PDA

View Full Version : Horvaatiasse?!

Raimo
22.05.02, 13:26
Oleks tagumine aeg alustada invasiooni ettevalmistamist Horvaatiasse.
Bussiga sinna sõitmine läheb vist pikaks, kuid alternatiiviks on lennusõit.
Mida teised arvavad?

rauno
22.05.02, 13:34
Bonareisid korraldab reisi Horvaatiasse.:D
Sellise sisuga infolehe saime Poolast tagasi tulles:P
Kui õieti mäletan oli hind orienteeruvalt 2500.-
Sõit muidugi bussiga ja täpsem inff pannakse vist juunis ülesse ;)

Martin
22.05.02, 13:45
/me vilistab pikalt

See Bona oma on täiesti huvitav pakkumine, kuid ausalt öeldes peab ikka lenuuvariandi ka üles otsima, sest natuke pikaks läheb see sõit vist ikka muidu.

gaskoff
22.05.02, 13:58
krt, mina võtan eluasemelaenu ja vean ennast kindalsti horvaatiasse. ja BUSSIGA. sõit võib olla küll veidi väsitav, aga võtame telgid kaasa ja ööbime kuskil motellis. lennukis ei saa ju mingit riotit teha ja ega seal vist ei ole seda lootust ka, et piloot psychoterrori kasseti peale paneks...

Jorgan
22.05.02, 14:21
Kas bussiga minnes on lootust ka Tsehhist läbi käia ja õltsi :õlu: osta?

Martin
22.05.02, 14:33
Marsuut oleks umbes: Läti, Leedu, Poola, Tshehhi, Austria, Sloveenia, kuid võimalikud ka Ungari ja Slovakkia.

Päris mitmed õlle ja veiniriigid :)

Devil
22.05.02, 14:39
Kohalejõudmiseks tuleb läbida üle 2200 km
Kohale jõudmiseks tuleb läbida paljusid Euroopa riike (Läti, Leedu, Poola, Tshehhi, Austria, Sloveenia). Tagasiteeks võibvahelduse mõttes teise marsruudi läbi Ungari ja Slovakkia. Kõik nimetatud riigid on eestlastele viisavabad.

http://www.estravel.ee/estraveller/sept_oct2001/croatia.html

pisi tutvustus teekonnast horvaatiasse ja horvaatias olemisest

Egas midagi tuleb hakata raha kõrvale panema ei taha sellest reisist ilma jääda :) aga jah ikkagi BUSSIGA :õlu:

Hellik
22.05.02, 15:08
Rääkisin oma koolis turismi õppivatega neidudega. Need pakkusid välja, et on võimalik isegi alla 2000 eeguga hakkama saada(koos kolme majutusega). Nii praktika mõttes tuleks paar tükki reisisaatjateks kaasa ka ;)

P.S Smutov&co. võiksid mõelda eraldi reise puudutava alajaotuse avamisele

rauno
22.05.02, 15:25
Ja õnneks ei mõelnudki Mayhem tõsiselt et ei korralda enam ühtegi reisi :D :D :D :D

Tembu
22.05.02, 15:28
Üle 2000km sõita...Mitu päeva selleks kulub ka? Tekkalt see ju suht üüratu vahemaa (mitte et ma viriseks,vaid püüan rääkida nagu asjad on)...Ja aeg kah selline kus töölt eriti hõlpsalt minema ei lasta...

Reinuvader
22.05.02, 15:29
normaalne oleks bussiga siis minna kui ööd ei olex bussis vaid mingites ööbimiskohtades.

aga kui palju l2hex asi maxma siis kui minna lennukiga??

Reinuvader
22.05.02, 15:30
7 päeva oli vist reisi pikkus bona reisidel bussiga minnes

või oli isegi 6

Alo
22.05.02, 15:31
Originally posted by tremboni
Üle 2000km sõita...Mitu päeva selleks kulub ka? Tekkalt

Bona tutvustaval lehel oli edasi-tagasi reisiks pandud 6 päeva.

rauno
22.05.02, 15:34
EM esimese valikmänguni veidi aega nii et paras aeg endale 1,5 nädalat puhkust võtta :jump1:

Täpselt nagu mina teen:r66m7:

Raimo
22.05.02, 15:52
Originally posted by rauno

EM esimese valikmänguni veidi aega nii et paras aeg endale 1,5 nädalat puhkust võtta :jump1:

Täpselt nagu mina teen:r66m7:

Seda teen minagi. Puhkus missugune! :prill6:
Ja bussisõidu korral peaks ööbima ikka hotellides/motellides.

