PDA

View Full Version : Itaalia nr 2 playmaker

Lauri
02.09.01, 18:54
Jõudu,

tahaks kuulda teiste arvamust Roberto Baggio teemal. Kuuldavasti oli ta juba parimate aastate vormi minetanud, kui Milanist Bolognasse siirdus. Selgus aga, et polegi nii, ja lõi vist 22 väravat sellel hooajal. Siis Interi eest lõi tähtsatel mängudel (tulevad eelkõige meelde 2 väravat viimase 10 minuti jooksul Real Madridile, mis Interi CLi gruppidest edasi viisid, ja samamoodi 2 Parmale, mis Interi eelmisel aastal UEFAsse aitasid). Eelmine hooaeg näägeldi kogu aeg tema fitnessi pärast, kuid mina julgen väita, et tema oligi põhjus, miks Brescia yldse Serie Asse jäi. Mina näeks teda hea meelega järgmisel suvel MMil Francesco Totti vahetusmehena. On teil mõni parem kandidaat?

Artur
02.09.01, 23:22
Ega paremat kandidaati Totti asendusele ma ise ka ei leia.Minu arvamus on ,et Baggio on veel praegugi kyllalt hea ,et väärida kohta Itaalia koondise algkooseisus kuid paistab et Trappatonil on siinkohal teistsugune arvamus.Eelmine hooaeg oli ju Baggiole tegelikult hea.Kuigi tuleb tõdeda ,et enamus varavaid tulid tal karistuslookidest ja penaltitest ja kes suudaks unustada tema varava nurgaloogist.Sul on oigus, just Baggio oli pohjus miks Brescial eelmine hooaeg nii hasti laks, ma ei usu et nad valja oleks kukkunud aga nii head kohta nad ilma Baggiota poleks kindlasti valja voidelnud.

Itaalial on minu arust 5 arvestatavat playmakerit kes suudavad voidelda paasu eest MM'ile:

1.Francesco Totti
2.Roberto Baggio
3.Stefano Fiore
4.Fabio Liverani
5.Andrea Pirlo

Jeeg
03.09.01, 17:40
Baggio kaotas igasuguse sümpaatia (mis mul enne oli temast tekkinud), kui ta VÄGA alatu võttega PSG vastu penalti näitles :viha:

Manchester
03.09.01, 18:33
Mehike on kuidagi vaikseks jäänud , pole tast eriti palju kuulda olnud!!!

Artur
03.09.01, 21:40
Mehike Manchester, ei tea kus planeedi peal sina siis elanud oled kui sa viimasel ajal Baggiost pole kuulnud.Baggiost oli juttu kui palju peale tema head hooaega Brescia ridades.

Lauri
05.09.01, 01:34
Orginally posted by yeg

Baggio kaotas igasuguse sümpaatia (mis mul enne oli temast tekkinud), kui ta VÄGA alatu võttega PSG vastu penalti näitles :viha:

pean tunnistama, et ma ei ole tehnilistel põhjustel jutuks tulnud intsidenti näinud, kuid kas sa oskad mull öelda, milline jalgpallur ei tee teatrit väljakul??

Jeeg
05.09.01, 13:47
Ei oska, aga tõesti - näeksid sa ise seda intsidenti sa ei suudaks oma silmi uksuda, vb et Baggio isegi komistas, aga et kohtunik sealt penalti määras, siis on mul tunne, et see kohtunik on enne ainult sulgpalli vilistanud. Väravvaht napsas ilusasti Baggio liialt ette lükatud palli ära ja alles sekund hiljem jõudis Baggio väravvahi käteni, kust ta esimese hetkega üle lihtsalt kargas, kuid siis pikali otsutas end visata - ühesõnga mängija nagu lihtsalt kõnniks ja kukuks ja siis antaks penalti

Yazid
07.09.01, 22:35
WC2002-l võiks hoopis Totti olla R.Baggio vahetusmees,saaks nalja:D
Ega ta on paras uss jah neid penalte välja simuleerima ja lööma,aga tema tähetund oli ju
MM94 finaalis:D :D :D

apunkto
07.09.01, 23:02
Jah, nii tehakse. Ja öeldakse, et see on hirmus nõme. Eks ta tegelikult ongi aga samas, kui nii saab siis miks ka mitte? On ju ka juhtumeid, kus mees tõepoolest maha tõmmatakse ja penalti jääb andmata. Niikaua, kui ei arendata välja miskit videokorduse süsteemi, niikaua lasku takka, ehk asjapulgad FIFAs ja UEFAs siis ehk võtavad midagist ette...

