PDA

View Full Version : FC Pärnu Levadia

kilu
08.05.02, 02:13
Kes veel ei tea, FC Pärnu Levadial on juba mõnda aega koduleht http://www.fcpl.ee Nüüdsest on see saanud endale ka FOORUMI. Aadressiks on http://www.fcpl.ee/Foorum/index.php Minge vaadake asi üle, kritiseerige, andke nõu. Ka sinna on üles pandud ENNUSTUSVÕISTLUS, kõik huvilised, proovige õnne!

eston maravilha
08.05.02, 03:35
pärnu leiva-aidal oma meeskond

lahe

priity
08.05.02, 05:09
möla maha imbekas!

eston maravilha
08.05.02, 12:32
veel lahedam

Jansu
09.05.02, 22:56
Foorum on neil lahe kyll jah:P:D :D
Saan aru et see algeline aga....EDU tegijatele igatahes:)

raido
09.05.02, 23:10
Originally posted by Jansu

Saan aru et see algeline aga....EDU tegijatele igatahes:)

Tee ise parem siis kui see sulle algeline on. See on igatahes etem kui see foorum siin!

Flora ja TVMK võiks ka õppust võtta.

kilu
09.05.02, 23:59
edu on alati tarvis ;)

aga asi on vaja käima lükata...praegu seal ei käi kedagi, kuna keegi pole sinna eelnevalt midagi öelnud. Ise juttu alustada on ju alati ebameeldiv.

aga ärge häbenege, pange kõik oma arvamused kirja, siis tõuseb ka populaarsus. Foorumi populaarsuse tõusuga muutub ka koduleht rohkem külastatavaks ja sellest tingituna on loota rohkem fänne staadionile mängu jälgima.

nii et andke tuld ja hoidke kõva ;)

Undi
10.05.02, 01:07
Originally posted by kilu
aga ärge häbenege, pange kõik oma arvamused kirja
Miks seal lehel kaks fonti kasutusel? Arial, verdana on head, aga Times võiks pigem dokusmentidesse jääda, eksole ;)

Jansu
10.05.02, 16:06
Originally posted by raido

Tee ise parem siis kui see sulle algeline on. See on igatahes etem kui see foorum siin!

Kas ma ytlesin midagi halba selle foorumi kohta??? Oma arust kyll nagu mitte....Oi andke andeks kui solvasin:)
Ja muide......see EI OLE kohe kindlasti mitte etem foorum kui see siin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ei ole[color=red]

Jansu
10.05.02, 16:07
Originally posted by raido

Kas ma ytlesin midagi halba selle foorumi kohta??? Oma arust kyll nagu mitte....Oi andke andeks kui solvasin:)
Ja muide......see EI OLE kohe kindlasti mitte etem foorum kui see siin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ei ole[color=red]

Jansu
10.05.02, 16:07
Sry et kaks tuli.....

kilu
11.05.02, 20:16
hehe...rahu, poisid...rahu ;)

elx
11.05.02, 23:17
Originally posted by Jansu

Sry et kaks tuli.....

ja näe, kolmas veel:D kusjuures, oma kommentari saab ju muuta (see oli väike vihje)

ROOTSI KUNN
13.05.02, 00:56
Pärnakad, homme siis esimene võit tuleb koju jätta.

ROOTSI KUNN
14.05.02, 00:57
Esimenesed kolm punni on siis taskus !!

Mina jälle oma sensitiivivõimetega ennustasin Pärnakatele võidu koju.
Halloo, Pärnu kas oskate ka publiku hulkka välja öelda.
Igatahes tubli töö, jätkake samas vaimus.

Ott
14.05.02, 01:39
Ja juhtus see milles olin kindel, Pärnu levadia võitis Kohtla Järvet, see tulemus lihtsalt pidi selline olema, kuna pärnul oli vaja 1. võitu ning fännid on neil nii head, et Lootusel pole võõrsil nende vastu võimalust.
Õnne levadia noortele!!!
Tublid!

Chazlor
14.05.02, 05:36
:õnnelik:

Olin ise ka täna üle pika aja kohal Pärnus. Levadia esimesel kodumängul meistriliigas :). Krt...tublid olete, ilus mäng, ilusad värvad ja suurepärased fännid. Oleks kõikjal Eestis nii oleks lausa lust ja lillepidu.
Ja väljak on teil kah hea, müts maha herr Jüri Saare ees :)

Peatsete kohtumisteni

Hellik
14.05.02, 14:37
Väljak oli võrreldes eeslmise mänguga tõesti hämmastavalt paremaks muutunud. Mängust ka. Esimene poolaeg oli küll paras uni, tundus, et kui nii jätkub, siis pole 0:0-st pääsu. Läks aga õnneks teisiti. Teise poolaja esimesel 20-25 minutil ruulis Pärnu ikka täiega, skoor oleks võinud vabalt ka 3:0 olla, kui poleks olnud seda jobu küljekohtunikku, kes kaks no-ikka-väga-vaieldavat suluseisu võttis(mõlemast olukorrast lõid pärnakad ka palli võrku). Lepiku koll (2:1) oli ikka eriti kena. Umbes 22-23 meetrilt löödud pomm. Tüüp vist vaatas, et ründajad ei saa enam skoorimisega hakkama ja pidi ise kõmmutama

Igatahes, tore õhtu oli. Publikut oli vähemalt sama palju kui mängus Floraga(vähemalt 1200-1300). Kindlasti on see Lootuse-mängude kõigi aegade rekord :)

kilu
14.05.02, 18:36
jaa, mäng oli ülikõva, võit lausa pidi tulema...ja tuligi :D
Tänan teid kõiki õnnitluste jms eest terve FC Pärnu Levadia Fännklubi nimel ;)

mg
18.05.02, 21:54
lootus lüpsab kodus pärnu ära. sest võõrsil mängud on ilma fännide abita raskesti võidetavad. selle pubiliku kohta niipalju et see aasta on lootuse fännide hulk iga mänguga suurenenud ja hooaja lõpuks saab äkki tuhat täis?:sega9:

raido
18.05.02, 22:57
Originally posted by mg

lootus lüpsab kodus pärnu ära. sest võõrsil mängud on ilma fännide abita raskesti võidetavad. selle pubiliku kohta niipalju et see aasta on lootuse fännide hulk iga mänguga suurenenud ja hooaja lõpuks saab äkki tuhat täis?:sega9:

Miks teid siis Pärnus näha polnud?

kilu
21.05.02, 18:31
Originally posted by mg

mees, ära aja iba, pärnu on parim :P

mg
25.05.02, 02:16
kas teid järvele on oodata?ja kui palju?:põnn:
siis näeb kui kõvad te tegelt olete

Hellik
27.05.02, 14:49
Eilne mäng Transiga oli Pärnule ikka väga õnnetu. Veidi enne 0:1-e löödi latti, kokku lõi Pärnu üldse mingi 3-4 korda posti või latti, lisaks veel paar korda mõnelt meetrilt väravast mööda- lihtsalt uskumatu!!! oot... midagi oli veel... ahjaa, Joost eksis penalti löömisel ka veel :( krt, kuidas ma alati kardan, kui penaltit minnakse lööma vasakuga ;) Mängu kõige eredam hetk oli kahtlemata Fenini supervärav-umbes 30-35 meetrilt löödud kaarpall ülanurka. Märkasin ka ühte kaamerameest, seega peaks seda väravat "Jalgpallinädalas" veelkord nägema

Insener
28.05.02, 18:32
Pärnu mängis väga ilusa mängu Narva vastu. I poolaja lõpus lasti 2 ülilolli kolli ja sinna see viik või võit ka läks. Võrreldes hooaja algusega on Pärnu väga palju paremaks muutunud ja ma arvan et Pärnu jääb meistriliigasse püsima.

Narva vastu oli Mitil mingi 3 100% võimalust aga ta ei suutnud lihtsalt palli umbes 7-8 meetrilt võrku lükata. Joosti pennel oli ka sitt, aga see-eest Fenini kolli 35 meetril oli lausa super. Selliseid lüüakse ainult Hispaanias.

Rõõmustav on ka see, et Pärnul on alati täismaja ja mis veel parem EESTI PAREMAD FÄNNID.

Aga noh näeme, mida see noor sats suudab.

Insener
28.05.02, 18:50
VÄLJAVÕTE PÄRNU POSTIMEHEST

Levadia meeskond jäi alla võrdsete lahingus Narvale
27.05.2002

Eesti jalgpalli meistriliiga teise ringi avavoorus kaotas Pärnu Levadia üleeile Narva Transile ülipõnevas mängus esimesel poolajal löödud väravatest 1:3.
Kohtumine algas tehniliste ja kiirete Narva vutimeeste mitme rünnakuga, mis tulemust siiski ei toonud.

Viieminutilise mängu järel said pärnakad esialgsest kohmetusest üle ja hakkasid oma väravavõimalusi looma. Hea shanss tekkis kuuendal minutil vasakult äärelt läbi murdnud Pärnu edurivimehel Andrus Mitil, kes kaheksalt meetrilt terava nurga alt latti põrutas.

Fenin tabas keskväljalt

Kaks minutit hiljem sündis värav Transi kasuks, kui narvalaste keskväljamees Dmitri Lipartov Levadia kaitses tekkinud segadust ära kasutades pääses kümnelt meetrilt vabalt löögile. Pärnu väravavaht Ruslan Mironov oli Lipartovi tugeva löögi vastu võimetu.

Väga lähedal vastuväravale oli üheksandal mänguminutil Mitt, kes pääses Transi väravat ohustama viielt meetrilt. Ülihea võimalus läks siiski luhta, sest Levadia kesktormaja ei suutnud lähilööki postide vahele suunata.

26. minutil eksisid narvalased suluseisu tekitamisega, mis lubas Levadia ukrainlasest võõrleegionäril Juri Feninil Transi väravavahi Aleksandr Djatshenkoga silmitsi sattuda. Halvima vältimiseks niitsid Narva kaitsjad pärnulase karistusalas maha, mille peale kohtunik Uno Tutk 11 meetri karistuslöögile osutas.

Penaltit asus lööma poolkaitsja Indrek Joost, kes üritas pehme löögiga saata palli alla vasakusse väravanurka. Väravavaht Djatshenko suutis nõrga löögi suuna ära aimata ja palli tõrjuda.

Pärast pooletunnist mängu seadsid pärnakad iluväravast viigiseisu siiski jalule. 34. minutil sai keskjoone lähedal vasakul äärel palli Fenin, kes nägi, et vastaste puurivaht on liiga kaugele väljakule jooksnud, ja lõi 40 meetrilt väravale. Väravavaht Djatshenko ei jõudnud ootamatult teele saadetud palli tõrjuma ja see kukkus väravasse.

Levadia viigivärav pani Transi usinamalt ründama. Viis minutit pärast Fenini kolli kasutas Levadia kaitsesse tekkinud augu ära eelmise aasta Eesti meistriliiga edukaim väravakütt Maksim Gruznov, kes pääses lööma vasakult äärelt seitsmelt meetrilt. Gruznovi löök tabas pärnakate õnneks värava küljevõrku.

Transi mängijad said oma tahtmise neli minutit hiljem, kui kohtunik määras Narva ründaja määrustevastase takistamise eest 11 meetri karistuslöögi, mille Lipartov realiseeris.

Minut hiljem pääses vasakult äärelt taas ohtlikult läbi Gruznov, keda tormas takistama mitu Levadia kaitsjat. Seda nähes andis Transi ründetäht palli keskele Pärnu karistusala joonele vabaks jäetud Konstantin Karinile, kes selle pommlöögiga Mironovi selja taha saatis.

Post päästis narvalased

Teisel poolajal jätkasid mõlemad meeskonnad ründava stiiliga, millest tekkis mitu väravavõimalust. 53. minutil oli Mitt lähedal kaotusseisu vähendamisele, kui ta viie meetri kaugusel Narva väravast peaga lööma pääses. Pärnaka ponnistusele sai näpud vahele väravavaht Djatshenko, kes palli posti suunas.

Väravaraamistik tuli narvalastele appi ka neli minutit hiljem, kui Mitt taas kümnelt meetrilt lööma pääses.

Transi parim võimalus eduseisu suurendada tekkis 72. minutil, kui Pärnu kaitsjad lubasid paremalt äärelt antud tsenderdusele jaole saada Gruznovil.

Narva ründetäht oskas seitsmelt meetrilt tühjast väravast mööda lüüa.

Neli minutit hiljem pääses Mironoviga silmitsi teisel poolajal mängu tulnud Narva Transi 16aastane lootustandev ründaja Tarmo Kink, kes ei suutnud Pärnu väravavahti siiski üle kavaldada.

Lõpuvileks näitas tabloo esimesel poolajal löödud väravatest Transi eduks 3:1.

Pärnu meeskond hoiab pärast kaheksat mängudevooru turniiritabelis nelja punktiga seitsmendat kohta, punkt rohkem on Lootusel, kaks punkti vähem Tallinna Levadial.

Järgmise mängu peab Pärnu Levadia 4. juunil Kohtla-Järvel Lootusega.

kurkull
08.06.02, 15:59
No kurat see kaotus Lootusele oli ikka jama. Lootuse teine värav suluseisust(ca.2-3m.) Mitt oli kehvem kui tavaliselt, kuigi tekitas pendla. Kas Palatust saab uus ründe staar, tekitas päris häid võimalusi.

elx
10.06.02, 04:23
Algselt tegi selle postituse kurkull

No kurat see kaotus Lootusele oli ikka jama. Lootuse teine värav suluseisust(ca.2-3m.) Mitt oli kehvem kui tavaliselt, kuigi tekitas pendla. Kas Palatust saab uus ründe staar, tekitas päris häid võimalusi.
loodetavasti ei saa temast staari, sest staaritsemiseks Pärnu Levdias küll ruumi pole

kurkull
11.06.02, 16:06
Ma mõtlesin seda staari teistmoodi kui sõnana- tegija. Aga loomulikult ei saa temast ründajat ega ka poolkaitsjat. Kahju Ruslal Flora vastu kehv päev oli, muidu mine tea mis juhtunud oleks.

a le coq
06.08.02, 03:56
Originally posted by kurkull

Ma mõtlesin seda staari teistmoodi kui sõnana- tegija. Aga loomulikult ei saa temast ründajat ega ka poolkaitsjat. Kahju Ruslal Flora vastu kehv päev oli, muidu mine tea mis juhtunud oleks.

trans-plev 2:1

kahju, et ka täna narva transi vastu ruslal kehv päev oli. translased said mõlemad väravad rusla rumalatest väljajooksudest. samas võttis ta ära kaks 1-1 olukorda ja tegi paar head tõrjet.
neljast põhitegijast ilma jäänud plev näitas muidu ilusat mängu :), põldme lõi nurgalöögijärgselt värava, korra lõi joost latti ja lepik posti, viimasel veerandtunnil tekitas plev tugeva surve. narva vastu teistkordselt kodus totaalne ebaõnn.
joost ja lepik peavada kollase tõttu järgmise mängu maardu vastu vahele jätma, aga tlevi vastu on nad tagasi. siis on vaja kindlasti võita, kui klubi tahab meistriliigase püsima jääda.

kurkull
18.08.02, 14:23
Homme siis elumäng Tallinna Levadiaga. Kaotaja võib kogu Levada metalliga Pärnu jõkke minna!!!

Da Booob
20.08.02, 05:30
Ütlerme nii et pärnakad peavad rohkem jalgu treenima - nii kui vähekenegi tugevam tuul puhub kukub mängija pikali.
Kui meeskond tahab meistriliigas mängida, siis võiks ka ta endale vastava tasemega treeneri otsida. Egas ikka selline treener ei sobi meeskonda juhtima, kes enda mängijate halva estiuse üle naerab ja neid tagaselja pilkab.
Kahju, et järgmine aasta pärnakaid pole, sest naerda saab nende mängude ajal rohkem kui Bill Gates kogu oma raha eest saaks.

Fenin oli ikkagi üle väljaku mees. Kaks väravat endise klubi vastu. Pärnakatele kindlasti üks halb unenägu.

priity
22.08.02, 00:43
See on ikka suhteliselt haige nähtus, et Fenini-juhtum üldse aset sai leida. Tõstan venna ühest klubist teise ja lasen tal siis eelmisele klubile väravaid lüüa. Minu neutraalne suhtumine Lvadia klubidesse sai küll valusa löögi.