Martin
22.05.02, 15:59
Mayhem, kas need tüdrukutirtsud ei viitsik välja uurida, mis lennukompaniid pakuvad.

Rootsis peaks olema mingi firma (nime unustanud), mis tegeleb päris odavate tsarterlendudega ning kui terve seltskonna kokku saada, siis ei peaks reis eriti palju kallimaks minema.

Ja peale selle - kuus tundi riotit õhus on ka omapärane katsumus :)

Keegi võiks igatahes lennukompaniide kammimise kiirelt enda peale võtta.

Rainman
22.05.02, 17:27
Muide, mis kuupäevadel see reis täpselt toimuks, vaataks ka oma puhkusevärgid üle ;)

kyps
22.05.02, 17:30
Originally posted by Rainman

Muide, mis kuupäevadel see reis täpselt toimuks, vaataks ka oma puhkusevärgid üle ;)

7. september, kõik kõik on uus septembri kuus, uus vormipluus ....

airmike
22.05.02, 17:52
Ärge ainult 11 Septembril lennake...

Devil
22.05.02, 18:16
Originally posted by airmike

Ärge ainult 11 Septembril lennake...
loll laps ...:D
kui sa just pole tähele pannud toimub mäng 7ndal septembril ja kui nalja tahtsid teha kukkus see läbi

rauno
22.05.02, 18:42
Bonareiside reis on minu mäletamist mööda plaanitud esialgu vist 5-10 sept

priity
22.05.02, 22:32
pole see reis nii pikk midagi. ungaris ju bussiga korduvalt käidud. ja horvaatia on budapestist kiviga visata. ainuke probleem läbi ungari sõites on, et tshehhi ei satu ja slovakkiast läbi sõites on teed mägedes üsna jubedad, s.t. palju aega läheb seal kaduma.
kuigi samas, alla nädalast reisi pole mõtet plaanida, kui ilm on hea, siis horvaatia ja sloveenia on suurepärased kohad sügisturismiks. ja ega ungarigi paha pole.
alternatiivvariant bussi- ja lennureisile oleks turismi koha pealt hoopis värvikam rongireis. kohalikud rongid on ida-euroopas imeodava hinnaga. ja pole probleeme ka öömajaga. ainuke probleem on selles, et peab pundiga minema, sest oma asju rongis öösel valveta küll ei tohi jätta. omad kogemused olemas.

vandersell
22.05.02, 22:34
Mõte väga hea, aga ma pean vist juba varakult ära ütlema :( Ma uues kohas tööl ja pole kindel, kas õnnestub "puhkust" saada. Reis on ikka mõnus puhkus küll- ma siiamaani toibun Poola reisist, Horvaatia on mingi 2x kaugemal.
Aga noh, ega ma meelt heida, kõike võib veel juhtuda, ma võin üleöö miljonäriks saada ja siis võib lennukiga minna ja kohe erilennukiga- jalkafännide õllereisiga... Jaa.. venelastel on selle kohta hea ütlus- metstat ne vredno :D

vx
22.05.02, 23:28
rong oleks küll päris kõva varint, siis ei tuleks erinevate sõiduvahenditega minna, vaid kõik see mees ühes rongis. muidugi pole ka bussi reisil midagi viga. lennukiga jääks asi veidi igavaks vast.
ja kui veel rong odav kah, siis miks mitte.
õlled kaasa ja horvaatiasse!!!:)

elukunstnik
22.05.02, 23:45
rong on küll täitsa hea mõte. ainus probleem on see, et linnadest läbi sõites pannakse peldikud kinni. aga noh, tühjad õllepurgid on ju olemas ;)

vibu
22.05.02, 23:54
rong on väga hea mõte!!! mõni teadjam võiks asja uurida. Olen täiesti kindel, et reis tuleks odavam- ajaliselt ei oska öelda, kuid arvan, et isegi siin on võidumoment juures. kui kooli sisse peaksin saama, siis on muidugi problemaatiline, kuid.... Igatahes Vibu Tibu on esialgu ka täiesti olemas ja tulemas. Saarele ja Gruusia mängule vähemalt kindlalt...