Baggio on küll hea aga minu arust mitte nii hea kui Totti. Totti figureerib pidevalt koondises ka MM valikmängudes ja seda väga edukalt. Ma ei näe küll eriti kedagi tema asemel.

Mul oleks hea meel, kui Baggio koondises oleks aga ma kardan, et see teoks ei saa, siuksed mehed nagu Fiore ja muud jugendid tungivad peale...

Forza
15.09.01, 23:50
Ma olen muidugi väheke ajast maha jäänud, kuid pärast viigistamist Leedu vastu ütles Trapatoni ühes intervjuus, et meeskond vajab uusi nägusid ning et ta kaalub ka Roberto Baggio taasvõtmist oma helesiniste särkide ridadesse:doh:

Lasnaman
16.09.01, 01:04
Ma olen ka suur Baggio fan ja võin öelda, et Baggio paremad päevad pole kaugeltki veel möödas ja ta võib isegi koondisse saada, sest Trappatoni on ta vana treener. Muidugi peab selleks ka õnne olema tervisega ja väljakul. Siiski pean ütlema, et Totti on väga super formis ja teda sealt lüüa on raske ja pealegi on ta itaalaste uus suur iidol. Kuid minu arust kui Baggio palli saab juhtub alati midagi imelist kuid Totti puhul on see tõenäosus väiksem.

Lauri
16.09.01, 19:16
No ega ma ei loodagi, et ta Totti koha endale saab, vaid rohkem on lootust vahetusmeheks saada. Ka Tottil esineb ju vigastusi (ex targemad, kes mängu Leeduga nägid, oskavad öelda, kui palju seljavalu teda mõjutas), ja sellisel puhul olex ju hea, kui selline võlur meeskonnas on. Ja täna päästis jälle Bresciale punki :)

Artur
16.09.01, 20:39
Vaga tore oleks kyll kui Baggio teeniks kutse MM'ile, kuid tahes tahtmata tekib kysimus:Kui Trappatoni pole seni Baggiot kasutanud, miks peaks ta akki ta koondisse kutsuma.Eks nais kuidas see hooaeg Baggiol Brescias kulgeb.
Oleks ju MM Baggio viimane voimalus naidata maailmale mida ta oskab.

Forza
17.09.01, 16:03
Eile õhtul (16 sept.) juhtusin jälgima üht jalgpalliteemalist väitlust Trapattoni ja teiste spetsialistide vahel. Mainiti ka Baggiot, kuid seekord kahjuks ei midagi konkreetset. Ettepanekuid tehti hoopis ründajate suhtes, nii mõnegi idee kohaselt peaksid need olema paaris Vieri ja Chiesa. Totti kohtma mainiti, et ta olevat nii ainulaadne mängija, et tema asendamine tuleks kõne alla vaid juhul, kui skeem täielikult ümber teha.:õnnelik:

Lauri
18.09.01, 17:53
Ma ei ytlex, et Totti nyyd nii ainulaadne on, aga mitmekylgne on ta kindlasti. See, et Trappatoni pole teda kasutanud, on kyll yx argument, miks teda mitte võtta, aga samas kui asi läheb valimiseks, siis selliseid mehi suht vähe, kellel selliseid kogemusi on. ja ryndajate teemal.. Vieri ja Alex pakuks mina välja. Alex nagu rohkem playmakeri moodi, ja Vieri see puhas ryndaja. ja Totti/Baggio nende taga

Artur
18.09.01, 18:47
No Kuule Lauri...

Onju neid mehi paris palju kes koondisekutset sihivad
,pakuks valja moned siin.

