PDA

View Full Version : Mis teeb su lemmikmeeskonna sulle lemmikuks?

moochie
15.05.02, 16:50
Mina & Arsenali käime kokku eelmisest suurepärasest duublist, ehk siis hooajast 1997/98...Aga teie omade lemmikutega?

Undi
15.05.02, 17:04
Mina ja Liverpool saime kõigepealt tuttavaks pigem üksikute mängijate, kui klubi kaudu. 1998. aasta MM-l kujunes mu lemmikuks Michael Owen, hakkasin ka tema klubi tõsisemalt jälgima...enne seda olin aeg-ajalt Premiershipi mänge niisama vaadanud. Kui '99 Sander Westerveld, üks mu lemmikväravavahte, 'pooliga liitus, siis olid minu eelistused paika pandud ;) Ilus ja aasta aastalt paranev mäng on minust paadunud poolehoidja teinud :lahe:

Jaan
16.05.02, 05:01
1996.a kevadel hakaksin Soome TVst Inglise liigat j2lgima. ManUtd ei meeldinud, eelk6ige Cantona t6ttu ja et ManUtd ei v6idaks, hakkasin p8ialt Newcastle'le, kes loomulikult eduseisu maha m2ngis. EM-l hakkas meeldima Alan Shearer ning kui nyyd 1+1 liitmistehe sooritada, siis on vastus olemas.

Väravavaht
16.05.02, 18:41
Juvele hakkasin pöialt hoidama juba eelmise aasta alguses. Meeldis Del Piero ja Zidane. Sai omale Juve(fake särk) muretsetud). Juve toetan alati.

vandersell
16.05.02, 18:44
Originally posted by Väravavaht
Juvele hakkasin pöialt hoidama juba eelmise aasta alguses.

Rõhutagem siinkohal sõna juba :D

mcnamara
16.05.02, 19:14
Mina ja Liverpool...sellest võiks romaani kirjutada. Aga asi sai minu jaoks alguse ühel laupäevapärastlõunal VÄGA kaua aega tagasi - aastat ei julge pakkudagi, 1979, 1980? Igatahes külitas minu isa tol ammusel päeval vana hea mustvalge teleri ees ja sealt tuli jalgpalli. Minu mälestuste kohaselt näidati tol päeval Liverpooli mängu.:)
Aga tõeline Liverpooli fänn sai minust aastatel 1982-84: Kenny Dalglishi ja Bruce Grobbelaari hiilgeaegadel.
Nii et vana asi - nagu näete. :D :D :D

jkes
16.05.02, 19:36
Juventust fännan alates 1996, kui nad meistrite liigas Ajaxile ära tegid. Mäletan, et olin tollal suures vaimustuses sellest võidust. Loodetavasti tuleb see hetk peagi uuesti, et seda veel kogeda. Del Piero on ka üks mu lemmikmängija. Koondiste hulgast elan täiega kaasa Itaaliale, alates 1994 a , kui mu suureks pettumuseks nad pidid MMil Brasiiliale alla vanduma.

dreyd
16.05.02, 20:34
viimasel ajal nii paar aastat tagasi sai "tänu" ühele ärikolleegale kaasa hakatud elama HAKAle, nii tasapisi, tänavu see vaid võimendus, jälle "tänu" samale kolleegale. lisaks ka väike klubi, suurte HJK, MyPa, Tampere Utd-i varjus. Valkeakoski ei ole kaugel ka;) , lisaks tonnane fännisärk, nii ta läheb.
Eestist üldse ei räägigi, see siililegi selge. Muudest vaieldamatult Inglismaa, suuresti tänu Linekerile.

selline see elu on:)

eston maravilha
16.05.02, 21:07
oma armastuse leidin premiership manageri kaudu. lihtsalt sheff nimi see aston villa. see oli umbes 97 lõpop või 98 algus. algul lihtsalt jälgisin tulemusi. aga mida edasi seda hardcoreimaks on asi läinud

VILLA TIL I DIE!!!!!!!!!!!

Rebu
22.05.02, 17:06
olen fänninud alates 1994 aasta mm-ist kui itaalia jõudis brasiiliaga finaali
Praegu on lemmik tiim PORTUGAL
klubi onR Madrid

vello99
22.05.02, 23:17
90. aasta MM-i Lineker & Gazza, siis tuli Teddy, Soome TV 2 ja rest is history. Nii et 10 aastat peaks juba täis olema. Klubi liige olen küll alles 98.aastast.

greenday
23.05.02, 04:09
Minule meeldib Eesti koondis sest seal on lahedad eesti poisid! :prill4: Mingi klubi eriline fänn ei ole, peale kohaliku Fauna ja Tammeka ja veel Flora. Ning pooldan ka igast muid klubisid, kus lahedad mehed mängivad, nagu Real ja ManU... Pealegi ma tean jalgpallimängust kõvasti rohkem kui jalgpallimängijatest ja -klubidest. Aga koondise ja üldse jalkafänniks hakkasin umbes 96, kui vaatasin kuressaares oma esimest koondisemängu ning ka esmakordselt jälgisin telkust EMi.

borat
29.05.02, 09:45
Greenday ma oleks arvanud, et Sina kui peatselt 21-aastaseks saav indiviid oleksid jagpallipisikuga juba varem nakatunud.

Mina näiteks mäletan Schillaci väravat Iirimaa vastu MM 90 ning teravaid emotsioone EM 92, rääkimata siis juba järgnevatest tiitlivõistlustest.

Kahju.:kurb4:

jyriöö
29.05.02, 16:29
Borat, arvestades seda, et sinu sünnipäevaks on märgitud 29.05.2002, on su jalgpallialane mälu lihtsalt fenomenaalne :D :P

Jeeg
29.05.02, 19:25
Mina kui suhteliselt uue jalgpallifanatina (nimelt hakkasin üldse spordi ja ühtlasi jalka vastu huvi tundma alles 1999. aastal) näiteks vaatasin vaid muiates ühe silmaga telerisse kui 1998. aastal koju jõudes MMi avamängu telerist eest leidsin, õigemini pildi kuidas värav oli ümber kukkunud. :D

Igatahes, tänu TV1le, siis tutvusin ka juba mingil määral Inglismaa liigaga, kus hoidsin küll pöialt siiralt Derbyle. Peale ülekannete lõppu jätkasin nö. üldfanaatikuna ja mingeid erilisi eelistusi ei olnud, va. Patrick Kluivert, kes kujunes mu kõikumatuks lemmikuks 1998/1999. aasta Meistrite Liigas.
Alles eelmise hooaja keskpaigas (2000-2001 a. vahetusel) hakkas mulel silma Liverpooli jalgpalliklubi tänu YLE TVle, kes kandis üle Inglise Karika otsustavamaid mänge. Liverpool võlus mind oma noorte talentide (Gerrard, Owen - kellest muidugi ka varem olin kuulnud, Carragher) ja Anfieldiga. Tundus igati kõige kokkuhoidvam ja mõnusam klubi. Ja kui 2001. aasta kevadel õnnestus veel nii mitmeidki Liverpooli mänge telerist jälgida oli minus otsus langenud.
Siitpeale hoain Hollandi ja Sloveenia koondiste kõrval tugevasti pöialt ka Inglismaale.

mcnamara
29.05.02, 20:12
Originally posted by Jeeg

Mina kui suhteliselt uue jalgpallifanatina (nimelt hakkasin üldse spordi ja ühtlasi jalka vastu huvi tundma alles 1999. aastal) näiteks vaatasin vaid muiates ühe silmaga telerisse kui 1998. aastal koju jõudes MMi avamängu telerist eest leidsin, õigemini pildi kuidas värav oli ümber kukkunud. :D

...ja nüüd oled sa foorumis ülivõimsalt enim postitusi omav jalkafanatt!;) Tore, et Liverpool tänu Houllier'i poistele uusi sõpru on võitnud.

INCE
29.05.02, 20:41
Minu esimene emotsioon seoses jalgpalliga pärineb aastast 1982 kui mu onu (kes on väga kõva jalkafänn) okupeeris tervelt kaheks nädalaks koha meie just aasta tagasi ostetud värviteleka ees ja minul jäid kõik multikad ja Timuri seiklused vaatamata.Ja siis ma külitasingi seal seltskonna mõttes ja kuulasin asjalikke, kuid mulle täiesti mõistetamatuid väljendeid nagu apsait ja ugla ja palju muud ja mõtlesin omaette, et mis küll sunnib suurt ja tugevat meest oma aega nii armetul viisil raiskama.Aga siis juhtusin ma ühel järjekordsel töös vabal hetkel (käis ju kibe heinategu) nägema mängu kus üheks osapooleks oli Brasiilia kuid kelle vastu, seda enam ei mäleta ja selle mängus löödi värav , mida jalgpallis juhtub üpris harva.Nimelt lõi brasside väravavaht palli oma väravast täpselt vastaste võrku ja siis oli mul hetkega selge, et seda mängu tahan mina mängida ja aega läks palju või vähe, igal juhul sai neli aastat hiljem mu lemmikuks Marco Van Basten , kes 80-ndate keskpaigus oli vaieldamatult oma ala parim ja Ajax murdis eurosarjades ühe vastase teise järel.
Sellest ajast pärineb ka minu klubivalik milleks tänu tšehhi j poola ajalehtedele Start ja Sport sai Newcastle United.Miks just NUFC.Põhjus oli väga lihtne. Nendes imelikes keeltes oli Newcastle kirjapilt ainus mis kannatas välja lugeda ja nii see algaski.:) :) :)

mjkk
09.01.03, 17:40
Perset, avasin uue teema, sest ei leidnud seda üles ja tore lugeda...

...aga minu NUFCi poolehoiu kohta nii paku, et kuigi jalgpalli ise just suurt mänginud pole, siis tugitoolijalgpalluriks võib mind kindlasti pidada. Vaatasin ja vaatasin, midagi meelde ei jätnud - nimed ei huvitanud, tulemus oli suhteliselt ükskõik - ühesõnaga jättis külmaks (EM 1996 & MM 1998 - vanust siis 9-11), kuni ilmus ALAN SHEARER - suursugune lause või mis...igatahes jäid nemad mulle koos Dennis Bergkampi ja Holldandi koondisega ainult meelde ja kui saabus kätte EM 2000 oli minul reis Inglismaale seljataga ja teadsin juba nii palju, et Bergkamp on Arsenali mees ja Shearer Newcastle mees - maailma parim mängija kõige ägedamas särgis, käis minust läbi. Niisiis EM 2000 ajaks juba fänn valmis - Inglismaa koondises kaks NUFCi meest - ema juures tööl ka mingi printer tindist tühjaks jooksnud, kuna mina käisin printimas meeste elulugusid ja pilte. Muideks, seda teen tänapäevani :D . Niisiis, vaatan põnevusega loomulikult Hollandi mänge (lemmik, kuidas siis muidu) ja äkki on kõrvale tekkinud Shearer&co. ehk Inglismaa. Ja jubedalt meeldib see mees, edestab kohe Bergkampigi. Seejärel, interneti ühenduse saamisel algab tulemuste uuring, sest nähtud on nii mõnigi mäng juba, mis koledasti meeldis, vahva ründav jalgpall - täpselt minu maitse. Jõuan selleni, et oh, vaat kui kõva klubi ja tuntud ka. Siis saab lõpuks teada, et treener kohapeal on tuttav nimi - Bobby Robson ja Newcastle aina tõuseb minu silmis.

