PDA

View Full Version : Muutused jalgpallis

Leheküljed : [1] 2

sicmic
02.09.01, 18:57
mida arvate viimaste kuude-aastate jutust ja kaalumisest, et kasutada kahte väljakukohtunikku ja muid uuendusi, nt see arvutisüsteem,mis teeb kindlaks, kas pall oli üle joone või väravas.

Ise arvan, et jalgpall peaks jääma selliseks nagu ta on ja sellist elektroonikat tuleks vältida, see rikub mängu, kohtuniku inimlikud vead on osa mängust ja valed otsused on osa kultuurist.

Siim
02.09.01, 22:54
Olen raudselt vastu sellele, kui kavatsetakse MM-i iga kahe aasta tagant hakata korraldama:viha: :( . Värava video-kontrolli aga pooldan.

sicmic
03.09.01, 17:04
sellest MM-plaanist polnud kuulnudki, kuid väga kindlasti on see liiga tihedasti, peab ju ka jääma aega EM-ide Copa Americate ja selliste jaoks. Ülejäänutest oleks ma eelkõige video-kontrolli poolt, kuid siiski olen selle vastu, see on siiski osa mängust...

Manchester
03.09.01, 17:40
Kõik võix jääda endiseks

guitz
03.09.01, 22:55
Jah miks muuta kui asi toimib hästi!

Lincoln
04.09.01, 15:46
Ei eletroonikale kuid kohtunikuna tean kui raske on hinnata kas oli suluseis või mitte
selles osas võiks midagi ette võtta
Lincoln

Udupasun
07.09.01, 13:05
Videolindilt kahtlaste väravate kontrollimine on ainus, mis mingit mõtet omab.
Suluseisu vaieldavuse kaotamiseks on ainult üks tee-suluseis ise kaotada, aga see oleks tiba radikaalne.

apunkto
07.09.01, 22:39
minu arust annab suluseis mängule väga palju juurde ja selle kaotamine muudaks jalgpalli ikka hoopis teistsuguseks, kogu taktikaline mäng tuleks tundmatuseni ümber teha, kaitsel oleks riskantne pooleni välja tulla jne.

Parem oleks kui ka suluseis fikseeritaks arvuti abiga, nii jääks mäng endiseks, ning kaoks ka vaidlus. MM vahe peax ikka olema 4 aastat, siis on mida oodata...

Kosk
09.09.01, 12:53
Kui tuleks mingid videovärgid ja muud sellised jamad, siis see muudaks jalgpalli hoopis teistsuguseks ja selle kuningliku mängu võlu kaoks.
Kõik peab jääma selliseks, nagu on!!!

eston maravilha
10.09.01, 11:02
suluseis. ma ei tea kas te pole kuulnud sellest või lihtsalt mängite lolli aga suluseis võeti kasutusele alles 20 saj alguses.

jah ja kui suluseis uuesti ära kaotada siis hakkataks mängima sellist põnevat taktikat nagu 2-3-5 või 2-4-4

kuid öelge kuda te mõtlete kontrollida kahtlaseid väravaid video abil. selleks tuleks ju mäng peatada kuid kuidas sa seda teed kui pall löödi väravajoonelt minema ja ründaja pääses üksi ees minema. lihtsalt peatad mängu ja rikud väravavõimaluse teise väljaku otsas vä?

Yazid
10.09.01, 12:29
Teatavad muutused oleks minu arvates küll vajalikud:
1.video kontroll:mis peaks aitama täpselt määrata:
kas pall on üle joone ja kellest läks,
suluseisud,käega mängu (et vältida sellist mõtetut tsirkust mida Portud Eurol tegid),
karistuslöökide ja penaltite andmist.
See peaks ära hoidma palju häbiväärseid juhtumeid(sh.lugematul hulgal simuleerimisi).
2.Rohkem mängu keelde sisse tuua:
(keda need trahvid ikka huvitavad eriti)
:viha: Eriti närvi ajab simuleerimine,mis ei tohiks olla osa jalgpalli kultuurist ning tuleks vastavalt olukorrale rangelt karistada (mängu keeldudega).:viha:
Lisaks platsil toorutsejatele karistada sama rangelt ka provotseerijaid.
Suurt rõhku peaks veel pöörama sihilikult või hooletusest põhjustatud vigastuste tekitamise karistamisele.

Mis aga puutub plaanist MM iga 2 a tagant (ise pole veel seda kuulnud),siis see on minu arvates lollus,mis kahandab tunduvalt selle suurturniiri tähtsust ja nauditavust.

Yazid
10.09.01, 13:02
Orginally posted by eestieest

Kui nii suurt videokontrolli teha peax mäng mingi 120 minutine olema sest kui kõikkoguaeg kontrollivad siis ju mängida ei saa Ja simuleerimsega on see ,et kui vahele ei jää pole see petmine (Al Bundy)
Ei usu ,et korraliku tehnika ja piisava arvu töötajate juures see kontroll nii märkimisväärselt aega võtab.
Siis hakkavad Al'id vahele jääma ja saavad petmise eest.Edaspidi lähevad nad juba mängima teadmisega ,et ni või naa jään vahele ja see oleks petmine.

jots
12.09.01, 09:46
kuid öelge kuda te mõtlete kontrollida kahtlaseid väravaid video abil. selleks tuleks ju mäng peatada kuid kuidas sa seda teed kui pall löödi väravajoonelt minema ja ründaja pääses üksi ees minema. lihtsalt peatad mängu ja rikud väravavõimaluse teise väljaku otsas vä?

Pigem teha asi nii nagu jäähokis - nagu pall väravajoone ületab viskab staadioni tabloo ette kirja värav ja kõik.

sicmic
12.09.01, 19:14

ei ole jah mitte kaamerad, vaid mingid sensorid ja sellised süsteemid, et niipea kui pall on üle, teeb häält. siiski olen mängu muutmise vastu. las jääda kõik kuis on!

eston maravilha
12.09.01, 20:33
Orginally posted by jots

Pigem teha asi nii nagu jäähokis - nagu pall väravajoone ületab viskab staadioni tabloo ette kirja värav ja kõik.

ei ole seal migit automaatikat

on nii et kui on eriti kahtlane värk et litter lüüakse joone pealt ära kontrollib mingi vana kuskil 3 ekraani taga asja üle ja siis ütleb kohtuniku härrale kõrva sisse otsuse

ja kui on selge värav vajautab mingi vant, kes on värava taga ja näeb et litter on võrgus, nuppu ja sireen hakkab tööle

-Loom-
13.09.01, 09:11
..see v2rava joone v2rk v6ix olla....aga muud ei taha....see pole enam 6ige jalka muidu

priity
13.09.01, 13:43
eelmise aasta erinevate riikide meitsrivõistlustel jäid mitu TV-s ilmselget väravat lugemata. Saksamaal oli veel suhteliselt hooaja lõpus üks mäng, kus pall löödi minema siis kui oli juba ligi meeter maad väravas. Samuti võib tuua näited Soome-Inglismaa mängust, kus väravat ei antud ja Eesti-Hollandi mängust, kus värav anti. Kohtunike eksimused taolistes olukordades on samas igati mõistetavad, sest kuidas sa teed kindlaks, et mis toimus kui karistusalas 20 meest pundis. Samas peaks selgeks tegema, et mis juhul saab vaieldavat olukorda video pealt uurima hakata. Ei taha, et mäng muutuks samasuguseks nagu ameerika jalgpall, kus nii umbes 10 sekundi kaupa mäng edasi läheb.

pastakanovic
17.09.01, 09:32
mingeid tehnikaimesid pole vaja. kui tahad väravat lüüa, siis pane ikka selline laks, et kõik aru saavad, et võrk sahiseb. oma viga, kui ei suuda olukorda nii ära lahendada, et edaspidi küsimusi tekib.

sicmic
18.09.01, 17:22
kui tehakse sensorid, siis ikka sellised, mis teevad vahet, arvad, et hokis on ka nii, et pisatd jala väravasse ja akkad juubeldama?

eston maravilha
18.09.01, 20:06
ma juba korra seletasin. hokis pole migeid sensoreid on lihstalt terve kari kotkasilmseid onusid kes jälgivad asju väljastpoolt väljakut abiks muidugi kaamerad.

priity
19.09.01, 15:23
NHL-s on sensorid ning sensorid ei reageeri millegi muu peale kui litris asuva jullese peale. Seega - ka palli kests sisse saab vajalikud jubinad monteerida (põhimõtteliselt ei pea need muud olema kui lihtsalt mõned vastavast metallist ribad).

erx
19.09.01, 16:42
hehe, see pole nii lihtne, selle pärast, et sportlastel võib putsades ka metall olla ;)

Maarek
19.09.01, 16:46
Orginally posted by eston

ma juba korra seletasin. hokis pole migeid sensoreid on lihstalt terve kari kotkasilmseid onusid kes jälgivad asju väljastpoolt väljakut abiks muidugi kaamerad.

Nojah. Siis on need sinu kotkasilmsed onud hirmsa otsustus- ja reaktsioonivõimega, et murdosa sekundi jooksul see tuluke põlema saada.:P :P :P :P :P :P :P :P

Maarek
19.09.01, 16:53
Orginally posted by erx

hehe, see pole nii lihtne, selle pärast, et sportlastel võib putsades ka metall olla ;)

Ja kaubamajade turvaväravad lõugavad minu peale kogu aeg, sest on olemas vöö pannal, püksinööbid, kell jne. Ikkagi metall ju.:D :D :D

eston maravilha
19.09.01, 18:20
mitte et need onud oleks mingi erilise reaktsioonivõimega. asi lihtsalt selles et need onud kontrollivad asja video abil mitu korda üle ja siis annavad oma otsusest kohtunikule teada.

jah ja kui on tõesti selge värav istub värava taga üks onkel kes vajutab nuppu ja sireen hakkab üürgama

priity
20.09.01, 13:45
rumalus. metallil ja metallil on vahe. millest need uisud tehtud on? õlest vist?

-Loom-
21.09.01, 18:09
:-PPP irw....njaaa...aga midagi tulex siiski teha ju

eston maravilha
21.09.01, 18:53
ei tule midagi teha las jääda nii nagu on.

aint kuldse värava reegel tuleks ära kaotada

guitz
21.09.01, 18:57
Kuldse värava reegel tuleks jah ära muutada.Tuleb lisaajal ainuke eksimus ja ongi võit läinud!Jama:(

Edson
01.10.01, 13:03
Viimase aja üks muutus - "kuldne värav" on jama. Lisaajal passitakse niisama, keegi ei julge riskida. Ühesõnaga sellega pandi kõvasti puusse.
Videokontrolli väravate fikseerimiseks/mitte fikseerimiseks võiks küll üle võtta. See võtab 5 sek, onkel vaatab videokorduse pealt üle kas pall oli väravas või mitte ja siis sosistab kohtunikule juhtme kaudu kõrva. Lihtne, see ei riku jalgpalli võlu ära.
Kahju on neist üliilusatest väravatest mis jäävad lugemata kui pall põrkab väravast välja kuigi on üle joone käinud. Meelde tuleb Rumeenialt ära võetud värav, vist oli mingil MM-l, kus vend põrutas ülikaugelt pommi latist väravasse ja kohtunik va dolbajoob ei märganud. Oli veel otsustava tähtsusega värav, Rumeenia oleks edasi saanud kui oleks lugenud.

Yazid
02.10.01, 14:15
Võõrsil löödud väravate reegel häirib ka ennast.
Kui väravate vahe jääb viiki,peaksid kohe penaltid tulema,sest keegi ei peaks saama ajaliselt rohkem mängida kodus.

Miq
03.10.01, 00:09
Orginally posted by Yazid

Võõrsil löödud väravate reegel häirib ka ennast.
Kui väravate vahe jääb viiki,peaksid kohe penaltid tulema,sest keegi ei peaks saama ajaliselt rohkem mängida kodus.

Ehk siis eelistate spordiloto pliks-plaks varianti?

Yazid
03.10.01, 02:23
Nii on vist kõige parem jah.Teisejärguline oleks
lisaaeg kuldsele väravale.

Lincoln
04.10.01, 23:06
minule täitsa meeldib kuldse värava reegel mis kehtestati kui ma ei eksi 1996EM ajal kuigi ma usun et see tõigi saksamaale selle tiitli
jürgen

eston maravilha
05.10.01, 21:06
põhjus miks mulle kuldne värav ei meeldi on prantsusmaa ja vähesel määral saksamaa. sest nemad on sellest reeglist kõige rohkem tulu saanud. prantsusmaa on ju selle reegli abil ju nii maailma- kui ka euroopameistriteks. noh ja saksamaa sai ju ka euroopameistriks kuldse värava abil

Lincoln
05.10.01, 22:02
jah ma märkisin vallesti ma mõtlesin umbes samamoodi nagu Sina
jürgenson
aga mõte iseenesest on ju hea

Aramis
06.10.01, 00:48
kuldne värav on kindlasti hea asi.Ja ta pole konkreetsena kellegile mingit tiitlit kätte toonud- see on loll jutt.KAhe mängu kogutulemusel võõrsil löödud väravate arvestamint on suhteliselt keeruline hinnata.Kui õige ta nyyd on , aga siiski ma arvan ,et parim saadaolevatest variantidest ,sest muidu nõrgemad satsid lähex võõrsile totaalse umbkaitsega.Üldse on UEFA karika systeemil nii suur eelis tesie ringi kodumeeskonnal.

Lauri
06.10.01, 01:34
Kuldne värav on ysna hea asi kyll. ja kui hirmsasti tahetax penalteid näha, siis milleks yldse extra time? ja see, et keegi n-ö tulu sai on jama. võita oleks võinud ju kuldse väravaga ka teine võistkond, aga konkreetsel korral läks teisiti.

Sen
07.10.01, 02:55
Orginally posted by Aramis

kuldne värav on kindlasti hea asi.Ja ta pole konkreetsena kellegile mingit tiitlit kätte toonud- see on loll jutt.KAhe mängu kogutulemusel võõrsil löödud väravate arvestamint on suhteliselt keeruline hinnata.Kui õige ta nyyd on , aga siiski ma arvan ,et parim saadaolevatest variantidest ,sest muidu nõrgemad satsid lähex võõrsile totaalse umbkaitsega.Üldse on UEFA karika systeemil nii suur eelis tesie ringi kodumeeskonnal.
kurat olgu ma ni täis kui ma olen aga kuidas ei toonud kuldne värav saksamaaale euroopa meistritiitlit
jürgen ja joosep

eston maravilha
08.10.01, 00:30
noh ja kas see ei olnud mitte prantsusmaa kes k]igepealt v]itis kuldse penaltiga poolfinaalis portugali ja siis finaalis kuldse varavaga itaaliat

ja samuti said nad ka 98 mmil veerandfinaalis paraguai ule voidu kuldse varavaga

Yazid
12.10.01, 02:15
See näitab meeskonna enda taset, mitte kuldse värava reeglist tulenevat ebaõiglust.

kojamees
21.10.01, 17:31
Ammu juba võiks rakkendada teist kohtunikku väljaku äärel kes vahib arvutist viimase MMi ajal vilistasid kohtunikud üle 30 Prossa valesid suluseise.See on mingi statistika millest oli probleemsaade eurospordist.:P

Wingback
21.10.01, 18:25
;) Minule kyll meeldiks, et video kontroll oleks, noh ebaselge värava korral, et kas ikka käis yle joone või mitte. Suluseisu kontroll oleks vast mõtekas aint väga olulistest kohtumistes, nagu MM finaal või Champoins League finaalmängudes. Kuna on väga palju kaalul, siis ei oleks pärast vaidlusi, et kas oli ikka suluseis või mitte. Kuigi arvan, et vähemtähtsates mängudes võik jääda suluseis ikka väljaku kohtunike otsustada.
Keegi mainis et MM iga kahe aasta tagant. No mina oleks poolt, siis oleks tihedamalt mida vaadata.:D
:viha: Kuldse värava reegel peab kindlalt alles jääma. Hoopis penaltite löömise pärast lisaaegu võiks vast millegi muuga asendada. Penaltitega võit on nagu kingitus nõrgemale tiimile, et lihtsalt kergema tööga ära teha.

Raix
12.11.01, 00:58
isiklikult see kuldse värava reegel eriti peale ei lähe... võib-olla on see tingitud paarist mulle just mitte kõige sümpaatsema mansa edust selle rakendamise järel?! :D
aga videokontroll isegi võiks olla! nad pidid ju seda video värki hakkama kasutama ka nende draamateatrimeeste peal, kes iga varju taha komistavad ja kanderaami ootama jäävad! :D

ok

Ertai
12.11.01, 15:59
Nüüd ju oli sihuke asi kirjas,et peale võistlust korraldataxe video ülevaade ning siis nähakse kedagi simulantimas siis kohe karistus peale...arvatavasti ei pantd mänguajal kontrollitavat video üles(nagu rugby's)et üritada mängijaid vähem simulantima jne. kuna peale mängu nagunii vaadataxe yles,kuigi siis mõned napid väravad,mis olex lugema pidanud tekitavad hiljem kriitikat,nii et tulex tõesti suurematel mängudel videovärk on-line's yles panna.
(P.S.nagu te teate on nüüd nii,et kui märgataxe simulanti antaxe kohe punane:trafck: :kisakõri: )
Videoga ka see parem,et olex rohkem mängu,mida rahvas jälgida saax:õlu: :reiv:

Siim
12.11.01, 19:45
Orginally posted by Edson
Meelde tuleb Rumeenialt ära võetud värav, vist oli mingil MM-l, kus vend põrutas ülikaugelt pommi latist väravasse ja kohtunik va dolbajoob ei märganud. Oli veel otsustava tähtsusega värav, Rumeenia oleks edasi saanud kui oleks lugenud.