Reinuvader
23.05.02, 00:33
ma pakun et rongiga minnes venix reis 6 päevast 10-12 päevani

priity
23.05.02, 01:23
rongiga minnes saab igaüks endale ise reisi pikkuse valida, samuti saab edukalt vahepeatusi teha. siia näituseks aga reiside pikkused erinevatel lõikudel:
varssav-budapest 11-13 tundi
budapest-zagreb kuni 7 tundi
vaadake ungari sõiduplaane netist: http://elvira.mavinformatika.hu/index2.htm
olen ise sõitnud ungaris ja ka budapesti-varssavi vahet piisavalt (seda küll mõned head aastad tagasi) ja võin kinnitada, et värk on täiesti talutav ning hinnad odavad. põhja-lõuna suunal saab ungari läbi sõita 150 EEKu eest. varssav-budapest on netis hinnaks 14 eurot (http://www.wars.pl/ceny/ceny2_eng.htm). see on pisut imelik, sest omast ajast mäletan, et edasi-tagasi pilet oli kusagil 40 USD ligi.
seda kuidas tallinnast varssavisse aga saab, ei oska küll öelda. äkki teeb eesti raudtee fännidele erireisi :D
ise septembris kahjuks eestis ei ole, muidu võiks isegi mingi orgunnivärgi ette võtta.
p.s. rongiga sõites on see positiivne detail, et piiri peal pikki peatusi ei tule, kuna piirivalve käib sõidu ajal passe kontrollimas.

mellow
23.05.02, 01:26
Pole olnud au nii pikadel bussireisidel käia ning tekkis küsimus.....palju läheb vaja pappi Horvaatia reisiks,et ikka nälga ei sureks?Paar sotti päevas puhtalt söögi peale,kas sellega saab hakkama?

Rainman
23.05.02, 01:30
Mehed, see oleks kõva sõna, kui ajaks terve rongi rahvast täis, siis tehtaks küll vast erireis :D Ja tehtaks muidugi ka ajalugu :õnnelik:

Bobik
23.05.02, 01:34
isegi mõelnud Horvaatia peale....

Rongi hea külg on ka see,et saab ikka palju rohkem sirutada. Arvan,et restovagunid ikka eksisteerivad veel. Bussis pikematel-laiematel ikka kitsas. Lennuk on jällegist paljudele kallis.

greenday
23.05.02, 02:50
Originally posted by mellow

Pole olnud au nii pikadel bussireisidel käia ning tekkis küsimus.....palju läheb vaja pappi Horvaatia reisiks,et ikka nälga ei sureks?Paar sotti päevas puhtalt söögi peale,kas sellega saab hakkama?Muidugi saab, mina pole näiteks Poolas käies Eestist väljas sentigi kulutanud...

Miq
23.05.02, 19:50
Igatahes seltsimehed - Horvaatiasse. Rong on küll odav, aga samas selles mõttes piiratud liiklusvahend, nagu lennukki, et ikka päris sinna ei saa, kuhu tahad. Selles mõttes on ikka buss parem ja ega ta niiväga ka kallim pole rongist. Igatahes Piraajal on juba praegu küpsenud magus plaan panna välja jällegi oma transpordivahend, millega siis sõita kas läbi Tsehhi või Ungari Horvaatiasse, tehes enne ühes neist kahest riigist ka pikema peatuse, et vaadata, kuidas siis seal selle tõuga lood on ;) Krt, ülimega oleks muidugi, kui ka sinna tuleks samapalju fänne, kui Poolagi, ainus palve oleks tulijatele - pange omaeti misdagi sinist selga. Nimetame ju ennast kangesti sinisteks ja blue supporteriteks. Õnneks on muidugi möödas aeg, kus staadionitribüünid olid täis Beckhameid, Ronaldosid ja Inzaghisid, aga oma klubisärgid võiks ikka klubi mäńgu ajal selga panna. Ja noh, ole sa õlletehase "maskott" või mitte, aga tulla staadionile vastasmeeskonna värvides on ikka enam kui debiilne. Ei tahtnud küll nüüd teravat tõmmata, aga valus on lausa vaadata tegelikult neid, kes end fännideks nimetavad (no kahtlemata nad on ka, kui juba välismängudele jõudnud) ja ei vasta nagu fänni mõistele. 800 krooni ju ikka leiab, et särk endal osta. Näeme siis kuu aja pärast Kuressaares. Piis!