Kokkuvõtteks - nüüd olen NUFCi külge klammerdunud fänn ja hoian kõvasti pöialt nendele, käin mänge vaatamas, teen nufc.pri.ee (http://nufc.pri.ee) webi ja jalgpalligi ise mängima hakanud. Seega, miks on Newcastle + Mikk = Heakooslus ?

Vastus: Sest need on kaks sarnast asja ja kokku anname hea koosluse, vähemalt minu arust...

überalles
07.02.03, 17:00
Valus oli vaadata, kuidas Saksamaa 1992 pähe sai. Sellest ajast nende poolt. Ka klubide poolt. Ka üks väheseid sümpaatseid koondisi, kus mängivad 95% oma rahvuse esindajad.

Kaarel
07.02.03, 17:28
Originally posted by Fitibaldi

Oli lihtsalt fenomenaalne, kuidas ManU poolfinaali teise mängu viimastel minutitel kinni pani, mälestusväärsest finaalist ma ei räägigi. Ehk et siis juba neli aastat varsti on mind fakin gloorihanteriks sõimatud... Laske käia.. Red Devils 4ever!!:jump2:

Su mälu on petlik, poolfinaali teise mängu lahendas ManUtd ammu enne lõpuvilet.

Aramis
07.02.03, 17:45
Originally posted by überalles

Valus oli vaadata, kuidas Saksamaa 1992 pähe sai. Sellest ajast nende poolt. Ka klubide poolt. Ka üks väheseid sümpaatseid koondisi, kus mängivad 95% oma rahvuse esindajad.

Kui vahetada sinu postituse aastanumbris 9 ära 8ga, siis muus osas ma täpselt samal arvamusel.Ma ei olnud just väga vana Hispaania MMi ajal, aga juba siis see hakkas..ja valus oli ennekõik 86 kui argentiinlaste 0-2 eduseisu tagasi võtsime ja ikka kaotasime contraga ja krt ,ma olen uhke ,aga kui need sakslastele väravad toonud nurgalöögid tulid ,siis juba siis ma teadsin ,et siin on meie võimalus ja ära ta tuli.Ma võrdleks seda nn ettenägemist kahe teise korraga..kui Dortmund võitis Juventuse Meistrite Liiga finaalis siis ma teadsin juba et Juvel pole peamängjat, kes Riedlet kinni saaks ja enne otsustavaid kornereid jägisin vaid Karl-Heinzi ja nii ka läks...ja teine tunduvalt valusam etteaimdus oli Manu finaal Bayerniga ,kui Manu oli viigistanud lõpumiuteil 1-1 ja pall liikus Bayerni kaitseala vasaku nurgalipu juurde - siis ma tundsin,et appi, nüüd tuleb ära...see oli agoonia!
PS!Paneme selle rahvuslikkuse protsendi 90% juurde(Asamaoah,Klose,Neuville) ja oleme ikka uhked!

fitti
07.02.03, 18:09
ma siiski ei eksi manu-juve poolfinaali osas:õnnelik:
esimese mängu old traffordil viigistas ManU alles lisaminutitel, Juventuse kodumängus oli seis 2-2 ja edasi oleks śaanud Juve, kui mitte andy cole poleks umbes 85. min kolli löönud. vat nii!!!!!

Aramis
07.02.03, 21:27
Ja igaks juhus peaks selles mängu puhul mainima ka et Juve oli kodus umbes 15 minutiga 2-0 ette läinud.Kui ma ikka sama asja mäletan ja räägin mis teie.

fitti
07.02.03, 21:46
just täpselt nii see oligi:lahe:

Jaan
07.02.03, 22:14
Sa siiski eksid poolfinaali osas. 2-2 seis oleks edasi viinud Manyoo. Kohe p2ris kindlasti. Old ****fordil j2i ju 1-1.

Aramis
07.02.03, 23:01
Originally posted by Jaan

Sa siiski eksid poolfinaali osas. 2-2 seis oleks edasi viinud Manyoo. Kohe p2ris kindlasti. Old ****fordil j2i ju 1-1.

Seda kindlasti...minagi vaatasin seda...eks ta oligi ,et Juve hakkas üritama ja tuli see tüüpiline vastuvärav.

Kaarel
07.02.03, 23:38
Originally posted by Fitibaldi

ma siiski ei eksi manu-juve poolfinaali osas:õnnelik:
esimese mängu old traffordil viigistas ManU alles lisaminutitel, Juventuse kodumängus oli seis 2-2 ja edasi oleks śaanud Juve, kui mitte andy cole poleks umbes 85. min kolli löönud. vat nii!!!!!

Ikkagi eksid! ManUtd oleks 2-2\'ga edasi pääsenud, sest neil oleks olnud edu võõrsil löödud väravate arvelt.

Sort your facts out!

fitti
08.02.03, 14:55
:myts7: pähe....
sry ma ajasin jah kodu ja võõrsilmängud sassi ja esimeses postituses pidasin silmas oopis esimese, traffordi mängu kolli....... oleks pidand teadma et kaareliga pole erilist mõtet vaielda..

Jaan
08.02.03, 21:51
Kordamine on tarkuse ema.

H.M Murdock
05.01.04, 02:19
Sirvides siin vanu teemasid,mõtlesin selle väga huvitava teema (vähemlalt minu jaoks) ellu äratada.loodan,et te ei pahanda.minu lugu on selline:

Minu teekond ManU poolehoidja staatuseni on olnud võrdemisi pikk protsess,milles üks asi viis teiseni.
Algas kõik \'98 MM\'il argentiina-holland mängust.silma jäid sealt mulle kluivert,bergkamp,stam ja davids (viimased kaks enda juuste tõttu,stam küll nende puudumise tõttu,aga nohh...).sel ajal oli mu lemmik mängija Jürgen Klinsmann,sai kaltsukastki mingi suva t-särk ostetud ning sai sinna vildikatega Saksamaa lipp,Klinsmanni nimi (seegi mingi trükiveaga) ja nr 18 maalitud ja sellega pärast ka jalkat mängitud.
peale MM\'i,kuskil juuli keskel,käisin esimest (ja seni ka viimast) korda Inglismaal.nagu ikka: vaja ju mänguasjade poodi minna ja londonis juhtuski selline kaubamaja olevat,mis reklaamis ennast,kui \"maailma suurim mänguasjade kaubamaja\".kaubamaja ise oli siis 5-kordne: 4 korrust mänguasju ja viimasel korrusel asus ei miski muu,kui Manchester Unitedi fännipood.Kuna futboliit sel ajal mul nii süvenenud polnud,ostsin sealt poest ainult ühe triiksärgi moodi särgi,ManU logo rinnas (sellele tagantjärele mõeldes taon pead vasta lauda).aga siiski olin ma väga õnnelik: olin ma ju ManU näinud CL\'i finaalis(kusjuures,seda finaali ma lives lõpuni ei jõudnudki vaadata).Siis hakkas juba koitma,et \"ohh,lahe!\".
lõplikult sain ma futboliidi umbes 2000 suve keskel/sügise algusel,peale EM\'i igatahes.siis olid minu jaoks \"vägevad meeskonnad\" barca (tänu hollandlastele),ManU (tänu 2aastat nooremale tädipojale,kes ManU posterid kogus,kusjuures kogub tänini.ja ka tänu eesti pressile,kui nii võib öelda,sest kajastati siis, ja ka praegu,kõige rohkem Inglise liigat ning kes muu see sealt ikka meelde jääb,kui mitte ManU,eriti ajavahemikus \'98-\'01). \"äge meeskond\" paistis ka real madrid oma figo ostuga,millest palju kära tehti.ja egas varajane,kergest mõjutatav futboliidihaige, vajagi midagi rohkemat kui kõike seda,mis eespool kirjas.
mingil hetkel,kuskil \'01 suvel,vajus barca mu lemmik meeskondade nimekirjast ära,ei teagi miks.alles jäid veel real ja ManU (so u can well call me gloryhunter:D,don\'t give much...).real vajus ära kuskil \'01 sügisel, Zidane ostmisega,arvasin ma juba siis,et \"ahh kurat,ostavad aint häid mängijaid kokku\".tegi ju ka ManU 2 suurt väljaminekut: van N ja Veron,kuid need jäid siis ZZ\'i ostmise tõttu võrdlemisi nähtamatuks,vähemalt minusuguse tatika jaoks.ja sis polndki midagi muud kui ManU \"jäi alles\" ning sealt see kõik siis lumepallina veerema hakkaski.ja siin ma olen :)

PS: kes läbi lugeda viitsis,sellele tubli patsutus õlale ja toop õlut :doh: :D

mazz
05.01.04, 03:01
kust õlle kätte saab?

eston maravilha
05.01.04, 04:55
a-ryhma mentalistile:
milline meeskond ostab endale teadlikult halbu mängjaid?? väga tahaks teada

ps. lugesin läbi ja tahan õlut aga sulle ju ei myyda:S

dreyd
05.01.04, 10:25
lugesin ka läbi, õlut võtaks ka, silma jäi päris huvitav fakt H.M.M jutust, kus talle tillukesena jäid mehed meelde, mitte oskustega vaid kas afropatsidega või hoopis kiilased mehed:P , mnjah sellist juttu kohe polegi enne kuulnud. Mis veel särke/värke puudutab, siis ise meenub eheda mälestusena Itaalia MM ´90, kus sai ajalehekioskist ostetud veel mingi eesti keelne MM eriväljaanne, kus olid kirjas osalevad meeskonnad ja sai veel ka tabelit pidada, tänini veel kollaseks tõmmanud leheke alles.Lisaks sai kuskilt ostetud ka paberit, kus peal oli siis väravapostidest mehike, kes oli ametlik maskott, kui ei eksi, ja seda paberit sai siis triikrauaga kuumutatud seni, kuni pilt oli vajalikul riidehilbul. Oh aegu ammuseid...

Martin
05.01.04, 11:44
Originally posted by H.M Murdock
mingil hetkel,kuskil \'01 suvel,vajus barca mu lemmik meeskondade nimekirjast ära,ei teagi miks.alles jäid veel real ja ManU (so u can well call me gloryhunter:D,don\'t give much...).real vajus ära kuskil \'01 sügisel, Zidane ostmisega,arvasin ma juba siis,et \"ahh kurat,ostavad aint häid mängijaid kokku\".tegi ju ka ManU 2 suurt väljaminekut: van N ja Veron,kuid need jäid siis ZZ\'i ostmise tõttu võrdlemisi nähtamatuks,vähemalt minusuguse tatika jaoks.ja sis polndki midagi muud kui ManU \"jäi alles\" ning sealt see kõik siis lumepallina veerema hakkaski.ja siin ma olen :)

PS: kes läbi lugeda viitsis,sellele tubli patsutus õlale ja toop õlut :doh: :D

Gloooory, Gloooory, Glooooooryhunter! Scum supporter :)

Ja tahan ka õlut, võid raha mulle saata, ostan ise.

Scum.

Muidu aga meeldiv lugu, tegelt ka.

Scum.

:lahe:

H.M Murdock
05.01.04, 17:50
Originally posted by eston#21

a-ryhma mentalistile:
milline meeskond ostab endale teadlikult halbu mängjaid?? väga tahaks teada

ps. lugesin läbi ja tahan õlut aga sulle ju ei myyda:S

reali puhul oli/on mängijate ostmine vähe teine teema.aga point õige,lihtsalt natuke panin sõnastusega puusse.
aga müüakse küll, kui vaja,asi on küsimises;)

fitti
05.01.04, 20:01
Originally posted by dreyd
Lisaks sai kuskilt ostetud ka paberit, kus peal oli siis väravapostidest mehike, kes oli ametlik maskott, kui ei eksi, ja seda paberit sai siis triikrauaga kuumutatud seni, kuni pilt oli vajalikul riidehilbul.

