopa parimad grupis edasi? Mina julgen (veel) kahelda. Juba see annab sellest aimu, et esiründaja on Bendtner. Õnnetu-õnnetu jalgpallur.

Saksamaa - Portugal oli paras luuremäng nagu pärast grupi esimese mängu tulemust oodata ka võis. Lõpuks oli lihtsalt sakslastel rohkem õnne. Portugal minu meelest tõestas väga hästi, et on teenimatult asetatud siin grupis kindlalt Saksamaa ja Hollandi selja taha. Tegu on vägagi võrdsete meeskondadega ja Taani tänane võit tähendab, et ka nemad pole papist poisid. Siin läheb veel uskumatult põnevaks.

lorenzo
10.06.12, 01:21
kui järgmises voorus Holland kaotab Saksamaale, siis võib peale mängu juba kohvreid minna hotelli pakkima

mcnamara
10.06.12, 01:31
Saksamaa - Portugal oli esimene mäng sel EM-il, mille vaatamisega mul oli tõelisi raskusi. Kumbki ei sümpatiseeri ja eilsest ilusast lahtisest vutist vaid riismed järel. Samas peab tunnistama, et Gomezi värav ja võimalikult vähese jõukuluga võetud 1:0 võit avamängus on midagi ääretult saksalikku. Karta on, et lähevad aina paremaks.
Grupi seis on hästi intrigeeriv. Palju oleneb sellest, kas taanlased suudavad Portugali vastu sama hästi kaitsta kui täna. Igal juhul on vaja sellest mängust kasvõi punkt võtta.

arx20
10.06.12, 01:37
Mängu lõppu oli ikka kuradi raske vaadata, tundus et Saksamaa laseb veel viigivärava ka lüüa aga õnneks see ei juhtunud, mis kõige tähtsam, et kolm punni on sakslastel kirjas ja konkurentidel Hollandil ja Portugalil hetkel null.

priity
10.06.12, 02:36
Minu jaoks on Hollandi mängu puhul peamiseks küsimuseks see, et meeskonnas on kvaliteeti vastase väravasse palliga jalutamiseks, kuid järjekindlalt taotakse peale kusagilt 20-30 meetrilt? Äkki on Hollandi koondises mingi reegel, et karistusala seest löödud värav ei loe või annab väljastpoolt karistusala löödud värav rohkem punkte?
Sümptomaatiline oli see kui tulpide ründajad olid neljakesi kolme kaitsja vastu ja siis Robben kõmmutas posti. Ja siis loomulikul Bommeli pealelöök keskväljalt. Teise poolaja alguses, peale esimest rünnakut kui ilusat söödumängu lükati, tundus, et hollandlased on lõpuks meeskonnamängule pihta saanud, kuid see petlik mulje hajus üsna kiiresti. Kui hollandlaste treener endale ruttu mune ei kasvata ning Robbenit pingile ei istut, võivad hollandlased kolmapäeva õhtul kohvreid pakkima hakata.

arx20
10.06.12, 11:42
Mulle tundus just, et Robben oli Hollandlastest parim, mees valdas häst palli, tegi häid sööte, andis palli RvP-le aga to ei saanud normaalselt löögile,
tegi ka ise pealelööke mis väärivad rohkem kiitust kui näiteks RvP või Huntelaar kes suutis ka 100% võimaluse nurjata... Ilma Robbenita oleks raske Hollandil.

vaikiv mees
11.06.12, 00:22
sakslased said juba ka karistada püro eest.

sakslased loopisid paberit:

Apparently, it was announced over the PA system that if the German fans kept throwing paper onto the pitch the game could be abandoned and Germany could face severe punishment, which could include being kicked out of the tournament. Uefa aren't playing games

püro tegi eduseisus ülemeelikuks muutunud vene publik

"Uefa has opened disciplinary proceedings against the Football Union of Russia for the improper conduct of its supporters at Friday's UEFA EURO 2012 match against the Czech Republic.

"After having looked at the security reports and available images, Uefa has today announced that disciplinary proceedings have been opened against the Football Union of Russia [RFS] for the improper conduct of its supporters [crowd disturbances], the setting off and throwing of fireworks and the display of illicit banners at Friday's Uefa Euro 2012 Group A match in Wroclaw between Russia and the Czech Republic. The Control and Disciplinary Body will review the case on Wednesday 13 June.

"In addition, regarding reports of alleged abuse directed at Czech Republic players from Russia fans, Uefa is investigating this further and is working with FARE to collect more evidence."

dnb
11.06.12, 00:27
vaikiv mees, muide, küsimus küsiti vähe teises teemas. Aga tegelikult arvasin, et Poolas-Ukrainas saab püro suureks probleemiks, aga asi on kontrolli all siiski.

Marek_T
11.06.12, 00:45
vaikiv mees, muide, küsimus küsiti vähe teises teemas. Aga tegelikult arvasin, et Poolas-Ukrainas saab püro suureks probleemiks, aga asi on kontrolli all siiski.

Poola-Vene mängul tuleb suuremat sorti mäsu, ma miskipärast olen üsnakuradi kindel selles.

ericbana
11.06.12, 14:19
http://9gag.com/gag/4440607
Kuradi heaaaa :D:D

ja Kreeka väravavaht on seotud B grupiga kuidas?

ElNino9
11.06.12, 14:19
sorrri vale.

ericbana
12.06.12, 16:29
ainuüksi selliste väljaütlemiste pärast loodan, et Holland homme langeb ja need tondid saadetakse nagu läbitõmmatud h**rad lennuki peale tagasi.

http://em2012.soccernet.ee/van-der-vaart-saksamaal-on-kolm-head-mangijat

dnb
12.06.12, 17:03
ainuüksi selliste väljaütlemiste pärast loodan, et Holland homme langeb ja need tondid saadetakse nagu läbitõmmatud h**rad lennuki peale tagasi.

lol, soovitan mitte uudiseid lugeda ja olla nende poolt, kes kõige paremat mängu näitavad.

Andyboy
12.06.12, 19:01

Päris kindlasti kohe pastakast imetud artikkel.Hollandi sugune meeskond ei alahinda kohe kindlasti suurturniiridel alati stabiilset ja head jalgpalli mängivat Saksamaad.Ma arvan, et ta tõi need kolm nime lihtsalt seoses eelneva mänguga esile, või siis nimetas enda arvamusel Sakslaste võtmemängijad sellel turniiril.

midfielder
12.06.12, 20:10
Eks rivaliteet homse mängu jooksul teeb oma võimendused kuid praegune Hollandi olukord on kõik või mitte midagi ja see tingib ka tugevasti ülespuhutud väljaütlemised nii mängijate kui pressi poolt. Kogu saksa meedia ja eriti BILD-i poolt on mitmeid päevi Oranje ja eriti muidugi Robbeni suunas lastud korduvaid solvanguid üles pritsida ning nüüd kui Rafa lihtsalt oma seisukohta avaldas tekitas see pahameele tormi. Eks mõttemängud on alati ilmselt mandri Euroopa suurima koondiste vahelise rivaliteedi eel hoogu kogumas kuid homse mängu kaal annab sellele lausa finaali staatuse eriti just Hollandi jaoks.

Kogu EM ajaloo jooksul on tulpidemaa pojad vaid korra alagrupiturniiril välja langenud 1980 aastal ning viimasel kolmel finaalturniiril on alati edasi pääsetud kui on sarnaselt sellele EM-le oldud surmagrupis. Ajalugu peaks nagu neid soosima, kuid eks homne mäng annab vastuse.

Kui tehakse tõeliselt võimas esitus ja sellest peaks väheks jääma siis usun lahkutakse püstipäi, sest avamängus Taani vastu oldi kogu esimese vooru mängude kokkuvõttes kõige enam pealelööke teinud sats ja seda ülekaalukalt. 28 lööki (nii raamidese kui värava suunas)on võimsalt parim tulemus kui paremuselt järgmised olid Prantsusmaa 19 ja Hispaania 18 löögiga.

Joachim Löw ütles tänases usutluses saksa meediale et Holland kaotas Taanile täiesti teenimatult kuna normaalses mängu oleks sedavõrd suure mängulise ülekaalu juures korduvalt skooritud. Mängulise kvaliteedi suhtes ei saa midagi ette heita kuid realiseerimine ja ebaõnn paraku käivad aeg ajalt kaasas ning alati ei võida mänguliselt parim meeskond.

vaikiv mees
12.06.12, 22:16
avamängus Taani vastu oldi kogu esimese vooru mängude kokkuvõttes kõige enam pealelööke teinud sats ja seda ülekaalukalt. 28 lööki

jah tõesti löödi väga-väga palju mööda ;)
reaalselt väravat ohustanud löökide poolest, mis vastaste vv-i ka tõrjuma sunniks,
oli mäng peaaegu võrdne

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/60804000/jpg/_60804456_shot-zones-netherlands-denmark.jpg

midfielder
12.06.12, 22:44
jah tõesti löödi väga-väga palju mööda ;)
reaalselt väravat ohustanud löökide poolest, mis vastaste vv-i ka tõrjuma sunniks,
oli mäng peaaegu võrdne

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/60804000/jpg/_60804456_shot-zones-netherlands-denmark.jpg

Ohtlikumad löögid olid minu arust just need mis läksid võib olla palli jagu üle lati (van Persie peaga) vasakust postist mööda alla nurka (Afellay avapoolajal). Nende löökide puhul oleks Andersenil väga keeruline olnud päästa. Väravaraamidesse löödud löögid ei kujutanud pooltki nii suurt ohtu va Robbeni post ja Huntelaari puterdamine. Värava kaugemasse nurka või teravalt alla või alanurka suunatud löögid,mis väga posti lähedale suunatud on kordades ohtlikumad kui otse värava keskel suunatud löögid, mis kiiprile väga kerged saagid. Taanil oli vist vaid üks võimalus teisel poolajal kus Stekelenburg pidi ohtlikult sekkuma ülejäänud üritused ei olnud väravaohtlikudki mitte ja lendasid ikka rohkem kui palli jagu väravaraamidest mööda.

EDIT: Vaatasin veel kindluse mõttes üle ITV mängu highlightsid ja pean end parandama. Kogu kokkuvõtte baasil oli Hollandil 8 võimalust ja Taanil 2, neist peale väravaepisoodi oli teine olukord selline kus anti ohtlik sööt värava ette kus Afellay selle puhtaks lõi ennetades taanlast. Seega peale väravaepisoodi reaalseid väravalööke mis ohtu Steki väravale kujutaksid polnudki. Seevastu kõik Hollandi momendid olid löögid nii raamidesse kui napilt üle või posti kõrvalt max meeter.

Epic
13.06.12, 02:12
Huvitav fakt - Ronaldo lõi Taani vastu mõlemas kvalifikatsioonimängus värava. Ennustusgurud saaksid raha tagasi kahe ja poole kordselt.

Ronaldo poolt meeskonna vedamist oleks Portugalil nüüd hädasti vaja. Iseenesest katki pole veel midagi, kuid isegi kui vaid punkt saadakse on seis juba üpriski hapu. Kihinad-kahinad räägivad ka Ronaltsi ja Bento vahelisest hõõrdumisest. Eks ole näha, kas see ka homses mängus välja paistab.

Tanel
13.06.12, 02:28
Oleme ausad. Minu jaoks polnud sellel Hollandi esitusel mitte midagi viga. Pigem oli lihtsalt probleem selles, et palli ei saadetud väravasse. Mõni teine päev oleks see kohtumine juba antud mängupildiga 3:1, 4:1 lõppenud (rääkimata sellest, mis mõju paar sisselöödud väravat oleks avaldanud Hollandi mängupildile) ning siis räägiks kõik, kui tugev Holland välja nägi.

