PDA

View Full Version : EM 2012 finaal: Hispaania-Itaalia

dontastik
29.06.12, 00:55
1. juuli

Referee: Pedro Proença (POR) – Stadium: Olympic Stadium, Kyiv (UKR)

Kas Hispaania suudab võita kolmanda suurturniiri järjest?
Millise taktikaga peab Itaalia mängule minema, et Hispaaniat murda ja ise Euroopa meistriks tulla?
Kas Euroopa meister selgitatakse normaalajal või läheb ka vaja lisaaega ja äärmisel juhul ka penalteid?
Kas Balotelli suudab ka Hispaania vastu särada?

Laskem arutelul alata!

hofnar
29.06.12, 01:24
Pühapäeva õhtu telekast midagi huvitavat ka tuleb või tõesti ei ole suvel midagi vaadata?

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/295155_429369083769364_42589256_n.jpg
Võta välja!

dontastik
29.06.12, 01:58
Mõni moderaator võiks selle teema korralikult puhtaks teha, et ka esimesele lehele mõne korraliku foorumikasutaja asjalik postitus jääks, millest edasi saaks mõne korraliku arutelu aretada.

MESSI.
29.06.12, 02:16
Kas Hispaania suudab võita kolmanda suurturniiri järjest?
Fifty-fifty. Mõlemal on olnud halvemaid kui ka paremaid päevi.

Millise taktikaga peab Itaalia mängule minema, et Hispaaniat murda ja ise Euroopa meistriks tulla?
Ründavalt, sarnaselt tänase mänguskeemiga. Kui Hispaania söödumaestrod keskväljal segadusse ajada, siis ega seal ründeliinis ka midagi erilist ei toimu. Sellele vastupanuks peakski Hispaania mängitama ees kas või Llorentet ,kes ehk suudaks seal ees ise midagi korraldada ja siis suurem võimalus, et Hispaania ei ürita end palliga väravasse joosta-Itaalia kaitset ei saa võrrelda Iirimaa omaga, viimasel oli see nagu juust. Teadupärast on juustus augud.

Kas Euroopa meister selgitatakse normaalajal või läheb ka vaja lisaaega ja äärmisel juhul ka penalteid?
Normaalajal.

Fifty-fifty. Tal oleneb see tujust.

krissucool
29.06.12, 02:28
Einoo Itaaliale props.Suurepäraselt mängisid ja igati targalt on terve turniir mängitud.
Aga ma ei saa aru kuidas mõni Itaalia fänn saab tulla ülbama maaila kõige suurema türapea pildiga foorumisse.
Mul pole sellel turniiril Itaalia vastu mitte midagi, ka finaalis täielikult nende poolt.
Mu ainuke soov on, et Balotelli kõrbeks.
Kuidas saab keegi seda tolgust üldse austada või fännata või mida iganes?
Olgu, on andekas jalgpallur, aga see ei saa ju ometi ollla kõik!?Väärikus, austus teiste suhtes, kas see ei loe midagi?

OhYeah
29.06.12, 03:14
Einoo Itaaliale props.Suurepäraselt mängisid ja igati targalt on terve turniir mängitud.
Aga ma ei saa aru kuidas mõni Itaalia fänn saab tulla ülbama maaila kõige suurema türapea pildiga foorumisse.
Mul pole sellel turniiril Itaalia vastu mitte midagi, ka finaalis täielikult nende poolt.
Olgu, on andekas jalgpallur, aga see ei saa ju ometi ollla kõik!?Väärikus, austus teiste suhtes, kas see ei loe midagi?

Puudega inimese üle ei naerda, vaid tuntakse kaasa.

Raivo19
29.06.12, 04:33
Fifty-fifty. Tal oleneb see tujust.Nii huvi pärast küsiks, äkki keegi teab, kas oli päevakangelasel seal kramp või jala äratõmbamine või lollimängimine venitamiseks? Välja ta vahetati, finaaliks ikka kombes?

orbitaaljaam
29.06.12, 08:54
Kuskilt jäi silma, et kramp.

malagar
29.06.12, 09:47

Mis kuradi tolgus - tavaline noor poiss lihtsalt oma tempudega. Me kõik teeme noorest peast lollusi - millal siis veel ? Hullem on kui sa kolmekümneselt ka veel sitapea oled - nagu näiteks John Terry või tema poevarastest ja narkoärikatest äiad-emad- isad - ämmad- kes on ligi pensionieas aga ikka lollid nagu tallanahad ja lisaks pätid kah veel.

budu
29.06.12, 09:50
Ma tean, et trolle ei tohiks toita, kuid siiski - Budukas, kas sa tõesti arvad, et Inglismaa oli parem kui Itaalia? Kas sa tõesti arvad, et Itaalial polnud tänases mängus paremaid võimalusi?
Siiralt ja ausalt küsin.

Itaalia oli mänguliselt parem kui inglismaa aga võitsite vaid pennude toel ,saksamaa ja itaalia olid võrdsed aga Balotelli oli lihtsalt täna mees kõrgemalt. Võitsite 2-1 ja nüüd olete finaalis! Ise jätan finaali vahele

mcnamara
29.06.12, 09:50
Mõni moderaator võiks selle teema korralikult puhtaks teha, et ka esimesele lehele mõne korraliku foorumikasutaja asjalik postitus jääks, millest edasi saaks mõne korraliku arutelu aretada.

OK. Üritage nüüd kõik biheivida.

Marek_T
29.06.12, 09:57
Ise jätan finaali vahele

Sa jätadki konkreetselt EM finaali vaatamata sellepärast, et sinu (sitt) lemmikmeeskond veerandfinaalis välja langes?

Jalgpallisõber, tõepoolest.

budu
29.06.12, 12:12
Sa jätadki konkreetselt EM finaali vaatamata sellepärast, et sinu (sitt) lemmikmeeskond veerandfinaalis välja langes?

Jalgpallisõber, tõepoolest.

No pühapäevani on veel piisavalt aega aga raske on vaadata mängu kui ei ole kellegi poolt olla. Üleüldiselt on minu jaoks tegemist viimaste aegade kõige ebaõnnestunud turniiriga.
Kuigi tegelt Inglismaa isegi üllatas mind.Ise arvasin,et ega neil ei ole lootust isegi alagrupist edasi saada aga läks nii nagu läks.
Aga mida tegid hollandlased sel turniiril? grupp turiste ja ei midagi muud. eks lõpuks finaali said need kes seda kõige rohkem tahtsid.
Kui Balo kavatseb veel hullu panna ja hispaania mängib sama kehvalt nagu portugali vastu siis makaronidel võimalik tiitel suht kergelt saada.
Igatahes teistele edukat finaali vaatamist!

eika
29.06.12, 12:14
http://willmalonedotcom.files.wordpress.com/2011/09/tumblr_lryevqjupu1qgiv3co1_400.gif
üks budukas jõuab rohkem jaurata, kui üks mcn kustutada

Devil
29.06.12, 12:17
Väärikus, austus teiste suhtes, kas see ei loe midagi?Mille halvaga on ta sulle silma jäänud?

eika
29.06.12, 12:18
Balotelli: “Some people were annoyed that I took my shirt off? Maybe because I showed off my physique and they are jealous!”

budu
29.06.12, 12:26
http://willmalonedotcom.files.wordpress.com/2011/09/tumblr_lryevqjupu1qgiv3co1_400.gif
üks budukas jõuab rohkem jaurata, kui üks mcn kustutada

mis sind häirib. Üritasin teha norm postituse aga sina ikka aint jaurad.

difender
29.06.12, 12:29
Pean ausalt tunnistama, et ennem EM algust ei uskunud, et Itaalia nii hästi mängida suudab ja ei mängi sugugi sellist jalgpalli mida ma neilt ootasin kui arvestada mis toimus Itaalia jalgpallis sel ajal kodumaal. Nüüd pole midagi öelda, et kui lööge Hispaanial puur täis ja lõpetaga Hispaania koondise edutee ja võitke oma teine EM tiitel.

Stok
29.06.12, 12:49
Referee: TBD

Pedro Proença (POR)

Seni vilistanud Hispaania-Iirimaa (5 kollast), Rootsi-Prantsus (3 kollast), ja Ingländ-Itaalia (2 kollast) mänge. Tema vilistas ka käesoleva aasta CL finaali.

http://footballnus.files.wordpress.com/2012/06/ref-vs-keith-andrews.gif

malagar
29.06.12, 15:00
See on tegelt hea gif ju - väke kohtunik jookseb suurele iirlasele otsa - too tunneb kontakti ja uskudes et teda rammis hispaanlane, variseb koheselt murule nagu laip :)

Raivo19
29.06.12, 16:26
No pühapäevani on veel piisavalt aega aga raske on vaadata mängu kui ei ole kellegi poolt olla. Üleüldiselt on minu jaoks tegemist viimaste aegade kõige ebaõnnestunud turniiriga.
Kuigi tegelt Inglismaa isegi üllatas mind.Ise arvasin,et ega neil ei ole lootust isegi alagrupist edasi saada aga läks nii nagu läks.
Aga mida tegid hollandlased sel turniiril? grupp turiste ja ei midagi muud. eks lõpuks finaali said need kes seda kõige rohkem tahtsid.
Kui Balo kavatseb veel hullu panna ja hispaania mängib sama kehvalt nagu portugali vastu siis makaronidel võimalik tiitel suht kergelt saada.
Igatahes teistele edukat finaali vaatamist!1) Ole siis jalgpalli poolt, kui muidu ei oska olla. :)

2) Turniir on olnud huvitav, kaugeltki mitte ebaõnnestunud.

3) Hollandlased polnud turistid, nende keskmisest tasemest jäi seekord vajaka, kui on kõrgema käigu sisse panijaid. Mängiti grupis, kust kaks meeskonda jõudsid n.ö. pronksile + ülisüdikas Taani. Turistid ei saa öelda ilusad väravad löönud meeskonna kohta. Tahtmist ka oli, seekord läks lihtsalt nii.

4) Hispaania ei mänginud Portugali vastu kehvasti, mida aeg edasi, aina paremini. Lihtsalt Portugal on praegu väga heas vormis, mängib hingestatult, tohutu adreka-pauk silmis, võitlevad, jaksavad.

5) Tiitel kergelt??? Unusta ära, sõbrake! Kummalegi ei saa seda olema, raske turniir seljataga, väsimus ja pinge teevad oma töö.

6) Vaata finaali ja naudi vutti, nagu Koerus 150 inimest seda tavaliselt teevad. Vastasel juhul ei võta sind keegi tõsiselt ja pole mõtet oma aega siin surnuks lüüa. Võta ennast kokku, ole meheks ja kõike paremat! :)

Kenny's Heroes
29.06.12, 16:39
Balotelli: “Some people were annoyed that I took my shirt off? Maybe because I showed off my physique and they are jealous!”

noh, vääriti mõistetud geenius, või kuidas see nüüd oligi

dontastik
29.06.12, 16:43
Pedro Proença (POR)

Seni vilistanud Hispaania-Iirimaa (5 kollast), Rootsi-Prantsus (3 kollast), ja Ingländ-Itaalia (2 kollast) mänge. Tema vilistas ka käesoleva aasta CL finaali.

http://footballnus.files.wordpress.com/2012/06/ref-vs-keith-andrews.gif

Huvitav otsus UEFA poolt kuna ise arvasin, et Howard Webb saab selle õiguse. Proenca vilistas ka CL'i finaali ja seal tegi ta suurepärase vilepartii. Loodame, et ka finaalis on mees oma ülesannete kõrgusel.

Tofoa
29.06.12, 18:27
Vastasel juhul ei võta sind keegi tõsiselt ja pole mõtet oma aega siin surnuks lüüa.

See ruum on täis inimesi, kes budukat tõsiselt võtavad:

http://www.kaplanpicturemaker.com/yahoo_site_admin/assets/images/roomCorner.314212017_std.jpg

Panso
29.06.12, 22:34
http://l.yimg.com/bt/api/res/1.2/c8jWq_88XxHTobyduGAmhA--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NTt3PTYzMA--/http://media.zenfs.com/en_GB/Sports/Eurosport/857675.png

dontastik
01.07.12, 22:02
https://p.twimg.com/Awuuv8RCQAAhD-Z.jpg

mjaasa
01.07.12, 22:21
Leian end huvitavast seisukohast, et olen makaronide poolt täna. Varasematel turniiridel olen olnud kategooriliselt nende vastu. Ei tea, kas "süüdi" on nende hea mäng või ebasümpaatsed hispaanlased.

Brick
02.07.12, 00:27
Minu jaoks totaalselt igav finaal. Oleks vaid Saksamaa alistanud Itaalia... Oleks ja poleks on samas sellised toredad sõnad, mida alati hea kasutada.
Itaalial selgelt mahlad väljas ja enam pressi ei jõutud teha. Kaua see Pirlo ikka suudab joosta seal keskel...

Aga noh, palju õnne Hispaaniale.

petteri
02.07.12, 00:48
Minu jaoks totaalselt igav finaal. Oleks vaid Saksamaa alistanud Itaalia... Oleks ja poleks on samas sellised toredad sõnad, mida alati hea kasutada.
Itaalial selgelt mahlad väljas ja enam pressi ei jõutud teha. Kaua see Pirlo ikka suudab joosta seal keskel...

Aga noh, palju õnne Hispaaniale.

Ei suutnud Itaalia lühikese aja jooksul kahte favoriiti alistada. Kahju muidugi, et neil täna ei õnnestunud see mäng nagu neil Saksamaa vastu õnnestus.

Hispaania on muidugi tase omaette

Meintz
02.07.12, 01:02
Vedas Budulojusel

Oot, kes siis turniiri suurim väravakütt on. Gomez, Mandzukic ja Balotelli vist mõnda söötu kirja ei saanud, seega Torres (!?):D

mjaasa
02.07.12, 01:06
Pärast Motta vigastust ei suutnud makaronid kahjuks midagi enam. Esimene poolaeg oli ju päris kena. Pirlot oli kohe kahju vaadata, hea turniir oli tal.

Daz Booob
02.07.12, 01:07
Vedas Budulojusel

Oot, kes siis turniiri suurim väravakütt on. Gomez, Mandzukic ja Balotelli vist mõnda söötu kirja ei saanud, seega Torres (!?):D

Gomez'il rohkem minuteid, seega Torres. Sweet.

idikas
02.07.12, 01:43
Kes parima mängija tiitli sai?

Vask
02.07.12, 02:00
Hispaania näitas tegelikult oma klassi, kui mindi lihtsalt(va Portugali vastu) ja igavalt finaali ja alles finaalis näitas oma õiget mängu. Itaallastest on isegi natuke kahju ja seda eelkõige ebaõnne pärast vigastuse näol, peale mida lõpetati mäng sisuliselt ära. Hispaania on siiski maailma ja Euroopa parim meeskond, keda on raske võita.

dontastik
02.07.12, 02:08

Torres http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2012/golden-boot/winner/index.html

Gallacher
02.07.12, 02:08
Vigastuse osas oli Itaalial ebaõnne kindlasti ja küllap treener hakkab selle eest veel saama, et 55 minutiks kõik vahetused tehtud aga pisut varem oli itaallastel jälle kõvasti õnne kui käega mängimise eest penaltit ei antud.
Lõpus jäeti üks pennal veel andmata aga selleks ajaks oli mäng muidugi lõplikult tehtud.

idikas
02.07.12, 02:13
Torres http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2012/golden-boot/winner/index.html
See on top scoreri tiitel, neid eraldi ei jagata?

Raivo19
02.07.12, 04:02
See on top scoreri tiitel, neid eraldi ei jagata?Parima väravaküti tiitlit jäävad jagama kõik...kuigi võiks olla küll ses järjestuses, et kes kaugemale jõudis, on eespool. :)

budu
02.07.12, 09:53
No Raivo,ennustasin ju,et tuleb ühepoolne mäng ...

HellBoy22
02.07.12, 11:39
On üldse kunagi juhtunud, et tähtsas mängus peab üks võistkond praktiliselt terve teise poolaja mängima kümnekesi, kuna vigastuse tõttu ei saa mängija mängu jätkata?

Kivi77
02.07.12, 14:09

Ei Torres sai Golden Boot auhinna, see ei ole ju Player of the tournament auhind vaid top scorer. See MVP vist valitakse veel, ilmselt Xavi või Iniesta. Castrol indexi kõrgeima hinnangu sai muidugi Sergio Ramos. Silvalt ka muidugi 2+3, mis on turniiri parim stats. Kuna hisp lasi aint 1 värava omale 6 mängus, siis võib Ramos selle vabalt saada või miks mitte Iker.

MESSI.
02.07.12, 14:15
Official: Barcelona player Andres Iniesta has been chosen as best player of the Euro

Raivo19
02.07.12, 15:19
No Raivo,ennustasin ju,et tuleb ühepoolne mäng ...Ega ma vastu vaielnudki. Ühes teises teemas kirjutasin ka, et suurt Itaalial loota pole, aga pall on ümmargune. Arvasin lihtsalt, et nii kergelt ei tule midagi. Aga noh, see oli üllatuseks ilmselt kõigile. Ega sa ometi vaatamata jätnud? :)

p.s. Kusjuures, sina rääkisid mingist võimalusest Itaalial kergelt tiitel saada, siis ma viisakalt vastates üritasin öelda, et kergelt ei tule midagi ja sisuline finaal oli ESP-POR. ;)
See, et Itaaliat vigastustega ebaõnn saatis ja nad lõpuni ei jaksanud, tegi tugeval Hispaanial elu muidugi kergeks. Samas jääb Itaaliale teadmine, et grupifaasis mängiti tulevase meistriga, kui võrdne-võrdsega viiki.