Täitsa lõpp, olid tõesti sellised asjad müügil! Ma mäletan, et sai isegi paar särki \'kaunistatud\', ühele neist triikisin põlvitava Maradona, teisi paraku ei mäleta. Aga atähh meelde tuletamast, igasugu mälestused ju nii armsad.. :)

p3p3
05.01.04, 20:15
Originally posted by fittibaldi

Lisaks sai kuskilt ostetud ka paberit, kus peal oli siis väravapostidest mehike, kes oli ametlik maskott, kui ei eksi, ja seda paberit sai siis triikrauaga kuumutatud seni, kuni pilt oli vajalikul riidehilbul.

Täitsa lõpp, olid tõesti sellised asjad müügil! Ma mäletan, et sai isegi paar särki \'kaunistatud\', ühele neist triikisin põlvitava Maradona, teisi paraku ei mäleta. Aga atähh meelde tuletamast, igasugu mälestused ju nii armsad.. :)Mulle teeb meeskonna lemmikux need mängijad kes seal un ega Real Madrid polex mu yx lemmikuid kui seal Zidane ei olex, Arsenali fännan juba mitu aastat kuckil 1999/2000 hooajast ja samuti mängijate pärast näiteks:Vieira,Henry,Pires .Ma vabandan et tsiteerisin eelmist postitust ,kogematta :(

yheksa
05.01.04, 20:27
Originally posted by p3p3

Mulle teeb meeskonna lemmikux need mängijad kes seal un ega Real Madrid polex mu yx lemmikuid kui seal Zidane ei olex, Arsenali fännan juba mitu aastat kuckil 1999/2000 hooajast ja samuti mängijate pärast näiteks:Vieira,Henry,Pires .Ma vabandan et tsiteerisin eelmist postitust ,kogematta :(

Kuule, mis keeles sa kirjutad - \"yx, kuckil\" jne ? :myts7:

realmadridfan
05.01.04, 21:12
Originally posted by yheksa

Mulle teeb meeskonna lemmikux need mängijad kes seal un ega Real Madrid polex mu yx lemmikuid kui seal Zidane ei olex, Arsenali fännan juba mitu aastat kuckil 1999/2000 hooajast ja samuti mängijate pärast näiteks:Vieira,Henry,Pires .Ma vabandan et tsiteerisin eelmist postitust ,kogematta :(

See on popp ja noortepärane;).

yheksa
05.01.04, 21:15
No sellisel juhul olen mina vana, sest see (mida teeb hr p3p3) on kole ja oma emakeele suhtes (ma oletan) vägivaldne.

dreyd
05.01.04, 21:22
Originally posted by yheksa

saan veel väga noorepärasest yx-ist aru, kui üpsilon ü-na ja x-ks-ina hääldada, kuid mida teeb C s6nas kuckil, see oleks pigem nagu kellegi seljas:P , ilmselt ka mata-vorm saab uue kuue noorte seas:P

dede
05.01.04, 22:21
Ka minu tee oma lemmikklubi Barcelona leidmiseks on olnud pikk ja käänuline kuid siiski äärmiselt mälestusväärne ja järgnevalt panekski ma kirja mõned read selle yksteise leidmise kohta. Oli 98. aasta sygis ma kõndisin mööda Russalkast ja nägin seal maas yht kuulutust mis kustsus vaatama rahvast pubisse 98 aasta MM.-i, kui ma sirvisin kuupäevi avastasin ma hirmsa tõe, et enam ple yhtegi mängu vaadata kuna MM on lõppenud ja kuna ma olin maganud maha suurima jalgpallivõistluse yldse olin ma vga suures masenduses mõtsin, et kas hakkan kohe jooma või lään vaatan läbi enne Klamajas asuvast bubist \"oksenaator\". Otsustasin läbi hypata ja mõeldud tehtud nii ka läx astusin läbi ja nägin seal masenust täis inimesi, nähes, et osad inimesed on veel rohkem masenduses kui mina läx mul masendus yle. Nii hakaski olema kohe kui midagi halvasti oli sõitsin kalamaaja pubisee \"oksenaator\" ja nähes inimesi kel vel halvem läks tuju kohe paremaks. Kuid 2001 aasta sygisel nägina ma seal yht eriti frustreeritud isikut kelle puhul oli tegemist loomulikult ZOOLAZORTSI endaga. ta oli ennast nii segi joonud et pani kollast riba. ta oksendas seal tundide viisi, nii et okset tuli nii suust, silmadest, kui ka kõrvast.Kui palju oli seda riba kokku ma ei tea aga tegemist pidi olema suure kogusega kuna \"Oksenaatori\" juhtkond andis hommikul zollazortzile kätte aasta riba tiitli. ZZ sai ka auhinna mis oli 3 kilo okset. Hommikul kysisin Zoolazortsilt, et mis oli see põhjus mis ta sellisesse depressijjoni viis, et ta nii kõvasti jooma hakkas, kysisin, et kas naised äkki aga Zoolazorts vastas, et naised ple teda kunagi huvitanud, temas äratavat kirge hoopis tema käed, aga masenduse põhjus olevat see et ta on Barca fänn, ta ytles mulle, et kui ei usu proovi ise olla, nii ma siis olin nõus tollest ajast saadik olen ma saanud pidevalt pettumusi igal mängude päeval kuid mitte ainult, vähemalt paar kolm mängu on mu lemmik klubi alati võitmud. Sellest ajast olen ma Barcast sama lahutamatu nagu Zoolazorts oma paremast käest. Lõpetuseks ytleks vaid yht FORZZA BARCA!!!!!!!!!!!!!!!!

sicmic
06.01.04, 01:00
dede, su jutt on tore ja naljakas lugeda küll, aga oleks tore, kui suudaksid seda okseteemat veidi vähendada (mingisugusegi hea maitse ja nõrganärvilisemate huvides). Ja kui muid kirjavigu ka kärpida suudaksid oleks veel lahedam. Muidu tuult tiibadesse jne jne.

Oma teekonnast ManU juurde olen mõnele juba pajatanud, ei viitsi uuesti rääkida.
FC Soccerneti juurde viis mind osaliselt trennitegemisvajadus, osaliselt mõjutati mind sellele teele. Koondnimetusena ilmselt saatus, ja võin öelda, et seni on olnud väga sõltuvusttekitav, seda igati positiivses mõttes. See kiidulaul on tegelt veel pikem ja aatelisem, kuid ehk jääb mõneks teiseks korraks :P

Jaan
06.01.04, 07:51

lugesin ka läbi, õlut võtaks ka, silma jäi päris huvitav fakt H.M.M jutust, kus talle tillukesena jäid mehed meelde, mitte oskustega vaid kas afropatsidega või hoopis kiilased mehed:P , mnjah sellist juttu kohe polegi enne kuulnud. Mis veel särke/värke puudutab, siis ise meenub eheda mälestusena Itaalia MM ´90, kus sai ajalehekioskist ostetud veel mingi eesti keelne MM eriväljaanne, kus olid kirjas osalevad meeskonnad ja sai veel ka tabelit pidada, tänini veel kollaseks tõmmanud leheke alles.Lisaks sai kuskilt ostetud ka paberit, kus peal oli siis väravapostidest mehike, kes oli ametlik maskott, kui ei eksi, ja seda paberit sai siis triikrauaga kuumutatud seni, kuni pilt oli vajalikul riidehilbul. Oh aegu ammuseid...

A mul tuli nüüd sellega seoses meelde, et millalgi 1991.a. paiku müüdi miskit mõtetut närimiskummi, millise paki sees oli mängijapiltidega kaardid. Lõpuks sain lausa kaks pakki kokku. Kociani (viktoriiniküsimus - mis koondise mees oli?), mis oli vist ruutu kunn, jäi küll õige mitu tükki üle. Lisaks oli veel Final-nimeline Türgi näts, kus sees olid lihtsalt pildid (maitselt umbes sama nagu tol ajal hulga popim Turbo-näts, kus olid siresäärsete noormeeste asemel küll autopildid), aga neid ma ei kogunud.

Tollest kaardipakist meenub praegugi veel hulka nimesid...
Gullit oli miski äss, van Basten vist kunn, nagu ka McLeish. Protassov oli risti 10, Belanov 2, Ravelli oli vist poiss, Lineker 9 või 10, Careca (väga haruldane kaart) poti emand, Armstrong 8, Steve Bull 2. Esindatud olid veel Maradona, kaks lõunakorealast, Pflüger, Augenthaler... Oehh, olid ajad.

Martin
06.01.04, 11:08
Originally posted by Jaan
Tollest kaardipakist meenub praegugi veel hulka nimesid...
Gullit oli miski äss, van Basten vist kunn, nagu ka McLeish. Protassov oli risti 10, Belanov 2, Ravelli oli vist poiss, Lineker 9 või 10, Careca (väga haruldane kaart) poti emand, Armstrong 8, Steve Bull 2. Esindatud olid veel Maradona, kaks lõunakorealast, Pflüger, Augenthaler... Oehh, olid ajad.

Selle pakiga laob mu ema tänaseni pasjanssi vms... Seega kõik on alles :)

Tihane
06.01.04, 11:14
mängijad

mg
06.01.04, 17:54
niisiis.. ma ja fclootus
kõik algas aastal 99 kui mõtlesime vennaga et läheks vaataks vutti. esimene mäng oli lootus ja mctallinn. terve 1. poolaja olin mctallinna poolt, aga mängu lõpuks olin juba lootuse fänn, sest lootus võitis mängu 6:1.
sellest ajast saati olen näinud peaaegu kõiki lootuse kodumänge, igal hooajal on jäänud millegipärast u 1 mäng vaatamata.
mängude sekka on kuulunud 1:1 viik floraga, võit narva transi üle, lugematud võidud kuressaare üle:õnnelik: , aga ka näiteks 1:5 kaotus viljandi tulevikule

p.s. vahepeal fännasin ka jõhvi epd, aga nad läksid 99nda lõpus pankrotti.
välismaa klubidest on mulle kõige rohkem meeldinud juventus, aga nüüd enam eriti ei meeldi, põhiliselt nende valusate kaotuste pärast.

-Antz-
06.01.04, 19:15
Originally posted by mg

terve 1. poolaja olin mctallinna poolt, aga mängu lõpuks olin juba lootuse fänn, sest lootus võitis mängu 6:1.

välismaa klubidest on mulle kõige rohkem meeldinud juventus, aga nüüd enam eriti ei meeldi, põhiliselt nende valusate kaotuste pärast.