-RoMaRiO-
13.06.12, 13:42
Oleme ausad. Minu jaoks polnud sellel Hollandi esitusel mitte midagi viga. Pigem oli lihtsalt probleem selles, et palli ei saadetud väravasse. Mõni teine päev oleks see kohtumine juba antud mängupildiga 3:1, 4:1 lõppenud (rääkimata sellest, mis mõju paar sisselöödud väravat oleks avaldanud Hollandi mängupildile) ning siis räägiks kõik, kui tugev Holland välja nägi.

Jah, täpselt. Ma lihtsalt ei suuda mõista, kui "spetsialistid" igal võimalusel kuulutavad, et oi kui suur pettumus Holland oli. Oluline on võimaluste loomine ning sellega said nad edukalt hakkama, tõsi realiseerimine jättis väga soovida, aga Hollandi koondise tase on teada väga selgelt ja kui ulmevaldkonda käiva näitena paneks samad meeskonnad veel 9x mängima, siis julgen väita, et nendest samadest võimalustest enamus mängudes võrk sahiseks.

Teadatuntud värk, et jalgpall on nii result oriented, aga see on kummaline, parim näide on vast Chelsea - Barca, tõsi Chelsea tegi vahva kaitsesoorituse, aga pärast mänge räägiti mingist imelisest taktikast ja fantastilise mängu teinud Chelsea palluritest jne, kas sama oleks ka tehtud, kui Barca oleks oma võimalustele vastavad 3 kolli ära löönud, vaevalt? Pisiasjades on see mäng kinni ja see on fakt.

zaz
13.06.12, 15:12
Teadatuntud värk, et jalgpall on nii result oriented, aga see on kummaline, parim näide on vast Chelsea - Barca, tõsi Chelsea tegi vahva kaitsesoorituse, aga pärast mänge räägiti mingist imelisest taktikast ja fantastilise mängu teinud Chelsea palluritest jne, kas sama oleks ka tehtud, kui Barca oleks oma võimalustele vastavad 3 kolli ära löönud, vaevalt? Pisiasjades on see mäng kinni ja see on fakt.

Barca ei suutnud Chelseat murda kahes järjestikkuses mängus, millest ühes mängiti ka arvulises ülekaalus. Kui ütled et Chelsea ei seisnud kaitses korralikult, siis palju õnne sulle.
Aga jalgpall ongi result oriented, see ka mõni üllatus :)

-RoMaRiO-
13.06.12, 16:24
Barca ei suutnud Chelseat murda kahes järjestikkuses mängus, millest ühes mängiti ka arvulises ülekaalus. Kui ütled et Chelsea ei seisnud kaitses korralikult, siis palju õnne sulle.
Aga jalgpall ongi result oriented, see ka mõni üllatus :)

Muidugi seisti korralikult ja mängiti ainuvõimalikku mängu, millega kiiremat, tehnilisemat, täpsemat ja kvaliteedilt paremat meeskonda võimalik võita on. Küsimus ei olnud ju selles, vaid selles, et olenemata müürist tekkis Barcelonal ja ka Bayernil ikkagi väga palju häid võimalusi. Oleks nad need realiseerinud, oleks Inglise ja kogu maailma meedia rääkinud, a.la et Chelsea mängupildiga ei olegi võimalik võita ja miks tehti nii ja nii. Nüüd aga lisaks heale kaitsetööle kui ka vastaste kehvale realiseerimisoskusele ning ka olulisele õnnele, räägitakse sellest jalgpallisurmast kui ideaalsest mängust, fantastilisest treeneritööst ja millest iganes veel. See kõik oleks aga olemata, kui superstaarid oleks oma oskustele vastavalt olukorrad lahendanud.

See on küll oleks-poleks mäng, aga sentimeetrid siia ja sinna mõjutavad kogu maailma pilti mängust. Sesmõttes on näiteks korvpall palju objektiivsem mäng, aga jalgpalli võlu ongi ju selles, et ka nõrgemal võistkonnal on alati võimalus. Aga selliste suurturniiride võlu ja valu ongi selles, et alati ei võida sellel hetkel parim meeskond, sest eksimisruumi pole. Eks ole näha, kas Holland üldse suudab grupist edasi saada, kui suudavad on nad minu jaoks jätkuvalt favoriit number üks.

Daz Booob
13.06.12, 16:45
kui Bayern ja Barca olnuks täpsemad, siis nad ju oleks ikka nood rohked momendid väravateks pööranud ;)

mcnamara
13.06.12, 16:45
Kibestunud Hollandi fännid on naljakad, aga see selleks. Ruligaanidel on täna suurepärane võimalus Ronaldo piinad taas kaheks aastaks lõpetada. Hoian pöialt. Hopp!

-RoMaRiO-
13.06.12, 17:51
Kibestunud Hollandi fännid on naljakad, aga see selleks. Ruligaanidel on täna suurepärane võimalus Ronaldo piinad taas kaheks aastaks lõpetada. Hoian pöialt. Hopp!

Kui see oli mulle, siis ääremärkusena mainiks, et ma olen Inglismaa poolt :)

Tanel
13.06.12, 18:56
Ja mina olen Itaalia poolt... kuigi: Sneijder finaali!

Lihtsalt ei tasu ju nii pinnapealseid hinnanguid olukorrale anda. Hollandi puhtmänguline esitus jätab ruumi arenguks aga see oli vaatamata kaotusele parem kui umbes 10-12 tiimi oma, kellest nii mõnedki võidud kirja said. Iseasi, kas nad suudavad sellest august ennast välja kaevata nüüd, sest Saksa vastu on vaja nõks paremini mängida.

budu
13.06.12, 19:48
Elus esimest korda Portugali poolt!

ericbana
13.06.12, 19:53
Elus esimest korda Portugali poolt!

sest Taani on nii ebasümpaatne sats?

budu
13.06.12, 20:17
sest Taani on nii ebasümpaatne sats?

Mitte seda,lihtsalt olen muidu Hollandi poolt! Portugali võit lihtsalt annaks lootust

mjaasa
13.06.12, 20:50
Kas Pepe lõuga saanud kuskil? Meirelese kollase gif'i tahaks näha. Tundus puhas punane olevat. Ülejäänud mäng võiks olla sama nagu poolaja lõpp ehk siis lüüakse veel portugaallastele paar tükki.

MESSI.
13.06.12, 21:56
Ei jäänud palju taanlastel puudu viigist.

mjaasa
13.06.12, 21:57
Kurat, peale Bendtneri teist väravat lootsin juba, et lüüakse ka kolmas. Kuid kahjuks lasti endale lüüa. Väga lohakalt mängiti kohati. Portugalile alla ka ei jäänud. Sakslaste vastu vaevalt et üle viigi midagi suudetakse teha ning kahjuks veerandisse ei jõua :(

mcnamara
13.06.12, 22:01
Väga tobe lugu. Eriti need kaks vigastust. Ei ole vist kummastki mehest Saksamaa vastu nüüd asja. Üldiselt see Christian Eriksen võib ju superandekas olla, aga nii lohakalt mängida ei tohi. Üsna raske seis nüüd.

Epic
13.06.12, 22:02
Vau. Suudetakse isegi mängida minimaalse (loe pea olematu) Ronaldo panusega, kes ise kogumas endale uue Torrese reputatsiooni. Taanlaste poolelt suurim pettumus kindlasti Eriksen. Tundub, et Ajaxi noorest talendist on suurvõistluse aura väheke võitu saanud. Ei õnnestu kuidagi moodi mängu sisse saada ja kui midagi teeb, siis kukub see välja negatiivselt. Päris mitu asjatut valesöötu tuli täna.

Kharkivist võiks nüüd loota Hollandi võitu. Mis võiks olla veel põnevam, kui enne viimast vooru on seis, kus kõigil asjaosalistel on tabelis sama palju punkte.

chac
13.06.12, 22:05
holland võidab saksamaad, ja viimane ring viigid - kõik lõpetavad 4 punktiga, hakatakse väravaid lugema... mis järjekorras see järjestus siis on`?
1.väravate vahe, 2.ise löödud väravad, mis edasi?

Epic
13.06.12, 22:07
1.väravate vahe, 2.ise löödud väravad, mis edasi?

3. lastud väravad 4. UEFA mingisugune ranking. Võimalik, et midagi mahtus nende kahe vahele ka veel.

Marek_T
13.06.12, 22:11
Kui ma oleks täna esimest korda elus bettinud, oleks suuresti võitnud, kuram :( Enamvähem kõik, mis täppi panna sai, panin täppi, välja arvatud Portugali viimase värava lööja.

See selleks. Portugal on miskipärast hädas enda vastu paberil (ja sageli ka reaalselt) nõrgemate vastaste vastu. Ei olnud see nende tänane võit veenev, taanlased tegid piisavalt paska, mis oleks tulnud ära karistada. Ronaldo viimane käkk oli muidugi ultrafeil.

Ja nüüd hakkame kõik koos vaatama, kuidas oranžid poisid koju sõidavad :)

Marek_T
13.06.12, 22:12
3. lastud väravad 4. UEFA mingisugune ranking. Võimalik, et midagi mahtus nende kahe vahele ka veel.

Vahele ei mahtunud, aga peale UEFA ränkingut tuli Fair Play ränking või mingi sarnline asi. Ja peale seda visati kulli-kirja.

vaikiv mees
13.06.12, 22:35
Sakslaste vastu vaevalt et üle viigi midagi suudetakse teha ning kahjuks veerandisse ei jõua :(

no viik ja 4p oleks selles grupis juba midagi väärt, kuigi väravate vahe oleks taanlastel kõigest null,

aga ega hollandlased Portugalile viimases voorus ka võitu ei kingi,
eriti, kui neil õnnestub täna kaotust vältida- aga isegi minimaalse kaotuse korral täna
pruugib Hollandil vaid viimases voorus nt 2-0 võita ja on neilgi kokku 3 punkti ja neutraalne v.vahe

(POR kukuks sel juhul üldse oma väravasuhtega miinusesse ja ei aitaks tänased taotud kollid midagi)

kaitz
13.06.12, 22:57
Vääga passiivselt oleme alustanud esimesed 10 min

budu
13.06.12, 23:26
Holland veel võidab seda pederastliku saksamaad 3-2! Saksal muidugi kõige haigem vend suutis väravad lüüa. aga karistus saab tal karm olema ...

Maarek
13.06.12, 23:27

Vahele ei mahtunud, aga peale UEFA ränkingut tuli Fair Play ränking või mingi sarnline asi. Ja peale seda visati kulli-kirja.

Jep, omavahelised mängud, väravatevahe, UEFA ranking, UEFA Fair Play ranking ja siis loos.

UEFA rankingus on punktiarvestuse täpsus 3 kohta pärast koma. Üsna olematu võimalus, et 2 tiimi seis võrdne saab olla?

mjaasa
13.06.12, 23:35
budu mis juhtus? Saksa ikka omanud küll Hollandit, kuidagi saamatud tunduvad viimased olema.

budu
13.06.12, 23:40
budu mis juhtus? Saksa ikka omanud küll Hollandit, kuidagi saamatud tunduvad viimased olema.

Ikka väga kehv on Holland esimesel poolajal olnud aga 45min veel mängida ja lootus sureb viimasena! 3-2 hollandile!

Nahkpea
13.06.12, 23:40
Holland veel võidab seda pederastliku saksamaad 3-2! Saksal muidugi kõige haigem vend suutis väravad lüüa. aga karistus saab tal karm olema ...

Naljamees...