1.Christian Vieri-Esimene kindel valik kui mehega midagi lahti pole.Kusjuures Vieri on ainuke Itaalia paljudest
headest ryndajatest kellel on suureparane pommlook...lisaks sellele teavad koik ,et Vieri mangib vaga hasti peaga.
2.Alessandro Del Piero-See on 100% kindel et Del Piero paaseb MM\'ile.Iseasi palju ta seal mangida saab.Vaevalt et Trappatoni Inzaghi vahetusse jatab, kuid loota ju voib.
3.Vincenzo Montella-Ka Montella peaks koondisse paasema.Kuid tema peab kindlasti leppima seal vahetusmehe rolliga.Ise eelistaks Vincenzot kindalt Pippole kuna erinevalt Inzaghist voib mehelt ka ilusaid varavaid loota.Onju mitmeid kordi Montella Batistuta asendusena Roma eest mangu tulnud ja siis mangu ara teind.
4.Filippo Inzaghi-Mees keda treenerid kangesti Itaalia koondise rynde etteotsa toppida tahavad.Mulle Inzaghi ei meeldi.Eks see voib muutuda kui mees midagi ara teeb :).Inzaghi trump on tema kiirus ja oskus karistusalas kukkuda.Eriti see viimane...
5.Enrico Chiesa-Chiesa tegi eelmisel aastal vaga hea hooaja, eks nais kas mees on ka Trappatoni MM\'i plaanides.Vaevalt, kuid ise loodan et Enrico suudab naiteks Delvecchiolt koha koondises ara napata.
6.Marco Delvecchio-Ei meeldi too mees mulle mitte pormugi.

Ja ryndavad poolkaitsjad:

1.Francesco Totti-Nagu Vierigi peaks Totti olema ka Itaalia automaatne esimene valik.Erinevus Baggioga on see ,et Totti voib vaga hasti mangida ka aarel...ning teda voib tunduvalt taha poole nihutada kui Baggiot.
2.Stefano Fiore-Totti norgem koopia, ei midagi enamat.Mees oli kyll EURO 2000\'e ajal algkooseisus kuna maletatavasti oli siis Itaalia ryndepaar Totti-Inzaghi.
3.Fabio Liverani-Teenis oma esimese \"cap\"\'i Itaalia eest sellel aastal, esimene mustanahaline jalgpallur kes iial esindanud Itaalia jalgpallikoondist.Ema oli tal vist Itaallanna ja isa Senegalist(voite mind parandada kui ma eksin)

ja loomulikult Roberto Baggio.Ise loodan ,et ka AC Milani uus ost Andrea Pirlo suudab ennast A koondisse valja mangida, kuid tema voimalusi ma vaga korgelt ei hinda.

Artur

No ega tegelikult Liveranit ryndavaks pookaitsjaks pidada ei saa, aga playmaker ikkagi.

Lauri
22.09.01, 03:00
Artur,

Ei vaidlegi, et need kõik mehed koondisse pürivad, ja eks enamus nendest ole seda ka väärt. Pirlo saab arvatavasti alles siis koondisse, kui ta regluaarselt mänguaega saab, mis eriti varsti ilmselt ei juhtu teatud põhjusel (põhjuse nimi Rui Costa). Oletades, et Itaalia sõidab MMile 5 ryndajaga, siis mina näen asja nii:
1. Vieri (kuigi tema koht võib vabalt kellelegi teisele kuuluda, kui tal jälle vigastus tuleb:( )
2. Alex - ilmselt tuleb viimaste aastate parim hooaeg, kuna mees saab kindlalt jälle 11 esimese hulgas Juves väljakule.
3. Pippo Inzaghi (karta on, et trend jätkub, ja kyllap ta Sheva kõrvalt löö ka Milanis).
4. Chiesa - Kui ikka väravaid lööd, siis kipud silma jääma, ja ega La Viola eest eriti teisi lööjaid pole (peale Nuno muidugi)
5. jätaks esialgu lahtiseks, (ehk on see Baggio koht?)

Poolkaitsjatest on muidugi esimene mees Totti
Fiore ilmselt mängib vasakul äärel (ei tule hetkel kedagi paremat sinna meelde kyll), ja
Liverani täidab siis sellist rolli, nagu Pep Guardiola Barcas.

Kaitses on muidugi Nesta, Cannavaro, Maldini kindlad mehed, Materazzi ka ysna tõsine kandidaat ilmselt.

ja muidugi milline rahvuskoondis ei tahaks sellist probleemi väravas nagu Itaalia - Toldo või Buffon?, selles on kysimus.

Artur
22.09.01, 11:27
Liverani ei taida tegelikult paris sellist rolli nagu Pep Barcas taitis, pigem sellist nagu Gaizka Mendieta Valencias.Ta pole paris "attacking" kuid ka paris
"defensive" midfielder.Championship Manageris(kui sa seda manginud oled) peaks tema positsioon siis olema Midfielder(centre).OK, aga see selleks.

Pirloga on jah see viga ,et Terim ei anna talle manguaega.Kui Rui Costa vigastada sai muudeti kohe automaatselt formatsiooni, mangides ilma playmakerita.See tahendab endiselt 4-3-1-2'elt tavaliseks 4-4-2'ks.Ja Pirlot ei kuskil.

Fiore vasakule aarele? Seda ma eriti ei usu, selle koha peaks endale voitma just F.C Barcelonasse laenulepinguga siirdunud Francesco Coco.

Pakuks valja sellise koosseisu:

***************Buffon*******************
****Cannavaro****Nesta*****Maldini*******
Zambrotta**************************Coco
***********Tommasi****Albertini**********
*****************Totti******************
***********************Del Piero*********
************Vieri***********************

Kui otsustatakse mangida nelja kaitsjaga(mis on aarmiselt ebatoenaoline) siis arvatavasti laheb siis Cannavaro paremale, Materazzi jaab Nestaga keskele ja Maldini nihkub paremale.

Maarek
09.10.01, 17:55
Njah, pärast Itaalia mängu Ungariga, otsustas Trappatoni siiski Baggiot mitte meeskonda kutsuda väites, et räägib tüübiga juulikuus (kuigi teada on, et MM algab juba juunis).
Põhjuseks toodi ajakirjanduse liigne surve ja see, et Itaalia-Ungari mängu ajal teatud rahvas publiku hulgas nõudis Baggio koondisse kutsumist.
Igal juhul minu silmis ei tundu Trap enam eriti normaalne treener olema kuna otsustada pealetükkiva publiku ja ajakirjanduse tõttu Baggiot mitte koondisse kutsuda???:( :( :(

Varem oli mul sellest suhteliselt suva, aga teades millega mees see hooaeg (rääkimata eelmistest) Serie A-s hakkama on saanud, ei suuda seda lihtsalt mõista.:viha: :viha: Isegi Totti on praegu tema kõrval täielik flop.

BTW, koondise koha olevat juba kindlustanud lisaks teistele tegijatele ka Pippo Inzaghi ja Marco Delvecchio. Ei saa mina aru, mille pärast.

Artur
09.10.01, 20:15
No see ,et Delvecchio koguaeg koondisse kutsutakse on ju täielik naljanumber. Ta on samasugune treerite lemmiklaps nagu Filippo Inzaghi.

Itaalias on vähemalt 8 paremat ründajat kui DelVecchio:

1.Del Piero
2.Vieri
3.Baggio
4.Montella
5.Chiesa
6.Comandini
7.Ventola
8.S.Inzaghi
...ja võibolla veel mõned kelle nimed mul lihtsalt kohe praegu meelde ei tule.

Ega tegelikult sai ju Itaalia(no olgem nüüd ausad) ikkagi üsna kerge alagrupi:

Ungari
Leedu
Gruusia
Rumeenia

Eesti alagrupp oli näiteks tunduvalt raskem.

Artur

Yazid
11.10.01, 17:52
Ma arvan, et põhjus miks teda meeskonda ei kutsuta on selles ,et mehel jääb ikka platsil vajaka.Tottile jääb ta nüüd küll kõvast alla.
Kui ajakirjandus teda pooldab,siis saab põhjus olla vaid selles ,et mees on suur meediamull.