See oli EM'96. Algrupimängus Bulgaaria-Rumeenia. Tänu sellele lugematajätmisele sai Rumeenia teise kaotuse ja väljajäämine oli kindel juba enne viimast vooru. Hristo Stoickov ütles hiljem, et mees, kes tulnuks väljakult eemaldada, oli kohtunik.

kojamees
18.11.01, 15:37
Ma kaldun arvama et neid valedest otsustest ajendatult on nii paljudgi väljakukkunud.Aga meeskonnale emotsionaalselt on see pauk kui 10 ndal minutil penalt antakse või loetakse valesulg.:kaval:

mcnamara
22.11.01, 12:43
jah eks siin on juba enam-vähem kõik ära öeldud, aga teatan siiski, etmina ei pea
videokohtunike kasutamist õigeks. jalgpalli üks mõnusid on selles, et kohtunik eksib mõnikord.
raske on kujutleda seda, et iga kaheldava otsuse pärast mäng katkestatakse ja minnakse
kusagilt kõrgemalt õiglust otsima :) on juhtumeid, mis on läinud ajalukku kui kohtuniku
võib-olla otsustavad apsud - näit. inglaste värav 66. aasta MM-i finaalis, või Maradona "jumala käsi"
inglaste vastu 1986 - aga kas jalgpall ei oleks mitte igavam ilma selliste legendaarsete
lollusteta????
kohtunik on inimene, mängija on inimene, kõik eksivad, ka teevad sohki mõnikord, aga lõppude
lõpuks (peaaegu alati) võidab mängu ikka see, kes võitma peab :) :) :)

fitti
29.02.04, 12:29
kuidas sis kommenteerida järjekordseid muudatusi reeglites (http://soccernet.ee/news.php?id=6001)? kuldsele väravale järgnenud hõbedase kolli reegel oli juba päris koomiline, nyyd siis nende kaotamine nagu tähendaks, et fifa tunnistab oma viga nende sisseviimisel?

6 vahetust sõprusmängu jooksul aga on minu meelest mõistlik, kahe tiimi jagu meeste mängitamine ühe kohtumise kestel jätab tõesti suht palagani mulje.

särgi seljastkiskumine? minu meelst on ka seni loetud seda \'väärkäitumiseks\' ja kollaseid jagatud, kuigi ma päris täpselt ei jaga, mis selles halba. pigem võiks karistada nurgalippude väljakiskumist jne, mida aegajalt ette tuleb, või siis tribüüni külge rippuma tormamist, mis on tekitanud rahva seas suuremaid rüselusi - kõik tahavad ju katsuda staari oma näpuga.

kameruni kostüümi keelamiseks siis tehti päris oma paragrahv...keep up the good work blatter..:D

ja no muidugi ei saa ma aru sellest,kuidas trahvilöögi takistamisel seda 9,15 m edasi viia? et sis kui selle käigus ületatakse kasti joon, antakse pennal?:doh:

Undi
29.02.04, 13:14
Originally posted by fittibaldi
ja no muidugi ei saa ma aru sellest,kuidas trahvilöögi takistamisel seda 9,15 m edasi viia? et sis kui selle käigus ületatakse kasti joon, antakse pennal?:doh:
Ei anta. Asi peaks nii käima, et kuni kasti jooneni minnakse sellisel juhul. Lähemale viimine pidavat juba ründavale poolele ebasoodus olema, kuna kaitsev meeskond pistaks 11 venda väravasse seisma :) Inglise liigades mu meelest sellist piirangut pole.

vaikiv mees
29.02.04, 13:33
no aga vanasti anti obstruktsiooni eest ka vabal88k kasti seest
v6i n2it. v-vahile tagasim2ngitud palli k2ttev6tmise eest saab ju praegugi (ei m2leta ainult, kas vaba- v6i karistusl88gi), mis muidugi l6peb harva v2ravaga, sest t6esti pannakse 9-10 meest v-joonele seisma,
kuldse ja h6bedase v-va kaotamine on t6esti justkui vigade tunnistamine (kuigi ma ei ytleks, et viimane variant kuidagi koomilisem oli),
kui reeglites on mingi punkt, mis ytleb, et vorm koosneb (k2istega) s2rgist (sest ka eelmine maika ju keelati) ja pykstest, poleks mingeid eraldi kamerunivastaseid punkte justkui juurde vaja teha

fitti
29.02.04, 13:49
no hõbedase värava koomilisuse all pidasin ma silmas seda, et ma ei leia, et ta kuidagi mängule kasuks tuleks. Kuldse värava reegel on simpel ja strict, ehk liigagi; lisaaja mängimine lõpuni ehk 2x15 min on aga aus mõlema suhtes. Mängu katkestamine peale 1. lisaaja poolt aga mõjub mõnes mõttes coitus interruptusena. sama hästi võiks nt peale 45 min mängu lõpetada, juhul kui 1 meeskond juhib vähemalt 3-0 - ofkoors see klausel ei rakenduks juhul, kui juhib spurs..
okok, nii nagu ilu on vaataja silmades, nii on ilmselt igalühel oma arvamus hõbedase värava suhtes. mulle see reegel ei istunud ja tore et kaotati.

Amadeus
01.03.04, 10:58
See trahvilöögi ligemale toomise idee on tegelikult väga huvitav. Igasugused l6unaameeriklased siis muud ei saakski kui otse väravajoonelt virutada. Nende mängudes käib alati igavene kohtunikega vaidlemine ja nende ahistamine. Aga kui ikka iga kord kui vaidlema kukud pall jupp maad ligemale t6stetakse siis ehk jäetakse kohtunikud rahule.

mcnamara
01.03.04, 11:11
kuidas sis kommenteerida järjekordseid muudatusi reeglites (http://soccernet.ee/news.php?id=6001)? kuldsele väravale järgnenud hõbedase kolli reegel oli juba päris koomiline, nyyd siis nende kaotamine nagu tähendaks, et fifa tunnistab oma viga nende sisseviimisel?

Ütleme nii, et mõistus kordki võitis. Kuldne, hõbedane värav ei anna minu meelest jalgpallile midagi juurde. Telepärasemaks mängu ei muuda (seda poleks jumala pärast vajagi) ja lühemaks ka ei tee. Kui mäng kestab koos lisaajaga 120 minutit, siis peab mõlemale meeskonnale ka 120 minutit aega antama teda võita.

eston maravilha
01.03.04, 11:35
Originally posted by Undi

Ei anta. Asi peaks nii käima, et kuni kasti jooneni minnakse sellisel juhul. Lähemale viimine pidavat juba ründavale poolele ebasoodus olema, kuna kaitsev meeskond pistaks 11 venda väravasse seisma :) Inglise liigades mu meelest sellist piirangut pole.

inglise liigas peaks ka see piirang olema et kuni kasti jooneni on võimalik palli tuua

dreyd
01.03.04, 13:19
ei ole näid muudatusi üle sirvinud, kuid miks just 9,15 meetrit ?

fitti
01.03.04, 13:23
9 jardi ehk myyri kaugus pallist?

Undi
01.03.04, 13:26

tegelikul 10 jardi, (=9.144m)

Amadeus
01.03.04, 13:40

P6him6tteliselt ikka 10 kohtuniku sammu :)

kaala
01.03.04, 14:36
Originally posted by Amadeus

et siis 10 kohtuniku sammu=10 jardi= 9,144m mis on müüri kaugus pallist

dreyd
01.03.04, 14:41
Originally posted by dreyd

ei ole näid muudatusi üle sirvinud, kuid miks just 9,15 meetrit ?

ah muidugist, jardid-jardid

Amadeus
01.03.04, 15:56

a unit of length equal to 3 feet; defined as 91.44 centimeters; originally taken to be the average length of a STRIDE !!!
Ametlik definitsoon, et vältida möödarääkimisi. Stride on inglise keeles samm (inimestele kel inglise keele oskus puudub v6i kesine):D

skint
01.03.04, 16:16
Kui siin juba targutamiseks läks, siis mainiks, et just täna oli mul mõõtühikute kohta üks loeng, kus selgus, et üks jard oli algselt olnud Inglise kuninga Henry (numbrit ei mäleta, kuna loeng möödus vääga raskelt :sega2:) nina ja ette sirutatud käe pikima sõrme (,mille nimi peaks olema Pikk Peeter vms) vaheline kaugus. Tema puhul oli see olnud siis 91,44 cm. See jagati omakorda kolmeks - seega 3 jalga = 1 jard.

woodoo
01.03.04, 17:12
ja targutagem edasi siis 1jalg=12 tolli

Jaan
02.03.04, 01:42

Mandri-Euroopas siiski 9 enamasti! Jo siis saarerahvas töntsima sammuga...

Amadeus
02.03.04, 09:55
Originally posted by Jaan

Mandri-Euroopas siiski 9 enamasti! Jo siis saarerahvas töntsima sammuga...

10 just sellepärast et kohtunik v6iks seda m66ta normaalse sammuga , mitte ei peaks hakkama oma sammu venitama. Kui just eriti pikk koll ei ole siis on meeter just parasjagu natuke liiga pikk et normaalse sammuga m66ta. :)

eston maravilha
02.03.04, 12:17
igal kohtunikul on siiski oma väljakujunenud viis kuidas ta seda mõõdab. ja tavaliszelt suudavad nad selle 9.144 väga täpselt välja mõõta iseasi kas mängijad sellest kohast kinni peavad. carl lewis näiteks mõõdaks müüri asukoha välja 1 hüppega.

vaikiv mees
27.04.04, 23:30
Blatteri plaan kaotada jalgpallist viigid on p6hjus see teema taas esile tuua..
vana on ikka lolliks l2inud!

Davids
28.04.04, 00:12
Originally posted by kaala

et siis 10 kohtuniku sammu=10 jardi= 9,144m mis on müüri kaugus pallist

2kki keegi oskab juba 6elda t2psed l22nelaiused ja idapikkused:D

mcnamara
28.04.04, 09:09
Originally posted by vaikiv mees
Blatteri plaan kaotada jalgpallist viigid on p6hjus see teema taas esile tuua..
vana on ikka lolliks l2inud!

See mees on hull. Lugu ka (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,1204927,00.html)
Samast loogikast lähtudes - milleks üldse 90 minutit mängida? Paneks mehed kohe pendlaid lööma, saaks kiiremini õhtale ja võitja oleks selgitatud - tõelise olümpismi vaimus.
Õnneks on FIFA vist siiski selline organisatsioon, kus ühe mehe \"ideed\" tingimata reaalsuseks ei saa.

mazz
28.04.04, 09:17
Originally posted by mcnamara

Lugu ka
väga küsitav,kas seda lehte ikka usaldada saab,sügavalt segaseid asju on seal välja pakutud ju-väravad suuremaks,veerandajad-no mida veel,puhta laga kõik.

mcnamara
28.04.04, 09:43
Originally posted by mazz
väga küsitav,kas seda lehte ikka usaldada saab,sügavalt segaseid asju on seal välja pakutud ju-väravad suuremaks,veerandajad-no mida veel,puhta laga kõik.

Lehte? Selle ebamõistliku idee väljapakkuja ei ole Guardian, vaid FIFA president Sepp Blatter.

eston maravilha
28.04.04, 09:49

Õnneks on FIFA vist siiski selline organisatsioon, kus ühe mehe \"ideed\" tingimata reaalsuseks ei saa.

reeglite muumisega tegeleb inglise, shoti, walesi ja iiri jalgpalliassotsatsioonide esindajatest koosnev nõukogu(kuulub sinna ka vist 1 fifa esindaja) nii et sepp blatteri märjad unenäod ei saagi reaalselt enamaks kui kleepuvaks linaks

Amadeus
28.04.04, 12:31
Originally posted by eston#21

reeglite muumisega tegeleb inglise, shoti, walesi ja iiri jalgpalliassotsatsioonide esindajatest koosnev nõukogu(kuulub sinna ka vist 1 fifa esindaja) nii et sepp blatteri märjad unenäod ei saagi reaalselt enamaks kui kleepuvaks linaks

Jalgpalli tulevikku silmas pidades yks igati väärt korraldus. Tundes brittide traditsioonide lembust v6ib ilmselt seal komitees läbi minna vaid uuendus mida on eelnevalt juba premiere league\'s järgi proovitud.

eika
28.04.04, 16:04
aga selles videokorduse asjas võiks kasutada ameerika jalgpalli näidet. seal saab videokordust küsida vaid treener, sedagi vaid kaks korda ning meeskond kaotab samas ka ühe time out`i. jalgpallis võiks ka nii olla. kui treener (ja mängijad) on kindlad, et pall läks sisse (ja kohtunik seda ei näita), siis võiksid nad küsida videokordust, samas, kui eksitakse kaotab meeskond nt ühe vahetuse...

jyriöö
28.04.04, 16:35
Videokordust väravajoonel toimunud intsidentide vaatamiseks on ka enne juba arutatud. Täitsa mõistlik minu meelest. Penaltide määramisel abi kasutamisele olen täielikult vastu. Inimliku eksimuse faktor peab kindlasti mängu jääma. Blatteri idee viikide kaotamisest on haige inimese fantaasia.

Tanel
28.04.04, 16:45
Mõttetu on viike kaotada. Täielik mõttetus võistkonnad treenivadgi ennast pendalid ja läheb täielikult kaitsva taktikaga mängu ning prst teeb pendlate ära. Kuid jah nii hakkavad tegema enamikud võistkonnad vähemalt euroopas kyll ja liiga tähtsamates mängude. Igatahes nõme idee.

mazz
28.04.04, 16:59
kui viigid kaotataks,võib vabalt juhtuda,et 2010 maailmameister oleks näiteks liechtenstein.:P
aga ikkagi,kas see mitte mingi libauudiste sait ei ole?ei tahaks lihtsalt uskuda,et fifa president niivõrd loll inimene võiks olla.
a samas võib siin tuua paraleeli f1-ga,kus pakutakse pidevalt kõrgetelt kohtadelt igasugu totrusi välja,aga läbi lähevad siiski vaid väiksemad muutused.ehk siis vana tõsiasi-küsid palju,saad vähe, küsid vähe,ei saa midagi ja kui ei küsigi siis rebitakse sind lihtsalt tükkideks.

vello99
28.04.04, 17:10
Originally posted by eika

aga selles videokorduse asjas võiks kasutada ameerika jalgpalli näidet. seal saab videokordust küsida vaid treener, sedagi vaid kaks korda ning meeskond kaotab samas ka ühe time out`i. jalgpallis võiks ka nii olla. kui treener (ja mängijad) on kindlad, et pall läks sisse (ja kohtunik seda ei näita), siis võiksid nad küsida videokordust, samas, kui eksitakse kaotab meeskond nt ühe vahetuse...

Ma olen sama analoogiat siin foorumis antud teemal kasutanud paar korda. Anda kummalegi võistkonnale kasvõi üks challenge mängu kohta ei tohiks oluliselt \"mängu voolamist\" mõjutada. Ja sellest, et kohtuniku \"inimlik eksimus\" peaks olema aktsepteeritav, mida peab uuenduste eest kaitstud olema, sry aga ma ei saa lihtsalt aru...

Teine asi, mida ma muudaks oleks pärast mängu videolindilt diving\'ute karmikäelist karistamist. Ma ei saa aru mis vahet on kui nt. mängija sülitab teise mängijal peale, mille puhul saaks pärast videolindilt vaadata ja karistusi jagada ja divingud peab kohtunik kohapeal lahendama (mis olgem ausad arvestades mängu kiirust ja kukkujate professionaalsust on suhteliselt võimatu).

Aga üldiselt pole ju jalgpallil nagu ta praegu on midagi erilist viga;)

mazz
28.04.04, 17:26
Originally posted by vello99

Ma olen sama analoogiat siin foorumis antud teemal kasutanud paar korda. Anda kummalegi võistkonnale kasvõi üks challenge mängu kohta ei tohiks oluliselt \"mängu voolamist\" mõjutada. Ja sellest, et kohtuniku \"inimlik eksimus\" peaks olema aktsepteeritav, mida peab uuenduste eest kaitstud olema, sry aga ma ei saa lihtsalt aru...

Teine asi, mida ma muudaks oleks pärast mängu videolindilt diving\'ute karmikäelist karistamist. Ma ei saa aru mis vahet on kui nt. mängija sülitab teise mängijal peale, mille puhul saaks pärast videolindilt vaadata ja karistusi jagada ja divingud peab kohtunik kohapeal lahendama (mis olgem ausad arvestades mängu kiirust ja kukkujate professionaalsust on suhteliselt võimatu).

minu arust ütlesid viimase lausega kõik ära,mis öelda vaja.;)

Drakestone
21.05.04, 21:02
Täna tehti väike muudatus statistilise poole pealt. Nimelt arvas rahvusvaheline jalgpalliliit Fifa enda ridadesse järjekordse jalgpalliliidu. Selleks on nimelt Uus-Kaledoonia. Minu andmete põhjal paikneb see saar Austraaliast idas ja kõige eelduste kohaselt hakkab osalema Okeaania tsoonis. Teatavasti olevat endine Prantsusmaa koondislane Christian Karembeu just sealt saarelt pärit:P Prantsuse kontrolli all olevast Uus-Kaledooniast sai FIFA 205. liige.