EgoTrip
13.06.12, 23:50
https://lh4.googleusercontent.com/-8pnk7Jlr1Wc/T9jutW7erOI/AAAAAAAAAQ8/K6DvcGHQ02k/s720/riiv.jpg

budu
14.06.12, 00:38
Loodedavasti see Hollandi peatreener saab kohe täna kinga! Krt sa jätad parimad mehed pingile!
Aga Hollandi mäng meenutas juba Kuressaare amatööride tegemisi! Valus aga P-Saksa-Poola fännidele õnnitlused!

h0ch
14.06.12, 00:41
Hollandil jääb veel võimalus, aga see võimalus kahaneb iga mängitud minutiga.

cannuman
14.06.12, 00:43
seletage nüüd purjus inmesele ära, et mis variandid on Portol ja mis Hollandil.

ericbana
http://www.101greatgoals.com/gvideos/ball-popping-joachim-lw-plays-prank-ballboy/

budu
Mis peab juhtuma,et Holland veel edasi pääseks?

zip
14.06.12, 00:44
Loodedavasti see Hollandi peatreener saab kohe täna kinga! Krt sa jätad parimad mehed pingile!
Aga Hollandi mäng meenutas juba Kuressaare amatööride tegemisi! Valus aga P-Saksa-Poola fännidele õnnitlused!
Kes need paremad mehed sinu arust on? Full retard pole nüüd ka mõtet minna. See, et Hollandil puudub tasemel kaitse ja et rünne koosneb tohututest egodest, ei ole küll treeneri süü.

Nahkpea
14.06.12, 00:45
Mis peab juhtuma,et Holland veel edasi pääseks?

Saksamaa Taanit võitma ja Holland Portugali võitma rohkem kui ühe väravaga. Teoorias polegi nii lootusetu, aga praktikas natuke raske.

idikas
14.06.12, 00:46
Holland pääseb veerandfinaali, kui alistab ise vähemalt 2 väravaga Portugali ja Saksamaa võidab Taanit.
Millegi pärast ma kardan, et täpselt nii läheb.

Epic
14.06.12, 00:58
Võib muidugi Hollandi peatreeneri kritiseerida, kuid kui kõik staarid mängu panna, siis on balanss meeskonnas ikka korralikult sassis. Jah, mängupilt läks teisel poolajal palju paremaks, kui kõik ässad mängus, kuid sakslased veetsid teise kolmveerandtunni lihtsalt rahulikult cruise controliga kulgedes. Taani vastu oli võimalus riskida, kuid see jäeti kasutamata, mis nüüd meeskonna vägagi hapusse seisu on jätnud. Taanile edu ei saa Saksamaa vastu ennustada ja Holland on enamgi, kui lihtsalt võimeline Portugali alistama. Ennustan deja vud. Keegi jääb taaskord alguses pingile mossitama ja saab platsile, kui seis ebasoodne, kuid kastaneid tulest ei õnnestu enam päästa.

chac
14.06.12, 01:00
wiki räägib nii:
http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2012#Group_stage

Tie-breaking criteria

If two or more teams are equal on points on completion of the group matches, the following criteria are applied to determine the rankings:[39]

1. higher number of points obtained in the matches among the teams in question;
2. superior goal difference in the matches among the teams in question (if more than two teams finish equal on points);
3. higher number of goals scored in the matches among the teams in question (if more than two teams finish equal on points);
4. superior goal difference in all the group matches;
5. higher number of goals scored in all the group matches;
6. position in the UEFA national team coefficient ranking system;
7. fair play conduct of the teams (final tournament);
8. drawing of lots.

ericbana
14.06.12, 01:02
wiki räägib nii:
http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2012#Group_stage

Tie-breaking criteria

If two or more teams are equal on points on completion of the group matches, the following criteria are applied to determine the rankings:[39]

2. superior goal difference in the matches among the teams in question (if more than two teams finish equal on points);
3. higher number of goals scored in the matches among the teams in question (if more than two teams finish equal on points);
5. higher number of goals scored in all the group matches;
6. position in the UEFA national team coefficient ranking system;
7. fair play conduct of the teams (final tournament);
8. drawing of lots.

selle järgi on küll eriti debiilne edasipääsejat selgitada...

chac
14.06.12, 01:04
seega põhimõtteliselt võib saksamaa ka veel välja jääda.
näiteks taani-saksa 1:0 ja portugal võidab hollandit (1. ja 2. on võrdsed, 3. viib edasi taani ja portugali)

Tofoa
14.06.12, 01:12
Aga kui Taani kaotab 1 väravaga ning Portugal kaotab 1 väravaga?

idikas
14.06.12, 01:13
Kui keegi hea inimene viitsiks kõik võimalused välja käia, kuidas edasipääsud jaguneda saaks oleks kena :D

count
14.06.12, 01:14
Hollandile head kojusõitu. Ülehaibitud pasahunnik , mitte jalgpalllimeeskond! Eesotsas Huntelaari , Van Perse ja Robben-Sneijderiga!

akal
14.06.12, 01:15

see tähendab ju seda, et oluline on omavaheline mäng? see tähendab, et holland on väljas, sest heal juhul saab neil olema mõlemal kolm punkti, aga taani võit viib nemad edasi.

malagar
14.06.12, 01:18
Hollandi probleem on ka lisaks keskärasele kaitsele palli vähene jõudmine ründajani ( ründajateni). Niiöelda loovad poolikud/ ja ääred katsuvad pigem ise löögile saada. No kurat ei toimi neile see masinavärk nagu vaja. Mitu kroda ründajad üldse mängus karistusalas palli said - RVP vist mingi 3-4 korda ja kas Huntelaar üldse karistusalas palli sai?

rauulo
14.06.12, 01:19
Teeme siis kõigile puust ja punaseks:

On the next match day (17 June):
Germany will advance to the quarter-finals if
they do not lose to Denmark by 0–1 or 1–2 or by 2 goals or more OR
Portugal do not defeat the Netherlands

Portugal will advance to the quarter-finals if
they defeat the Netherlands and Denmark defeat Germany by 1–0 or 2–1 or at least 2 goals OR
they draw with the Netherlands and Germany do not lose to Denmark OR
they lose to the Netherlands by 1 goal and Germany defeat Denmark.

Denmark will advance to the quarter-finals if
they defeat Germany by at least 2 goals, 1–0 or 2–1 OR
they defeat Germany and Portugal do not defeat the Netherlands OR
they draw with Germany and the Netherlands defeat Portugal.

The Netherlands will advance to the quarter-finals if they defeat Portugal by at least 2 goals and Germany defeat Denmark.

vaikiv mees
14.06.12, 01:27
Aga kui Taani kaotab 1 väravaga ning Portugal kaotab 1 väravaga?

siis on ka surnud ringi omavaheline väravate vahe (pkt 2) võrdne ja jõusse astub omavahel löödud väravad,
kus praegu on Portugalil edu tänu Taanile taotud kolmega (kui just HOL ei võida viimases voorus ise 3-2 või 4-3)

see tähendab ju seda, et oluline on omavaheline mäng? see tähendab, et holland on väljas, sest heal juhul saab neil olema mõlemal kolm punkti, aga taani võit viib nemad edasi.

e: tegelt ei, 'omavaheliste mängude väravate vahe' astub jõusse rohkem kui 2 meeskonna võrdsete punktide puhul
(if more than two teams finish equal on points)

kui ka POR võidab HOL , tõusevad ka nemad 6p peale
ja on hoopis 3 esimese vahel surnud ring
ehk siis

seega põhimõtteliselt võib saksamaa ka veel välja jääda.
näiteks taani-saksa 1:0 ja portugal võidab hollandit (1. ja 2. on võrdsed, 3. viib edasi taani ja portugali)

sest GER võitis POR ainult 1-0 ja omavahelistes mängudes ise löödud väravate arv oleks POR&DEN siis suurem

Epic
14.06.12, 01:32
Mario Gomez - he's only been in possession of the ball for 22 seconds in the tournament so far. He's scored three times.

Võimas vana.

idikas
14.06.12, 02:26
See on nali??

malagar
14.06.12, 08:46
Ilmselt ei ole. Ega ta ju palliga praktiliselt jooksnud ei ole - kas söötnud või löönud kohe.

jamesblake
14.06.12, 10:14
Harjumatu, et eestlaste üldine häälestus nii Hollandi-vastane on sel turniiril, MM-i aegadel oli Holland ikka üldiselt see kõikse popim koondis, kellele Eesti mees võis pöialt hoida.

Katk
14.06.12, 10:21
Peaks mainima, et Hollandi mehed ei soovinudki nagu võita seda mängu eile, nagu sunnitööd oleks seal väljakul teinud. Peale RvP väravat jäi korraks mulje, et ehk võluvad siit viigi välja ning hakkavad nüüd korralikult pressima. Aga võta näpust. van der Vaart ja de Jong lihtsalt loivasid keskväljakul, kui sakslased tulid siis peale ei läinud ning lihtsalt ootasid millal nad nende juurde jõuavad. Pm ainuke kes lõpus vastaseid taga ajas oli üldiselt väga s'ta mängu teinud Klaas. Teised tegid ainult mõned kiiremad sammud vahest ning siis pm loobusid.

Silma hakkas ka see teise poolaja lõpus, et kui rünnakuid ehitati siis olid 4 kaitsjat all, nende kohal kohe de Jong ning üldjuhul ka van der Vaart, siis tükk tühja maad ning kasti ääres siis olid ülejäänud Hollandlased. RvP ja Sneijder käisid vahest vastas, aga Robben, Klaas ning hiljem Kuyt lihtsalt olid nagu peidus. Ei saanudki aru kas nad tahtsid pikki palle sinna kasti panna või miks kõik seal olid.

Loodame nüüd viimasest voorust poolimet ning suureskoorilisi Saksa ja Hollandi võite

jamesblake
14.06.12, 10:24
Ei ole Hollandil sinna veerandfinaali asja, oranžid egoistid tuleb sel turniiril maa peale tuua.

mcnamara
14.06.12, 10:32
Robben ja Sneijder on olnud kahes mängus tõsised pettumused. Eriti viimane, sest eelmisel MM-il oli tegemist tõeliselt särava ja mitmekülgse mängijaga. Üldiselt seisab ju Euroopa jalgpalli tipp suuresti paigal, sest nii Hispaania, Hollandi kui Saksamaa koondised on väheste eranditega samad kui kaks aastat tagasi. Hispaanlasi on vara hinnata, aga Saksamaa paistab sama enesekindel kui viimastel turniiridel tavaks. Ilmselge tiitlipretendent.
Eilne sakslaste võit jätab õnneks taanlastele veel realistliku lootuse viigi ja Hollandi vennaliku abiga edasi pääseda. Aga raha peaks vist pigem Portugalile kui grupi number kahele panustama.

jamesblake
14.06.12, 10:35
Robben on sel aastal nii palju floppi tootnud, et lausa kahju hakkab mehest vaikselt. Chelsea aegadel oli kindlalt mu lemmikmängijaid.

Tanel
14.06.12, 12:58
Robben ja Sneijder on olnud kahes mängus tõsised pettumused. Eriti viimane, sest eelmisel MM-il oli tegemist tõeliselt särava ja mitmekülgse mängijaga. Üldiselt seisab ju Euroopa jalgpalli tipp suuresti paigal, sest nii Hispaania, Hollandi kui Saksamaa koondised on väheste eranditega samad kui kaks aastat tagasi. Hispaanlasi on vara hinnata, aga Saksamaa paistab sama enesekindel kui viimastel turniiridel tavaks. Ilmselge tiitlipretendent.
Eilne sakslaste võit jätab õnneks taanlastele veel realistliku lootuse viigi ja Hollandi vennaliku abiga edasi pääseda. Aga raha peaks vist pigem Portugalile kui grupi number kahele panustama.

No mis mänge sina vaadanud oled?

Fakt, et Sneijderi söötudest on tehtud 16 lööki räägib juba enda eest. Taani vastu tekitas ta vähemalt 4-5 praktiliselt 100% võimalust.