Yazid
11.10.01, 17:58
to Artur.
Ka mulle tundub ,et Delvecchio on pisut treenerite lemmik (vähemalt Zoffi oma oli küll).
Ma ei oska täpselt öelda paljud tast paremad on ,aga su tabelis 5-le esimesele jääb ta vist alla küll.

Lauri
12.10.01, 08:23
Ex ta kahjuks kipub nii olema, et treeneritel kujunevad valja oma lemmikud. ja veel kurvem on see, et tihtipeale need pole yldse k6ige paremad mangijad.
Baggioga on nii, et kui mees MMile ei saa, siis suure t6enaosusega l6petab mees mangimise rahvuskoondise eest ara, isegi kui kutsutakse.
Ja kuidas saab mehel platsil vajaka jaada, kui sisuliselt peab tema kogu aeg meeskonda kandma? Tunnistan, et pole Brescia mange nainud, kuid reporte lugedes ja vaadates, kes loovad, siis naib, et sujub mehel. Ja ega ma ei m6tlegi, et mees peax saama 90 minutit manguaega, kyll aga on ta kindlasti k6lbulik 30x. Ja kuna Chiesa MMilt eemale jaab ilmselt, siis olex v6imalik ju tema koht taita nii kogenud mehega.

Maarek
12.10.01, 13:27
Eelmise nädala (õigemini üle-eelmise) Player of the Week oli Baggio.

Ale
13.10.01, 22:40
Orginally posted by Artur

Pakuks valja sellise koosseisu:

***************Buffon*******************
****Cannavaro****Nesta*****Maldini*******
Zambrotta**************************Coco
***********Tommasi****Albertini**********
*****************Totti******************
***********************Del Piero*********
************Vieri***********************

Tähendab, esimest korda elus ei ole mul midagi kritiseerida Itaalia meeskonna algkoosseisu kohta, mida pole teinud mina ise.
Ma olen keeletu.

Õnnitlused Artur!

Artur
14.10.01, 11:00
Orginally posted by Yazid
Kui ajakirjandus teda pooldab,siis saab põhjus olla vaid selles ,et mees on suur meediamull.

Yazid, vaata kas sa sellele oled mõelnud ,et põhjus võib olla selles ,et mees on arvatavasti Itaalia kõige aegade parim ründaja ja üks talendikamaid mängijaid jalgallli ajaloos.

Ale, kas see tähendab .et sa oleksid ise täpselt samasuguse meeskonna kokku pannud ,et sul midagi kritiseerida pole? Loodame ainult ,et siis Pancaro seda Coco kohta endale ei saa.

Inglise Jalgpalliajakiri``WORLD SOCCER`` korraldas 1999. aasta lõpus küsitluse,saamaks teada nüüd juba lõpukorral oleva sajandi 100 kõige armastatumat ja hinnatumat mängijat.

http://www.zone.ee/Jalgpallileht/suurkuju.html

Artur

Lauri
25.10.01, 17:49
Võiks siin iganädalased reportid yles panna, kuidas Baggio jälle Brescia päästis :) Uskumatu mees.

Lauri
29.10.01, 01:09
nojah, nagu sai öeldud: /28/2001. Roberto Baggio continues to amaze the Brescia faithful as well as neutral observers and although he was expected to be still in recovery for this match, he was on the pitch right from the start.

pärit on see soccerage.com-ist-. lisax lõi mees penalti, kui 53. minutil veeti minema platsilt, kuna liig valus hakkas.

Baggio presidendiks!

Yazid
30.10.01, 20:04
Orginally posted by Artur

No see ,et Delvecchio koguaeg koondisse kutsutakse on ju täielik naljanumber. Ta on samasugune treerite lemmiklaps nagu Filippo Inzaghi.

Itaalias on vähemalt 8 paremat ründajat kui DelVecchio:

Delveccio on üks kolmest kes on mänguliselt rahvusvahelistel suurturniiridel Barthezi selja taha palli löönud.