Edson
26.05.04, 11:52
Reeglite muutmisse tuleks suhtuda väga konservatiivselt. Kuldse- ja hõbedase värava leiutamine oli ju täielik fiasko. Samas väravavahile antud tagasisöödu kätte võtmise keelamine on osutunud väga õigeks otsuseks. Aga pigem siiski reeglite muutmisel olla ettevaatlik. Viikide kaotamine on absurd, mida ei hakka kommenteerimagi.

Leian, et jalgpalli arengut pidurdab praegu kohtunike tegevus. Mäng on muutunud tunduvalt kiiremaks ja 1-st väljakukohtunikust ei piisa, et kõiki olukordi objektiivselt ja õieti hinnata. Väiksemad apsud võib ju andeks anda aga liiga tihti on olukordi kus selgelt paremad meeskonnad kaotavad kohtunike ränkade eksimuste tõttu. Lahenduseks oleks teise väljakukohtuniku lisamine või videokorduste kasutuselevõtt kohtunike poolt segaste olukordade hindamisel. See ei muudaks ju sisuliselt jalgpalli ega jalgpalli reegleid- mäng jääb ju samaks. Ilmselt jääks ka toorutsemist vähemaks. Praegu on 1-l väljakukohtunikul mängus liiga suur vastutus, millele paljud vastu ei pea ning tulemuseks on lihtsalt mängu rikkumine.

Even
26.05.04, 13:09
Originally posted by Edson

Väiksemad apsud võib ju andeks anda aga liiga tihti on olukordi kus selgelt paremad meeskonnad kaotavad kohtunike ränkade eksimuste tõttu

Ega alati ei pea võitma parem meeskond!:D

Drakestone
26.05.04, 13:27
Videokohtunik, nagu on seda jäähokis? Kuid minu arvates see rikuks ära jalgpalli võlu. Mäng muutuks \"tehiseks\". Üks variant muidugi oleks see, et mõlema värava taga oleks kohtunik, kes jälgiks hoolega, mis värava ja selle läheduses toimub. Tema ülesandeks jääks kahtlaste olukordade hindamine, mida väljakukohtunik ei märka. Ta otsustaks kas pall läks väravasse või mitte, kas ründaja tegi karistusalas vea või mitte, kas kaitsja puudutas palli karistusalas käega või mitte, kas ründaja lõi värava määruste päraselt või mitte jne. Väravatagune kohtunik ütleks väljakukohtunikule oma nägemuse olukorrast, mis väljakukohtunikule jäi märkamatuks. Nii saaks väljakukohtunik küsida temalt, mis toimus ja teha siis lõplik otsus olukorrast. See kahe väljakukohtuniku variant on kah tume maa ja see ei oleks enam see jalgpall, mis praegu. Mina pole selle pooldaja. Tuleks suurendada äärekohtunike vastutust ja anda neile suurem otsustamisvõime väljakul toimuvast. Nt ma olen näinud olukorda, kus tehti brutaalne viga, äärekohtunik tõstis lipu, kuid kohtunik laskis edasi mängida. Hiljem selgus, et rünnaku ohver oli saanud rängalt vigastada, kuid kohtuniku poolt mingeid sanktsioone ei järgnenud. Ilmselt kohtunik ei näinud olukorda täpselt.

vello99
26.05.04, 16:07
News - FIFA urged to ban heading after research shows it does cause brain damage

SYDNEY (AFP) - The headed goal with which Cristiano Ronaldo helped Manchester United win the English FA Cup final could become a thing of the past following evidence here that heading the ball does cause brain damage.
It has been suspected for years that it is the most dangerous ingredient of the world\'s most popular sport and a British court has even ruled that a former England star suffered brain damage as a result of repeatedly heading the ball during a long career.

But Australian neuropsychologist Rod Markham on Wednesday called on the world soccer regulator FIFA to ban heading after compiling what he believes is compelling evidence that it does cause brain damage.

Markham\'s review of published studies from around the world has concluded that brain and neck trauma ranging from minor aggravation to major damage can be caused by repeatedly heading a football.

The severity of injury depends on factors including the frequency of heading, the person\'s head mass, the size, speed and air pressure of the ball and the angle at which the head makes contact with the ball.

Investigations into the possible damage caused by heading have come up with mixed results, but Markham said his review of trials around the world had shown more evidence pointed towards brain injury than against it.

\"The worst problem occurs when a person head-butts somebody else\'s head or the goalpost, and they\'ve been shown to have the same impact on the brain as hitting concrete,\" said Markham, who is from Sydney.

\"But even with heading just the ball itself, over a period of time it seems these micro-impacts are cumulative.\"

In November 2002, a British coroner ruled former England international forward, Jeff Astle, had suffered neurological damage as a result of the repeated heading of balls during his career. He died in January that year aged only 59.

In one US study last year, male soccer players at high school, amateur and professional levels were found to have poorer attention, concentration, cognitive flexibility and general intellectual functioning than those who did not play soccer.

Those who said they headed balls more often were more impaired than players who did not use the technique as frequently.

\"I should like to request consideration of the banning of heading in all soccer matches played due to the cumulative and often acute and long-term brain injuries,\" Markham wrote in a letter to FIFA.

\"Your consideration of this matter is considered urgent.\"

In lieu of a ban, Markham suggested players could be made to wear protective headgear.

\"Even some sort of padding to the head would minimise the damage done,\" he said.

eston maravilha
26.05.04, 16:36
hahahahha
ei viitsinud seda möga isegi läbi lugeda.. mis siis kui pall juhuslikult vastu pead põrkad siis annavad punase või??

Edson
26.05.04, 17:20
Originally posted by rolandbu

Videokohtunik, nagu on seda jäähokis? Kuid minu arvates see rikuks ära jalgpalli võlu. Mäng muutuks \"tehiseks\". Üks variant muidugi oleks see, et mõlema värava taga oleks kohtunik, kes jälgiks hoolega, mis värava ja selle läheduses toimub. Tema ülesandeks jääks kahtlaste olukordade hindamine, mida väljakukohtunik ei märka. Ta otsustaks kas pall läks väravasse või mitte, kas ründaja tegi karistusalas vea või mitte, kas kaitsja puudutas palli karistusalas käega või mitte, kas ründaja lõi värava määruste päraselt või mitte jne. Väravatagune kohtunik ütleks väljakukohtunikule oma nägemuse olukorrast, mis väljakukohtunikule jäi märkamatuks. Nii saaks väljakukohtunik küsida temalt, mis toimus ja teha siis lõplik otsus olukorrast. See kahe väljakukohtuniku variant on kah tume maa ja see ei oleks enam see jalgpall, mis praegu. Mina pole selle pooldaja. Tuleks suurendada äärekohtunike vastutust ja anda neile suurem otsustamisvõime väljakul toimuvast. Nt ma olen näinud olukorda, kus tehti brutaalne viga, äärekohtunik tõstis lipu, kuid kohtunik laskis edasi mängida. Hiljem selgus, et rünnaku ohver oli saanud rängalt vigastada, kuid kohtuniku poolt mingeid sanktsioone ei järgnenud. Ilmselt kohtunik ei näinud olukorda täpselt.

Jep, nagu hokis. Väljakukohtuniku kõrva tuleks raadio teel kiire info kas pall käis üle väravajoone, kas viga oli karistusalas vms juhul. Seda võimalust läheb vaja mõni üksik kord mängu jooksul. See mängu \"tehiseks\" küll ei muuda. Küll aga aitab vastu võtta õigemaid otsuseid.

Teine variant on kaks väljakukohtunikku, neile kes kardavad tehnikat :). NBAs on 3 väljakukohtunikku ja mäng on täpselt sama, ei ütleks et kuidagi erineks kahe kohtunikuga FIBA mängudest.

Sull
26.05.04, 18:37
Milleks jätta üks asi lihtsaks ja armsaks kui seda saab keeruliseks ja tehnoloogiliseks ajada?
Peaga mäng on ajule halb? No toho tillae! Eriti mõnusad mehed. Ega vastasmängija tald põlves ka ülearu tervislik ei ole. Võiks ju mõistusele tulla, et jalgpall ja üldse sport toovad endaga kaasa vigastusi. Sport on sport, seda pole vaja ajad mingiks pehmeks lihavõttejäneste taidlemiseks. Kui jalgpallis peaga mäng keelatakse ära sest see tervisele halb, siis tea kas poksis ei tohi ka varsti enam vastast näkku lüüa.

vaikiv mees
24.10.05, 15:02
nüüd tahavad
kohtunikud ise (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_prem/4364578.stm) väravajoone-süsteemi, sest neil on juba endal kõrini kannataja-poole halinast(viimati siis Boro WHU vastu),
kui palli sees on andur, siis pole iga kord kuhugi ekraani juurde vaja joosta,

tennises on ju lõpuks täiesti tavaline, et kui fotosilm fikseerib pallinguvea, siis ei mölise isegi õed Williamsid, kellel tihti ütlemist, kui kohtunik nende meelest eksind on

Algselt postitas vello99

vello99
22.11.05, 20:49
Aeg-ajalt ma mõtlen, et Sepp Blatter on välja mõeldud tegelane, aga ei...

Hümnide keelamise plaan enne mängu algust (http://www.football365.com/news/story_169304.shtml)

Samuti kõva idee on kohustada mängijaid pärast mängu kätlema (tuues ise näiteks Türgi-Sveitsi mängu (!!!)). Huvitav kas ta ise oleks jäänud Atatürkiga kätlema või leekinud müntide sajus nagu tuulispask...

mcnamara
14.12.05, 12:22
Leipzigis räägiti Euroopa jalgpalli tulevikust. (http://football.guardian.co.uk/comment/story/0,9753,1666594,00.html)
Härra Richard Caborn ja UEFA üritavad muuta mõningaid põhimõtteid, kuidas jalgpall siin kontinendil toimib.
Toon siia lühidalt inglise keeles ka need põhipunktid, mille artikkel välja toob:
a. The ownership and control of clubs, including \"preventing unsuitable owners/management from being involved in the game.\"
b. Players\' wages, to encourage good financial management and \"help achieve an appropriate level of competitive balance\" between clubs.
c. Agents, whose activities are to be \"transparent\".
d. The encouragement of safe stadiums.
e. How to encourage more people to play, which requires \"an appropriate level of funding\" from the top level to the recreational level of the game.
f. A more even distribution of European football\'s money - \"to encourage the sharing of part of the revenue and help achieve an appropriate level of solidarity between all levels and areas of football.\"

Meeldib mulle muidugi see mõte, et jalgpalli ei tohiks pidada puhtaks meelelahutuseks, vaid siduda ta pigem sotsiaalsete ja hariduslike aspektidega. Rohkem raha rohujuuretasandile.
Samas ei saa UEFA loobuda oma Meistrite Liiga tsirkusest, sest see tähendaks kohe tippklubide jalgalaskmist.

jyriöö
14.12.05, 14:31
Samas toob Meistrite Liiga korraliku kopika ka UEFA-le, mis hiljem suures osas just nö rohujuuretasandile läheb. Suurturniiride/klubide hoidmine UEFA juures on kogu praeguse skeemi juures üsna elulise tähtsusega. Mis puutub aga nendesse soovitustesse, siis enamik tundub olevat just selliste valdkondadega seotud, kuhu UEFAl endal on üsna keeruline sekkuda.

vello99
15.12.05, 15:28
Passiivne/aktiivne suluseis, väravavahile söötmise keeld jms. Homme saab siis 10 aastat sündmusest, mis tõenäoliselt on muutnud jalgpalli rohkem kui arvata võis ja vähem kui kardeti (krt, tsipa segaselt tuli välja):

10 aastat Bosmanist (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/4528732.stm)

mcnamara
30.12.05, 11:18
Üle-euroopaline käpp on väljatöötamisel. (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/4568308.stm)
Loodetavasti õnnestub kokku leppida.

god
30.12.05, 21:45
varsti kunagi tulevikus tuleb nagu jäähokkis, kui on kahe mängija vahel probleem siis lahendavad omavahel ära ;)

Devil
31.12.05, 00:12
Khmm, selle palga asjus ma arvan, et leitakse nkn võimalus, kuidas seda raha ikkagi parimate mängijateni toimetada.

Mõnuagent 007
31.12.05, 09:54
Algselt postitas Devil

Khmm, selle palga asjus ma arvan, et leitakse nkn võimalus, kuidas seda raha ikkagi parimate mängijateni toimetada.
just. tuleb mingi meeletult segane preemiasüsteem :) v hakatakse reklaamiandjate poolt lisaks klubile osa raha otse mängijatele maksma. v hakatakse müüma jooke mängu ajal ning taara saavad mängijad endale.

Jaan
01.01.06, 20:03
Algselt postitas mcnamara

Üle-euroopaline käpp on väljatöötamisel. (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/4568308.stm)
Loodetavasti õnnestub kokku leppida.

Ebareaalne. Kuidas oleks see kooskõlas Euroopa Liidu tööalaste säädustega?

budu
02.03.06, 20:41
kas just siia teemasse sobiv aga ikkagi

Blatter sooviks 16 klubiga liigasid

FIFA president Sepp Blatter on veendunud, et tulevik kuulub 16 klubist koosnevatele liigadele. Presidendi
arvates vähendaks selline formaat hooajal peetavate mängude arvu ja lubaks mängijatel rohkem puhkeaega. \"Kuusteist klubi oleks ideaalne,\" teatas Blatter usutluses Saksa päevalehele Bild. \"Turg ja mängijad ei suuda tulevikus välja kannatada nii palju jalgpalli kui praegu,\" on FIFA juht veendunud. Saksa Bundesligas mängib praegu 18 meeskonda, Inglise Premier League\'is, Prantsuse, Itaalia ja Hispaania liigas 20 meeskonda.

Blatter lubas, et FIFA hakkab riikidele liigade kokkutõmbamiseks survet avaldama ning diskussioon avatakse tuleval aastal. \"Liigamängude vähendamine aitaks tasakaalustada klubi- ja koondisejalgpalli kalendrit ning annaks mängijatele senisest rohkem hingetõmbeaega,\" sõnas Blatter. \"Sellise ettepaneku poolt on ka enamik klubisid, oodatakse vaid FIFA korraldust.\"

ei kujutaks ette et inglise liigas vaid 16 meeskonda

vincent
03.03.06, 00:21
Väiksema meeskondade arvuga harjub ühe, max kahe aasta jooksul ilusti ära. Poleks arvanud, et seda iial ütlen, aga siinkohal tuleb Blatteriga isegi nõus olla - viimastel hooaegadel on ikka juba väga selgelt näha, et mehed lihtsalt ei püsi koos enam. Spordi idee ei peaks olema mängijaid maha tappa või sandiks teha. Praegu on mäng mängu otsa - liiga, kõikvõimalikud karikad, eurosarjad, koondisemängud, sõprusmängud jne. Muuhulgas ka mängude väärtus devalveerub - ei jõuagi enam suuri vastasseise oodata, sest kõigepealt tuleb veel eelmisele kohtumisele kaasa elada ja siis kohe otsa tuleb järgmine ja järgmine ja... Mäng kui sündmus kaob lihtsalt ära. Ja enne kohtumist pole põhiteemaks enam taktika, vaid küsimus, kes seekord eemale peab jääma ja keda ehk veel õnnestuks kokku lappida. Kas me sellist Eestit tahtsime. :(
Nii et kahe käega vähendamise poolt.

marcello
03.03.06, 02:38
20-lt 16-le vähendaks mängude arvu 38-lt 30-le.Pole just suur number.Omanikel ka huvid mängus.augud kalendris täidetaks näiteks sõpruskohtumistega.
Ise ka poolt,et arvu vähendataks,Kindlasti kannatab nii mõnegi koondise mängukvaliteet MM-il kuna nende põhitegijad on teinud kaasa täisprogrammi liigas,karikas (mõnes liigas isegi kaks karikasarja) ja euroopas+ veel koondise ettevalmistusse kuuluvad sõprus/kontrollkohtumised.
Kas 8 mängu vähem on piisav,et olukord paraneks?

mcnamara
03.03.06, 09:55
Algselt postitas vincent

Seda on lihtne öelda sellise meeskonna toetajal, keda ei ähvarada kõrgemast liigast välja langemine. Minu hinnangul viivad sellised sammud pisitasa elitarismi suunas - liigasid hakatakse sulgema, väiksematel klubidel kaotatakse seega igasugused võimalused tippliigasse pürgida. Lõpptulemuseks ka riigisiseselt see superklubide suletud euroliiga ekvivalent, mille tekkimist UEFA on seni suutnud oma oskusliku tegevusega kenasti edasi lükata.
Suletud liigade jubedust me Põhja-Ameerika näidete varal teame: meeskonnad kaotavad oma näo, kehvemaid hakatakse \"järele aitama\" ja tugevamate võimalusi pärsitakse. Pikapeale kaotavad klubid sidemed kogukonnaga ja neid müüakse parema kasumi nimel kasvõi teise maailma otsa. Chelsea kolib Pekingi ja ManU näiteks Dubaisse.

Minu meelest ei ole näiteks Premieri puhul probleem mitte mängude arvus, vaid selles, et igast jumala mängust on vaja meediasündmus teha ja iga mängu on iga hinna eest vaja teleris näidata. Kuigi tihtipeale midagi tõesti vaadata ei ole ja staadionitele jäävad isegi tõsised fännid tulemata, sest Sky ju näitab.

kympa10
03.03.06, 10:07
Algselt postitas budulojus

ei kujutaks ette et inglise liigas vaid 16 meeskonda

ei kujutanud ka ette, et FA Cup\'is kordusmängudele enam kohta ei leitud, aga nii oli

ilmselt leiab ettepanek üsna palju vastuseisu, sest jalgpalliäris muutuvad paljude osapoolte rahavood tunduvalt väiksemaks
ise olen siiski poolt, kuid loomulikult tuleb seda teha samm-sammult (näit paar hooaega mängitakse 18 klubiga)

vincent
03.03.06, 12:54

Algselt postitas vincent

Seda on lihtne öelda sellise meeskonna toetajal, keda ei ähvarada kõrgemast liigast välja langemine. Minu hinnangul viivad sellised sammud pisitasa elitarismi suunas - liigasid hakatakse sulgema, väiksematel klubidel kaotatakse seega igasugused võimalused tippliigasse pürgida. Lõpptulemuseks ka riigisiseselt see superklubide suletud euroliiga ekvivalent, mille tekkimist UEFA on seni suutnud oma oskusliku tegevusega kenasti edasi lükata.
Suletud liigade jubedust me Põhja-Ameerika näidete varal teame: meeskonnad kaotavad oma näo, kehvemaid hakatakse \"järele aitama\" ja tugevamate võimalusi pärsitakse. Pikapeale kaotavad klubid sidemed kogukonnaga ja neid müüakse parema kasumi nimel kasvõi teise maailma otsa. Chelsea kolib Pekingi ja ManU näiteks Dubaisse.

Minu meelest ei ole näiteks Premieri puhul probleem mitte mängude arvus, vaid selles, et igast jumala mängust on vaja meediasündmus teha ja iga mängu on iga hinna eest vaja teleris näidata. Kuigi tihtipeale midagi tõesti vaadata ei ole ja staadionitele jäävad isegi tõsised fännid tulemata, sest Sky ju näitab.

Ma ei saa siiski päris hästi pihta sinu murele liigade sulgumise osas. Premier on tegelikult ju praegugi suhteliselt \"suletud\" liiga, enamjaolt ühed ja samad meeskonnad pundis. Aga sellest ja kõigist prognoosidest hoolimata tuleb igal aastal keegi, kes täiesti ootamatult ülemisse otsa välja ronib. Samas vajub nii mõnigi hooaja esimese poole üllataja uuel aastal ära, kusjuures üheks põhjuseks on kindlasti ka see, et neil ei ole igaks mänguks pingilt sama häid värskeid mehi võtta. Erinevalt tippklubist, kes ostab kasvõi kolme koosseisu jagu staare kokku - kui üks enam ei jõua, paneme järgmise platsile. Aga eks igaüks tahab põhis mängida ja punnitab selle nimel - kuni keha enam vastu ei pea ja tuleb järjekordne vigastus... Karikates mängitakse üldse mingite x-koosseisude ja 16-aastaste nagadega, sest põhimehed lihtsalt ei jõua. Ja karika väärtus devalveerub mühinal. Milleks?
Ahjaa, üks asi veel - mismoodi peaks liigasse pürgimine raskemaks muutuma? Piisab ju sellest, kui jätta tõusjate-väljakukkujate kohtade arv samaks. Simple. Ma ei näe küll põhjust nii sügavaks pessimismiks nagu sinu jutust välja tuleb.

Ning üldse - olgu äri ja vaatajanumbritega kuidas on, aga põhipoint on asja juures siiski ju see, et mängijad lihtsalt ei pea enam sellele koormusele füüsiliselt vastu. Kes sellest võidab? Ma isiklikult kannataks kergemini ära kasvõi ManU kukkumise Championshipi, selmet iga nädal mingile füsioterapeutide legomängule kaasa elada. Kuidagi kurb on. Aga noh, see muidugi kõigest minu tagasihoidlik arvamus, nagu kogu eelnev juttki.

mcnamara
03.03.06, 14:01
Algselt postitas vincent
Ma ei saa siiski päris hästi pihta sinu murele liigade sulgumise osas. Premier on tegelikult ju praegugi suhteliselt \"suletud\" liiga, enamjaolt ühed ja samad meeskonnad pundis. Aga sellest ja kõigist prognoosidest hoolimata tuleb igal aastal keegi, kes täiesti ootamatult ülemisse otsa välja ronib.

Suletud liiga all pean silmas sellist olukorda, kus keegi ei lange välja ja uusi tulijaid vastu ei võeta. Ei mingeid Wiganeid ühesõnaga. Suletud liigades saab kriteeriumiks olema, kas majandus on korras. Seega võidavad rikkad ja kaotavad vaesed, kellel pole enam mingit lootustki kõrgemale jõuda.
Vähendatud arvuga meeskondade puhul lähevad paanikasse paljud pikka aega Premieris olesklenud klubid, kes hooaja lõpuks reeglina teise kümne algusse-keskpaika maanduvad. Nende tulevik on suure kahtluse all. Kõrgemast liigast langemine võib kaasa tuua pika, võib-olla väga pika virelemise madalamal. Näiteid on Inglismaal küll ja küll. Forest, Sheffield W, Coventry. Sarnane saatus võiks oodata Evertoni, Villat, lihtsalt paari nime mainides.

Algselt postitas vincent
Karikates mängitakse üldse mingite x-koosseisude ja 16-aastaste nagadega, sest põhimehed lihtsalt ei jõua. Ja karika väärtus devalveerub mühinal. Milleks?

Suuresti müüt. Puudutab Inglismaal peamiselt liigakarika esimesi ringe. Ei ole näinud, et keegi peale Chelsea mujal käesoleval hooajal FA karikas põhimeesteta mänginud oleks.

Algselt postitas vincent
Ahjaa, üks asi veel - mismoodi peaks liigasse pürgimine raskemaks muutuma? Piisab ju sellest, kui jätta tõusjate-väljakukkujate kohtade arv samaks. Simple. Ma ei näe küll põhjust nii sügavaks pessimismiks nagu sinu jutust välja tuleb.

Pole see nii simpel midagi. Päris mitut klubi ootaks Premierist langemisel ees pankrotioht. Sellise võimalusega pole lihtsalt arvestatud.

Algselt postitas vincent
Ning üldse - olgu äri ja vaatajanumbritega kuidas on, aga põhipoint on asja juures siiski ju see, et mängijad lihtsalt ei pea enam sellele koormusele füüsiliselt vastu. Kes sellest võidab?

Lõpuks võidab ikka see, kellel on kõige rohkem ressursse. Igasuguse süsteemi korral.

skint
03.03.06, 15:10
Hmm, ka üldise jalgpalli alt leiab midagi asjalikku...

Pean suures osas nõustuma mcnamaraga. 16 oleks täiesti mõeldamatu, 18 äkki veel kuidagi, kuigi ei pooldaks sedagi.. ei ole ju eriti palju aega möödunud sellest, kui kõrgeimas divisjonis mängis 22 klubi (siin ja edaspidi - Inglismaa näide). Mõne jaoks võib see ju olla küll igavik, sest 22lt klubilt tippseltskonnas mindi 20le üle ajavahemikus 1987-89 (st üks hooaeg mängiti 21 tiimiga) ja siis taaskord aastast 1995 alates (1992-95 jälle 22), aga kui vaadata, et senine süsteem kehtis 1920ndast aastast, siis on see ju köki-möki. Ja olid siiski karikamängud kordusmängude ja kordusmängude kordusmängudega...

Vincentit küll tsiteerima ei hakka, kuid tema jutt väga vastuoluline. Suletud liiga või mitte, aga vähemalt hetkel on veel alt tulijatel mingigi võimalus kõrgemas seltskonnas kanda kinnitada (mille ühest küljest annab suures osas macca poolt kirutud Sky ning tema suur rahasüst, mis peaks kõikide loogikareeglite kohaselt olema märksa suurem kui see, mis kaotatakse mõne saja/tuhande fänni staadionile mitteilmumisel). Vincenti pakutud variant, et 16 meeskonna muhul jääks väljalangejate arv samaks, ei saaks kuidagi töötada - see tähendaks, et pea kõik Premieri meeskonnad heitleksid koha eest Euroopas (mis tähendab üha ja üha suuremaid kulutusi), kolm neist aga peaksid järgmisel hooajal pallima divaris, kus sellise pay-rolliga oldaks mõne kuuga nii sügavas augus, et sellest välja ronimine oleks suht võimatu.
Edasi - jutt sellest kuidas väiksemad klubid pool hooaega suudavad ning sellele järgnev. Puha jama. Just meeskondade arvu vähendamise korral hakkaks v-o üha enam välja lööma see Vincenti pakutud olukord, kus suurklubid ostavad 3 koosseisu ja siis kõik punnitavad ja vigastavad end seetõttu. Praegu sellest pigem rääkida ei saa.
Ning viimane lõik - Championshipis on praeguse seisuga 46 mängu hooaja kohta, millele pika cup-runi juures võib veel kümmekond lisanduda. Kas seljuhul näeks vähem \"füsioterapeutide legomängu\"? Või oleks idee muuta ka Championship 16 meekonna divisjoniks ning sama ka League 1, League 2?? 64 92 asemel oleks muidugi tore ning ega nende 28 klubi poolehoidjad, kes seeläbi liigajalgpallist (ja suure tõenäosusega ka millestki palju enamast) ilma jääksid, võiksid ju ümber orienteeruda mõne suurema klubi fännamisele...:)

Viimases lõigus küll vähe üle pakutud, kuid siiski...

mikk
03.03.06, 17:31
Blatteri jutu taga on palju tema vana laulu - klubijalgpall vs koondisejalgpall. Seda teemat on ta kedranud aastaid. Ise arvan, et need Blatteri hirmud (et MM, EM ja koondisejalgpall) oma tähtsust kaotab, on selgelt liialdatud.

Kuigi ka mulle endale tundub, et jalgpalli on vahel liiga palju, tähendavad väiksemad liigad igaljuhul elitarismi suurenemist. Mcnamara ses suhtes nõus. Suletus ka suureneb ja väiksemate klubide võimalused kõrgemal tasemel pallida vähenevad.

mcnamara
28.03.06, 12:33
Mõistuse hääl. (http://www.timesonline.co.uk/article/0,,27-2106901,00.html)
Tõepoolest, kui see nn G14 hakkab keelduma mängijaid koondistesse laskmast, on vaja kehtestada kõige karmimad sanktsioonid.

Jasper
28.03.06, 12:53

Tõepoolest, kui see nn G14 hakkab keelduma mängijaid koondistesse laskmast, on vaja kehtestada kõige karmimad sanktsioonid.
Kas koondis(noh mingi vastav organisatsioon) ei ole kohustatud maksma ise palka mängijatele, kes vigastavad ennast koondisemängudes? Ja kes võttis vastu otsuse surendada tippliigasid?

mcnamara
28.03.06, 14:18
Algselt postitas Jasper

Kas koondis(noh mingi vastav organisatsioon) ei ole kohustatud maksma ise palka mängijatele, kes vigastavad ennast koondisemängudes? Ja kes võttis vastu otsuse surendada tippliigasid?

See, et (teoorias) mingisugune Liverpooli sarnane miljonäridekamp nõuab näiteks Burkina Faso jalgpalliliidult palga maksmist miljoneid teenivale jalgpallurile, on absurdsuse tipp.

Jasper
28.03.06, 14:35

Algselt postitas Jasper

See, et (teoorias) mingisugune Liverpooli sarnane miljonäridekamp nõuab näiteks Burkina Faso jalgpalliliidult palga maksmist miljoneid teenivale jalgpallurile, on absurdsuse tipp.
Ei mina saa aru miks riik peaks omandama suuremad mängijaõigused lihtsalt kodakondusega. Klubi on võimalus siiski valida teatud piirangutega ja leping on võimalik ka vastav teha. Ma ei usu, et mõni klubi loobub palkamast andekat mängijat kui too küsib väikest palka, kuid õigust esindada oma riiki.

mcnamara
28.03.06, 14:45
Algselt postitas Jasper
Ei mina saa aru miks riik peaks omandama suuremad mängijaõigused lihtsalt kodakondusega. Klubi on võimalus siiski valida teatud piirangutega ja leping on võimalik ka vastav teha. Ma ei usu, et mõni klubi loobub palkamast andekat mängijat kui too küsib väikest palka, kuid õigust esindada oma riiki.

Viimase lause puhul tuleb vist öelda: otsi lolli.
Mina ei saa aru, mis mängijaõigustest sa räägid. Asjale lähenemine on minu seisukohalt täiesti vale. Kodumaa esindamine on auasi.
Maailmas on väga palju riike, väga erinevate võimalustega jalgpalliliite. Võib-olla tõesti suudab Inglismaa või Itaalia jalgpalliliit kõik kulud kanda ja igale mängijale peale maksta iga koondisega veedetud päeva eest. Ma kahtlen, kas Eesti või Togo on selleks võimelised.
Sellised sammud viivad jälle selleni, et on nö priviligeeritud klass ja siis on ülejäänud. Kas hakkab välismaal mängiv eestlane kodumaad esindama, kui talle igapäevast palka maksev klubi seda keelata saab? Teiste spordialade seas on olemas näiteid, et ei.
Mis mõte on sel juhul rahvusvahelisel koondisejalgpallil üldse? Las rikkurid toksivad aasta läbi omavahel ja rahval on lõbu laialt. Mina sellist jalgpalli ei taha.

Jasper
28.03.06, 15:34
Otsingi lolli, kes seaks selle auasja rahast kõrgemale. Initsiatiiv peaks ikka tulema mängijate poolt(mitte Toyota Cupi läbisuruvalt organisatsioonilt), sest see on nende valik. Tore oleks muidugi kuulda mõnda väidet proffesionalselt mängijalt.
Ntx Redondo nimeline mees loobus oma palgast Milanis, kui ta vigastatud oli...lihtsalt isiklikul initsiatiivil, kuna arvas, et pole seda ära teeninud.

Minu jaoks on klubijalgpall lihtsalt suurema au sees. Kõik need libakodakondsused ja üldse fakt, et sünd on minu silmis täiesti suvaline juhus, ei tekita just eriti mingit erilist adrenaliini.

mcnamara
28.03.06, 15:44
Algselt postitas Jasper
Minu jaoks on klubijalgpall lihtsalt suurema au sees. Kõik need libakodakondsused ja üldse fakt, et sünd on minu silmis täiesti suvaline juhus, ei tekita just eriti mingit erilist adrenaliini.

Sellise piiratud maailmavaatega pole lihtsalt võimalik vaielda. Ma siiski soovitaksin sul enne koondiste tasemel jalgpalli ärakaotamist see Argentiina või kasvõi Eesti koondise tulihingelisele fännile selgeks teha, miks peaks talle oluline olema ainult AC Milani või Barcelona käekäik. Kui seda suudad, siis kõlbad G14 ridades FIFA vastu võitlejaks isegi. Julgen siiski edukuses kahelda.

Jasper
28.03.06, 16:20

Algselt postitas Jasper

Sellise piiratud maailmavaatega pole lihtsalt võimalik vaielda. Ma siiski soovitaksin sul enne koondiste tasemel jalgpalli ärakaotamist see Argentiina või kasvõi Eesti koondise tulihingelisele fännile selgeks teha, miks peaks talle oluline olema ainult AC Milani või Barcelona käekäik. Kui seda suudad, siis kõlbad G14 ridades FIFA vastu võitlejaks isegi. Julgen siiski edukuses kahelda.
Ja tulihingeline koondise fänn on siis avara maailmavaatega?
Mina seda ei kaotaks. Annaks valiku mängijatele, kes ise otsustavad. Musta stsenaariumi puhul näeks süüd nende valikus.

mcnamara
28.03.06, 16:27
Algselt postitas Jasper
Ja tulihingeline koondise fänn on siis avara maailmavaatega?
Mina seda ei kaotaks. Annaks valiku mängijatele, kes ise otsustavad. Musta stsenaariumi puhul näeks süüd nende valikus.

Seni on mõlemale (nii klubidele kui koondistele) ruumi jätkunud ja minu hinnangul peab jätkuma ka edaspidi.
Sellest mängijatele valiku andmisest ma jälle hästi aru ei saa. Kes korraldab võistlusi ja vastutab jalgpalli arengu eest maailmas? Klubid või FIFA? Ma ei tea ühtegi jalgpallivõistlust, mida korraldaks G14. Kõik koondiste ja klubide turniirid on FIFA ja tema allorganisatsioonide või siis omakorda viimaste allorganisatsioonide korraldada. Kas FIFA-l, UEFA-l (ja teistel piirkondlikel organitel) ning rahvuslikel assotsatsioonidel pole siis õigus teatud reegleid seada, kui nende õlul on kogu rahvusvahelise jalgpalli toimimine? Minu meelest on.
See G14 on puhas survegrupp, kes mitte millegi eest ei vastuta ja tegeleb üksnes raha kokku kühveldamisega. Kuidas saab ükski mängija ennast mingi sellise organisatsiooniga nagu ori siduda? Kas see on kellegi vaba valik?

Jasper
28.03.06, 17:06
Mina leian, et Fifa, Uefa ja teiste piirkondlike organisatsioonide vahel on tekkinud konkurents. Kõik võitlevad oma korraldatavate võistluste pärast. See on viinud mängude ülekülluseni ja nende palju kardetud vigastusteni.
Arvan ka, et osalemine ühel võistlusel ei tohi seada kohustusi teiseks võistluseks.
Mängijat, kes loobub palgast, et esindada kodumaad ei pea orjaks.

Edit: Muuseas hetkel püüan mõelda küsimusi Operi online-intervjuuks. Et saaks võimalikult täpse profesionaalse mängija arvamuse antud teemal on loomulikult ka abi oodatud.

Edit2: Enamat ma ei suutnud-Kes peab/peaks katma kulud(palk), kui mängija saab vigastada koondise mängu ajal?

mcnamara
31.03.06, 12:00
Sepp Blatter:
Blatter claims Europe\'s elite clubs, including Manchester United, Liverpool and Arsenal, are being greedy.
He said: \"I am irritated by G14. We had a chat before and then they dropped this bombshell.
\"Now they want even more money for the players they have pillaged from Africa and South America.\"
He continued: \"Fifa cannot do this. If Chelsea want money for Didier Drogba then the whole of Ivory Coast will go under.\"

Õigus.

Jasper
31.03.06, 12:11
Mind huvitab see, mis toimub kohtunikega-viimastes Cl mängudes on neil mingi raadioside või midagi. Kes on siis teisel pool ja mis on ta ülesanded?
Veel peaks mainima, et silmasin mingit uudist, kus FA soovib saada õigusi diver\'ite bännimiseks, mis väga teretulnud jällegi minu silmis.

Mõnuagent 007
31.03.06, 12:17

Sepp Blatter:
Blatter claims Europe\'s elite clubs, including Manchester United, Liverpool and Arsenal, are being greedy.
He said: \"I am irritated by G14. We had a chat before and then they dropped this bombshell.
\"Now they want even more money for the players they have pillaged from Africa and South America.\"
He continued: \"Fifa cannot do this. If Chelsea want money for Didier Drogba then the whole of Ivory Coast will go under.\"

Õigus.

hehe tglt on blatteril viimases lauses tõesti õigus, kuid naljakas on lugeda Blatteri ütlust, et keegi on \"greedy\".

Ootama jäädes uut Blatteri ideed turniiriks, kus selgitatakse taaskord mingi maailmameister või muu senises jalgpallis tõsiselt puudu olev tiitlivõitja

vincent
31.03.06, 16:40
Algselt postitas Jasper

Mind huvitab see, mis toimub kohtunikega-viimastes Cl mängudes on neil mingi raadioside või midagi. Kes on siis teisel pool ja mis on ta ülesanded?

Vana lugu (http://www.cnn.com/2006/SPORT/football/02/20/champions.officials/index.html?section=cnn_latest) juba. Teisel pool siis piirkohtunikud ja neljas kohtunik. Igati kaalumistvääriv idee minu meelest.

Ramm
31.03.06, 16:52
Pmst võiks mingi piiri panna mängijate palgale...hea oleks mingi 3x vähendada palgasummasi,sest hetkel mis saavad on ikka ulmelised..sport jäägu ikka spordi juurde..ja klubid ise saaksid kuhugi siis investeerida(või võlgasi kustutada)...vanasti mängiti ikka oma hobi jaoks ja lihtsalt meeldis..a nüüd minnakse sinna kus rohkem pappi köhitakse..see pole sport!

Kurat
07.04.06, 15:00
G14 madistab ikka. Kui nad oma kahtlustatava plaani peaks ellu viima, siis muutub kohalike liigade olukord ikka vägagi veidraks. Rahaahnus on ikka üks hirmus asi. :(

http://www.soccerway.com/news/2006/april/07/uefa-chief-remains-wary-of-g14-breakaway

Devil
06.06.06, 21:17
Nii, jäi silma yks lause Herr Tutki jutust SLÕhtulehe spordilisas:
\"Huvitav jälgida, kuidas rakendub 1. juunist jõustunud reeglitäiendus, mis ei luba mängu peatamise järel palli puutudes vastast provotseerida.\"

http://www.sloleht.ee/2006/06/05/sport/199116/

mida siin alla siis mõeldakse, kas kukkudes palli enda valdusse püüda a`la viga tehti ja ma hoian palli endale, et te ilma minuta edasi ei mängiks

või, et

palli kuhugi vastasmängijatest eemale lükata, palliga koos minema sörkida asetades mänguvahendi endale sobivasse paika jne. peale vilet, takistades nii kiiret lahtimängu? :O

Ise kisun viimase poole. Aga kinnitust või vastuväiteid paluks.

eston maravilha
07.06.06, 11:58
viimast on mõeldud

lorenzo
31.07.06, 16:12
nuud siis ka rassismi ja simuleerimise vastu meetmed (http://www.uefa.com/uefa/Keytopics/kind=512/newsId=440707.html)

Jasper
15.08.06, 21:28
Lugesin sellist asja:
Napoli made a good impression in the Trofeo Birra Moretti on Friday, defeating Inter 1-0 and losing to Juventus only after an American-style shoot-out. This is where players start running with the ball from 30 metres out and have six seconds to beat the goalkeeper.
channel4

Mina kuulsin sellisest süsteemist esimest korda. On see kuskil ka ametlik(USA-s?) ja mida te üldse selle kohta oskate rääkida?

Edit: Siit peaks näiteid nägema (http://www.uploading.com/?get=14YECKDF)
Ja kui ütleb, et \"all slots from your country bla-bla\" siis siit saab abi (http://anonymouse.org/anonwww.html)

Chaqueta
17.08.06, 21:53
Algselt postitas Jasper

Lugesin sellist asja:
Napoli made a good impression in the Trofeo Birra Moretti on Friday, defeating Inter 1-0 and losing to Juventus only after an American-style shoot-out. This is where players start running with the ball from 30 metres out and have six seconds to beat the goalkeeper.
channel4

Mina kuulsin sellisest süsteemist esimest korda. On see kuskil ka ametlik(USA-s?) ja mida te üldse selle kohta oskate rääkida?

Edit: Siit peaks näiteid nägema (http://www.uploading.com/?get=14YECKDF)
Ja kui ütleb, et \"all slots from your country bla-bla\" siis siit saab abi (http://anonymouse.org/anonwww.html)
Kusjuures ma olen paar aastat tagasi eurospordi pealt näinud ka mingit sõpruskohtumist, kus võitja selgitati nii, et keskjoone juurest hakkas mängija tulema ja aega oli siis 7 sek.

Jaan
17.08.06, 22:21
MLS kasutas seda algaastatel. Ehk siis mingi 1996-98(?)

Tauri---123
18.08.06, 10:37
kõik võik jääda endiseks!:(

eston maravilha
18.08.06, 12:15
selleks osta endale tuunitud deLorean dmc 10 ja sõida ajas tagasi umbes aastasse 1860

Jasper
23.08.06, 13:40
Kas on tõesti nii, et nüüdsest peab kohtunik katkestama mängu kui keegi vigaselt platsil lamab ning fair play on ajalugu?:oih:

eston maravilha
23.08.06, 14:49
jah. see ongi fair play. aga ainult inglismaal

Mõnuagent 007
27.09.06, 18:04
http://sports.yahoo.com/sow/news?slug=reu-blatter&prov=reuters&type=lgns

See mees on ikka täiesti lauslammas ju :S

vaikiv mees
27.09.06, 18:56
http://sports.yahoo.com/sow/news?slug=reu-blatter&prov=reuters&type=lgns

See mees on ikka täiesti lauslammas ju :S

no selles on tal pigem tuline 6igus, et kui MM-finaali otsustab pendlaseeria, siis on see pigem kahetsusvaarne

see on palju parem idee, kui Blatteri eelmine, iga viigi (ka siis, kui pole play-off) puhul penaltite peale minna, siis ainult neid harjutataksi ja tapetaks aega

Täpselt sama kahetsusväärne on see kogu play-offi vältel.

muidugi on, sellet6ttu meeldib mulle alagrupifaas tavaliselt palju rohkem

Jasper
27.09.06, 19:16
no selles on tal pigem tuline 6igus, et kui MM-finaali otsustab pendlaseeria, siis on see pigem kahetsusvaarne

Mõnuagent 007
27.09.06, 19:26

kahetsusväärne on ka see, et vahepeal võidetakse ainult üe väravalise eduga

vaikiv mees
27.09.06, 20:08
Kas on tõesti nii, et nüüdsest peab kohtunik katkestama mängu kui keegi vigaselt platsil lamab ning fair play on ajalugu?:oih:

ei ole ajalugu, see on palju rohkem fair-play kui maas vingerdada ja proovida sellega vastase runnakuid pidurdada

Blatter (http://tvnz.co.nz/view/page/417227/775103):

FIFA president Sepp Blatter criticised the growing practice by players of feigning injury in an attempt to pressurise their opponents into kicking the ball into touch to stop a promising attack.
"Lying on the ground and pretending to be injured is just abusing (the convention) of stopping play for injury," said Blatter.

mcnamara
28.09.06, 09:09
Mina olen Blatteriga täiesti nõus: MM-finaal ei tohiks lõppeda pendlaseeriaga. Samas on mõistusevastane, kui finaalis kehtivad teised reeglid kui näiteks poolfinaalis või 3. koha mängus.
Aga vestluse avamine selle teema ümber on teretulnud.

Sajets
28.09.06, 10:31
ei ole ajalugu, see on palju rohkem fair-play kui maas vingerdada ja proovida sellega vastase runnakuid pidurdada

[/i]

Täiesti nõus... kui ikka raibe niisama maas aeleb ilma põhjusetta, siis mängija küll ei peaks palli mängu panema. Tavaliselt need aelejad ajavad end püsti peale seda kui näevad et keegi ei hakka palli välja lööma. Pallivaldaja mängib olukorra lõpuni ja kui kohtunik leiab, et peab ise mängu peatama, siis ta teeb seda.

Sest no kui sul on ikka jalg puru või pea lõhki, siis sa ei rullu seal nagu sügeliste käes nagu tavaliselt mängijad praktiseerivad seda. Ikka ühelt küljelt teisele ja tagasi.

lorenzo
28.09.06, 10:37
kuda teete kindlaks et mangijal toesti midagi viga on? FIFA voi UEFA poolsed arstid mangudele, kes annavad kohe kohtunikule marku kui tosine vigastus on?

Mõnuagent 007
28.09.06, 10:45
kuda teete kindlaks et mangijal toesti midagi viga on? FIFA voi UEFA poolsed arstid mangudele, kes annavad kohe kohtunikule marku kui tosine vigastus on?

Lihtne. Allpool Saksamaa-Holland-Inglismaa telge teesklevad, ülejäänud mitte.

vaikiv mees
28.09.06, 10:54
no kohtunikul oli nii enne kui ka nüüd õigus ja kohustus sekkuda, kui on tehtud vilistamisväärt viga ja isegi kui mängija palli auti pani, otsustas ju ikkagi kohtunik, kas lubada arstid väljakule või mitte
(muidugi on olnud ka kahetsusväärseid eksitusi, kus mängijal tuvastatakse hiljem luumurd ja selle põhjustaja ei saanud kollast kaartigi)

ikkagi mulle sellised ei meeldi, kes siis, kui talle oma arust viga on tehtud, igaksjuhuks palli peale viskuvad selle peaaegu sülle haarates- nüüd kohtunik Peab vilistama- kes aga mõnikord ka endale kindlaks jääb, hoopis käega mängu vilistab ja palli vastasele annab

Sajets
28.09.06, 11:18
Las mängu peatamine olla kohtuniku otsus. Ükskõik kas siis peatamise põhjus oli õige või mitte, aga kohtunik on mängu algus ja lõpp. Mina ei leia, et mängija peaks ise selle palli välja lööma, sest kui kohtunik ei suuda tuvastada, kas on tegu tõsise vigastusega või lihtsalt teesklemisega, siis kuidas seda peaks aru saama vasturünnakule tormav vastasmängija? Ei saagi. Seega las otsus jääb kohtunikule ja kui sa ise soodsa väravavõimaluse ära munad palli välja lüües, siis oled ise süüdi. Ja kui selle ära kasutad ja vastane teeskleb, siis on ta ehk järgmine või ülejärgmine kord targem. Kui aga ekslikult mängu ei peatata, siis shit happens ja see on kohtuniku südametunnistusel.

Kokkuvõtteks - pole mõtet süüd laiali jagama hakata kui lihtne ja ka kõige adekvaatsem oleks anda vastutus kohtunikele. Selleks nad ju seal on... et olukorda objektiivselt hinnata.

mcnamara
30.09.06, 13:04
David Lacey: (http://football.guardian.co.uk/Columnists/Column/0,,1884456,00.html)The only way to decide football matches is by playing football. Anything else demeans the game.

Martin
30.09.06, 13:18
David Lacey: (http://football.guardian.co.uk/Columnists/Column/0,,1884456,00.html)The only way to decide football matches is by playing football. Anything else demeans the game.
Täiesti mõttetu jutt. Lazy journalism.

Ainuke mõeldav alternatiiv on alustada lisaega üheksa mehega ja teist lisaaega seitsme mehega ja siis mängida kuni väravani. Mis on juba iseenesest tegelikult idiootne, kuid vähemalt midagi.

mcnamara
21.10.06, 13:23
Platini platvormist. (http://blogs.guardian.co.uk/sport/2006/10/21/platini_plans_to_reduce_englan.html)
Igati sümpaatsed mõtted. Kindlasti vajab UEFA uut juhti - Johansson, efektiivne president küll, ei saa jätkata igavesti.

Nurmekas
21.10.06, 21:44
Naljakas, nagu artikkliski viidati, sarnaneb Platini võimule pürgimise viis Blatteri omale - populism - võtta kõvematelt liigadelt 4. CLi koht ning jagada see Levadiate, Wislade jne vahel - selle võttega siis püütakse UEFA 52 kahe liikmesriigi seas väiksemate hääli.

Samas soovib ta endale abimeheks G14 juhti David Deini, kellele ülalmainitud häältepüüdmis nõks ei saa kohe kindlasti mitte meeldida.

Tea, kas see on omamoodi jõudude tasakaal või lihtsalt ühele poolele tühjade lubaduste jagamine.

mcnamara
03.11.06, 15:17
Kuus pluss viis süsteem. (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/internationals/6111804.stm)
Meeldiks. Väga.

lorenzo
03.11.06, 15:26
Kuus pluss viis süsteem. (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/internationals/6111804.stm)
Meeldiks. Väga.

njaa, tore ta ju on, aga... kuidas seda rakendada, mis ajast alates? kas need klubid, kes hetkel omavad palju voormangijaid, kas nad peavad oma voorlegionaare maha hakkama muuma? ja mis saab sel juhul jalgpalli globaliseerumisest? aafrika jalgpall ju hetkel selle UEFA ja Euroopa najal pusibki, et enamus mehi Euroopa klubides pallimas. vaga palju kusimusi tekib ikka sellega seoses kohe.

Jasper
03.11.06, 15:33
Vaba tööjõu liikumine EU maades...

mcnamara
03.11.06, 15:42
Vaba tööjõu liikumine EU maades...

See idee ongi liiga ilus, et seda täide viia. Ma lihtsalt naudin juba paljalt seda mõtet - Wenger peab otsima kuus inglast väljakule. Heh...
Tegelikult ei ole see mingi lahendus. Homegrown tähendab lihtsalt oma meeskonna kasvandikku, kes on mingi teatud perioodi akadeemias palli löönud. Rahvusega pole seal midagi pistmist.

Jasper
03.11.06, 19:06
Homegrown tähendab lihtsalt oma meeskonna kasvandikku, kes on mingi teatud perioodi akadeemias palli löönud. Rahvusega pole seal midagi pistmist.

Minu paha. Vaatan neid uudiseid tihtipeale liiga pealiskaudselt. Aga suhtun skeptiliselt vaata et kõikidesse reeglite muutmistesse sel suunal. Meenub üks G. W. Bushi tsitaat, mis oli vist Sleep'i allkirjaks.

lorenzo
21.11.06, 15:41
nagu naha, siis Premieris tahetakse need videokordused siiski karmiks reaalsuseks teha. eks saab siis naha. ise olen samuti hetkel poolt.

jyriöö
21.11.06, 16:07
No lõplik otsus on ikkagi FIFA taga ja Blatter on siiani usinalt oma vastuseisu kinnitanud. Esialgu esitatakse vist taotlus ainult nö "väravajooneintsidentide" kohta. Kui Mendese moment välja jätta, siis Premieris nagu ei meenugi viimasel ajal hulle möödalaskmisi selles osas. Pigem on ikka vingutud pennalde ja punaste kaartide puhul, kus videokorduste kasutamine siiski ilmselt mägede taga.

lorenzo
21.11.06, 16:11
samas kui lubatakse, siis ka see on juba suur voit videokorduste pooldajatele. sealt edasi on juba kergem koik kahtlased asjad videokordusteni viia

Jasper
01.12.06, 17:01
Selline tehnika väravajoone suhtes testimisel (http://www.channel4.com/sport/football_italia/nov29g.html)
(Y)

Galliani:"...I reminded them of our commitment and also the UEFA rules: from next season we must have three young players from the youth sector in the squad of 25 players, and from the 2008/09 season we must have four lads."
Milani koduka artikkel, kus antud lause sees (http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=36454)

Oskab keegi seda juttu reeglilingiga kinnitada? Pole päris 6+5 süsteem, aga suund on sama.

vincent
06.12.06, 14:10
Blatter pakkus klubihooaja alguseks välja veebruari lõpu, mängud võiksid kesta novembri lõpuni. Rahvuskoondiste tiitlivõistluste valikkohtumiste pidamiseks saaks tema arvates kasutada näiteks kolme talvise puhkusekuu sisse jäävat aega.
Ehk siis geeniuse järjekordne mõttevälgatus (http://www.epl.ee/artikkel/365510). Kõik jaanuaris Lillekülla! http://www.freesmileys.org/emo/violent001.gif

mcnamara
06.12.06, 16:22
Kõik jaanuaris Lillekülla! http://www.freesmileys.org/emo/violent001.gif

Kui hooaeg algab veebruaris ja lõpeb novembris, siis miks peaks jaanuaris Lillekülla minema?
Ettepanek mulle tegelikult ei meeldi. Peamiselt seetõttu, et suvi on suurvõistluste aeg ja üleüldine klubihooaeg segaks neid päris koledasti. Samas - vaheaeg peaks talvel igas liigas olema.

vincent
06.12.06, 16:26
miks peaks jaanuaris Lillekülla minema?

Rahvuskoondiste tiitlivõistluste valikkohtumiste pidamiseks saaks tema arvates kasutada näiteks kolme talvise puhkusekuu sisse jäävat aega.

:kratsti: khm...

mcnamara
06.12.06, 16:52
:kratsti: khm...

Mnjah. Parteiasjad on nüüd nii esiplaanil, et mõistus enam neid vutiasju ei võta. Vabandust.

eston maravilha
06.12.06, 17:15
Samas - vaheaeg peaks talvel igas liigas olema.

ainult väiksed tüdrukud peavad vaheaegu.

mcnamara
07.12.06, 10:55
ainult väiksed tüdrukud peavad vaheaegu.

Me oleme kõik väiksed tüdrukud.

ballack
08.12.06, 10:29
Samas - vaheaeg peaks talvel igas liigas olema.

igal asjal mitu külge....suvel paljudes kohtades +35 kraadi (kui mitte rohkem) ja tippjalgpallile ei tee see just head ja seda eriti veel põhjapoolt euroopast (skandinaavia, baltikum, suurbritannia ja siuksed siis) tulnud mängijatele. mäletame ju jaapan-korea MM'i kus mitmetes mängudes lihtsalt väsiti ära ja ei olnud päris see mäng mis oleks võinud olla. ise ma ei ole selle poolt ega ka vastu vaid lihtsalt tõin antud mõtte negatiivse poole välja.

Mõnuagent 007
08.12.06, 11:36
Blatteri ideel on tegelikult väga lihtne seletus. Nimelt, ei viitsi ta talvel külma ja vihmaga igasugu mänge külastada. Suviti oleks palju toredam ju käia erinevatel mängudel, lasta endale kõiksugu sööki väljaku äärde vedada, igasugu klubitegelastel lipitseda ning ise samal ajal mõtiskleda, et kuidas saaks jalgpalli ometi normaalseks mänguks, kus ikka palju väravaid oleks ja värk

Mõnuagent 007
14.12.06, 22:12
Kuna üks suursponsor sai endale raha eest glamuurse klubide MM-turniiri, siis võiks mõelda ka teistele sponsoritele. Minu etytepanek oleks muuta poolaeg kolmeks 15-minutiliseks perioodiks, sest siis saab reklaame vahele toppida. Ma tahaks praegu näiteks rämedalt ära käia, aga poolaja lõpuni on veel 10 minti. Ma arvan, et isegi TV3 hakkaks taas jalgpalli näitama, kui iga veerandtunni vahel saaks teha mõningad 5mindised reklaamikad. Sellesse viieminutilisse pausi võiks mahutada ka kohtunike videokorduste vaatamised ning siis näiteks alustatakse uut 15-minutilist perioodi lugemata jäetud penaltite löömisega ning valesti määratud pennal tühistataks või antaks ka vastasele neutraliseeriv penalti. Mina isiklikult pooldan teist varianti, sest siis oleks ju nõnnapalju enam pinevust.

skint
08.01.07, 20:24
Sepp Blatter: you are an idiot. Put the rules back to what they should be. He is a complete lunatic.

Ian Holloway. Tegija.

Jasper
09.04.07, 23:13
Mul oleks vaja audi sisseviske reeglit väravavahi suhtes ehk siis sama, mis vabalöögi teenivad olukorrad. Fifa lehelt reeglites surfates saatis juhend mind mõlemas versioonis kuskile kolmandale lehele, kus oli mingi üldine möla. Oskab keegi aidata?

Edit: Leitud.
An indirect free kick is awarded to the opposing team if a goalkeeper, inside his own penalty area, commits any of the following four offences:
takes more than six seconds while controlling the ball with his hands before releasing it from his possession

touches the ball with his hands after he has received it directly from a throw-in taken by a team-mate.

Jasper
24.09.07, 12:40
Oleks vaja leida nupuke nendest(viimastest?) Fifa juhistest, kus oli juttu särgitirimisest kornerite ajal. Ei suutnud välja guugeldada.

Siin teemas võiks ju viimane info üleval olla:)

'Fifa' socceri uudisteotsingus ka tulemusi ei andnud. Oleks nagu meeles, et Liveri teemas mainitud muudatusi seoses kunagise diskussiooniga 'kes peaks peatama mängu, kui mängija on maas', aga Sajetsi(kes minu mäletamist mööda seisis selle eest, et kohtunik ning eeldatavalt oleks uutele näpunäidetele kiitust avaldanud) kaudu ma seda ei leidnud.

Edit: olemas - http://www.uefa.com/newsfiles/582607.pdf

Props to Meakas und zaz.

budu
30.09.07, 17:14
aga hea see et ei mingeid videokordusi ei tule

mcnamara
26.09.08, 14:36
UEFA on siis sisuliselt otsustanud 24-liikmelise EM-finaalturniiri heaks alates aastast 2016. Kes teab, palju UEFA-l selleks ajaks liikmesriike on, aga praeguse seisuga pääseb finaalturniirile kõigist osalejatest ca 40%. Seda on päris palju, finaalturniir venib pikemaks, rahvas väsib jalgpalliorgiast kiiremini, 24 tiitlipretendenti ei leidu.

Mõnuagent 007
26.09.08, 14:56
UEFA on siis sisuliselt otsustanud 24-liikmelise EM-finaalturniiri heaks alates aastast 2016. Kes teab, palju UEFA-l selleks ajaks liikmesriike on, aga praeguse seisuga pääseb finaalturniirile kõigist osalejatest ca 40%. Seda on päris palju, finaalturniir venib pikemaks, rahvas väsib jalgpalliorgiast kiiremini, 24 tiitlipretendenti ei leidu.

Lihtsalt rahanumbrid on silmad suureks ajanud, et ikka oleks rohkem mänge, rohkem reklaami ja rohkem jama. Aga samas ka rohkem mänge ala Küpros-Ungari ja blääblää. Alagrupiturniiril surmagruppe ei tule. Oeh. Ja siis veel see debiilne reegel, et kolmas koht võib edasi saada ja sealt sis hakkab mingi tobe punktiväravalugemine "parim kolmanda koha meeskond". Ptüi. Mine noksi, uefo

SleepWalking
26.09.08, 15:06
Lihtsalt rahanumbrid on silmad suureks ajanud, et ikka oleks rohkem mänge, rohkem reklaami ja rohkem jama.

mingit lahendust oli ju inglismaa turniirile pääsemise jaoks ometi vaja.

Horatio
26.09.08, 20:07
UEFA karikasari sab endale uue näo (http://www.soccernet.ee/news.php?id=21584)

Rohtaed
30.06.15, 19:32
Kui fair-play reegel ei kehtiks:

http://medias.lequipe.fr/img-photo-jpg/dans-un-monde-sans-fair-play-financier-ils-porteraient-ces-maillots/1500000000586964/19:15,1487:754-665-335-70/f0bde.jpg

lorenzo
05.03.16, 18:25
nagu naha, siis Premieris tahetakse need videokordused siiski karmiks reaalsuseks teha. eks saab siis naha. ise olen samuti hetkel poolt.

Pea 10 aastat läks aega
http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/maailm/videokordused-tulevad-kohtunikele-appi-hiljemalt-20172018-hooajal?id=73869503

mcnamara
07.03.16, 14:49
Kolmikkaristus viimase mehe karistusalas mahatõmbamise eest (pennal, punane kaart, 1-mänguline karistus) kaob praegusel kujul 1. juunist, nii et suvistel suurturniiridel see enam jõus pole. Edaspidi enamasti kollane kaart + pennal. Kohtunik saab muidugi võimaluse anda ka edaspidi punase kui tegemist on jõhkra ja tahtliku veaga, mille eest mujal platsil kohe punane tõuseks.
Aga mis videokordusi puudutab: kartsin seda aastaid ja tundub, et nad teevad selle siis ikkagi ära. Siis pole jalgpall enam see mäng mis praegu.

författare
07.03.16, 15:07
Aga mis videokordusi puudutab: kartsin seda aastaid ja tundub, et nad teevad selle siis ikkagi ära. Siis pole jalgpall enam see mäng mis praegu.

Jalgpall, mis oli eile, pole sama, mis ta on täna. Maailma parim sport muutub iga päeva ja iga mänguga.

Praegu ei kujutaks me jalgpalli ilma penaltiseeriateta ettegi, kuigi alles 2002 lükkas Korea Itaalia MM-ilt kuldse väravaga välja. Jalgpall on alates sellest kõvasti muutunud, taktiga, ülesehitus, esitus jms. Muutus on hea ning sport, mis ei arene, unustatakse.

eika
07.03.16, 15:10
Kolmikkaristus viimase mehe karistusalas mahatõmbamise eest (pennal, punane kaart, 1-mänguline karistus) kaob praegusel kujul 1. juunist, nii et suvistel suurturniiridel see enam jõus pole. Edaspidi enamasti kollane kaart + pennal. Kohtunik saab muidugi võimaluse anda ka edaspidi punase kui tegemist on jõhkra ja tahtliku veaga, mille eest mujal platsil kohe punane tõuseks.
Tsiteerdis soccerneti "Punasest kaardist ei ole aga pääsu olukorras, kus kaitsemängija teeb vea kas kinnihoidmise, tõmbamise või lükkamise teel VÕI kaitsemängija ei mängi selgelt palli/tal pole võimalust pallini jõuda". Ma täpselt ei saa aru, et mis nüüd reaalselt muutub peale selle uuendusega? Võid julgemalt üritada 1-1 läbiminevaid mängijaid maha võtta ja on väike lootus, et kohtunik äkki annab kollase? Ei tundu väga positiivne uuendus.

Mis täpsemalt siis muutub? Kaovad ära ebaausad väravad ja ebaausad penaltid? Päris kohutav tõesti.

-e- Mis on üldse suuremad muutused jalgpallireeglites? Lisandusid vahetused, kahte värvi kaardid ning väravavahtidel keelati söödud kätte võtta. Ei ütleks, et jalgpall sellest kohutavamaks oleks muutunud.

mcnamara
07.03.16, 16:20
Praegu ei kujutaks me jalgpalli ilma penaltiseeriateta ettegi, kuigi alles 2002 lükkas Korea Itaalia MM-ilt kuldse väravaga välja. Jalgpall on alates sellest kõvasti muutunud, taktiga, ülesehitus, esitus jms. Muutus on hea ning sport, mis ei arene, unustatakse.

Penaltiseeriad olid ammu enne kuldset väravat. Puht isiklikust vaatenurgast oleks minu jaoks ausam kui neid poleks. Aga seda kella enam muidugi tagasi ei keera. Seepärast tulekski taoliste uuenduste puhul olla üliettevaatlik.
Videokorduste peamine probleem on mängu peatamine, et videolinti uurida. Teine argument on väljakukohtuniku käest otsustusõiguse võtmine, mis on minu meelest selle mänguga täiesti sobimatu.

eika
07.03.16, 16:36
Videokorduste peamine probleem on mängu peatamine, et videolinti uurida. Teine argument on väljakukohtuniku käest otsustusõiguse võtmine, mis on minu meelest selle mänguga täiesti sobimatu.
Palju pall reaalselt mängus on jalgpallis? Mingi 50-60 minutit? Sisuliselt on jalgpall niigi seisakuid ju täis (ja mingi statsi põhjal kestab keskmine seisak ca 20 sekundit) ja sa vaatad iga mäng niigi kuidas pannakse paika müüri või kuidas keegi on vigasena platsil või keegi viskab sul pool minutit auti välja või longib vahetusse. Arvestades seda, et videokordust tahetakse kasutada väga kindlate kui mängutulemust arvestades eluoluliste, küsimuste puhul, siis paar-kolm mõnekümnesekundilist seisakut elab jalgpall kindlasti üle. Selle eelduseks on muidugi see, et videovaatamine oleks kiire, mitte selline korvpallilik.

Ja väljakukohtunikul on niigi ju osad otsustusvõimed käest võetud- näiteks kasvõi joonetehnoloogiga, mis sisuliselt otsustab ise, kas pall oli väravas või mitte. Ei ütleks, et seegi kuidagi jalgpalli kehvemaks on teinud.

Stok
07.03.16, 16:45
Ja neid korduseid on vaja sündmuste puhul, millele järgneb niikuinii mänguseisak, kas värava tähistamiseks, vaidlemiseks või lintšimiseks. Lisaks ei otsusta väljakukohtunik suluseisu üle (kuid annab abikohtunikule teada, kas mängis kaitsja või ründaja).

atleticomadrid
07.03.16, 17:07
-e- Mis on üldse suuremad muutused jalgpallireeglites? Lisandusid vahetused, kahte värvi kaardid ning väravavahtidel keelati söödud kätte võtta. Ei ütleks, et jalgpall sellest kohutavamaks oleks muutunud.
Ma vist ei eksi, et kunagi anti jalgpallis võidu eest 2 sanga ning 3 punkti süsteem hakkas järk järgult peale tulema 80ndatel ja kinnistus 90-ndate alguses. Milles ma päris kindlasti kindel olen, on see, et küllap leidus ka siis kurtmist stiilis " mäng keeratakse ikka täitsa perse".

Mõnuagent 007
07.03.16, 17:22
No te peate aru saama ka McNi meelepahast. Mine tea, kas Gerrard oleks Milani vastu videokordusega pennalt saanud...

Gallacher
07.03.16, 18:32
Ma vist ei eksi, et kunagi anti jalgpallis võidu eest 2 sanga ning 3 punkti süsteem hakkas järk järgult peale tulema 80ndatel ja kinnistus 90-ndate alguses. Milles ma päris kindlasti kindel olen, on see, et küllap leidus ka siis kurtmist stiilis " mäng keeratakse ikka täitsa perse".
Ma ei mäleta, et oleks mingit kurtmist olnud. Siis muidugi netti polnud aga ei meedias ega niisama pallurite ja teiste jalkafännidega suheldes mingit vastuseisu ei täheldanud. Ilmselt seetõttu, et kõik olid loogilised muudatused ja jalka oligi parajas kriisis sel ajal.

marv3llous
07.03.16, 19:38
Videokordused mängu otsustavate situatsioonide üle on ka ääretult loogiline. Ma olen ammu sedameelt olnud, et kohtunikel on liiga palju mõjuvõimu ja mäng on liiga kiire, et palja silmaga kõike otsustada. Nagu ka väravajoone tehnoloogia on kõike palju ausamaks muutnud, muudab ka see.

malagar
07.03.16, 19:41
Penaltiseeriad olid ammu enne kuldset väravat. Puht isiklikust vaatenurgast oleks minu jaoks ausam kui neid poleks. Aga seda kella enam muidugi tagasi ei keera. Seepärast tulekski taoliste uuenduste puhul olla üliettevaatlik.

No tegelt pole vaja tänapäeva tehnikaga kauemaks peatada kui paarikümneks sekundiks. teinegi kord kulub olukordade üle vaidlemisele rohkem aega. Viimane aeg on viedekordused normiks teha ja lõpetada pimedate äärekohtunike ja daiverite armust elamine.

Stok
07.03.16, 21:34
Hea point, malagar. Ma ootan, et daivijaid hakataks tagantjärgi videote põhjal karistama. Ei ole ju väga keeruline: kui oli nokaut ilma puuteta, siis järgneb mingisugune karistus. Kui puude oli, siis pigem ei hakkaks midagi väänama, sest väidetavalt pidi suurel kiirusel minimaalsest puutest piisama.

Ma tahaks neid suure kiirusega vendi näha Miina Härma kunstmurul minimaalse puute peale kukkumas.

malagar
07.03.16, 21:51
Ja kusjuures ei olegi kõigil juhtudel tagantjärgi vaja - kindlasti suur osa saaks oma kollase kohe mängu ajal kätte ju videokordusega.

cannuman
07.03.16, 23:25
No te peate aru saama ka McNi meelepahast. Mine tea, kas Gerrard oleks Milani vastu videokordusega pennalt saanud...

no jah see inglaste ainus MM tiitel oleks ka jäänud saamata...

mjaasa
07.03.16, 23:45

Ja Maradona poleks seda väravat löönud ning Saksamaa oleks siin hiljuti pähe saanud ja Itaalia poleks seda sukeldatud penaltit saanud ning veerandfinaalis(?) koju sõitnud.

Mõnuagent 007
08.03.16, 00:43

See inglaste MM-tiitel tundub ikka päris pädev.

eika
08.03.16, 08:44
See inglaste MM-tiitel tundub ikka päris pädev.
joonetehnoloogia poleks inglastele finaalis väravat andnud ja veerandfinaalis poleks inglastele sulust löödud väravat loetud (samas argentinlase punane selle eest, et ta vaatas kohtuniku arvates teda liiga kurjalt jäänuks muidugi jõusse). mis muidugi ei tähenda, et inglased muidu ka võita ei võinuks. kogu see turniir tundus muidugi inglaste vedamine ja üldiselt sa võid misiganes tehnika kasutusele võtta, aga ärafixitud kohtunike vastu (markantseim viimasest ajast muidugi Lõuna-Korea vs Itaalia ja Hispaania) sa ei saa.

Itaalia poleks seda sukeldatud penaltit saanud ning veerandfinaalis(?) koju sõitnud.
ma ei teadnuki, et viigiga oleks Austraalia otse edasi saanud. see selleks.

üldiselt on see Grosso penalti hea näide sellest, et ega videokordused ei pruugi vaidlusi kaotada. kas antud olukorras läks Grosso veidi pehmelt pikali? jah. kas antud olukorras tegi Austraalia kaitsja vea*? jah. kui uus süsteem hakkab toimima NFLi laadselt (et videolindilt peab 100% näha olema, et vile oli vale ja alles siis muudetakse otsust), siis ma pigem ütleks, et penalti oleks jäänud jõusse. siit muidugi tuleb ka süsteemi suurim murekoht. näita mulle kohtunikku, kes julgeks 20 sekundiga Grosso olukorras lõpliku otsuse teha? pole ju olemas.

* kui sa oled "penaltit saab anda ainult penaltiväärilise vea eest" põlvkonna mees, siis võid vastata küsimusele, kas seljaga teise mehe mahasõitmine oleks keskväljal viga.

mcnamara
08.03.16, 10:01
No muidugi - kui õnnestub tekitada foorumis Inglismaa vs Itaalia vihast vastasseisu, tuleb seda iga hinna eest teha. Lihtsalt repliigina: rääkida aastakümnetetagustest sündmustest võimalike tulevate videokohtunike võtmes on muidugi ütlemata absurdne. Tehnilised võimalused on täna hoopis teistsugused.
Mina igatahes loodan, et kui need videokordused kunagi teoks saavad, on nende kasutamise võimalus väga piiratud ning üksnes väljakukohtuniku otsustada. Sellist absurdsust nagu praegu näiteks maahokis, et võistkonnad saavad ise videokohtuniku kasutamist nõuda, loodetavasti jalkas ei näe.

Stok
08.03.16, 10:07
Ma jällegi loodan, et videokohtunik on kõik 90 + lisaminutid ametis ja annab väljakukohtunikule teada, kui too millegagi võssa pani.

cannuman
08.03.16, 11:15
ma ei teadnuki, et viigiga oleks Austraalia otse edasi saanud. see selleks.

Narko Materazzi punane oleks ka ilmselt olemata. Kordusest oli näha et Materazzi pani Zambrottale kossi mitte Aussi tüübile

atleticomadrid
08.03.16, 21:42
http://3.bp.blogspot.com/-DSBp7y-JVFY/VIdva1DDgRI/AAAAAAAAPng/BFkhCiQzDQo/s1600/Old%2BTV%2Bw%2BModel.jpg

chac
08.03.16, 21:56
Narko Materazzi punane oleks ka ilmselt olemata. Kordusest oli näha et Materazzi pani Zambrottale kossi mitte Aussi tüübile
kas on tõesti vahe kellele vigastusi üritatakse tekitada? ohtlik mäng on ikka ohtlik mäng.
karistatavad on need asjad ju ikka vigastuste vältimiseks, mitte muuks.

Daz Booob
09.03.16, 10:23
Kunagi ennemuistsel ajal, kui väravajoonetehnoloogia ja videokordused olid aruteluks, siis oli mõlema pooldajaid ja oli ainult joone pooldajaid. Tol korral märkisin, et kui (tuuakse tehnika mängu) hakatakse joont kontrollima, siis avatakse sellega uks ja video pole enam kaugel. Nõnda aga uputatakse (vaate)mängulisust. Joone pooldajad seda nõnda ei näinud.

Ühte asja olen ma veel paar korda maininud. Nimelt, kohtunike tase on väga kehva - nende koolitamine on ajale jalgu jäänud. Sellega tuleks tegelikuses tegeleda, sest varsti tabatakse end mõttelt, et millepärast üldse kohtunike tarvis...PSP.

författare
18.03.16, 20:32
FIFA katsetab uut asja: Rio olümpial on võimalik lisaajal meeskondadel teha neljas vahetus.

e: räägitakse, et kui kõik edukas on, siis katsetatakse veel Club World Cup'il ja naiste U20 MM-il.

chac
19.03.16, 02:18
Kunagi ennemuistsel ajal, kui väravajoonetehnoloogia ja videokordused olid aruteluks, siis oli mõlema pooldajaid ja oli ainult joone pooldajaid. Tol korral märkisin, et kui (tuuakse tehnika mängu) hakatakse joont kontrollima, siis avatakse sellega uks ja video pole enam kaugel. Nõnda aga uputatakse (vaate)mängulisust. Joone pooldajad seda nõnda ei näinud.

Ühte asja olen ma veel paar korda maininud. Nimelt, kohtunike tase on väga kehva - nende koolitamine on ajale jalgu jäänud. Sellega tuleks tegelikuses tegeleda, sest varsti tabatakse end mõttelt, et millepärast üldse kohtunike tarvis...PSP.
kohtunikke on ikka tarvis, lihtsalt roll muutub. ei pea enam keset platsi mängijate vahel ringi sebima ja mängu segama, vaid saab asju monitori taga otsustada.

Stok
29.03.16, 16:04
Üks tegelane pakkus välja võimaluse teha mängujärgseid penalteid teha "võrdsemaks". Ma küll ei saa päris hästi aru, mis mõte sellel on, lüüa iga kord 30-ni või?

http://www.bbc.co.uk/programmes/p03pcx3p

elx
10.05.16, 15:43
Siit siis: http://soccernet.ee/artikkel/-kolmikkaristus-laheb-leebemaks-reegliteraamatus-viidi-labi-95-muudatust

"- Kui mängija teeb penaltilöögil enne lööki pidurduse, siis korduslööki ei tule ja antakse lööjale automaatselt kollane kaart ja vastasele vabalöök." - Huvitav oleks teada sõnastust originaalkeeles, kas praegused tempomuudatused saavad keelatuks ja peab olema ühtlane hoojooks? Ise oleksin sellise muutuse poolt.

"- Lahtilöögil võib palli edaspidi lüüa ka oma väljakupoolele." - Ikka väga põhimõtteline muudatus, huvitav oleks teada mis selleni viis? Või taheti lihtsalt reegleid õhemaks lihvida ning ei nähtud senisel reeglil mingit mõtet?

mcnamara
10.05.16, 15:53
Siit siis: http://soccernet.ee/artikkel/-kolmikkaristus-laheb-leebemaks-reegliteraamatus-viidi-labi-95-muudatust

"- Kui mängija teeb penaltilöögil enne lööki pidurduse, siis korduslööki ei tule ja antakse lööjale automaatselt kollane kaart ja vastasele vabalöök." - Huvitav oleks teada sõnastust originaalkeeles, kas praegused tempomuudatused saavad keelatuks ja peab olema ühtlane hoojooks? Ise oleksin sellise muutuse poolt.

Ma ka loodan, et see hoojooksu tahtlik venitamine ära keelatakse. Annab lööjale põhjendamatu eelise.

rauulo
10.05.16, 15:56
"- Lahtilöögil võib palli edaspidi lüüa ka oma väljakupoolele." - Ikka väga põhimõtteline muudatus, huvitav oleks teada mis selleni viis? Või taheti lihtsalt reegleid õhemaks lihvida ning ei nähtud senisel reeglil mingit mõtet?

Ei nähtud senisel reeglil mõtet, jah. Niikuinii mängitakse pall tavaliselt hetkeks edasi ja siis kohe tagasi.

Nurmekas
10.05.16, 18:16
"- Kui mängija teeb penaltilöögil enne lööki pidurduse, siis korduslööki ei tule ja antakse lööjale automaatselt kollane kaart ja vastasele vabalöök."
Veidi harsh ei ole? Penalti äravõtmine on juba piisavalt suur karistus.
Väära küljeaudi eest ju ei anta kollast.

Stok
13.05.16, 16:25
Southampton news conference
Southampton v Crystal Palace (Sun, 15:00 BST)
Posted at 16:14

Ronald Koeman is asked what changes he would like to see implemented in the game. "In football we have we need to use more technology because still details in the game are not the right decisions."

Näiteks eile hokis sakslane lõi või sõitis jalaga litrile otsa ja see lendas väravasse. Juubeldamine, rusikaga müks varumeeste pingi ees, kohtunik pani klapid pähe ja keris pilti minut aega edasi-tagasi. Otsus: värav ei loe! Ühest küljest ma ei saa aru, miks see minut aega aega võttis, kui telepildis korrati samal ajal seda mitu korda ning ajaviiteks näidati fänne, väravalööjat, kohtunikku, kordusi, fänne, väravalööjat, kohtunikku ... Teisest küljest, mis on see üks minut vuti 90 + lisaminutite juures? Ja selle aja võib ju lõpus juurde panna, ega siis iga mäng ei ole vaja videokohtunikku, vähemalt saab õige otsus tehtud.

Stok
23.05.16, 12:35
Panin hoki teemasse ka juba, aga lühidalt siia kah: eile sai hokis kanadalane mahatõmbamise eest 2 trahviminutit ning soomlane sama episoodi ülevõimendamise eest samuti 2 minutit, põhjendusega: DIVING.

Võin nüüd võssa panna, sest kirjutan mälu järgi, aga ma sain nii aru, et hokis on järgmistel MM-idel lisaajad 3 vs 3 (praegu 5 vs 5), et vältida bulleteid. Aga kui bulletid peaksid siiski tulema, siis on 5 viskajat senise kolme asemel. Hokis on bulletit tunduvalt keerulisem realiseerida kui jalkas penaltit.

ericbana
23.05.16, 12:54
Võin nüüd võssa panna, sest kirjutan mälu järgi, aga ma sain nii aru, et hokis on järgmistel MM-idel lisaajad 3 vs 3 (praegu 5 vs 5), et vältida bulleteid. Aga kui bulletid peaksid siiski tulema, siis on 5 viskajat senise kolme asemel. Hokis on bulletit tunduvalt keerulisem realiseerida kui jalkas penaltit.

Aga sellisel juhul saabki ju bulletitega meisterlikuma meeskonna välja selgitada. Miks neid iga hinna eest vältima peaks?

Stok
23.05.16, 14:46
Seda peaks küsima IIHFi käest. Küllap soovitakse vaatemängulisust tõsta.

Kurat
24.05.16, 12:56
See 3vs3 on NHL'is kasutusel esimest aastat ja on oluliselt vähendanud bullititeni jõudmist. NHL tegi seda eelkõige vaatemängulisuse tõstmise nimel, kuna 3 vs 3 on korralik kiire ühe värava alt teise alla mäng. Bulliteid peetakse siiski liiga õnnemänguks. Ilmselt on IIHF ka sealt šnitti võtmas. Bullitite viskajate arv on küll NHL'is endiselt 3.

Daz Booob
11.07.16, 14:57
Tuleb oma riik teha (http://sport.postimees.ee/3760889/kolossaalsed-summad-jalgpalli-emi-auhinnarahad).

Stok
11.07.16, 15:06
Need ~kolossaalsed summad~ on siiski peenraha võrreldes klubivutiga. Nii et tee oma klubi ja võida CL ära.

Daz Booob
11.07.16, 15:14
Ma pakun, et EMile on lihtsam pääseda.

Stok
11.07.16, 15:15
Ja ei pea mängijatele palka maksma. :)

mcnamara
02.09.16, 10:47
Ja ongi käes. :(
Fifa president Gianni Infantino says "football history" was made (http://www.bbc.co.uk/sport/football/37253102) after video replays were used for the first time during France's 3-1 friendly win over Ital (http://www.bbc.co.uk/sport/football/37252524)y.
"You could see that the referee stopped play for a couple of seconds and during those seconds the two referees in the truck verified that there was no penalty," Infantino told Italy's Rai TV.
"We've seen football history here," he added. "We're in 2016 so it's about time to try it."

j6u1uv4n4
02.09.16, 11:33
About fucking time.

mcnamara
14.09.16, 14:49
UEFA on lõpuks saanud uue juhi. (https://www.theguardian.com/football/2016/sep/14/slovenian-federation-leader-aleksander-ceferin-elected-uefa-president) Inglased on väga pettunud, sest nende toetatud väidetavalt reformimeelsem kandidaat sai hääletusel haledalt lüüa. Kirjutavad, et ametisse saanud sloveen on FIFA president Infantino semu.

Jasper
19.09.16, 16:34
play advantage + sent off (https://streamable.com/8127)

mcnamara
06.10.16, 12:45
Eh see Infantino mõttevälgatus (https://www.theguardian.com/football/blog/2016/oct/05/fifa-48-teams-world-cup-gianni-infantino-sepp-blatter) on ju just nagu 100 meetri esimesed eeljooksud lümpjal. Üks mäng ja kehvem rahvas koduteel.

Stok
19.12.16, 14:24
http://sport.err.ee/v/jalgpall/98f16bc8-6892-44fe-a784-813e10be9017/video--klubide-mm-il-maarati-videokorduse-abil-tukk-aega-hiljem-penalti

Põnev, aga võiks kiiremini käia kui 2 minutit ja 16 sekundit. Ehk et kui on selge pen, siis ei oodata järgmist mänguseisakut, mis võib olla näiteks vastasmeeskonna värav. Ühtlasi oli tore selle lühikese välja lõigatud klipi vältel teada saada, et Eesti jalgpallisõbrad mäletavad Kassaid väga hästi.

Stok
22.12.16, 07:25
Ja nüüd, seitse päeva hiljem, selgub, et ikkagi sai vale otsus. Sest see mees, kes siruli tõmmati (pluss mõned veel) oli suluseisus. Suluseis sõidab veast üle, s.t. alati fikseeritakse sulg, mitte ei anta karistuslöök/penalti, aga vea tegijale saab kollase või punase ikka anda, kui ta eriti jõhkralt vastast töötleb.

https://www.facebook.com/OffsideExplained/posts/1468921179792218

Seda videot seal võib ka uuesti vaadata, seal keritakse kaaderhaaval ja Kassaid meelde ei tuletata.

Linnupoja
22.12.16, 15:07
Huvitav kas meelega kasutatakse sellist mõttetut meetodit, et see päris jalgpalli sisse ei tuleks?

Videokohtuniku otsuseid peaks kohtunik austama ja nendega lihtsalt nõustuma, mitte kuhugi jooksma ja neid kaader haaval üle vaatama. Olgu neid videokohtunikku kasvõi kaks, raha peaks jalgpallis piisavalt jaguma.

RealFan
23.12.16, 19:11
Seal oli terve tuba täis inimesi, kes mitmelt ekraanilt uurisid ja puurisid seda olukorda. Natuke halb vist, kui olukorra analüüsimine võtab mitu minutit aega ning isegi siis ei suudeta sellistele asjadele nagu suluseis tähelepanu pöörata. Samas, kui Kassaile olukorda platsi kõrval näidati, siis tal võttis aega umbes 10 sekundit, et otsus ära teha. Muidugi, ilmselt ei näidatud ka talle seda suluseisu, mis seal oli. Ühesõnaga, kuidagi väga saamatu oli kogu see värk, ka jalgpallikauged inimesed oleksid antud ajavahemiku jooksul asja paremini suutnud ära lahendada.

telekavaataja
19.01.17, 08:36
Hollandi endine ründekuulsus Marco van Basten, kes töötab hetkel Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) tehnilise direktorina, tahab jalgpallis läbi viia hullumeelse revolutsiooni.
Van Basten, kelle ettepaneku alusel suurendati hiljuti MM-finaalturniiril osalevate meeskondade arv 32-lt 48-le, tahab teha 10 suurt muudatust.

1. Suluseisu tühistamine

"See muudaks mängu atraktiivsemaks, ründajatel oleks rohkem võimalusi ja löödaks rohkem väravaid. Just see, mida fännid tahavad," sõnas Van Basten (MVB) ajalehele Bild.

2. Kollase kaardi asemel ajakaristus

MVB: “Üks mõte on asendada kollane hoiatuskaart 5 või 10 minuti pikkuse ajakaristusega. See on hirmutav. Kümme üheteistkümne vastu on märksa raskem..."

3. Penaltide asemel üks-ühele rünnak

MVB: “Rünnak peab aset leidma 8 sekundi jooksul. Väravavaht ei tohi karistusalast väljuda, ründaja alustab 25 meetri kauguselt. Kui väravavaht tõrjub, on rünnak lõppenud. See on palju vaatemängulisem pealtvaatajate jaoks ja huvitavam mängijate jaoks."

4. Viimased 10 minutit efetiivset mängu

MVB: "Selleks, et juhtiv meeskond ei saaks aega raisata, näiteks vahetustega, peaks viimased 10 minutit olema pall kogu aeg mängus."

5. Vahetused jooksvalt ehk mängu peatamata

6. Rohkem kui 3 vahetust mängu jooksul

7. Kohtunikuga vaidlemise piiramine

MVB: "Ragbi eeskujul oleks hea idee, kui kohtunikuga võiks rääkida vaid meeskonna kapten. See aitaks aega säästa, mis kulub mängijate vaidlustele kohtunikuga."

8. Maksimaalse vigade arvu fikseerimine

MVB: "Mul on idee, et kaitsemängijad võiks nagu korvpallis teha vaid viis viga. Pärast seda peaks nad platsilt lahkuma."

9. Kaheksa mängijat kaheksa vastu ja väiksem väljak

MVB: "Profijalgpallis peaksime jääma 11+11 mängija ja suurte platsile juurde, kuid noorte ja üle 45-aastaste mängudes oleks ideaalne 8+8 mängijat ja väiksem väljak."

10. Vähem kohustuslikke mänge aastas

MVB: “Teeme iga päev tööd, et jalgpallis oleks rohkem raha. Kuid jalgpallis pole rahaprobleeme, seal on juba tohutu hulk raha. Peame keskenduma mängude kvaliteedile. Peaksime vähendama tipptasemel mängijate aastase matšide arvu 80-lt 50-le. Peame aitama sellistel tähtedel nagu Ronaldol, Messil ja Ibrahimovicil olla väga värsked igas mängus."

Allikas: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/maailm/marco-van-basten-plaanib-jalgpallis-hullumeelset-revolutsiooni-penaltid-suluseis-kaovad?id=76952284

mjaasa
19.01.17, 09:10
Kuidas see silma suluseisuta välja näeks?

Mask
19.01.17, 10:43
Van Basten on päris ära kamminud. Ainukene hea "idee" oli see, et vaid meeskonna kaptenil võiks olla õigus kohtunikuga rääkida.

ericbana
19.01.17, 11:01
Van Basten on päris ära kamminud. Ainukene hea "idee" oli see, et vaid meeskonna kaptenil võiks olla õigus kohtunikuga rääkida.

Sellest on ka üsna savi, mis väljakul üle 45 aastased mängivad. Ja noortele võib isegi väiksem väljak kasuks tulla. Aitaks oskusi vb rohkem arendada. Kohati on need väga noorte mängud suurel väljakul üsna mõttetud.

Aga no ülejäänud list...karju appi.

Daz Booob
19.01.17, 11:20
Väljaku suurus, mängijate arv väljakul peaks olema iga riigi enda teema - sa võid jagada soovitusi, teha koolitusi, kuid mitte dikteerida ja silmust kokku tõmmata.

Stok
19.01.17, 11:32
9. Noored mängivadki vähendatud väljakul ja väiksemates tiimides.

1. Suluseisust loobumise ettepanekuid olen mujaltki kuulnud ja ma ausalt ei usu, et sellest midagi väga drastilist juhtuks. Kontreerijad jah hirmutavad, et siis pannakse üks mees kasti pikka palli püüdma, aga talle saab ju 2 kaitsjat külje alla panna ja ta on neutraliseeritud. Selline passiivse mehega mängimine ja pika peksmine ei saa kindlasti efektiivsem olla kui senine pass and move. Ära jäävad vaidlused mängu ajal ja pärast mängu marginaalse 30 cm-se eksimuse üle, abikohtunikud saavad keskenduda vigade võtmisele. Mis kindlasti oma senise näo kaotab, on meeste paiknemine karistuslöögi ajal, sest ilma suluta võivad ründajad kasvõi väravajooneni taanduda - nagu juba praegu nurgalöögi ajal.

2. Siis on vaja ajutiselt eemaldatud mängijate jaoks ajamõõtjat, nagu on futsalis. Kohtunikul ei ole võimalik samaaegselt manageerida mängu ja võtta aega näiteks kolme eri ajal eemaldatud mängija jaoks.

3. Bulletid võivad tõesti vaatemängulisemad olla, ma olen kuulnud, et MLS-is (või selle eelkäijas) katsetati neid, aga videot pole näinud. Päeva lõpuks on ka see loterii.

4. Bollocks. Kohtunik peab vahetustega kaotatud aja lihtsalt juurde lisama.

5-6. Ei oma seisukohta.

7. Väga nõus, kohtunik on praegu kõige kaitsetum tegelane platsil.

8. Kohtunikul on võimalus hoiatada kollase kaardiga reeglite korduva rikkumise eest.

10. Kaotage ära mõttetud karikad, mille eelringe mängitakse reservide ja noortega, rahvuskoondiste sõprusmängud, millega genereeritakse vaid nutsu ja pilt peaks paremaks minema küll.

pallimees
19.01.17, 12:16
1. Ammu oodanud, et selle reegliga midagi kategooriliselt ette võetakse. Praegu tegemist väga subjektiivse reegliga, kus tõlgendamisvõimalusi on liiga palju.
2. Seda on noorteturniiridel tehtud, ka Eestis oli mingi UEFA turniir, kus see kasutusel oli, ja minu arust mõjus päris hästi. Üks mees vähem andis eriti nõrgemal meeskonnal kohe tunda, mis distsiplineerib mitte tegema kollase väärilisi vigu.
3. USA's mingites liigades oli/on kasutusel. Väga imelik, aga kõigega harjutakse.
4-6. Ei kujuta praegu ette.
7. Vaidlemistega tuleks kindlasti midagi ette võtta. Võib-olla mitte nii kategooriliselt, kui see tehti alles korvpallis, kuid praegu on see kindlasti segav tegur.
8. Minu teada mingi lugemine käib juba praegu neljanda poolt, nii et ei olekski väga raske realiseerida. Samas tundub see praegu ikkagi veidi ekstreemne kuna vea raskusastmed on erinevad ja kohtunike poolsed tõlgendamised samuti.
9-10. Sellise organitoorsed muudatused, mida saavad teha ju kõik liidud ise.

Stok
19.01.17, 12:41
Krt jah, kirjutasin pika jutu suluseisu kohta ja see läks sootuks meelest, et praegu on suluseis ääretult segane ja umbmäärane. Mängis, ei mänginud, osales, ei osalenud, segas, ei seganud. Kas kaitsja mängis ebaõnnestunult või oli rikošett? Miks on kahe samaaegse rikkumise puhul nii, et ründaja suluseis tähtsam kui kaitsja viga, ent kaitsja käsi tähtsam kui ründaja suluseis?

Daz Booob
19.01.17, 12:42
Rohkem väravaid.

Daz Booob
20.01.17, 13:24
yet I did not read it wrong :D

“This is the worst c**p I have read in a long time and yet I did not read it wrong. It’s immeasurable bulls**t,” Gourcuff told reporters, as reported by The 42.

“We would return to the time of village versus village, and at the time it ended with players being killed. The offside is a manifestation of collective intelligence. There would be no more collective spirit if the offside rule was removed.

“The offside rule is fundamental – if you do not understand that, you do not understand football.”

telekavaataja
04.05.17, 10:59
Euroopa jalgpalliliit (UEFA) plaanib penaltiseeriaid osalevate võistkondade jaoks ausamaks teha, muutes löömise järjekorra senist süsteemi.

Kui praeguse süsteemi järgi löövad tiimid penaltiseerias 11 meetri trahvilööke kordamööda ("ABAB-süsteem"), siis nüüd katsetatakse uudset ABBA-skeemi, kus esmalt alustaks üks võistkond, misjärel saaks teine kaks lööki.

Uue süsteemi järgi vahetuks löömise järjekord iga penaltivooru tagant ning ühel võistkonnal ei oleks seega nii suurt eelist - uuringud näitavad, et hetkel võidab ligi 60% penaltiseeriatest löömist alustav võistkond. Arvatakse, et see on seotud suurema vaimse pingega, mis tihtipeale teisena löömist alustavaid mängijaid tabab.

Allikas: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/maailm/uefa-kaalub-penaltiseeriates-olulise-muudatuse-tegemist?id=78099320

Linnupoja
04.05.17, 13:22
1. Ammu oodanud, et selle reegliga midagi kategooriliselt ette võetakse. Praegu tegemist väga subjektiivse reegliga, kus tõlgendamisvõimalusi on liiga palju.

1. Suluseisust loobumise ettepanekuid olen mujaltki kuulnud ja ma ausalt ei usu, et sellest midagi väga drastilist juhtuks.

Ilmselge näide jalgpalli mitte tundmisest.

Olen nõus, et äärekohtunikud võiksid millegi muuga tegeleda, sest videopildis kasvõi vallibaaris istuv kohtunik suudaks suluseisu peaaegu eksimatult ära "vilistada"

Küll ja küll räägitakse traditsioonidest, aga MMi andmine Qatarile näitab ära, et ka kõige suuremaid traditsioone lihtsalt ei austata. - DISGRACE

Stok
04.05.17, 13:35
Ma kirjutasin (oma brauseri laiust arvestades) 7 rida suluseisu kohta, Sa tsiteerisid ainult esimest rida ja nentisid, et ma ei tunne jalgpalli. Ja mina imestan nüüd, miks ma avasin ignoreeritava postituse.

Linnupoja
04.05.17, 14:30
Ma kirjutasin (oma brauseri laiust arvestades) 7 rida suluseisu kohta, Sa tsiteerisid ainult esimest rida ja nentisid, et ma ei tunne jalgpalli. Ja mina imestan nüüd, miks ma avasin ignoreeritava postituse.

Sorry, suluseisu ära jätmine muudaks DRASTILISELT kogu taktikat ja mängu igas aspektis.

Kujuta ette kontra rünnakut ilma suluseisuta või parem kujuta ette missugune peaks nägema kaitseliin kogu mängu aeg välja - terve väljaku keskosa oleks enamuse aega tühi.

Lühikesed ja ilusad söödud kaoks ära ja kõik peaks pikka söötu jagama, sest see on enamus olukordades parim lahendus.

Samas mõne jaoks oleks võibolla tõesti tore vaadata kuidas Ibra vastaste kastis 90minutit veedab ja kaks kaitset terve aeg oma kastis on.

Ma ei tea, mulle ikka ei mahu pähe kuidas keegi kes on jalgpalli nii kaua vaadanud ja seda ala armastab kuidas see keegi saab nii võhik mõne koha pealt olla mis on jalgpallis üks kõige tähtsamaid reegleid.

Ikka mitte aru saades kuidas keegi saab üldse nii arvata otsisin mingeidki teste sellise mängu kohta, saksakeeles, aga tõlge all, ei ole veel viitsinud süveneda, aga kui tõesti aru ei saa suluseisu vajalikkusest, siis aitab natukene ikka(I hope pole videot tegelikult päris ära vaadanud): http://www.whoateallthepies.tv/videos/250072/11-freunde-german-magazine-trial-marco-van-bastens-pioneering-football-without-offside-idea-video.html

edit: "Kontreerijad jah hirmutavad, et siis pannakse üks mees kasti pikka palli püüdma, aga talle saab ju 2 kaitsjat külje alla panna ja ta on neutraliseeritud."

Et mäng oleks pigem 9vs9 ja kolm venda joovad õltsi mõlemal pool platsi? Või, et üks meeskond mängib 10vs9? Ei saa mõttestu aru, keskväli kaoks ära, pigem juba mängida poolel väljakul 7vs7 ilma suluta siis.

Sorry stok, et varem seda teksti kirja ei pannud, aga minu jaoks on see lihtsalt nii iseenesest mõistetav, et ma lihtsalt ei suuda uskuda, et ükski tõsine jalgpalli fänn sellest aru ei saa ja sa pole ka jätnud mulle varem muljet kui suvaline oss kes joob õltsi ja vaatab televusserist mingeid mehikesi - ma ei tea, äkki sul lihtsalt sitt päev.

Wingback
04.05.17, 16:24
Ilma suluseisuta mine mängi kuskil hoovis! Maailm on ikka puha hukka minemas, kui on kerkimas aina enam välja selliseid paaviane, kes arvavad, et see kuidagi pädeks. :fpalm:

Saver
18.06.17, 01:45
Mingi suuremat sorti pohmelli viirus on lahti lastud.

http://www.bbc.com/sport/football/40311889

EDIT: http://sport.postimees.ee/4150353/jalgpallijuhtide-varsked-ideed-30-minutilised-poolajad-ning-karistuslookide-endale-lahtimangimine?_ga=2.180519271.1565361840.14963559 70-1187251546.1484954436

rallikas
18.06.17, 23:58
Mingi suuremat sorti pohmelli viirus on lahti lastud.

http://www.bbc.com/sport/football/40311889

EDIT: http://sport.postimees.ee/4150353/jalgpallijuhtide-varsked-ideed-30-minutilised-poolajad-ning-karistuslookide-endale-lahtimangimine?_ga=2.180519271.1565361840.14963559 70-1187251546.1484954436

Ameerikaniseerumine on kurjast.

mcnamara
19.06.17, 10:23
See 30 minutit poolaega nii, et palli väljakult eemaloleku aega ei arvestata, on järjekordne hoop väljakukohtuniku otsustusvabaduse pihta. On täiesti selge, et ta käekellaga seda aega võtma ei hakka, seda teeb keegi teine masina taga ja siis see keegi teine ka otsustab, milline aeg läheb mänguna kirja, milline mitte.
Küllap läheb aastaid, enne kui see uuendus vastu võetakse, aga kahtlemata ta võetakse. Traditsioonilisele käsitlusele jalgpallist jääb poolehoidjaid aina vähem.

urmar
19.06.17, 12:28
Ma loodan ja ka arvan, et see 30 minuti reegel läbi ei lähe, sest see eeldaks igale külastaadionile tabloo paigutamist. Kui teistel aladel on probleemiks mänguaja ettearvamatus just telemängudel, siis vutis on üldiselt selge, et poolajale kulub 45-48 minutit. Uus süsteem teeks selle hoopis ettearvatumaks.

Stok
19.06.17, 13:15
Ka vutis on ettearvamatus - playoff mäng kestab algusest lõpuni 2 kuni 3 tundi. Külastaadionitel on niikuinii lebomad nõuded ja kui tekib vajadus, tekib ka ettevõte, kes hakkab kohtunikele pausinupuga kellasid masstootma.

urmar
19.06.17, 16:22
Ka vutis on ettearvamatus - playoff mäng kestab algusest lõpuni 2 kuni 3 tundi. Külastaadionitel on niikuinii lebomad nõuded ja kui tekib vajadus, tekib ka ettevõte, kes hakkab kohtunikele pausinupuga kellasid masstootma.

Aga seda peaks siiski pealtvaatajad ka nägema. Kohtuniku kell peaks kajastuma kuskil tablool, parem siiski seda mitte üritada. Loodetavasti on sel uuendusel sama saatus, nagu mingitel eelmistel uuendustel, mida Van Basten vist pakkus.

urmar
19.06.17, 16:27
Ka vutis on ettearvamatus - playoff mäng kestab algusest lõpuni 2 kuni 3 tundi.

Lisaajad jäävad nagunii alles, uus süsteem muudaks põhimängu kestvuse ettearvamatuks, kus mäng võib kesta alates 35-45 minutini, äkki isegi kauem. Kuna kell seisab nagunii, siis võib ka vigastust kauem ravida jne.

Eesti saaliliiga kajastamisel on mul kogemusi, et mängude pikkused on täiesti erinevad, prognoosida keeruline, millal tulemust uurida.

Stok
19.06.17, 17:53
Aga seda peaks siiski pealtvaatajad ka nägema. Kohtuniku kell peaks kajastuma kuskil tablool, parem siiski seda mitte üritada. Loodetavasti on sel uuendusel sama saatus, nagu mingitel eelmistel uuendustel, mida Van Basten vist pakkus.

Mängudel, kus on pealtvaatajad, on ka tablood. Mudaliiga 20 pealtvaatajat ei tea ka praegu, kui kaua mäng VEEL kestab, sest seal pole ei neljandat kohtunikku ega elektroonilist tahvlit.

Igale muudatusele leiab nii vastuargumendi, pooltargumendi, kui kompromissi. Ei ole mõtet muutust maha teha ainult sellepärast, et varem oli kõik teisiti. :)

MNa
19.06.17, 22:36
Mängudel, kus on pealtvaatajad, on ka tablood.

Heh, see on küll kerge möödalask.

Aga nende punnitatud muudatusettepanekutega on õnneks nii, et ega keegi neid väga tõsiselt ei võta. Videokorduste ideega oli kohe aru saada, et ilmselt varem või hiljem see läbi läheb. Aga adios suluseis ja 30 min poolaeg? Natuke vale spordiala valitud kes sellise jama poolt on.

Üldiselt kehtib siin vankumatu tarkus, et kui probleeme ei ole, siis tuleb need välja mõelda. Jalgpalliga hetkel nii vist on. Populaarsus on meeletu, kõik sujub, korvpall/võrkpall jne vaatavad vesiste suudega alt üles jalkale. Aga siis hakkavad mingid mehed probleeme mõtlema ja neile "lahendusi" välja pakkuma. Liiga hea elu.

Saver
19.07.17, 19:10
Africa Cup of Nations: Caf considers June or July move

http://www.bbc.com/sport/football/40645125

Saver
20.07.17, 22:46
Africa Cup of Nations: Caf considers June or July move

http://www.bbc.com/sport/football/40645125

888119028413116417