Pole ainult minu biased arvamus. Oled kindlasti Zonalmarking.net figuurist Michael Coxist kuulnud, kelle arvates oli Sneijderi esitus Taani vastu üks turniiri parimaid individuaalseid mänge.

mcnamara
14.06.12, 13:40
Pole ainult minu biased arvamus. Oled kindlasti Zonalmarking.net figuurist Michael Coxist kuulnud, kelle arvates oli Sneijderi esitus Taani vastu üks turniiri parimaid individuaalseid mänge.

Ei ole kuulnud ega nimetet lehel kunagi käinud. Sellest siin paljukiidetud Taani mängust on meeles peamiselt Hollandi 0 väravat. Eile Saksamaa vastu ei paistnud WS mulle millegagi silma. Kui siis ebaõnnestunud standardolukordadega.
Aga muidugi jäägu sinu tõde. Sneijder on turniiri parim mängija ja Hollandi null punkti tulenevad vaid sellest, et oranžide ülejäänud kümme on absoluutselt mõttetud mehed.

F.Totti
14.06.12, 13:51
Ei ole kuulnud ega nimetet lehel kunagi käinud. Sellest siin paljukiidetud Taani mängust on meeles peamiselt Hollandi 0 väravat. Eile Saksamaa vastu ei paistnud WS mulle millegagi silma. Kui siis ebaõnnestunud standardolukordadega.
Aga muidugi jäägu sinu tõde. Sneijder on turniiri parim mängija ja Hollandi null punkti tulenevad vaid sellest, et oranžide ülejäänud kümme on absoluutselt mõttetud mehed.

Suht nõustun, arvestades, et Sneijderi klubi hooaeg oli suhteliselt nõrk, siis see sai ka jätku Hollandi koondise eest, paar head pealelööki, kuid tavapärast tehnilist, aggressiivset ja teotahet täis Sneijderit küll kuskil näha polnud, paar head pealelööki meenuvad kui hästi meenutada.Eile samuti terve mängu ootasin, et kui keegi suudab mängu elu või murrangut tuua siis on see ehk sneijder, kuid mida ei tulnud seda ei tulnud, ei tahtnud ta väga palliga ise midagi teha, vaid liigutas rohkem äärele palli ja sealt see ka kaotati.Suhteliselt ideedest tühi tundus Sneijder olemaja Van der Vaart tundus muidugi veel hullem.

Nagu count juba tabavalt ütles "ülehaibitud pasahunnik" ja nii see holland need kaks mängu välja ka nägi, esimene oli muidugi parem, sest vastane polnud nii tugev, aga nuh teine näitas väga tugevalt Hollandi hetkeseisu kätte ja vaevalt sealt luuavarrest portugali vastugi pauku tuleb, arvestades, et Portugal ei olnud üldse mitte kaugel viigist saksamaaga kui mitte isegi võidust.

Van Perse ja Huntelaar mind üllatada ei suutnud, mõtlesin, et mehed on tõesti arenenud kusagile poole peale premieri ja bundesliga haipi, kuid kus sa sellega, sama munadeta nagu alati.

F.Totti
14.06.12, 15:21
Ma ei tea kuidas teile tundub, kuid ise oleksin oodanud Eriksenilt suuremat panust ja tähelendu, või hoiab noormees alateadvuslikult tagasi.Hetkel pole ta nagu mingit suurt käkki keeranud, samas ilmselt poolehoidjad oleks temalt oodanud suuremaid tegusid ja säramist.Samas Taani meeskondliku mängu hüvanguks, ehk ongi nii hea, sest Taani on ikka suht pea maximumi siit väljavõlunud.
Teine põhjus võib olla muidugi Hollandi liiga, kus kannatab vähe andekamatel esile tõusta ja lustida ja ega Ajax on seal üks kõvemaid satse nagunii.

Senised kaks Taani mängu on olnud tegu, et Erikseni üldse platsil märgata ja pigem on Krohn-Dehli kõige enam silmajäänud.Võimalik, et Eriksen on niivõrd noor, et temalt mingit oma käekirja oodata, kuid hetkel tundub, et mees hoiab natuke tagasi või ongi asi selles, et vastased on tiba teisest puust.

mcnamara
14.06.12, 16:03
Rommedahl Saksamaa vastu ei mängi. Võib-olla ei näegi seda vahvat venda enam kunagi suurvõistlusel. Kurb...

Lambimees
14.06.12, 16:10
Ega Sneijder nüüd superesitust ei teinud, aga ikkagi peab Taneliga nõustuma.
Ilmselgelt siiani olnud Hollandi kõige vihasem ja näljasem mees platsil. Hulgi häid sööte jaganud ja ka muidu tööd teinud.

Maarek
14.06.12, 16:10
Senised kaks Taani mängu on olnud tegu, et Erikseni üldse platsil märgata ja pigem on Krohn-Dehli kõige enam silmajäänud.Võimalik, et Eriksen on niivõrd noor, et temalt mingit oma käekirja oodata, kuid hetkel tundub, et mees hoiab natuke tagasi või ongi asi selles, et vastased on tiba teisest puust.

Kutt on 20 aastane.
Üsna selge, et noorel poisil nii olulisel turniiril jalg värisema hakkab ja kõik ei tule välja päris nii, nagu tahaks. Kõva kogemuse saab ta ikkagi.

Tanel
14.06.12, 16:52
Ma arvan, et pigem on tõde kahe vahel. Et talenti ja puhast kvaliteeti on, aga tegelikult pole ta veel päris see mees, kes peaks Manchester Unitedisse, Milanisse või kuskile mujale siirduma.

Eredivisies on paaril-kolmel korral ka sellise üsna toore kvaliteedi mulje jätnud - suudab kohati midagi väga briljantset teha, aga mängu sekkub ta palju vähem kui maailmaklassi mängujuhid ning kui sundida, kipub praaki ka tegema. Eks peab veel Ajaxis talenti lihvima, mitte esimesel võimalusel Premmi rongi peale hüppama.

priity
14.06.12, 19:00
Harjumatu, et eestlaste üldine häälestus nii Hollandi-vastane on sel turniiril, MM-i aegadel oli Holland ikka üldiselt see kõikse popim koondis, kellele Eesti mees võis pöialt hoida.
Tavaliselt olen ka hollandlastele pöialt hoidnud, kuid seekordsel EM-l olen näinud Hollandi Koondist kusagil 15 minuti jagu--5 minutit Taani mängus ja eile kusagil 10 minutit. Ülejäänud aja olen vaadanud oranzhide särkide egotrippe--kuigi Robben ehk kõige suurem patuoinas, siis pole teisedki superstaarid patust puhtad. Ehk siis kokkuvõttes on hollandlaste viletsas mängupildis süüdi treener, kes ei ole suutnud muidu suurepäraste oskustega mängijaid meeskonnana ja meeskonna heaks mängima panna.

Edson
16.06.12, 11:54
Vara kannate veel Hollandit maha. Saksa masinavärgi vastu Holland ei saanud, tujutu ja kehva mäng. Taani vastu polnud õnnejumal Hollandi poolel. Kui fritsud võidavad Taanit siis on oranžidel vaja 2 väravaga võita Portugali ja pääs veerndfinaali olemas. Aga selle kõige õnnestumiseks tuleks nüüd hakata mängima. Oleks ma Hollandi treener, jätkaks ühe kaitsva poolikuga (de Jong) ja ees Huntelaar ja Persie. Robbeni jätaks alguses üldse pingile, suhteliselt ebaõnnestunud esitused. Aga samas u 65 min sisse tulles oleks pehmete jalgadega kaitsjate vastu värske Robben nagu nuga sulavõis.

Eks näis. Siiani on olnud tulemused suureks pettumuseks aga mina pole veel usku kaotanud. Selles meeskonnas on kvaliteeti lihtsalt kuhjaga, tuleb leida õige vaim. Mis paradoksaalsel kombel on ajalooliselt olnudki tulpidemaa poegade peamisi taktistusi, olen Hollandit fännanud juba ´88 aastast kui van Bastenid ja Gullitid möllasid.

Nahkpea
16.06.12, 17:15
Hollandi probleem pole mitte kvaliteedi puudus, vaid see, et nad ei mängi kui meeskond. See on suurte egode kooslus ja Hollandi koondise etteotsa oleks vaja olnud sellist Louis van Gaali taolist diktaatorit ja egode taltsutajat.

chac
16.06.12, 21:57
Hollandi probleem pole mitte kvaliteedi puudus, vaid see, et nad ei mängi kui meeskond. See on suurte egode kooslus ja Hollandi koondise etteotsa oleks vaja olnud sellist Louis van Gaali taolist diktaatorit ja egode taltsutajat.

diktaatorlusega talente mängima ei pane... pigem siuke leebe veenja... tuleta meelde - chelsea pani mängima kes?

vaikiv mees
16.06.12, 22:24
diktaatorlusega talente mängima ei pane... pigem siuke leebe veenja... tuleta meelde - chelsea pani mängima kes?

igatahes mitte AVB, kes oli vägagi pehmo ja ainult imiteeris kõva kätt (Alexi& Anelka ärasaatmine), et kuidagi autoriteeti saavutada
võtmemängijaist vanade peerude seas, kes ka tegelikult meeskonda juhtisid, aga tegelikkuses kukkus chelseas läbi nagu noor klassist väljasöödud õpetaja, kes ei pruugi teoorias halb olla

(seega, nagu juba aru said, on nii nagu nahkpea postituses kirjas
ehk siis Kullam, keda isegi Tamma-sugune masuurikas austas, samas kui Lõssov&Krevald langesid avaliku mõnitamise ohvriks)

h0ch
17.06.12, 00:44
Huvitav, mis seis homses Portugal v Hollandi mängus tuleb. Arvan, et Kreeka vastaseks veerandfinaalis on Saksamaa.

dontastik
17.06.12, 01:47
Ise arvan kah, et Saksamaa saab Kreeka kaitset lahti harutada veerandfinaalis.

MESSI.
17.06.12, 01:54
Põhiküsimus on vast pigem see, mida Holland suudab Portugali vastu. Samas vähe usutav, et oranjed nulli punkti peale tabelis jäävad.

OhYeah
17.06.12, 03:17
Hollandil on muresid praegu nii palju, et ei tea isegi kust nende üleslugemisega peaks peale hakkama.

1) 4-2-3-1. Nelja kaitsja, kahe kontrolliva poolkaitsja (De Jong ja Van Bommel) ja ülejäänute vahele jääb kohutav vahe ja see, mis on tavaliselt Hollandi trumbiks olnud, ehk siis keskväljal palli hoida ja sealt positsioonirünnakut üles ehitada, on praegu täiesti kadunud. Põhjus kahele kontrollivale poolkaitsjale on nõrk tagaliin, aga mure on selles, et Van Bommel ei jaksa enam joosta eriti ja De Jong nagu üksi ei suuda kõike ära teha. Hollandi jaoks oleks ilmselt kõige sobivam süsteem ikkagi 4-3-3, või kui tahavad praegusega jätkata, siis peaks Van Bommeli kellegiga asendama. Kas tuua Sneijder allapoole, või proovida näiteks Strootmani, päris asjalik tüüp tundub, ilmselt ootab teda suur tulevik Hollandi tiimis.

2) Van Persie eelistamine. See tüüp pole suurturniiridel kunagi Hollandi eest midagi teinud ja eks ta nüüd EC2012 ajalgi on paras pudrujalg olnud, enamuse ajast veedab kuskil maa ja taeva vahel jalga võdistades. Ma saan aru, et tüübil oli suurepärane hooaeg Arsenalis, aga nagu teada ei kandu klubi "success" nagu üks ühele rahvuskoondisesse üle. Tema puhul ei kandu muidugi mitte kunagi. Ja selle mehe egost ei hakka parem üldse rääkima.

3) Huntelaari positsioon tiimis. Tegu on siis suurima väravakütiga kvalifikatsiooniturniiril ja siiamaani on see vend enamuse ajast pinki soojendanud. Lisaks sellele ignoreerivad teda nö Van Persie selstkonda kuuluvad mängijad nagu Robben ja Afellay. Tüüp ei saa mängu ajal praktiliselt mingit servicet, ei tea kust need väravad peaksid tulema? Viimases mängus pidi ta vahepeal lausa kontrollivate poolkaitsjate tsooni tulema palli küsima.

4) Mängijate vorm. Robben on psühholoogiliselt täiesti muserdatud (kaotused WC2010 finaalis, Bundesliga finaalis, Champions League finaalis). Afellay pole vormis, Sneijderil sitt hooaeg, Van Bommel vana ja väsinud kui muld, Mathjiseni vigastus. Pieters ei saanud üldse turniirist osa võtta ja tema asemele pandud 18.a. Willems on ilmselgelt sellise taseme jaoks liiga kogenematu.

5) Van der Vaart. Ma ei saa aru, mida see vend seal tiimis üldse teeb. Aeglane kui tatt, ego on aga nagu oleks maailma kuningas. Ja siis pruugib veel suud, et sakslastel olla vaid 3 head mängijat. Keri perse, ausõna. Viimane aeg oleks see kehkenpüks sealt tiimist välja lüüa ja anda mänguaega näiteks Strootmanile.

6) Kaitse. Mathjisen ja Heitinga just mingi unelmate keskkaitse-paar ei ole, Willems on 3-4 aastat liiga vara suurturniirile lastud ja Van der Wiel on viimased 2 aastat paigal tammunud ja mitte kuhugi arenenud.

Ühesõnaga lood on päris kehvad. Lootus sureb muidugi viimasena...

Katk
17.06.12, 14:02
Päris vinge värk. Kõigepealt räägid kuidas RvP on pask ning ego. Siis räägid kuidas Huntelaar ei saa 'service'it ning peab madalale palli järgi tulema.

Kui sa natukese Hollandi mängu ka vaataksid siis näeksid, et sealsed ründajad ongi poolkaitsjate poolt pm ära söödud. Sneijder ja Robben ongi sellised kes on oma 'personal glory' peal väljas ning otsivad enne lööki ning siis alles söötu. Pigem on neil liiga suur ego. Ja Klaas ju ka samamoodi, pingil on siis läbi meedia hädaldab nagu van der Vaart.

karl54
17.06.12, 14:06
Täna siis kaks lemmikut ja vaenlast( jalgpallis) Holland ja Portugal omavahel madistamas. Kuigi Gomes, Figo, Nistelrooy jne edasi kelle pärast need meeskonnad kunagi ammu väga sümpaatseks muutusid, enam koondise eest suuri tegusid ei tee, jäävad Portugal ja Holland lemmikuks edasi ja seetõttu on päris raske täna seda mängu vaadata, kus edasi saab pääseda vaid üks ja halval juhul mitte kumbki.
Ma usun, et tuleb lahtine mäng, aga Portugal saab edasi. Paljutki sõltub muidugi Ronaldost ja kas Nani paneb edasi geniaalseid sööte, mida ainult Ronaldo ei suuda ära lüüa. Arvatavasti Holland hakkab palli hoidma, aga Taani vastu oli näha kui võimsad Portugali kiirrünnakud on, seekord äkki ei löö üks-ühtesid nii palju mööda. Edasipääs Portugalile võrduks poolfinaali kohaga, sest tsehhiga on tasemevahe märgatav - jah üllatusi juhtub, aga hetkel ei näe küll mingit võimalust ilma ründajata Tsehhil.

mjaasa
17.06.12, 14:17
Mis mängu vaadata täna? Hoian taanlastele pöialt ehk tulevad nad siit grupist välja. Teine mäng tõotab tulla väga põnev, kus mõlemal tiimil vaja võitu saada. Raske valik igaljuhul.

OhYeah
17.06.12, 14:19
Päris vinge värk. Kõigepealt räägid kuidas RvP on pask ning ego. Siis räägid kuidas Huntelaar ei saa 'service'it ning peab madalale palli järgi tulema.

Kui sa natukese Hollandi mängu ka vaataksid siis näeksid, et sealsed ründajad ongi poolkaitsjate poolt pm ära söödud. Sneijder ja Robben ongi sellised kes on oma 'personal glory' peal väljas ning otsivad enne lööki ning siis alles söötu. Pigem on neil liiga suur ego. Ja Klaas ju ka samamoodi, pingil on siis läbi meedia hädaldab nagu van der Vaart.

Einoh, ma ei saa aru kui raske on kaks lauset erinevast lõigust kokku viia. Su esimene lause näitab seda, et kahte järjestikust mõtet sa kokku üheks tervikuks ei suuda siduda. Robben, Van Persie, Afellay ja mõned teised moodustavad omaette tuumiku, kes arvavad, et nad on maailma nabad ja keegi teine tiimis mängima ei peaks peale nende, keda nemad isiklikult heaks ei kiida. Huntelaar sinna hulka ei kuulu. Ja vaata nüüd veel Hollandi viimase 6 kuu mänge ja viimaseid suurturniire ja saad aru, et kõik mis ma rääkisin, on tõsi. Van Persiel on võimalusi nagu küllusesarvest, kuid tavaliselt pudistab ära. Huntelaaril on võimalusi vähe ja kui mõni tasemel sööt tuleb (pane tähele mitte tsenderdus äärtelt nagu vaja oleks), siis võid kindel olla, et see tuleb just Sneijderilt. Sneijder on praegu ainus eesliinil, kes üritab mingit söödumängu üles ehitada ja ma ei tea, kas number 10-le saab ette heita seda kui ta ise vahest proovib peale lüüa? Eriti arvestades seda kui hea ta löök on.

Ja muide, rääkides hädaldamisest, siis Huntelaar on oma suu kinni hoidnud, et mitte tiimis asjatuid pingeid üles kruvida. Samuti on tema see, kes Van Persiet värava puhul õnnitlema läheb, ja siis Van Persie lihtsalt teda ignoreerib. Kas see on mingi normaalne käitumine ühe mängija poolt, kellel on veel 10 tiimikaaslast korraga väljakul? Ma ei tea mis paska sa jahud.

Tanel
17.06.12, 14:48
Kui sa natukese Hollandi mängu ka vaataksid siis näeksid, et sealsed ründajad ongi poolkaitsjate poolt pm ära söödud. Sneijder ja Robben ongi sellised kes on oma 'personal glory' peal väljas ning otsivad enne lööki ning siis alles söötu. Oot, Sneijder otsib enne lööki kui söötu. Jällegi pean ette tooma selle numbri mitu korda on tema söötudest Holland löögile pääsenud? 16 oli see vist. Kahe mängu peale.

Tofoa
17.06.12, 15:52
Pean liituma OhYeah ja Taneli arvamustega. Katk on kas seeni söönud või *rsenali fänn.

Stok
17.06.12, 16:09
Kuigi Gomes, Figo, Nistelrooy jne edasi kelle pärast need meeskonnad kunagi ammu väga sümpaatseks muutusid,

Hehehehehe, ühes lauses "Figo" ja "sümpaatne".

http://www.youtube.com/watch?v=gzmy7fcv9U8

Mis mängu vaadata täna? Hoian taanlastele pöialt ehk tulevad nad siit grupist välja. Teine mäng tõotab tulla väga põnev, kus mõlemal tiimil vaja võitu saada. Raske valik igaljuhul.

Üks telekast, teine otse.err.ee pealt?

Kenny's Heroes
17.06.12, 16:43
Eelistaks ikka Saksa-Taani. See oleks väga vinge üllatus, kui taanlased edasi pääseksid ja kahest ebasümpaatsuse tipust ülejäänud turniiri säästaksid (sorri ette, kui keegi hollandit või portugali fännab.)

karl54
17.06.12, 18:57
[QUOTE=Stok;1418068]Hehehehehe, ühes lauses "Figo" ja "sümpaatne".

http://www.youtube.com/watch?v=gzmy7fcv9U8

No Figo tegelikult iseloomustab minu jaoks seda põlvkonda, Rui Costa, Simao, Pauleta, Nunu Gomes jne, 2000 euroopakad olid Hollandil ja Portugalil väga hea aeg, kui näidati ilusat jalgpalli, mis kahjuks edu ei toonud. Jah, Figo on hiljem igast pulli teinud, aga Portugal oli selleks hetkeks juba nii sümpaatne, et mingid rumalused ei koti väga. Roma fännid peavad ka Tottit üliinimeseks, kuigi see "Legend" on ka igast paska tootnud. Minu jaoks jääb Figo lisaks selle võimsa tiimi, kes võitsid vist noorte tiitleid, aga täiskasvanute tiitlid jäid napilt saamata, hoolimata ilusast jalgpallist, iseloomustajana, ka võimsa jalgpallurina meelde, mitte muude teemadega.

coco
17.06.12, 20:02
Eks kõigil on õigus oma arvamusele, isegi siis kui see on ikka täitsa mööda. Ja mul on ehk õigus seda arvamust üritada naeruvääristada.

Jutt kuidas RvP pole suurturniiridel midagi teinud on ikka väga mööda. Hakkame järjest vaatama siis:
WC2006- RvP põhikooseisus vasakul äärel, Holland pudenes kaheksandikfinaalis löödes kokku turniiri jooksul vaid 3 väravat millest üks läks RvP arvele.
Euro2008- Holland kukkus Venemaa vastu veerandfinaalis. RvP saldoks jäi vasakul mängides seekord 2 väravat alustades põhis neljast mängust vaid ühes.
WC2010- Holland jõudis teadupärast finaali, RvPl oli küll väravate poolest veidi pettumust valmistav turniiri lüües tipuründaja 1 värav kuid kes mängu veidi lähemalt suudab jälgida, teab et oma liikumise ja link-up mänguga aitas hollandlastele nii mõnegi värava tekitada.
Euro2010- Holland on löönud sellel turniiril 1 värava ja sellega sai hakkama RvP.

Tundub et on ikka üht-teist teinud.

Mida on Huntelaar sellel EMil teinud? Kahel korral vahetusest sisse toodud, taanlaste vastu jättis 1vs1 löömata kui sakslaste vastu ei saanud arugi, et mees platsil oleks olnud. Ja jutud sellest kuidas vaesele Klaasile on liiga tehtud on ikka täielik jama. Koheselt kui Bert teatas, et taanlaste vastu jätab Hunteri pingile ja otsutab RvP kasuks, lekkis ajakirjandusse mitu intervjuud Klaasiga kus poiss oli kohe treeneri otsuse suure küsimuse alla pannud ja lausa nõudnud vatuseid oma pingilejätmise kohta. Selline suhtumine juba enne kui suurturniir alata jõudis, on see mis on ilmselgelt egodest pulbitseva Hollandi tiimi läbipõlemise peamiseks põhjuseks. Hiljem liitus Huntelaari jonniga ka VdV kuni lõpuks raporteeriti mingite leeride tekkimisest riietusruumis. Aga tüliõuna lükkas käima siiski pingipoiss Huntelaar.

Ja päeva lõpuks on RvP lihtsalt 3 korda parem jalgpallur. Jah, taanlaste vastu jättis mitu head võimalust kasutamata aga samas ei saa ignoreerida neid loodud võimalusi mida RvP oma liikumise ja väljakunägemisega on tekitanud. Kui sa Huntelaarile pallile jalale ei pane, siis ta ka väravat ei löö. Ma tahaks näha, et Hunter tühja koha pealt, nagu RVP sakslastele, värava suudaks lüüa.

Ja argument et Hunter lõi valikturniiril kõige rohkem väravaid on samuti bs. Me ei hakka võrdlema Saksamaad, Taanit ja Portugali nende meeskondadega kes valikturniiril hollandlaste teerulli alla jäid. Hunter oli lihtsalt see mees, kes fokaalse punktina need väravad ära lõi. Pane sellises üleolekus sinna ette mõni teine vähegi pädev mees ja ta lööb need samuti ära. Ja kui võrrelda meeste koondisterekordeid siis ka sealne vahe ei ole midagi kosmilist. RvPl 29 67st mängust ja Hunteril 31 55st. Ära ei maksa unustada, et Hunter on alati tipuründajat mänginud kuid RvP on enamuse ajast mänginud siiski madalamal.

Hollandi suurim probleem on kaitse. Kui rünnakul on kehv päev peab kaitse pidama. Kaitse on senises kahes mängus neid alt vedanud, kolmest sisseimetud väravast vähemalt kaks on ikka väga pehmed ja võib otseselt ebapädeva kaitsetöö arvele kirjutada. Lisaks on treener ja meeskond, kes panustab Robbeni sugusele mängijale nii kõrgeid panuseid nagu seda tehakse koondises ja ka bayernis, kõike seda väärt mis sealt tagasi tuleb.

Berti suurim viga oli üldse Robbeni, Hunteri ja VdV meeskonda arvamine. Ma saan aru, et liiga suured nimed et koju jätta ja vbla pole ka ajad nii head, et neid adekvaatselt oleks asendada olnud võimalik aga nendes see mädanik paraku peitub.

Ja kõik pole veel kadunud, Holland on siiani üsna kehvasti jooksnud. Kõik mis valesti minna on saanud on ka läinud. Ehk viimasel voorul on veel paar üllatust varuks. Pöidlad pihku.

OhYeah
17.06.12, 20:53
Päris "mõistlik" jutt. Et kui miski muu ei aita enam, siis toome statistika appi, küll sellega ehk suudab midagi ära tõestada. Mängitud minutid / löödud väravad räägivad aga selget keelt. Ei suutnud 2008. aasta veerandfinaalis Venemaa vastu Van Persie midagi ära teha, hoopis Van Gol oli see, kes ainukesena midagi üritas ja ka ühe lõpuks ära lõi. Samuti 2006. aasta kurikuulsas 1/16 finaalis. 2010. aasta World Cup oli täielik nali, sama hästi oleksid nad võinud kümnekesi mängida.

Ja teiseks, kas sa mõistad asja juures olevat psühholoogilist tegurit? Mida sina tunneksid Huntelaari asemel? Lööd rohkem väravaid aga lõpuks mängima pannakse ikka Van Persie. Siis kui vend ühtegi ära ei suuda lüüa, siis tuuaks tüüp viimaseks 20ks minutiks sisse ja palutakse kastanid tulest välja tuua. Siis kui terve meeskond on juba füüsiliselt ja psüühhiliselt kurnatud ja igasugune mängurõõm ja lootus on kadunud.

Van Persie on hea mängija, aga tema suhtumine ikka sakib kohutavalt. See mees tuleks esimesena koondisest välja lüüa. Väljakul on 11 meest kes peavad meeskonnana mängima, mitte 11 individuaalselt meisterlikku staari. Sellepärast on Venemaa teel koju, ja Tšehhi ja Kreeka on edasi.

vaikiv mees
17.06.12, 20:58
Oot, Sneijder otsib enne lööki kui söötu. Jällegi pean ette tooma selle numbri mitu korda on tema söötudest Holland löögile pääsenud? 16 oli see vist. Kahe mängu peale.

kuna jalgpall on ikka meeskondlik mäng, mitte individuaalala, on viga niisiis ikkagi sittades meeskonnakaaslastes? kes ära ei löö, enamasti isegi raamidesse (6+4 kõigi nende löögikohtade peale, mida WS kaaslastele ette on mänginud) ei taba?

natuke meenutab see siiski arsenali fännide retoorikat-
kui väravaid on löödud ainult üks, siis hakkame resultatiivsete söötude asemel lugema lihtsalt sööte või kes kui palju jooksnud on (kuigi mõistagi pole sellel mängu lõpuks vähimatki tähtsust)..
statistika on ju vägev, sakslastest veidi enam pallihoidmist, rohkem sööte parema õnnestumis%-ga jne

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/60909000/jpg/_60909579_match-statistics-v2-net-ger.jpg

Stok
17.06.12, 21:07
See oli nüüd küll kõige pikem musta valgeks rääkimine käesoleval hapukurgihooajal. Mees on viie suurturniiriga lausa 5 väravat löönud, hõissa! Seejuures jäi mulje, et kuna ta on palju valel positsioonil mänginud või vahetuses tulnud, siis ta on sellevõrra veelgi parem mängija, mitte vilets mees, et ei saanud põhikoosseisus oma õigel kohal platsile. Umbes nagu Mickey Owen, kel oli Realis kõige parem goals/minutes suhe, aga muidu tavaline flop.

Daz Booob
17.06.12, 21:09
Millepärast Robin ja Klaas mõlemad ei alusta?

coco
17.06.12, 21:44
Asi on ju ilmselgelt suhteline. Kui välja jätta hollandlaste 2010 edu, on viimased suurturniirid kõik varajase lõpu leidnud. Seega selles valguses on mees mängitud minutite kohta teinud küll. Ja kui võtta veel arvesse et pre2010 mängis ta peamiselt äärel ja 2008 oli peamiselt supervahetuse rollis, pole 5 väravat mingi häbiasi. Mõistagi oleks saanud paremini aga tulla siia ja uks lahti lüüa mõtteavaldustega, et RVP pole sittagi teinud kunagi suurturniiridel, on ikka uskumatult võhiklik. Ja nagu ma juba mainisin, siis RvP võis lüüa küll vaid ühe värava MM ajal kuid tema üldine kasutegur ja meeskonnamäng võimaldas siiski tema taga mängivatel poolkaitsjatel vajalikud väravad siiski ära lüüa ja peaaegu see kõige säravam koju tuua. Huntelaari üldine kasutegur meeskonnale on ikka märgatavalt väiksem ja seda teadvustab endale nähtavasti ka Bert. Kokkuvõttes on kogu see Huntelaari- RvP fiasko meeskonnamoraali tuksi keeranud ja mõlemale ründajale asjatu surve peale pannud. Mida oli ka näha esimeses mängu pudistamises, ja mõistagi iga kord kui Robin tegi vale liigutuse näitas kaamera kohe pingilt istuvat Klaasi. Asja oleks saanud lahendada kas mõlema mängitamise, emma-kumma pingilejätmise(eeldusega et suudetakse professionaalselt mõru pill alla neelata) või kellegi koondisest välja jätmisega. Nagu näha siis esimest ei suudetud välja mõelda, viimaseks ei jätkunud mune ja paraku keskmine variant keeras meeskonnamoraali tuksi ja tekitas asjatuid pingeid kogu koondise ümber.

Päeva lõpuks keegi, kes raiub et Huntelaari sugune ründaja ''väärib'' mingisuguste valikmängudes löödud väravate põhjal koondises põhikoosseisu kohta mängija ees, kes on mänguliselt 10st elemendist kaheksas temast üle, võiks lasta oma pead kontrollida.

Ja Sneijder oli 2010 staar ja on ka sellel turniiril hollandlaste üks parimaid olnud. Tema isetegur ei anna võrreldagi Robbeni omaga. Siin pole midagi vaielda.

Scarhead
17.06.12, 21:45
Millepärast Robin ja Klaas mõlemad ei alusta?

Sellepärast, et peatreeneril pole piisavalt mune ja oskusi oma kaitsest lähtuva taktikaga. See ansambel, kes seal koos, on ikka väga hale vari võrreldes eelnevate turniiridega. Meeskond on täis oskusi ja talenti, et see turniir kinni panna. Aga selle asemel on meestel teised prioriteedid ja preatreener tundub ka paras suss olevat. Enne EM-i pidasin Hollandit üheks kindlaks favoriidiks ja poleks selle vastu midagi, kui nad turniiri kinni paneksid. Tänasel päeval soovin Portugali edasipääsu, las oranjed maailmanabad siis lurbivad oma suppi kodus. Täna oleks lõpuks nagu aeg oma kaasmaalastele näidata, et on välja teeninud Hollandi särgi kandmise.

coco
17.06.12, 22:02
Ja teiseks, kas sa mõistad asja juures olevat psühholoogilist tegurit? Mida sina tunneksid Huntelaari asemel? Lööd rohkem väravaid aga lõpuks mängima pannakse ikka Van Persie. Siis kui vend ühtegi ära ei suuda lüüa, siis tuuaks tüüp viimaseks 20ks minutiks sisse ja palutakse kastanid tulest välja tuua. Siis kui terve meeskond on juba füüsiliselt ja psüühhiliselt kurnatud ja igasugune mängurõõm ja lootus on kadunud.

See on kohe eriti naljakas lõik. Üks osa professionaalse jalgpalluri igapäevaelust on treeneri valikute aksepteerimine ja iseenda motiveerimine. Jah võib-olla kui rollid oleks pööratud, oleks samasugune hala Robini poolt tulnud, me ei saa seda teadma. Fakt on see, et Klaas-poiss jäeti pingile istuma - mis peaks tal tegelikult võrdlemisi selge olema oma suurklubide päevilt - ja mängitud minutite põhjal tundub, et igati õigustatult. Taanlaste vastu sai 20, sakslaste vastu terve poolaeg. Aega küll et treenerile muljet avaldada ma leian.

dontastik
17.06.12, 22:02
Starting lineups

Netherlands (4-2-3-1): Stekelenburg; Van der Wiel, Vlaar, Mathijsen, Willems; De Jong, Van der Vaart; Van Persie, Sneijder, Robben; Huntelaar

Portugal (4-3-3): Rui Patricio; Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao; Veloso, Moutinho, Meireles; Nani, Postiga, Postiga

ja

Denmark (4-2-3-1): Andersen; Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen; Kvist, Zimling; J. Poulsen, Eriksen, Krohn-Dehli; Bendtner.

Germany (4-2-3-1): Neuer; Bender, Hummels, Badstuber, Lahm; Khedira, Schweinsteiger; Muller, Ozil, Podolski; Gomez.

moya
17.06.12, 22:16
...ja paljude tahtmine sai teoks: RVP ja Huntelaar mõlemad platsil.

ma ei ole selle Hollandi-teemaga eriti kursis - kas neil tõesti Willemsi asemel kedagi paremat ei ole võtta?

midfielder
17.06.12, 22:31
...ja paljude tahtmine sai teoks: RVP ja Huntelaar mõlemad platsil.

ma ei ole selle Hollandi-teemaga eriti kursis - kas neil tõesti Willemsi asemel kedagi paremat ei ole võtta?

Ei ole tõesti. Senine põhimees vasakul äärel Erik Pieters sai vahetult enne finaalturniiri vigastuse ja seetõttu kaasati Jetro Willems kes juba klubis asendas Pietersit ca pool aastat suhteliselt edukalt ning alternatiiv 34 aastase Bouma näol on ikkagi halb valik arvestades mehe kesist vormi klubisärgis. Üks variant oli veel Emanuelson kes küll Milanis põhimees pole kuid mehe kaitsvad omadused on saanud tugevat kriitikat mistõttu ja veel Ajaxis mängides koondise põhimeheks ei saanud. Tõsi praeguses sos olukorras oleks võinud muidugi teda 23 mehelisse lõppselektsiooni kaasata.

jamesblake
17.06.12, 22:38
Starting lineups

Netherlands (4-2-3-1): Stekelenburg; Van der Wiel, Vlaar, Mathijsen, Willems; De Jong, Van der Vaart; Van Persie, Sneijder, Robben; Huntelaar

Portugal (4-3-3): Rui Patricio; Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao; Veloso, Moutinho, Meireles; Nani, Postiga, Postiga

ja

Denmark (4-2-3-1): Andersen; Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen; Kvist, Zimling; J. Poulsen, Eriksen, Krohn-Dehli; Bendtner.

Germany (4-2-3-1): Neuer; Bender, Hummels, Badstuber, Lahm; Khedira, Schweinsteiger; Muller, Ozil, Podolski; Gomez.
Ma vihkan tähenärimist, ausalt ka...aga mis ajast Portugalil kaks Postigat ees mängib?

krissucool
17.06.12, 22:44
Heitingaga poldud rahul, et mees pingile jäeti või on mingi vigastus?

MESSI.
17.06.12, 23:35
Holland on ikka nii shit, kuigi algus oli paljulubav.

Marek_T
17.06.12, 23:43
Hollandist on alles hunnik oranzhi sitta, nagu oleks lahtise kõhuga siil kukeseeni söönud... Masendav kamp, kojusõit on neile enam kui teenitud. Egomaniakkde klubi. Esimest korda elus loodan, et Kristiina R. Onaldiino oranjedele lõpliku lahkumispileti üle annab...

EDIT: andis. Tubli. Kotimatkaa, ornajet.

krissucool
18.06.12, 00:16
Nii heade mängijatega nii sitasti annab mängida.

vincent
18.06.12, 00:25
http://wcsa10.files.wordpress.com/2010/06/hatersgonnahate.jpg

e: need kontrad on ikka puhas kuld täna terve mängu.

budu
18.06.12, 00:36
Holland ikka täitsa sitt,krt gay Kristiinal lasti kõike teha ja ise oldi nii passiivsed. Aga eks tsehhid saadavad pede teami ka kohe koju

Tofoa
18.06.12, 00:39
Holland ikka täitsa sitt,krt gay Kristiinal lasti kõike teha ja ise oldi nii passiivsed. Aga eks tsehhid saadavad pede teami ka kohe koju

Hahaha, võiks teha ennustusmängu, mitut lippu-logo budukas sel turniiril oma avatarina kanda jõuab. Keda poolfinaaliks fännama hakkad? Kes kõige heterom tiim on su jaoks siis?

Maarek
18.06.12, 00:41
Hollandi egomaniakid said oma palga kätte :p

mihkel555
18.06.12, 00:49
aga miks räägiti, et kui holland võidab portugali väh. 2 väravaga saavad nad edasi. minu arust loevad omavahelised mängud enne väravate vahet, ja taani võitis hollandit?!?!

jamesblake
18.06.12, 00:53
Hahah, tuulikud jäidki nullile, siiani suurepärane turniir.

Maarek
18.06.12, 00:54
aga miks räägiti, et kui holland võidab portugali väh. 2 väravaga saavad nad edasi. minu arust loevad omavahelised mängud enne väravate vahet, ja taani võitis hollandit?!?!

Sellel turniiril loevad rohkem väravad.

Tõlkima ei viitsi hakata, aga võrdse seisu puhul reeglid sellised:
1. Higher number of points obtained in the matches played between the teams in question;
2. Superior goal difference resulting from the matches played between the teams in question (if more than two teams finish equal on points);
3. Higher number of goals scored in the matches played between the teams in question (if more than two teams finish equal on points);

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2012

chac
18.06.12, 00:55

siis jagaksid 3 võistkonda omavahel - taani holland ja portugal, teised kohtumised surnud ringis lõppesid 1-väravalise eduga, ja taani/portugal lõid omavahel rohkem väravaid. seega vaja lüüa +2 väravat

krissucool
18.06.12, 00:58
Portugal võitis teenitult, aga ma ei väsi kordamast et igasugu diving wankerid nagu Ronaldo,Nani,Meireles,Young ja muud Kreeka, Itaalia näitekunstnikud on jalgpalli häbiplekk.

Tofoa
18.06.12, 01:00
Itaalia näitekunstnikud on jalgpalli häbiplekk.

Kes itaallastest sel turniiril näidelnud on? Puhtalt enda huvist, ise olen seni seda eelkõige Portugali ja Kreeka mängijate puhul tähendanud.

krissucool
18.06.12, 01:04
Kes itaallastest sel turniiril näidelnud on? Puhtalt enda huvist, ise olen seni seda eelkõige Portugali ja Kreeka mängijate puhul tähendanud.

Olgu, ma vabandan üldistamise pärast.See on lihtsalt tüüpiline stereotüüp, sest Itaalia mängijad on aegade jooksul olnud väga altid näitlejad.Järele mõeldes pole seda sellel turniiril täheldanud.
Minu paha.

mjaasa
18.06.12, 01:06
Dutch destroyers. Selline oli sky sport'is üks uudis, kui hollandlased tümitasid üht võistkonda enne EMi. Arvasin, et suudavad midagi see turniir, eks paljud arvasid. Kuid nulli peale jääda on ikka oskus omaette. Niipalju kui ma poole silmaga vaatasin sead mängu, oldi kohutavad. Jäi meelde üks nurgalöök hollandlastel, mida üritati maast lahti mängida ning tänu millele portugaallased kiirelt rünnakusse läksid. Ja üleüldse oldi kuidagi passiivsed. Taanlastest mega kahju, väga sümpaatseks muutusid minule. Järgmine valiktsükkel hoian neile pöialt ja olen kursis nende tegemistega. Portugaallased vist poolfinaalis, ei usu, et tšehhid suudavad nende vastu midagi. Samas lootma peab :) budukas, pane saksa avatar omale, siis ei eksi :D

Kenny's Heroes
18.06.12, 01:06
http://wcsa10.files.wordpress.com/2010/06/hatersgonnahate.jpg

http://i.imgur.com/yKFeL.jpg

Gallacher
18.06.12, 01:10
Mis aastal see oligi kui hollandlastel Surinami meeste ja põlishollandlaste vahel mingid jamad olid ja turniir seetõttu p...e läks? Vägisi tuli see meelde, sellise iseloomutu mängu (mängude) taustal ei imestaks, kui midagi sarnast ka tänavu oli. Või oli lihtsalt moraal nõrk - avamängu alguses Taani vastu ju oli periood kus mängiti väga hästi, ainult ära ei löödud. Kui aga väravat kohe ei tulnud ja taanlased lõid oma võimaluse ära, tekkis frustatsioon.
Aga oli mis oli, välja langesid teenitult ja õiglaselt nagunii.

krissucool
18.06.12, 01:11
Mis aastal see oligi kui hollandlastel Surinami meeste ja põlishollandlaste vahel mingid jamad olid ja turniir seetõttu p...e läks? Vägisi tuli see meelde, sellise iseloomutu mängu (mängude) taustal ei imestaks, kui midagi sarnast ka tänavu oli. Või oli lihtsalt moraal nõrk - avamängu alguses Taani vastu ju oli periood kus mängiti väga hästi, ainult ära ei löödud. Kui aga väravat kohe ei tulnud ja taanlased lõid oma võimaluse ära, tekkis frustatsioon.
Aga oli mis oli, välja langesid teenitult ja õiglaselt nagunii.
Kas see 2000 EM polnud`?

zaz
18.06.12, 01:17
Kodusel EMil jõudsid hollandlased poolfinaali, ku kaotasid Itaaliale penaltiseerias. Niiet vaevalt küll...

Epic
18.06.12, 01:21
Hambutu mäng tõepoolest hollandlaste poolt. Viimasele mängule mindi veel vastu eriti sinisilmselt. Kõik staarid väljakul ja pärast esimest 15 minutit tuli sellest välja paras puder ja kapsad. Huntelaar, van Persie ja Robben jäid kogu kohtumise jooksul täiesti anonüümseteks. Nagu oleks vähemuses mängitud.

Au ja kiitus samas ka Portugalile, et ei hakatud väristama, kui nii varakult juba kaotusseisu jäädi. No ja kui su meeskonnas on selline mees nagu Ronaldo, siis on võiduvõimalus enam kui olemas. Oleks olnud uskumatu, kui pärast seesugust hooaega oleks pärast alagrupiturniiri tal endiselt värav löömata. Oma tänase tahte ja mänguisuga oli ka kübara ära teeninud, mis üldse kaugele ei jäänud.

Turniir on küll ette arvamatu, kuid eeldatavasti ei tohiks ei Saksamaal ega ka Portugalil veerandfinaalis probleeme olla ning Portugal võib musta hobusena lõpuks väga kaugele kapata nagu juba enne turniiri algust ennustatud.

OhYeah
18.06.12, 01:27
Kas see 2000 EM polnud`?

Nii palju kui ma mäletan oli 90ndate keskel see möll seal.

Aga jah, nii heade mängijatega nii sitta mängu teha, see on ikka saavutus omaette! Ei oleks kõige räigemas õudusunenäos sellist fiaskot ette näinud nagu täna õhtul nägin. Kuigi jah, ohumärgid olid õhus ja tunne oli veits kõhe küll. Viimased 6 kuud mängiti suht sitalt, Inglismaad võideti õnnega pooleks aga viimasest 3st warmup mängust kaotati kaks, Bayernile ja Bulgaariale.

Ma oleks olnud rahul, kui nad oleks faking kasvõi ühe väravaga võitnud Portugali ja ikkagi koju sõitnud. Kui mitu korda saab ajaloo väitel ühele tiimile kaotada? For fucks sake, 2002 MM läks Portugali nahka, 2004 EM kah, ja 2006 MM takkajärgi ja nüüd siis neljas kord 10 aasta jooksul. Ei tea mida järgmiseks? Järsku peaks endale portugaallasest peatreeneri võtma.

Aga siis lühiülevaade mida mina mängijatest arvan:

Mathjisen: see vend oleks pidanud peale MMi sussid varna viskama. 90% ründajaid mängib selle venna outi.
Vlaar: sobib vaid B ja C-kategooria riikide vastu, tugevate vastu mitte ealeski ei saa ta hakkama.
Van der Wiel: mõttetult ülehaibitud vend kes ei oska kaitsta ega rünnakut üles võtta. Viimased 2 aastat paigal tammunud. Tiimist välja esimeses järjekorras.
Willems: las mängib klubi eest veel 2-3 aastat ja siis vaataks uuesti asja. Mingeid päris lapsi ei tohiks nagu tiimi võtta. Totakad valesöödud ja palliäraandmised näitasid seda hästi.
De Jong: tubli poiss, võitles ja palli mõttetult ära ei andnud.
Van der Vaart: peab tunnistama, et tema osas eksisin. Puhtalt konsentratsiooni pealt lõi ilusa värava ja oli lähedal teisele. Ainult ego tuleks tal kontrolli alla saada, shit-talkida võib siis kui EM või MM karikas kapis on.
Sneijder: üks väheseid kes üritas ka pressi teha ja palli tagasi võita.
Van Persie: ei suuda kunagi kastaneid tulest välja tuua nagu mõned vanemad staarid nagu Van Gol või Bergkamp.
Huntelaar: ilmselt peab sama ütlema kui Van Persie kohta.
Robben: kui suudab mentaalse frustratsiooni ületada siis ehk on veel üks suurturniir ees. Muidu, no way.

Treenerist ei hakka üldse mängima. Et paneme Willemsi mängu, kui on sama koha peale panna Schaars kes on kaitses kindlalt tugevam? Keskkaitsesse jätame Mathjiseni aga võtame ära Heitinga? MIDA VITTU??? Van "puujalgade kuningas" der Wiel mängu, ja välja jätame Boulahrouzi kes kaitseb alati kuni viimase veretilgani? Eelmised kaks mängu jooksutame 35 aastast Van Bommelit kes enam joosta ei jaksa, samal ajal kui pingil istub Strootman.

Kaks varianti: kas sellel vennal oli täna viimane päev peatreenerina või pole Hollandil 2014 MMil mitte mingit šanssi.

vaikiv mees
18.06.12, 01:29
Taanlastest mega kahju

jah, kui nad oleks viigiseisul penalti ka saanud,
kes teab milline šokk-tulemus oleks võinud sealt veel kooruda ja POR&DEN koos edasi saada

võiks teha ennustusmängu, mitut lippu-logo budukas sel turniiril oma avatarina kanda jõuab?

vähemalt huvitav turniir,

nagu film, kus peategelane juba algul surma saab;)

Nii palju kui ma mäletan oli 90ndate keskel see möll seal.

sul on vist õigus:

because of his role in a conflict in the Dutch national team during the European football championship in 1996, which eventually led to a dramatic performance in the tournament.
The media saw it as conflict between the black (Surinamese) and the white Dutch players, but it actually was a power struggle over salary within in their club team Ajax.

krissucool
18.06.12, 01:43
Kodusel EMil jõudsid hollandlased poolfinaali, ku kaotasid Itaaliale penaltiseerias. Niiet vaevalt küll...

Seda turniiri peesse mineku osa ei pannud tähele jah.
Millegi pärast oli meeles, et sellel turniiril olid neil ka mingid vastuolud, aga juu siis oli valesti meeles.
Võibolla oli siis rohkem juttu koduseinte survest.

rotten
18.06.12, 03:46
Saksa-Taani mäng. Saksamaalt oli kaitses Neuer ja ülejäänud tegid Taani värva all söödumängu rahulikult. Taani hoidis viiki kuni seda oli ja lootis Hollandi võitu. Seda sinnamaani kuni eeltöö tehti Saksamaa poolt viimaseks väravaks ära nii hästi, et ükskõik kes oleks võinud minna ja jala pehmelt ette panna ning värava ära vormistada (ok väljaarvatud Mario Balotelli muidugi). Noorele Benderile on see värav ehk kasulik enesekindlusetablett ja loodetavasti julgeb vahel ka ise rohkem hea võimaluse korral löögile minna ja mitte ainult Schweinsteigerile söödupoisiks jääda.

Aramis
18.06.12, 06:24
Noh, tablett või mitte - nelja aasta pärast on mõlemad Benderid põhis.

budu
18.06.12, 09:58
Hahaha, võiks teha ennustusmängu, mitut lippu-logo budukas sel turniiril oma avatarina kanda jõuab. Keda poolfinaaliks fännama hakkad? Kes kõige heterom tiim on su jaoks siis?

Ma olen aastaid rahvusvahelises jalgpallis olnud hollandi ja inglismaa poolt!
Ma ei saa aru miks sa igal pool tonti näes. Kas vahest ei võiks vähe sa normaalne ka olla ja mitta koguaeg jaurata

budu
18.06.12, 10:02
Dutch destroyers. Selline oli sky sport'is üks uudis, kui hollandlased tümitasid üht võistkonda enne EMi. Arvasin, et suudavad midagi see turniir, eks paljud arvasid. Kuid nulli peale jääda on ikka oskus omaette. Niipalju kui ma poole silmaga vaatasin sead mängu, oldi kohutavad. Jäi meelde üks nurgalöök hollandlastel, mida üritati maast lahti mängida ning tänu millele portugaallased kiirelt rünnakusse läksid. Ja üleüldse oldi kuidagi passiivsed. Taanlastest mega kahju, väga sümpaatseks muutusid minule. Järgmine valiktsükkel hoian neile pöialt ja olen kursis nende tegemistega. Portugaallased vist poolfinaalis, ei usu, et tšehhid suudavad nende vastu midagi. Samas lootma peab :) budukas, pane saksa avatar omale, siis ei eksi :D

Ei ole kunagi saksa meeldinud! Ja nagu ütlesin ,siis fännan hollandi ja inglise jalgpalli. Kui ka inglismaa väljas siis suht savi ,et kes selle jama võidab. Muidugi loodan,et anti jalgpalli mängivad portugal ja itaalia seda ei saa. No muidugi täna mängivad hispaania ja horvaatia 2-2 ja spagetid saavad koju

mcnamara
18.06.12, 11:04
Eks siis eile sai taanlaste viimsele võitlusele kaasa elatud. Aga nojah - selge klassivahe. Lõpus polnud ka pingilt kedagi võtta, kes värsket jõudu ründesse oleks toonud. Aga üldiselt siiski viis pluss poistele. Kjaer ja Agger võinuks lihtsalt pikka palli taguda, aga nad pigem üritasid kõigis kolmes mängus jalgpalli mängida. Muidugi tõi see vigu, aga vähemalt püsiti enam-vähem alati mängus sees. Aga suurim leid vast siiski Krohn-Dehli. Ei usu, et ta sügisel enam kodumaal mängib.

Tanel
18.06.12, 11:08
Muidugi loodan,et anti jalgpalli mängivad portugal ja itaalia seda ei saa. No muidugi täna mängivad hispaania ja horvaatia 2-2 ja spagetid saavad koju
Jah, ei saa vastu Inglismaa übersuper imevutile, kus Parkeri ja Gerrardi poolt käima pandavat söödu virr-varri on lausa lust vaadata ning kontrad on plahvatuslikud. Vot nii peab jalgpalli mängima.

Itaalia senised esitused on aga haigutama pannud, ei mingit loovust ega kiirust mängus: 9 meest istuvad kaitses ja Balotelli sügab niisama mune.

Maarek
18.06.12, 11:52
Ei ole kunagi saksa meeldinud! Ja nagu ütlesin ,siis fännan hollandi ja inglise jalgpalli. Kui ka inglismaa väljas siis suht savi ,et kes selle jama võidab. Muidugi loodan,et anti jalgpalli mängivad portugal ja itaalia seda ei saa.

Jah, ei saa vastu Inglismaa übersuper imevutile, kus Parkeri ja Gerrardi poolt käima pandavat söödu virr-varri on lausa lust vaadata ning kontrad on plahvatuslikud. Vot nii peab jalgpalli mängima.

Itaalia senised esitused on aga haigutama pannud, ei mingit loovust ega kiirust mängus: 9 meest istuvad kaitses ja Balotelli sügab niisama mune.

Supervutt Inglismaa esituses:
vs. Rootsi - pealelööke 16 (6 väravale, 7 mööda, 3 blokitud)
vs. favoriit Prantusmaa - pealelööke 5 (1 väravale, 2 mööda, 2 blokitud)

Antijalgpall Portugali esituses:
vs. Holland - pealelööke 24 (8 väravale, 13 mööda, 2 posti ja 3 blokitud)
vs. Taani - pealelööke 15 (6 väravale, 5 mööda, 4 blokitud)
vs. favoriit Saksamaa - pealelööke 12 (3 väravale, 4 mööda, 1 posti ja 5 blokitud)

Antijalgpall Itaalia esituses:
vs. Horvaatia - pealelööke 15 (5 väravale, 7 mööda, 3 blokitud)
vs. favoriit Hispaania - pealelööke 11 (6 väravale, 3 mööda, 2 blokitud)

Homme hoian Inglismaale pöialt ;)

chac
18.06.12, 13:10
Saksa-Taani mäng. Saksamaalt oli kaitses Neuer ja ülejäänud tegid Taani värva all söödumängu rahulikult. Taani hoidis viiki kuni seda oli ja lootis Hollandi võitu. Seda sinnamaani kuni eeltöö tehti Saksamaa poolt viimaseks väravaks ära nii hästi, et ükskõik kes oleks võinud minna ja jala pehmelt ette panna ning värava ära vormistada (ok väljaarvatud Mario Balotelli muidugi). Noorele Benderile on see värav ehk kasulik enesekindlusetablett ja loodetavasti julgeb vahel ka ise rohkem hea võimaluse korral löögile minna ja mitte ainult Schweinsteigerile söödupoisiks jääda.

ilmselt vaatasime erinevat mängu.
taani siiski üritas ka niipalju kui neil võimalik oli, kuigi tõsi et saksamaa domineeris.
päris nalja oleks saanud kui taanlastele seisul 1:1 bentneri väljateenitud penalti oleks määratud ja nad selle sisse löönud...

Edson
18.06.12, 13:23
Kas see 2000 EM polnud`?

Hollandi pärismaalaste ja Surninami päritolu hollandlaste probleemid olid peamiselt 1998-2000 paiku. Surninami maffia vedajad olid Davids, Seedorf.

Aga egodega on jamasid olnud ennegi.

Juba 1994 MMi eel läksid enne finaalturniiri tülli legendaarne Ruud Gullit ja hollandlaste peatreener Dick Advocaat, tagajärg oli, et Gullit sammus minema ja turniir mängiti ilma temata. Sellest oli väga kahju, sest iseenesest oli siis veel alles vana kaardivägi, kes tõid 1988 EM tiitli, Rijkaard, Koeman ja co, aga juba oli platsil ka uue aja staarid Bergkamp, deBoerid. Minu hinnagul oli see Hollandi üks parimaid tiime läbi ajaloo. Tähendab oleks olnud, koos Gullitiga. Gulliti point oli, et USA kuumuses (MM ajal oli seal väga kuum ilm) ei saa kogu pikk turniir 100% ajast rünnata ja tuleb mängida natuke rahulikumat mängu. Advocaat sellega nõus ei olnud. Holland mängiski 1994 väga atraktiivset vutti ja kaotati veerandfinaalis legendaarses mängus 2:3 Brasiiliale. Brasiilia läks 2:0 ette, Holland tuli 2:2 järgi, kuni Branco lõi lõpus kauglöögist 3:2. Karm aga ilus mäng oli.

Siis oli Holland tõelise atraktiivse jalgpalli viljeleja ja eristus selgelt, sest sel ajal mängisid mitmed tiimid ju catenacciot (ita) või lihtsalt masinlikku stiili (ger). See mängustiil tõi Hollandile palju fänne, k.a. minu.

Vot sellised heietused. Praegune Holland pole enam kaugelt see mis siis. Käesolev oli ajaloo halvim Hollandi turniir. Viimati sai Holland 3 kaotust järjest 22 aastat tagasi, 1990 aastal...

priity
18.06.12, 15:34
Loodetavasti hollandlased enne aprilli treenerivahetust ette ei võta...

22.03.2013 20:30 (21:30), Amsterdam ArenA Holland - Eesti

OhYeah
18.06.12, 15:46

Ei tea mis mänge sina vaatasid, ilmselt mitte küll EMi omi. Itaalia on nagu uuesti sündinud, liiguvad ainult edasi ja väga otsustavalt lähevad rünnakule. Inglased olid need, kes kohe palli kaotades 8kesi kastis olid ja kahes liinis kaitses istusid. Itallased mängisid üldse 3 kaitsjaga, ainus rahvuskoondis Euroopas vist kes nii mängib.

Niiet ma ei tea tõesti mis mänge sa vaatad.

vincent
18.06.12, 15:50
Ei tea mis mänge sina vaatasid, ilmselt mitte küll EMi omi. Itaalia on nagu uuesti sündinud, liiguvad ainult edasi ja väga otsustavalt lähevad rünnakule. Inglased olid need, kes kohe palli kaotades 8kesi kastis olid ja kahes liinis kaitses istusid. Itallased mängisid üldse 3 kaitsjaga, ainus rahvuskoondis Euroopas vist kes nii mängib.

Niiet ma ei tea tõesti mis mänge sa vaatad.
Ilmselgelt neid, kus irooniasoolikat ka õlle kõrvale jagati.

Scarhead
18.06.12, 16:11
Keskkaitsesse jätame Mathjiseni aga võtame ära Heitinga?

Kui kahte esimest Hollandi mängu juhtusid nägema, siis see küsimus on küll liiast.

karl91
19.06.12, 02:43
http://gifsoup.com/MzgwMTk4OQ