rauno
23.05.02, 19:57
Miq loodan et olen ikka nimekirjas järgmise satsi jaoks(särk):P
Mainisin ühele tuttavale reisibüroost et võiksid korraldada lennureise välismängudele.Moment sõitis ta eestist minema a järgmine nädal uurin edasi(kogemusi neil on tsharter lendude korraldamiseks)Eks näis mis hinda pakutakse ;)
See variant oleks hea neile kes töölt ära ei saa jne.
Ise eelistan vist ikkagi bussivarianti:D :D :õlu:
Et kui midagi kujuneb annan teada

vibu
23.05.02, 19:59
Miq!!! Kas see oli kivi minu kapsaaeda???
Nüüd rongivärgist veel. Minul oli lausa hale bussijuhtidest. Vedurijuhil küllap närvid paremad. Seda esiteks. Teiseks pole tualeti probleem nii problemaatiline nagu bussis. Kolmandaks nagu eespool nimetatud- võimalus jalgu sirutada. Neljandaks- kui asja ajada, siis Eesti Raudtee poolt mingi erirong välja võluda poleks küllap suur kunst- neil endil igasugust paska üles keerutatud- saavad end heast küljest näidata. Viiendaks....

Miq
23.05.02, 20:10
Originally posted by vibu

Miq!!! Kas see oli kivi minu kapsaaeda???

Krt sry, ei väljendanud ennast järjekordselt päris täpselt - need mehed, kes näevad välja sama stiilsed nagu Vibu, loomulikult annavad fännidearmeele värvi juurde, pigem pean silmas neid mehi, kes tulevad oma klubisärgi või mingi tavalise mittesinise T-särgiga.

P.S. Vibu, oma õlled saad lõpuks Kuressaares kätte ma loodan :)

dieter
23.05.02, 20:28
Originally posted by vibu

kui asja ajada, siis Eesti Raudtee poolt mingi erirong välja võluda poleks küllap suur kunst- neil endil igasugust paska üles keerutatud- saavad end heast küljest näidata. Viiendaks....

Muideks selle erirongi võiks hea sebija ju välja ajada, ent ennem tehkem selgeks kaks asja (mitte norimise pärast, vaid seda tasub eelnevalt teada):
* Eesti Raudtee reisijateveoga ei tegele, seda võimaldavad Edelaraudtee ja EVR Ekspress, neil ka rongid;
* Rongi saamisel (mis tundub ses suhtes kahtlane, et rong ikka sitaks kallim tundub olevat kui buss) võib kõik laabuda lahedasti kuni Poola piirini, aga sealt edasi kohe kuidagi ei lähe, sest seal kus lõpeb endise NSVL-i riigipiir, algab teine rööpavahe, mis sisuliselt tõmbab taolisele plaanile kriipsu peale. :(

Võimalik on alati ju minna lihtsalt kogu kambaga rongiga, aga seda on raske orgunnida, et kõik ilusti piletid saavad tavarongile ja korralikult alati vagunisse kah satuvad etc.

airmike
25.05.02, 15:14
:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: Kes saavad ingliskeelsest jutust aru võivad vaadata seda - http://www.interrailers.net/english/interrailticket/06.html Seal on ainult see viga ,et soodust saavad vaid alla 25.aastased,muide analoogseid teenusepakkuiaid peaks veelgi olema.:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

airmike
25.05.02, 15:52
Ja selle mu eelmise kirjutisega on veel nii,et üritasin neile selgitada,et tehku nad n.ö.hinnapakkumine,kui Eestist hakkaks sinna Horvaatia poole liikuma nii ca 50-100 pealine jalgpallihuvilistejõuk,aga nad ei saanud mu konarlikust keelest aru,aga nad vastasid viisakalt.nii,et keegi võiks antud murega uuesti nende poole pöörduda.

Raix
27.05.02, 13:58
niisiis... eks ma yrita ka raudpolt koos teiega põrutada!! ;) väike konks on kyll asjal, nimelt avastasin, et augusti lõpus võtab pankraisk päris hea summa kontolt õppelaenu pärast maha...:viha: ja kui ma selle suudan yleelada, siis tulemas minagi!! :õlu: :õlu:

Devil
15.07.02, 14:27
kas see bussireis toimub ???

vandersell
15.07.02, 14:30
Bona oma peaks toimuma küll, kas keegi eraldi bussiasja ajama hakkab, ei oska öelda.

rauno
15.07.02, 14:48
http://www.bonareisid.ee/?SID=19e318c9c83d169d34cfd85c7c879c46&PID=pages&ID =29

kojamees
15.07.02, 18:51
Vaevalt et keegi viitsib ise mingit reisi ajada,need kes otsustavad Bona kasuks soovitan juba varakult broneerida.:õlu: :õlu: