PDA

View Full Version : Naljakamad kohtunikud

jots
13.05.02, 03:11
Esimeste voorudega on ridamisi esinenud kohtunikepoolseid äärmiselt naljakaid möödapanemisi. Imelikke reeglite tõlgendamisi ja muidu debiilseid otsuseid.

Võiks siia kõik need kirja panna.
Kohtuniku nimi (vaadake protokollist järgi)
Mäng
ja siis tema vahva otsus.

Maarek
28.05.02, 16:10
Leidsin fc Lootuse kodukalt väga huvitava mängukirjelduse, kus põhirolli mängis üks väga "huvitav" kohtunik.
Eks lugege ise: http://www.fclootos.ee/event.php?dir=2002&file=emv02m1

Rainman
28.05.02, 17:15
Tasemel tropp tõepoolest. Jõhker mäng tuleb igal juhul ära karistada. Näiteks meie viimases liigmängus sai üks Kehtna mees isegi ropendamise eest kollase kaardi (mis õnneks hiljem muutus punaseks, kuna sama mängija niitis meie mehe jalust ja sai teise kollase). :deemon:

Chazlor
28.05.02, 20:34
Vot Daniljuk on noor kohtunik ja tal läks mäng käest ära. Igal mehel juhtub. Ärge meest veel maha kandke ja andke talle võimalus. See oli tal esimene mäng mida ta vilistas. Mõni mees on kohe hea, teisel võtab natuke aega.
Kui mees tehakse kohe maha ei teki temas mingit soovi enam vilistada ja see on Eesti jalgpallile tegelikult jälle kaotus. Teine asi kui mees on juba mitu aastat vilistanud ja lihtsalt ei saa hakkama. Siukesed pangu muidugi pillid koti.
Mõistvat suhtumist :P

Tervitades

moiva
29.05.02, 19:12
ja pigem ikkagi parem, kui kohtunik kerged vead ära vilistab, kui terve mängu raiuda laseb :õnnelik:

INCE
29.05.02, 19:58
V.Daniljuki tunnustuseks tuleb öelda , et möödundnädalavahetuse III liiga mängus JK Võru ja Pärnu Pataljoni JK vahel vilistas mees vähemalt I poolaja täiesti korralikult ja ilma suuremate eksimusteta.
Nii et tuleb nõustuda Chazloriga ja anda mehele aega harjumiseks, samas oli Lootos-Olümpia mängus muidugi põhiliseks teguriks see, et vana Trojanov istus platsi serval ja jälgis pingsalt kuidas endine kasvandik vilistab ja juhtnööre täidab.Eks ka see sundis kohtunikku tegema nii mõnegi otsuse, mida ta ehk ilma "valvsa silmata" poleks teinud.

Bobik
03.06.02, 01:01
Poolajal löödi kohtunikul Q mehe poolt pall rusikaga käest ära ja öeldi vene keeled mõned toredad sõnad......arvake ära , mismoodi kohtunik teine poolaeg vilistas:viha: :viha: :viha:

Öledakse,et küürakat parandab vaid haud....see kohtunik oma enesekindlusetusega ja kartusega tappa saada ei saa kunagi hästi vilistama.....viimases asjas muidugi pole tema süüdi,et metslased platsil on.....samas mitte kõik Q mehed pole seda.

savi
03.06.02, 17:42
Nii räägiks siis mängust mis toimus 1.juunil Kernus Haiba vs PJK.
See mis toimus selles mängus on minu 15 a. jalgpalluri karjääri kõige jubedam kogemus. Peategelase nime kirjutan natuke hiljem kui protokolli näen EJL-s.
Ma ei hakka rääkima vilest sest see oli väike asi selle kõrval mida ta tegi.
Nimelt kui oli mängitud kuskil 25 min. tuli tsenderdus nurgalipu juurest värava ette , väravavaht sai käe vahele ja pall lendas viiemeetri kasti nurka kust mina selle rahulikult sisse lõin. Ja siis kui olin tervelt meeskonnalt õnnitlused vastuvõtnud ja juba oma poolel kõlas kohtuniku vile uuesti. Kohtunik ütles et pall olla olnud teisel pool võrku ja väravat ei olnudki. Pall oli küll teisel pool võrku aga mitte minu löögist vaid vihase kaitsja löögist , nimelt oli võrgus auk ! Mida me esimesel silmapilgul ei näinud kuna mäng läks kohe edasi ja mille väljaku omanik oli pärast kinni sidunud.
Kohtunik väitis (lükkas kõik füüsika seadused ümber) et pall läks külje võrku (mis ei olnud üldse pingul) tõusis selt siis 2 m kõrgusele ja lendas veel 1, 5 m edasi värva taha keskele. Kõige koledam on see algus näitas ta väravat ja pärast kui väravavaht läks palli ära tooma värava tagant siis keeras ära. Ka vastase treener ütles et värav aga kohtunik ajas ikka oma. Sain ka oma karjääri esimese punase (kuna närv läks ikka väga krussi). Üritan anda endast parima et see mees enam ühtegi mängu perse ei keeraks. Saan täiesti aru et Eestis kohtunikke napib aga selliseid mehi tõesti vaja ei ole.

Kõike paremat JÄX

ek
06.06.02, 15:13
paar kohtunikku on ka väga head olnud, üks neist Tomson vist oli. väga ausalt vilistas ja hoidis mängu rahuliku

savi
06.06.02, 18:06
Häid kohtunikke on küll ja küll. Eriti olen täheldanud seda, kui olen Pärnus mänginud.

kurkull
08.06.02, 16:08
Mina selle Daniljuki või mis iganes vilega rahul küll ei ole, ta ikka ei jaga üldse rida. Mis ta tegi neid on nii palju et ei jõuagi üles lugeda.

pastakanovic
10.06.02, 04:21
Kodanik Daniljuk vajaks paari pitsi viina enne igat mängu. AInest nagu on, aga justkui ei julge...

Häid kohtunikke on meil ka liikvel - SELL'i mängudel ( www.sell2002.ee ) Tartus olid noored, aga väga kompetentsed vilemehed. Kaldma Sten ja Co mäletamise järgi. Oskasid luua õige õhkkonna. Tublid poisid.

Chazlor
10.06.02, 04:55
:P

SELLI mängudel olid kohtunikeks ka eesti meistri ja esiliigat teendindavad kohtunikud.
Just noorem põlvkond (Kaasik, Latik, Tohver, Klaasen) . Samas SELLi mängud siiski ei anna täit ülevaadet kohtuniku võimekusest, sest mängudes eriti pingelisi situatsioone ei olnud. Igal juhul tervitatav :)

savi
10.06.02, 13:46
FC Haiba ja PJK kohtumist vilistas Priit Kutmann.
Üleeile mängisime Kaagveres kohtunikuks oli juba mainitud Sten Kaldmaa - väga normaljok.

Rainman
10.06.02, 14:22
Sai eila FC Soccerneti ja Q Unitedi vahelist mängu vaadatud. Seal läks kohtunikul ikka mäng päris käest ära esimesel poolajal. Üks Q vend lükkas kellegi soccernetlase jõhkralt pikali ja kohtunik näitas punast. Väga võimalik, et sama mees, keda ka eelpool mainitud. Igatahes virutas ta kohtunikul kaardi käest ära ja palju ei puudunud, et oleks löömaks läinud. Pärast oli veel üks naljakas seik, kus kohtunik oleks peaaegu pooleks läinud, kui soccernetlase sööt tema jalgadesse eksis :D

Maarek
10.06.02, 21:04
Algselt tegi selle postituse Lammas
FC Haiba ja PJK kohtumist vilistas Priit Kutmann.

Gutman hakkab juba legendaarseks kohtunikuks saama. Olevat ka hooaja avamängu Pelgulinna vs. Eurouniv vilistanud. Mängukommentaar on kuskilt juba läbi jooksnud, seega ei hakka üle kordama.

Chazlor
10.06.02, 21:52
Allo

Lihtsalt täpsuse huvides on Priit Kutmanni puhul tõenäoliselt tegemist härra Aivar Gutmanniga ja
Sten Klaasen ja Sten Kaldmaa on küll väga erinevad mehed, aga vilistavad mõlemad hästi :). Üks lihtsalt vähe noorem ja teine Eesti parim UEFA/FIFA kohtunik.

Tervitades

Black_Magic
11.06.02, 02:16
üks lahe kohtunik oli Paldiski mängus...nime ei mäleta aga jah...vile tal polnud ja siis vilistas nii, kuidas oskas....õieti ta oskanudki vilistada....ja kaardid olid tal ka ime värvi...kollane oli kollane, aga punane polnud punane, vaid oran˛:doh:

Ono
11.06.02, 02:47
Üks eriline tola on GENA, Tartust täpsemalt.
Seda meest te kartke, kord tuleb purjuspäi platsile, kui lööb palli sisemisse posti e. väravasse, on ta kindel et pall oli postis. Kui keegi sulle jalad ees sisse sõidab, ära jumala eest seal lama, sest temaarust on see teesklemine ja saad veel kollase ka.
Ja üks paras joodik on ta ka.

Aramis
11.06.02, 04:24
Ahaa, nii , et sina Stennur olid siis see mees ,kes mu Mazdas ringteeni sõitis ;)
Kusjuures Lõunakeskuse Maximarket meie isu ei suutnud täita ja siis sai ikkagi Tartu sisse sõidetud ja Mäcis käidud - aga noh ,kes seda oskas arvata.

Chazlor
11.06.02, 19:27
Gena

See mees on tõeline häbiplekk Eesti kohtunike hulgas. Õnneks ei ole ta nüüd juba ligi 3 aastat EJL kohtunik, sest litsents võeti talt ära. Samas kui mees on kaine ei vilistanud ta üldse halvasti. Kahju.....

Viina
:deemon:
võidutsenud jälle

Tervitades

Black_Magic
12.06.02, 02:04
kõige lahedam on ikka Kallaste kohtunik...mingi kiilakas urod on. Asi oli nii, et ta ei vilistanud 12 suluseisu meile ära..ja isegi vastasmängijad hakkasid talle ültema, et ta ära vilistaks, natuke imelik on juba

Ono
12.06.02, 02:42
Algselt tegi selle postituse Chazlor

Gena

See mees on tõeline häbiplekk Eesti kohtunike hulgas. Õnneks ei ole ta nüüd juba ligi 3 aastat EJL kohtunik, sest litsents võeti talt ära. Samas kui mees on kaine ei vilistanud ta üldse halvasti. Kahju.....

Viina
:deemon:
võidutsenud jälle

Tervitades
:D
Loe paar posti tagasi.

pastakanovic
12.06.02, 15:59
Kuristiku ja Kristiine mängu vaatas agaralt ka üks kristiinekate "lapsevanem", kes vahest satub ka 4.liiga põhjapiirkonda vilistama. Igaljuhul kui kurikuulus Ventsel tõmmati kastis maha ja penalti meile anti (selle üle praegu ei vaidle kas oli asja eest või mitte), siis lubas härra lapsevanem igasuguseid asju Ventseliga ette võtta kui meie mängu satub vilistama...
Muidugi võis samas tegemist olla minu paranoiaga ja sain asjadest totaalselt valesti aru:D

Maarek
12.06.02, 16:10
Algselt tegi selle postituse pastakanovic

Kuristiku ja Kristiine mängu vaatas agaralt ka üks kristiinekate "lapsevanem", kes vahest satub ka 4.liiga põhjapiirkonda vilistama. Igaljuhul kui kurikuulus Ventsel tõmmati kastis maha ja penalti meile anti (selle üle praegu ei vaidle kas oli asja eest või mitte)

Lihtsalt oletan, et tegu oli Tomsoniga, kelle vile on V-ndas liigas konkurentsitult kõige parem olnud, seega usun, et penalt polnud õigustatud, nagu ka eelneval 10-l juhul, kui kurikuulus Ventsel end (ilma kõrvalise abita) trahvikastis pikali kukutab :doh:

pastakanovic
12.06.02, 16:24
... seega usun, et penalt polnud õigustatud, nagu ka eelneval 10-l juhul, kui kurikuulus Ventsel end (ilma kõrvalise abita) trahvikastis pikali kukutab :doh:

Kui väljakukohtunik näeb viga, siis võiks sama piirkonda vilistav lapsevanem oma ähvardused enda teada jätta... Kohtunikueetika vms???

tanielo
12.06.02, 16:37
Algselt tegi selle postituse pastakanovic

... seega usun, et penalt polnud õigustatud, nagu ka eelneval 10-l juhul, kui kurikuulus Ventsel end (ilma kõrvalise abita) trahvikastis pikali kukutab :doh:

Kui väljakukohtunik näeb viga, siis võiks sama piirkonda vilistav lapsevanem oma ähvardused enda teada jätta... Kohtunikueetika vms???

Kohtunik Taurazeldt tavaliselt ei näe midagi :D

A Lopez Nieto
14.06.02, 17:47
Saagige kõik pekki. Mina olen kõige parem ja tähtsam kõigist kohtunikest.. sest

..oskan kollaseid ja punaseid näidata..
(Antonio Lopez Nieto)

airmike
14.06.02, 17:51
Algselt tegi selle postituse A Lopez Nieto

Saagige kõik pekki. Mina olen kõige parem ja tähtsam kõigist kohtunikest.. sest

..oskan kollaseid ja punaseid näidata..
(Antonio Lopez Nieto)

!?!

Vitor Borba
05.07.02, 02:11
see vanamees, kes vilistas FC Peipsi ja JK Tammeka 2 mängu.Rääkis moblaga ja jättis vilistamata paarkümmend suluseisu.Ei jõudnud joostagi.

Aga vaieldamatu liider ON Gena!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kk
21.01.03, 23:32
1.-2. märtsil toimuvad Tartus Eesti Jalgpalli Liidu jalgpallikohtunike kursused.

Kursust viib läbi Uno Tutk.

Kursustele saab registreeruda tel: (07) 428 038, ref@jktammeka.ee. Osalemistasu 150.- krooni.

z3ro
14.05.03, 16:42
vaatasin et see teema täitsa unarusse kadunud ja vajaks ülessoojendamist! nimelt sk dnipro - fc tvmk3 mängul oli siuke mõnus kohtunik, nime kahjuks/õnneks ei tea, esiteks jooksis ta terve mängu kaks meetrit väljakult väljas muru peal ja platsil ei käinud! aute andis selle järgi, kumb meeskond jooksis palli järele! kui meie ründajale löödi jalaga mööda rinda ütles kohtunik selle peale, et tema ei NÄINUD! :viha: krt küll ma saan aru et see on kõige madalam liiga, ent see kohtunik eksis kõigi kohtunikureeglite vastu!! ja ka tänu sellele kaotasime me ühe punkti, sest kohtunik lubas vastastel meie vv koos palliga väravasse lükata, tema muidugi ei NÄINUD situatsioon jällegi. tra küll rikuvad terve mängu ära ... :kurb5:

nwa
14.05.03, 18:30
kas see polnud mitte mingi janek grusiini nimega.

sicmic
14.05.03, 18:48
Tundub, et sarnaselt nagu jagatakse meeskonnad taseme ja tulemuste järgi erinevatesse liigadesse, nii ka kohtunikud...

Soccerneti kõige huvitavamad mängud on ses suhtes ennegi mainitud kohtumine Q Unitediga (kohtunikust enam hakkasid silma just Q \"pallurid\") ja 1-4 kaotus TPL\'le (kus meil jäeti mingi paar-kolm väravat ilma põhjuseta lugemata, ka äärekohtunikke eirati pidevalt...võibolla on see siin ka juba mainitud). Loodame sel hooajal taolisi juhtumeid vältida :D, seni on õnneks hästi läinud.

mukiii
14.05.03, 20:27
tooks siis mõned näited ka naiste liigast,et siis oleks mehepoegadel ka teada,mis \"geniaalsustega\" naisi kostitatakse.

huvitaval kombel,on siginenud superhea kuulmisega noorkohtunik,kes kuuleb 20 meetri kauguselt,et pall puutub kaitsemängijat.
samuti on tal huvitavaid lahendusi,seda loomulikult peale mõttepausi,olukorrale,kus ründemängija võtab vastaste värava all palli kätte ja ise ka tunnistab seda.
lahendus:nurgalöök
samuti leiab see noormees,et kõige õigem oleks väikese kehalise nügimise puhul poolekspall,nagu korvpallis.

huvitaval kombel oli see noormees ka ühe võistleva poole treeneri poeg,niiet autide määramisest pole erilist mõtet vist rääkida.

muide,see noormees on läbinud ka vastava koolituse(ei ole suvaline tont metsast,teoreetiliselt)

samuti on väga tore vanemapoolne kohtunik,kes tuleb mängule vahetevahel mõnusas joobes ja ei ole nõus vilistama,kuna tema ei näe platsil jooni piisavalt hästi.

huvitavat vaheldust mängule pakub ka see,kui pisut vintis 40-dates aastates meeskohtunik küsib su nime,juhendab sind häälekalt ja mängu jälgimise asemel tuleb ja patsutab sõbralik-kiitvalt õlale hea söödu eest.

eks tulge vaadake naiste liigat.......

Eikki
15.05.03, 23:09
Originally posted by mukiii

tooks siis mõned näited ka naiste liigast,et siis oleks mehepoegadel ka teada,mis \"geniaalsustega\" naisi kostitatakse.

huvitaval kombel,on siginenud superhea kuulmisega noorkohtunik,kes kuuleb 20 meetri kauguselt,et pall puutub kaitsemängijat.
samuti on tal huvitavaid lahendusi,seda loomulikult peale mõttepausi,olukorrale,kus ründemängija võtab vastaste värava all palli kätte ja ise ka tunnistab seda.
lahendus:nurgalöök
samuti leiab see noormees,et kõige õigem oleks väikese kehalise nügimise puhul poolekspall,nagu korvpallis.

huvitaval kombel oli see noormees ka ühe võistleva poole treeneri poeg,niiet autide määramisest pole erilist mõtet vist rääkida.

muide,see noormees on läbinud ka vastava koolituse(ei ole suvaline tont metsast,teoreetiliselt)

samuti on väga tore vanemapoolne kohtunik,kes tuleb mängule vahetevahel mõnusas joobes ja ei ole nõus vilistama,kuna tema ei näe platsil jooni piisavalt hästi.

huvitavat vaheldust mängule pakub ka see,kui pisut vintis 40-dates aastates meeskohtunik küsib su nime,juhendab sind häälekalt ja mängu jälgimise asemel tuleb ja patsutab sõbralik-kiitvalt õlale hea söödu eest.

eks tulge vaadake naiste liigat.......

Oot päris tulekski vaatama ja veel parem oleks kui vilistada saaks. Aga siit üks küsimus ei tea kas kohtunik tohib tüdrukute telefoninumreid küsida mängu ajal :P :D:oih: Või kui mõni väga meeldima hakkab siis kas lõunale võib ka kutsuda?

van der Sarjas
16.05.03, 03:05
Ma ei tea, kas mina olen pädev seda kätte andma, kuid tänase huumoriauhinna oled küll sina, Eikki ära teeninud.

Samas võiks oleks mul mukiile küsimus - kas nimetatud kohtunikest esimene ei ole vilemees Raplamaalt ning teine härra mitte legendaarne Pärnu kohtunik, kes tõesti teeb kolme tööd korraga: vilistab, kommenteerib ja juhendab? Tehke järele!

simmo
16.05.03, 03:23
Tammeka - TKSK (naised) mängus oli värava eest lahtilöök, väravavaht söötis äärde ja TKSK mängija sai pallile kastis vahele ning lõi värava. Kohtunik luges värava ära, väites hiljem, et tohib küll palli enne mängida, kui pall jõuab kastist välja, ainult pead üheksa meetri kaugusel olema !!!???!???

Kohtunik ütles veel pärast mängu , et ta on viis aastat vilistanud ja teab reegleid ka unepealt!!!

Kohtunikud, PALUN õppige enne reeglid selgeks, kui väljakule lähete!!!!!

marcello
16.05.03, 04:01
Originally posted by pastakanovic

Kuristiku ja Kristiine mängu vaatas agaralt ka üks kristiinekate \"lapsevanem\", kes vahest satub ka 4.liiga põhjapiirkonda vilistama. Igaljuhul kui kurikuulus Ventsel tõmmati kastis maha ja penalti meile anti (selle üle praegu ei vaidle kas oli asja eest või mitte), siis lubas härra lapsevanem igasuguseid asju Ventseliga ette võtta kui meie mängu satub vilistama...
Muidugi võis samas tegemist olla minu paranoiaga ja sain asjadest totaalselt valesti aru:D

Selle klouni pärast olen isegi kollase kaardi saanud,sest tyyp ajas platsi kõrval paar aastat tagasi sita nii keema,et läksin talle järgi ja platsilt lahkumise eest see tuligi.
Eelmine nädal oli ka kohal aga siis sõimas mängu kohtunikku.Tema kiituseks peab siiski ütlema,et kuigi oleme karvupidi kokku läinud ja ta mind ikka mäletab siis eelmine aasta kui meie mängu vilistas oli see pretsedenditult parim mis 4 liigas olnud on.Näiteks üks endine tondi mängija kes nüüd vilistab andis vastastele vabalöögi trahvi kasti selle eest,et meie väravavaht lõi palli käest välja aga oleks pidanud maast lööma:D Siian on see lihtsalt ära vilistatud ja lastud õige löök teha.Mis puutub Ventselisse siis IRW kukutati maha trahvikastis:)))Ma võin kihla vedada,et ta ei seisa trahvikas siis ka püsti kui ta seal üksi on.Harjumuis on lihtsalt pikali visata ennast:D Ja sellega seoses tuleb mulle meelde eelmise hooaja väike liiga karika mäng kuristiku vastu kus teksadega kohtunik Ventseli õnge läks.Parim oli siiski see et kohtunik oli oma kaks lapselast piirikohtunikuks pannud:D :D :D

Eikki
16.05.03, 04:27
Originally posted by Dennis

Ma ei tea, kas mina olen pädev seda kätte andma, kuid tänase huumoriauhinna oled küll sina, Eikki ära teeninud.

Samas võiks oleks mul mukiile küsimus - kas nimetatud kohtunikest esimene ei ole vilemees Raplamaalt ning teine härra mitte legendaarne Pärnu kohtunik, kes tõesti teeb kolme tööd korraga: vilistab, kommenteerib ja juhendab? Tehke järele!

Dennis ma tänan selle au eest ja võtan selle auhinna lahkesti vastu.

Ja Simmole niipalju, et on ka korralikke kohtunikke ja need on juba sellised, kes on niisamagi hingega mängu juures seega ei ole mõtet kõiki kohtunikke sarjata. Sry aga selline on minu arvamus.

mukiii
16.05.03, 11:11

Muki siis vastab ka. Sul on vägagi õigus mõlemas punktis:P Samas, selle 3e asja korraga tegemisel esimene, see kõige tähtsam, ununeb vahest;)

mukiii
16.05.03, 11:19
Originally posted by Eikki

Oot päris tulekski vaatama ja veel parem oleks kui vilistada saaks. Aga siit üks küsimus ei tea kas kohtunik tohib tüdrukute telefoninumreid küsida mängu ajal :P :D:oih: Või kui mõni väga meeldima hakkab siis kas lõunale võib ka kutsuda?

Uute pealtvaatajate lisandumine on alati vägagi meeldiv, aga vilistamise kohapelt peaksid sa vist ejl-i poole pöörduma. Kui sa hakkaksid mängu ajal kellegi telefoninumbrit välja ajama......hmm.....ma arvan, et siis tekib sul väga tuttav tunne,kui sa loed mõnda mu uuemat postitust selle teema all;) Pärast mängu tee mis tahad:lahe:

romario
16.05.03, 11:33
ühesõnaga kui meeskond kaotab on peaaegu alati kohtunik süüdi.

selle daniljuki case kohta et imelik et EJL määrab tema vilistama.kas nad siis ei tea et daniljuk oli varem trojanovi kasvandik.

Eikki
16.05.03, 14:44
Originally posted by romario

ühesõnaga kui meeskond kaotab on peaaegu alati kohtunik süüdi.

selle daniljuki case kohta et imelik et EJL määrab tema vilistama.kas nad siis ei tea et daniljuk oli varem trojanovi kasvandik.

Ei nu mis siin imelikku on. Mina olen ka Trojanovi kasvandik ja seda olles mänginud seal 6 aastat ja olen vilistanud ka tema meeskonna mänge ja ma ei ole küll sõna otseses mõttes midagi tema poole vilistanud või midagi sellist. See on ikkagi kohtunik ise kes otsustab kuidas ja mis, kuid minu niss on see, et võtta selline joon ja taktika, et teeks oma tööd väljakul ja ei tekitaks muudest asjadest probleemi. On mindki lubatud maha tappa nondes mängudes ja minu peale on oldud sigavihased, olen isegi mitut punast kaarti näidanud kuid see on meie töö ja ei tohi lasta ennast lõdvaks. Ja alati ja isegi peale mängu on mu juurde tuldud ja kätt surutad ja öeldud, et hea mäng.

Daniljuk-i case koha pealt ütlen, et sellel poisikesel pole välja kujunenud oma maneeri ega midagi ja tema teeb seda tööd selle pärast, et saada raha.

van der Sarjas
16.05.03, 16:11
[i]

Daniljuk-i case koha pealt ütlen, et sellel poisikesel pole välja kujunenud oma maneeri ega midagi ja tema teeb seda tööd selle pärast, et saada raha.

Vot siis on küll mees leidnud õige koha, sest kohtuniku amet teeb ju päevapealt ratsa rikkaks ... mõtle ka veidi kui nii lolli juttu ajad.

Eikki
16.05.03, 19:12

[i]

Vot siis on küll mees leidnud õige koha, sest kohtuniku amet teeb ju päevapealt ratsa rikkaks ... mõtle ka veidi kui nii lolli juttu ajad.

Dennis ju sa ei tunne daniljukki. Mina tunnen teda ja tean teda ka isiklikult seega tean mida räägin, sest tema jaoks mängude eest saadav papp on täiesti piisav. Aga eks ole seal ka muid tagamaid.
Seega Dennis enne tee faktid kindlaks enne kui kedagi lolliks sõimad vott!

ha2
16.05.03, 22:17
njah ise olen selle aasta kohtunike kursused läbinud ning selleks hooajaks juba 10 mängu II liiga piiril olnud ning ka VKV 2 korral... ise ei kujuta veel ettegi, kui platsi kohtunik oleksin.. igatahes kõik nõuab harjumist.. usun, et endalgi läheb kõige pealt tykk aega et asjad iseenesest instinktides välja tuleksid.. õnneks piiripeal võttis mul kohanemine ainult 2 mängu ning nyyd juba päris lihtne, kuid eks inimene õpib surmani.. TVMK3 ja Dnipro kohtunik oli jah suhteliselt udu... tundus et inimene tegi seda rohkem raha pärast, kui huvist.. ise endale on see lihtsalt hobi millega boonuseks kaasneb raha... oma kogemustest tean, et kindlasti aitab heale kohtunikule kaasa ka kui ta on jalgpalli aktiivselt ennem mänginud või nagu mina mängib.... kuid jah kohtunike leidub igasuguseid, kuid pole noori kohe mõtet maha teha kuna nad koguvad alles kogemusi ja neist uskuge saavad peale 20-50 mängu juba rahuldavad kohtunikud.. andke neile aega..:õnnelik:

Silver
16.05.03, 22:30
Minu hääl läheks kindlalt Aleks Taurafeldile, kui totaalselt arusaamatule vilemehele. Sellist venda annab otsida. Lihtsalt viimasel ajal on suhteliselt tihti meie mänge vilistanud ja ei saa aru mina, kas ta proovib nalja teha või ta vilistab tõesti nii sitalt.

Täielik lumeinimene!

z3ro
17.05.03, 14:04
Originally posted by treze

Minu hääl läheks kindlalt Aleks Taurafeldile, kui totaalselt arusaamatule vilemehele. Sellist venda annab otsida. Lihtsalt viimasel ajal on suhteliselt tihti meie mänge vilistanud ja ei saa aru mina, kas ta proovib nalja teha või ta vilistab tõesti nii sitalt.

Täielik lumeinimene!

mida huvitavat ta siis korda saadab ka? :d

Silver
17.05.03, 14:27
Mine küsi seda tema käest.

Chazlor
27.05.03, 23:35
Allo

Nii et taaskord sa tegelikult oled ju minuga nõus...eelnevat postitust saab vaadata IV liiga S alt :) Kuldsed sõnad Glazza igaljuhul, sõnasepp missugune, mehepoega kodumaalt Eesti asja arendama :P

Parimatega

van der Sarjas
28.05.03, 00:00
Originally posted by Glazza

Järgnev jutt tuleneb IV S alateema all tekkinud diskussioonist: http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=1203&page=25

Eesti jalgpallikohtunike teema on alati intrigeeriv. Samas ei saa väita, et see nii vaid Eesti tõttu oleks. Suhteliselt tänamatu töö on ta kõikjal. Siiski...

Eestis osaleb täiskasvanute meistrivõistlustel 145 võistkonda. Arvestage, et neid noorte võistkondi on samuti veel samajagu, mis sest et neist vaid paarikümes peab olema litsentsiga neutraalne isik kohtunik. Eestis oli käesoleva hooaja eel 136 EJL koolituse ametlikult läbinud kohtunikku. See aasta tuli juurde 33 inimest. Ajalugu näitab, et alles jääb neist 33st ehk kolmandik. Kui kaugele, kui kauaks jäävad tegutsema kolmandikust inimesed - seegi number on väga väike. Neist 136st on \"tegevaid\" samuti vast nii pooled.

Seega - Eestis on ~170 võistkonna kohta (noored ka) drastiliselt öeldes ligikaudu poole vähem kohtunikke.

IV S liiga mängul mängivad tasemelt Eesti 73-112 meeskond. Nüüd küsimus - keda te sinna siis vilistama soovite?

Kui teie klubi jõuaks vastavale tasemele, ning pakuks ka vastavat taset, oleks ka sellele tasemele vastav mees mustas teid abistamas. Ümbersõnastades on Eesti IV liiga tase mänguliselt nõrgem kui IV liiga kohtuniku tase. Kas keegi söandab vaielda?

Ühesõnaga - kui see Puiatu sõjaväeliste maastikutega staadionite amatöörvutt ning Eesti närvilisest rahamaailmast laupäevaks-pühapäevaks välja sööstva 22 pealise armaada enese välja elamine jätaks ELLU selle 1 33st, kes teid on ABISTAMA tulnud, siis oleksite ehk juba aasta-kahe pärast paremini teenindatud!:lahe:

Kas sa ise ka aru saad, mida sa räägid? Jah, ma ei väida, et IV liiga tase oleks midagi suurepärast ja seda peaksid vilistama eliitkohtunikud. Aga mina soovin, et see tasemelt 100. kohtunik ei oleks mingi pohmellis pohhuist, kes reeglitest tuhkagi ei tea, vot seda soovin ma mitte Collinat. Ega on ju olemas häid noori kohtunikke ka, kes vilistavad IV liigas, aga miks peaks rahulduma suhtumisega, et meil on täna IV liiga ja pigistame silma kinni kui keegi vastu tatti saab või mõni loll väljakule niisama jookseb, meil ikkagi IV liiga, tase pole ei tea kui hea ja tasemel kohtunikud on kuskil kõrgemal.
Ja üks asi veel, mille järgi sa sead võrdelisse või pöördvõrdelisse seosesse kohtunike taseme ja meeskondade mängulise taseme, kui sul on valem ole kena ja avalda teistele ka.

vutisöber
12.06.03, 17:58
Originally posted by Glazza

Jah, ma üldjuhul saan aru, mida räägin. Aitäh, et küsisid:lahe:

Collina ja mingi pohmellis pohhuist on 2 äärmust ju. Sinna vahele mahub kogu Eesti kohtunike ringkond. Väites, et kohtuniku tase IV liigas on vastav liiga tasemele on ju näide elust enesest. Ükski sfäär ei paku teenust-toodangut, mis ei ole vastavuses turu hinna-kvaliteedi suhtele!

Ja kallis sõber - soovida võid sa paljugi. Minulgi on palju soove. Ela reaalsuses ja mõtle miks asjad nii on! EJL saadaks igale IV liiga mängule Tutki, Lattiku, Kaldma, Kaasiku, Kotteri ja Tohveri, kui neid oleks astmes 4. Et Eestis teeb seda tööd sügavalt hingega mõnikümmend inimest on isegi hästi palutud.:kaval:

Õiget juttu ajad! Minu poolehoid sulle. Enamik, kes kommenteerivad kohtunike kehva vilepartiid ei ole ise eriti jalgpallireeglitega \"kodus\"! Ja mängukultuur jätab nii mönelgi meeskonnal soovida. Suurem osa mängust kulub tihtipeale lihtsalt \"mokalaadale\".

sell8
13.06.03, 01:10
Parim kohtunik on uus mees kohtunike tandril-Madis Müür:D .Ma ei tea kas ta mõnda mängu ka vilistanud on aga igal juhul äärel teeb ta oma tööd hästi;) Nii et minu hääl läheb Mürkale alias habemele alias kitsele alias sokule:P

Black_Magic
13.06.03, 19:33
Vitali Daniljuk on eriline TOLA Tartust

vutisöber
14.06.03, 16:44
Originally posted by Black_Magic

Katsu oma emotsioonid endale hoida! Huvitav, kui hea vilemees sa ise oleksid?

Black_Magic
14.06.03, 17:58
Originally posted by vutisöber

Katsu oma emotsioonid endale hoida! Huvitav, kui hea vilemees sa ise oleksid?sa oled naguniigi Daniljuk. Eks loe seda komöödiat siis lootose lehelt. Ega ise olen mänginud ka sinu vilistamise all, igavene orkester ole. Iga puude viga, nii ei saa ju mängida. Ja ühe mängu lõpus ma kuulsin, et sa ei tea mängu skoorigi. Mis kohtunik sa selline siis oled?:(

mukiii
15.06.03, 23:33
Sattusin täna kahtlastel põhjustel liigamängule fc flora tallinn-jk kaitseliit kalev. juhmidele teadmiseks,et tegemist oli naiste mv mänguga. kohtunikuks osutus kahtlase välimusega vene rahvusest noormees, kes ulatus enamustele mängijatele vaevalt õlani.
noormehe arusaam jalgpallist....no eriti ei kannata kriitikat. vilistamine toimus valemi järgi: kui keegi väga häälekalt midagi karjub, siis juu nii ka on. huvitaval kombel suutis ka see noormees vilistada pidevalt suluseise.....nimelt tundus temale, et flora mängijad on suluseisus, kuigi oli selgelt näha, isegi minule teises platsi otsas, et suluseisust oli asi kaugel.

jutu moraal on selles, et kahjuks liigub eesti jalgpalliplatsidel palju igasugusedi idioote. kahjuks

p.s. selle postituse põhjuseks on olnud vingumisvajadus, mida polnud võimalik platsil rahuldada:P

vutisöber
16.06.03, 12:33

Originally posted by vutisöber

Katsu oma emotsioonid endale hoida! Huvitav, kui hea vilemees sa ise oleksid?sa oled naguniigi Daniljuk. Eks loe seda komöödiat siis lootose lehelt. Ega ise olen mänginud ka sinu vilistamise all, igavene orkester ole. Iga puude viga, nii ei saa ju mängida. Ja ühe mängu lõpus ma kuulsin, et sa ei tea mängu skoorigi. Mis kohtunik sa selline siis oled?:(

Sry vana, mööda panid! Katsu rohkem kövasti mitte möelda.

Chazlor
19.06.03, 14:24
Allo

Nii Mukiile kui Daniljuk kritiseerijale.
Esiteks teisest väljakuotsast ei ole praktiliselt üldse võimalik suluseise näha, teiseks on suluseisused üksi vilistades VÄGA keerulised otsustada ja kolmandaks sina vaatad mängu ja mitte seda kuidas suluseis tekib, see hetk (umbes pool sekundit) mil sa pärast söötu vaatad olukorda võib üles tõusvate (ehk kaitsest välja jooksvate) kaitsjate ja väravapoole spurtiva ründaja vahel tekida isegi 5 meetrine vahe, kuigi sööduhetkel sulgu polnud. Seda arvestades ei saa väga üldse antud teemal kõrvaline mängujälgija sõna võtta, ainult telekast vaadates võid seda teha. Mis omakorda ei tähenda et mõni kohtunik udu pole.
Teiseks ei peagi kohtunik pärast mängu teadma mis seis oli. Loomulikult peab see tal kirjas olema ja kui ta protokolli täidab siis see selgub, aga otse pärast mängu platsilt tulles pole see oluline. See näitab pigem et mees on oma tööle kontsentreerunud ja muule ei mõtle (ala, seis on 1:1 nüüd ei julge küll pennalt anda) - igati positiivne aga kindlasti ei ole paljud minu sellise argumentatsiooniga nõus.

Parimatega

mukiii
19.06.03, 17:34
Originally posted by Chazlor

Allo

Nii Mukiile kui Daniljuk kritiseerijale.
Esiteks teisest väljakuotsast ei ole praktiliselt üldse võimalik suluseise näha, teiseks on suluseisused üksi vilistades VÄGA keerulised otsustada ja kolmandaks sina vaatad mängu ja mitte seda kuidas suluseis tekib, see hetk (umbes pool sekundit) mil sa pärast söötu vaatad olukorda võib üles tõusvate (ehk kaitsest välja jooksvate) kaitsjate ja väravapoole spurtiva ründaja vahel tekida isegi 5 meetrine vahe, kuigi sööduhetkel sulgu polnud. Seda arvestades ei saa väga üldse antud teemal kõrvaline mängujälgija sõna võtta, ainult telekast vaadates võid seda teha. Mis omakorda ei tähenda et mõni kohtunik udu pole.
Teiseks ei peagi kohtunik pärast mängu teadma mis seis oli. Loomulikult peab see tal kirjas olema ja kui ta protokolli täidab siis see selgub, aga otse pärast mängu platsilt tulles pole see oluline. See näitab pigem et mees on oma tööle kontsentreerunud ja muule ei mõtle (ala, seis on 1:1 nüüd ei julge küll pennalt anda) - igati positiivne aga kindlasti ei ole paljud minu sellise argumentatsiooniga nõus.

Üldjoontes, ma ei ole veel nii pime, et ma ei näe üle väljaku, tänan. Järelikult ma siiski näen, kuidas kohtunik pidevalt ei oma piisavat silmanäegemist, või ei soovi seda omada, et märgata vastasvõistkonna mängijat, kes elimineerib suluseisu. Ja seda päris mitmel korral. Ma saan väga hästi aru, et ka kohtunik on inimene ja kuna naiste liigas on vaid üks kohtunik platsil, on suluseise vilistada suhteliselt raske, aga ma tõesti vabandan - nii pime ei saa olla.

val
20.06.03, 00:13
Õppida teise inimese kuidas on vaja vilistada on väga lihtne - kuid vaatades mängijaid kes ei oska visata auti või ei ole ühtegi korra lugenud jalgpallireegleid/ta on ju platsil ja OSKAB ja teab kõik jalgpallist/-las ta võtab vile ja proovib vilistada laste mängu,üle poole neist saavad sõimata.Kui vaatada mängu olukorra siis juhtub nii et ühe meskonna treeniretel on erinev olukorra nägemine/valus punkt suluseis/.Aga jobud on igal pool -kohtunikud ,treenerid,ja kõige rohkem mängijaid/oleneb treenerist/. :D

yheksa
20.06.03, 00:43
Mägede poeg kohtunik, kellest mukii räägib oli tegelt ka naljakas :) Okei, ma olen nöus suluseisu ära vilistamine üksinda platsil olles on keeruline - ei näe pöhjust kohtuniku süüdistamises (kuigi eks ta kummaliselt tihedalt neid nägi). See selleks!
Aga ta tegi palju toredamaid asju. Näiteks - kaitsja tegi vastaste ründajale kastis piiiisikese vea (st vöttis natukene särgist kinni), köik mängijad jalgadel (st keegi ei kukkunud). Härra Kohtunik vilistas ja töstis käe üles. Ohoooo - penalti?!?!? Ei..... vabalöök 16 kasti joonelt :õnnelik: Oleks siis, et kastis sees, kus \"viga\" tehti (nii umbes 5 meetri kasti joonel) aga ei, oopis 16 meetri joonel. JubeLahe mu arvates :myts7:

Muidu mis reegel see siuke on?

mukiii
20.06.03, 01:00
Originally posted by yheksa

Mägede poeg kohtunik, kellest mukii räägib oli tegelt ka naljakas :) Okei, ma olen nöus suluseisu ära vilistamine üksinda platsil olles on keeruline - ei näe pöhjust kohtuniku süüdistamises (kuigi eks ta kummaliselt tihedalt neid nägi). See selleks!
Aga ta tegi palju toredamaid asju. Näiteks - kaitsja tegi vastaste ründajale kastis piiiisikese vea (st vöttis natukene särgist kinni), köik mängijad jalgadel (st keegi ei kukkunud). Härra Kohtunik vilistas ja töstis käe üles. Ohoooo - penalti?!?!? Ei..... vabalöök 16 kasti joonelt :õnnelik: Oleks siis, et kastis sees, kus \"viga\" tehti (nii umbes 5 meetri kasti joonel) aga ei, oopis 16 meetri joonel. JubeLahe mu arvates :myts7:

Muidu mis reegel see siuke on?

Mnjah....selle olukorra ma sootuks unustasin. Kahju:P Aga see meetripikkune( keskmisele inimesele õlani noh) psike tdzigitt tegi platsil suhteliselt huvitavaid otsuseid küll:) Kahju on sellest, et kohtuniku ebaadekvaatne käitumine,suudab kapitaalselt rikkuda mulje tegelikult heast ja positiivsest mängust. Enamjaolt on aga taoliste kohtunike ebaadekvaatsed teod palju suurema kaaluga, kui ainult halb tuju ja rikutud mänguelamus.

Sen
20.06.03, 04:30
Minu meelest on kõige naljakam kohtunik Al Deri, kes nägi see teab. See kuidas ta mängu ajal 4 korda oma mune sügas see oli tõsiselt naljakas. Ja see oli ka naljakas kui pärast 1 tüdruk neid veel 2 korda sügas. Aga seda vist telekas ei näidatud. Pildid on ainult.

zilde
20.07.03, 23:39
Teemast natukene mööda minnes tahaksin lisada paar mõtet. Kõik, kes mängivad madalamates liigades (IV, V) peaksid rahul olema sellega mis on. Hea seegi, et need kohtunikud viitsivad ja tahavad oma vabast ajast sellega tegeleda ning oma närvirakke kulutada. Suurem osa EJL kogenud kohtunikest on ammu oma tööst loobunud. Need kes teavad EJL tegemistest lähemalt saavad aru milles on tegelikult probleem.

Kõike paremat!

lennu
21.07.03, 00:10
to zilde: tore oleks kui sa ka laiemale ringile ka räägiksid, mis toiomub EJLis ja mis põhjustel kohtunikud riputavad oma viled varna

kaala
22.07.03, 20:24
Originally posted by Sen

Minu meelest on kõige naljakam kohtunik Al Deri, kes nägi see teab. See kuidas ta mängu ajal 4 korda oma mune sügas see oli tõsiselt naljakas. Ja see oli ka naljakas kui pärast 1 tüdruk neid veel 2 korda sügas. Aga seda vist telekas ei näidatud. Pildid on ainult.
näitad siis ehk neid pilte?

Peku
22.07.03, 20:34
Originally posted by mukiii

Sattusin täna kahtlastel põhjustel liigamängule fc flora tallinn-jk kaitseliit kalev. juhmidele teadmiseks,et tegemist oli naiste mv mänguga. kohtunikuks osutus kahtlase välimusega vene rahvusest noormees, kes ulatus enamustele mängijatele vaevalt õlani.
noormehe arusaam jalgpallist....no eriti ei kannata kriitikat. vilistamine toimus valemi järgi: kui keegi väga häälekalt midagi karjub, siis juu nii ka on. huvitaval kombel suutis ka see noormees vilistada pidevalt suluseise.....nimelt tundus temale, et flora mängijad on suluseisus, kuigi oli selgelt näha, isegi minule teises platsi otsas, et suluseisust oli asi kaugel.

jutu moraal on selles, et kahjuks liigub eesti jalgpalliplatsidel palju igasugusedi idioote. kahjuks

p.s. selle postituse põhjuseks on olnud vingumisvajadus, mida polnud võimalik platsil rahuldada:P

muide see kohtunik on meil noortemänge kah teind, päris naljakas on ta küll..
ta maksis 50 eeku ja iga asi oli suluseis, meil varumeeste pink väga häälekalt karjus midagi ja ta ütles omaette tugeva vene aktsendiga \"suluseis raisk\"
igatahes oli see koomiline, igatahes

p3p3
22.07.03, 23:08
Ma nyyd

ei tea mis selle kohtuniku nimi on aga ta vilistas 3 liiga lääne tsooni kohtumist Tabasalu ja mingi võistkonna vahel ja tabsalu sai selge nurgalöögi ka kohtunik viitas käega lipu poole ja ytles nurgalöök.Siis astus vastasmeeskonna mängija kohtuniku poole ja ytles et ei saa olla ma ei puutunud palli .See järel katkestas kohtunik nurgalööki lööva Kent Männiku ja näitas väravalööki seda oli tõsiselt koom vaadata:D:D:D

H.M Murdock
22.07.03, 23:33
minu kord.......ajax\'i treener,kes peab ka kohtuniku ametit:D välimuselt on ta nagu Fat Bastard Austin Powersi filims.....seisab mängu ajal enemasti keskringi sees,suluseisudega paneb täitsa mööda ja mis kõige koomilisem:mängu ajal karjub endast möödaminevale oma trenni poisile umbes \"bõstra dima!\" vms ja noh ega ta reegleid ka suurt ei jaga......kohtunik/treeneri amet on raske:doh:

teine kohtunik,kellest juttu teeksin on JK keila oma......ta pole koomiline vaid kõige sitem kohtunik,kes mind puudutavas mängus on vilistanud....nagu 90% kohtunikes,kes on üksi väljakul,paneb ka tema off-side\'dega täiega puusse......ja kui hakkad ütlema,et \"päris oli sulukas!\" siis vastab ta et \"ole vait,muidu saad kollase!\" ja mis kõige nõmedam:poolajal seisab keila treeneri juures ja kuulab juhtnööre ning poetab vahel ka oma mõttetera.....täitsa vihale ajas

drago
23.07.03, 12:30
sa oled ikka eriline idioot.

1) keilal polegi treenerit
2) on ta väga erapooletu kohtunik
3) üks väheseid kes korralikult vilistab

enne mõtle ja siis tee suu lahti

Markko
27.07.03, 20:27
Originally posted by H.M Murdock

ja kui hakkad ütlema,et \"päris oli sulukas!\" siis vastab ta et \"ole vait,muidu saad kollase!\"

Mina ei leia selles midagi laitmisväärset kui kohtunikuga ärbeldes kollase saad.

drago
02.08.03, 18:58
tabasalu kohtunik on ikka vabsee tasemel. vend ei saa vist üldse aru mis väljakul toimub. ajuvaba

2mSööt3mMööda
02.08.03, 19:05
Originally posted by drago

tabasalu kohtunik on ikka vabsee tasemel. vend ei saa vist üldse aru mis väljakul toimub. ajuvaba
Kui sa mõtled mingit nooremat ja vist blodiiniks värvitud juustega venda siis ma mõistan sind 100%

eestimees
02.08.03, 19:10
JK Keila vs Tabasalu mängus võeti kasutusele uued reeglid - võis mängida kätega ja ilma suluseisuta ja kui lööd palli autti, siis saad palli endale. Tabasalu mehed surmasid palli käega, 16 kastis võeti pall käega maha!!!! Mitmeid kordi. Vend ei ulatu pallini võtab kätega. Kohtunik vaatas pealt! Mängu ajal jooksid Tabasalu mehed väljakult ära jooma, kui Keila läks hakkas kollane vilkuma. Vennale sõideti sisse kaks korda 5 minni jooksul jõhkralt!
PS: Kohtunik peaks karistama saama, vend näeb väljaku keskelt nurgast, et meeste summas oli käsi! Ta ikka ilgelt kotka silm. Vilistas käsu peale.

wwunts
05.08.03, 01:16
Teema siis siuke et toimus 3 augustil 4 liiga mäng saue jk ja jk minevik vahel.Kuna võõrustajatel ei suvatsenud või ei tahtnud tulla kohale kohtunik siis vilistas mängu nende enda treener keegi Alex vist....Ytleme siis kohe et tal seal peas kõik päris korras vist ei olnud.Igakord kui mineviku mängija oli sulus et vilistanud kohtunik seda kunagi ära ja kui meie mängija oli kasvõi 10 cm sulus vilistas kohe ära.teisex iga jumala kord kui mineviku mängijad tegid vea ja saue jk mängijad tahtsid palli kiiresti lahti mängida takistas seda kohtunik sest ta leidis et tema mängijad peaxid ikka kaitsesse ka tagasi jõudma enne kui lahti mängitaxe sest sealt olex võind ju muidu ohtlikke situatsioone tekkida..ja mis kõige parem kui saue juhtis mängu 3-0 ja mineviku mängija lõi suluseisust värava (mängija oli 3-4 m sulus) akkasid loomulikult saue mängijad protesteerima siis selle peale ytles kohtunik et mis see 1 värav ikka loeb teil juba 3 löödud ju see ei muudax midagi kas seis on 1-3 või 0-3..NAERUVÄÄRNE....ja mis veel- mis ajast jalgpallis punase ja kollase kaardi asemel 10 ja 5 kroonine kehtib :doh:
Ega jah siuxe kohtunikuga vist ple midagi peale akata kui siis aint kohtunike kursustele saata :D

tanielo
05.08.03, 09:38
Originally posted by wwunts

Teema siis siuke et toimus 3 augustil 4 liiga mäng saue jk ja jk minevik vahel.Kuna võõrustajatel ei suvatsenud või ei tahtnud tulla kohale kohtunik siis vilistas mängu nende enda treener keegi Alex vist....Ytleme siis kohe et tal seal peas kõik päris korras vist ei olnud.Igakord kui mineviku mängija oli sulus et vilistanud kohtunik seda kunagi ära ja kui meie mängija oli kasvõi 10 cm sulus vilistas kohe ära.teisex iga jumala kord kui mineviku mängijad tegid vea ja saue jk mängijad tahtsid palli kiiresti lahti mängida takistas seda kohtunik sest ta leidis et tema mängijad peaxid ikka kaitsesse ka tagasi jõudma enne kui lahti mängitaxe sest sealt olex võind ju muidu ohtlikke situatsioone tekkida..ja mis kõige parem kui saue juhtis mängu 3-0 ja mineviku mängija lõi suluseisust värava (mängija oli 3-4 m sulus) akkasid loomulikult saue mängijad protesteerima siis selle peale ytles kohtunik et mis see 1 värav ikka loeb teil juba 3 löödud ju see ei muudax midagi kas seis on 1-3 või 0-3..NAERUVÄÄRNE....ja mis veel- mis ajast jalgpallis punase ja kollase kaardi asemel 10 ja 5 kroonine kehtib :doh:
Ega jah siuxe kohtunikuga vist ple midagi peale akata kui siis aint kohtunike kursustele saata :D
Alex tembutab jälle :D

Janek
05.08.03, 11:22
Kahjuks leidub ka muidu toreda ja sportliku Saue JK ridades idioote, kahju :(

Bobik
05.08.03, 11:39
Mina, kui tavaline pealtvaataja, nägin väga hästi, kuidas väravad löödi. Ja võin täitsa kindlalt väita, et Minevik ei löönud kumbagi väravat suluseisust. Ja kust kohast oleks pidanud kohtunik need kollased kaardid siis välja võluma? Kui õige asja eest te mängijad kaardi said, ma ei tea, sest olin teisel pool platsi ja see jääb kohtuniku südametunnistusele. Aga see, et Mineviku ründaja oli 3-4m sulus....naerukoht, ausõna....

H.M Murdock
05.08.03, 11:39

sa oled ikka eriline idioot.

1) keilal polegi treenerit
2) on ta väga erapooletu kohtunik
3) üks väheseid kes korralikult vilistab

enne mõtle ja siis tee suu lahti

1)keilal on treener,mingi kerge patsiga vend
2)kuI see on see sama vend,keda sa mõtled,siis oli tal küll väga sitt päev
3)tee oma järeldus vaadates #2
4)ma pakun,et kuna sa minust 4 a vanem oled,siis ilmselt me räägime 2 erinevast keilast.

to markko:kujutle olukorda mängu alguses,kus saad pika söödu ette ja kohtunik ütleb,et suluseis ja sa ütled talle suht rahulikult:\"Ei olnud.\" ja sepp kohe ärritub.

Markko
05.08.03, 12:52
Originally posted by H.M Murdock

to markko:kujutle olukorda mängu alguses,kus saad pika söödu ette ja kohtunik ütleb,et suluseis ja sa ütled talle suht rahulikult:\"Ei olnud.\" ja sepp kohe ärritub.

Ju siis üritas varakult mängu kontrolli alla saada :P

jimbolaja
05.08.03, 12:57
Originally posted by daywalker

Kui sa mõtled mingit nooremat ja vist blodiiniks värvitud juustega venda siis ma mõistan sind 100%

Drago ja Daywalker te räägite erinevatest kohtunikest.See kes vilistas Tabasalu-Keila mängu on meile võõras..........veel......
Too noorem kohtunik on muideks vähe paremaks läinud.Enam nii lihtsalt teda ümber ei räägi................:kaval:
Temaga sai meil kunagi palju nalja......nt. Hansa United - Tabasalu mängus.....mõeldi isegi mõlema satsi poolt ühiskirja saatmist EJL aga jäi millegipärast katki asi........
Tabasalus on veel üks kohtunik aga tema meie mänge kahjuks ei vilista,sest ta ise mängib meie eest.......samas võiks ju vahest.........mõni hakkaks vist kohe pillima.......

jimbolaja
05.08.03, 13:21
Originally posted by eestimees

JK Keila vs Tabasalu mängus võeti kasutusele uued reeglid - võis mängida kätega ja ilma suluseisuta ja kui lööd palli autti, siis saad palli endale, võid peksta teisi ja sõitta sisse korgid ees teisele. FIFA uued reeglid vist? Tabasalu mehed surmasid palli käega, 16 kastis võeti pall käega maha!!!! Mitmeid kordi. Vend ei ulatu pallini võtab kätega. Kohtunik vaatas pealt! Mängu ajal jooksid Tabasalu mehed väljakult ära jooma, kui Keila läks hakkas kollane vilkuma. Jõhker oli, sõideti sisse teistele, et hirmus hakkas. Kohtunik lubas aga, vilet polnud. Vennale sõideti sisse kaks korda 5 minni jooksul jõhkralt! APSURD!!!!!!!

PS: Kohtunik peaks karistama saama, vend näeb väljaku keskelt nurgast, et meeste summas oli käsi! Ta ikka ilgelt kotka silm. Vilistas käsu peale. Kohtuniku silme all toimub jõhker mäng, putsad välguvad mitte palli suunas vaid vastaste suunas. Käsi oli iga minut ja kohtunik ei vilstanud peaaegu ühtegi.

Keda siis seal peksti?Minu arust olid teie mängijatel kogu aeg käed püsti.Ma saan aru, et te olete noored mängumehed aga natuke võiks ennast taltsutada..........Tead võtke oma vanematest mängumeestest eeskuju............Ma ütlen seda ,et kohtunik vilistas need vead ära mida ta nägi ja pidigi nägema.Ega sa ometi ei taha öelda ,et neid pendlaid poleks tohtinud anda?Eriti viimast,kus teie mängumees oli nii pöördesse aetud ,et kujutas ennast ette väravavahina..........super kahekäetõrje temalt.......mõni kohtunik oleks sealt punase andnud.

eestimees
05.08.03, 14:36
Kuule, ma muutsin oma postitus! Läksin võib-olla natu hoogu:oih: See 2 penalt oli 100% penalt! Esimene oli ikka väga kahtlane. Ta ei vilistanud paljusid asju ära, mis meie vanematesse mängijatesse puutub, siis nemad olidki kes õiendasid kohtuniku kallal, mitte noored!!!!!!!!! Kui sa ise tähele ei pannud, siis vanemad mehed said kollased õiendamise ja \"virisemise\" pärast! Noored olid vait. Nuh kui sa just arvestasid noorte hulka ka 30 aastased mehed, siis jah noored viriseid.

hugen
30.08.03, 14:00
Tipp- topp kohtunik on muidugi veel Karksi treener ,kes juhuslikult vilistas 3.liiga lõunapiirkonna mängu Karksis, kus Karksi võõrustas Koerut. Vähe sellest et terve mäng oli vile ühepoolne.Umbes 15min enne mängu lõppu virutas Karksi ründaja oma kohtunikule vastu hambaid, nii et vile lendas paar meetrit eemale. Kohtunik toibus hetke ja karjus :Lõpeta ära meil ei ole kaarte vaja. Täiesti norm koll.

sprinter
30.08.03, 14:51
Originally posted by hugen

Tipp- topp kohtunik on muidugi veel Karksi treener ,kes juhuslikult vilistas 3.liiga lõunapiirkonna mängu Karksis, kus Karksi võõrustas Koerut. Vähe sellest et terve mäng oli vile ühepoolne.Umbes 15min enne mängu lõppu virutas Karksi ründaja oma kohtunikule vastu hambaid, nii et vile lendas paar meetrit eemale. Kohtunik toibus hetke ja karjus :Lõpeta ära meil ei ole kaarte vaja. Täiesti norm koll.

einoh see küll normaalne asi ple

Tihane
30.08.03, 14:55
Originally posted by hugen

sa oleksid pidanud minema ja talle ka korra hambasse andma .. kui ta selle eest oleks sulle mingigi kaardi andnud .. siis oleks olnud hea EJL distsiplinaarkomiteesse kaevata .. mispeale mäng oleks korduskohtumisse läinud.

loomulikult ei keela ka praegu keegi seda ära rääkimast .. vähemalt 11 tunnistajat on ju olemas.

Olavinho
01.09.03, 20:21
oi neid naljakaid kohtunike on palju nähtud. Eriti palju on neid eestis noorte turniiridel...

drago
08.10.03, 14:51
ei viici eriti pikalt arutada aga emmaste kodumängul olnud kohtunik oli ikka täiesti soe peast....

simmo
25.10.03, 20:36
Minu hääl läheb raudselt Ain Karutoomele.
Muidu tubli vend aga ei tea reegleid...

solskjaer
26.10.03, 11:01

ei viici eriti pikalt arutada aga emmaste kodumängul olnud kohtunik oli ikka täiesti soe peast....

Kui sul midagi kohtuniku vastu on siis ütle ka välja mis mängu sa mõtled ja mis sulle tema tegevuse juures ei meeldi? Muidu ära niisama mölise.

Hunt
26.10.03, 14:29
tegelt võix ültse kohtunike kallal mitte möliseda! kannatage ära ja mängige:õnnelik:

drago
26.10.03, 21:52
Originally posted by solskjaer

Kui sul midagi kohtuniku vastu on siis ütle ka välja mis mängu sa mõtled ja mis sulle tema tegevuse juures ei meeldi? Muidu ära niisama mölise.

ära hakka ohkima......saad ilusti ka öelda....kas ma mölisesin vä

asdf
26.10.03, 22:04
Originally posted by simmo

Minu hääl läheb raudselt Ain Karutoomele.
Muidu tubli vend aga ei tea reegleid...

Mille eest ta Linnumäele 2 kollast ja sellega koos ka punase andis ?

Litmanen37
26.10.03, 23:14
Originally posted by eestimees

JK Keila vs Tabasalu mängus võeti kasutusele uued reeglid - võis mängida kätega ja ...

Ka Nimetalö oli see hooaeg üks selline mäng,kus vastased mängisid käega yle kumne korra...aga mitte kordagi ei vilistatud...no mis teha

Ja keegi mainis siin veel Mineviku Alexit...ei no ta omamoodi mees.....ma olen ise kah kord vihastanud selle mehe peale niimodi et(no comments).....kuid mis teha...jalgpall juba kord on selline

solskjaer
28.10.03, 13:44

ära hakka ohkima......saad ilusti ka öelda....kas ma mölisesin vä

Ok mina pole sinu kallal ohkinud, kuigi sa ise hakkasid siin virisema. Aga see selleks, seleta mulle siis mille poolest see kohtunik peast soe oli? Too mõni näide ja millist mängu sa üldse mõtled. Seal ju mängivad nii III kui ka II liiga.

lume
28.10.03, 18:49
Karutoomele ei meeldinud et ma talle ütlesin ,et ta ei oska vilistada.
Kaks korda sain öelda, edasi tuli teadagi mis...

lume
18.02.04, 12:06
Rääkides kohtunikest, on foorumis kedagi kes ise eelmisel hooajal vilistastamas käis?
Ise vilistasin päris usinalt madalamaid liigasid ja EJL-ist on saada kõvasti pappi.
On keegi juba midagi kätte ka saanud või on äkki inffi millal saama hakkab?

Refieus
18.02.04, 14:14
Originally posted by Litmanen37

Ja keegi mainis siin veel Mineviku Alexit...ei no ta omamoodi mees.....ma olen ise kah kord vihastanud selle mehe peale niimodi et(no comments).....kuid mis teha...jalgpall juba kord on selline

See vend tõi Striidile 2160 eeki trahvi.. kaardipakk oli käes ja muudkui jagas ja saatis mängijaid perse jne..

Edson
18.02.04, 15:03
Jah, kohtunikke on igasuguseid ja osad on tõesti suht nõrgad- ei näe ega kuule või on lihtsalt purjus.

Samas olen seda meelt, et madalamates liigades (eriti V liiga) on ka mängijad tihti asjast valesti aru saanud- arvates, et nad on sattunu etlemiskonkursile või kõrtsi, kus võib kõike mis pähe tuleb suust välja ajada. Ja see lärm on siis platsil ikka väga kõva... Peaasjalikult on selliseid eksemplare meeskondades, kes mängivad liigas esimest, teist aastat.

Kohtunikud eksivad- aga alati ei pea selle peale kogu terve mängu teda p..sse saatma.
Kainet meelt, sõbrad! Ja triaadi lõpetuseks kuldne tõde: Mängi aga ära mölise!

Refieus
18.02.04, 17:37
Su jutt vastab 99% tõele, kuid antud kohtunik mahub 1% sisse. Olen näinud 3 tema vilistamist.. ja ma ütlen, meie oma ei olnud see kõige hullem:õnnelik:

Mängijale kellele ta on andnud mängus 2 kollast, astub peale kohtumist ligi ja küsib, et miks sa väljakult ära ei läinud?!

Sellist venda ei saakski kohtunikuks nimetada...

Janek
18.02.04, 19:40
Palun Alex rahule jätta. Teda on ka varemalt sarjatud ja üleüldse koostage siis nõmendate kohtunike edetabel ja andke I auhind Alexile, kohaleviijaks võite mind valida. Palve moderaatoritele: Võtke palun see teema üldse maha.

Raimo
18.02.04, 23:35
Originally posted by Janek
Palun Alex rahule jätta. Teda on ka varemalt sarjatud ja üleüldse koostage siis nõmendate kohtunike edetabel ja andke I auhind Alexile, kohaleviijaks võite mind valida. Palve moderaatoritele: Võtke palun see teema üldse maha.

Üldiselt on muidugi fakt, et paljud mängijad ise ei tunne reegleid, kuid kipuvad selle teema all kõva häält tegema. Ei hakka rääkima reeglite keerukamatest asjadest, toon ühe näite (mis on hämmastavalt sagedane), kuidas kaitsev meeskond nõuab \"vile peale\" mängu, et saaks oma müüri sättida. Loomulikult ignoreerib kohtunik sellist kaitsemängijate soovi, kuid siis kohtuniku sõimamine kurdiks on täiesti ajuvaba.
Sellelt lingilt peaks pääsema jalgpallireeglite juurde: http://www.estonia.fifa.com/cda/cda_container/0,1503,countryCode%3Dest_localeID%3D103_siteCatego ryID%3D2343_siteID%3D1003,00.html

Arvestades seda, et järgmisel aastal peab iga klubi omama vähemalt üht mängijat, kes oleks läbinud kohtunike kursuse, on juba praegu tark reeglitele pilk peale visata.

Aga teemat siiski ei sulge, sest nii mõnelgi korral vajab mõni kohtunik meeldetuletust, et ka tema vajaks ülaltoodud lingil asuva lehekülje külastamist.

Küll ei taha siin enam näha selliseid postitusi, nagu \"ei viici eriti pikalt arutada aga emmaste kodumängul olnud kohtunik oli ikka täiesti soe peast.... \". Parem ära viitsi üldse foorumit risustada.
Või et \"oi neid naljakaid kohtunike on palju nähtud. Eriti palju on neid eestis noorte turniiridel...\". Ma olen kah igasuguseid tolasid linna peal näinud, iseäranis palju kesklinnas, kuid ei kipu nüüd sellist mõttetut, sisutühja ja mitte kuidagi Eesti jalgpalli arendavat/mõjutavat avaldust levitama.

Nii et asjalik kriitika on oodatud, niisama lahmimine aga lubamatu.

marcello
05.03.04, 13:16
Rõõm tõdeda,et FC Olympicusse kuulub nüüd kaks EJL poolt litsentseeritud kohtunikku:)
No ja nad mõlemad peris naljakad ka:D

Bossman
12.05.04, 01:15
Nii naljakad kohtunikud we......pigem jobud tropid ja oskamatud......A1 esiliiga mäng ajax esimese ja järvamaa flota vahel.....mees pigem poiss suutis mei korraliku mängu ära rikkuda...esmalt õnnestus tal esimese poolaja keskel meie vasakründaja välja saata kui ta oli küsinud kas ta midagi vaatab ka we.....ja vb midagi weel aga noh camoon punane on liig mis liig.....noh siis oli seis weel 1:1 ja mäng läks meie jaoks suhteliselt hästi hoolimata kümnekesi mängimisest suutsime ikka teravalt mängida aga......mis liig see liig....lõpuks oli vaja tal weel meile teine värav ka lüüa.....tuli olukorrast kus vastaste ründaja lõi meie kaitsjale tagant jalga ja mängija kukkus ja lõidki nii värava......noh surusime weel ja mängisime aga väravat nõuda oli suht raske....kuigi korra suutsid vastased eeli eeli palli värava joonelt tõrjuda ja väravavaht pidi karistuslöögi ära toomiseks ristnurgast imetõrje tegema....aga kaotus 2:1 on valus....ja eriti siis kui oleks pidanud vähemalt viigi saama....ei tasu hakata rääkima ohtratest suluseisu valesti vilistamisest ja isegi seda et laseb mängida audis ja muu värk.....igasuguseid lastakse kohtunikeks....ei tea kas tal ikka koolitus on läbitud või sai lambist kohtunikuks mille eesti jalgpalliliit pidi meie mängule määrama.....nime kahjuks ei mäleta aga vanust polnud rohkem kui meie meeskonna mängijatel ja kogemus arwatavasti puudus.....ja lisainfi nii palju et tüüp õpib paides ja töngis...seega kartke kui selline teile vilistama peaks tulema!!!!!!

U2
12.05.04, 01:20
Originally posted by Bossman

Nii naljakad kohtunikud we......pigem jobud tropid ja oskamatud......A1 esiliiga mäng ajax esimese ja järvamaa flota vahel.....mees pigem poiss suutis mei korraliku mängu ära rikkuda...esmalt õnnestus tal esimese poolaja keskel meie vasakründaja välja saata kui ta oli küsinud kas ta midagi vaatab ka we.....ja vb midagi weel aga noh camoon punane on liig mis liig.....noh siis oli seis weel 1:1 ja mäng läks meie jaoks suhteliselt hästi hoolimata kümnekesi mängimisest suutsime ikka teravalt mängida aga......mis liig see liig....lõpuks oli vaja tal weel meile teine värav ka lüüa.....tuli olukorrast kus vastaste ründaja lõi meie kaitsjale tagant jalga ja mängija kukkus ja lõidki nii värava......noh surusime weel ja mängisime aga väravat nõuda oli suht raske....kuigi korra suutsid vastased eeli eeli palli värava joonelt tõrjuda ja väravavaht pidi karistuslöögi ära toomiseks ristnurgast imetõrje tegema....aga kaotus 2:1 on valus....ja eriti siis kui oleks pidanud vähemalt viigi saama....ei tasu hakata rääkima ohtratest suluseisu valesti vilistamisest ja isegi seda et laseb mängida audis ja muu värk.....igasuguseid lastakse kohtunikeks....ei tea kas tal ikka koolitus on läbitud või sai lambist kohtunikuks mille eesti jalgpalliliit pidi meie mängule määrama.....nime kahjuks ei mäleta aga vanust polnud rohkem kui meie meeskonna mängijatel ja kogemus arwatavasti puudus.....ja lisainfi nii palju et tüüp õpib paides ja töngis...seega kartke kui selline teile vilistama peaks tulema!!!!!!

Milline dramaatika :D :D :D
Nii kahju teist:P

solskjaer
14.05.04, 16:02
To bossmann - Ära virise ja mängi edasi. See on parim soovitus sulle. Kohtunike tase on sama kõrge kui nendel mängijatel keda ta vilistab. Kas sa tahtsid omale Collinat vilistama või? Ka tema eksib...

Daz Booob
14.05.04, 16:23
\"Arvestades seda, et järgmisel aastal peab iga klubi omama vähemalt üht mängijat, kes oleks läbinud kohtunike kursuse, on juba praegu tark reeglitele pilk peale visata.\"

Mis (mitmenda liiga) klubid siia alla kuuluvad?

U2
14.05.04, 16:27
Originally posted by Daz_Booob

\"Arvestades seda, et järgmisel aastal peab iga klubi omama vähemalt üht mängijat, kes oleks läbinud kohtunike kursuse, on juba praegu tark reeglitele pilk peale visata.\"

Mis (mitmenda liiga) klubid siia alla kuuluvad?

2-5 liiga

Bossman
14.05.04, 19:35

To bossmann - Ära virise ja mängi edasi. See on parim soovitus sulle. Kohtunike tase on sama kõrge kui nendel mängijatel keda ta vilistab. Kas sa tahtsid omale Collinat vilistama või? Ka tema eksib...

Raivo Latiku kohta küll ühtegi halba sõna ei saa öelda!!! aga eks igaüks peab kuskilt alustama ja võib-olla kunagi saab siis ka normaalne kohtunik!!!!! :lahe:

keane
27.09.04, 21:01
ILVES ON TSEMPION:D

Hunt
27.09.04, 22:53
Algselt postitas keane

ILVES ON TSEMPION:D

Väga tore ja vajalik uudis:deemon:

Virtuoso
27.09.04, 23:28
Keegi oskab öelda, kes see tolgus on, kes enamikel Sõrve kodumängudel vilistab? Nii ülbet koduvilet pole mina ausalt öeldes kohanud ja ei taha kohata ka enam. Mul läks ausalt öeldes süda pahaks seda vilet jälgides ja tekkis häbi omada kohtuniku litsentsi:viha:

ruyna
01.10.04, 20:07
viimsi Alex on vanakooli poiss:D:D:D
kellele on vilistan see teab;)

v6hiv66ras
01.10.04, 22:45
Meil oli paar aastat tagasi Pärnus liigamäng, korraldasime rünnaku kuid löök läks napilt mööda ja siis 1 varust hüüdis, et \"tulbi töö\". Kohtunik lendas pingi juurde, vaatas kurja näoga ringi (oli 3 varumeest) mõtles natuke ja näitas suvalisele vennale punast kaarti. Peale mängu tuli sõbraliku näoga meie juurde ja ütles, et teeme nii nagu midagi poleks juhtunud, et ta protokolli kaarti ei märgi.
Samas mängus juhtus keegi publiku seast ropendama ja kohtunik arvas õigeks selle eest karistada kollasega meie äärepoolikut. :sega10:

v6hiv66ras
01.10.04, 22:54
Stiilinäide Brasiilia kohtunikult (http://www.punchbaby.com/media/gitfakt/clips/funny/ArbitoGay.wmv) :naer3:

rooney88
23.12.04, 13:55
sellise kohtunikuga on raske magida:D

mg
23.12.04, 23:41
ma siin lugesin ja mõtlesin et panen ka oma vähesed kogemused kohtunikega kirja.
olen mängind põhiliselt noorteturniiridel ja seal on tihti vastasmeeskonna treenerid kohtunikud ja oi raisk, kus siis annab vaielda. üldiselt ma suht rahulik, aga mängude lõpuks olen ma valmis kõigiga kaklema...
tavaliselt mängin ma suht jõhkralt, aga seni pole ma väga kõvasti karistada saanud, sest kohtunikud on selles osas küll leebed.

ainult et käisime jk alko siseturniiril ja seal siis olid natukene proffimad kohtunikud.
noh, mina näiteks sain turniiri kõige jõhkrama mängija tiitli, sest sõitsin sillamäe omadele koguaeg kossi ja sain 2 kollast, esimesest veast ma sain ise ka suurepäraselt aru, aga teise vea puhul läks kohtunikuga väikseks vaidluseks, mille tulemusena ma väljakult lahkusin...

voka omasid niitsin ka mõnusalt, aga need polnd nii suured vead ja mõni pall õnnestus isegi puhtalt ära võtta.

tegelt tekkis mul küsimus, et kui 1 mängija teist mängu ajal ehmatab, kas see siis on kollast väärt?

nimelt meie tüüp tegi teiselt seljatagand uhuu ja teine ehmatas koledal kombel. meie oma sai seepeale kollase.

mukiii
23.12.04, 23:56
Algselt postitas v6hiv66ras

Stiilinäide Brasiilia kohtunikult (http://www.punchbaby.com/media/gitfakt/clips/funny/ArbitoGay.wmv) :naer3:

miqu,võiksid eeskuju võtta;)

samas.
väga mõttetu on vinguda ja vigiseda pidevalt kohtunike kallal.on ju praktiliselt täiesti võimatu vilistada üksinda adekvaatselt mängu,seda siis madalamates liigades.ja möla faktor ei ole õlleliigade puhul ka mitte väike ju.reaalse mõtlemise puudus on siin mõningaid tabanud.
olgem õnnelikud,et hakkab liidu töö viljana tekkima ka normaalseid kohtunikke ja tänagem unni südamest,kui õlleliigasse satub vilistama mõni adekvaatsem inimene.
vähem viginat,rohkem mängu.

marcello
24.12.04, 00:32
Algselt postitas mg

tavaliselt mängin ma suht jõhkralt, aga seni pole ma väga kõvasti karistada saanud, sest kohtunikud on selles osas küll leebed.

ainult et käisime jk alko siseturniiril ja seal siis olid natukene proffimad kohtunikud.
noh, mina näiteks sain turniiri kõige jõhkrama mängija tiitli, sest sõitsin sillamäe omadele koguaeg kossi ja sain 2 kollast, esimesest veast ma sain ise ka suurepäraselt aru, aga teise vea puhul läks kohtunikuga väikseks vaidluseks, mille tulemusena ma väljakult lahkusin...

voka omasid niitsin ka mõnusalt, aga need polnd nii suured vead ja mõni pall õnnestus isegi puhtalt ära võtta.

tegelt tekkis mul küsimus, et kui 1 mängija teist mängu ajal ehmatab, kas see siis on kollast väärt?

nimelt meie tüüp tegi teiselt seljatagand uhuu ja teine ehmatas koledal kombel. meie oma sai seepeale kollase.

konsulteeri perarstiga või vali mingi muu spordiala

nwa
24.12.04, 11:08

seda nimetakse meil ebasportlik käitumine:P

Neth
24.12.04, 18:08
Algselt postitas marcello

Algselt postitas mg

konsulteeri perarstiga või vali mingi muu spordiala

keegi hambaid kurku pole löönud? ära muretse, kui meesteliigas ka nii edasi lased, küll siis saad enda peal ka tunda, mis see \"jõhker mäng\" õige on.

mg
24.12.04, 22:52
ääh, veab teil, mina ilmselt ei ületa 5. liiga piirigi kunagi, nii et pole mõtet karta.
aga siin venelastega mängides peabki koguaeg vaidlema ja kossi taguma, see võtab neil mänguisu ära, suurem osa on ilged simulandid ka.

aa mul tuli meelde et see on kohtunike teema, nii et rohkem ma sõna ei võta.

pablo
10.01.05, 22:46
Noorteliigades on ikka kõige paremad kohtunikud. Ma ei hakka sõimama mõne suluseisu pärast, mida võibolla ei nähtud, aga on ka kohtunikke, kel on väljakul raamat kaasas olnud (loodetavasti jalgpallireeglitega?).

lullu9
11.01.05, 09:46
minu meelest on kõige kõvem vend see kes zigulliga sõidab ja on umbes 70 aastat vana

oku
11.01.05, 10:27
Algselt postitas mg

ääh, veab teil, mina ilmselt ei ületa 5. liiga piirigi kunagi, nii et pole mõtet karta.
aga siin venelastega mängides peabki koguaeg vaidlema ja kossi taguma, see võtab neil mänguisu ära, suurem osa on ilged simulandid ka.

aa mul tuli meelde et see on kohtunike teema, nii et rohkem ma sõna ei võta.

Imbetsill. Tänu sellistele keenjustele ei olegi õlleliigas mõnus vaikselt palli taguda ja sportimist nautida. Ikka juhtub pooletoobiseid a\'la \"mul on suurem kui sul\" stiilis hallrakudoonoreid väljakule.

valta
11.01.05, 12:37
Paneks natuke teemasse ka, nimelt kohtasin selles rubriigis `palju-kiidetud` kohtunikku Taurafeldi Alex`it 3.01 Kalevi spordihallis saaliturniiril. Nimelt on Alex juba mitmendat aastat juhendanud noori jalgpallipoisse, kes juba teist hooaega mängivad Turba NJK nime all. Kui kohtunikuna jättis Alex alati üsna kentsaka mulje, siis treenerina tundub ta täitsa ok. olevat, on ju selle tunnistuseks kas või Turba satsi saavutatud II koht ülalmainitud turniiril. Tundub et legendaarne kohtunik on lõpuks leidnud endale õige koha kus vilet pruukida

Ramm
11.01.05, 12:41
Alex\'st jubedamat inimest ma ei teagi....kohtunikust idioot ja treenerina imbetsill...pikemat kommenteerimist pole vaja...

valta
16.05.05, 17:35
Lugedes viimase aja foorumist kommentaare liigamängudele, paistab eriti silma pidev kohtunike tööga seonduv. Kuna siin foorumis on olemas sellekohane teema, siis teeks ettepaneku panna siia kirja kõikide, teie arust jama korraldanud kohtunikke nimed ja vilepartiide kirjeldused. Võib olla sattuvad ka siia foorumisse ja vähemalt häbenevad natuke.

14.05 Nõmme Kalju II – Saue JK vahelisel mängul vilistas Koerust pärit kohtunik Heiki Paglant. Minu ja ka paljude teiste asjaosaliste arvates ei teadnud see mees küll midagi mis selle vilega peaks peale hakkama. Tema tegevuse või siis tegevusetuse tulemusena meenutas mängu teine poolaeg pigem mingit madinat kui jalgpalli. Lõpetuseks saigi ühel Saue palluril kannatus otsa ja ta ütles oma arvamuse kohtuniku tegevusest üsna selgelt ja valjuhäälselt, eriti sõnu valimata välja. Selle peale muidugi kohtunik leidis vile ja ka kaardid taskust ülesse. Kindlasti oli kohtunik osaline mõlemas Saue meeskonnale löödud väravas, jättes ründajate poolt tehtud üsna jõhkrad rikkumised üldse tähelepanuta.
Hakkab juba aitama nendest igasugu lammastest, kes oskavad oma tegevusega terveks nädalavahetuseks tuju rikkuda.
:viha:

Rein
16.05.05, 17:46
Kaotusele tuleb ju mingi vabandus leida :D

Kõige lihtsam on kohtunikku süüdistada.

valta
16.05.05, 18:07
Algselt postitas Rein

Kaotusele tuleb ju mingi vabandus leida :D

Kõige lihtsam on kohtunikku süüdistada.

Kaotusi on tulnu enne ja ma arvan, et tuleb veelgi, aga kui keegi su mängu lihtsalt ära pasandab teeb ikka hinge täis küll.
Ei tea kas oled ka ise kohtunik või ei ole sa aru saanud, et kohtunike tegevusest sõltub ikka platsil väga palju

don
16.05.05, 18:09
Algselt postitas lullu9

minu meelest on kõige kõvem vend see kes zigulliga sõidab ja on umbes 70 aastat vana
...jees jees ziksivend ruulib. :D se on selles suhtes koomiline vend et kui ta kedagi soosida ei oska siis ta paneb lihtsalt räigelt lampi juba harjumusest.
Teine mees kelle nime ma siinkohal tahaks ka ära mainida on BRODNEV Anatoli. kes on meister mängude \"ärategemises\" vene satsidele. peale selle ei mõista ta veel mitte üht ainsat sõnagi eesti keeles. täiesti müstiline kudas sellised konkreetsed tiblad vilistama lastakse. :viha:

sosku
16.05.05, 18:24
Algselt postitas don
BRODNEV Anatoli. kes on meister mängude \"ärategemises\" vene satsidele. peale selle ei mõista ta veel mitte üht ainsat sõnagi eesti keeles. täiesti müstiline kudas sellised konkreetsed tiblad vilistama lastakse. :viha:

Pakun välja, et Unol pole neid paremaid kohtunikke kusagilt võtta.

don
16.05.05, 18:27
Algselt postitas sosku

Algselt postitas don
BRODNEV Anatoli. kes on meister mängude \"ärategemises\" vene satsidele. peale selle ei mõista ta veel mitte üht ainsat sõnagi eesti keeles. täiesti müstiline kudas sellised konkreetsed tiblad vilistama lastakse. :viha:

Pakun välja, et Unol pole neid paremaid kohtunikke kusagilt võtta.
ex ta nii ole jah...kurb iseenesest.

teoreetik
16.05.05, 18:46
heh...
kui ma viimati meeskonnaga Jüri vastu mängisin Jüri Gümnaasiumi staadionil V liigat, oli kohtunikuks üks vene rahvusest härrasmees, kes sõitis ringi vanemat sort BMWga, soeng oli eriti lahe - muidu siilisoeng aga ees ülipikk tukk. Aga see selleks...kui pall auti läks ning hakkasid seda välja viskama, siis laskis ta sul tulla meetripealt täpselt samasse kohta seda viskama kust see välja läks. Ja nii oli iga kord, lõpuks hakkas see juba ära ka tüütama. Vahpeal läks pall auti ja ta ei saanud aru, no õigemini ta ei märganud kellest läks auti, kohtunik pani silmad kinni ning vehkis kätega 4 korda ühele teisele poole ja lõpuks vaatas kes rohkem auti visata tahtis ning andis palli neile. Antud juhul olime meie need kes rohkem apelleerisid audiviskele, kuigi ma ise ka ei teadnud kellest see pall auti tegelikult läks. Igatahes oli see üks päris naljakas situatsioon kus oli näha kohtuniku kogenematust, aga mis ikka V liigast rohkem tahta.:õnnelik: Lõbus oli vähemalt;)

Taavi.T
16.05.05, 19:31
Algselt postitas teoreetik

heh...
kui ma viimati meeskonnaga Jüri vastu mängisin Jüri Gümnaasiumi staadionil V liigat, oli kohtunikuks üks vene rahvusest härrasmees, kes sõitis ringi vanemat sort BMWga, soeng oli eriti lahe - muidu siilisoeng aga ees ülipikk tukk. Aga see selleks...kui pall auti läks ning hakkasid seda välja viskama, siis laskis ta sul tulla meetripealt täpselt samasse kohta seda viskama kust see välja läks. Ja nii oli iga kord, lõpuks hakkas see juba ära ka tüütama. Vahpeal läks pall auti ja ta ei saanud aru, no õigemini ta ei märganud kellest läks auti, kohtunik pani silmad kinni ning vehkis kätega 4 korda ühele teisele poole ja lõpuks vaatas kes rohkem auti visata tahtis ning andis palli neile. Antud juhul olime meie need kes rohkem apelleerisid audiviskele, kuigi ma ise ka ei teadnud kellest see pall auti tegelikult läks. Igatahes oli see üks päris naljakas situatsioon kus oli näha kohtuniku kogenematust, aga mis ikka V liigast rohkem tahta.:õnnelik: Lõbus oli vähemalt;)

See on ju kohtunik Topkin keda saavad tuleval nädalavahetusel näha Balteco-FCF Paide(siseinfo) mängul olevad kodanikud ja soovitan kellegil kaamera kaasa võtta.Kahjuks enda(Atli-Paide) mängul seda polnud ja kahetsen siiani.

dreyd
16.05.05, 20:17
Algselt postitas teoreetik

heh...

tundub kahtlaselt sama mees olevat, kes meil Kohilas mängu Risti vastu vilistas, kuigi tukka enam ei olnud ja bemm oli ka päris uus. audi sissevise pandi paika isegi sentimeetri täpsusega:) , aga ega tal muidu väga viga ei olnud

hugen
16.05.05, 22:43
Algselt postitas valta

Kindlasti oli kohtunik osaline mõlemas Saue meeskonnale löödud väravas, jättes ründajate poolt tehtud üsna jõhkrad rikkumised üldse tähelepanuta.
Hakkab juba aitama nendest igasugu lammastest, kes oskavad oma tegevusega terveks nädalavahetuseks tuju rikkuda.

Kurb lugu, äkki külastad mõnd arsti, kes su hingehaavad parandab. Kahju kui teie mängudel ainult kehvad kohtunikud käivad ja JÕHKRALT ise väravaid löövad. :D

valta
16.05.05, 23:32
Algselt postitas hugen

Kurb lugu, äkki külastad mõnd arsti, kes su hingehaavad parandab. Kahju kui teie mängudel ainult kehvad kohtunikud käivad ja JÕHKRALT ise väravaid löövad. :D

Kus sa välja lugesid, et meie mängudel kehvad kohtunikud käivad, jutt käib ikka ühest konkreetsest mängust. Mis aga arsti külastusse puutub, siis võiksid seda ise teha, võib-olla hakkad ka aru saama, millega paljud jobudest kohtunikud platsil hakkama saavad

Raivo19
17.05.05, 03:09
kohtunikult ootaks nagu objektiivsust.mõni viiakse mängu alguses t...otsa(kasvõi pingilt) saatmisega nii endast välja,et terve mängu näitab oma ebasümpaatiat selle võistkonna vastu,sealjuures ei pruugi ta olla üldse kehv kohtunik.võrdsete mängus ta karistab oma solvajad lihtsalt ära,millega seab oma otsused kaheldavaks

Miq
17.05.05, 11:07
Algselt postitas Raul2

kohtunikult ootaks nagu objektiivsust.mõni viiakse mängu alguses t...otsa(kasvõi pingilt) saatmisega nii endast välja,et terve mängu näitab oma ebasümpaatiat selle võistkonna vastu,sealjuures ei pruugi ta olla üldse kehv kohtunik.võrdsete mängus ta karistab oma solvajad lihtsalt ära,millega seab oma otsused kaheldavaks

No Raul, tee oma jutust ise suhteliselt lihtsad järeldused :)

gazza
17.05.05, 11:16
Eks uno ise ole ka suht naljakas omamoodi,kunagi noorteklassis sai selline mees nagu eriki pärna(kes präägu tulevikus pelab) öeldud selle ühe krõbeda sõna naise suguelundi kohta ja uno andis kohe punase ära,pärast hiljem sai unolt küsitud et mille eest ta siis punase sai ja unn vastas et no eks ikka selle karvase eets:õnnelik:
muidu unn väga tegija vend ei karda ähvardamisi hea oli kui kutt vilistas MC Tallinna vastu ei põdenud andis kohe kollaseid ja punaseid kui mõni mees seal maffia juttu hakkas ajama.;)

tja
17.05.05, 12:56
Nojah, ega mängijad ja kohtunikud ei saa kunagi head sõbrad olema, samamoodi nagu
ühe võistkonna ründajad ja teise kaitsjad ei kipu millegi pärast hästi läbi saama.

Kohtunike, eriti madalama liigade kus puuduvad joone kohtunikud, elu ei ole lihtne ja kui ka kogemusi vähe siis ikka eksitakse (eksitakse ju ka näit. meistrite liigas!), tavaliselt küll mitte meelega kellegi kasuks vms, vaid lihtsalt üks mees ei näe kõikke.
Muidugi on ka olemas neid nö. omadele ärategijaid, keda tavaliselt kõik juba tunnevad.
Ja loomulikult tundub alati sellele kelle kahjuks otsus langetati et just talle liiga tehti.
Abiks ei ole ka, liiga palju Figo vms mänge vaadanud meeste pidev \"hääletamine\", kätega vehkimine ja halamine, et vaata mis mulle tehti no kuidas sa tropp ei vilista.
Tavaliselt ei ole päris puhas kumbki pool ja siis see vaene kohtunik peab otsustama kes rohkem süüdi oli. Kõrvalt on hea vaadata ja möliseda aga ise seda tööd küll teha ei taha.

Mitte, et ma tahaks väita et kohtunikud väga head mehed on, aga kui rahulikult asja üle järele mõelda siis võib ka mõned vabandused nende kasuks leida.

kaitz
17.05.05, 15:06
Ka kohtunik on inimene nagu ka mängjad

Raivo19
17.05.05, 15:29
Algselt postitas Miq

Algselt postitas Raul2

No Raul, tee oma jutust ise suhteliselt lihtsad järeldused :)ma teen järelduse,et kohtunik ei tohi lasta ennast mõjutada ja iga uus situatsioon ei tohi olla seotud vanaga.kui sind \"kukeks\"või \"uroodiks\" tembeldatakse,anna kaart ära ja unusta..,mitte et jätad andmata ning teed mängus tagasi.see,mis publikust tuleb,seda ei tohi üldse tähele panna.enesekindlus on üks tähtsamaid kohtuniku iseloomujooni...aga tihti neil pole seda,sest lähevad emotsiooniga kaasa

Miq
17.05.05, 22:03
Algselt postitas Raul2

Algselt postitas Miq

Algselt postitas Raul2

No Raul, tee oma jutust ise suhteliselt lihtsad järeldused :)ma teen järelduse,et kohtunik ei tohi lasta ennast mõjutada ja iga uus situatsioon ei tohi olla seotud vanaga.kui sind \"kukeks\"või \"uroodiks\" tembeldatakse,anna kaart ära ja unusta..,mitte et jätad andmata ning teed mängus tagasi.see,mis publikust tuleb,seda ei tohi üldse tähele panna.enesekindlus on üks tähtsamaid kohtuniku iseloomujooni...aga tihti neil pole seda,sest lähevad emotsiooniga kaasa

Loomulikult peaks kohtunik olema kurt tribüünidelt tuleva möla suhtes ja unustama selle, kui keegi on teda solvanud ja selle eest kaardi saanud. Tegelikult muidugi peaks kohtunik andma enda solvamise eest kohe punase, nii et pole vaja siin midagi enam mäletadagi. Reaalsus on aga see, et mõne satsi puhul oleks väljak 15 min-ga tühi sellisel puhul. Madalamates liigades on meil palju vähese kogemusega kohtunikke ja niisama potensiaalituid vendi, seega peaks ikkagi meeskond seda ka arvestama. Ja kuna publikuks on tavaliselt mängijate sõbrad-tuttavad, kes on kõik ka kanged spetsialistid, siis on kohtunikul suht raske kurdiks jääda ja vilistada neutraalselt, kui sind näiteks lubatakse ära tappa nagu ka su pere ning vahel sõimatakse ka Pohlaku litsideks. Seega siis õigem järeldus oleks see, et mängijad väljakul mängivad, mitte ei mölise ja platsi serval sõbrad ka ei räuska iga vile peale. On kohtunikul kergem vilistada, enesekindlus suurem ja partii ka kõvasti parem. Tokko võib ka sulle sellest lähemalt rääkida :)

Raivo19
18.05.05, 04:22
üldiselt olen nõus,aga...vaata,mina kohtuniku elu kergemaks tegema ei hakka,leidku ise tee enesekindluse ja lugupidamiseni.on ju selge,et mängijad surnuaeda ei tulnud,suu kinni teibitud.siin tekib küsimus,kus asub piir positiivse innustamise ja ülbe räuskamise vahel-oleme selle üle ka tokkoga palju arutlenud.ma olen heameelega sellepärast isegi kapten,et vähe kõvema häälega vahel öelda:härra kohtunik,mis toimub! härral tuleb oma autoriteet ikka välja võidelda,nagu mängijail väravgi,keegi ei kingi seda :) sel aastal on näidanud,et neil on arenguruumi härrased orlov,saveljev ja israel

Miq
18.05.05, 09:47
Algselt postitas Raul2

üldiselt olen nõus,aga...vaata,mina kohtuniku elu kergemaks tegema ei hakka,leidku ise tee enesekindluse ja lugupidamiseni.on ju selge,et mängijad surnuaeda ei tulnud,suu kinni teibitud.siin tekib küsimus,kus asub piir positiivse innustamise ja ülbe räuskamise vahel-oleme selle üle ka tokkoga palju arutlenud.ma olen heameelega sellepärast isegi kapten,et vähe kõvema häälega vahel öelda:härra kohtunik,mis toimub! härral tuleb oma autoriteet ikka välja võidelda,nagu mängijail väravgi,keegi ei kingi seda :) sel aastal on näidanud,et neil on arenguruumi härrased orlov,saveljev ja israel

BTW Kapteniks olek ei anna tegelikult reeglite järgi mingit suuremat õigust kohtnukiuga õiendada.

Raivo19
18.05.05, 16:23
nooh,eks ta annab vähe suuremad õigused siiski kohtunikuga olukorra selgitamisel,see on nii välja kujunenud,kuid ega see pole eesmärk omaette.oleme tokkoga seda satsi 7aastat vedanud ja olen tähele pannud,et nii kui mõni mängija miskit krõbedamat õigusmõistja arvele saadab,nii ta kaarti näeb,ise saan kuidagi pehmemalt läbi.aga et mängust rõõmu tunda,tuleb ikkagi närvitsemist-ropendamist vähe piirata,pikas perspektiivis tuleb kasuks.lisaks,et minu arutelu kohtunikuga pole ka toimunud kunagi stiilis:mine put.i, j.bi!,vaid ikka sportlikumalt viisakamas toonis asjast,olukorrast,olgu ta siis tutk või kes tahes

berm
30.05.05, 17:11
loe ja imesta.a´la \"kõik kohtunikud on lollid ja saamatud\"
selle asemel, et ilkuda, hakake parem mängima ja keskenduge oma sooritusele.
heaks näiteks on IV liigas FC Flora Paide- vennad mängivad jalgpalli mitte ei pea mokalaata.

Raivo19
07.05.06, 03:43
Seoses jalgpalli jätkuva populaarsuse kasvuga on ka EJL \"välja koolitanud\" kimbutäie uusi toredaid kohtunikke,kes madalamates liigades vahvalt õigust mõistavad.Tase on neil okseväärt.Kurb on vaadata,kuidas täiesti asjatundmatu inimene vile suus ebamääraseid otsuseid teeb meeste tegude üle,kes juba ligi 10 aastat vutti liigades mänginud.Väljakul tunneb värske kohtunik end ka nagu äsja load ostnud rikaste vanemate tütarlaps liikluses...Ja kõige hullem,et neid on palju ja tuleb juurde,keegi nende tegevust ei analüüsi.Ikka ja jälle lubatakse neile peale mängu peksa anda,aga sinnapaika see jääb,sest spordimeeste viha lahtub kiiresti.
Lahendus oleks,et kogemuste saamiseks vilistagu \"antsud\" kõigepealt naisi ja noori ning firmade suvespordipäevi,ja kui juba asi käppa hakkab tulema,lubatakse ka täismehi siristama.Pehmelt öeldes on kohtunike tase teisest liigast ja allapoole masendav.

karupea
07.05.06, 10:59
Algselt postitas Raivo19

Seoses jalgpalli jätkuva populaarsuse kasvuga on ka EJL \"välja koolitanud\" kimbutäie uusi toredaid kohtunikke,kes madalamates liigades vahvalt õigust mõistavad.Tase on neil okseväärt.Kurb on vaadata,kuidas täiesti asjatundmatu inimene vile suus ebamääraseid otsuseid teeb meeste tegude üle,kes juba ligi 10 aastat vutti liigades mänginud.Väljakul tunneb värske kohtunik end ka nagu äsja load ostnud rikaste vanemate tütarlaps liikluses...Ja kõige hullem,et neid on palju ja tuleb juurde,keegi nende tegevust ei analüüsi.Ikka ja jälle lubatakse neile peale mängu peksa anda,aga sinnapaika see jääb,sest spordimeeste viha lahtub kiiresti.
Lahendus oleks,et kogemuste saamiseks vilistagu \"antsud\" kõigepealt naisi ja noori ning firmade suvespordipäevi,ja kui juba asi käppa hakkab tulema,lubatakse ka täismehi siristama.Pehmelt öeldes on kohtunike tase teisest liigast ja allapoole masendav.

Aga kes sul keelab näiteks meistriliigas mängida ;)

Eugen
07.05.06, 12:30
oskused näiteks,rahvasport jne ;)

Alfonso
07.05.06, 14:02
Algselt postitas Raivo19

Kuule sa junn õpi ennem mängima, kui peksa tuled andma lubama, õnneks mu viha lahtus kiirelt, võid rahulik olla juba...

Maarek
07.05.06, 14:12
Algselt postitas Alfonso

Algselt postitas Raivo19

Kuule sa junn õpi ennem mängima, kui peksa tuled andma lubama, õnneks mu viha lahtus kiirelt, võid rahulik olla juba...

Sina, junn, oled ka kohtunik vää:P

Raimo
07.05.06, 14:13
Eks Raivo jutus on mõnes mõttes iva sees.
Ent tooks välja teise seiga: tihti ei tunne mängijad ise reegleid, kuid see ei takista viimaseid väljakul sõimamast ja karjumast. Ja kui kohtunik vilistab korrektselt, \"kannatanud\" aga lubavad pärast mängu peksa anda, siis pole ime, et kohtunike arv on väike ning paljud hääd vilemehed loobuvad.

Edit: iva on selles suhtes, et kõige \"rohelisemad\" võiksid kogemuste omandamise suhtes naiste ja noorte mänge küll vilistada. Oksendamise suhtes jään siiski erinevale arvamusele.

dobermann
07.05.06, 17:07
jälgides eile üle pika aja ka madalama liiga mängu, nimelt Balteco-Kärdla LM, siis tuleb tunnistada, et üksinda selliseid mänge vilistada on ülimalt keeruline ja korralik julgustükk, kuna puuduvad igasugused turvameetmed platsi ääres ja mõned fännid on kahjuks tarbinud ohtralt vägijooke ja käituvad suht agressiivselt - õnneks pole vist siiani räigest sõimamisest kaugemale mindud.
siin kusagil keegi mainis, et üldjuhul ei tunne siiski mängijad reegleid, mitte kohtunikud pole lambad ja eile sain sellele kinnitust, kui \"vannimeistrid\" tahtsid sooritada vahetust, aga kahjuks polnud nad kursis, et enam ei tohi mängijal küljes olla mingeid kaunistusi (ketid, rõngad, sõrmused jms) ja esimesel korral vahetus ebaõnnestuski, sest Balteco mängija keeldus või ei saanud keelatud eset käe ümbert ära ja mäng jätkus ja siis järsku kui keelatud ese oli eemaldatud tehti vahetus nagu hokis :D , õnneks kohtunik siiski märkas platsil toimunud muudatust ja loomulikult järgnes kollane platsilt omavoliliselt lahkunud mängijale ja tehti vahetus nii nagu peab. Kummaline tundus see, et Balteco mängijatele tuli see nagu üllatusena, et nii ei tohi teha vahetusi ja kommentaarideks kõlas, et kohtuniku autol peaks kummid tühjaks laskma!

solskjaer
07.05.06, 18:14
Algselt postitas Raivo19

Igale liigale ka vastava tasemega vile :kaval:

Olge rahul sellega mis teil on :D

Ramm
07.05.06, 18:17
Algselt postitas solskjaer

Sittagi,kui asi oleks tasuta sis palun väga ei nuriseks aga kuna meeskonnad ise pmst maksavad kinni kohtunikutöö siis võib ikka vinguda küll.

dobermann
07.05.06, 21:05
Algselt postitas Ramm

Algselt postitas solskjaer

Sittagi,kui asi oleks tasuta sis palun väga ei nuriseks aga kuna meeskonnad ise pmst maksavad kinni kohtunikutöö siis võib ikka vinguda küll.

vb maksate siis liiga vähe?

karupea
07.05.06, 22:47
Algselt postitas dobermann

jälgides eile üle pika aja ka madalama liiga mängu, nimelt Balteco-Kärdla LM, siis tuleb tunnistada, et üksinda selliseid mänge vilistada on ülimalt keeruline ja korralik julgustükk, kuna puuduvad igasugused turvameetmed platsi ääres ja mõned fännid on kahjuks tarbinud ohtralt vägijooke ja käituvad suht agressiivselt - õnneks pole vist siiani räigest sõimamisest kaugemale mindud.
siin kusagil keegi mainis, et üldjuhul ei tunne siiski mängijad reegleid, mitte kohtunikud pole lambad ja eile sain sellele kinnitust, kui \"vannimeistrid\" tahtsid sooritada vahetust, aga kahjuks polnud nad kursis, et enam ei tohi mängijal küljes olla mingeid kaunistusi (ketid, rõngad, sõrmused jms) ja esimesel korral vahetus ebaõnnestuski, sest Balteco mängija keeldus või ei saanud keelatud eset käe ümbert ära ja mäng jätkus ja siis järsku kui keelatud ese oli eemaldatud tehti vahetus nagu hokis :D , õnneks kohtunik siiski märkas platsil toimunud muudatust ja loomulikult järgnes kollane platsilt omavoliliselt lahkunud mängijale ja tehti vahetus nii nagu peab. Kummaline tundus see, et Balteco mängijatele tuli see nagu üllatusena, et nii ei tohi teha vahetusi ja kommentaarideks kõlas, et kohtuniku autol peaks kummid tühjaks laskma!

Kusjuures see mees on samade \"käepaeltega\" kogu aeg mänginud. Seni pole ükski kohtunik peale selle teinud sellest numbrit. Aga jah segadus seal oli. Pigem oli lugu vääritimõistmisega mitte pahatahtlikkusega ja mälu ja reeglite ja distsipliini värskendamiseks said mõlemad mehed kollase kaardi ka...
Ka eelmisel hooajal on sama kohtunik see, kes kõik lisavidinad küljest lasi ära korjata. Teised keegi seda ei teinud (ja see reegel kehtis minuteada juba eelmine hooaeg). Niiet ei saa öelda, et reegleid ei tunne. Kui reeglid sõltuvad selles kes on vilemees, üritab igaüks oma tahtmist peale suruda...

urmar
07.05.06, 22:56
Tegelikult pole mõtet neid kohtunikke liigselt kiruda. Ega mängumehedki lollusteta mängida suuda. Teevad samuti täiesti valesid liigutusi mängu ajal. Ega see kohtunikuleib kerge ju pole. Ilma piirikohtuniketa veel eriti. Las nad olla koos oma eksimustega.

Raivo19
08.05.06, 02:03
Head sõbrad,te saite vist minust vähe valesti aru.Küsimus ei ole selles,kes reegleid teab ja kas mõni inimene on lammas.Me kõik jagame seda mängu.Asi on selles,et mänguisu võtab ära see,kui kohtunik tahab saada kangelaseks,välja paista.Tema roll peab jääma minimaalseks.Kui ta teeb debiilseid otsuseid mõjutamaks mängu tulemust,hakkab see hullult negatiivselt mõjuma.
Toon väikse näite.Trummil oli kana kitkuda Tabasaluga aastaid tagasi.Mängisime nende juures 1:1 ilma kohtunikuta.No õudne kamm käis koguaeg mängu ajal.Leppisime kokku,et teeme korduskohtumise Viimsis ametlikult ja vilega.Nad kutsusid Risto Kallaste jne. mehi punti ning hävisid selle mängu 0:5.Peale mida teadvustati enesele,et vilega on mäng hoopis teisest maailmast.Seetõttu ma tahangi väita,et praegune olukord on absurd,kus kogemusteta vilemees peab hakkama saama aastaid vutti tagunud vendadega-ta lihtsalt ei suuda seda üksi.Pmst saab paremini ilma hakkama,kui haiglase törtsutamisega.

jethro
08.05.06, 02:15
Saage üle.

Raivo19
08.05.06, 02:28
Algselt postitas ak

Saage üle.sa nagu räägid ka mingi arvamuse või niisama plõksid

yheksa
08.05.06, 07:15
Algselt postitas Raivo19
Head sõbrad,te saite vist minust vähe valesti aru.Küsimus ei ole selles,kes reegleid teab ja kas mõni inimene on lammas.Me kõik jagame seda mängu.Asi on selles,et mänguisu võtab ära see,kui kohtunik tahab saada kangelaseks,välja paista.Tema roll peab jääma minimaalseks.Kui ta teeb debiilseid otsuseid mõjutamaks mängu tulemust,hakkab see hullult negatiivselt mõjuma.

Ja nüüd suudad pöhjendada ka, et miks peaks naised ja noored olema need, kes peavad taluma ebapädevaid kohtunikke.
Naiste hulgas muide on mängijaid, kelle mängukogemus on pikem kui mönel 4-5 liiga mängijal.

Rein
08.05.06, 11:10
Algselt postitas urmar

Tegelikult pole mõtet neid kohtunikke liigselt kiruda. Ega mängumehedki lollusteta mängida suuda. Teevad samuti täiesti valesid liigutusi mängu ajal. Ega see kohtunikuleib kerge ju pole. Ilma piirikohtuniketa veel eriti. Las nad olla koos oma eksimustega.

Las olla?!

No kurat... üldiselt ei kiru ma eriti kohtunikke, aga see lammas kes meil laupäeval vilistas ... tule taevas appi.EJL võiks ikka natukene tõesti vaadata kelle nad omale kohtunikeks võtavad.

Edson
08.05.06, 11:28
Vahelduseks kiidaks mõnda kohtunikku.

Viimast meie mängu III liigas Raplaga vilistas Roman Laidinen, väga ok ja korrektne vile. Saue II-ga mängu V liigas vilistas Lauri Simson, ka väga ok vile.

Samas ka mõlemas ülalmainitud mängus meeskonnad ei olnud \"kisakõrid\", aktsepteerisid kohtuniku otsuseid ja keskendusid mängule. Nii on lausa lust mängida.

jethro
08.05.06, 11:44
Algselt postitas Raivo19

Algselt postitas ak

Plõksin siis pikemalt. Arvamus on selline, et madalamate liigade kohtunike vilistamise tase ning mängijate mänguoskused on täiesti ühe kvaliteediga. Milleks meile paremad kohtunikud, kui palligagi on kõvasti maadlemist (rääkimata vastastest):õnnelik: Saan täiesti aru kui mängu kestel või kohe peale mängu kirud kohtunikku nii et vähe pole aga sellest peaks ikka ca tunniga üle saama. No nii, sai vist piisavalt.

mahagon
08.05.06, 13:05
Algselt postitas Edson

Vahelduseks kiidaks mõnda kohtunikku.

Viimast meie mängu III liigas Raplaga vilistas Roman Laidinen, väga ok ja korrektne vile. Saue II-ga mängu V liigas vilistas Lauri Simson, ka väga ok vile.

Samas ka mõlemas ülalmainitud mängus meeskonnad ei olnud \"kisakõrid\", aktsepteerisid kohtuniku otsuseid ja keskendusid mängule. Nii on lausa lust mängida.

Täiesti juhuslikult käivad need vennad ka esiliigas joonel:õnnelik: Mis näitab et EJL ikka terasid sõkaldest eraldab. Kahjuks on mänge niivõrd palju et igale poole norm vennad lihtsalt ei jõua. Võib olla on juhuste kokkulangemine aga nädala sees toimunud mängudel on meil suht korralikud sudjaad olnud.

Sir Brazza
08.05.06, 14:09
Ma kiidaks ühte kohtunikku, kes järjekindlalt vilistas, VJK Rakvere - Tallinna Spordi mängus, Tallinna Spordi kasuks. Vastastel keegi ütles, et nii head vile pole nad enda kasuks kunagi näinud. :) Ja ütles seda ka, et pärast 15min. kui keegi mängijatest kohtuniku munni saatis - siis hakkas Spordi kasuks vilistama. Saan aru, et selline munni saatmine on ikka väga halb, kuid näidaku sellele tüübile kollast kaarti ja vilistagu neutraalselt edasi.

Või siis punast.. :D selle asemel näitas peaaegu tervele meeskonnale kollast kaarti + vastastel said mõned üksikud + pendla jättis andmata jne jne.

Hoe
08.05.06, 14:52
ma lihtsalt armastan kõiki kohtunikke:)
ja respekteerin vilemehi;)

Raivo19
09.05.06, 01:30
Algselt postitas ak

Algselt postitas Raivo19

Algselt postitas ak

Plõksin siis pikemalt. Arvamus on selline, et madalamate liigade kohtunike vilistamise tase ning mängijate mänguoskused on täiesti ühe kvaliteediga. Milleks meile paremad kohtunikud, kui palligagi on kõvasti maadlemist (rääkimata vastastest):õnnelik: Saan täiesti aru kui mängu kestel või kohe peale mängu kirud kohtunikku nii et vähe pole aga sellest peaks ikka ca tunniga üle saama. No nii, sai vist piisavalt.Ei vaidle sulle vastu,õigus.Kuid ma tahtsin midagi muud öelda,olgu nende mõlemapoolsete oskuste ja kvliteediga nagu on.Lihtsalt füüsiliselt käib inimesele üle jõu enamuses mängudes üksi vilistada.Palju on muidugi ka head vilet.Selle kivi võib korraldusliku poole peale visata,et jalkaliit edaspidi mõtleks,kuidas asja parandada.Mängime ju kõik Eesti meistrivõistlustel ja nõuame tasutud raha eest head korralduslikku taset,praegu jääb nagu miskit vajaka,justkui sõidaks Tartu maratoni ilma joogipunktideta.Põhimõtteliselt ju ei häiriks,kuid viimasel ajal on valeotsused hakanud mängutulemusi rängalt mõjutama,sest võitlused on tasavägised.Tegelt nõuaks ka naised ja noored häid kohtunikke,kui tegemist on ametlike võistlustega.

R.Laidinen mängib ise Kuusalu Rada eest,nägin teda esiliigas joonel Kalju-TVMK II mängul,tal on kogemus ja tase täiesti olemas,saab ilusti hakkama.Kuid siiski vähesed saavad üksi ilma prohmakateta hakkama.Iga mängu eel kuulen juttu õigusemõistjalt,et olen üksi jne.Kõlab justkui ette vabandamisena,et meil siin kehv orgunn,neelame alla.Muidugi neelame,mis meil ikka üle jääb.:)

Martin
09.05.06, 10:52
Väga palju on minu arvates kinni ka mängijate mõttemaailmas (mängijana minu enda omas arvatavasti ka) ehk selles, et kui kohtunik on juba viiendas liigas, siis peab ta juhmakas või noor või suht talenditu olema. Ja sellest hakkabki peale see, et mida võib nimetada vingumiseks - näiteks on kellelgi korra käed seljal või on sulg kaheldav vms ja põmm-põmm, kohtunik on tumba. Mitte, et mujal maailmas lastakse õhuvõitluses keha päris korralikult anda.

Ma vaatasin viimati seda Villarreal ja Arsenal mängu, mida Ivanov vilistas. Kui see vend oleks samat vilet andnud neljandas liigas, oleks ta maapõhja taotud. Aga vaata - vilistab suvel MMi.

Meil on selline juhus olnud, et neljandas vilistas mängu härra Margus Kotter - meistriliiga kohtunik, kuid suuresti ära ei tuntud. Vähe ta ei saanud võtta..., kuigi vilistas minu arust väga kenasti.

Ehk nende madalamate liigade kohtunikega on kõig viletsad asjad korraga koos, mistõttu on seal teenindamine kõige hullem ülesanne üldse ja sealt hakkavadki kerkima need, kes vastu peavad :)

Raimo
09.05.06, 10:56
Väikeseks vahelemärkuseks.
Korvpalli madalamates liigades on süsteem selline, et kodumeeskond peab kohtuniku otsima. Ja põhimõtteliselt võib selleks olla oma naabrimees või treeningukaaslane. Nii et vutis on sellega võrreldes olukord suurepärane ;)

tanielo
09.05.06, 11:03
Algselt postitas Raimo

Korvpalli madalamates liigades on süsteem selline, et kodumeeskond peab kohtuniku otsima. Ja põhimõtteliselt võib selleks olla oma naabrimees või treeningukaaslane. Nii et vutis on sellega võrreldes olukord suurepärane ;)

Õnneks peab kohtunikul siiski ka vastav litsents olema ja ka külalismeeskonnal on võimalik oma \"naabrimees\" kaasa võtta.

jyriöö
09.05.06, 11:16
Algselt postitas Raimo

Paraku on asi praktikas vastupidine. Nimelt on korvpallis olukord suurepärane selles osas ja süsteem töötab. Olles ise aastaid mänginud nii madalamal kui kõrgemal, tean seda piisavalt hästi oma kogemusest. Igal turniire mänginud satsil tekib paar-kolm kindlat vilemeest, kelle tööga rahul ollakse (mis kohe kindlasti ei tähenda, et selle konkreetse võistkonna poolt vilistatakse, sest see kindlustaks kohe selle, et tüüpi enam mujale ei kutsutaks) ja kelle teenuseid kasutatakse. Pealegi filtreerib see süsteem kehvad mehed välja, kuna neid lihtsalt ei kutsuta vilistama. Lihtne ja toimiv - kui vilistad hästi, saad mänge, raha ja võimaluse edasi ronida suurema mängu juurde

tanielo
09.05.06, 11:19
Algselt postitas jyriöö

Algselt postitas Raimo

Paraku on asi praktikas vastupidine. Nimelt on korvpallis olukord suurepärane selles osas ja süsteem töötab. Olles ise aastaid mänginud nii madalamal kui kõrgemal, tean seda piisavalt hästi oma kogemusest. Igal turniire mänginud satsil tekib paar-kolm kindlat vilemeest, kelle tööga rahul ollakse (mis kohe kindlasti ei tähenda, et selle konkreetse võistkonna poolt vilistatakse, sest see kindlustaks kohe selle, et tüüpi enam mujale ei kutsutaks) ja kelle teenuseid kasutatakse. Pealegi filtreerib see süsteem kehvad mehed välja, kuna neid lihtsalt ei kutsuta vilistama. Lihtne ja toimiv - kui vilistad hästi, saad mänge, raha ja võimaluse edasi ronida suurema mängu juurde

Just nii see on.

Rein
09.05.06, 11:59
Algselt postitas Raimo

Mida seal suurepärast on?!

Nägid ju ise milline tainas meil laupäeval vilistas.Kus ta selle penalti välja võlus, ma ei tea? Usun, et sa nõustud minuga. Hea kohtunik on selline kes teeb oma töö vaikselt ja rahulikult ära. kahjuks on paljud kohtunikud sellised kes tahavad ise mängu kangelased olla.

viki77
09.05.06, 18:13
Kle sellist kohtunikku kellega mõlemad pooled rahul oleksid ei ole vist maa peal olemas!

Alfonso
09.05.06, 19:31
Algselt postitas viki77

Kle sellist kohtunikku kellega mõlemad pooled rahul oleksid ei ole vist maa peal olemas!
Ükskord oli!

Erko
09.05.06, 20:57
Vaatasin nüüd üllatusega, et Lootose mängule IV lõuna liigas ei ilmunud ka kohtunik kohale. Sama lugu oli ju 3. voorus Viljandis. Kuidas nii saab siis?

valta
09.05.06, 20:59
Teab keegi kas on olemas teemat kus saaks kohtunikke kiita.
Oleks ju aus kui võitjameeskonnad kiidaksid tublimaid kohtunikke, kaotajate sõimu saab selles foorumi teemas niigi palju lugeda.

Raivo19
10.05.06, 01:16
Algselt postitas Raimo

Korvpalli madalamates liigades on süsteem selline, et kodumeeskond peab kohtuniku otsima. Ja põhimõtteliselt võib selleks olla oma naabrimees või treeningukaaslane. Nii et vutis on sellega võrreldes olukord suurepärane ;) Kossus vilistavad parimad kohtunikud meelsasti madalamaid liigasid,sest tasu on hea.Kuid nad väidavad ka,et madalamal on raskem vilistada,sest mäng on krobelisem ja ütlemisi rohkem.Samas need head kohtunikud vilistavad allpool ka alla oma võimete,tulevad \"mütsiga lööma\" ja see võib vahel halvasti mõjuda.Sest näit. teises liigas,kus mitu aastat sai mängitud,ei tuldud ainult sõbralikult palli patsutama õhtuti peale tööd,vaid käis vihane võitlus.Kossu olen ise kah vilistanud,see on ikka kordi kergem,kahekesi mõistad kümne mehe üle õigust väiksel platsil,aga madalama liiga vutis-üks mees kontra 22 võitlejat suurel platsil...

J.R.I.M
11.05.06, 21:57
Meil oli täna väga naljakas kohtunik, andis veel punase kaardi ja. On ikka naljatilk.:P :D

etsajo
11.05.06, 22:03
Algselt postitas kaitz

Algselt postitas Tulevik89

Algselt postitas insect

Vaatasin nüüd üllatusega, et Lootose mängule IV lõuna liigas ei ilmunud ka kohtunik kohale. Sama lugu oli ju 3. voorus Viljandis. Kuidas nii saab siis?

muideks mis puutub teie mängu siis ootas minu andmetel kohtunik teid Suure - Jaanis:D

nujah algselt pidigi mäng olema Suure - Jaanis:kaval:

Selle peale ütleks, et kohtunik võiks end maa-alt välja kaevata...:kaval:

Mikusiku
11.05.06, 22:12
Algselt postitas J.R.I.M

Meil oli täna väga naljakas kohtunik, andis veel punase kaardi ja. On ikka naljatilk.:P :D
Noo minu arvates oli see teine kollane õigustatud. Meie oma lõi küll kossi vist, kuid siis mindi tagasi tegema. Sorri, kui valetan, aga mina nägin seda nii. Ja lõpuks said mõlema kollase.
Ja meie oma sai üldse selle eest kollase, et väravavahi lahtilöögi ajal seisis ta karistusalast umbes 2 meetrit väljas ja tõstis jala üles. Täiesti mõistetamatu.

J.R.I.M
11.05.06, 22:44
Algselt postitas Mikusiku

Algselt postitas J.R.I.M

Noo minu arvates oli see teine kollane õigustatud. Meie oma lõi küll kossi vist, kuid siis mindi tagasi tegema. Sorri, kui valetan, aga mina nägin seda nii. Ja lõpuks said mõlema kollase.
Ja meie oma sai üldse selle eest kollase, et väravavahi lahtilöögi ajal seisis ta karistusalast umbes 2 meetrit väljas ja tõstis jala üles. Täiesti mõistetamatu.
Ei, ega ma ei öelnudki, et see õigustatud polnud. Aga kohtunik oli küll veits.....:D, ma arvan, et teie pool arvab sama ;) :D

Mikusiku
11.05.06, 22:55
Algselt postitas J.R.I.M
Aga kohtunik oli küll veits.....:D, ma arvan, et teie pool arvab sama ;) :D
Oojaa:D
Minul on temaga üldse halvad mälestused, iga kord on ta sitasti vilistanud. Selles suhtes ma ei saanud aru, mida meie treener rääkis, et ta vilistab hästi.
Aga noh, tegelikult vahepeal vilistas ta päris hästi, kuid paar sellist arusaamatut kohta oli jah.
Aga võrreldes meie eelmise nädala omaga oli ta täitsa hea;)
See tüüp imes ikka mingist täiesti tühjadest olukordadest vigu välja. Näiteks siis, kui Ajaxi mängijad lõid enda karistusalast palli välja, meie poolkaitse sai palli kätte, Ajaxi mängijad jooksid peale ja äkki vilistas kohtunik meie kahjuks vea. Täiesti arusaamatu.

PraS
11.05.06, 22:59
Härrad Kaitz ja Sosku lävime eraviisiliselt.
Ja herr Luide sulle teadmiseks

13) Ükski kasutaja ei tohi ilma Foorumi administraatorite nõuskolekuta registreerida end foorumisse rohkem kui ühe nimega. Vastava reegli rikkumisel, juhul kui patustaja sellest ise teada ei anna, kustutatakse või bännitakse kõik antud kasutaja kasutajanimed.

Igatahes kustutasin ma pläma ära ja ärge mind rohkem sel teemal pahandage.

Ilusat Õhtut kõigile :)

volodja
19.05.06, 19:01
Algselt postitas PraS

Härrad Kaitz ja Sosku lävime eraviisiliselt.
Ja herr Luide sulle teadmiseks

13) Ükski kasutaja ei tohi ilma Foorumi administraatorite nõuskolekuta registreerida end foorumisse rohkem kui ühe nimega. Vastava reegli rikkumisel, juhul kui patustaja sellest ise teada ei anna, kustutatakse või bännitakse kõik antud kasutaja kasutajanimed.

Igatahes kustutasin ma pläma ära ja ärge mind rohkem sel teemal pahandage.

Ilusat Õhtut kõigile :)

kõva

Raivo19
23.05.06, 03:09
Võtke järgnevat juttu pohhuilt.

Südamerahuga võib seda kinorubriiki jätkata.Hiiu staadionil peetud viimatises kohtumises Trummi-Hansanet näitas kohtunik kohe mängu algul,et ta ei teagi jalgpallireegleid.Nimelt meie avalöögi eel käsutas ta ringist välja kõik meie mängijad peale kahe,kuigi seda peavad ainult vastased tegema.Vaidlesime paar minutit.Mängu sees eksis ta mõlemale poole nii hullult,et silmaarst ei oleks ka aidata suutnud.Koomiliste olukordadena jäi meelde,kui vastane täiega palli mulle vastu perset lõi,millest nurgalöögiks läks,kuid ta näitas väravalööki.Ning meie ründajale antud kollane selle eest,et ta minema jooksis ja palliga vastu selga sai,olevat olnud vabalöögi takistamine.Ja kui Hansaneti mees oma karistusalas palli nagu rahvastepallis püüdis ning lahti äkitselt laskis,justkui \"elu\" kaotades,hakkasime me kõva häälega kõik naerma,sest ega pennalt ju ei järgnenud.

Minu arust on siin ikka inimese ajus asi kinni,kui sellist \"tipptaset\" näidatakse.See jutt,et kõik eksivad ,nagu ei veenna enam.Üldse ei imesta,et mõned võistkonnad on lasknud pärast mängu kohtunikul alkomeetrisse puhuda.Ikkagi õlleliiga.

Raivo19
28.05.06, 15:22
Paneme aga uue juhtumi kirja:)
Tänasel Olympic-Concordia kohtumisel oli vilemees(vist Makarov)igati OK,kõik olid rahul,nurinat polnud... kuni mängu lõpus hetkeni,mil väike puude jalga tõi Olympic\'u väga tasakaalukale ja rahulikule keskväljamehele !!! otse punase!!! Tundus väga imelik,sest meie mees vabandas vastase ees ja concordialaselgi polnud häda.Kõik väljakumängijad ja pealtvaatajad ahhetasid.Mäng läks edasi,olukorrad vaheldusid,meie mees platsi kõrval.Kuni mõne minuti pärast otsustasin siiski küsida kohtunikult,nüüd juba vene keeles:\"Potsemu srazu krasnaja?!\" Oleks te selle kohtuniku nägu näinud.Vilistas kohe mängu seisma,vabandas kõigi ees,kutsus mehe tagasi ning teatas:tahtsin kollast anda,ajasin kaardid segi.

Mis muud kui,et tegijail juhtub;)

marcello
28.05.06, 15:33
:P
Aga müts maha kohtuniku ees,et julges tunnistada.Paljud oleks maha vaikinud või teine variant:vahetanud kaardid ära ja siis andnud teise kollase omavoliliselt platsilt lahkumise pärast;)

mahagon
29.05.06, 12:32
Algselt postitas Raivo19

Tänasel Olympic-Concordia kohtumisel oli vilemees(vist Makarov)igati OK,kõik olid rahul,nurinat polnud... kuni mängu lõpus hetkeni,mil väike puude jalga tõi Olympic\'u väga tasakaalukale ja rahulikule keskväljamehele !!! otse punase!!! Tundus väga imelik,sest meie mees vabandas vastase ees ja concordialaselgi polnud häda.Kõik väljakumängijad ja pealtvaatajad ahhetasid.Mäng läks edasi,olukorrad vaheldusid,meie mees platsi kõrval.Kuni mõne minuti pärast otsustasin siiski küsida kohtunikult,nüüd juba vene keeles:\"Potsemu srazu krasnaja?!\" Oleks te selle kohtuniku nägu näinud.Vilistas kohe mängu seisma,vabandas kõigi ees,kutsus mehe tagasi ning teatas:tahtsin kollast anda,ajasin kaardid segi.

Mis muud kui,et tegijail juhtub;)

Päris lõbus lugu. Oli vist natuke ähmi täis või uimane. Aga retsept et viga tunnistas. Mulle sellised meeldivad. Harilikult jooksevad nad peale rämedat prohmakat kivinäoga edasi.

soxx
29.05.06, 12:33
Algselt postitas Raivo19

Tänasel Olympic-Concordia kohtumisel oli vilemees(vist Makarov)

See Makarov on üldse uimane inimene ning kaartide segi ajamine pole tal esimest korda...

Raivo19
30.05.06, 02:12
Vanemad foorumilugejad peaks mäletama,et tegu on sellesama vennaga,kes palliga eelmine aasta vastu pead sai Trummi vv-ilt,siis kui pall lahti läks käest;) Ehk on see oma jälje jätnud...

Devil
27.07.06, 18:00
Sobivamat teemat ei leidnud, aga oleks tarvis, mitte siis nii väga naljakat :).

Keegi Hattricki fanattide Eesti - Soome maavõistlust ei taha vilistada laupäeval st 29.07. algusega 13:00 Kalevi keskstaadioni kusntmuruväljakul.

Devil
5073278
PM kah abiks.

dreyd
21.05.07, 21:21
on aeg ka kohtunike poolt olla taas, igas teemas pristib mingi sülg ka kohtunike suunas. Ei vaidle vastugi, et mõni kohtunik ei tohiks olla kohtunik, kuid kindlasti oleme me sageli ka nende suhtes ülekohtused, pean silmas seda et sageli näeme pingilt või olukorral lähemal seides, et kohtunik eksis ning me ei suuda mõista, miks ta krt ei vilista. Kuid tema ei pruugi situatsiooni näha ning kohtunik peab vilistama ikka seda mida ta näeb, mitte arvata, ennustada või ma ei tea mida veel. Paljud kirujad ei suudaks ega julgeks mitte iialgi vile kaelas väljakule joosta, kaasa arvatud mina ise. Seega positiivne kriitika kohtuniku aadressil mängu järgselt on OK, aga mõttetu halvustav ja noriv mögens ei tee teist paremat mängumeest. Mina isiklikult tänan kohtuniku iga kord peale mängu sõnadega, '' Hea töö härra kohtunik ''. Hoolimata sellest, kas ta pani pirni või mitte. Ja võtke või jätke, kuid kohtunik jääb loodetavasti igavesti jalgpalli üheks osaks ilma kelleta ei ole see mäng enam see mäng.

karliito
21.05.07, 21:29
kõige lõbusamad kohtunikud on need, kes mingitel väikestel turniiridel vilistavad. suht isehakanud kohtunikud ja yritavad selgeks teha et kui käsi on siis on vabalöök mitte karistuslöök. üks koomikust kohtunik yritas selgitada mulle et kui vastane oma väravavahile mängib ja see kätte võtab palli, et siis on vabalöök karistusalajoonelt, mitte sealt kus pall kätte võeti :D

PraS
15.09.07, 19:35
Naljakas on see, et kohtunikud ei ilmu viimasel ajal enam kohale. Milles asi EJL? Rahad maksmata või EJL maksab reisituusikutes nagu vanasti?:D

kaitz
15.09.07, 19:38
kõige lõbusamad kohtunikud on need, kes mingitel väikestel turniiridel vilistavad. suht isehakanud kohtunikud ja yritavad selgeks teha et kui käsi on siis on vabalöök mitte karistuslöök. üks koomikust kohtunik yritas selgitada mulle et kui vastane oma väravavahile mängib ja see kätte võtab palli, et siis on vabalöök karistusalajoonelt, mitte sealt kus pall kätte võeti :D

Aga ongi vabalöök kui omamängija söödab tagasi vv võtab kätte,muidugi sellelt kohalt kus vv kätte võttis on vabalöök karistus löök on siis kui vv püüab palli väljaspool 16 kasti.

terav äär
15.09.07, 19:43
Aga ongi vabalöök kui omamängija söödab tagasi vv võtab kätte,muidugi sellelt kohalt kus vv kätte võttis on vabalöök karistus löök on siis kui vv püüab palli väljaspool 16 kasti.

karliito vist ei sidunud neid kahte situatsiooni siiski. pigem käis see käe ja vabalöögi asi väljakumängija kohta.

Raimo
16.09.07, 00:31

peale ühe koma ja punkti on teisi kirjavahemärke vist natuke liig nõuda:o

karliito
16.09.07, 00:33
karliito vist ei sidunud neid kahte situatsiooni siiski. pigem käis see käe ja vabalöögi asi väljakumängija kohta.

täpselt nii :P

Rzn.
16.09.07, 13:44
See lugu võib nüüd natukene liiga utoopilisena tunduda, kuid see oli nii.

Juhtus see kuskil aasta tagasi või rohkemgi, meil oli Tallinas mäng ( siis olime veel B1 ). Kohtunik nagu ikka jagas treeneritele kätte protokollid vms ning tutvustas ennast, nimetades Matuks. Igatahes mäng oli juba kuskil minuti kestnud kui kohtunik avastas, et mingisugused väravad on väljakul, peatati mäng tõesteti väravad ära ja hakati uuesti pihta.
Jättes välja kõik väiksemad eksimused : valelepoole sissevisked, nurgalöögid, enamused vead, suluseisud ( mida kohtunik küsis mängijatelt, et kas te mängite ikka nendega jne ). Igatahes mäng läks päris tuliseks ja vahepeal läks väljakul ikka tõsiseks kähmluseks nt : löödi üks mängija konkreetselt knock outi, kes sai sinise silma jne. Ja kui kohtunik otsustas lõpuks kaardi anda ( selle eest, et mängija lubas talle oma suguelundiga pähe lüüa ), siis öeldi kohtunikule, et kui sa selle kaardi välja tõmbad siis saad terve võistkonnakäest peksa. Kohtunik pani kaardi tasku kinni ning ütles jätkame mängu. Tõsi kohtuniku ei ole ilus ähvardada, kuid selleks hetkeks olid kõikikide närvid juba ammu üles öelnud.
Mingil hetkel sammus meie treener keset mängu väljakule, kohtuniku juurde ja lausus "kuule oinas mida sa teed" ja rääkis veel midagi temaga, põnev asi on see et kogu selle aja käis mäng teisel väljakupoolel edasi ning treenerit isegi ei hoiatatud.

Igatahes, terve mäng toimus pmt ilma kohtunikuta, kui seda üldse mänguks nimetada sai. Ainuke hea asi oli see, et kohtunik oli ise jalkaliitu teatanud, et ei saanud mänguga hakkama.

RoBoS17
08.10.07, 15:46
võta või jäta, aga see mäng tuleb tuttavana ette..

tugisammas
08.10.07, 17:17
kord jõhvis mängides kõlas vahetult pärast nurgalööki vile, pall alles õhus. segaduses olnuna küsisime kohtunikult, et milles asi. tema vastas et suluseis:)

Jo'Neill
23.10.07, 10:52
kord jõhvis mängides kõlas vahetult pärast nurgalööki vile, pall alles õhus. segaduses olnuna küsisime kohtunikult, et milles asi. tema vastas et suluseis:)

päris hea laks :D

TonZo
23.10.07, 11:40
tegelt teoreetiliselt on see võimalik, juhul kui pall oli tsenderduse hetkel küljejoonel maximaalselt keskväljaku poole, pall trajektoor oli edasiliikuv ja ründava meeskonna mees oli eespool kaitsjamehest, AGA ma siiski väga kahtlen et see nii oli

ek
23.10.07, 12:11
Suluseisu reeglit ei rikuta
Kui mängija saab palli otse:
· väravaesisest lahtilöögist
· külje sisseviskest või
· nurgalöögist

TonZo
23.10.07, 12:52
ok, nüüd targem

kuusepets
23.10.07, 14:40
kundas kas 2001 v 2002 aastal koolispordi liidu jalka mv. v midagi sellist..
sattusin lööma penalti kohapealt ülepuusa "pomm"lööki ja vastaste kaitsja jõudis pallile ette hüpata ja pall lendas rikošetina väravataha..tuli kohtunik ja vilistas penalti, küsisin ka ise et wtf? (meeskonna kaaslased muidugi sikutasid mind sealt ära sest meie saime ju lüüa) aga kohtuniku vastus oli et "löögiblokeerimine" :)

solskjaer
27.10.07, 19:29

Kui on käsi siis on ikka karistuslöök. Aga mis puudutab saalijalgpallis väravavahile tagasisöötu siis mängiti täiesti määrustepäraselt. Nimelt on saalijalgpallis trahvikast ja väravavahi kast üks ja seesama. Seega mängitaksegi karistusala joonelt pall lahti. Kui sa suurel väljakul annad varavavahile tagasi söödu ja ta võtab selle kätte väravavahi kastis siis toimub lastilöök viiekasti joonelt. Saalijalgpallis võib väravavaht ka väravaesise lahtilöögi sooritada karistusala joonelt.

Raix
27.10.07, 23:43
Juhtus see kuskil aasta tagasi või rohkemgi, meil oli Tallinas mäng ( siis olime veel B1 ). Kohtunik nagu ikka jagas treeneritele kätte protokollid vms ning tutvustas ennast, nimetades Matuks.

Kahtlustan Smutovit. :kratsti:

2mSööt3mMööda
11.07.08, 23:36
Mitte küll Eesti liigast aga siiski sobib ehk teemasse naljakad kohtunikud :)
Nimelt siis Valgevene liigas tuli kohtumist vilistama natuke vindine kohtunik, kes peale poolaega andis vile üle teisele kohtunikule kuna väidetavalt vigastas oma selga. Suurepärane vigastuse näitlemine igatahes mehe poolt :D eks vaadake ise...
http://youtube.com/watch?v=i3BSmJyBE0A

Riks
12.07.08, 13:56
Nimelt siis Valgevene liigas tuli kohtumist vilistama natuke vindine kohtunik, kes peale poolaega andis vile üle teisele kohtunikule kuna väidetavalt vigastas oma selga. Suurepärane vigastuse näitlemine igatahes mehe poolt :D eks vaadake ise...
http://youtube.com/watch?v=i3BSmJyBE0A

irffff. käi ära. :D
kuidas selline seljavigastus võimalik on - mingi kramp? :P

aga ma leidsin sealtsamast ühe pullivenna veel...ma ei kujutaks ette sellise kohtunikuga mängimist. :D

http://www.youtube.com/watch?v=y8qHU8jVK3c&NR=1

Hr. Rauno
12.07.08, 15:40
No, vaatsin, et kõik lisavad siia igast naljakaid juhtumeid, ma siis lisan ka siia oma lookese.

Oli siis kohtumine Fc Abja vs Fc Lasnamäe Ajax kus meie olime külalised, alguses tundus mängu tulevata selline hea, võitluslik, kus kohtunik teeb oma tööd, aga kui oli mängitud ütleme mingi 10 minutit hakkas tulema selliseid asju, mida ei kujuta isegi unes ette. Venevennad tõmbasid meid julmalt murule pikali, küll tallad ees ja jalaga seljatagant, kuid kohtunik ei teinud mitte midagi, ta oskas eesti keeles ainult kolme sõna ja neid ta kasutas, kaarte tal ei olnud, oleks vilistanud seda mängu tasemel kohtunik, siis oleks vähemalt seal mängus olnud 8 kollast ja 3 punast. seega jahm, see ei ole hea, kui on sellised kohtunikud :(!

Kasper
12.07.08, 17:25
aga ma leidsin sealtsamast ühe pullivenna veel...ma ei kujutaks ette sellise kohtunikuga mängimist. :D

http://www.youtube.com/watch?v=y8qHU8jVK3c&NR=1
Kui mu mälu mind ei peta, siis tegu on ju tegelikult väga maineka ja hea kohtunikuga, aga oma show pärast ei pääse suurvõistlusi vilistama.

Raivo19
15.07.08, 23:43
http://youtube.com/watch?v=i3BSmJyBE0AHmm,natuke vindine??? See on ju kõrgema astme mälukas,kahtlustaks isegi narkojoovet :D
Seal oli vist 2,6 promilli olnud...

JanK
16.07.08, 01:06
Üliloll kohtunik (http://www.youtube.com/watch?v=VJwAE5Mtrxc&feature=related)

kaitz
16.07.08, 01:45
Üliloll kohtunik (http://www.youtube.com/watch?v=VJwAE5Mtrxc&feature=related)

Nagu ei saa pointile pihta,kas ilma vileta lõi vms:D

Tofoa
16.07.08, 01:46
Mängijad jooksid kasti liiga vara ja väravavaht jooksis väravast välja enne lööki.

kaitz
16.07.08, 01:47
nu seal pidi ka keegi ilma vileta vast lööma,kuna kollast näitas:D

Martinho
16.07.08, 02:28
nu seal pidi ka keegi ilma vileta vast lööma,kuna kollast näitas:D

igast erinevaid asju oli seal :D