That´s the way, man! :doh:

mazz
06.01.04, 22:19
Originally posted by mg

niisiis.. ma ja fclootus
kõik algas aastal 99 kui mõtlesime vennaga et läheks vaataks vutti. esimene mäng oli lootus ja mctallinn. terve 1. poolaja olin mctallinna poolt, aga mängu lõpuks olin juba lootuse fänn, sest lootus võitis mängu 6:1.
sellest ajast saati olen näinud peaaegu kõiki lootuse kodumänge, igal hooajal on jäänud millegipärast u 1 mäng vaatamata.
mängude sekka on kuulunud 1:1 viik floraga, võit narva transi üle, lugematud võidud kuressaare üle:õnnelik: , aga ka näiteks 1:5 kaotus viljandi tulevikule

p.s. vahepeal fännasin ka jõhvi epd, aga nad läksid 99nda lõpus pankrotti.
su jutust jääb siuke mulje nagu sa olex sa lihcalt selle poolt,kes parajasti edukas.kui nii,siis ei ole sa kellegi õige fänn.kui itaalia tiimidel oli ylipikk madalseis,siis õiged fännid jäid ikka oma lemmikute juurde ja lootsid kõige paremat,mitte ei joost hispaania liigasse yle.forza juventus.

malagar
07.01.04, 02:39
Noh inglise jalgpalli nägin esmakordselt siis kui kanal 2 liigat esimest korda näitas .
Tookord oli mänguks Arsenal - Liverpool ms lõppes mageda 0-0 skooriga aga arsenali fännamise sseisukohast oli tegu kiindumisega esimesest hetkest .

mg
08.01.04, 12:08
Originally posted by mazz

su jutust jääb siuke mulje nagu sa olex sa lihcalt selle poolt,kes parajasti edukas.kui nii,siis ei ole sa kellegi õige fänn.kui itaalia tiimidel oli ylipikk madalseis,siis õiged fännid jäid ikka oma lemmikute juurde ja lootsid kõige paremat,mitte ei joost hispaania liigasse yle.forza juventus.

välismaa klubidest on mul küll suht poogen, kindlat lemmikut ei ole.
mind ajas lihtsalt ilgelt närvi, kui juventus jälle ilgelt halvasti mängis

ja ega lootuski eriti midagi saavutand pole...
a fännida võib ikka

Mikusiku
09.01.04, 17:20
endale meeldib real 2001-sest aastast.kohe hakkas meeldima ka zidane.esimene hea kogemus tuli kohe sama hooaja meistrite liiga finaalis, kus zidane võiduvärava lõi.:D
koondisest fännan prantsusmaad...zidane pärast:)...hispaania on ka yx lemmikutest:õnnelik:

Mätas
20.01.04, 15:02
Tjah.
Esimesed sammud jalgpalli poole 1986 aastal Maradona käest alates.
Siis ELO laagrid ja 1992. a Taanile kaasaelamine
Ja siis tuli Itaalia rahvuskoondis Eestisse, siiamaani võtab jalad värisema. Selle kaudu tuli Milan ja Chelsea ( kui itid hakkasid sinna minema)
St, et esimene meeskond, mida oma silmaga sai nähtud, jäi külge ja enam lahti ei saa.

Tanel
03.03.04, 16:07
Kuna veel noor hakkas mul jalka hullus aastal 2000 kohe EM`i avamängust mitte mingit mängu ei jätnud vahele.Kuid see selleks.Juve juurde jõudsin vaikselt ,kuna seal avastasin oma lemmik koondise (Prantsusmaa alates EMi mängust Taani-Prantsusmaa)mängijaid.Ja isiklikult lemmik on ka Itaalia liiga ,sest seal on sellised normaalsed mängijad (ega ma ei ütle ,et teistes liigades pole ,aga need mängijad lihtsalt meeldivad minule).Ega see midagi erilist polnd avastasin sellise võisa nagu Torino Juventus.Forza Juve!!!Mudugi ma pooldan veel Interit ja Arsenali(see pärast et ikka Prantslased).Mainiksin mis liiki klubid mulle ei meeldi: sellised kes aint mingit raha raiskavad või ostavad tippe kokku.Minu arust tapab see jalgpalli.Ega pole ju huvitav kui peaaegu iga aasta on mingi Chelsea ja R.Madrid CL`i finaalis.See on minu isiklik arvamus.Lisainfot saate Apteegist.Palun mitte komenteerida.

Vist tuli kohmakas,
Henryfan

SleepWalking
03.03.04, 17:01
Originally posted by Henryfan
Minu arust tapab see jalgpalli.Ega pole ju huvitav kui peaaegu iga aasta on mingi Chelsea ja R.Madrid CL`i finaalis.See on minu isiklik arvamus.Lisainfot saate Apteegist.Palun mitte komenteerida.

Vist tuli kohmakas,
Henryfan

luba siiski kommenteerida ... Chelsea peaaegu iga aasta CL\'i finaalis? :oih:

mcnamara
03.03.04, 17:04
Originally posted by SleepWalking
luba siiski kommenteerida ... Chelsea peaaegu iga aasta CL\'i finaalis? :oih:

Kui veel ei ole, siis hakkab olema. Tulevik ju lihtsalt on Sinine. :)

SleepWalking
03.03.04, 17:05
Originally posted by mcnamara
Kui veel ei ole, siis hakkab olema. Tulevik ju lihtsalt on Sinine. :)

kas tulevikusinise inglisekeelne tõlge on \"russian blue\"?

fitti
03.03.04, 17:32
Originally posted by Henryfan

Mudugi ma pooldan veel /.../ ja Arsenali(see pärast et ikka Prantslased).

noor, aga saab juba maailma asjadest õigesti aru.;)

Amadeus
03.03.04, 17:45
Mis teeb ... hmmm ...
Ilmselt ikka asukoht ja vahest ka mängijad. Yhes6naga eesti klubi puhul asukoht (kodukoha klubi) , välisklubi puhul mängijad :D

Neth
21.03.04, 02:19

Originally posted by HenryfanReal ei saaks isegi ,siis lemmikuks kui nad ostaksid henry.

No nii shokeerivat uudist ma küll ei oodanud. Peaksid vist oma nime siin foorumis nüüd küll ära vahetama. Õige Henry fänn järgneks oma lemmikule läbi tule ja vee. ;)

Sellest mcnamara postitusest, tekib tegelikult väga huvitav küsimus, kuigi see läheb veits OT alla, siis päris uut teemat ka looma ei hakka, nimelt: Kas lemmik mängija klubivahetuse korral peaks vahetama lemmik meeskonda?
Oleks huvitav teada, mis sellest arvatakse. Endal oli aastaid tagasi suur dilemma, kui inglise liigas ManU toetades olin vastu oma kindla lemmiku Dennis Bergkampi Arsenalile, ja seda siiani:doh:

Mikusiku
21.03.04, 12:21
Originally posted by Neth

Originally posted by HenryfanReal ei saaks isegi ,siis lemmikuks kui nad ostaksid henry.

No nii shokeerivat uudist ma küll ei oodanud. Peaksid vist oma nime siin foorumis nüüd küll ära vahetama. Õige Henry fänn järgneks oma lemmikule läbi tule ja vee. ;)

Sellest mcnamara postitusest, tekib tegelikult väga huvitav küsimus, kuigi see läheb veits OT alla, siis päris uut teemat ka looma ei hakka, nimelt: Kas lemmik mängija klubivahetuse korral peaks vahetama lemmik meeskonda?
Oleks huvitav teada, mis sellest arvatakse. Endal oli aastaid tagasi suur dilemma, kui inglise liigas ManU toetades olin vastu oma kindla lemmiku Dennis Bergkampi Arsenalile, ja seda siiani:doh:
ise pole sellises olukorras olnud, aga mu sõber hakkas küll reali fänniks, kui beckham reali läks:P

dimaggio
21.03.04, 13:23
Kas lemmik mängija klubivahetuse korral peaks vahetama lemmik meeskonda?
doh:
vaata aasiasse ja sa näed siis.
seal särki numbrikantakse nüüd Beckhami ga 23.

Kuid minuarust ei hakata meeskonda toetama mingi kindla mängija pärast(on ka ilmekaid erandeid, näiteks kas või see sama eelnimetatu). See oleks täiesti mõeldamatu, kui meeskonnast meeldib ainult üks mängija.

Ja juhul kui su lemmik pallur lahkub tiimist, siis ei ole see õige fänn kes lahkub koos temaga...
lemmik meeskond kujuneb kogu eluks. ja selle vahetamine erinevatel asjaoludel määrib tõeliste fännide mainet

SleepWalking
21.03.04, 16:22
Originally posted by dimaggio
lemmik meeskond kujuneb kogu eluks. ja selle vahetamine erinevatel asjaoludel määrib tõeliste fännide mainet

suured sõnad. inimesed arenevad pidevalt ning sujuvalt muutuvad ka eelistused ning väärtushinnangud, seega ei arva, et lemmikmeeskonna vahetus on kuidagi taunimisväärne. või näiteks, kui juhtub selline wimbledoni case, kas siis praegusel juhul toetab õige fänn sinumeelest wimbledon fc\'d või afc wimbledoni?

dimaggio
21.03.04, 16:43
Originally posted by SleepWalking

suured sõnad. inimesed arenevad pidevalt ning sujuvalt muutuvad ka eelistused ning väärtushinnangud, seega ei arva, et lemmikmeeskonna vahetus on kuidagi taunimisväärne. või näiteks, kui juhtub selline wimbledoni case, kas siis praegusel juhul toetab õige fänn sinumeelest wimbledon fc\'d või afc wimbledoni?

ma ei pidanud silmas selliseid versioone vaid mõndade \"fännide\" \"lojaalsust\" oma meeskonna vastu. mulle ei mahu selline asi pähe, kui hüljatakse meeskond ainult tänu ühele tühipaljale mängijale.
samuti selline asi, kui meeskonnal A hakkab kõik viltu kiskuma: langetakse divisioni võrra madalamale, paljud head mängijad lahkuvad. ning nüüd otsustab meeskonna A fänn hakata fännama hoopis meeskonda B, sest sel läheb ju nii hästi. Ühesõnaga siin foorumis kõneainet pakkuv \"gloorihanterluse\" probleemi lahkamine.

loomulikult ei ole selline asi keelatud, kuid eks otsustage ise...

Mõnuagent 007
21.03.04, 17:40

ma ei pidanud silmas selliseid versioone vaid mõndade \"fännide\" \"lojaalsust\" oma meeskonna vastu. mulle ei mahu selline asi pähe, kui hüljatakse meeskond ainult tänu ühele tühipaljale mängijale.
samuti selline asi, kui meeskonnal A hakkab kõik viltu kiskuma: langetakse divisioni võrra madalamale, paljud head mängijad lahkuvad. ning nüüd otsustab meeskonna A fänn hakata fännama hoopis meeskonda B, sest sel läheb ju nii hästi. Ühesõnaga siin foorumis kõneainet pakkuv \"gloorihanterluse\" probleemi lahkamine.

heh. eks mind kui Reali fänni süüdistatakse ka pidevalt gloorihanterluses, kuigi mina hakkasin antud meeskonda pooldama aastal 1997, kui poldud võidetud üle 10 aasta ühtegi euroopa karikat ja ka Hispaania liigas valitses Barcelona. Kas ma olen siis süüdi et meil korraga hakkas metsikult hästi minema??

skint
21.03.04, 17:50

Üldiselt on meeldiv viimaseid postitusi lugeda, seda just seetõttu, et Arsenali ja Manchesteri puhul on mõeldamatu rääkida kuhugi välja langemisest või juhtumusest a la Milton Keynes... Kui seda ohtu pole, on muidugi kerge rääkida jäävast toetusest klubile... Any Leeds` fans here?? :kaval: (millega ma ei taha küll öelda, et siinsed kodanikud Leedsi toetamise nüüd ees seisva relegatsiooni tõttu \"maha jätaks\", aga see selleks..)

Kui lihtsalt spekuleerida, et mingi valemiga langeks ManU divarisse, siis oleks tore teada, kui palju maailmas veel neid tõsiseid fänne ja toetajaid järgi oleks?? Suur osa kannaks kohe Reali, Chealsea või mõne muu klubi, kellel hetkel häeste läeb, särki. Aga kas need on jalgpalli fännid, Manchesteri fännid??? Mina vastaks sellele küsimusele EI, kuna väga paljud neist nn glorthunteritest teavad võib-olla ainult paari-kolme \"oma tiimi\" mängumeest ning kui üks neist mõnest lemmikust lahkub või hakkab klubil kehvemini minema, siis ollakse kohe klubi vahetamas...

Tegelikkuses ei ole see aga jalgpallifänlus, tõeline fänlus tähendab omade toetamist nii heas kui halvas, kusjuures madalseisude juures selgubki alles, kes on tõsine tegija ja kes mitte...

eston maravilha
21.03.04, 18:03
Originally posted by efafan

Üldiselt on meeldiv viimaseid postitusi lugeda, seda just seetõttu, et Arsenali ja Manchesteri puhul on mõeldamatu rääkida kuhugi välja langemisest või juhtumusest a la Milton Keynes... Kui seda ohtu pole, on muidugi kerge rääkida jäävast toetusest klubile... Any Leeds` fans here?? :kaval: (millega ma ei taha küll öelda, et siinsed kodanikud Leedsi toetamise nüüd ees seisva relegatsiooni tõttu \"maha jätaks\", aga see selleks..)

see on juba juhtunud... sellest võid lugeda selle teema esimestel lehekülgedel..

aga see kui mõni fännab mängjat ja hoiab tema teghemistel silma peal ja tahab et tal hästi läheks selles pole mdiagi halba. jah ka mina hakkaks jälgima jpa tegemisi kui ta peaks (god forbid) maha müüdama. villa toetaja oleks ma edasi aga samas tahaks et ka mu lemmikmängijal läheks hästi kusiganes ta ka poleks. va mank scum ja brum scum..;)

Mõnuagent 007
21.03.04, 18:10
Originally posted by eston#21

aga see kui mõni fännab mängjat ja hoiab tema teghemistel silma peal ja tahab et tal hästi läheks selles pole mdiagi halba. jah ka mina hakkaks jälgima jpa tegemisi kui ta peaks (god forbid) maha müüdama. villa toetaja oleks ma edasi aga samas tahaks et ka mu lemmikmängijal läheks hästi kusiganes ta ka poleks. va mank scum ja brum scum..;)

aga mis siis tegema peaks kui antud superlemmikmängija mängimise lõpetab?? Klubi jääb, kuid mängija mitte

eston maravilha
21.03.04, 18:12
no siis ei aita midagi muud kui kuul pähe lasta...

Silver
21.03.04, 18:53
Juventuse roosa vorm on see, mis südame soojaks teeb:D

dimaggio
21.03.04, 19:09
Originally posted by efafan

Kui lihtsalt spekuleerida, et mingi valemiga langeks ManU divarisse, siis oleks tore teada, kui palju maailmas veel neid tõsiseid fänne ja toetajaid järgi oleks?? Suur osa kannaks kohe Reali, Chealsea või mõne muu klubi, kellel hetkel häeste läeb, särki. Aga kas need on jalgpalli fännid, Manchesteri fännid??? Mina vastaks sellele küsimusele EI, kuna väga paljud neist nn glorthunteritest teavad võib-olla ainult paari-kolme \"oma tiimi\" mängumeest ning kui üks neist mõnest lemmikust lahkub või hakkab klubil kehvemini minema, siis ollakse kohe klubi vahetamas...

sul on suhteliselt õigus, väga paljud ManU(ja ka teiste tippmeeskondade) fännid on tõesti nn. basterd fännid, kuid mul ei ole mingit õigust näidata näpuga just tema peale ja öelda, et just tema see on(kui ma muidugi seda inimest tunnen ja tean, siis on selleks eeldus olemas). Ja see ei anna loomulikult ka õigust kõiki Unitedi(või siis reali) fänne ühte patta panna.

kuid jahhh...praegusel ajal ongi väga raske tuvastada liba ManU fänne õigetest, sest vaatame tõele näkku: ollakse ju Inglismaal ja Euroopas absoluutsete tippude hulgas ning praegu võib iga mats kekata sellega, et on eluaegne ManU fänn...

ainuke võimalus siis jääbki oodata ManU väljakukkumist :oih:? või oodata suuri mõõnu, kus jäädakse ilma isegi CL kohast ja tilbendatakse kuskil keskmike hulgas? sellele ei oska ma kahjuks vastata. loomulikult ei taha ma ka, et selline asi juhtuks(kes oma meeskonna fännidest tahakski, et tema lemmikul halvasti läheks;) )
ma isiklikult ka ei usu, et selline asi oleks nii umbes 10 aasta lõikes võimalik, sest meie noortesüsteem on üks Inglismaa ja Euroopa parimaid(või vaata, et suisa parim).
ma ei teagi mis tegurid peaksid siin mängu tulema...(ainult mitte selline asi, mis 1958. aastal juhtus:deemon: )

H.M Murdock
21.03.04, 19:51
räägime glooryhunteritest ja glooryhunterlusest....

aastat ei julge pakkudagi, 1979, 1980? Igatahes külitas minu isa tol ammusel päeval vana hea mustvalge teleri ees ja sealt tuli jalgpalli.Aga tõeline Liverpooli fänn sai minust aastatel 1982-84: Kenny Dalglishi ja Bruce Grobbelaari hiilgeaegadel.

kui ma väga palju mööda ei pane,siis kas 70ndatel ja 80ndatel polnud \'pool mitte Euroopa parim klubi?!edit:liverpooli kodukalt leidsin sellise lause:the 1970s and 1980s belonged to Liverpool. ja mcnamara hakkas just sel ajavahemikul \'pooli toetama.mitte et ma kedagi glooryhunterluses süüdistaks...
aga siit järeldubki kaks asja:
1) GLOORYHUNTERLUS - kui keegi kodanik hakkab klubi tolle hiilgeajal pooldama ja siis,kui klubil mitte-nii-hästi läheb, hakkab teise klubi \"fänniks\"
2) FÄNLUS - kellest tehakse kõige rohkem juttu?võitjatest loomulikult. ja kui kõik sellest räägivad,siis heidad ka ise ju pilgu peale,millega tegu,onju!?siis sa armud (antud juhul jalka meeskonda) ja sa jäädki neid pooldama,just nagu mcnamara ning paljuda teistega (s.h ka minuga) juhtus :) + fännid kes on teist moodi enda lemmikklubi juurde jõudnud,kuidas iganes see ka väljendunud poleks,eelnevatel lehtedel sellest juttu küllaga.
igatahes: ei saa panna inimesele siia foorumisse tulles momentaalselt pitserit külge,kui ta ManU,Real\'i või mõne muu klubi toetaja on ning glooryhuntereid ja tegelikke fänne pikema mõtlemiseta ühte patta panna.ja kui juhtub kellegil noortematel siin foorumis mingi fakt aeda minema või ajab lihtaslt pisut loll möla,siis mitte kohe teda sinna ja tänna saatma hakata,vaid asi rahulikult ära seletada,sest tahaks teada,kui suur oli meie kohalikke liikuvate-jalgpalli-entsüklopeediste teadmistepagas 13-14 aastaselt ;)

seega rohkem sallivust ja vähem eelarvamusi,nii siis foorumis kui üleüldiselt.
olge mõnusad!

PS: loodan,et kellelgi seda posti lugedes juhe kokku ei jooksnud ja mu mõte kõigile üheselt kohale jõudis.

Neth
22.03.04, 09:32
Lugedes viimaseid postitusi jääb mulle mulje, et jalgpalli maailmas võib meeskonda toetada kahel moel - 1) Olles tõeline fan; 2) Lihast ja luust glooryhunter. Aga kas ma lihtsalt klubi poolehoidja olla ei tohi? Ütleme, et ma olen meeskonna A tõsine fan, samas toetan ma Inglismaal näiteks tiim B\'d ja Hispaanias tiimi C, kas ma olen siis nende kahe viimase kohalt glooryhunter?

Edit: Paneme veel juurde, et neid kaht viimast meeskonda ei hakanud toetama ma nende hiilgeaegadel, samas ei ole ma selline fan ka, kes enne igat mängu uurib koosseisu välja ning otsib koduleheküljelt või mujalt viimaseid uudiseid jne...
Seega tahan ma teada, kas mingit sellist varianti pole, kus ma pole ei tõsine fan, aga samas ka mitte glooryhunter?

dimaggio
22.03.04, 14:49

Lugedes viimaseid postitusi jääb mulle mulje, et jalgpalli maailmas võib meeskonda toetada kahel moel - 1) Olles tõeline fan; 2) Lihast ja luust glooryhunter. Aga kas ma lihtsalt klubi poolehoidja olla ei tohi? Ütleme, et ma olen meeskonna A tõsine fan, samas toetan ma Inglismaal näiteks tiim B\'d ja Hispaanias tiimi C, kas ma olen siis nende kahe viimase kohalt glooryhunter?

Edit: Paneme veel juurde, et neid kaht viimast meeskonda ei hakanud toetama ma nende hiilgeaegadel, samas ei ole ma selline fan ka, kes enne igat mängu uurib koosseisu välja ning otsib koduleheküljelt või mujalt viimaseid uudiseid jne...
Seega tahan ma teada, kas mingit sellist varianti pole, kus ma pole ei tõsine fan, aga samas ka mitte glooryhunter?

kui sulle mingi meeskond näiteks meeldib, sa ei ole nende fänn, järelikult hoiad neile lihtsalt pöialt. Tahad, et neil oma liigas hästi läheb. Sest glorihanterlus käib üldjuhul just selliste nn. fännide pihta, kes on nagu udusuled: kuhupoole tuul puhub, sinna ka lennatakse.

Robinho
22.03.04, 15:20
Härra dimaggio, kas sa ka siis laulaksid siin gloorihunterlusest, kui sul ManU avatar veel oleks? Üldiselt mõttetu teema närimiseks. Igal ühel on oma väärtushinnangud läbi mille ta meeskondi, mängijaid ja mänge hindab. Pole teiste asi köhida, kui inimene edukat või siis väheedukat meeskonda toetab/fännab midaiganes. Peaasi, et jalgpalli austab ja seda toetab!:lahe:

dimaggio
22.03.04, 15:27
Originally posted by Robinho

Härra dimaggio, kas sa ka siis laulaksid siin gloorihunterlusest, kui sul ManU avatar veel oleks?
otot, ma ei saa aru mis su probleem on?
kas sa tunned ennast puudutatuna sellest teemast?!
vähemalt ära hakka ennatlike järeldusi tegema, kulla sõber. kas ma mitte ei maininud miks mul on northwichi avatar?! nii et ära tule siia mulle mingit jama nina ala hõõruma, kui endal asjast vähimatki aimu ei ole...
selline asi ei lähe mitte üldse.

eika
05.04.04, 18:41
tegelikult jäävad inimestele enamasti lemmikuks need tiimid, mis on (euroopa) tipus siis, kui nad on 7-9 aastased... näiteks on paljud 20-23 aastased milani fännid, sest milan lammutas 9o-ndate alguses. sellised 16-18 aaastastest on paljud juve fännid, sest juve oli tipus 9ondate keskel. ja sellised 11-15 aastased on manu fännid, sest manust räägitakse praegu kõige rohkem... ise olen ka juve fänn. hakkasin teadlikult jalgpalli vaatama 90ndate keskel, kui juve kaotas järjest finaalis dortmundile, realile ning poolfinaalis manule. tollasest kaastundest alates on jäänud juve lemmik tiimiks. ja loomulikult on lemmik palluriks mul del piero, kes vanasti oli ikka ülivõimas...

shepard
06.04.04, 15:21
Originally posted by eika
tegelikult jäävad inimestele enamasti lemmikuks need tiimid, mis on (euroopa) tipus siis, kui nad on 7-9 aastased...

Yeah mm86 Mexico, Argentiina ja õff koorse Diego Armando Maradona ja 8 aastane poisike kes seda kõike ammulisui vaatas ja sealt omale vutipisiku eluksajaks külge sai.

Siis tulid juba hiljem juurde Holland (Gullit van Basten Koeman jne) ja Barca. Ja siis alles tuli Eesti :oih:

Ja nii on siiamaani :D va Eesti koondis, mis nüüd ammu esikoha endale südames võitnud, nii heas kui halvas

:õnnelik:

Davids
08.04.04, 23:32
ERILISED MÄNGIAD:õnnelik: :õnnelik:

lorenzo
03.03.05, 22:23
Algselt postitas eika

tegelikult jäävad inimestele enamasti lemmikuks need tiimid, mis on (euroopa) tipus siis, kui nad on 7-9 aastased... näiteks on paljud 20-23 aastased milani fännid, sest milan lammutas 9o-ndate alguses. sellised 16-18 aaastastest on paljud juve fännid, sest juve oli tipus 9ondate keskel. ja sellised 11-15 aastased on manu fännid, sest manust räägitakse praegu kõige rohkem... ise olen ka juve fänn. hakkasin teadlikult jalgpalli vaatama 90ndate keskel, kui juve kaotas järjest finaalis dortmundile, realile ning poolfinaalis manule. tollasest kaastundest alates on jäänud juve lemmik tiimiks. ja loomulikult on lemmik palluriks mul del piero, kes vanasti oli ikka ülivõimas...

see on kusagil tõestatud-uuritud ka või panid niisama segast?

tkkt
04.03.05, 01:47
premiership manageri kaudu avastasin Arsenali ja ma ei tea nii ta kõik läinud on... Mingi 6-7 aastat nüüd juba! Üli suureks vänniks ennast ei nimetaks, aga CL mänge saab ikka pubides vahest vaatamas käidud. Suur lemmik on Bergkamp!

IndrekL
04.03.05, 22:29
Ma leidsin ManU Fifa 98-st, peale seda ma tegelikult eriti mänge ei vaadanudki, aga fänniks sain ma peale Unitedi ja Depori mängu:oih: (see kus Barthez \'ime\' mängu tegi)

eika
08.03.05, 00:19
Algselt postitas lorenzo

Algselt postitas eika

Panin niisama segast :D
Tegelikult toetusin enda sõpruskonnale, vot

Anfield
11.03.05, 23:20
Hmm...Liverpooli hakkasin fännama pärast 2002 aasta MM\'i. Inglismaalane Owen Hakkas mulle väga meeldima...Sealt edasi hakkasin Fännama tema klubi Liverpooli. Pärast oweni lahkumist pole Minu suhtumine klubisse muutunud.

Robinho
13.03.05, 12:49
David Beckhami sugused tolad :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

2mSööt3mMööda
13.03.05, 16:59
Luis Enrique ja Kluivert vanadel headel aegadel tegid Barcast minu lemmiku :silm4:

bluesoccer
08.05.05, 23:43
jalgpalli olen jälginud CHL 2000/2001 hooajast(vist)mängust kus mängisid Real ja ManU...meeldima hakkas ManU,kuid kui hooaeg läbi sai,sain aru et Real on parim...siiamaani olen Reali fänn olnud ja ManU ei meeldi enam üldse...see hooaeg sai mu üheks lemmikuks ka Chelsea.....ja arvatavasti jääb ta ka üheks lemmikuks...kuid Real on ikkagi kõige kauem meeldinud ja jääb vist alati meeldima.

vandersell
09.05.05, 09:37
Nii siiras :) Eriti meeldis mulle see vist ja arvatavasti :)

Tauri.T
09.05.05, 21:38
Algselt postitas eika

Algselt postitas lorenzo

Algselt postitas eika

Panin niisama segast :D
Tegelikult toetusin enda sõpruskonnale, vot

Ma su sõpruskonda ei kuulu, aga minu peal kehtib enamvähem sama jutt.

arizonic
08.12.05, 02:29
mm jah..
Minule meeldivad tegelikult suht paljud klubid..kuna nendes on ju kõikides häid mängijaid.. sestap on alati raske vaadata häid mänge, kus kohtuvad kaks tugevat klubi kuna ikka tahaks nagu tekkida mingi sisetunne, kelle poolt olla..... tjah..

Ma pole olnud mingi kindla klubi fänn.. Kuid mingi umbes aasta tagasi.. kui viibisin šotimaal.. olin nn \"treeningutel\" siis meie yardis olid enamus inimesi Rangersite poolt.. ainult üks töökaaslane pold..ei olnud tal kerge..;) aga ka mitte raske.. :)
igaljuhul siis nagu käisime ikka jalkat pubides vaatamas.. see on omamoodi huvitav elamus..
Ühel päeval aga tekkis idee minna Gers\'e Ibrox\'sse (kodustaadion) vaatama..
Vot see oli alles lahe..
Esmalt istusime ikka kodumeeskonna toetajate pubis libistasime traditsiooniliselt õlle enne matsi.. Mingi vend küsis et kust oleme? \"Oleme Eestist..\" .. \"EESTIST!!?? No nüüd on minu silmad küll kõike näinud, Rangersite toetajad Eestist!\" ..tuju hea ja siis jalutati mängule..
See oli VÄGEV! ... 50 000 inimest ja kõik teevad häält.. istusime suht vastaste toetajate \"nurga\" läheduses.. nägime päris vihast sõnasõimlust.. näpp oli neil nagu kogu aeg püsti.. :D Kuid see kogemus, emotsioon, mis ma sealt staadonilt sain.. see on mul siiani meeles..meie poisid võitsid.. 3:2 mängiti HEARTS\'ga, kui kellelegi see midagi ütleb.. See elamus pani minu eelistused paika.. rohkem pole nagu vajagi näha.. ei tunne enam vajadust, teisi klubisid niimoodi toetada.. kuid muidu olen tolerante teiste suhtes... v.a CELTIC ;)

vincent
08.12.05, 20:18
Algselt postitas shepard

Yeah mm86 Mexico, Argentiina ja õff koorse Diego Armando Maradona ja 8 aastane poisike kes seda kõike ammulisui vaatas ja sealt omale vutipisiku eluksajaks külge sai.

Heh, siinpool muidu täpselt sama lugu, ainult et aasta siis oli 90 ja MM-paigaks Itaalia :) 8aastasele nagale oli muidugi võimas kogemus juba see, et lubati poole ööni mustvalgest väriseva pildiga telekast vaadata, kuidas suured onud kuskil kaugel maal palli taga ajasid. Aga eriti jäi meelde üks mees, kes nahkkeraga suisa imelisi liigutusi tegi. Kuidagi seletamatult kurb tunne oli igatahes, kui finaalis labase pendlaga saksmannidele kaotati... igatahes sealt see algas.
Noh, ja \'94 aastaks olin juba üsna teadlik fänn (kuskil kapisügavustes peaks siiani vedelema tolleks MMiks mängijate ja mängude kohta hoolega sirgeldatud põhjalikud kaustikud jms kraam). Maradona oli lemmik ikka, Argentiina koha oli aga selleks ajaks juba hõivanud Inglismaa (irooniline, kas pole :D) - ja on seal (koos Eesti koondisega muidugi) \'til I die.
Klubilemmik ManU\'ni jõudsin aga Schmeicheli kaudu, kes jäi vahva vennana silma juba \'92 EM-ilt, tema koduklubi avastasin enda jaoks siiski mõni aasta hiljem. Siis jäid silma ka Cantona jt. Seega gloorihunterina vist ei kvalifitseeru (no ja peale eilseid CLi tulemusi enam ammugi mitte :P)

eston maravilha
08.12.05, 22:10
Algselt postitas vincent

Klubilemmik ManU\'ni jõudsin aga Schmeicheli kaudu, kes jäi vahva vennana silma juba \'92 EM-ilt, tema koduklubi avastasin enda jaoks siiski mõni aasta hiljem. Siis jäid silma ka Cantona jt. Seega gloorihunterina vist ei kvalifitseeru (no ja peale eilseid CLi tulemusi enam ammugi mitte :P)

manu võitis 93ndal ja 94ndal aastal järejest tiitlid..

vincent
08.12.05, 22:39
däämn, olen paljastatud :D

Mõnuagent 007
09.12.05, 11:42
Mulle meeldib Real Madrid, sest nad võidavad alati. ALATI. ja mängijad on ka kõige ilusamad.

golo
09.12.05, 16:29
lemmik on barcelona...olnud fänn..oma 6 aastat...põhiliselt hakkas see klubi meeldima selle pärast et olen hollandi fänn samuti ja barcelonas mängis palju hollandlasi...aga klubi on jäänud tänaseni sümpaatseks ja lemmikuks teeb selle minu jaoks üldse terve see meeskonna mängupilt..meeskonna võitlusvaim..mängijad..jne jne..

Barca-Freddy
09.12.05, 18:18
Mulle meeldib Barcelona ja ikka teistest üle kõige rohkem. Ja ma jään Barca fänniks arvatavasti eluks ajaks ma usun, ka siis kui nad ple nii võimasad kui viimasel ajal olnud on. Aga meeldib ta mulle sellepärast, et nad mängivad alati ründavat jalgpalli ja sellise stiiliga, et anna olla :P Kõige ilusama mängupildiga meeskond praegu. Peale mängib seal maailma parim jalgpalluer ehk ROnaldinho - teda on ka lust vaadata. Messi, Xavi, Eto`o samuti ja üldse praktiliselt kõik mängijad ongi minu lemmikmängijateks kujunenud. Frank Rijkardi ja Laportat imetlen ka sajaga, sest nende sihikindlus on viinud Barca nii kaugele nagu nad präägu on.
Kuigi ma ple väga kaua olnud Barca fänn, ca 2 aastat, siis võin jääda mulje, et gloryhunteri sarnane vend :D Aga noh, umbes 2 aastat tagasi sain ma hakta niimoodi jalgpalli jälgima nagu präägu ja kohe jäi Barca mäng silma :P See hooaeg olen iga kui viimse Barca mängu otsast lõpuni ära vaadand :P

mt013
10.12.05, 18:41
ManU on lemmik, kui jalgpalli vaatama hakasin ja seda üldse mängima hakasin...jäid just nemad silma ja siiamaani meeldivad.....kuid jah mängud pole just kõige säravamad enam viimasel olnud. Teine meeskond keda pooldan, kui ManU konkurentsist välja langend on ehk Barchelona...selle meeskonna avastasin kah mingi paar kolm aastat tagasi....;)
Kuid siiski ManU ruulib...neil lihtsalt natuke raskusi hetkel..:D

mt013
10.12.05, 18:45
Algselt postitas bluesoccer

jalgpalli olen jälginud CHL 2000/2001 hooajast(vist)mängust kus mängisid Real ja ManU...meeldima hakkas ManU,kuid kui hooaeg läbi sai,sain aru et Real on parim...siiamaani olen Reali fänn olnud ja ManU ei meeldi enam üldse...see hooaeg sai mu üheks lemmikuks ka Chelsea.....ja arvatavasti jääb ta ka üheks lemmikuks...kuid Real on ikkagi kõige kauem meeldinud ja jääb vist alati meeldima.
mis mõte on öelda, et see meeskond on su lemmik kui sa ta juba maha teed kui ta raskustesse satub ja siis sa juba uue lemmiku enale otsid

zipo
10.12.05, 23:54
kunagi mingi 2000 aastal nägin tv3-es ML mängu ja siis jäi sealt meelede Müncheni Bayern..bayerni fänn pole.. pigem Chelsea:) meeldima hakkas 2003-aastal kui mu lemmik mängia Crespo sinna läks:)
Koondistese mängudest jääb meelde ikkagi Prantsusmaa omad..
EURO 2000 finaal Prantsusmaa-Itaalia..
Jess Lisaajal võideti kuldse väravaga..Üliilus hetk:)
Elasin tohutult kaasa prantslastele kuigi olin siis alles 9 aastne:)
2002 mm jälgisin kõiki mänge, kahju prantslastest..
Euro 2004 Hakkasin nutma kui prantslased välja jäid poolfinaalist..
kuradi kreeklased:S
Lemmik klubi siis Chelsea ja lemmik koondised siis Prantsusmaa ja Portugal..

Devil
11.12.05, 03:30
Sümpaatia klubi, värvide, mängijate, logo vastu jne.
Basten, Weah, Maldini, Sheva, Gattuso, Pirlo, Nesta, Kaka`, Ancelotti, Vieri.
They keep me going.

Itaalia ohvkoors samuti. Lihtsalt meeldivad need sinised härrad ja see respekt mängu vastu mida nad mängivad/fännivad ehk siis kultuur.

marcello
11.12.05, 09:35
Ja mina arvasin,et sa seda kõike ainult Pippo pärast teed;)

Jaan
11.12.05, 11:23
Algselt postitas Devil

They keep me going.

Itaalia ohvkoors samuti. Lihtsalt meeldivad need sinised härrad ja see respekt mängu vastu mida nad mängivad/fännivad ehk siis kultuur.

Komistan ja kukun...? Motoroller ja kilekott kusega vastasfännide sekka?

Devil
11.12.05, 12:49
kilekott kusega mulle ei meeldi motoroller on mõeldav.

aga jah, pigem armastus mängu vastu, vastasfännidega kanakitkumisest on samas phhui, kuni mu teele ei satu :).

Jasper
11.12.05, 13:13
Algselt postitas Jaan

Algselt postitas Devil

They keep me going.

Komistan ja kukun...? Motoroller ja kilekott kusega vastasfännide sekka?
Tead sa mõnda liigat/võistkonda kellel pole ajaloos ebasündsaid ja häbiväärseid sündmusi? Või arvasid tõesti, et selliste tegude pärast valis defka lemmiku?

marcello
11.12.05, 13:21
Kui ta seda van Basteni pärast tegi siis on tegu normaalse inimesega isegi.Fännide kohapealt igati nõus aga vaevalt Jaan oleks midagi maininud kui Devil poleks üheks faktoriks nimetanud \"kultuuri\"

Jasper
11.12.05, 13:25
fännikultuur milanis muuseas maailmakuulus positiivsete asjadega...uuri

ja seda ka PIPPO SIAMO NOI(ei oska itaalia keelt:D )

Jaan
11.12.05, 13:32
Praegusel ajal assotsieerub Itaalia jalgpalli-\"kultuur\" siiski fännide sigadustega. Miks see nii on? Sest liit ei julge klubide vastu midagi ette võtta ja klubid ei julge ultratega vastuolla minna. SItt lugu, aga kuna nad inglased pole, siis probleemi ju pole.

Devil
11.12.05, 13:45
Algselt postitas Jaan

Praegusel ajal assotsieerub Itaalia jalgpalli-\"kultuur\" siiski fännide sigadustega. Miks see nii on? Sest liit ei julge klubide vastu midagi ette võtta ja klubid ei julge ultratega vastuolla minna. SItt lugu, aga kuna nad inglased pole, siis probleemi ju pole.Muidugi tundub, et muud ei toimu kui ultrate möll, sest seda kajastab meedia pmst ainukesena. Loll oleks teha üldistust ja tõesti, keegi pole briljantne.

Jasper
11.12.05, 13:49
Arvan et Jaan teab ka seda, et devil pole just hiljuti milani fännama hakanud.

edit: sry aga pean ütlema, et kuigi jalkaliit saapamaal suurt midagi ette ei võta siis just see ilus(positiivseid elamusi) asi saadeti laiali:( :proud:

tagasi teema juurde...
poster seinal->bla-bla->milan tifosi

you just got to love this

Devil
11.12.05, 13:53
Algselt postitas marcello

Kui ta seda van Basteni pärast tegi siis on tegu normaalse inimesega isegi.Fännide kohapealt igati nõus aga vaevalt Jaan oleks midagi maininud kui Devil poleks üheks faktoriks nimetanud \"kultuuri\"Maldini pärast. Kultuur on lai mõiste :) ja jalgpall on elustiil.

_manutd_
11.12.05, 17:07
Kunagi hakkas Jaap Stam meeldima ja tänu talle ma manu leidsin, peale manu hoian veel Laziole pöialt.:lahe:

AlwaysRed
14.12.05, 16:45
ManU on lemmik, sest kui ma neid fännama hakkasin umbes 3 aastat tagasi mängisid seal sellised imetabased mängijad nagu Solskjaer ja Giggs(siiamaani mu lemmikmängijad). Kuigi ManU mäng pole viimasel ajal enam see mis vanasti, hoian ikka neile veel pöialt. Peale ManU hoian pöialt veel Celticule, PSV Eindhovenile ja Marseille\'le.

estone
20.12.05, 15:36
Otsest põhjust polegi..algul on olnud sümpaatne ja selleks on Manu ka jäänud...

IfFeNtS
26.12.05, 01:21
Minu lemmik meeskond on hetkel Fc Barelona, sest seal mängib mu lemmikmängia Ronaldinho. Ma ole Barcelonat fännanud sellest ajas kui Ronaldinho sinna läks, enne fännasin Ronaldinho vana koduklubi Paris-SG
See teeb lemmikmeeskonna lemmikuks, et seal mängib mu lemmik mängija

Graeme
26.12.05, 05:16
Ma ei saa aru miks siin teisi glooryhunteriteks ristikakse!?
Loomulikult kui 11,12 aastane televiisorist utleme naiteks ManU-Sunderlandi mangu naeb hakkab ta ManU toetama.Imelik olekski kui hakkad hadavarestele poialt hoidma ja neid idoliseerima.(no offence sunderland)
Glooryhunterid rohkem need kes ikka ise kohapeal naiteks Leedsi linna lapsed kes ManUle poialt hoidma hakkavad voi siis kellelegi muule kes tipus.
Taiesti normaalne ju kui naiteks Chelsea,Barca ja ManU koik eesti noorele meeldivad,sest miks ei peaks ilusat palli mangivad ja edukad meeldima.
Kui vanemaks saavad eks siis kujuneb see uks ja ainus.

Endast siis kah.
Toonile hakkasin poialt hoidma kuna mu lemmikloom oli sebra!
Nuud te kusite kindlasti,et miks mitte Juve siis?
Vastus oleks,et too gay away:D

Tegelikult inglismaa,shearer ja nende mangustiil ja loomulikult mu vuffel sark aastast 97 vist aitasid sellele kaasa.

Max313
10.07.06, 22:33
arsenal sest .... ma arvan et noh mul kunagi oli s2rk(siis kui ma veel jalgpallist eriti midagi ei tiadnud)kus oli suurelt rinnale kirjutatud arsenal ja selle kirja all oli arsenali logo v6i noh see arsenali vapp ja siis see oli esimene klubi mida ma teadsin ning seal m2ngib ka mu lemmik jalgpallur thierry daniel henry

sayonara
10.07.06, 22:44
minu ja barca suhe algas 1998. aastal ja peamiselt ühe särgi pärast. Olin väike poiss ja vanemad tõid tsehhist mulle jalgpallisärgi mis oli puna-sinine ja kuldses kirjas seljapeal RIVALDO (11).. siis hakkasin internetti kasutades ja televiisorit vaadates nii Barcelonat kui ka Rivaldo käekäiku jälgima. BEEN A LOYAL FAN EVER SINCE. kahtlustan et sümpaatia brasiilia koondise vastu on ka rivaldoga seotud. midagi pole parata - lapsepõlvesündmused mõjutavad meid elu lõpuni;)

sayonara
10.07.06, 22:45
minu ja barca suhe algas 1998. aastal ja peamiselt ühe särgi pärast. Olin väike poiss ja vanemad tõid tsehhist mulle jalgpallisärgi mis oli puna-sinine ja kuldses kirjas seljapeal RIVALDO (11).. siis hakkasin internetti kasutades ja televiisorit vaadates nii Barcelonat kui ka Rivaldo käekäiku jälgima. BEEN A LOYAL FAN EVER SINCE. kahtlustan et sümpaatia brasiilia koondise vastu on ka rivaldoga seotud. midagi pole parata - lapsepõlvesündmused mõjutavad meid elu lõpuni;)

FC Kuressaare
11.07.06, 00:57
lemmik mängija loomulikult :P

Arks
11.07.06, 00:59
Kui ma jalgpallist midagi ei teadnud, jäi Nedved mulle silma ja sai mu lemmikuks. Sealt on ka Juve mu lemmik olnud.

ballack
11.07.06, 15:46
alati ei pruugi lemmikklubi tekkida selle järgi mis klubi või riik tipus on sel hetkel......õed ja vennad ja vanemad on ka VÄGA olulised mõjutajad.

pavel37
12.07.06, 14:50
itaalia lihtsal on nii juba mingi 3-4 aastat vist sümpaatne meeskond :D

Sajets
14.07.06, 20:54
Kui aus olla, siis vist on selles süüdi mingi vana jalgpallimanageerimise mäng. See võis olla esimesena vist On the Ball aga kindlalt sai lemmikuks Liverpool, kuigi ma mitte sittagi ei teadnud, tänu Ultimate Soccer Manager 98 kaudu. Sealt tuli suur armastus Fowleri vastu, kelle nägu isegi ei teadnud aga kelle näitajad olid vägevad... sealt see algas. Naljakas, et puna-valge (just see punane, mis Poolil, mitte ManU oma) värvikooslus on kui sünnist saati mulle meeldinud. Vähemalt tunne on selline. Ja sotsialistlikud ideed, mis paljuski seotud Liverpooliga, on mulle armasad ja olid seda ka enne, kui nendest sidemetest ja Shankly vaadetest teada sain.

Neevitser
15.07.06, 13:41
Esmalt sai mu lemmikuks Inglismaa, sealt liikus asi ManU-ni ning Meistrite liiga võitu nautisin juba korraliku ManU fännina. See on senini jäänud minu suurimaks elamuseks ning on korralikult mind selle meeskonna külge naelutanud.
:õnnelik:

mehis
16.07.06, 23:53
ManU on mu lemmik ennekõike nende mängustiili tõttu. Nad mängivad enamasti ilusat ründavat jalgpalli ning võitlevad lõpuni. Ka on seal väga häid mängijaid jätkunud- ainuke normaalne prantslane Cantona, Roy Keane, York, vennad Nevilled, Rio, Paul Scholse, RvN ja muidugi mu igavene lemmik Giggs.

varix
17.07.06, 00:26
Algselt postitas mehis

ManU on mu lemmik ennekõike nende mängustiili tõttu. Nad mängivad enamasti ilusat ründavat jalgpalli ning võitlevad lõpuni. Ka on seal väga häid mängijaid jätkunud- ainuke normaalne prantslane Cantona, Roy Keane, York, vennad Nevilled, Rio, Paul Scholse, RvN ja muidugi mu igavene lemmik Giggs.
ManU on meeskond keda ma vihkan nende mängusitiili poolest, kari jõhkrutsejaid:viha:

gamer
17.07.06, 08:07
Algselt postitas varix

Algselt postitas mehis

ManU on meeskond keda ma vihkan nende mängusitiili poolest, kari jõhkrutsejaid:viha:

Ja arsenal on klubi keda ma vihkan, kari ...

ballack
17.07.06, 09:50
Algselt postitas gamer

Algselt postitas varix

Algselt postitas mehis

Ja arsenal on klubi keda ma vihkan, kari ...

miks peab hakkama jälle soppa loopima üksteise pihta? :viha:

Neevitser
17.07.06, 18:56
Algselt postitas varix

Algselt postitas mehis

Täiesti loll jutt, keegi pole sinu meeskonda maha teinud ja see polegi koht, kus seda teha.
Lisan sulle pildi profiili juurde, kasuta seda!

mehis
18.07.06, 16:22
Algselt postitas varix

Algselt postitas mehis

Osta ajud...
Manu ja jõhkrutsejad??

bombz
02.08.06, 21:53
Mina ja ManU saime tuttavaks läbi mu kunagise lemmikmängija Yorke\'i läbi.
Mulle meeldivad/meeldisid sealt paljud mängijad eesotsas Yorke ja Cole praegustest mängijatest meeldivad Solskjaer, Giggs,Ferdinand, Neville ja mu hetke lemmik ManU\'s Carrick.

TORRES MANUSSE!

vincent
02.08.06, 23:17
Algselt postitas bombz
ja mu hetke lemmik ManU\'s Carrick.

jaa, Carrick on tõesti võimsa mulje jätnud ManU särgis.

sibierski
03.08.06, 00:06
Algselt postitas vincent

Algselt postitas bombz

minuarust kaa :D:D

Yorro
03.08.06, 00:14
Vanaisa on Manchesteris sündinud ja elanud. Ta ei andnud mulle muud võimalust, aga ma ei kurda.

Algselt postitas vincent

Algselt postitas bombz

Number teeb ta võimsaks. =p

bombz
03.08.06, 12:14
Ma olen Carrickut näinud Spursi särgis mängimas.

Aaron
06.08.06, 15:52
Ma olen Spursi poolt olnud juba mingi seitse aastat kuna juba siis jättis Tottenham sümpaatse meeskonna mulje. Tõsisemalt hakkasin ma neid fännama aga mõni aasta tagasi. Üheks põhjuseks miks ma seda tegin oli see, et meeskonda siirdus mängima üks mu lemmikmängijaid Robbie Keane. Lisaks oli meeskonna peatreeneriks Glenn Hoddle, kes oli mulle meelde jäänud Inglismaa koondise peatreenerina 1998.aasta
MM-il.
Ning ka praegu on Tottenhamis palju suurepäraseid mängijaid kes ühel või teisel moel sümpatiseerivad. Näiteks Edgar Davids oma päikeseprillidega, Inglismaa eest suurepäraselt mänginud Aaron Lennon, eespool nimetatud Robbie Keane, põhjanaaber Teemu Tainio. Kahju ainult et Michael Carrick lahkuda otsustas. Hetkel on Tottenham Inglismaa koondise üks alustalasid, sest mängijad nagu Paul Robinson, Michael Dawson, Ledley King, Jermaine Jenas, Aaron Lennon, Wayne Routledge ja Jermain Defoe on kõik kas Inglismaa koondislased või koondise vaateväljas olevad mängumehed.

eston maravilha
13.08.06, 14:38
milan baroš

Vürst
18.08.06, 13:02
Teeb see et nad on Nõmmelt. Ja ma olen Nõmmelt. Ja nad on tuleval hooajal Meistriliigas.

17
18.08.06, 13:06
Algselt postitas Vürst

Teeb see et nad on Nõmmelt. Ja ma olen Nõmmelt. Ja nad on tuleval hooajal Meistriliigas.
Esimesed kaks põhjust on täitsa toredad:) Aga viimane suts mööda:)

avfc
15.09.06, 00:24
kunagi iidsel ajal (vist aastast 1993) oli mul aktiivselt kasutusel ZX Spectrum kus sai päris pikka aega mängida mängu nimega Advandced Soccer Simulator.Igatahes mängu alguses tuli 80 meeskonna (inglise ja šoti klubide) vahel valida üks tiim ja mingit moodi sai valitud Aston Villa millegi pärast ning toetan siiani.

UrmoT
15.09.06, 19:43
Manchester United, kuna nad on mu lemmikud 99 aasta finaali kandist umbes, jäid nad tollal mulle meelde kui võitlejatena, kes kunagi alla ei anna, lisaks on säilinud osaliselt see kuldne generatsioon:Neville,Giggs,Scholes, becks ja Keane ning kes seal veel olid on lahkunud.
Lisaks veel, meeldis mulle nende särk, eriti see vodafone oma, samuti meeldis punane värv ja kuna sellised lemmikud nagu Ferdinand ja Rooney ka Manusse siirdusid, toetan ma punaseid kuradeid ilmselt elu lõpuni.
Lisaks, tegu on Inglismaa klubiga.

JanK
30.09.06, 22:48
Manchester United.Mul terve perekond fännab Manchester Unitedit,sest nende suhtumine,mängijad,traditsioonid ja mälestused (eriti 99 UCL finaal).Ryan Giggs,Paul Scholes,Eric Cantona,Andreiy Kanchelskis,Wayne Rooney,George Best,Mark Hughes,Jaap Stam,Peter Schmiechiel,Ole Gunnar Solskjaer,David Beckham-kõik need mängijad on legendaarsed ja on muutnud ManU mu lemmikvõistkonaks.Meeldis mulle ka veel Sharpi särk ja punane värv.
ManU 4Life!!!

mezmerize
22.10.06, 10:55
Ütleks sama ManU kohta mis eelmine postitaja. Kah kuskilt sellest ajast lemmik ja meeldib siiamaani, lemmikmängija Manus läbi aegade: Ruud van Nistelrooy ja David Beckham.

taku*
22.10.06, 14:32
kollased pusad ja rein

toonetikas
17.11.06, 15:48
hea teema :D

kuna olen enamiku elust elanud viljandi lähedal, siis lemmik klubi on ikkagi Viljandi Tulevik. noorena oli mängudel käimine keeruline, kuid spordiuudistest jälgisin ikka, kuidas läks. staadionile sattusin esimest korda ALLES (häbiväärselt) 2005. aastal, kui sõber kutsus. sel samal aastal käisin veelgi mitmel Tuleviku (kodu)mängul. nüüd sel hooajal olen ikka enamikud mängud ära näinud. ja 1.juuli sõprusmängus kalevi vastu võitisime fännide-vahelise penaltivõistluse ka :D. olin kohal ka masendaval II üleminekumängul. kahjuks vahetuvad mängijad seal flora süsteemi tõttu liiga tihti. nii et tähtsaim on klubi asukoht, mitte mängijad, kuigi ka nende tundma õppimine on tore. oma osa mängib ka traditsioon, sest Tulevik on asutatud juba 1912.
järgmisel hooajal on kindlasti keerulisem pühapäeva asemel mängudel käia laupäeval, aga küll me hakkama saame :P

väljaspool Eestit on lemmikkoondis Itaalia, alates EURO 2000-st. kahjuks olen pidanud mitmed korrad pettuma, kui mõni treener ei saa aru, et 1-0 eduseid on ebakindel ning see on valusalt kätte maksnud. isegi 2000 finaalis. aga sel suvel tegid itaallased mu väga õnnelikuks. väga ebameeldivad koondised on mulle Inglismaa ja Saksamaa. noore ja rumalana mäletan, et 1996 finaalis toetasin saksamaad (klinsmanni mäletan :D) ning 1998 MMist mäletan Brasiiliat. nüüd olen vanem ja targem.

välisklubidest on lemmikuimad Juventus ja Arsenal. viimane just selle tõttu, et mu vanemad õde ja vend on tema suured fännid. Juve avastasin enda jaoks ise. ka nüüd jälgin kuidas ta oma miinuspunktidega hakkama saab ja seda teeb ta edukalt.

Erko
17.11.06, 15:57
Nojah lemmik muidugi oma klubi, aga Tulevikule hoian kõvasti pöialt. Varem käisin ka vahest harva mängudel, aga see oli suht juhuslikult. Aastal 2004 hakkasin siis asja lähemalt uurima ja jõudsin päris mitmele mängule. Hooajal 2005 jõudsin enamikele kodumängudele. 2006 hakkasin ise liigajalgpalli mängima ja kuna need mängud ka pühapäeviti olid, siis õnnestus häbiväärselt vähe mänge vaatamas käia. Mingi 6-7 vist umbes. Järgmine aasta mängin ise III liigas ja Tulevik I liigas, et jälle on kahjuks mõlemal mängud pühapäeval. Lemmikuks teeb lihtne ja loogiline asi- kodulinna klubi. Nojah peale nime on kahjuks väga vähe kodulinnaga seotud, aga küll need asjad ka paranevad.

mcnamara
17.11.06, 16:27
Vastus teema küsimusele on tegelikult lihtne: triibud.

marcello
17.11.06, 23:47
. Järgmine aasta mängin ise III liigas ja Tulevik I liigas, et jälle on kahjuks mõlemal mängud pühapäeval

Esiliiga mängud olid laupäeviti,vaevalt midagi järgmine hoaeg muudetakse!

17
17.11.06, 23:50

Uuest hooajast toimuvad Meistriliiga mängud laupäeviti, Esiliiga mängud pühapäeviti. Madalamate liigade kohta ei oska öelda.

Erko
18.11.06, 00:02

Vabandust, ma mõtlesingi laupäeva.

Uuest hooajast toimuvad Meistriliiga mängud laupäeviti, Esiliiga mängud pühapäeviti. Madalamate liigade kohta ei oska öelda.

No see on tegelikult õige, et meistriliiga mängud toimuvad laupäeval, siis saab pärast mängu tähistada ka ja ei pea järgmise tööpäeva pärast muretsema.

marcello
18.11.06, 00:47

ooo,meeldiv uuendus.Madalamate liigade mängud võivad ükspuha milla toimuda.Oleneb kuidas mingi sats endale staadioni ja mängud orgunnib.See aasta oli vist suisa neljapäeval mõnel kodumäng,mis suht hea lahendus kuna nädalavahetusel on tihtipeale raskusi meeskonna kokku saamistega

leht
18.11.06, 22:50
Manchester United. 1998 aastast. Nad on lihtsalt nii mõnnad.

17
19.11.06, 00:06
Kodulinn. Kõige lihtsam vastus :)

Aílton
19.11.06, 18:37
Manchester United, sest Ta on lihtsalt tegijaim jalkaklubi maailmas!!See on minu jaoks nagu " ema armastus " mis kunagi ei kustu!!

skint
20.11.06, 22:19
Minu vastus: edu.

Vastus teema küsimusele on tegelikult lihtne: triibud.

Minu küsimus: millised triibud?

mcnamara
21.11.06, 09:52
Minu küsimus: millised triibud?

Sinised nagu taevas ja valged nagu lainevaht.

skint
24.11.06, 20:56
Huddersfield?:eek:

mcnamara
24.11.06, 21:17
Huddersfield?:eek:

Vale vastus. Vihjeks niipalju, et nimetatud meeskond suutis äsja liiga liidrit võita - teha midagi, millega minu senine lemmik (kes pole pealegi augustikuust saadik ühtegi auhinda võitnud!!!!) sugugi hakkama ei saanud.
Kloorihanteri värk ühesõnaga.

Saarlane
26.11.06, 21:36
Maldini ilmselt. Legendaarne vend lihtsalt. Särk on ka nunnu muidugi. Eks ma mõtlen midagi veel.