Raimo
25.08.02, 19:38
ehh, kuna siin mõned pärnu levadia fännid oma tiimi üle arutavad, siis tahaks teile öelda üht.
On tore, et olete oma klubi üle uhked. Kui ma ka ise alguses hoidsin pärnu tiimile veidi pöialt, siis eelmisel nädalal sunsetis käies muutsin tänu ühele teie rumalale fännile oma arvamust.
Sõnaga: mingi kohalik rullnokk-levadia fänn tuli mu juurde ja küsis, kas mul tikke on. Eitava vastuse peale lausus tüüp, et kuradi kahju, ma tahaks selle särgi koos särgil oleva logoga põlema panna. Seljas oli mul muidugi Flora särk.
Kui see idioot peaks ka foorumit lugema (milles sügavalt kahtlen), siis tea, et sa olid lihtsalt liiga hale, et sind veidi õpetada.
Niisiis soovitan Pärnu fännidel koos mängijatega järgmisel aastal esiliigas olles areneda ning selgeks õppida mõned fänluse põhitõed.

Jaan
25.08.02, 22:16
Eee... Kas Sa Newcastle\'s kannaksid Sunderlandi s2rki?

Tegelt ma tahaks ka f2nluse p6hit6dedest yhtteist teada saada, kuna ma olen ka Argentiina, Prantsusmaa jt. s2rkide omanikele suhteliselt sitasti 8elnud. Ka kaines olekus.

Muuseas, see et Sa Sunsetis k2isid, on t2iesti Su isiklik probleem, kuna tegemist ongi t2iesti m6ttetu kohaga.

Raimo
25.08.02, 22:32
See, et Inglismaal haigeid fänne palju on, on ammu teada.
Eestis võiks niipalju mõistust rahval ikka olla, et olla teiste klubide fännide suhtes solidaarsed.
Aga mis seal\'s ikka... ju siis eksisin.

Jyrka
25.08.02, 22:38
einoh Jaan on kohe pesuehte debiil

Jaan
26.08.02, 05:54
Originally posted by Jyrka

einoh Jaan on kohe pesuehte debiil

Jyrka, kui me kunagi kohtume, siis ytle seda uuesti, eksole. Aga mis solidaarsust siin klubide vahel ikka tahta? Mulle n2iteks Narva ja Kohtla-J2rve satsid yldse ei meeldi.

Raimo
26.08.02, 13:46
tjah, Jaan, Narvat ja Kohtla-Järvet ei armasta minagi.:P
Ma mõtlesin solidaarsuse all rohkem Eesti klubisid (ehk Flora, Tulevik, Pärnu Levadia, rohkem neid kahjuks ei olegi), mitte eestivenelaste omi.

Glazza
26.08.02, 16:28
Rahu poisid rahu..

Lõppude-lõpuks oleme me kõik ühel pool barrikaadi!

sosku
26.08.02, 18:56
Levadia M - Tulevik mäng algas minutilise leinaseisakuga. Mälestati laupäeval uppunud Meelis Eelmäe tütart.

Avaldan sügavat kaastunnet.

Jaak
26.08.02, 19:46
Originally posted by Tshurka

Levadia M - Tulevik mäng algas minutilise leinaseisakuga. Mälestati laupäeval uppunud Meelis Eelmäe tütart.

Avaldan sügavat kaastunnet.

Oh god...:( :(

river
28.08.02, 16:10
Kuule Tshurka sa ennem mõtle ka kui midagi teed.Meelis Eelmäe tütar ei uppunud,vaid hukkus hoopis teisel põhjusel.Sellise asjaga ei tohi eksida

sosku
28.08.02, 19:14
Originally posted by river

Kuule Tshurka sa ennem mõtle ka kui midagi teed.Meelis Eelmäe tütar ei uppunud,vaid hukkus hoopis teisel põhjusel.Sellise asjaga ei tohi eksida

A sorry. Siis ma vist kuulsin tõesti natuke valesti. Need ju sarnase kõlaga sõnad.
Vabandan oma eksinuse pärast.

raido
29.08.02, 00:17
Pohlak & Co on Pärnus jalgpalliringkondades ikka väga ebapopulaarne.
Pärnu Levadia on ikkagi Levadia süsteemis, ning Flora on ju Levadia pearivaal. Parem ärge siis tulge oma Flora särke Pärnusse eputama.

borat
29.08.02, 00:33
Kle Raimo, esiteks oled sa nii loll, et kannad FC Flora särki. Ja teiseks oled sa nii loll, et sa lähed sellega Levadia mängu vaatama.

Kust urruaugust sa välja pugesid?

Pätu
29.08.02, 02:15
Originally posted by borat

Kle Raimo, esiteks oled sa nii loll, et kannad FC Flora särki. Ja teiseks oled sa nii loll, et sa lähed sellega Levadia mängu vaatama.

Kust urruaugust sa välja pugesid?

Kuule sina Villa wanna-be klubi toetaja...

Kus oli Raimo postituses juttu tema käimisest Levadia mängul Flora särgiga ? Kurat küll.. loe postitused ennem läbi, kui pedereerima hakkad :P

Raimo
29.08.02, 02:43
võiks siis boratiga veidi teravat rebida...
Tüüpiliselt Levadia fännidele puudub ka Sinul lugemisoskus. Ma pole kordagi kirjutanud, et käisin Pärnu Levadia mängul. Pole ühtki põhjust, miks peaksin selle klubi mängudel käima.
Järgmisele Pärnu Levadia mängule olen võibolla minemas oktoobri lõpus, kui Flora näitab nii PLile kui selle liiga ennasttäis fännihakatistele koha kätte.
Ja siis ei teagi, mitme aasta pärast võib taas tekkida võimalus näha Pärnu Levadiat Flora käest peksa saamas. Muidugi, ega sellest eriti kahju pole...
Kahju ainult, et kunagi Rootsi Kunni poolt lausutud sõnad, mille kohaselt võinuks Flora ja Pärnu Levadia fännide vahel olla suht normaalsed suhted, on teie enda poolt maha trambitud.

borat
29.08.02, 16:34
Jah, eksisin, Raimo - lugesin pisut valesti.

Aga ära tule mind süüdistama Levadia fänluses - KUST URRUAUGUST SA SEDA JÄRELDASID?

Ja üldsegi, sa käid EBS-is. Nii et mul ei ole vaja sinu solvamiseks midagi enamat lisada.

Rainman
01.09.02, 02:49
Originally posted by borat

Ja üldsegi, sa käid EBS-is. Nii et mul ei ole vaja sinu solvamiseks midagi enamat lisada.
Ja kus käite teie härra, et tulete siin niimoodi solvama? Keskkool on ikka lõpetatud? Ennatlikke järeldusi pole ka mõtet teha. See, et me mängime FC EBS eest, ei tähenda, et me EBS-s õpime!

Aaslav-Kaasik
01.09.02, 07:20
Nii kahju sinust Raimo! Poetaks väikese pisara ka äkki?
Ja oleks ma selle nn tüübi asemel seal SS-s olnud, siis oleks tõepoolest nii su särgi kui su endaga midagi taolist teinud, millega sind ähvardati.
Ahju reo! Pealegi, vaevalt et sinu arvamus kellelegi eriti korda läheb.

Kaastunne Meelisele!

Darren
01.09.02, 23:50
Tundub, et Pjarnu Levadia fännidel lööb kerge kolkamentaliteet välja, olete ehk endid üleöö tegijateks joonud? :)

Artur
02.09.02, 00:06
Ükskõik millise klubi särgi põletamine on lihtsalt haige. Ja siinkohal pole tähtsust, kas tegu on Venemaa rahvuskoondise, Newcastle United\'i, Flora või hoopis Levadia omaga.

Repserto LuaLua
02.09.02, 00:09
teemaga seoses meenub lõbus seik, kus kosk ja aifo üritasid eelmine hooaeg pidurdada nufc-i hoogu, pekstes jõhkralt lõhki mu newcastle õllekanne...aga kasu ei miskit :kop: :kop: :kop:

a le coq
15.09.02, 01:40
Rõõm oli Viljandi vastu näha Marksoni esimest etteastet sel aastal, kui ta veel vormi kogub, lööb ta tänavu veel mitu väravat :õnnelik:.

a le coq
15.09.02, 01:41
Rõõm oli Viljandi vastu näha Marksoni esimest etteastet sel aastal, kui ta veel vormi kogub, lööb ta tänavu veel mitu väravat :õnnelik:.

kurkull
30.09.02, 16:11
Markson hooaja lõpuni ei mängi ühtegi mängu. Korduvalt opereeritud põlv teeb väheke valu ja koormusi veel ei kannata

Sun
12.10.02, 18:28
1.LIIGA SOBIB TEILE PAREMINI.:õnnelik: